varia VoeMprogramnia Zaalvoetbal zeeland bestelt voor kwart miljoen euro I Tennis Vlaams Zeeland wie is deze vrouw? V 1 lil I KINDERPOSTZEGELS: ATB-wedstrijd in Kortgene n Superstunt van r Keuringsdienst. Alu Light in de lift i V i, pagina 17 woensdag 5 november 2003 ca/néZéoTCP t BATH - Een frisse bries komt met de Scheldestroom mee langs de dijk bij Bath. Het is hoog water en de late middagzon laat de rivier opblinken. Grote zeebo ten zoeken hun weg van en naar Antwerpen. Ze blij ven niet onopgemerkt want Adri de Schipper en Jaap Janse noteren naam en thuishaven van het schip. Schipper en Janse zijn de fana tiekste leden juist zij die nooit gevaren hebben. "Kijk maar naar ons, iedereen kan lid wor den." Naast schepen spotten worden nog tal van andere De spelers ontvingen uit handen van de voorzitter van de Goese Sportraad een sporthanddoek en een bioscoopbon uitgereikt. Na de huldiging moest het team direct aan de slag. De basketbal lers van Volharding wisten na een spannende wedstrijd de eerste overwinning van het seizoen in de wacht te slepen. de vereniging lezingen op maritiem gebied en zijn er films over de berging van de Koersk, de tricolor, en men kan onderling scheepsfoto's ruilen. Van Goes; - FC 4 of twee van haar kinderen kre gen onderdak bij boer E. Oostenbrug, buiten de bebouw de kom van Munnekezijl. Twee van haar drie of vier kinderen werden opgevangen bij mensen in het dorp. Lezers die de vrouw en/of kinderen op de foto her kennen kunnen contact opne men met mevrouw De Vries- Adema, Oldeborchweg 3, 9853 PA in Munnekezijl of via 0594- 688222. De Vlaamse bestuurder Herman de Croo deed deze week nogal wat stof opwaaien door zijn uit spraak 'dat de provincie Zeeland bij Vlaanderen gevoegd kon worden'. Dat leverde wat boze reacties op want ja, dat was toch na de Negendaagse Veldtocht van 1830 afdoende gere geld, Nederland en België van elkaar geschei den. Historische roddels uit die tijd gaan over 30.000 Britse ponden aan steekpenningen (ook toen al) aan de juiste personen om de zuidelijke oever van de Schelde tussen Antwerpen en Noordzee tot Nederlands grondgebied te bestempelen. Vlaams Zeeland oftewel, Zeeuws Vlaanderen was een feit en de waterweg naar Antwerpen onder controle. Misschien dat de perikelen over de bevaarbaarheid van de Westerschelde een rol speelden bij de uitspraak van de Croo. De industrie in het Antwerps havengebied die wij steeds dichter naar ons toe hebben zien komen zou zijn tentakels makkelijk en snel uitstrekken tot Vlissingen-Oost en Terneuzen. Qua bevolking zou het allemaal best mee kunnen vallen want als je de bevolkingsre gisters van na 1850 er op na slaat dan zie je dat veel mensen vice versa verhuisd zijn van Zeeland naar Oost- en West-Vlaanderen en Antwerpen. Veel mensen hier hebben wel een paar Vlaamse voorouders in de familie of hun ouders zijn met de Belgische nationaliteit gebo ren. Allemaal oude allochtonen en allang geïn tegreerd in de samenleving. Na WO I was er ook even sprake van Zeeuws-Vlaanderen bij België. We zouden de zaak om kunnen draaien. Lijf Vlaanderen in bij Zeeland. De werkelijkheid ligt tussenin, beide landen goed samenwerken en ieder op z'n eigen manier op z'n eigen stekje leven. Vlaamse Frites en Hollandse Patat, 'n pin tje en 'n pilsje, 'n frak of 'n jack, stylo of pen, het past ons zeker en vast allemaal. Mocht Commissaris van de Koningin van Gelder ooit Gouverneur des Konings worden, dan wordt het Zeeuws Volkslied middels Raymond van 't Groenewoud aangepast: 'Gij Zeeland zijt ons eigen land, -Vlaanderen boven, Vlaanderen mijn land-, Wij dulden hier geen vreemde