Vierde Opel Vectra-variant is ruime, elegante stationwagon Citroen C5 2.2 HDI met 6-bak Toyota Avensis Honda houdt Civic Yumè in collectie «w Aluminiumrecord Direct ingespoten benzinemotor in nieuwe voor Audi Pro Line pakket voor meeste Audi-modellen z 15 De stationwagon is na de sedan, GTS en Signum de vierde en tevens laatste variant in de nieuwe Vectra-lijn. 7 Een zesbak voor de Citroen C5 met 2.2 liter HDi motor. 4 Toyota brengt in de herfst een Avensis met 2,4 liter direct ingespoten viercilinder benzinemotor gekoppeld aan een vijftraps automaat. euro vierwielaandrijving, een sport onderstel en diverse prettige extra's zowel aan de buitenkant als in het interieur. De quattro edition is er met verschillende motoren. Bij de grote A8 is de nieuwe 4 liter V8 TDI het pro gramma komen versterken. Binnen kort volgt ook de lange versie met 4,2 liter benzinemotor die tegen een meerprijs van 4.200 euro beschikbaar komt. In het najaar presenteert Audi Al vele jaren is de Opel Vectra stationwagen een vaste waarde als het gaat over praktisch en zakelijk autorijden. Ook met de nieuwe uitvoering wordt die lijn doorgetrokken. Yumè is Japans voor droom. Dat woord koppelde Honda vorig jaar aan de Civic. Daarmee werd de dertigste verjaardag van het model luister bij gezet. De speciale Yumè-uitvoering die toen werd gelanceerd, blijft de komende tijd leverbaar. De Yumè is er in een 3- en 5-deurs uitvoering en In ongeveer tien jaar tijd heeft Audi 250.000 aluminium auto's geprodu ceerd en dat betekent 117.000 exem plaren van de topklasse A8 en 133.000 stuks van de compacte A2. Audi liet haar Alumium Space Frame technolo gie voor het eerst zien in 1993. Het ASF- conceptwas geen normale auto's waar bij het plaatstaal simpel vervangen was door aluminium. In deze auto werd een ©AUDI Langzaam druppelt het nieuws binnen waarmee we in september op de auto tentoonstelling in Frankfurt worden ge confronteerd. Toyota introduceert daar een 2,4 liter direct ingespoten WT-i D-4 benzinemotor met een vermogen van 162 pk voor de Avensis. Diewordtinalle carrosserievarianten leverbaar als Linea Luna en Executive. Elke Avensis 2.4 D-4 is standaard uitgerust met een nieuwe vijftraps automatische transmissie. De prijs van de nieuwe combinatie start bij 31.800 euro. Toyota geeft prijs dat de 162 pk sterke viercilinder motor gebruik maakt van balansassen waardoor de loop van de motor bijzonder trillingsvrij is en veel souplesse aan de dag legt. Het maxi mum koppel van de motor ligt rond de 229 Nm. De nieuwe Toyota Avensis heeft een succesvolle entree gemaakt op de Nederlandse markt. In de eerste verkoop maanden werden al meer dan 2.500 contracten afgesloten. Jaren na de Tweede Wereldoorlog was een drieversnellingsbak heel normaal. Bij betaalbare modellen kwam de vier- bak in de loop van de jaren zestig in zwang en in de jaren zeventig begon men langzaam over te schakelen op vijf versnellingen. Waar is het einde? Steeds meer auto's krijgen nu een zes versnellingsbak met name om het ver bruik en het geluidsniveau bij hogere snelheden terug te dringen. Citroën Het Duitse topmerk Audi is er al vroeg bij, want inmiddels is het modeljaar 2004 van start gegaan met als belang rijkste noviteit de nieuwe Audi A3 die sinds kort bij de dealer staat. Maar ook de andere modelseries ondergaan een aantal wijzigingen. Zo wordt de hand- geschakelde zesbak aan steeds meer motoren gekoppeld bij de A4 en A6. Verder is er met directe ingang een A6 quattro edition met voor 9.000 Op de autotentoonstelling van Frankfurt maakt deze uitvoering zijn debuut in de wereld. Eind november staat ie bij de Opel-dealers. De station wagon is ten opzichte van de vorige uitvoering met 33 centimeter in lengte gegroeid. De breedte nam met iets minder dan negen centimeter toe en qua hoogte is de nieuweling zowat gelijk met de vorige uitvoering. Aan de voorkant zien we natuurlijk de lij nen van de Vectra sedan. Aan de ach terkant vallen de schouderlijn (tot ach ter aan de auto) en de grote achter lichten (als het ware om de hoek heen gevouwen) op. Een grote, wat recht hoekige klep nodigt uit tot een kijkje in de laadruimte. Opel legt in de eer ste berichten de nadruk op het laad- levert met directe ingang een 6-bak in de C5 met 2.2 liter HDi motor. Deze krachtige common rail diesel is lever- Lj baar zowel in de vijfdeurs berline als in de break. Ander versnellingsbakkennieuws bij Citroen is de komst van een automaat op de 2.0 HDi in de C8 ruimtewagen. Deze motor/bak combinatie is er in het uitrustingsniveau Ligne Ambiance voor 41.770 euro. volume, 1.850 liter, en laadlengte, bijna twee meter. De nieuwe Vectra stationwagon is voorzien van het va riabele FlexOrganizer-concept voor de laadruimte, een elektrisch bedienbare achterklep met afstandsbediening of een volledig wegklapbare trekhaak. Het high-tech Adaptive Forward Lightning koplampsysteem en de optionele Multi-Contour-bestuurders- stoel met klimaatbeheersing zijn en kele comfortelementen die leverbaar zijn. Opel levert de Vectra-variant met motoren die qua kracht variëren tus sen de 100 en 211 pk. Daartoe be hoort onder meer de 3.0 liter V6- common rail turbo-diesel en Opel's eerste direct ingespoten benzine motor. met een 1,4i en een 1.7 CTDi motor. De Yumè-uitrusting omvat onder an dere airco, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, elektrisch verstelbare buitenspiegels, radio/cd- speler en interval op de achterruit. Er is al een Honda Civic Yumè LS 1.4i voor 17.470 euro. in de A8 een 3 liter V6 van 220 pk die 82.600 euro gaat kosten. Tot slot zijn vrijwel alle Audi's leverbaar met een aantrekkelijk Pro Line pakket met per type een andere samenstelling. Zo kan de A2 voor 1.250 euro worden gele verd met een volautomatische airco, 15 inch lichtmetaal, metaallak, mee gespoten buitenspiegels en portier- grepen, afstandsbediening en ver lichte make-up spiegels. gerealiseerd. Aluminium wordt hierbij niet alleen toegepast als plaatwerk, maar ook in geëxtrudeerde en gego ten vorm. Audi ontwikkelde hiervoor -. specifieke fabricagetechnieken. In 1994 beleefde de eerste generatie A8 zijn pre mière en in 1999 volgde de vijfdeurs A2. In 2002 liep de 100.000ste A8 van de band in Neckarsulm eind mei van dit jaar gevolgd door de 250.000 alu- 11 De Audi A6 is mor modeler2004 verknifdaar. a/s quattro edition. TOYOTA CITROEN HONDA

Bevelander | 2003 | | pagina 41