Brandweerkorpsen van Kapelle en Reimerswaal gaan samenwerken Veel plezier maar niet de mooiste Win mooie prijzen met kleurplaat Pietje Bell I ÜHaimuWEER K Snuffelmarkt in Geerteskerk heeft weer een kruis Borssele Goesenaar derde op NK karate Wintermarkt in ’s-Gravenpolder Verkoop bloem- stukjes voor kerk in Baarland Indische kerstmatinee in Goes Foto-expositie over Usland 5 Pagina 35 de Bevelander Woensdag 10 december 2003 Buitengebieden Werk op hoog niveau. (FOTO: TANNIE DE JONGE) Kwaliteit i Een van de grootste Nederlandse bioscoopsuccessen van de afge lopen jaren was Pietje Bell - De Film. De bioscoopfilm is inmid- GOES - De stichting Gotong Royong houdt op zondag 21 december een kerstmatinee in Hotel Goes aan de Anthony Fokkerstraat in Goes. Tijdens het feest worden allerlei Indische hapjes geserveerd. Verder is er een optreden van de band Better Day's en laten danseressen de sier lijke Balinese dansen zien. In de pauze is er een bingo en een loterij waarmee onder andere Indische lekkernijen zijn te winnen. Het feest is van 14.00 tot 19.00 uur. Entree kost 7,50 euro, daarbij is ook een bingokaart inbegrepen. Kaarten dienen van tevoren gereserveerd te worden bij mevrouw J. Wychgel-Ruru, 0164-672428. dels ook op video en DVD ver krijgbaar. Half december is de opvolger Pietje Bell 2 - De Jacht op de Tsarenkroon in de biosco- KAPELLE - De brandweer korpsen van de gemeenten Kapelle en Reimerswaal gaan nauw samenwerken. Daarmee gaat een aansluiting bij de korpsen van Goes en Borsele voorlopig niet door. De brandweerkorpsen van Kapel le en Reimerswaal komen elkaar toch al regelmatig tegen. Immers de snelweg A58 loopt dwars door UTRECHT - Goesenaar Mitch van Deursen heeft zondag op het Nederlands Kampioenschap ka rate in Utrecht de derde plaats behaald. GOES - Het wereldje rond de Miss World-verkiezingen is hectisch maar leuk. Dat liet Miss Nederland, de Goese San ne de Regt al eerder per e-mail vanuit China weten. Ze werd niet verkozen tot 's werelds beste, die eer ging naar Miss Ierland, maar ze kijkt terug op een boeiende tijd. beide gebieden. En juist voor on gelukken op die snelweg moeten beide korpsen nogal eens uitruk ken. Ook assisteren de korpsen elkaar bij grote branden of bij ca lamiteiten in de grensgebieden van beide gemeenten. Aan de verkiezing op het Chine se eiland Hainan deden 106 schonen mee. Aanvankelijk leek Het was aanvankelijk de bedoe ling om alle Bevelandse brand weerkorpsen samen te voegen. Maar dat plan krijgt vooralsnog geen uitvoering. De brandweer- teams van de gemeenten Goes en Borsele werken al jaren samen. Kapelle en Reimerswaal vinden het dan ook niet zo makkelijk om bij die twee aan te sluiten. De sa menwerking tussen Kapelle en Reimerswaal gaat verder dan al leen samen uitrukken naar bran den in buitengebieden. Het gaat ook om brandpreventie, controles en de uitgifte van vergunningen. Op dat laatste gebied werken bei de gemeenten al langer samen. Door de krachten te bundelen hopen de gemeenten Kapelle gelijk in. Natuurlijk mag je ook plakketi, scheuren en behangen! De inzenders van de origineelste tekeningen worden door ons be- het er op dat Sanne bij de mooi ste twintig zou zitten. Dat bericht werd later ontzenuwd. Ondanks een plaatsje in de mid denmoot kijkt Sanne tevreden terug op de verkiezing. Ze heeft veel van China gezien. Van het beroemde terracotta leger in Xian tot de Verboden Stad in Beijing. Overal waar de missen kwamen, stonden meutes mensen ze op te wach ten. Bodyguards, vijf sterren hotels, foto shoots, kortom een loond met prijzen rondom Pietje Bell. Stuur je tekening, voorzien van naam, adres voor 5 december in naar de redactie van De Beve lander, postbus 5, 4460 AA in Goes. Winnaars krijgen hun prij zen thuisbezorgd. