Koenckelpotfanfare in nieuwe Stijl n Bijzondere kijk op. Het wordt steeds leuker bij Jan »:W. Koffieconcert Ons Genoegen JAN BRUUNS I ut nu ff wil, *4 Doeland Rijk is verhuisd dierbaren Vrolijke en sierlijke nagels Gemeente Kerkdienst Borsele veilt in het Zeeuws kunst uit dialect gemeentehuis New York 25 jaar Top B.V. Beveland Expo Agenda Rondje JAN BRUIJMS Herdenking voor de Jl I WINKELCENTRUM DE BUSSEL BEUKENHOF 1 GOES ""Ml Woensdag 10 december 2003 de Bevelander Pagina 15 i I (FOTO: JACOLIEN DON) (advertentie) website GOES - New York viert deze maand het vijfentwintig jarig be staan in Goes en is in die tijd uitgegroeid tot een begrip op het gebied van jeans. De ruime collectie bestaat negenduizend stuks en telt honderdtachtig soorten spijkerbroeken. Speciaal zijn de negentien verschillende lengtes van zeer kort tot extra lang, en van zeer kleine- tot speciale grote maten. “Vijfenne gentig procent van de klanten slaagt in een keer”, weet eigenaar Aad Venderbos. “Wij hebben een sterke binding met de klant en een voorraad van zeer bekende topmerken jeans. Voor dames is er de beroemde ‘Angels groep’ in een voortreffelijke pasvorm in BI-stretch en vele mode tinten. Onderzoek door fabrikanten geeft aan dat deze winkel tot de absolute top tien van Nederland behoort. Dat verreist vakkundig personeel en een uitstekende collectie.” Naast jeans heeft New York ook overhemden, shirts, broekriemen en accessoires. HEINKENSZAND - Doeland Rijk in Heinkenszand is deze week verhuisd naar Schouwersweg 10, honderd meter verder op hetzelfde terrein. Met het nieuwe pand beschikt de bouwmarkt over vijftienhonderd vierkante meter plus vijfhonderd vierkante buitenterrein met overkapping. “Onze bedrijfsoppervlakte is ruim drie keer zo groot geworden en het assortiment is flink uit gebreid”, zegt eigenaar Rijk. “Nieuw is dat wij op sanitair ge bied kompleet zijn, en een grote collectie wand- en vloertegels, kasten, kliklaminaat in huis hebben.” Op 11, 12 en 13 decem ber zijn drie openingsdagen met speciale openingsprijzen. Voor kinderen is er dan een limonadekabouter, een schminkstand en ballonnen. De Kerstman trakteert op gebak en oliebollen. De eerste tien kopers krijgen een aluminium gereedschapskist en voor iedere klant is er een attentie. GOES - Juist in deze donkere decemberdagen zijn er heel wat mensen eenzaam en ver drietig. Alexandra Markusse van De Uitvaartwinkel in Goes besloot de kerstgedachte om te zetten in daden en organ iseerde een herdenkingsdienst voor iedereen die een dierbare heeft verloren. De bijeenkomst is op maandag 29 december in De Hoogte aan de Populieren straat 29 in Goes. YERSEKE - Zo tegen het eind van het jaar beginnen de koenckelpotten in Yerseke zich te roeren want is het een maal december, dan gaan de koenckelkriebels weer werken bij de leden van De Eerste Yersekse Koenckelpot Fanfare. De varkensblazen worden weer regelmatig ingewreven, de pot ten goed nat gehouden en de vi olen flink aangestampt. Gloed nieuw in de Fanfare is het zoge noemde kistorgel, ontworpen KAPELLE - Muziekverenig ing Ons Genoegen uit Kapelle speelt zondag 14 december een koffieconcert in kerstsfeer in de Vroone in Kapelle. New York heeft de topmerken jeans in huis. (FOTO: TANNIE DE JONGE) Sinds kort heeft ook Wolphaartsdijk een nagelsalon. (FOTO: TANNIE DE JONGE) Door de verhuizing is Doeland Rijk drie keer zo groot geworden. (FOTO: TANNIE DE JONGE) KATTENDIJKE: Dorpsstraat 23-25, schilderijen van Ilona Schmit, vrijdag, za terdag en zondag van 14.00- 18.00 uur, t/m 31 december. KRUININGEN: Gemeentehuis Reimerswaal, Oude Plein 1, Houtsnijclub Kapelle, t/m december. 