hand, - aan het Noordzeestrand.' Vlaams Zeeland, luctor et emergo. GOES - "Een puzzelstukje dat ik niet op zijn plaats kan krijgen." Zo omschrijft M. de Vries-Adema uit het Friese Munnekezijl deze foto van een Zeeuwse vrouw met haar kinderen. GOES - De Goese Sportraad heeft afgelopen vrijdag het jongenskadettenteam van basketballvereniging Volharding gehuldigd als sportkampioen. Het team is afgelopen seizoen ongeslagen kampioen geworden in Zeeland en gepromoveerd naar de rayonklasse. Het team moet het nu ook opnemen tegen sterke ploegen uit Brabant en Limburg. Het is de eerste keer dat dit niveau, het hoogste voor deze leeftijdscategorie, bij Volharding is gehaald. heidsknipsels en kunnen kinde ren op de woensdagmiddag tegen een kleine vergoeding genieten van werken met papier. Oefening baarde ook in haar geval kunst. "Portretknippen heb je na een portret of honderd wel onder de knie. Het is vooral een kwestie van oog hebben voor de details in het uiterlijk van het model. Kijken, knippen, kij ken, knippen, zo ga je stap voor stap langs iemands profiel. Het silhouetpapier dat ik gebruik is heel soepel en sterk. Mijn scha ren zijn uiteraard vlijmscherp en uitsluitend bedoeld voor het kunstknippen. En gaat er iets mis, dan zit er maar een ding op: opnieuw beginnen." Kunst knippen is een zeer veelzijdige kunstvorm, toepasbaar op ein deloos veel manieren. Stambomen, collages, logo's en reclamedoeleinden zoals belet tering zijn hiervan enkele voor beelden. GOES - Negenendertig kunstknipsters en -knippers werkten mee aan het langste knipsel van Nederland. Ieder van hen knipte uit een 85 centimeter lange en 20 centimeter brede strook papier een silhouetmotief naar eigen ontwerp. Het 32 meter lange resultaat van hun inspanningen is van 7 tot en met 9 november te zien tijdens Zeeland Creatief in de Zeelandhallen. KORTGENE - Wielercomité Kortgene heeft voor de mountainbikewedstrijd op zaterdag 8 november een ruig parcours uitgezet. De wedstrijd telt mee voor de Zeeuwse ATB-competitie 2003-2004. Het is voor het eerste jaar dat het Kortgeense comité zich toelegt op de ATB-wed- strijdsport. Nederlander haar bestelling. Vanaf vandaag zwermen opnieuw duizenden kinderen uit om de bestelde kinder postzegels en kaarten bij de mensen te bezorgen. De Stichting Kinderpostzegels Nederland steunt jaarlijks honderden projecten in bin nen- en buitenland en geeft op die manier kinderen die dat nodig hebben een steun tje in de rug. Ook kinderen in Zeeland wor den geholpen met steun van de Kinderpostzegels. Zo ont ving Stichting Kind en Gedrag in Middelburg een bedrag van 47.500 euro voor onderzoek naar de relatie voeding en hyperactief gedrag bij jonge kinderen met kenmerken van ADHD. de Belgische sleepboot Burcht." Beide mannen zijn vlak achter de 'zeedijk' geboren, De Schipper in Eversdijk en Janse in Hansweert. Ze zaten al vroeg aan de waterkant. "Ik was nog klein toen ik op Hansweert naar de Westerscheldedijk of De Punt ging en de namen van de passe rende schepen opschreef", ver telt Janse. "Later ging ik ook foto's maken, vaak op Walsoorden of Terneuzen van wege de betere lichtval en op de rede van Vlissingen. Met het verstrijken der jaren zie je dan dat schepen veranderen van rederij, kleur, naam, thuisha ven, vlag en soms opbotlw. Dat is leuk om zo de geschiedenis van een schip te volgen." Om lid te worden van World Ship Society is maritieme erva ring niet vereist. Volgens De De Vries verzamelt informatie over de geschiedenis van Munnekezijl, vanaf 1900, om daarmee een boekje samen te stellen. Zij stuurde deze foto naar De Bevelander omdat ze graag de identiteit wil weten van de Zeeuwse vrouw en kin deren op de foto. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden zij als evacués ondergebracht in Munnekezijl. De vrouw en een Het parcours net ten westen van camping De Paardekreek voert de renners ondermeer door het pop ulierenbos in de Willem Adriaanpolder, gelegen aan het Veerse meer. Op camping De Paardekreek is kleed- en douche- gelegenheid en kunnen deelne mers na afloop hun fietsen afspui ten. De deelnemers zijn ingedeeld in verschillende leeftijdscatego rieën. Rond 13.00 uur start de jeugd van 7 en 8 jaar, de jeugd van 9 en 10 jaar en de categorie 11- en 12 jarigen. Om 13.30 uur klinkt het startschot voor de jeugd van 13 tot en met 16 jaar. Om 14.15 uur is het de beurt aan de B-categorie vanaf 35 jaar en dames. De A-categorie vanaf 17 jaar start om 15.15 uur. Deze renners krijgen een uur en een ronde voorgeschoteld. Grote favorieten zijn Eric Vereecken, Dick van de Berg en Ruud Rentmeester. Ook Noord- Bevelandse troef John Wiskerke gaat voor het erepodium. Inschrijving voor deze wedstrijd is in restaurant Het Zoet van Zout te vinden naast de ingang van cam ping De Paardekreek. Waar iedereen een walk-over voor Matisse verwachtte zette Keuringsdienst, dat taai tegenstand bood, een top prestatie neer door de wed strijd met 2-3 te winnen. Een andere derde klasser, Lamb Weston/Meijer 2, kwam eveneens tot een goed resul taat door Rabobank Heinkenszand met 6-9 te kloppen. Restaurant De Landbouw had een zware kluif aan Rojas Tankers maar wist in de laatste minuten de winnende goal te scoren (7- 6). Van Sabben/Gemeente Goes bekert door dank zij een 7-4 overwinning tegen Wolter&Dros. Gelet op de uitslagen hadden de meeste eerste klassers geen kind aan hun tegenstander; Decokay de Verfbron stuurde Kloetinge 3 met 12-1 naar huis, FC Barbé haalde met 14-2 uit tegen Colijn IT, Bloemisterij Wisse maakte het dozijn vol tegen Messina/C1000 (12-1) en Havenzicht/Sandee was met 12-5 veel te sterk voor FC Bonaparte. De volgende kwartfinales worden gespeeld op maandag 5 januari 2004 in Sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder: Keuringsdienst Sabben/Gemeente Havenzicht/ Sandee Barbé; Bloemisterij Wisse - Restaurant De Landbouw; Decokay De Verfbron - Lamb Weston/Meijer 2. GOES - In Zeeland hebben 7.848 leerlingen van groep 7 en 8 van 229 basisscholen dit jaar bijna 252.000 euro aan bestellingen voor Kinderpostzegels en wenskaarten verzameld. Vorig jaar was dat 259.274. Landelijk leverde de kinder- postzegelactie 8,5 miljoen euro op. Ondanks de te verwachten daling van de opbrengst voor goede doelen van vijf tot tien procent is de vermindering in de opbrengst van de Kinderpostzegelactie beperkt tot 1,2 procent. De opbrengst van de kinder postzegelactie is maandag bekend gemaakt tijdens de officiële presentatie van de Kinderpostzegels 2003 in Carré. Op een vrolijke bijeen komst met ballet, poëzie en muziek verzorgd door kinde ren, nam zangeres Do offi cieel de eerste Kinderpostzegel in ontvangst. De zangeres plaatste in sep tember ook als eerste Wolphaartsdijk. Samen met de onder kunstknippers zeer beken de Elly Stroucken bemant zij tij dens de crea-beurs in de Zeelandhallen een stand waar bezoekers hun portret kunnen laten knippen. "Zo'n portret is binnen een minuut of tien gereed", zegt Duyzer, die al bijna twintig jaar aan het kunstknip pen verslingerd is. In het Goese Ambachtscentrum heeft zij haar atelier, genaamd 'De Prentenknipster'. Hier vervaar digt zij, voornamelijk in opdracht, portret- en gelegen- Beiden zijn lid van Vereniging World Ship Society, een