Sjoemeltoernooi Kapelle Dineren in de dertiger jaren grootste indoorwedstrijd in Zuidwest Nederland Nieuwe ambtsketen voor burgemeester Lege Handen n Wivant Rabobank stuurt vrijwilligers naar goede doelen —de Bevelander- Puzzel Centrum voor de Kunsten start wintercursussen Kerstmarkt Nieuwe cd Theo van Teijlingen Ambachtscentrum Kerstconcert in kerk Waarde Kerstmarkt in Ter Valcke Hogeschool genomineerd Jongerengroep Zonnebloem Winnaars Esprit tekenwedstrijd Eijserm^W Optiek voorheen Kampman Optiek Woensdag 10 december 2003 de Bevelander Pagina 25 Ooit een loods, nu een restaurant waar je een stapje terug in de tijd doet. (FOTO GEMEENTE-ARCHIEF) Door Leon Janssens december bekend gemaakt. Inmiddels hebben al meer dan 4 8 9 1 a d 4 De winnaars op een rijtje. (FOTO: EIJSERMANS) f e 8 9 10 h g C b d f gj h a c nas, nutteloos. (FOTO: JAAP WOLTERBEEK) (advertentie) 9 I b KAPELLE - Het succes van het Sjoemeltoernooi, dat van zater dag 20 tot en met zondag 28 de cember in het Racketcentrum in Kapelle wordt gehouden, blijft ongeëvenaard. "We zijn met afstand het grootste indoor toernooi in Zuidwest Neder land", merkt Theo Spinnewijn namens de elflkoppige wed strijdleiding met gepaste trost op. Het Sjoemeltoernooi telt deze keer maar liefst 545 wedstrijden, zo'n 25 partijen meer als tijdens de achtste editie van dit populaire dubbelevenement. Nog meer cij fers: er wordt gespeeld in vijftien GOES - De prijswinnaartjes van de Esprit tekenwedstrijd verzamel den zich op woensdagavond 3 december bij Eijsermans Optiek in Goes. De tien beste tekeningen werden beloond met heuse Espritprij- zen. De eerste prijs was voor Lisa Weststrate. Zij kreeg uit handen van Miranca Eijsermans een Esprit-tegoedbon. Haar tekening dingt mee met de landelijke hoofdprijsverloting. De tweede en derde prijs, gewonnen door Willemijn Molenaar en Rianne Wiskerke bestonden uit een Esprit-horloge. De andere prijswinnaars zijn: Carolien Voogdt, Jurien Verrijzer, Annelies Voogdt, Else Marie Meulmeester, Stefan van den Hurk, Iris Zuydweg en Liselotte de Vreeken. onderdelen in de vrouwendubbel, mannendubbel en de mix. De ca tegorieën 3 en 4 worden samenge voegd, de rest (5, 6, 7, en 8) wor den apart afgewerkt. In totaal zijn er 440 inschrijvers die samen 566 onderdelen spelen. Spinnewijn: "Het is niet te gelo ven. We moeten eigenlijk met professionele mensen gaan wer ken, anders krijgen we het niet voor elkaar. Het succes is de laatste jaren enorm. Daarnaast is het gezellig en hebben we een koud en warm buffet op de finaledag. Verder is er vier dagen live muziek. We bieden dus veel voor weinig geld." Op een paar koppels na ko men alle deelnemers na de poule- wedstrijden in afvalschema's te recht. De grootste categorieën hierbij zijn de mannen- en ge mengd dubbel 7 met een afval- schema van 64. Verder zijn er vier schema's van 32 en de rest wordt geplaatst in lijsten van 16.Dit geldt ook voor de mannendubbel 3 waarin Marcel Schouw en Jaap Moerland als eerste geplaatst zijn, Dennis van 't Westeinde en Ivo Walraven staan als tweede ge noteerd. Het gemengd dubbel 3 wordt aangevoerd door Joost Oranje en Marjan Ganseman, gevolgd door Rikkert van der Wel en Helen van Hartings- veldt GOES - In het Ambachtscen trum bij de Hollandse Hoeve is zaterdag 13 en zondag 14 december voor de vijftiende keer een Kerstmark. Stuur uw oplossing vóór don derdag 18 december naar de redactie van De Bevelander, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Bevelander van woensdag 24 E. Groenewald uit Rilland won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit De Bevelander van woensdag 26 november twee vrijkaarten voor bio scoop Cine City