A sport Delta Profronde heeft flinke bries nodig vallen, opstaan en doorgaan 't OranjevoeM gevoel Badmintontoernooi in Sportpunt zeeland Dertigste Ganzetrek bij wilhelminadorp Straatvoetbal in Vlissingen ORGANISATIE HOOPT OP EEN HEROÏSCHE WIELERSTRIJD H zvu opent seizoen Cursus Engels in Goes Bijbelcursus in Goes Open repetities Zeeuws Jongerenkoor Taalcursus in De Pit pagina 17 woensdag 3 september 2003 of ca/néZéorto Het startpunt voor alle afstan den is de steiger bij de voorma lige meestoof. Het parcours is uitgezet richting Goes, zodat het keerpunt van de tweeduizend meter vrijeslag en schoolslag net voor de ingang van het Goese Meer ligt. De wedstrij den beginnen om 11.15 uur. Nadat het programma is afge werkt, kunnen liefhebbers ook meedoen aan prestatietochten over tweehonderdvijftig en duizend meter. De Ganzetrek heeft ook dit jaar weer sterke zwemmers uit heel Nederland aan de start. De Arnemuidse zwemster Marinke Bil en ook de Zeeuwse GOES - Badminton Combinatie Zeeland houdt op zaterdag 6 en zondag 7 september in Sportpunt Zeeland in Goes het Forza-Toer- nooi. Aan het evenement doen zo’n honderdzeventig badminton- spelers uit Nederland en België mee. kampioene Ryan Verplanke binden de strijd aan en van zwemclub Koewacht komen de toppers Niek en Carmen de Ridder, Sabine van Waes en Linda Vink. De Ganze heeft naast verschillende poloërs ook de zusjes Schijf in het wa ter. Voor de prestatietochten kun nen de deelnemers zich langs het parcours aanmelden vanaf 15.00 uur. Deelname kost drie euro. Voor elke deelnemer is er een medaille en frisdrank. Het publiek kan het zwem- evenement in het open water van het Goese Kanaal vanaf de kant volgen. Coupe du Monde. Hij voert mo menteel na acht wedstrijden de UCI-ranking aan. Mocht het op een sprint aankomen dan zijn de Belg Ludo Diercksens en onze landgenoot Mark Vlijm ongetwij feld vooraan te vinden. Van de zesenvijftig Nederlandse profs die op de deelnemerslijst staan, bevat de Rabo-ploeg on der aanvoering van Theo de Rooy zeker enkele smaakmakers. Erik Dekker, die onlangs zijn come back maakte, Mare Wauters en Bobbie Traksel zullen in het Zeeuwse hun naarn willen waar maken. In de Axa-ploeg van Piet Hoekstra starten onder meer Rudi Kemna, Matthé Pronk en JansKoerts. In deVanVliet/Ga- zelle-ploeg onder andere de Ne derlanders Bram de Waard, Martijn Maaskant en Wilco Zuiderwijk. Al met al een rennersveld van al lure dat de tocht van bijna twee honderd kilometers voordewie- Tijdens het toernooi is er ook een prijzenloterij die be schikbaar is gesteld door de Goese en Kloetingse Midden stand. Het toernooi is op za terdag van 9.00 tot 21.00 uur en op zondag van 9.00 tot 17.00 uur. take off", roept hij boven het gejoel van de toeschouwers uit. Het Domburgse evenement is inmiddels internationaal bekend, ook in de landen waar golfsurfen een veel beoefende sport is. Veel buiten landse deelnemers domineren dan ook de finales. De bodyboardster Ilona uit Argentinië, bodyboarder Luiz Cruz uit Aruba en Michiel van der Hulst uit Curasao winnen dan ook hun finales. Erik de Roode (longboarden) en Yannick de Jager (junior) uit Scheveningen pakken de andere hoofdprijzen. Sanstra kijkt tevreden terug op zijn evenement. “De golven waren ge weldig, wel anderhalf a twee meter hoog. Ik