club met afdelingen over heel de wereld. In Nederland zijn er drie, Rotterdam, Noord- Nederland en Zeeland. De Schipper is bestuurslid en redacteur van het drie keer per jaar verschijnende Zeeland Shipping Magazine. "Wij zijn een club die als hobby scheep vaart heeft. Het fotograferen van schepen, het registreren van naam, thuishaven, tonna ge." De afdeling Zeeland heeft een eigen bestuur en rond de zestig leden verspreid over Zuid-West Nederland, maar de meeste wonen in Vlissingen. "De grootste club zit in Engeland die verzorgen Marine News. Wij leveren daar ook wel eens een bijdrage aan zoals recentelijk bij het omslaan van En weer bleek Kloetinge niet in staat de punten op het Wesselopark te houden. Tot twee keer toe een voorsprong nemend, deed de einduitslag anders vermoeden. Het was echter tegenstander Katwijk die uiteindelijk het laat ste kwartier aan het langste eind trok. Zaterdag speelt Kloetinge uit tegen ASWH. Zij zal een een hele goede dag moe ten hebben om deze partij in winst om te kunnen zetten. KLOETINGE Zaterdag: ASWH 1 - Kloetinge 1 (14.30); Kloetinge 3 - GPC 2 (14.30); Kloetinge6 - Smerdiek4 (14.30); KloetingeAl - Hoeven Al (14.30); Kloetinge A2 - Bevelanders Al (12.45); Kloetinge B2 - Walcheren B2 (12.45); Kloetinge Cl - Halsteren Cl (12.45); Kloetinge C3 - Jong Ambon Cl (11.15); Kloetinge C5 - Halsteren C4 (11.15); Kloetinge Dl - Halsteren Dl (10.00); Kloetinge D5 - Kloetinge D6M (10.00); Kloetinge E3 - Hoedekenskerke El (9.00); Kloetinge E5 - Yerseke E2 (9.00); Kloetinge E7 - Mevo E2 (9.00); Kloetinge F5 - SSV '65 F3 (9.00); Kloetinge F6 - Kloetinge F7 (9.00). SSV '65 (Goes) Zaterdag: SSV '65 - Woudrichem (14.30); Arnemuiden 3 - SSV '65 2 (14.30); SSV '65 4 - Hoedekenskerke 2 (14.30); SSV '65 Cl - RiaWestdorpe Cl (11.15); SSV'65 D2 - Zeeland Sport D2 (10.00); SSV '65 E2 - Heinkenszand E3 (10.00); Kloetinge F5 - SSV '65 F3 (9.00); SSV '65 G1 - AZWG1 (10.45). WEMELDINGE Zaterdag: Krabbendijke 1 -Wemeldinge 1 (14.30); Wemeldinge 2 - Kloetinge 4 (14.30); Wemeldinge 4 - Serooskerke 4 (14.30); Wemeldinge Dames - De Meeuwen Dam. 2 (12.30); Wemeldinge Cl - Kapelle C2 (11.15); Wemeldinge F1 - Wolfaartsdijk F1 (10.00); Wemeldinge F2 - Hoedekenskerke F1 (10.00). BEVELANDERS (Kamperland) Zaterdag: Bevelanders 1 - Spui 1 (14.30); Bevelanders 2 - Colijnplaatse Boys 2 (12.30); Colijn/Bevel. BI - Dauwendaele B2 (1T.15 sportpark"Campen"); Bevelanders Cl - Walcheren C2 (11.15); Bevelanders Dl - Patrijzen Dl (10.00); Bevelanders E2 - Walcheren E5 (10.00); Bevelanders F1 - Domburg F1 (10.00). YERSEKE Zaterdag: Yerseke 1 - FC Dauwendaele 1 (14.30); Yerseke 2 - Zaamslag 2 (14.30); Yerseke 3 - Kruiningen 2 (12.45);Yerseke 5 - SVD 2 (12.45); Yerseke Al - Spui Al (11.00); Yerseke Cl - NieuwdorpCl (10.45); Yerseke F1 - Kloetinge F1 (9.30); Yerseke F2 - Kapelle F2 (9.30);Yerseke F4 - Luctor '88 F2 (9.30). APOLLO '69 ('s-Gravenpolder) Zaterdag: Apollo 1 - Wissenkerke 1 (14.30); Kapelle 3 - Apollo 2 (14.30); Apollo Al - Dauwendaele Al (11.15); Apollo El - SSV El (10.00); Apollo Fl - Wissenkerke F1 (10.00). PATRIJZEN ('s-Heerenhoek) Zaterdag: Zierikzee Dames - Patrijzen Dames (13.00); Patrijzen Bl - RCS B3 (11.15); Patrijzen Dl - Zeelandia/Middelburg D2 (11.15); Patrijzen Fl - Kwadendamme Fl (10.00); zondag: Patrijzen 1 - Roosendaal 1 (14.30); Patrijzen 2 - Zundert 2 (12.00); Patrijzen 4 - Zonnemaire 1 (10.00). LUCTOR '88 (Heinkenszand) Zondag: Volharding 1 - Luctor '88 1 (14.30); Steen 2 - Luctor '88 2 (12.30); Luctor '88 3 - Patrijzen 3 (10.30); Luctor '88 4 - Jong Ambon 2 (12.30). ROBUR (Goes) Zaterdag: Robur C2 - Dosko C2 (10.00); Robur