in Vlissin- gen. Zichtbaar op de open zolder staan de nostalgische houten kratjes van Heineken Bier en Coca-Cola. Een weegschaal met gewich ten, oude veilingkisten en zelfs de kleine mandjes ‘siepjes’ voor aardbeien, bessen en kersen. Het zicht op het SGB station, de wolken stoom van een locomotief en het geluid van passerende treinen op de achtergrond zetten de klok zeventig jaar terug. De loods werd in 1876 bij het NS-station in Middelburg gebouwd in opdracht van de Staatsspoorwegen. De laatste jaren zat Dans school Janvier er in. Het was een grote operatie het gebouw net jes te demonteren en in Goes zorgvuldig weer op te bouwen. Van af mei is Uitspanning De Goederenloods in gebruik en onder het genot van een hapje en een drankje is er via de traditionele laad- deuren een fraai uitzicht over het hele spoormuseumterrein. Het eten en de drank zijn eigentijds en smakelijk, verzorgd door Hanneke Aertssen, man Peter en zoon Bart. Hanneke Aertssen GOES - Je zet een stap terug in de tijd wanneer je Uitspanning De Goederenloods binnenstapt. In de dertiger jaren van de Ne derlandse Spoorwegen om precies te zijn. Het meubilair, de aankleding, de bar met ouderwetse reclame, alles ademt verle den tijd. GOES - Rabobank Beveland is op zoek naar goede doelen of organisaties die vrijwilligers nodig hebben. Medewerkers van de bank mogen namelijk één de dag in het jaar in de baas zijn tijd vrijwilligers werk verrichten. alleen projecten in aanmerking die in het werkgebied van de Ra bobank Beveland liggen. Verzoeken en een omschrijving van het project kunnen tot 31 de cember 2003 gericht worden aan Rabobank Beveland, ter attentie van de afdeling Communicatie, Postbus 33, 4460 AA Goes. Tijdens de kerstmarkt klint live muziek en ook dit jaar is er het traditionele enveloppen-trekken plaats. Daarnaast is er een rad van avontuur, een grote loterij en een quiz. De kerstmarkt duurt van 10.00 tot 16.30 uur en is in deont- spanningsruimte van Ter Valcke. De opbrengst van de kerstmarkt gaat naar de Stichting Vrienden van Ter Valcke en komt geheel ten goede aan de cliënten van het ver pleeghuis. Het Mannenkoor, bestaande uit tien zangers en een pianist, zingt naast geestelijke ook niet geeste lijke liedjes van vroeger en nu. Het koor is ook al op radio en tv te horen geweest. Muziekvereniging Vooruit steekt tijdens het optre den oude kerstmuziek in een nieuw jasje. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang en een kopje koffie zijn gratis. Binnenhuisarchitect Joan van Houwelingen geeft deze cursus die op woensdagavond 7 januari start. Het gaat om twaalf lessen. Cursisten leren de basisprincipes kennen uit de vormgevingsleep gevolgd door het leren ontwerpen van een woonkamer, keuken en badkamer. Op het gebied van beeldhouwen beginnen verschillende cursussen. De lessen door kunstenaar en do cent Jaap Heuvingh zijn voor zo wel beginners als voor gevorder den. Voor senioren begint een toneel cursus waarin de cursisten samen toewerken naar het geven van een voorstelling. Verder heeft het Centrum voor de Kunsten ook de cursussen teke nen en schilderen voor senioren, autobiografisch schrijven, en gra fische vormgeving op de compu ter en het bewerken van digitale foto's. Meer informatie via 0113- 558128 of cvk@roczeeland.nl. WAARDE - In de Nederlandse Hervormde Kerk in Waarde geeft muziekvereniging Vooruit op vrijdag 19 december een kerstconcert. Dit jaar werkt ook het Smalstads Mannenkoor uit Tholen aan het concert mee. GOES - Met een cursus binnen huisarchitectuur opent het Cen trum voor de Kunsten van ROC Zeeland in Goes de tweede helft van haar seizoen. GOES - De Goese Troubadour Theo van