Streeknieuws tiet weten waard Sprint Photo heeft ze op een rijtje NoCode door naar de finale Aanleg plateaus en onderhoud wegen Kijken en lezen de moeite waard Eijseiw fW ow A vuwvu.de-bevelander.nl tóe tiwricwrs beveland van dag tot dag Optiek EERSTE VOORRONDE ZEEUWSE BELOFTE SSB ‘S-GRAVENPOLDER IN VROEGER TIJDEN DE GROOTSTE JUNIORENBRILLENCOLLECTIE VAN ZEELAND ft-. pagina 13 woensdag 23 april 2003 ilLir THUIS ll\l JE BUURT www.tmcwoonwinkels.nl Kinderbrillen compleet met kunststof kraswerende glazen vanaf 75,- len van gegevens die voor de bewoners van een dorp van belang zijn. De waarde van deze arbeid moet niet worden onder schat voor iemand die niet met de plaatselijke omstan digheden op de hoogte is. Het gaat er uiteindelijk om dat de lezers zichzelf en de omgeving herkent. Daaruit bestaat de waarde van deze boekenreeks. Iedere keer valt het weer op Het rock-blues getinte ‘Yes you did’, had zichtbaar lol in het op treden en stond er niet voor de prijs. De Vlissingse 1009-Band verdeelde ‘t Beest onmiddellijk in twee kampen. Het ene stond hoofdschuddend te luisteren naar deze band waarin een on duidelijk zingende drumster toch wel degelijk iets neerzette. Het andere kamp noemde dat ‘cult-muziek’ en luisterde be langstellend. Laatste deelnemer was Evalation, geformeerd rond zangeres Eva Howard, die vorig samen met Igor (als duo Eva Igor) met de Zeeuwse singer- songwriter Belofte naar huis ging. Eva heeft met deze band een geweldig product in han den: dansbaar, soulfull en hit- potentie waren de code-woor- den, maar omdat het het aller eerste optreden van deze Walcherse band was kwamen ze aan ‘optreedervaring’ zoveel te kort dat de jury het niet verant woord vond ze door te laten dat er onder de bevolking een uitgebreide verzameling foto’s uit vroeger tijden - de eerste foto dateert uit 1910 - beschik baar is. Al speurende komen steeds meer foto’s en vervol gens ook verhalen naar boven. Van den Bovenkamp voorziet de foto’s van bijschriften, die behalve de namen ook soms kleine anekdotes en achter gronden onthullen. Hierdoor krijgt het werkje niet alleen het karakter van een kijkboek; ook het lezen is zeer de moeite waard. Het boekje is voor 18,00 te koop bij Golff Supermarkt, bij J. de Visser, Ambachtstraat 2 en bij mevrouw M. Koole-Huizer, Bosseweide 30, allemaal in ‘s- Gravenpolder. De kinderen worden ondergebracht in een kinderdorp. In elke woning worden circa 10 a 12 kinderen door zogenaamde huisouders vanuit hun eigen cultuur liefdevol ver zorgd. Hiermee wordt zoveel moge lijk een normale thuissituatie ge creëerd. De kinderen hebben kleine taken binnen het huisgezin, in de tuin en op de boerderij. Binnen de dorpen wonen nu ongeveer 1200 weeskinderen. Onderwijs is een belangrijk onder deel van het programma. De basis scholen bevinden zich op het terrein van de kinderdorpen, omdat deze kinderen vaak te kampen hebben met een achterstand. Ze krijgen hier op aangepast niveau onderwijs. Kinderen die door willen studeren, krijgen de mogelijkheid om door te stromen naar het Hoger Beroepson derwijs of de Universiteit. Op deze wijze worden zij goed voorbereid op een toekomst waarin zij op eigen benen kunnen staan. „Geregeld ontvangen wij noden van onze projecten voor hulpgoederen. Hiervoor benaderen wij het bedrijfs leven, zodat wij onze financiële bud get kunnen inzetten voor het opvan gen en verzorgen van de kinderen op onze projecten. Tevens maken wij zoveel mogelijk projecten voerd. In dezelfde periode voert de aan nemer verschillende onderhoudswerkzaamheden uit aan de volgende wegen: Moolweg bij Wemeldinge; Thijshoekseweg bij Nisse; Aarde- bolleweg