gemeente wO6S venementen t Openbare kennisgevingen <S Leed tWijkelijkse wy Berichten *n* Deelnemers cursus oudkomers gezocht! Hertaxatie van alle onroerende zaken Fietspad tussen Kattendijke en Wemeldinge Vergadering raadscommissies Vergadering gemeenteraad f 10 december 2003 B c r Felicitatieregister voor dochter Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima Openingstijden Gemeente Afdeling Burgerzaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. Klaverjasmarathon 16 december 17 december 'f. 04-12 Simone Veilhof 36 Burgemeester en wethouders van Goes V 13 december met sfeermuziek 20.00 uur 13 december ivpur DertienDecemberDisco 13 december Blokhuis, Kattendijke a s Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Op voorstel van een lid van de raad of de voorzitter kan de raad bij de vaststelling van de agenda onder werpen aan de agenda toevoegen of van de agenda afvoeren. Vragenuur voor leden gemeenteraad. Aan het begin van de vergadering om 19.30 uur is er een vragenuur voor gemeenteraadsleden. Spreekrecht burgers. Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers geza menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen. Dege ne die van het spreekrecht gebruik wil maken, dient dit tenminste 48 uur voor de aanvang van de verga dering te melden aan de griffier (tel. 249730) onder opgave van naam, Internet: www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl feliciteren via www.koninklijkhuis.nl. Als uw felicitaties naar het stads kantoor wil sturen kan dat ook. De gemeente zorgt er dan voor dat uw wensen bij de jonge ouders terechtkomen. de Voogd, Girbe; Suijkerbuijk.Vera Susan; Jansen, Pepijn Elia; Blom, Casper Andries; Delacourt, Valerie; van Maldegem, Marlon; Jansen, Adriana Maria; Jansen, Maatje Cornelia; Buijsrogge, Adriana Johanna; Engels, Antonia Maria; spelactiviteiten samen met de kin deren. Dinsdag 16 december om 19.30 uur. Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling: - Mededelingen en informatie over: Bespreking evaluatie gezondheidsbeleid ingevolge de Wet Collectieve Preventie Volksgezondheid en gedachte wisseling over gezondheids- problemen/vraagstukken voor de komende vier jaar; nieuws brieven van SZW en Divosa over WWB van 14 en 28 november 2003; nieuwsbrief SZW van november 2003; coilegebesluit over financiële gevolgen rijksbeleid voor sociale werkvoorziening; beantwoording vragen raadsleden over Eind oktober is het fietspad tussen Kattendijke en Wemeldinge geopend door wethouder S.M. van 't Westein- de en A.W van de Hoef van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het 1.500 meter lange fietspad loopt van Kattendijke langs de Oude Zee dijk en sluit aan op het reeds bestaande fietspad bij het parkeer terrein ter hoogte van de Kokuitse- 02-/2 02-/2 02-/2 03-/2 04-/2 kinderendijk 82 Dam 9 en 11 De Spinne 1527 het uitbreiden van de woning het gedeeltelijk slopen van het gebouw het verbouwen van de berging tot garage het uitbreiden van de woning het bouwen van een tuinberging het wijzigen van berging in douche-ruimte het plaatsen van een berging het intern wijzigen van de 5e verdieping het uitbreiden van de woning 14, IS en 16 december De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. Podium 't Beest 20.30 uur Podium 't Beest 20.30 uur Zeelandhallen 10.00-18.00 uur Podium 't Beest 21.00 uur Grote Kerk 13.30-14.30 uur Ambachtscentrum Hollandse Hoeve 15.00 uur Podium 't Beest 14.00 uur maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. Heeft u de nieuwsbrief niet ont vangen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Communicatie, tel. 249870. Een exemplaar wordt dan zo snel mogelijk opgestuurd. U kunt de nieuwsbrief ook bekijken of downloaden via de website van de gemeente Goes, www.goes.nl, onder de knop 'leefbaarheid'. Theatervoorstelling: 'Nestval' doorTheaterkade Filmvoorstelling: Swimming Pool KPS Zeelandia (tentoonstelling van konijnen, knaagdieren, sier- pluimvee en duiven). Theatervoorstelling door het Jeugdtheaterhuis: Pas