Teijlingen heeft een nieuwe cd. Het album Lege handen bevat dertien zelfgeschreven en gecom poneerde nummers, waarmee hij luisteraars verhalen wil geven om over na te denken. Een aantal liedjes is autobiografisch, bijvoorbeeld over de dood van de moeder en vader van Van Teijlingen. Elk liedje heeft zijn eigen verhaal en wil iets doorgeven. Zo is er ook een num mer over een meisje uit Oeganda met aids in het opvanghuis van zijn zus. Op deze manier wil Van Teijlingen iets laten zien van de aidspro- blematiek en van Gods liefde. Stichting de Figurant bracht de cd uit, en zorgt ervoor dat de opbrengst van de cd ten goede komt aan op vanghuizen voor kinderen in Oeganda en Servië.Het album werd op genomen in de studio thuis bij Cor de Rijke, die ook meespeelt. De stijl zit tussen folk en kleinkunst. De cd is te bestellen bij Stichting de Figurant, Homikswei 69,4464 AT Goes, en kost veertien euro. HORIZONTAAL: 1. Opeengepakt drijf ijs, plaats op een tentoonstelling; 2. eenheid van lichtgevoeligheid, Europe aan, god (Lat.); 3. deel van het bestek, sleeen; 4. zijrivier van de Rijn; 5. een weinig, bijbels fi guur; 6. melkproduct; 7. Japanse alcoholische drank, bagger; 8. daar ter plaatse; 9. goed!, boven het genoemde; 10. hertachtig dier, vlasbundel, cijfer; 11. har- VERTICAAL: 1Katrol, ooievaar; 2. Noorse god heid, en meer andere, biljartstok; 3. defect, scharnier; 4. winter- sportartikel; 5. muziekteken, jon ge kabeljauw; 6. gaping; 7. onbe weeglijk, vreemde munt; 8. grote bijl; 9. woonplaats, dulden; 10. ontkenning, bijbelse naam, man nelijk dier; 11. bloedgever, gezel. HEINKENSZAND - De werk groep jongeren van de Zonne bloem in Zeeland houdt 10 ja nuari 2004 voor het eerst een in- rol/inloopmiddag. Dam 2, 4461 HV Goes Tel/Fax 0113-230066 www.bonvivantgoes.nl E-mail: m.snijders@hetnet.nl VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland is genomineerd voor de landelijke innovatieprijs het Ei van Columbus. Deze prijs wordt uitge loofd door de ministeries van VROM, EZ, OCenW, VenW en SZW. De Hogeschool Zeeland is genomineerd met het project 3DZ, Dynamische Duurzame Delta Zeeland. Naast de Hogeschool Zeeland zijn ook de HAS in Den Bosch en de universiteiten van Alle ateliers en musea rondom het plein zijn sfeervol in kerst sfeer ingericht en vrij toegan kelijk. Het middenplein is het decor voor kramen waar gastam- bachtslieden hun producten to nen en verkopen. Onder het ge not van een kopje koffie, thee of een glaasje glühwein kunnen de bezoekers twee middagen van 13.00 tot 14.00 uur van de sfeer genieten. Sinds kort is er voor kunstenaars gelegenheid tot exposeren. Tot 1 maart 2004 loopt er een expositie van wijlen Jan We strate, de pentekenaar die ja renlang in het Ambachtscen trum heeft getekend. Delft, Maastricht en Utrecht ge nomineerd in de categorie Onder wijsinstellingen. Een vakjury maakt op 21 januari in de Konink lijke Schouwburg in Den Haag bekend wie de winnaars in elke categorie zijn. Deze winnaars ont vangen een wisseltrofee en een geldbedrag van 12.500 euro. Daarnaast bepaalt een jeugdjury wie de winnaar is van de Jeugd- prijs. runt al zeven jaar een eigen bedrijfHanneke's Catering: “Van Rinus Rentmeester, de drijvende kracht achter dit project, hoor den wij dat er op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele een horecabedrijf zou komen. Of wij zin hadden om dat met de toe komstige uitbater samen te doen”, vertelt Hanneke. “Rentmeester was tweeëneenhalf jaar bezig geweest en heeft alles ‘hoe het was’ tot in details nagezocht, kleuren, meubilair, ramen. Het hele ontwerp is van zijn hand. Wij waren enthousiast en hebben ‘ja’ gezegd.” Art Deco