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. pelle en Reimerswaal moeten zich nog wel over het plan buigen. Naam:.... Adres:.... Leeftijd: BORSSELE - In dorpshuis Vij- verzicht aan het plein in Borsse le is zaterdag 13 december van 13.00 tot 16.00 uur een snuffel markt. Behalve allerlei gebruiksvoor werpen zijn er ook kerstspullen te koop. Toegang tot de rommel markt is gratis. BAARLAND - De Stichting Oude Zeeuwse Kerken Com missie Baarland verkoopt op zaterdag 13 december van 14.00 tot 17.00 uur kerst- bloemstukjes. Die hebben de commissieleden zelf gemaakt. De opbrengst is bedoeld voor het onderhoud en verfraaiing van de Hervormde Kerk in Baarland. Kinderen tot tien j aar kunnen die middag voor een euro hun eigen kerststukje maken. Tijdens de kerstmatinee zijn ook Balinese danseressen te be wonderen. (FOTO: PR) KLOETINGE - Het was het huzarenstukje van de restauratie van de Geerteskerk in Kloetinge. Afgelopen week werkten werklieden op grote hoogte aan de laatste loodjes. Een kraan hees het kruis op de toren. Voor voorbijgangers een boeiend schouwspel. De restauratie begon in maart dit jaar. Half februari zal de Geerteskerk weer in oude glorie zijn hersteld. heel goed contact. 'Alle mis sen zijn heel lief voor elkaar', liet ze per e-mail weten. Sanne is na de verkiezing naar Hong Kong vertrokken waar ze een paar dagen verblijft op uitnodiging van A.S. Watson, het moederbedrijf van parfu- merieketen lei Paris XL. Later deze week komt Sanne weer terug naar Zeeland, waar ze ook weer haar werkzaamheden als Miss Nederland op zich neemt. pen te zien. Genoeg redenen voor een heerlijke kleurplaat met mooie Pietje Bell-prijzen. Kleur deze tekening zo mooi mo- De 17-jarige deed dat in de catego rie zeventig kilogram. Vorig jaar werd hij nog eerste maar dit keer moest hij het in de tweede ronde af leggen tegen de latere kampioen René Smaal uit Apeldoorn. In de herkansing legde Van Deursen als nog beslag op het brons. De Goese naar maakt overigens al twee deel uit van de Nederlandse selectie. HEINKENSZAND - Bij Bin nenuit aan de Schouwersweg 7 in Heinkenszand zijn tot en met 31 januari foto's te bewonderen van de vele reizen die Henk Ui- terwijk uit Driewegen naar Ijs land heeft gemaakt. Uiterwijk is lid van de Fotogroep Goes. Hij geeft vaak dialezingen over het fascinerende land. In de winkel is zijn beste werk van de afgelo pen vijftien jaar te zien tijdens de winkeluren. Ook het korps van Kruiningen valt onder de nieuwe samenwerking. (FOTO: DENNIS ROSBERGEN) Er zijn dan allerlei sfeervolle kraampjes met winterse, Zeeuwse en creatieven spullen. Er is bovendien een winterter ras waar de snert en de warme ■chocolademelk niet ontbreken. Muziekvereniging de Echo en koor Hinematov zorgen voor li ve muziek en voor de kleintjes is er een grabbelton. en Reimerswaal de kwaliteit tekent de samenwerking be- van beide brandweerkorpsen sparing van geld. te verbeteren. Bovendien be- De gemeenteraden van Ka- 'S-GRAVENPOLDER - In molen de Korenhalm aan de Korenhalmdijk in 's-Graven- polder is op vrijdag van 17.00 tot 21.00 uur een winter markt van Onder de Meuie. glamourwereld waar de Zeeuwse van het ene op het andere moment in is gerold. Ook in Bosnië is de Goese een beroemdheid, zo heeft ze van Miss Bosnië vernomen. Sanne heeft namelijk een Bosnische vriend. En dus heeft dat volk ook Sanne in het hart gesloten. Over de sfeer tijdens de ver kiezingen is Sanne ook heel positief. Niet de verhalen van kattige jaloezie. Integendeel. Met een aantal meiden had ze F.-' U11 Wffl 2002 SHOOTING STAR FILMCOMPANY BV

Bevelander | 2003 | | pagina 35