Wintersprookje als een spannend schouwspel voor het hele gezin Gothic sensatie uit Amerika in De Piek Vlissingen Jubileumconcert Christmas Angels Os Nieuwe adem voor oude liedjes in Heinkenszand Metalband Van Katoen laat van zich spreken in ‘t Beest Gé Reinders doorbreekt de taalgrenzen in Rilland J| Kerstconcert Kerstconcerten Cine City Vlissingen Schuttershof Middelburg Podium ‘t Beest Tentoonstelling in 1 Waskot Sjako! weer op de weg terug met samenzang Russische geeft pianoconcert Oratorium Vereniging i Magnificat centraal in concert Pagina 20 de Bevelander Woensdag 10 december 2003 V\ Bell en zijn kornuiten. en de voor en Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag Frankrijk, >7 1 1 Donderdag 20.00 uur Morvern Callar Heeft Morven Callar een zieke geest, is ze emotieloos of grijpt ze gewoon haar kansen als ze zich voordoen? Zaterdag 24.00 uur. Scary Movie Cindy gaat op onderzoek uit, na het verschijnen van myste- Donderdag tot en met maan dag 13.45 en 16.15 uur. Dins dag en woensdag 13.45 uur. Diamant, door het gezelschap, DJ., Daffy, Kate en Bugs. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 16.15 uur. Dinsdag 13.45 uur. Kees De Jongen O Kees Bakels verandert van een Donderdag, vrijdag, zaterdag zondag en maandag 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag 21.45 uur. Woensdag 19.00 uur. Zaterdag 24.00 uur. Master And Commander Lucky Jack Aubrey (Russel Crowe), leidt zijn crew in een competitie tegen een beter be wapend schip. Romantisch liefdesverhaal, met hoogtepunt op kerst avond. Tears of the Sun Legerleider Waters heeft een riskante missie te volbren gen in de jungle van Nige ria. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Tan de Repente Argentijnse film vol humor en tederheid met een onvoorspel baar verloop. MIDDELBURG - Bergtrollen, dwaallichtjes, maffe ridders en de heksen van de vier winds treken bemoeilijken de zoek tocht naar de laatste draak. Al leen deze draak kan de Scha- duwkoning verslaan en dat is de laatste en enige manier om de grootmoeder van Errin en zijn zusje Solja te redden. De laatste draak’ is de titel van de nieuwe kerstvoorstelling van Theatergroep Duinart. Zaterdag 13 december is de première van dit sprookjesachtige en meesle pende muzikale toneelstuk in de Stadsschouwburg in Middel burg. GOES - De Nederlandstalige metalband Van Katoen speelt op zaterdag 13 december in ‘t Beest in Goes. Van Katoen deed enkele keren van zich spreken en wist de hit parades te halen. Vorig jaar staakte de band een radio-op- treden bij Giel Beelen op 3FM omdat de DJ boer- en kotsge- luiden door de muziek heen mixte zonder dat Van Katoen daarvan wist. In een fel gesprek een dag later met Rob Stenders, live op de radio, maakte band- The Crüxshadows hebben al eens op een eerdere editie van Terra Gotha gespeeld en hebben toen een verpletterende indruk achter gelaten. De hele zaal stond letter lijk en figuurlijk op zijn kop. Mo menteel is de band op wereldtour nee, om de nieuwe cd Etherhaut te promoten. De band maakt een aanstekelijke mix van gothic, electro en dark wave, waarbij een hoofdrol is weggelegd voor de charismatische zanger Rogue, die er alles aan doet om het publiek aan het dan sen te krijgen. En om het publiek extra op te zwepen worden The Crüxshadows live ondersteund door twee zangeressen, waardoor elk optreden eindigt in een kol- Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Daarvoor hebben ze de hulp van de laatste draak no dig. Tijdens hun barre en gevaarlijke tocht beleven ze allerlei span nende avonturen. Bovendien moeten ze engerds als kapitein Rof, de muggins, de bergtrol len, de heksen van de vier windstreken en verschillende ridders te slim af zijn. Zal het Errin en zijn zusje lukken om de bergen van Mor te bereiken? lid Bas zijn ongenoegen daar over duidelijk. Dat radio-optre- den is Van Katoen niet in dank afgenomen want vanaf dat mo ment wordt de band niet meer gedraaid op 3FM. Dit jaar speelde Van Katoen op Noorderslag en op Parkpop in Den Haag. Op 19 oktober nam Van Katoen de live-dvd en -cd Kabaal op in de Mezz in Breda. Het optreden in ‘t Beest begint om 21.00 uur, een kaartje koste zeven