Cl - IJzendijke Cl (11.15); Robur Al - Walcheren Al (12.45); zondag: Robur 1 - Nieuw Borgvliet 1 (14.30); Volharding 2 - Robur 2 (12.30). «B activiteiten georganiseerd zoals rondvaarten, havenbe- zoeken naar Antwerpen, vaar ten over de Schelde en sche pen bezoeken met rondleiding door de kapitein. Ook verzorgt GOES - De futsal com petitie De Bevelanden werkte deze week de achtste finales van het bekertoernooi af. De opvallendste uitslag was die van Kloetinge/Matisse Keuringsdienst, de koploper van eerste klas tegen een beschei den middenmoter uit de derde klas. Dromen van plaatjes zijn het, stuk voor stuk. De silhouetmotie- ven die tezamen het langste kunstknipsel van Nederland vor men, zijn zeer divers van karak ter. Olifanten in de jungle, Hollandse tulpen, abstracte structuren, sprookjestaferelen, Amsterdamse grachtenhuizen, tropische vissen, luchtballon nen, een lampionoptocht, man dala's, bootjes met bollende zei len: de creativiteit en knipvaar- digheid van de makers blijft ver bazen. Alle negenendertig deel nemers ontwierpen eigenhandig hun motief, om het daarna zorg vuldig uit te knippen. Zij zijn lid van de Nederlandse Vereniging voor Papierknipkunst, die dit jaar twintig jaar bestaat. Ter ere daar van wierpen zij zich op het ver vaardigen van het megaknipsel. Gemiddeld werkten zij vijf uur aan het ontwerpen en knippen van hun silhouetmotief, wat neerkomt op een totaal van rond de 350 man- en vrouwuren. GOES - In de tennishal aan de Verrijn Stuartweg in Goes wer den zondag wedstrij den gespeeld in poule-B van de bedrijven com petitie. Opmerkelijk is het presteren van Alu Light Zonwering. Dit seizoen gestart op de acht ste plaats wist dit team na iedere competitiedag wel een paar plaatsen naar boven op te schuiven. Resultaat, een goede tweede plaats met 60 punten, slechts drie punten verwijdert van nummer een Rentmeester bouw/ Lamse aardappelhandel. De zon- weerders wisten zestien pun ten aan hun totaal toe te voe gen deze ten koste van het team Franse schilders IBG installatiebedrijf. De hoogste score werd behaald door het team van HDV steigerbouw. Dit team versloeg het team van visres taurant de Zeekoe met 18-6. Uitslagen: Heren poule-B: Sportpunt Zeeland - drukkerij Herselman 15-9; De Zeekoe - 1IDV steigerbouw 6-18; Hertel - Tyercenter Tissink 8-16; Alu Light - Frans schilders/ IBG 16-8; uitzendburo Emergo - Rentmeester bouw Lamse 10-14. Steakhouse de Lachende koe competitie: No Nonsens - De Bevelanders 4-12; t.v. Yerseke - Het Toppunt 11-5; De Setters - Smash 7-9; De Racket Girls - Bellez angels 10-6; Melse 2- wielers - The Vollunteers 10-6; Zer Oirts - Trijers 7-9. Uitslagen: damessponsor competitie: Steakhouse De Lachende Koe - TMF belting systems 8-16. o J has l Landrotten en zeelui met scheepvaart als hobby FOTO: DENNIS ROSBERGEN Geëvacueerd naar het Friese Munnekezijl. FOTO: PR i strekt. s Het team van volharding trainer/coach Kany Nugloze. FOTO: PR 4 b. Door Leon Janssens Tijdens zeeland Creatief in de Zeelandhallen is het langste knipkunstwerk van Nederland te bewonderen, foto: pr BaaHaaaBaaaaBHaaaalMBaBHaaiaaHBIM^MliaiaaBlalaaaBBaaaBaaBaaaaaBBIHBBaHlaaaalBiMBBaaBBBHi^^^ Langste knipsel van Nederland op zeeland Creatief in Goes Door Paula Koster Jri Jaap Janse (links) en Adri de Schipper kijken naar de Hadra uit Douglas op het island of Mann, dat bij Bath passeert. Het knipsel gooit op Zeeland Creatief ongetwijfeld hoge ogen, verwacht ook kunstknipster Annemiek Duyzer uit ■■■■■■■BHBBBBHBBHBHBHBBnBBBBHBBBaBBBBBBBBBBBIBaBBBIHBBaBBBBH volharding is sportkampioen - 'iZ' O'1

Bevelander | 2003 | | pagina 17