stond in de finale te genie ten van de grote, schuimende kop pendie binnenrolden. Het weer was ook perfect.” De organisator kijkt al uit naar de volgende editie: “Volgend jaar hebben we het tienjarig jubi leum. Als het aan mij ligt niet het laatste jubileum, want zo lang ik leef zal er elk jaar een Classic zijn. We willen het volgend jaar wel weer iets beter doen. Alles eromheen verbe teren, maar we willen niet groter worden. We maken er geen com mercieel gedoe van, want het moet wel om de surf blijven gaan.” de Ronde van Midden-Zeeland op z’n naam schreef, fungeert als koersdirecteur, zijn assistent/ chauffeur is Johan van de Velde. Apollo ('s-Gravenpolder) Zaterdag: DFS 1 - Apollo 1 (14.30); Apollo 2 - Wemeldinge 2 (14.30); Apollo 3 - FDS 3 (14.30); Apollo Bl - Mevo B2 (12.30); Apollo Cl - Tern. Boys Cl (10.00); Apollo El - Kloetinge E3 (10.00); Apollo Fl - Colijnspl. Boys F2 (10.00). SSV ’65 (Goes) Zaterdag:SSV ’65 - Kozakken Boys (14.30); GPC Vlissingen 2 - SSV ’65 2 (12.45); SSV 5 - ‘s Heer Arendskerke 4 (12.45); SSV BI - Terneuzense Boys BI (11.15); SSV Dl - Clinge Dl (10.00); SSV El' - Kapelle El (10.00); SSVE3 - Kloetinge E7 (10.00) SSV F1 -Yerseke F1 (9.00). Kloetinge Zaterdag: Quick Boys 1 - Kloetinge 1 (15.00); Kloetinge 2 - Hoek 2 (12.45); Kloetinge 4 - Hoek 3 (15.00); Kloetinge 5 - Serooskerke 4 (15.00); Kloetinge BI - Madese Boys BI (12.45); Kloetinge C2 - RiaW. Cl (11.15) Kloetinge C4 - RCSC4 (11.15); Kloetinge Dl - Baronie Dl (10.00); Kloetinge D3 - RCS D3 (10.00); Kloetinge E2 - Goes El (9.00); Kloetinge E4 - Volharding El (9.00); Kloetinge E6 - Kruiningen E2 (9.00); Kloetinge F1 - Kapelle F1 (9.00); Kloetinge F3 - Volharding F1 (9.00); Kloetinge F4 - Krabbendijke F3 (9.00); Kloetinge F7 - Kapelle F4 (9.00); Kloetinge D6M - RCS D4 (10.00); Kloetinge DA1 - De Meeuwen DA1 (14.30); Kloetinge MCI - RCS MCI (11.15). Yerseke Zaterdag: Z.S.C/62 1 - Yerseke l(14.30);Yerseke 2 - Nw.Lekkerland 2 (14.30); Yerseke 4 - Oostkapelle 4 (14.30); Yerseke 6 - Vosmeer 4 (12.45); Yerseke Al- Koewacht Al (12.45); Yerseke D2 - Zeeland Sport D2 (10.45);Yerseke E 2 - Heinkenszand E2 (9.30); Yerseke F2 - Kloetinge F2 (9.30);Yerseke F4 - Lewedorpse Boys F1 (9.30); Yerseke F5 - Kloetinge F6 (9.30). Wat is er toch gebeurd met ‘t Oranjevoetbal- gevoel? Door de prestaties van het Nederlands elftal en de te verwachten resultaten is het da nig verflauwd. De roemruchte dagen van Duitsland 1988, de wedstrijden tegen de samba voetballers van Brazilië op het WK voet bal, de 2-1 winst in 1998 op Argentinië met dé wereldgoal van Bergkamp, het zijn herinnerin gen die we kunnen koesteren. In 2000 samen met België het Europees kampioenschap ge organiseerd en dat zag er aanvankelijk veel belovend uit. Zelfs over de winst op de tweede garnituur van Frankrijk werd lovend gespro ken. Toen kwam vrijdag 28 juni, Italië. Volgens Wullem, het voetbalorakel in de kantine van de sportclub, is het toen allemaal begonnen: “Vanaf die wedstrijd is het absoluut mis met Oranje. Kijk, van tevoren was te verwachten welke strijdwijze die Italianen zouden hante ren. Onze snelle vleugelspelers Overmars en Zenden afslachten. Dat gebeurde en leidde tot gele en rode kaarten. Bovendien kreeg in ie dere speelhelft Nederland een penalty mee die beiden niet benut werden. En