Provincie Zeeland Nieuwe cultuur Beperking w ■■Officiële Mededelingen Woningvoorraad 2002 In beroep Astma Fonds niet in combinatie met andere akties OP=OP pagina 5 DE BEVELANDER woensdag 29 oktober 2003 I d Geef lucht, geef leven Milieu Vergunningen ontgron dingen waterbassin Van Tilburghstraat Driewegen en terrein aan Vlietenburgweg Wissenkerke Bodemverontreiniging openbare weg nabij Voorstraat 11 te Colijnsplaat Bodemverontreiniging openbare weg nabij perceel Vrouwenpol- derseweg 3 Serooskerke Hoe houd je Zeeland mooi? En hoe kan je het nog mooier maken? De discussienota beeldkwaliteit is opgesteld om in gesprek te gaan met alle betrokkenen zoals andere overheden, organisaties en inwoners, om vervolgens te komen tot een beleid voor beeldkwaliteit. De provincie Zeeland wil de nieu we cultuurnota op een interactie ve manier tot stand brengen. Alle inwoners van Zeeland krijgen de mogelijkheid mee te denken en te praten over het toekomstige cul tuurbeleid. Het nieuwe cultuurbe leid moet tevens een bijdrage leveren aan het behoud en de ontwikkeling van een duurzaam Zeeland. Op 15 oktober 2003 was het ‘Grote Startdebat nieuwe cultuur nota’ in de Grote Kerk te Goes. Na deze inleidende bijeenkomst worden diverse avonden georga niseerd waarop bepaalde terrei- Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden vergunningen ingevolge de Ontgrondingenwet verleend aan: a. R. Slabbekoorn te Driewegen voor reeds uitgevoerde ont- grondingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een waterbassin op een per ceel, gelegen aan de Van Tilburghstraat te Driewegen; b. R.M.A. van 't Westeinde te Wissenkerke voor het uitvoe ren van ontgrondingswerk- zaamheden ten behoeve van de aanleg van een drinkput, natuurvriendelijke oever en een kreek op een terrein (Bokkegat), gelegen aan de Vlietenburgweg ten oosten van Wissenkerke. De vergunningen, de aanvragen en overige stukken liggen van 30 oktober tot en met 11 december 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot G. Beckers, tel. 0118- 631786) alsmede in het ge meentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrjjdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17-20 uur (vergunning Slabbekoorn) en in het gemeen tehuis van Noord-Beveland, om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van VROM-Inspectie Zuid-West te Rotterdam behan deld tegen een besluit van GS inzake de goedkeuring van het handboek Acceptatie en Regis tratie vaste afvalstoffen, andere bulkgoederen en primaire pro ducten. om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Nauta Dutilh te Rotterdam namens cliënten BIK Sloopwerken B.V. behandeld tegen een besluit van GS inzake het opleggen van een last onder dwangsom wegens overtreding van voorschrift 1.15 van de ver gunning ingevolge de Wet milieu beheer. om 16.00 uur wordt het be zwaarschrift van Den Hollander Advocaten namens cliënten Scheepswerf Reimerswaal B.V. behandeld tegen een besluit van GS inzake het opleggen van een dwangsom als gevolg van han delingen in strijd met artikel 8.1 lid 1 onder b van de Wet milieu beheer. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9-12 en 13-15 uur en (na telefonische afspraak 0113-377362) in de avonduren (vergunning Van 't Westeinde). De Provincie Zeeland kondigde in het Streekplan van 1997 al aan dat er beleid voor beeldkwaliteit moest komen, om zo de aantrek kelijkheid van Zeeland te behou den en verder te versterken. Met beeldkwaliteit wordt onder meer bedoeld de aantrekkelijk heid van de omgeving en de bele ving hiervan. De discussienota beeldkwaliteit die in maart van dit jaar is uitgekomen, had tot doel een discussie op gang te bren gen over het beeldkwaliteitsbe- leid op provinciaal niveau. Voorbeelden In de samenvatting van de nota worden een aantal voorbeelden genoemd die niet richtinggevend zijn voor de discussie over de beeldkwaliteit, maar bedoeld zijn om reacties te krijgen. Moet de provincie kiezen voor hoogbouw- normen waaraan nieuwe bouw plannen moeten voldoen, moeten er naast stiltegebieden ook ‘don- kertegebieden’ worden aangewe zen. In de discussie gaat het ook over de plaatsing van windmo lens. Wat is de juiste plek, hoe stel je ze op. Dit zijn actuele vra gen, zeker omdat de provincie moet voldoen aan een forse taak stelling op het gebied van wind energie. Op het gebied van de Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging in de open bare weg nabij het perceel Vrouwenpolderseweg 3 te Serooskerke ernstig is. De sane ring hiervan wordt niet urgent geacht (artikel 29 Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 30 okto ber tot en met 11 december 2003 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en infrastructuur zijn er ook zaken die met beeldkwaliteit te maken hebben: moet het uitzicht vanaf de A58 zo weids blijven of mag daar ook aan ‘gesleuteld' wor den? Bijdragen De discussiebijeenkomsten over beeldkwaliteit voor gemeenten en maatschappelijke organisaties Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN ‘s Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich- De beschikking treedt 12 decem ber 2003 in werking, tenzij bin nen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. zullen in het voorjaar van 2004 worden gehouden. De reacties en uitkomsten van deze bijeen komsten leveren een bijdrage aan de totstandkoming van de beleidsnota Beeldkwaliteit Zeeland. Deze nota wordt één van de bouwstenen voor het pro vinciaal omgevingsplan, de op volger van het Streekplan Zeeland. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port ontvangen van de gemeente Noord-Beveland met betrekking tot de bodemverontreiniging in de openbare weg nabij Voor straat 11 te Colijnsplaat. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen. Met de sane ring dient vóór het jaar 2015 begonnen te worden (artikel 29 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 6 november tot en met 4 decem- ‘Zeeland mooi genoeg' Een fotowedstrijd en fototentoon stellingen maakten onderdeel uit van het beleidsvormingsproces voor beeldkwaliteit van de provin cie Zeeland. Doel was de inwo ners van Zeeland uit te dagen mee te denken over de ‘Zeeuwse beeldkwaliteit’ van morgen en het in kaart brengen van wat Zeeuwen mooi en lelijk vinden in hun eigen omgeving. Uitslag fotowedstrijd Van 15 tot 27 september 2003 hebben bezoekers van de foto tentoonstellingen 'Zeeland mooi genoeg’ op zes verschillende plaatsen in Zeeland hun stem uit gebracht op de foto’s die zij het beste vonden. De tentoongestel de foto's werden geselecteerd uit ruim 200 inzendingen van deelne mers aan de fotowedstrijd ‘Zeeland mooi genoeg'. Hoewel de vraag aan bezoekers van de tentoonstellingen was de béste foto uit te kiezen, is niet één van de foto’s van lelijke plekken in de prijzen gevallen. Prijswinnaars: D. Boone uit Middelburg met een foto van het Kanaal door Walche ren; Y. Bode uit Kamperland- met een foto van de Veerdam in Kamper land; GJ. Wegter uit Valkenswaard met een foto van Het Zwin; S. den Hamer uit Overslag met een foto van Overslag; A. van Iwaarden uit Cadzand met een foto van Oostburg; M.A. de Lijser uit Schoondijke met een foto van Retranche- ment; M. Hazen v.d. Linde uit Tholen met een foto van de Zwarte Weg in Tholen; P. Stols uit Tholen met een foto van de Grote Nol in St. Annaland; ber 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9-12 uur en 13- 15 uur en (na telefonische afspraak 0113-377362) in de avonduren. L.J. de Bruijne uit Haamstede met een foto van de Plompetoren in Burghsluis; H. de Jong uit Burgh-Haamstede met een foto van de Nobelpoort in Zierikzee; J.Th.P. Timmerman uit Goes met een foto van de Zwaakse Weel; I. Poppe uit Gapinge met een foto van de omgeving van Gapinge. De winnaars krijgen een cadeau bon voor een rondvlucht van 60 minuten boven Zeeland voor één persoon. De prijzen worden uitge reikt door de heer drs. H. van Waveren, gedeputeerde voor o.a. ruimtelijke kwaliteit, op 11 november a.s om 12.30 uur in de voorhal van de Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg. In de voorhal zijn dan ook de fototen toonstellingen van alle regio's nog een keer te zien. De winnende foto’s worden ten toongesteld tijdens de week van het Zeeuwse Boek, van 29 okto ber tot 28 november, in Boekhandel De Drvkkery te Middelburg. Informatie De samenvatting van de nota is gratis verkrijgbaar, de discussie nota Beeldkwaliteit kost 5,-. De samenvatting en/of de nota kun nen worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. E-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op de website van de provincie is vanzelfsprekend ook de nodige informatie te vinden. Zie hiervoor www.zeeland.nl/beeldkwaliteit. Informatierubriek van de Provincie Zeeland. nr. 44/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl nen van cultuur meer specifiek aan bod komen. De debatten zijn openbaar en vrij toegankelijk. De voorlopige planning ziet er als volgt uit: 29 oktober 2003 Vervolgde bat “Cultuurbeleid 2005-2008 en cultureel erfgoed” in de Statenzaal, Abdij 10 te Middel burg (19.30 tot 21.30 uur) 5 november 2003 Vervolgde bat “Cultuurbeleid 2005-2008 en amateurkunst” in de Staten zaal (19.30 tot 21.30 uur) 12 november 2003 Vervolgde bat “Cultuurbeleid 2005-2008 en toerisme” in de Statenzaal. (19.30 uur tot 21.30 uur) Van 30 oktober tot en met 11 december 2003 kunnen belang hebbenden tegen het verlenen van de vergunningen beroep instellen bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegd heid komt toe aan de vergunning houders voor zover betreft de aan de vergunningen verbonden voorschriften. Van de vergunning voor R.M.A. van 't Westeinde mag vanaf 12 december 2003 gebruik worden gemaakt, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. met 11 december 2003 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G.Schrage (tel. 0118-631736). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Uit cijfers van het CBS/Woningmarktmonitor blijkt dat de woning voorraad in Zeeland in 2002 is toegenomen met 875. Uit de cijfers blijkt dat Middelburg koploper is bij de nieuwbouw, 298 woningen. Het resultaat staat in behoorlijk contrast tot de voormalige gemeen te Axel, waar de voorraad steeg met twee woningen door nieuw bouw. Het aantal woningen bedraagt volgens de tellingen 166.260, waarvan 4.642 tweede woningen. De details staan in een overzicht dat kan worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de pro vincie. Op 4 november 2003 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het pro vinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: BRIXON Lange Kerkstraat 41Goes tel. 0113 - 27 00 25 Nu 2 voor 89,95 Nu voor 39,95 Nieuws Abdij Beeldkwaliteit www.astmafonds.nl I i rm BRIXON BRIXON BRIXON Lamswollen truien met ronde hals. V-hals of coll normaal 59,95 Melange trui ol vest met rits normaal 69,95 Nu VOOr 54,95 Casual shirts in diverse dessins normaal 49,95

Bevelander | 2003 | | pagina 5