op! Heksen! Theatervoorstlling door het Jeugdtheaterhuis: Pas op! Heksen! Musical de Cursus met Erik Brey, Gerrie van der Klei en Frederique van Loo Concert: Van Katoen Filmvoorstelling: Dogville Carillonbespeling door stads beiaardier Sjoerd Tamminga Voorleesuurtje voor kinderen van 4 t/m 8 jaar Afdeling Communicatie Tel.: (0113) 249 870 e-mail: communicatie@goes.nl Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 in noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maxi maal vijf minuten het woord. Voorstel over diverse aspecten van het Masterplan Binnenstad. Vaststellen van het Kwaliteitshandboek Binnenstad Goes. Beschikbaarstellen van een krediet voor de herinrichting van de Schumanstede. Beschikbaarstellen van een krediet voor onderwijskundige vernieuwingen voor de basis school de Wingerd. Vaststellen van de verordeningen voor de onroerende-zaakbelastingen en de afvalstoffenheffing 2004. Vaststellen van de Najaarsnota 2003. Diverse begrotingswijzigingen. Overleden: 27-11-2003 01-12-2003 01-12-2003 VRIJSTELLINGSPROCEDURE VOOR UITBREIDING WONING SLUISPLAAT 29 TE GOES. Er is een bouwaanvraag ingediend voor uitbreiding van de woning Sluisplaat 29 te Goes. Het bouwplan is op enkele onderdelen (bebouwingsoppervlak en afstand tot de perceelsgrens) niet in overeenstemming met de gel dende bestemmingsplannen "Goese Meer" en "Goese Meer-IH", maar is planologisch wel acceptabel. Burgemeester en wethouders van Goes zijn daarom van plan mede werking te verlenen via toepassing van artikel 8, lid a uit bestem mingsplan "Goese Meer-IH" en de vrijstellingsprocedure uit artikel 19, lid 3 W.R.O.. Daartoe ligt het bouwplan vanaf 11 december 2003 vier weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van Goes. Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (01 13) 249 600 Overzicht Burgerlijke stand 25-11-2003 t/m 03-12-2003 VERGADERDATA Welstandscommissie Monumentencommissie 22 december 2003 22 december 2003 De bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de welstand/monumentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. De agenda voor de vergadering van de welstands/monumentencom- missie is vanaf de woensdag voor de vergadering in te zien zijn bij de publieksbalie. TER INZAGE Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de Publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendma king. De stukken die te maken hebben met milieu liggen op de afde ling Milieu, Westsingel 58, Goes ter inzage tot het einde van de beroepstermijn. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 ter inzage gelegd bij de publieksbalie. Maandag 15 december om 19.30 uur. Commissie Grondgebied: - Mededelingen en informatie over: overzicht bouw/aanleg- plannen waarvoor artikel 19 WRO is toegepast; brief besturen Belangenvereniging Wilhelminadorp en Vereniging van Bewoners van het Goese Meer over verkeersproblemen in Wilhelminadorp en het Goese Meer. - Bespreken bouwplan project De Schans aan de Beukenstraat. - Mededelingen en informatie: brief bewoners Koningin Wilhelminastraat en Lewestraat over geluidswerende beglazing. WET MILIEUBEHEER Beschikkingen Nadere eis o.g.v. het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer. Binnen de gemeente Goes zijn een aantal geluidgezoneerde industrie terreinen. Het geluidsniveau op de zone rondom een dergelijk industrieterrein mag door alle bedrijven tesamen niet meer bedragen dan 50, 45,40 dB(A) gedurende resp. de dag-, avond- en nachtperio- de. De geluidsnormen van het genoemde Besluit zijn van toepassing op de gevel van de dichtstbijzijnde woning (niet zijnde een woning op het bedrijventerrein). Bij de hieronder genoemde bedrijven ligt een dergelijke woning op grotere afstand én buiten de geluidszone van het industrieterrein. Daarom zou er geluidoverschrijding op de zone kunnen plaatsvinden. Wij hebben op grond van artikel 5, juncto het in de Bijlagen van dit Besluit opgenomen voorschrift 4.1.3, een nadere eis vastgesteld voor het volgende bedrijf: - Fredriks Dynojet B.V.,Albert Plesmanweg 20 te Goes. Terinzage: Alle van belangzijnde stukken liggen tot 14 januari 2004 tijdens kan tooruren terinzage. Beroep Tot 21 januari 2004 kan tegen deze beschikkingen beroep worden ingesteld door - wie bedenkingen heeft ingebracht tegen het ontwerp-besluit; - belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkingen in te brengen. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling bestuursrechtspraak, Postbus20019,2500EAs-Gravenhage.Wie beroep tegen de vergunning instelt, kan bij de voorzitter van de afdel- ing'bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. In dat geval wordt de vergunning niet van kracht dan nadat op dit verzoek is beslist. Informatie Nadere inlichtingen kunnen worden verstrekt door de afdeling milieu, telefoonnummer 01 13-249718. KAPPEN VAN BOMEN Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: - Zwembadweg I te Goes:2 hoogstamfruitbomen, met herplant plicht, 2 Essen met herplant plicht, I Eik met herplant plicht. Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 9 december kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Post bus 2118.4460 MC Goes. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er bezwaar is ingesteld op het bezwaar is beslist. Als u vragen heeft of nadere informatie wil over de kapvergunningen kunt u contact opnemen met de heer T. Kapoen of de heer G. Goe- degebuure, tel. 249770. Geïnteresseerden kunnen de agen da en de vergaderstukken inzien bij de publieksbalie. Op de avond van de vergadering liggen agenda's en stukken in de ruimte voor het publiek. Een felicitatieregister voor de dochter van Prins Willem- Alexander en Prinses Maxima ligt bij de publieksbalie in het stads kantoor. U kunt hierin uw felicita ties voor de jonge ouders kwijt. U kunt het prinselijk paar ook Het doel van de cursus is dat de deelnemers zich beter kunnen redden in de maatschappij en dat ze de Nederlandse taal verbete ren. De cursus wordt zo veel mogelijk afgestemd op de wensen en mogelijkheden van de deelne mer. De gemeente sluit met de deelnemers een contract af. Deel name aan de cursus is niet ver plicht, maar ook niet vrijblijvend. Dat betekent dat de kandidaten ervoor tekenen om zich rpaximaal in te spannen om de cursus af te maken. bezoeken hiervan zijn inmiddels gestart. Ook de voorbereidingen voor de taxaties van de agrarische bedrijven en incourante objecten zijn in volle gang. Voorbeelden van incourante objec ten zijn: fabrieken, gymzalen en scholen. Alle taxateurs beschikken over een legitimatiebewijs van de Gemeente Goes. Bekendmaking taxaties De verwachting is dat eind 2004 de taxaties van alle onroerende zaken bekend zullen zijn. Begin 2005 zullen de WOZ-beschikkingen aan de eigenaren en gebruikers van alle onroerende zaken worden toege zonden. Als u meer inlichtingen wilt hebben over de hertaxatie dan kunt u bellen met Bureau Belastingen te bereiken via de telefoonnummers: 249622 en 249627. Vragen kunt u ook mailen naar WOZ@goes.nl Algemene informatie is ook te vin den op de website van de gemeente: www.Goes.nl/woz De gemeente werkt samen met Kinderopvang De Bevelanden om opvang voor de kinderen te rege len. Voor deelnemers met kinde ren in de basisschoolleeftijd sluiten de cursustijden aan bij de school- tijden.Voor deelnemers met jonge re kinderen betaalt de gemeente het grootste deel van de opvang. In sommige gevallen kan een inko mensafhankelijke bijdrage worden gevraagd van de ouder. Voor het aanmelden voor de cursus of bij vragen kunt u contact opnemen met mevrouw Meerman van de afdeling sociale zaken, tel. 24991 3. Geboren: 25-11-2003 28- 11-2003 29- 11-2003 02-12-2003 02-12-2003 02-12-2003 03-12-2003 In november 2003 is de gemeente gestart met een cursus voor oud komers. Dit zijn inwoners die zich voor 1998 vanuit het buitenland in Nederland hebben gevestigd en nog onvoldoende de Nederlandse taal beheersen. Ook de nieuwko mers die na 1998 naar Nederland zijn gekomen en onvoldoende Nederlands spreken, kunnen in aanmerking komen voor