als je dan zelfs in de verlenging niet kunt winnen van negen Italianen, dan is er iets goed mis. Dikbetaalde beroepsvoetballers, ze zijn allemaal miljonair, die volledig de mist in gaan. Er leek herstel te zijn met de 2-0 vriendschappelijke winst op Engeland, maar met in september de 1-0 ne derlaag tegen Ierland waren ze uitgeschakeld voor het WK in Japan en Korea. En nu deze week de kwalificatiewedstrijden tegen Oos tenrijk en Tsjechië. Ik moet het nog zien ge beuren, ik hou mij hart vast.” In zijn verbleekte oranje T-shirt met de tekst Hup Holland Hup, wipte hij zijn neutje achterover, zette het lege glaasje met een venijnige tik op de bar en ver volgde: “Dat die miljonairs bij hun clubs de sterren van de hemel spelen, veel scoren en winnen zit mij nog het meeste dwars. Willen of kunnen ze dan geen resultaat met het Ne derlands elftal neerzetten? Michels zei ooit ‘Voetbal is oorlog’. Nou, het wordt hoog tijd dat die gasten eens uit hun luie voddebalen komen en eens wat laten zien.” Wullem greep de trompet die boven de bar hing en blies zo hard: “AANVALLUH!!!!” dat het tot in Zeist te horen was. ‘t Komt vast wel goed met ‘t Oranje gevoel. MIDDELBURG - Het begin van het nieuwe seizoen van de ZVU (Zeeuwse Volks Uni- versiteit) staat helemaal in het teken van het festival Film by the Sea. In samenwerking met de organisatie van dit filmfestival wordt van 11 tot en met 13 september een cur sus gehouden. Ter afsluiting wordt de film The Hours ge toond. Overigens zijn verte genwoordigers van de ZVU zaterdag 6 september tussen 12.00 en 15.00 uur in De Drvkkery in Middelburg aan wezig met een informaties tand. De ZVU verzorgt aller lei cursussen zoals talen, Hatha Yoga, geschiedenis, fi losofie en leren schrijven van gedichten. Kloetinge maakte afgelopen zaterdag een valse start in en tegen Noordwijk. Een collectieve off-day leek het wel. Binnen de groep zal hier over gesproken worden en hopen supporters dat zij elkaar vol doende oppeppen voor de komende zaterdag wan neer de groen-witten in Katwijk tegen de kampioen van afgelopen seizoen Quick Boys aantreden. Om voor een verrassing te kunnen zorgen zal Kloetinge als team een topdag moeten hebben. Na vijf jaar in de 3e klas te hebben gespeeld nu de 4e klas voor Apollo uit ‘s-Gravenpolder. In de eer ste wedstrijd treft de club meteen en tegenstander van formaat, de nummer twee van het vorig seizoen DFS. GOES - English 4 You geeft voor het tiende jaar cursus sen Engels in Goes. Deze maand begint de nieuwe cursusreeks voor zowel beginners als gevorderden. Voor de beginnerscursus is geen vooropleiding nodig. De cursussen bestaan uit vierentwintig lessen van een uur. Voor informatie en inschrijven, 0113-251621. Initiatiefnemer van dit evenement, lack du Pon, heeft de jongens op te levisie zien spelen en vindt het leuk om ze uit te nodigen. “Het voetbal en de afkomst van de spelers trekt me aan, want ik heb zelf ook met die mensen gewerkt. Ik wil laten zien dat er meer achter die jongens zit Wedstrijdleider is de Span jaard José Manuel Diez Lorenzana, Riny Wagtmans, die zevenendertig jaar geleden WILHELMINADORP - Zwem- en Poloclub De Ganze Goes houdt op zaterdag 6 september de zwem- klassieker De Ganzetrek. Het is de dertigste editie van deze zwemwedstrijd in het kanaal tussen