24 UUR BETALEN MET UW PINPAS FFFFF WOLPHAARTSDIJK - Son’s Nagelsalon, in oktober van start gegaan, verzorgt en versiert de nagels van handen en voeten. Ei genaresse Sonja de la Croix: “Ik verzorg korte en lange nagel- verlengingen, maar behandel ook natuurlijke nagels.” Trendy zijn volgens haar French nagels, met een witte rand. “De nagels kunnen worden versierd met tovernagellak, acryl versieringen, piercings en inlays.” Op iedere set nagels zit een week garantie, na tien behandelingen krijgt de klant een gratis spa manicure. “Ook de teennagels kunnen worden verfraaid.” Elke klant heeft haar persoonlijke setje vijlen, dat na iedere behandeling wordt gedesinfecteerd. Nieuw bij Son’s Nagelsalon is de Tooth Fairy: een sierkristal voor op de tanden. Son’s Nagelsalon is te vinden aan de Gardenierhof 15 in Wolphaartsdijk en te bereiken via 06- 10528102. WEMELDINGE: Museum ’t Waskot, Pr. Ju- lianastraat 1, diverse werken, woensdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur, t/m 24 decem ber. ’SHEER ARENDSKERKE: Galerie Peter van Berkel, Raadhuisstraat 2a, Jan Boer, Bernard Delettre, Ronald van Dokkum, Henry Hess, Jan Hovener, Cor van der Padt, za terdag en zondag van 13.00- 17.00 uur, t/m 14 december. en gemaakt door techneut en muzikant Kees van den Berge. Voorzitter Rinus Scheele: “De fanfare heeft een bijzonder op treden achter de rug. Begin no vember zijn er tv-opnames gemaakt door Eric Holm voor het programma Clubhuis dat uitgezonden wordt op woens dag 17 december bij Omroep Zeeland.” Het programma op Oudejaars dag is in vergelijking met voor gaande jaren gewijzigd. “We vertrekken nu om 13.30 uur vanaf Het Trefpunt, om 14.00 ga zelfs naar feesten. En dan sta ik daar en dan voel ik me alleen." Haar man herdenken, dat doet hem. Ooit worden ze Enkele nummers voeren de twee orkesten samen uit. Het concert begint om 15.00 uur en entree kost drie euro. Op 24 december werkt het har monieorkest bovendien mee aan de kerstnachtdienst in de NH Kerk in Kapelle. In die kerk geeft het harmonieorkest op za terdag 17 januari het traditionele nieuwjaarsconcert. Gast deze keer is het jongerenkoor Nova Melodica. Meer informatie is te vinden op de www.ogkapelle.nl. wedstrijdformulieren in geleverd worden en volgt om 16.00 uur de prijsuitreiking bij slijterij De Drie Sterren, waar chocomel en glühwein staan te dampen. De Koencelpotfanfare brengt hier een slotconcert ten gehore. Verder zijn er nog optredens in Ter Valcke in Goes op 20 de cember en Ter Weel in Krabbendijke op 2 januari. Die beginnen om 14.30 uur en zijn alleen toegankelijk voor gen odigden en familieleden van bewoners. Zowel het harmonieorkest, on der leiding van dirigent Eddy Chrisostomus, als het jeugdork est, waar Gerrit-Jan Verhage aan het roer staat doen mee met het optreden. Het gaat samen en om zo’n honderd muzikanten. Het programma bestaat uit bekende en swingende kerstmuziek. HEINKENSZAND - Het gemeentehuis van Borsele als veilinghuis. De gemeente Borsele verkoopt morgen, vri jdag 12 en zaterdag 13 decem ber kunst uit de eigen in boedel. Niet dat de gemeente met de verkoop wanhopig probeert extra financi n bin nen te krijgen, heel wat kunst werken liggen simpelweg te verstoffen in de catacomben van de gemeente. En dat is zonde vindt Borsele. Markusse heeft de herdenking samen met uitvaartmusicus An na van Avalon uit Sluis, rouw- begeleider Nicolle Poort en uit- vaartbegeleider Ted van den Aarssen, beiden afkomstig uit Middelburg, opgezet. Poort en Van den Aarssen staan als sprekers stil bij het verdriet en het gemis, kijken terug op de kerstdagen en vooruit op oud en nieuw. De overledenen worden op symbolische wijze herdacht. Harpiste Anna van Avalon zorgt voor de muziek. "Het is