de cur sus. Heeft u belangstelling voor de cursus? Kandidaten kunnen tot I juli 2004 instromen. De cursus duurt maximaal één jaar. Voor de cursus zijn de groepen onderverdeeld in taalniveau. Er zijn tien deelnemers per groep. De gemeente heeft samen met Noord-Beveland plaats voor 60 deelnemers. De cursus bestaat uit twee ochtenden Nederlands en een middag andere activiteiten. Bij de andere activiteiten gaat het om zaken die van belang zijn bij de opvoeding, zoals de communicatie in het Nederlands met het kind en de omgang met diverse organisa ties (school, kinderopvang, consul- cursus bezoeken de deelnemers deze instanties, leren ze Nederlandse formulieren in te vullen en zijn er Laatste voorstelling dit jaar Poppentheather Sim Bolus speelt de voorstelling Joris en de Reuze neus (leeftijd vanaf 5 jaar) Reserveren gewenst, tel. 212031. woningen. De waardestijging bete kent dat de belastingheffing in 2005 (waardepeildatum I januari 2003) zal worden gebaseerd op aanzien lijke hogere WOZ-waarden dan het geval was op basis van de vorige waardepeildatum I januari 1999. Of de hogere WOZ-waarden in 2005 ook tot hogere aanslagen van de onroerende-zaakbelastingen gaan leiden, is nog niet zeker. Hierover beslist de gemeenteraad eind 2004 bij het vaststellen van de tarieven van de gemeentelijke belastingen. Hierover wordt u later geïnformeerd. Woensdag 17 december om 19.00 uur. Commissie Middelen: - Bespreken Sociaal Jaarverslag 2002. - Mededelingen en informatie: coilegebesluit over effecten afschaffing OZB gebruik woningen. - Mededelingen en informatie: a. brief dhr. J. Zandee, Nieuwstraat 18, over geluidsoverlast; b. brief gem. Wormerland over motie Wet Kwaliteitsbevorde ring rampenbestrijding; c. coilegebesluit over evaluatie brand in wijkcentrum De Spinne; d. stukken stafvergadering brand weer Goes dd 24 november 2003. - Bespreken aanzet tot kaderstel ling voor het waarden- en normenbeleid in de gemeente Goes. - Bespreken notitie over tegen gaan geweld in het uitgaansleven. - Werkplan politie 2004. De commissievergaderingen zijn in het stadhuis aan de Grote Markt. U kunt tijdens de commissievergade ringen het woord voeren over onderwerpen die tot het takenpak ket van de commissie behoren tij dens het zogenaamde spreekrecht. De raadscommissies brengen advies uit aan de gemeenteraad. De com plete agenda en stukken kunt u inzien bij de publieksbalie. 15 december 12 december Theater de Mythe 20.00 uur Forse waardestijging op komst De gemeente analyseert voortdu rend de verkoopcijfers van wonin gen om de taxaties marktconform vast te stellen. Uit de analyse van de verkoopcijfers van woningen in onze gemeente vanaf 2002 tot en met juni 2003 blijkt een forse waardestijging. Deze varieert per wijk en type woning, maar de gemiddelde stijging tatiebureau etc.). Binnen de bedraagt ca. 55% ten opzichte van I januari 1999. Dit is boven de lande lijke stijging van huizenprijzen van weg. Het pad levert een grote bijdra ge aan de verkeersveiligheid van de fietsers. De gemeente Goes heeft de aanlegkosten van het pad betaald en het waterschap heeft de kosten van de grondaankoop, voorbereidingen en toezicht voor haar rekening geno men. Dit project is mede mogelijk gemaakt door medefinanciering uit het EOGFL, afdeling Garantie. 3 december Café-Restaurant Het Loze Vissertje. Goese Sas I I 12.00-24.00 uur schoolwoningen in Ouverture. - Procedurevoorstel voor kader stellende bespreking reïntegratie beleid ingevolge nieuwe Wet Werk en Bijstand. Op donderdag 18 december verga dert de gemeenteraad van Goes in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering begint om 19.30 uur. De gemeenteraad bespreekt volgende week de volgende onder werpen. II en 12 december II tlm 13 december INGEKOMEN BOUW- EN SLOOPAANVRAGEN Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een telefonische afspraak maken (0113-249700). 