Goes en Wil helminadorp. Zo’n vijfhonderd zwemmers verschij nen aan de start. DOMBURG - Het Domburgse strand Noordduin was dit weekend voor de negende keer het decor voor de Sport- shop Domburg Classic surfwedstrijd. Golfsurfers trakteer den-peddelend, balancerend en vallend - de vele toeschou wers op een spannende show. GOES - Wielrenners vechtend tegen de elementen. Dat zien de organisatoren van de drieënveertigste Delta Profronde al voor zich. Zeeland met z’n vlakke land, dijken en stormvloedkering kan, met een lekkere bries en misschien af en toe en buitje, het toneel wor den van een heroïsche strijd. “Zo, écht goede golven”, oordeelt een bezoeker die net de duinen over komt. Het is misschien wel de be langrijkste factor voor het slagen van het evenement, zonder golven kan alleen worden gepeddeld op de surfplanken. Beneden in het water liggen links van de golfbrekers ruim twintig surfers, wachtend op een spectaculaire waterrit. Rechts van de houten palen zijn de wedstrijden voor de Domburg Classic in volle gang. “Het begon allemaal als een geintje. Een wedstrijdje voor de ‘locals’, de surfers uit buurt”, aldus organisator Sanstra. “Het is een beetje uit de hand gelopen”, bekent hij. De ne gende editie ziet er inmiddels niet meer als een grap uit. De wedstrijd is uitgegroeid tot een serieus evene ment. Sanstra: “De deelnemers én toeschouwers komen voor de sfeer. Die is zo super chili! Gewoon lekker vrij, geen gezeik. Eigenlijk gewoon Zeeuws. Die mentaliteit past erg goed bij surfen.” Roel Verhuist, volgens Sanstra de grootste Zeeuwse surfheld, staart naar de zee. Zijn halve finale shortboarden, een van de popu lairste categorieën, begint zo. Ver huist: “Het zal moeilijk worden, er is een waanzinnig sterk deelnemersveld.” Een half uur la ter staat Verhuist met een natte haardos op het strand. “Ik lag ver keerd in het water. Ik kon de goede golven niet pakken. Het is ook zo’n korte tijd’’, aldus Verhuist teleurge steld. “Maar het surfen zelf is be- langrijker dan de wedstrijd”, zegt hij, terwijl hij weer richting de branding rent. De overgebleven surfers vechten in de finales om de titel. Wie deze strijd goed wil vol gen moet wél het surfjargon ver staan. Verslaggever Seb van de Berg, bekend van Eurosport, han teert namelijk een eigen vocabu laire. “Wow, wat een sick cut back, three sixty op the lip en een vette VLISSSINGEN - Een klein feest barst zaterdag 6 september los in Vlissingen. Op het parkeerterrein bij de oprit Nollebos speelt het Nederlandse (ex-) thuislozen straatvoetbalteam een demonstratiewedstrijd.Tegenstanders is het team van Het Witte Huis uit Vlissingen. Het Witte Huis is een voor ziening voor thuislozenzorg en nachtopvang. Gérard de Nooyer, speler bij Feijenoord 1geeft de aftrap. dan alleen voetbal en zo kan ik ze een beetje promoten.” Zaterdag is overigens de eerste keer sinds het wereldkampioenschap dat de nationale straatvoetballers een demonstratiewedstrijd spelen. De toegang tot het evenement is gratis. Het programma begint om 16.00 uur en duurt tot 17.00 uur. In dat uur is de wedstrijd en wordt informatie gegeven over het straatvoetbal. De voetballers van het Neder landse team hebben begin juli het wereldkampioenschap straat voetbal in het Oostenrijkse Graz gespeeld. Onder leiding van bondscoach