euro. De Goese band Flavour speelt in het voorprogramma. kende zee van dansende gothics. Erato uit België is de support act voor The Crüxshadows. Deze got hic rockers maken old school gothic rock in de stijl van The Sisters of Mercy, Killing Joke en Fields of the Nephilim. Erato heeft intussen drie cd’s in eigen beheer uitgebracht en weet live Coomans begint eindjaren ze stig als straat- en kroegzange- res. Later sluit ze zich aan bij het Mistero Buffo-spektakel van de Internationale Scène. Na een paar jaar in New York richt Coomans Madou op, een succesvolle Nederlandstalige groep. Accordeonist Philip Hoessen helpt haar met het sa- omgetoverd tot winterpaleis waardoor de bezoeker zich echt in de sfeer van het sprookje waant. Voor en na de voorstel ling en in de pauze is er in het Grandcafé gelegenheid voor een hapje en drankje. Gé Reinders is sinds enkele ja- ren populair van Limburg tot Friesland en van Amsterdam tot Rilland. Ook de pers is una niem lovend over de onomstre den kwaliteit van de muziek van Reinders. De praatjes tus sen de liedjes gaan steeds meer op conférences lijken. Het is opmerkelijk dat het theaterpubliek buiten Limburg zich ook herkent in zijn voor stellingen, ondanks dat Rein ders in het Limburgs zingt. De Na drie cd’s nam de band een sabbatical year. Maar in die pau ze begon het bij zanger/gitarist Wouter Planteijd en bassist Thijs Vermeulen toch weer te kriebe len. Met drummer Richard Heijer- man vormen zij een trio en gaat de band weer optreden. Door veel live te spelen wil Sjako! het nieuwe repertoire laten groeie n, om daarna een cd op te ne men. Het optreden begint om 17.00 uur, de toegang is gratis. In Serooskerke staat het concert op vrijdag 19 december op het programma in de Petruskerk aan de ds. Van Wouwestraat. De aan vang is om 19.30 uur en de entree is gratis. En in Oost-Souburg is het concert op zondag 21 decem ber in De Goede Aarde Kerk aan de Kanaalstraat. De aanvang is om 14.30 uur en de toegang is ook hier gratis. Woensdag 14.00 uur. Les Triplettes de Belleville Animatiefilm over een wiel renner en zijn oma in Bellevil le, een voormalige buitenwijk van Parijs. MIDDELBURG - De Christ mas Angels vieren dit jaar hun tienjarig jubileum met een nieuwe cd en concerten door het hele land. Eén van die con certen is in Middelburg, op vrijdag 19 december om 20.15 uur in de Koorkerk van het Abdijcomplex. WEMELDINGE - Museum ‘t Waskot heeft een nieuwe extra tentoonstelling uit verschillen de schenkingen. Te zien is on der andere veel handgemaakt kantwerk. Première Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Niet op woens dag 13.45 uur. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zondag 11.30 uur. Finding Nemo Originele ver sie Een spetterend onderwater- spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Schouwspel Na het succes van ‘De sneeuw koningin’ is dit nieuwe winter- HEINKENSZAND - Nieuwe arrangementen en een nieu we adem voor liedjes van twintig tot veertig jaar gele den. In het kader van Borse- le Cultureel spelen Vera Coomans en Tom Theuns vrijdag 12 december in de Stenge in Heinkenszand. De voorstelling ‘De laatste draak’ speelt tot zondag 4 janu ari. Kaarten kosten tien euro, voor kinderen onder twaalf jaar 7,50 euro. Kaarten reserveren kan via 0900-3300033. MIDDELBURG - Na een sab batical van anderhalf jaar is de band Sjako! op de weg te rug. Op zondag 7 december spelen de muzikanten in café ‘t Schuttershof in Middelburg. SEROOSKERKE/OOST- SOUBURG - Op vrijdag 19 en zondag 21 december zijn er kerstconcerten met samenzang in Serooskerke en in Vlissingen. Dagelijks 13.45 uur. Zondag 11.30 uur. Pipo Én De P-p Parelridder O De oude, bekende en vrolijke clown Pipo is weer terug. Schaduwkoning Het verhaal draait om Errin en zijn zusje Solja. Die willen hun grootmoeder redden uit de han den van de Schaduwkoning. VLISSINGEN - Pianiste Anas tasia Safonova treedt zondag 14 december op in het theater café van CineCity in Vlissin gen. VLISSINGEN - De Vlissingse Oratorium Vereniging houdt op zaterdag 20 december een kerstconcert in de St. Jacobs- kerk in Vlissingen. De aan vang is om 20.00 uur. - Zo kreeg het museum uit Mid