meubelen, rustiek, stoelen die lekker zitten. Nostalgie, oog voor detail, zo ontstond de sfeer van de jaren dertig. Ook de kaart is er op ingericht, sommige menu’s zijn naar locomotieven genoemd: Oersih, Hippel, Bever. De goederenloods is een bijzon der gebouw geworden en is alleen al vanwege zijn historie een be zoekje waard, ‘“s Zomers krijg je hierbinnen door het glas in het dak een geweldig effect met prachtige zonsondergangen.” En de tijd lijkt hier nog steeds stil te staan. “Je kunt hier zelfs je paard la ten drinken als je dat bij je hebt”, zegt Hanneke. In Uitspanning De Goederenloods kan de bezoeker terecht voor een hapje, een drankje, maar ook voor een diner of feesten. Ook zijn er treinkaartjes voor de SGB te koop. Het pand is rolstoel- vriendelijk, en heeft een invalidentoilet. De ruime parkeergelegen heid ligt in het verlengde van de Albert Plesmanweg in Goes-Zuid.. vijftig bankmedewerkers te ken- merk werken. Bovendien komen nen gegeven van die mogelijk heid gebruik te willen maken. De bank roept dan ook instellin gen, verenigingen en stichtingen die behoefte hebben aan vrijwil ligers op, om een verzoek te richten tot de Rabobank Beve land. Het moet wel om organisa ties gaan die zonder winstoog- Van 14.00 tot 17.00 uur zijn alle lichamelijk gehandicapte jonge ren van 18 tot ongeveer 45 jaar met hun begeleiders welkom in de Stenge in Heinkenszand. Daar maken ze kennis met elkaar tijdens een hapje en een drankje, en kunnen ze informatie over de Zonnebloem inwinnen. De be doeling is dat iedereen laat weten wat hij wil, zodat de Zonnebloem weet wat er van de jongerengroep verwacht wordt. Aanmelden voor 3 januari: 0114-362105 of mail naar zonnebloemjongerenzee- land@hotmail.com. GOES - Buurthuismedewer kers van verpleeghuis Ter Valc ke houden op zaterdag 13 de cember de jaarlijkse kerst markt. HEINKENSZAND - Burge meester J. Gelok van Borsele vond het maar al te leuk. Zijn nieuwe ambtsketen bungelde vrolijk om zijn nek. Kinderen van Basisschool De Reiger in Heinkenszand verzonnen het ontwerp van de nieuwe burge meestersketting. Dat deden ze nadat de burgervader hen tij dens een gastles had uitgedaagd er een te maken. De ’echte’ ket ting vond hij namelijk maar saai. En zo onstond het ontwerp van de kinderen. Een zil verkleurige schakel met de provincie Zeeland er op getek end met in het midden een dorp- swapen en verschillende medaillons die aan de schakels zijn gemaakt. De Bevelander is een uitgave van Wegener huis-aan-huis kranten B.V. 1 2 3 5 6 7 2 3 5 6 7 11 219 Oplage: 43.200 Bezorging ((0113) 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Druktechniek: offsetrotatie. Restaurant Advertenties: Maandag 12.00 uur Kleintjes: Vrijdag 17.00 uur Sluitingstijden: redactie: Maandag 09.00 uur. Redactie: Dennis Rijsbergen (0113) 274021 Postbus 5, 4460 AA Goes red.bevelander@whk.wegener.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 vbor je- Kantoor Goes, Fruitlaan 4c, Postbus 5 4460 AA Goes tel.: (0113)274000 fax.: (0113)274010 Service-adres: Krijger Tabak, Kreukelmarkt la, Goes Pieter Karman (bladmanager) (0113)274090 privé (0113)613394 Henk Mallekote (acquisitie) (0113)274031 privé (0113)342535 Cora Slot (acquisitie) (0113)274030 privé 06 53671555 Hellen van Tol (acquisitie) (0113)274032 privé 06 53810750 Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Ad vertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Ad vertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze admi nistratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskran ten BV, t.a.v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 28,7500 AA Enschede. 10 11 ij

Bevelander | 2003 | | pagina 25