de be doeling dat de mensen weer met een goed gevoel weggaan." Hoewel de bijeenkomst in een kerk plaats vindt, is het geen kerkdienst, benadrukt Markusse. Van de bijeenkomst die om 19.30 uur begint, wordt een cd- opname gemaakt. De toegang is gratis. Bezoekers dienen zich wel vooraf op te geven bij de Uitvaartwinkel aan de Kreukel- markt 16, telefoon 0113-214291. GOES - Op Valentijnsdag van dit jaar verloor ze totaal onverwachts haar ech- genoot. Na een huwelijk van bijna vijfendertig jaar stierf haar lief aan een hartstil stand. Hij was pas zestig. De 62-jarige Esther Anthe- unisse uit Goes zal eind deze maand niet ontbreken op de speciale herdenkingsbi jeenkomst voor al diegenen die zich alleen voelen met de kerst. GOES: Serviceflat De Schakel, ’s- Gravenpolderseweg 9, knip- kunstwerken, schaartekeningen van Lidia Beatriz Schinkel, tot begin januari. Galerie van den Berge, Westwal 45, foto’s van Hans Wilschut, donderdag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur, t/m 20 december. GGD Zee land, Westwal, schilderijen van Rob de Graaf, maandag t/m vri jdag van 8.30-17.00 uur, t/m 31 maart. Oosterscheldezieken- huis, schilderijen van J. de Brouwer, t/m 13 december. ArtSnack, ’s-Heer Hendrik- skinderenstraat 10, schilderijen van Jan Willem Hament, t/m 13 december, en beelden van Claartje Mol, t/m 18 januari, dinsdag, vrijdag en zondag van 13.00-17.00 uur, donderdag van 13.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur. Zorg centrum Gasthuis, Kievitlaan 64, schilderijen en pentekenin gen van J. de Visser, dagelijks van 8.00-18.00 uur, t/m 7 janu ari. r KAPELLE: Gemeentehuis, Kerkplein, fo to’s van Hans Moerman, ’Door de lens van de camera krijgt het zien een andere betekenis’, maandag en woensdag van 9.00-16.00 uur, dinsdag en vri jdag van 9.00-13.00 uur, don derdag van 9.00-18.00 uur, t/m 19 december. HEINKENSZAND: Gemeentehuis Borsele, Stenevate 10, ’Gedreven door passie’, Veronie Rens en Adri nne Kusters, maandag t/m vrijdag van 8.30-12.30 uur, donderdag van 17.00-20.00 uur, t/m 18 december. 't Kun- stuus, Dorpsstraat 43, aquarellen van Rijk Grisel, woensdag en donderdag van 13.00-18.00 uur, vrijdag van 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur, t/m 3 janu ari. uur geven we een concert bij verzorgingscentrum Vredelust en vanaf 15.00 uur is de Grote Kinderkoenckelshow op een podiumwagen op het Kerk plein.” Tijdens de rondgang is er voor kinderen een onderweg- wedstrijd. “Voor alle basiss: chool kinderen die met ons mee koenckelen is er op 29 decem ber van 13.00 tot 14.00 op het Kerkplein een sing-in om alle liedjes van de Koenckelpot Fanfare te repeteren.” Na de Kinderkoenckelshow van 31 december kunnen de ELLEWOUTSDIJK - In het kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk is op zondag 14 de cember een oecumenische bi jeenkomst in het Zeeuws. Het thema is Mó je toch ‘s ‘óóre. Adria Overbeeke uit Heinken szand doet de overdenking in het Schouws. Willy Feytel (zang) en Heleen Bout (dwarsfluit) en Ko de Visser (piano) zorgen voor de muzikale begeleiding. De bi jeenkomst begint om 14.30 uur. Een groot deel van de collectie die onder de hamer gaat, is aangekocht met de Beeldende Kunstenaars Regeling die van 1970 tot 1990 gold. Kunstenaars kregen een uitkering in ruil voor kunst. Heel wat schilderijen waren de afgelopen jaren te be wonderen in het gemeentehuis of werden in bruikleen gegeven. Maar ook een groot deel verd ween in opslagruimtes om er nooit meer uit te komen. Zo’n honderdvijftig schilderijen van kunstenaars die in de jaren zeventig en tachtig in de gemeente Borsele woonden en werkten gaan onder de hamer. De veiling werkt simpel. Bieden, contant betalen, schilderij van de muur halen en meenemen. Niet alle kunst wordt overigens verkocht. De werken die nog goed binnen het gemeentehuis passen, blijven gewoon hangen. De verkoop is morgen van 13.00 tot 20.