eland Week van Aagtekerke Jarig Circus Bongo naar zeeland Turkse Sertab Hardzeildag op veerse Meer Fietsroute langs walcherse tuinen ontbloot oude en nieuwe natuur verovert Europa Schuttershof I N E C I T Y A CIRCUSSEIZOEN BEGINT WEER Fl LMWEEK FULL TROTLLE AA-.F I L M W E E K www.cinecity.nl première première I Filmzomer: Frida Sinbad: De held van de zeven zeeën Première: Blue Crush Orgelconcert in Kapelle Marktconcert Grote Kerk Punch-Drunk Love Kunst- en natuurroute Wemeldinge DE SCHIPPERS VAN DE KAMELEON O THE MATRIX RELOADED 0 2 FAST 2 FURIOUS SS HOW TO LOSE A GUY IN 10 DAYS 0S PIETJE BELL O KNORRETJES GROTE FILM O CRADLE 2 THE GRAVE BRUCE ALMIGHTY CHARLIE'S ANGELS: POKEMON 4 EVER O SNEAK PREVIEW PHONE BOOTH ©0 THE HULK Blue Crush Woensdag 16 juli 2003 De Bevelander 13 www.schuttershoftheater.nl BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Bel Bios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Bel Bios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) MIDDELBURG Wie wil fietsen over het‘eiland’Walcheren en niet - hoe leuk dat ook kan zijn - doelloos weggetjes wil inslaan, kan kiezen voor de kortgeleden geplandp routes langs tuinen op Walcheren. Twee tochten heeft de VW Walcheren en Noord-Beveland samengesteld. Eén voert langs de noordoostkant van het voormalige ei land en heeft een lengte van 28 kilometer, de tweede opent natuurlijke bezienswaardigheden in de nood- westkant en is circa vijftig kilometer lang. Hendrik van Loon, de heer waarnaar de dag genoemd is, organiseerde in 1928 de eerste editie van de wed strijd over het Veerse Meer, speciaal voor de vissers van Arnemuiden. Hij zorgde zo voor een beetje leven in ‘den garnalenketel’ in die crisis dagen. Tien jaar geleden kreeg zijn initiatief navolging van de Stichting Behoud Hoogaars, die de wedstrijd sindsdien jaarlijks organiseert. Het driedaagse evenement begint op donderdagavond in Zierikzee waar de ongeveer 45 deelnemers met hun schepen verzamelen en van een gezellige mosselmaaltijd met elkaar genieten. Uiteraard vindt Walcheren wordt nog steeds ge noemd als eiland, hoewel het sinds 1871 met de Sloedam na bij Arnemuiden is verbonden met Zuid-Beveland. Het schier- Vrijdag na het palaver in het café (de vaar-instructie, red.), vertrekt de vloot uit de haven om de aanbreng- wedstrijd naar de Zandkreeksluizen te varen. De stoomsleepboot Hercu les voert met zijn fluitconcerten de vloot aan. De boten worden rond 17.00 uur verwacht aan de buiten steiger in Veere. Hoogtepunt blijft natuurlijk de ‘echte’ dag, zaterdag 19 juli. Het startschot is om 10.30 uur op de rede van Veere (bij de Campveerse To- dit plaats aan de haven van Zierik zee: de schepen versierd, de lichtjes aan en een muziekje erbij. Duinen en dijken beschermen Walcheren tegen de zee. Impo sante hoge, maar ook jonge dui nen bij Dishoek en Zoutelande, eiland heeft duidelijk de vorm van een ruit. Er tussenin ligt een eeuwenoud landschap, dat wel iswaar enorm verarmde als ge volg van de watersnoden in 1944 (inundatie van de dijken door de geallieerden) en de doorbraak van de dijk in die vreselijke stormnacht in februari 1953, maar de langzamerhand weer een eigen karakter krijgt als ge volg van de inspanningen van natuurorganisaties en overheid sinstellingen, met behoud van wat overbleef. Het ‘eiland’ dankt zijn naam aan de vruchtbaar heid, want Walcheren (Walacra) betekent ‘grote akker’, hoewel de naamgever ook wel elders wordt gezocht. ren). Toeschouwers kunnen hier de start en het verdere verloop prima volgen. Er wordt gevaren in een baan op het Veerse Meer. De schepen komen dicht bij de kant een paar ‘rondjes’ langszeilen. Een boeiend schouw spel, met mondeling verslag op de wal: hoogaarzen, hengsten, schou wen, schokkers, lemmeraken en zalmschouwen. De eerste prijs is de zilveren Jetty, ter beschikking gesteld door de gemeente Veere, maar er zijn veel meer prijzen te verdienen en bovendien krijgt elk schip, vol gens traditie van 1928, een fles jene ver mee. Op de wal