delburg Filigraan-kante kraagjes en randjes voor jurken en blou ses van rond 1920. Daarbij zat ook open naaiwerk, gemaakt door weesmeisjes in Frankrijk. Die meisjes moesten vroeger al op de lagere school leren met naald en draad om te kunnen gaan. Dan konden ze later hun eigen linnen uitzet en kleding maken. De extra tentoonstelling is tot kerst te zien. Het museum is open op woensdag en vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. De van oorsprong Russische Sa fonova speelt werken van De bussy en Rachmaninov. Tijdens het concert wordt er een kinder film vertoond tegen half tarief. Het concert begint om 11.30 uur. Kaarten kosten negen euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa van CineCity. Voor reserverin gen: 0118-418810. Donderdag tot en met maan dag 13.30, 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag 13.30, 16.15 en 19.00 uur. Woensdag 19.00 en 21.45 uur. zijn mannetje te staan. De band treedt ook steeds vaker op buiten de Belgische landsgrenzen. Kaarten voor Terra Gotha VII kosten 12 euro (met CJP 10 eu ro) en zijn verkrijgbaar bij De Bard/Bar-O-Nes in Vlissingen en bij De Waterput in Middel burg. Amerika, Argentinië en Neder land. Bekende kerstmelodieën worden afgewisseld met verras sende, nieuwe vreemdtalige liedjes. De Angels kiezen, arrangeren en presenteren hun nummers met veel gevoel en op overtui gende wijze. Het zijn liedjes met wijsheid, melancholie, hu mor, verstilling, maar steeds feestelijk en vol warmte. Kaarten voor het concert kosten twaalf euro (met CJP, 65-plus of Stadspas tien euro) en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Drvkkerij aan de Markt 51 in Middelburg en bij De Bard We reldmuziek, Bellamypark 37 in Vlissingen. intensiteit, waarmee Reinders en zijn muzikanten spelen, doorbreekt blijkbaar taalgren zen. Reinders weet met zijn mijmerende en relativerende teksten bij zijn publiek de grote zorgen een avondje buiten de deur te houden. MIDDELBURG - Het Zeeuws Ensemble ‘Capella I Fiamming- hi’ verzorgt dinsdag 23 decem ber een kerstconcert in de Doopsgezinde Kerk in Middel burg. Het concert staat in het te ken van het ‘Magnificat’. Deze bekende lofzang, door diverse componisten op muziek gezet, vormt de rode draad door het kerstprogramma. De aanvang is om 20.00 uur en de entree bedraagt 6 euro. VLISSINGEN - De Terra Got ha reeks in de Piek in Vlissingen begint een -internationaal feno meen te worden. Na een ge slaagd festival in Het Arsenaal- theater leek het organisator Wim de Nooyer een leuk idee om het jaar af te sluiten met Terra Gotha VII, met dé gothic sensatie uit Amerika: The Crüxshadows. Tijdens het concert kunnen be langstellenden kennis maken met de aanpak van Bach en Mendelssohn door dirigent Lu kas Groen. Groen trad in april aan bij de Vlissingse Oratorium Vereniging. Hij won een aantal prijzen en wordt als veelbelo vend talent beschouwd. Op 12 maart 2005 hoopt hij zijn eerste Matthaus-Passion in Vlissingen te dirigeren. D vereniging verzorgt al kerst concerten sinds 1946. Dit keer staat er een werk van Bach en drie werken van Mendelssohn voor koor, solisten en orkest op het programma. De solisten zijn sopraan Suze van Grootel, mezzo-sopraan Christianne Stotijn, tenor Robert Luts en bariton Pieter Hendriks. Daarnaast is ook organist Jos vo gel van de partij, hij bespeelt het kistorgel. De Christmas Angels hebben ook een nieuwe cd. (FOTO: PR) Première Woensdag 13.45, 14.45, 19.00 en 20.00 uur. Lord O The Rings: The Re- Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. turn Of the King Frodo (Elijah Wood), de klei ne vuurzee van Mount Doom werpen, om de legers van Sauron te stoppen. Voorpremière Woensdag 16.00 uur. Pietje Bell O Nieuwe avonturen van Pietje Donderdag tot en met maan dag 19.00 en 21.45 uur. Dins dag en woensdag 19.00 uur. Zaterdag 24.15 uur. Kill Bill: volume 1 Huurmoordenaar ‘The Bride’ wordt neergeschoten en ligt rieuzegraancikels op het erf vijf jaar in coma. van Tom Logan. Donderdag tot en met maan dag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag 16.15 en 21.45 uur. Woensdag 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. S.W.A.T. Het S.W.A.T. team, onder lei ding van Dan Harrelson, staat Zaterdag 24.15 uur. voor een zeer gevaarlijke op dracht: de begeleiding van een uiterst gevaarlijke drugsbaron. Zondag 11.30 uur. Finding Nemo Nederlands hobbit, moet de Ring in de gesproken O Een spetterend onderwater- spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. The Crüxshadows uit Amerika, een topper uit het gothic genre, treden zaterdag 13 december op in De Piek in Vlissingen. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Swimming Pool Britse detectiveschrijfster raakt in Zuid Frankrijk geïntn- geerd door een excentrieke Franchise aan het zwembad. Kaarten kosten twaalf euro (met pas elf euro) en zijn ver krijgbaar in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie Bachten Vaete), bij het VVV kantoor in Yerseke en eventueel nog aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via 0113-395326 (bureau sociale- en burgerza ken), 0113-571864 (VVV Yer seke) en 01 13-551552 (Jacques Boonman). Ook via de website www.podi- umreimerswaal.nl kunnen kaarten besteld worden. Daar is bovendien meer informatie over de activiteiten van Podium Reimerswaal. kerst, de twinkeling, het licht en het sprookje. Anders dan de wijzen komen de liedjes niet alleen uit het oosten. Alle windstreken zijn vertegen woordigd, zoals Finland, Nieuw-Zeeland, kV Donderdag, dinsdag woensdag 21.45 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag en woensdag 21.45 uur. The Matrix Revolution Terwijl het leger van machi- nes de totale vernietiging van Zion nastreeft, maken de burgers zich op voor een agressieve verdediging. Dinsdag 19.00 uur. Les Égarés Op de vlucht voor de Duitse troepen ontmoet Odile een jongeman. Samen met haar Love Actually O kinderen en de mysterieuze Yvan gaan ze richting het on bekende.... Hij zingt in het Limburgs, toch is Gé Reinders populair in heel Nederland. (FOTO: TON VAN TIL) De Passievrucht 4? Armin Minderhout gaat op zoek naar zijn verleden en sleurt iedereen mee in een web dromerige jongen in een vol vol emoties. wassen, verantwoordelijke man. Zondag, maandag en dinsdag 20.30 uur. Dogville Nicole Kidman, als de vreem deling met een geheim, in een Amerikaans stadje. menstellén van een repertoire op basis van Amerikaanse liedjesschrijvers als Newman, Cohen en Waits. In 1999 slaat ze een nieuwe weg in met Tom Theuns. Deze gitarist, bekend van Ambro zijn en Nada, zingt, schrijft en speelt daarnaast ook nog banjo en sitar. Samen vernieuwen ze het oude repertoire van Coom ans en zo is de cirkel rond. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 9,50 euro en voor jongeren tot en met 21 jaar en 65-plussers 3,50 euro vijftig. Reserveren kan bij het Vrijwilligershuis Borsele, 0113-311999. RILLAND - Gé Reinders brengt op zaterdag 13 decem ber, om 20.00 uur een nieuw programma naar Rilland. Het is een Limburgstalig mu ziekprogramma met als naam ‘Vlege’ (vliegen). Het optreden twee seizoenen gele den van Gé Reinders bij Po dium Reimerswaal trok veel publiek, maar liefst 230 be zoekers. Het kerstfeest brengt de jubile rende vrouwengroep al tien jaar bij elkaar. Elk jaar zingen ze liedjes uit de hele wereld. Ont roerende, hartverwarmende liedjes die de vijf zangeressen met groot enthousiasme presen teren. Dit jaar lieten de Angels zich in spireren door het mysterie van P W verhuur zorgt voor de kleding. De muzikale ondersteuning sprookje een spannend muzi- komt van Jenny van Kampen, kaal schouwspel waaraan meer dan veertig amateurs uit Zee- Winterpaleis land meewerken. De tekst is ge- Het theater van de Stads- schreven door Sebastiaan Smits schouwburg wordt deze winter en de regie is in handen van Pe- - ter Adriaanse. Lampert kostuum 22.00 uur. Maandag woensdag 20.00 uur. Swimming Pool Britse detectiveschrijfster raakt in Zuid Frankrijk geïntri geerd door een excentrieke Francaise aan het zwembad. Na ‘De sneeuwkoningin’ speelt Theatergroep Duinart het nieuwe wintersprookje ‘De laatste draak’. (FOTO: PR) Looney Tunes: Back in Ac- Maandag 22.00 uur. tion O Sneak Een hilarische zoektocht in Las Verrassingsfilm Vegas naar de Blue Monkey liefhebber. De PASSIEVRUCHT Sr ‘■•"it y AvC- kan/r

Bevelander | 2003 | | pagina 20