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 17.00 en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. ‘S-GRAVENPOLDER - "Ook toe aan een nieuwe coup?” schreef Jacolien Don uit ’s- Gravenpolder ons. Haar zoon Corné had namelijk een creatieve manier gevonden om zichzelf een rastakapsel aan te meten. Heeft u onlangs ook een mooie, grappige, artistieke, kortom bijzondere foto genomen? Aarzel dan niet en stuur hem op naar postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw kiek dan volgende week in deze krant. Donderdag 11 december Kloetinge, Geerteshuis, Jachthuisstraat, lezing, ’La f te de No 1’, 20.00 uur. Goes, De Spinne, seniorenbingo, 14.00 uur. Vrijdag 12 december Heinkenszand, Barbestein kerk, kerstconcert, 19.30 uur. Yerseke, Ned. Hervormde Kerk, adventszangavond, 19.30 uur. Goes, De Spinne, superbingo, 20.00 uur. Zaterdag 13 december Goes, Museumpleintje, kerst markt, 9.00-16.00 uur. Goes, De Pit, Appelstraat, se- niorenkerstbingo. 14.00 uur. Colijnsplaat, ’Zaaltje’, Ned. Herv. Kerk, kerstmarkt, 10.00-16.00 uur. ’s-Heer Hen- drikskinderen, de Bruyne W, knotten, Beheerswerkgroep KNNV, 9.00 uur. Goes, bu urthuis De Pit, kerstbal, 20.00 uur. Zondag 14 december Ellewoutsdijk, ’t Kerkje van Ellesdiek, Oecumenische bi jeenkomst in het Zeeuws, 14.30 uur. Woensdag 17 december Heinkenszand. De Stenge, sport- en spelinstuif, 13.30- 15.30 uur. "Als ze aan me vragen hoe het met me gaat, dan zeg ik ’goed’. Maar het gaat helemaal niet goed. Ik vind er niks meer aan in m’n eentje. De glans is er echt af." Maatjes voor het leven waren ze. Hij, een grote, knappe vent, en zij, een tot in de puntjes verzorgde, vrolijke vrouw. Als ze samen waren, was het zelden stil. "We zaten altijd te kwekken." Ze deden veel geza menlijk, maar hadden elk ook hun eigen dingen. "Ik wil geen heilige van hem maken, natu urlijk hebben wij ook onze problemen gehad. Maar we had den het goed samen. Ik heb het leuk gehad met die man." Die ochtend in februari lagen ze nog wat te soezen in bed. "Ik zei, ’hoe laat is het mop’, en hij zei ’Meid, ’t is al half tien'. Hij draaide zich om en ik hoorde een diepe zucht. Gek, ik wist meteen: het is gebeurd. Hij was Hollands welvaren: 1 meter 85 lang en 95 kilo zwaar. Hij man keerde nooit wat. Een klassiek geval van een hartstilstand zei de dokter." Nee, ze is beslist niet zielig. Wie haar niet kent, zal nauwelijks merken hoe veel verdriet ze heeft. Ze omschrijft zichzelf zelfs als een bevoor recht mens. Het echtpaar had geen kinderen, maar wel een heel actief sociaal leven. "Ik ben nog geen week alleen ge weest sinds mijn man is overleden. De mensen bellen, komen langs, nodigen me uit, ik De feestdagen zijn moeilijke dagen voor mensen die een dierbare hebben verloren. Voor hen is er een speciale herdenkingsdienst. (FOTO: JAAP WOLTERBEEK). I ze eigenlijk altijd. De urn met herenigd, daar heeft ze voor zijn as staat in de woonkamer, gezorgd. "Als ik dood ben, Ze praat veel over hem en met wordt onze as over de Wester- weer schelde gestrooid." V tab ’jfl® - iföéÈ C*.- Tanken bij Jan is F.-a GOES WEST j/^tDESPIEGELSTRAAT NS STATION IN met volop parkeer gelegenheid rondom het winkel centrum 2 s CENTRUM LI RICHTING \t\ ZIERIKZEE I1 I ROTTERDAM S MIDDELBURGSE? 'Ik vind er niks meer aan in m'n eentje, de glans is er echt af' véél geld Besparen! I-- ^RffGBAAN OQSf ^Ugoeszuid W,NKELC^jKENHOFErSSEL" RIJKSWEG A 58 Y n L. L - 'r- --- keW.. f Vwx

Bevelander | 2003 | | pagina 15