is er een uitgebreid pro gramma in de maritieme sfeer: op treden van het Veers Scheepstuig om 14.00 en 15.30 uur, kraampjes met maritieme artikelen, visbakken, oud-hollandse spelletjes voor de kinderen, radiografisch bestuurde scheepjes. Heel speciaal is er op de zaterdag het Zakkendragersgilde uit Schiedam aanwezig. Zij zullen laten zien hoe in vroeger tijden schepen geladen en gelost werden met graan en ko len. Ze zijn aan het werk langs de waterkant van Veere om 13.00,15.00 en 16.00 uur. En voor de vaar- liefhebbers kan er vrijdag (bij vol doende plaats) meegevaren worden met het gastschip van deze dagen: BI St-Pieter uit Blankenberge, een echte replica van de Blankenbergse schuit van de organisatie De Scute. Ook op de hardzeildag zelf is er de mogelijkheid mee te varen aan boord van de BI St-Pieter (aanvra gen bij de kraam van de Stichting Behoud Hoogaars). De dagen wor den besloten met de prijsuitreiking in het paviljoen omstreeks 17.30 uur op de zaterdag. De voorstelling in Baarland be gint om 19.00 uur. Kaarten vanaf acht euro zijn in de voorverkoop aan de kassa te koop van 11.00 tot 12.00 uur maar ook een half uur voor de voorstelling. Andere optredens zijn op 24 juli op het terrein aan de Pekelinge in Oost- Kapelle. voorstellingen zijn verpakt in een verhaal. De koningin van Circus Bongo en haar gevolg raken in paniek wanneer de jubilerende koning in aantocht blijkt te zijn. De als hofhouding verkleedde ar tiesten zorgen vervolgens voor hilarische taferelen en spectacu laire stunts. Het boekje inclusief een route kaart is verkrijgbaar bij alle ves tigingen van de VW Walcheren en Noord-Beveland, behalve in de vestiging Kamperland. Het kost twee euro. De vertrekpunten zijn de VW van Domburg voor de afstand van 45 kilometer en de VW van Oostkapelle voor de 28 kilometer. Sertab kan alles zingen. Ze is een coloratura sopraan, zoals dat heet, die in een paar maten hele rijen toonhoogten aan haar stembanden kan ontlokken. De nachtclubs van Istanbul waren haar eerste werkterrein. Al snel promoveerde ze naar de beter verlichte theaters en maakte ze - aangemoedigd door en met steun van gearriveerde collega’s - haar eerste cd. Van ‘Sakin 01’ (1992) gingen meer dan een mil joen exemplaren over de toon bank. Dat was in Turkije nog niet eerder gebeurd met een debuut album. Inmiddels heeft Sertab vijf albums achter haar naam staan, zong ze duetten met operaster JosÈ Carreras en Latin lover Ricky Martin, werkte ze met David Palmer (Jethro Tull) en In de traditionele trekkertrek- wedstrijd wordt er gereden met boerentractoren. Er komen ook acht specials, superstandards en een oldtimershow met autotrek naar het dorp. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Zondag 27 juli is er een open- lucht-kerkdienst op het feest terrein, een dag later is er een demonstratie touwtrekken. Na tuurlijk kunnen teams het dan ook tegen elkaar opnemen. Wie mee wil doen kan zich nog op- gevenbij PiaBlaas,0118-582741. Het pannenkoekenfeest van dinsdag 29 juli begint om 17.30 uur. Thema van dit jaar is levend ganzebord, dus de kinderen hoe ven zich vanavond niet te verve- Simon Emmerson (Afro Celt Sound System). Driejaar geleden maakte Sertab haar eerste Euro pese album met haar grootste successen aangevuld met nieuw materiaal. Concertbezoekers konden haar daarop aan het werk zien op het Belgisch folkfestival in Dranouter en het Amsterdam Roots Festival. De winst op het Songfestival pla veide de weg naar Eurosucces. ‘Every way that I can’ is de trek ker van Sertab’s nieuwe titelloze cd (Sony Music). Het prijs winnend liedje staat in drie ver sies op het schijfje: een Turkse, een Turks/Engelse en een video. Het overig repertoire is van alles wat: ballads, musical-achtige melodieln, popsongs, oosterse ritmes met rockgitaar. CINECITY - Haar droom lijkt uit te komen, Anne Marie (Kate Bosworth) mag meedoen aan de Pipe Masters-surfwedstrijd. Ze staat haar mannetje in het gevaarlijke wereldje van surfplanken en alles verslindende