20-11 Mosselbank 17 het uitbreiden van de woning 01-12 Molendijk 7 het uitbreiden van de woning 01-12 s-Hr Hendriks- KijkindeWijk Goes-Zuid De nieuwsbrief over de KijkindeWijk Goes-Zuid is inmiddels huis-aan- huis verspreid in Goes-Zuid. In de nieuwsbrief wordt ingegaan op de afwikkeling van de knelpunten Top-3 die door de inwoners van Goes-Zuid zijn aangedragen. Volgende week vergaderen de Goese raadscommissies over onderwerpen die in de raadsverga deringen van 15 januari 2004 aan de orde komen. h. de Verordening toeristenbelasting 2004; i. de Verordening watertoeristenbelasting 2004; j. de Verordening parkeerbelastingen 2004. De besluiten genoemd onder a tot en met j zijn onder de volgnum mers 327 tot en met 336 opgenomen in het “Register van algemeen verbindende voorschriften” dat ter inzage ligt bij de publieksbalie. Tegen betaling van de verschuldigde leges kan een kopie van een besluit verkregen worden. '4 '4 '4 48 48 48 48 48 48 48 8» 48 «8 88 88 88 '4 V H V 48 48 48 48 88 88 88 88 TOEPASSING ARTIKEL 7 VAN DE “VERORDENING PARKEER BELASTINGEN 2004”. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat zij heb ben besloten tot de aanwijzing van de plaats waar, het tijdstip en de wijze waarop tegen betaling van de belasting bedoeld in artikel 2, onderdeel a, van de “Verordening parkeerbelastingen 2004” mag worden geparkeerd; Dit besluit is onder volgnummer 326 opgenomen in het “Register van algemeen verbindende voorschriften” dat ter inzage ligt bij de publieksbalie.Tegen betaling van de verschuldigde leges kan een kopie van een besluit verkregen worden. Uitvoering hertaxatie woningen en niet-woningen In de periode van begin 2003 tot medio 2004 wordt van circa 15.500 woningen een nieuwe WOZ- waarde bepaald voor hetWOZ-tijd- vak 2005-2008. Deze taxaties wor den hoofdzakelijk op geautomatiseerde wijze door de gemeente zelf uitgevoerd. Bezoeken kunnen daarom worden beperkt, maar een inpandige opname en controle van woningen blijft nood zakelijk. Deze woningen worden steekproefsgewijs bezocht door onze eigen taxateur. De eerste bezoeken zullen vanaf december 2003 plaatsvinden. De voorbereiding voor de taxaties van de ca. 1.300 courante niet- woningen (kantoren, winkels e.d.) is in juli 2003 gestart. Deze taxaties worden grotendeels uitgevoerd door een externe taxateur die over een ruime ervaring beschikt. De Computerbeurs PG.Discount f, yb Over leefbaarheid in wijken en dorpen Leon van der Zanden, cabaret programma ‘Hoerejong’ Podium 't Beest 16.30 uur het slopen van het gymlokaal het verwijderen van asbest rookgas- afvoerisolatie 03-/2 Etty Hiliesumlaan 19 het uitbreiden van de woning 03-/2 Monnikendijk 37 03-12 Villa-Novastraat I BELASTINGVERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat de raad van de gemeente Goes in de vergadering van 13 november 2003 onder agendapunt 6 besloten heeft tot vaststelling van: a. de Verordening forensenbelasting 2004; b. de Verordening marktgeld 2004; c. de Verordening lijkbezorgingsrechten 2004; d. de Verordening infectieziektenrechten 2004; e. de Verordening precariobelasting 2004; f. de Verordening binnenhavengeld 2004; g. de Verordening leges 2004; 17 december Openbare Bibliotheek Goes 14.00-15.00 uur t 17 december EVENEMENTEN IN GOES VAN II t/m 17 DECEMBER 2003 I december VERLEENDE BOUW- EN SLOOPVERGUNNINGEN IN DE PERIODE VAN 1-12 TIM 5-12-2003. Binnen 6 weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opne men met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen (01 13- 249709) 01-12 j.PCoenstraat 14 02-/2 Sluis De Piet I Podium 't Beest 20.30 uur 15 december Café-Restaürarit Klaverjasavoncfe Het LozéMssertjeg Goese Sas II 19.30 uur’ 04-12 Joosstraat 17 04-12 Piet Heinstraat 11 Mosselbank 19 Eisenhowerstraat 13 het uitbreiden van de woning Ravensteinlaan 65 het bouwen van een erker Zeelandfallen 10.00-16;(X) uur 13 december Pleintje'Schuttershof Kleine kërstniarkt en Manhuistuin 13 december Theater de Mythe ras opi rfeKSeni Evenementen in Goes ook op internet: www.goespromotie.nl. Nieuwsgierig naar de voorstellingen in Theater de Mythe? Kijk op www.theatergoes.nl. 4. -> O

Bevelander | 2003 | | pagina 37