Volvo Foursomes MOB E L I Paska I Jakobsen kiest voor Volvo EuroNCAP botsproeven van invloed op auto-ontwikkeling bij Domburgsche Golf Club 11 o z Bij de Domburgsche Golf Club is 6 juli het toernooi om de Volvo Foursomes gespeeld. De 20 koppels hebben 400,- bij elkaar gespeeld voor de Stichting Nationale Boomfeestdag. Het winnende koppel, bestaande uit Bartje Bruins Slot en Michel Adriaansens, zal meedoen aan de natio nale finale van de Volvo Foursomes op 5 oktober 2003 op de Nunspeetse Golf Country Club. Voorop lopen Cabriolets De eisen op gebied van veiligheid worden steeds strenger. Zo zullen nieuwe modellen vanaf 2005 moeten voldoen aan bepaalde normen voor voetgangersveiligheid. Deze wordt al enige tijd getest binnen het EuroNCAP programma, een orga nisatie die met steun van consumentenorganisaties en overheden is opgezet. Zeer recent voerde EuroNCAP weer een aantal botsproeven uit, waar uit duidelijk naar voren komt dat nieuwe auto's steeds veiliger zijn. W gjfc,, Tc «w® "5 BEVELAND Ook grote SUV's scoren goed, vijf sterren voor de BMW X5. ar (Z1 aa O ar ar O O Q De Volvo Foursomes is een toernooi dat in nauwe samenwerking met de Nederlandse Volvo dealers op de golf- verenigingen wordt georganiseerd, met als wedstrijdvorm mixed foursome. Alle winnende koppels van de deelnemende verenigingen wor den uitgenodigd deel te nemen aan de nationale finale die op 5 oktober 2003 zal worden gespeeld op de Nunspeetse Golf Country Club. In zet is een geheel verzorgde reis naar de Volvo Masters in Valderrama. Was enkele maanden geleden de nieuwe Toyota Avensis de auto met de allerhoogste score, de nieuwe zakenauto is inmiddels weer van zijn troon gestoten door de Renault Espace. Deze Franse ruimtewagen kreeg meer dan 35 punten en dat le vert royaal de felbegeerde vijf sterren op. Renault grossiert in hoge noteringen, want de huidige Laguna was de aller eerste auto die van EuroNCAP vijf ster ren voor botsveiligheid kreeg, gevolgd door de grote Vel Satis en de Mégane, die op dit moment als enige midden klasser de maximale notering heeft. Maar er zijn meer merken die voorop lopen in veiligheid. Zo heeft Saab na de 9-3 Sportsedan nu ook vijf sterren gekregen voor de grotere 9-5. Ook luxueuze Sport Utility Vehicles zoals de BMW X5 en Volvo XC90 blijken voldoende in huis te hebben voor een uitstekende bescherming van de in zittenden met vijf sterren van EuroNCAP als beloning. Van de Peugeot 807, en dus ook de Fiat Ulysse, Lancia Phedra en Citroen C8 was al even bekend dat ze bekroond waren met vijf sterren. Het is beslist ook geruststellend dat steeds meer cabriolets hoge cijfers be- Sinds afgelopen zaterdag is Paskal Jakobsen de gelukkige eigenaar van een gloednieuwe Volvo S60D5 auto maat. Deze zeer sportief gelijnde sedan is voorzien van een soepele en zeer zui nige 5 cilinder common-rail dieselmo- De inschrijfgelden die door de deel nemende koppels worden betaald komen volledig ten goede aan de Stichting Nationale Boomfeestdag, waarvan Volvo Cars Nederland hoofd sponsor is. Hiermee onderstreept Volvo haar betrokkenheid bij het mi lieu en het feit dat zij daar als auto fabrikant een nadrukkelijke verant woording in heeft. De bijdrage van uit de Volvo Foursomes wordt onder meer gebruikt voor de ontwikkeling, van milieu-educatief lesmateriaal voor scholieren van Nederlandse basisscho len. Volvo en Golf is een van de meest suc cesvolle partnerships van de laatste jaren. Sinds vijftien jaar is Volvo internatio naal verbonden met de golfsport. In die tijd is, op en rond de baan, het niveau van de sport en alles daar om heen enorm verbeterd. De meest be kende toernooien in Europa zijn het Volvo PGA Championship en de Volvo Masters. In het Verre Oosten zijn in middels het Volvo China Open en de Volvo Masters of Asia bekende begrip pen in de golfsport. De prijzen voor de nummers 12 en 3 werden beschikbaar gesteld door Volvo dealer De Groene Goes BV. Tij dens het toernooi, gespeeld onder ideale weersomstandigheden, werden nog een aantal prijzen uitgereikt. Zo ging de prijs voor de neary bij de da mes naar Adrienne Bogaert en bij de heren naar Feike Boomsma, en de prijzen voor de longest drive naar res pectievelijk José van de Poel bij de dames en David Holder bij de heren. De tweede prijs ging naar het koppel Maat en Van Doorn en de derde prijs ging naar het koppel Van de Poel. De Renault Espace is de absolute koploper bij de EuroNCAP botsproeven, niet alleen 5 sterren, maar ook het hoogste aantal punten. tor, welke gekoppeld is aan eenj electronisch geregelde 5-traps auto matische versnellingsbak. Voor deze krant ging Paskal graag even op de foto met Gert Jan van Riet van Volvo de Groene, die hem zijn nieuwe auto afleverde. halen als het gaat om veiligheid. Zo bleken de Citroen C3 Pluriel en de Peugeot 307 CC tijdens de laatste crashtests goed voor vier sterren en kreeg de MG TF niet alleen vier ster ren voor botsveiligheid, maar ook 3 sterren voor voetgangersveiligheid. De Volkswagen Touran haalde dezelfde score. Ook vier sterren zijn er voor de Ford Fusion, Honda Accord, Kia Sorento, Nissan Micra en Opel Signum. Dat een hoge score niet van zelfsprekend is, bewijzen enkele mo dellen die nu werden getest, maar die al wat langer op de markt zijn. Zo ver raste de Kia Carnival met slechts 2 sterren en kwam de Hyundai Trajet er met 3 sterren wat beter af. De oudste auto uit de laatste test- ronde is de ruim tien jaar geleden geïntroduceerde Renault Twingo, die relatief keurig 3 sterren haalde en ook nog eens twee sterren voor voetgangerveiligheid. Hieruit blijkt duidelijk hoeveel vooruit gang er is gemaakt. Eigenlijk krijgen alle nieuwe modellen minimaal vier sterren en dat betekent dat EuroNCAP een stimulerende werking heeft op de ontwikkeling van auto's. Er zal de komende jaren hard gewerkt worden aan de voetgangerveiligheid om zoveel mogelijk auto's op het ni veau van 3 sterren te krijgen. ap 1 5 Jv spF* F

Bevelander | 2003 | | pagina 29