golven. Maar haar wereld raakt aan het wankelen wan neer ze valt voor quarterback Matt Tollman. Ze heeft de keuze: de trofee winnen of zelf een trofee worden. KAPELLE - Henk van Putten, de vaste organist van de N.H. Kerk in Kapelle geeft vrijdag 18 juli vanaf 20.00 uur een concert in die kerk. Hij speelt dan de hele 2e Symphonie van Ch. M. Widor. Het optreden duurt ongeveer drie kwartier. Toegang is gratis. GOES - De Bergse organist Jos Verpoorten geeft op dinsdag 22 juli een marktconcert in de Grote Kerk. Het optreden duurt van 12.30 tot 13.00 uur. Toegang is gratis. Op dinsdag 29 juli is het de beurt aan Frans-Wilfried von Promnitzau uit het Duitse Dresden. De serie dins- dag-Marktconcerten wordt op 5 augustus afgesloten door Goesenaar Kees van Eersel. WEMELDINGE - In Wemeldinge kunnen wandelaars op zaterdag 19 juli de Kunst- en Natuurroute lopen. Tussen 10.00 en 17.00 uur staat het dorp in het teken van kunst en natuur. Zeventien kunstenaars geven de deelnemers uitleg over hun werk. Het is voor het zesde jaar dat de Kunst- en Natuurroute wordt gehouden. Behalve het wandelen langs de kunstwerken, kunnen de bezoekers ook genieten van muziek. Zo is er een kinderkoor onder leiding van Kitty Wille. Organist Willem Jan Cevaal en harpiste Yvonne Vonk be geleiden het koor. Tijdens de route is ook het boekje ‘Wemeldingse Wetenswaardigheden’ te koop. Oud-inwoner R. Dagevos schreef het boekwerkje dat gaat over het leven in het dorp rond 1950. Het boekje kost vijf euro en is te verkrijgen bij Henk Bisschop, Dorpsstraat 82. Namens Turkije won Sertab het Eurovisie Songfestival. Vaak is een overwinning op dat podium het begin van een internationale carriËre. Sertab is echter al jaren een gevierd vedette in haar vaderland. Wat meer Wes terse belangstelling kan ze natuurlijk wel gebruiken. Het winnende songfestivalliedje staat inmiddels hoog in de hitlijsten. Bossen, duinen en het Veerse Meer zijn de schilderachtige be zienswaardigheden in beide rou tes. In de gids, te koop bij onder meer de VW’s, zijn ook bezienswaardige tuinen opgeno men die langs beide routes lig gen. Ze worden omschreven als prachtig en divers, variërend van een cottagetuin, kruidentuin Middellandse Zee tuin, een rozentuin, cactus- en rotstuinen en hobbykwekerijen. De adres sen en telefoonnummers zijn opgenomen in het VW-boekje, waarin ook de echte aanraders voor een bezoekje zijn aangege ven. Op 31 juli is het circus op het ter rein van de Schotsman in Kamperland te vinden. Verder zijn er optredens op 5 augustus in Serooskerke, 6 augustus in Vrouwenpolder en 7 augustus weer in Oost-Kapelle. Ook die voorstellingen beginnen om 19.00 uur. Informatie op www.circusbongo.nl. P: VEERE - Stichting Behoud Hoogaars houdt zaterdag (19 juli) weer de traditionele Hendrik Willem Van Loon Hard zeildag op het Veerse Meer. Donderdag en vrijdag wor den de eerste aanzetten voor het zeilevenement gegeven. BAARLAND - Het bonte gezelschap van Circus Bongo strijkt op woensdag 23 juli neer in Baarland. Op het ter rein van camping Scheldenoord vertonen acrobaten, clowns en dompteurs hun kunsten. De voorstelling in Baarland is de eerste in de reeks optredens in Zeeland. AAGTEKERKE - Een trekkertrekwedstrijd opent don derdag 24 juli de Aagtekerkseweek. Vanuit een feest tent op de hoek van de Pekelingseweg/Aagtekerkseweg is er een volle week dagelijks iets te beleven. Zelfs de zondag wordt niet onbenut gelaten. Circus Bongo bestaat vijfen twintig jaar en viert dit met een extra feestelijk programma. De tent is dan ook omgetoverd tot een ‘koninklijk paleis’, compleet met kroonluchters, rood pluche en glanzend koner en goud. De scheiden zee en land, het impo sante bouwsel dat zeedijk bij Westkapelle wordt genoemd, kent vele geschiedenissen. Rich ting Domburg-Oostkapelle lig gen verweerde duinen achter de nieuw gevormde; als een be schermende kraag voor een straffe noordwester storm, zijn het bossen die in het landschap ingeplant lijken en de naam Manteling draagt. Bij Kasteel