Sander de Kramer zijn ze op de derde plaats geëin digd. Sindsdien worden ze plat- gebeld om demonstratie- wedstrijden te geven. Max Pattiasina, coach van het Witte Huis team, heeft samen met zijn spelers de eer om tegenover de na tionale ploeg in het veld te staan. De ronde krijgt zaterdag honderdachtenzestig renners aan de start verdeeld over ee nentwintig ploegen. Het inter nationale karakter van de koers komt tot uiting in de achttien nationaliteiten op de deelnemerslijst, waarin maar liefst zeven nationale kampioe nen zich presenteren. Lieuwe Rienstra, voorzitter van het wielercomité, is maar wat trots op de lijst met namen die hij mocht presenteren. Onder hen de winnaar van vorig jaar de Australiër Robbie McEwen, die zich zeker ook dit keer zal willen profileren. Maar ook de ‘Leeuw van Vlaanderen’ Johan Museeuw altijd goed in eendagsritten moet in de gaten worden gehouden. De parel op de deelnemerslijst is de Italiaan Paolo Bettini, win naar van de Wereldbeker in 2002 legde onlangs door de zege in Hamburg de basis voor een nieuwe zege in de strijd om de GOES - De Evangelische Toerusting School in Goes start deze maand met de interkerkelijke bijbel cursus. De lessen zijn voor iedereen die de Bijbel beter willen leren kennen. Het programma bestaat uit vier delen: bijbelkunde, bijbel- leer, bijbeluitleg en bijbels leven. Voor meer informatie H. Dommisse, 0113- 600156. De Evangelische Toerusting School is onder deel van de stichting Evan gelische Bijbel Scholen in Veenendaal. Bij dat het hoofdkantoor is ook een informatiebrochure aan te vragen, 0318-554466 www.ebsveenendaal.nL 4: GOES - Het Regionaal Zeeuws Christelijk Jongerenkoor Matthanje in Goes begint het nieuwe koorseizoen met vier open repetities. Dat gebeurt op vier achtereenvolgende woensdagen, de eerste keer 10 september, de laatste 1 oktober. De eerste woens dag is tevens de presentatie van de cd die het koor onder de bezielende leiding van Peter Wildeman in de Thoolse Vaderlandse Kerk heeft gemaakt. Met de open repetities hoopt de koor- leiding jongeren tussen 15 en 36 te interesseren voor Matthanja. Voor het ko mende seizoen staat weer een groot aantal uitvoerin gen op het programma. Wie geen vervoer heeft of meer informatie wil kan bellen met het bestuur 0113- 223314 en vragen naar Rinus. len krijgt. De winnaar van de Delta Profronde wordt in Goes opge wacht door Rondemiss Machteld van der Slot. GOES - Adri de Schipper begint vanaf 16 september met cursussen Frans en Spaans in wijkgebouw De Pit in Goes. Zowel overdag als ‘s avonds zijn er lessen. De dinsdagavond is voor de beginners, 19.00 uur Frans en 20.10 uur Spaans. Op de vrijdagmorgen zijn er conversatielessen in Spaans om 9.00 uur en Frans om 10.15 uur. De conversatielessen zijn be doeld voor cursisten met een basiskennis van de be treffende taal. De lessen kosten negentig euro per vier maanden. Voor in schrijven en informatie: Adri de Schipper, 0113- 551980 of 06-51181564. FOTO: PR FOTO: TANNIE DE JONGE De start van de Ganzetrek is altijd weer spectaculair. DoorTannie de Jonge Spectaculaire beelden in Domburg. foto jaap wolterbeek Het comité van de Delta Profronde met in het midden rondemiss Machteld van der Slot en voorzitter Lieuwe Rienstra (vierde van links).

Bevelander | 2003 | | pagina 17