Westhove, aan de rand van dat bos, ligt overigens de botanische tuin van het Zeeuws Biologisch Museum aldaar. Binnen- watertjes bij Veere Westkapelle, Veere en Vlissingen herinneren aan de inundatie aan het eind van de TVveede Wereldoorlog. En wie goed kijkt kan zich voorstel len dat Walcheren in vorige eeu wen ook wel de Tuin van Zeeland werd genoemd. Voor een stuk overlevering van lang geleden is trouwens ook een bezoek aan het natuurgebied rond Fort Rammekens bij Ritthem de moeite waard. len. Woensdag 30 juli is het kindervrijmarkt. Wie niet ouder is dan twaalf jaar mag verkopen wat ‘ie maar kan. De toegang is gratis tussen 10.00 en 15.00 uur. Vrijdag 1 augustus is de uitsmij ter van de Aagtekerkseweek een demonstratie motorcross van MC De Pekelinge. Vanaf 13.00 uur zijn er wedstrijden, die mee tellen in de race om het Zeeuws kampioenschap. Er zijn helicoptervluchten boven Aagtekerke en de dag wordt af gesloten met een optreden van de Engelse formatie Fragment {aanvang 22.30 uur). De organisatie is in handen van de Vereniging voor Evenementen Aagtekerke. V VLISSINGEN Hilarische taferelen in het jarige circus Bongo. FOTO: PR T Donderdag 17 juli t/m woensdag 23 juli Vrijdag 22.00, zaterdag 19.30, zondag 20.00, woensdag 20.00 uur Succesvolle verfilming van het leven van de kunstenares Frida Kahlo. Dagelijks 13.45 16.15 uur. Het klassieke verhaal over de zeerovende avonturier Sinbad. Donderdag 20.00, vrijdag 19.30, zaterdag 22.00, maandag 20.00, dinsdag 20.00 uur Nieuw meesterwerk van de maker van Magnolia. Dagelijks «13.45 «16.15 uur Hielke en Sietse zijn de beroemde en 'beruchte' tweeling van smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten. Deze belhamels hebben maar één droom: een eigen boot. Dagelijks «19.00 uur Fantasie thriller met Keanu Reeves, na vier jaar wachten het vervolg... Dagelijks «19.00 uur 21.45 uur Zaterdag «24.15 uur. Vin Diesel is vervangen door Tyrese Gibson, maar de andere ingrediënten zijn hetzelfde gebleven. Veel snelle auto's en nog meer actie. Dagelijks «19.00 «21.45 uur Niet op zondag 19.00 uur Komedie, Kate Hudson doet een experiment om te bewijzen dat bepaalde aspecten van vrouwen ervoor zorgen dat mannen het geen tien dagen met ze uithouden. Zondag 16.15 uur Film naar het gelijknamige boek van Chris van Abkoude. Dagelijks «13.45 «16.15 uur In een verhaal over vriendschap en respect ontdekken de vriend jes uit Het Honderd Bunderbos dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Dagelijks «21.45 uur. Niet op maandag. Zaterdag 24.00 uur Tony Fait (DMX) leidt een team van meesterdieven en is vader van dochtertje Vanessa. Dagelijks «13.45 «16.15 «19.00 «21.45 uur Zaterdag «24.15 uur Bruce Nolan (Jim Carrey) is op persoonlijk vlak totaal niet gelukkig. Alles verandert als Bruce aan het einde van de slecht ste dag van zijn leven kwaad wordt op God. Dagelijks «13.45 «16.15 «19.00 «21.45 uur Zaterdag «24.00 uur De vader van Max, een vijftienjarige motorcross-kampioen, is informant voor de FBI en wordt door de maffia vermoord. Het is aan de Angels om te voorkomen dat Max hetzelfde lot ondergaat. Dagelijks «16.15 uur Deze Pokemonfilm draait om Celebi. Hij is grappig en schattig maar beschikt over grote krachten. Maandag «22.00 uur Verrassingsfilm voor de liefhebber. Zondag 19.00 uur Colin Fared wordt in een telefooncel onder schot gehouden. Als hij ophangt betekent dat zijn dood. Dagelijks «13.30 «19.00 «22.00 uur Zaterdag «24.00 uur Rolprent over wetenschapper Bruce Banner en ex-vriendin Betty Ross. Na een mislukt experiment ontstaan er allerlei gevaarlijk situaties. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op l pagina 7 van dit blad. b reed UII Dagelijks «13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur. Zondag niet 16.15 uur. Anne Marie droomt al jaren om deel te nemen aan The Pipe Masters-surfwedstrijd. Na een ontmoeting met een prof- footballteam staat ze voor een moeilijke keuze: een trofee winnen of een trofee worden.

Bevelander | 2003 | | pagina 13