bij Wolphaartsdijk; Noorderweg bij Gapinge; Wulpenburgseweg bij Veere; Zuidwegbij KleinValkenisse.Tij dens de werkzaamheden worden de wegen voor een bepaalde tijd afgesloten. In een aantal gevallen geven borden omleidingsroutes aan. Uiteraard probeert het waterschap de overlast zoveel mogelijk te beperken. ZATERDAG 26 APRIL Stadsschouwburg, Middel burg Alladin, de musical’ met onder andere Babette van Veen als prin ses, 14 en 19 uur. Vestzak99,Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, ‘Ongelikt’, 20.15 uur. Arseuaaltheater,Vlissingen; Mirjam van Dam, ‘Howto get rid of Bette Midler’, 20.15 uur. De Piek, Vlissingen; Kweku Mensah, Afrikaanse highlife muziek, 22 uur. DONDERDAG 24 APRIL Sint Jacobskerk,Vlissingen; Black Easter, 20.15 uur. De Drukkery, Middelburg; Officiële opening Festival Cultu red Gekleurd met slagwerkgroep Medicamento, 20.30 uur. Podium‘t Beest, Goes; Productiehuis Rotterdamse Schouwburg, ‘Noodlot’ van Couperus, 20.30 uur. DONDERDAG 1 MEI Café Rooie Oortjes, Middel burg; Copycat, 23 uur. KRUININGEN Zandweg 1 b Tel. (0113) 38 26 26 APOTHEEK: Spoedeisende zaken op zaterdag van 10.00-18.00 uur en zondag van 10.00-12.00 uur en van 16.00-18.00 uur: Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. Buiten deze tijden is de apotheek bereikbaar voor spoed- recepten. VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes. Van vrijdag 20.00 uur tot en met zon dag 20.00 uur: Anja de Putter en Matty Stroo, tel. 0113- 224099. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarm centrale Vlissingen bellen: 0118-414444. DIERENARTSEN: Voor grote en kleine huisdieren Goes, ‘s-Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke e.o. De praktijk van dr A. Mosselman, dr BJ. Boer, M.A.R. van den Boomgaard en dr W. Verboom wordt zaterdag en zondag waargenomen door: M.A.R, van den Boomgaard, tel. 0113-228866. Woensdag door: B.J. Boer, tel. 0113- 313050. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt zaterdag en zondag waargenomen door: dr. P. Stokman, ‘s-Gravenpolderseweg39, Goes, tel. 0113-213419. Woensdag door: dr. M.P.C. Karelse, ‘s-Heer Hendrikskinderendijk 118, Goes, tel. 0113-220656. Praktijk voor gezelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113-572756. Zaterdag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huiskes- Cornelisse en M. Berrevoets afwisselend weekenddienst. VRIJDAG 25 APRIL Stadsschouwburg, Middel burg; ‘Alladin, de musical’ met onder andere Babette van Veen als prin ses, 19 uur. Vestzak99,Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, ‘Ongelikt’, 20.15 uur. Podium ‘t Beest, Goes; Fra Fra Sound, Afro-Caribische jazz, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Canis Lupis Crew, G.O.D. en 0118-Posse, 21.30 uur. Café Popeye, Vlissingen; Promo Only Disco Show, 22.30 uur. voor 26, 27 en 30 april 2003 HUISARTSEN: Beveland: Huisartsenpost De Bevelanden, ‘s-Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na af spraak. Heinkenszand en omgeving: Praktijk van dr J.A. Fortrie/C.T. Miermans. Van vrijdag 17.30 uur tot maandag 08.30 uur: dr. J.A. Fortrie, Zang- vogelstraat 86, Heinkenszand, tel. 0113-563074. Woens dag: dr. C.T. Miermans, Clara’s Pad 38, Heinkenszand, tel. 0113-561677. TANDARTSEN: Spreekuren zaterdag- en zondagmorgen van 10.00-11.00 uur. Tandzorg, Van Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53 25 71 31 Woensdagmorgen van 10.00-11.00 uur. dr. P.F.M. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 06-53 25 71 31. Tandartsen in de Pijlers uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit, Tel. 0113- 220034. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, tel. 0900- 7673437. gaan naar de finale. Slotact Nimbus (met Grote Prijs winnaar Marien Dorleijn) maakte de avond af. Nogmaals jammer dat het niet druk was want Nimbus behoort met het materi aal dat ze nu spelen tot de top van de Nederlandse popmuziek: Doortimmerde composities, een gedreven podium-act en een lek ker geluid. De Agenda voor de Zeeuwse Be lofte: vrijdag 2 mei 2e voorronde TERNEUZEN, Kalashnikov, met: Style, Recess, Black Hole, Taste, Tapharheejl, Anchor. Slotact: For the Alliance. Zondag 11 mei Finale si/so Goes, café Heartbreak, met: Solof, Odette Sorber. Slotact: Pillars. zaterdag 17 mei 3e voorronde. ZIERIKZEE, Brogum, met: Fearless Johnny, Solof Friends, Hard Bakboord, Moonshine, Scwar, Deo Volente. Slotact: The Old Firm. Vrijdagof zaterdag? Finale hiphop dance. Dance: Airsculptures, 110 Volt lo vers. HipHop: Illproductionz, the Ultimators, the Henrik Experience. Zaterdag 28 juni Finale pop/rock. Vlissingen, Arsenaal: De Finale van de Zeeuwse Belofte, mogelijk ge maakt oa door de Provincie Zee land en de Gemeente Goes. GOES - ‘Wat ben ik hier blij mee..’, verzuchtte Johanneke van Kranendonk, zangeres van NoCo in Goes nadat ze te horen had gekregen dat haar band door mocht naar de finale van de Zeeuwse Belofte. ‘Het zit ons niet mee de laatste weken. Op één of an dere manier begrijpt niemand onze muziek en daarom valt er bijna dagelijks een afwijzing voor een festival op onze deurmat.’ De muziek van het zeer jeugdige (ze zijn allemaal tussen de 17 en de 21) NoCode is ook geen ge makkelijke kost. Het is zeer gril lig en ingewikkeld en er valt moeilijk een etiket op te plakken en dat maakt het voor veel men sen oninteressant. De jury tij dens deze voorronde kon er blijkbaar wel bij. Jury-voorzitter Franklin Schieman: ‘Voor alle criteria (originaliteit, presenta tie, compositie en techniek) scoorde het Walcherse gezel schap beter dan de rest, dus we hadden een duidelijke winnaar.’ De matige opkomst tijdens de eerste voorronde voor de Zeeuwse Belofte in ‘t Beest kon de bands niet weerhouden om te spelen alsof ze al in De Melk weg stonden. Zoals gezegd had NoCode de ondankbare taak als eerste te spelen, maar deden dat zo overtuigend dat zij de jury in een keer in hun zak hadden. Ook de andere bands speelden een overtuigende set. DINSDAG IN DEVROONE Kinderhulp presenteert zich KAPELLE - De stichting Internationale Kinderhulp presen teert zich 29 april in De Vroone. Sinds 1976 houdt de orga nisatie zich bezig met het opvangen van weeskinderen over de gehele wereld. De organisatie vindt dat kinderen, onge acht welke etnische afkomst, geslacht of religie een kans verdienen op een leefbaar bestaan. selfsupporting, zodat zij zelfstan dig kunnen functioneren als finan ciële steun terugloopt. Het kan en mag niet gebeuren dat kinderen die opnieuw een thuis hebben en scholing krijgen; opnieuw verzan den in een uitzichüoze situatie door langs de straten te zwerven." Eén van de acties is inmiddels af gerond. Twee containers met hulpgoederen zijn op 21 maart op het kinderdorp in Poptun te Gua temala aangekomen. Deze contai ners en de overtocht zijn volledig gesponsord door Maersk. Alle hulpgoederen zijn vanuit het be drijfsleven afkomstig. Ook particu lieren hebben een grote rol ge speeld in deze actie met het be schikbaar stellen van kinder kleding en speelgoed: Geregeld stellen mensen de vraag of de geboden hulp aankomt of goed ingezet wordt. Nu wil de or ganisatie dat graag laten zien en de ervaringen delen met belang stellenden. Om dit alles eens te la ten zien aan particulieren en het bedrijfsleven, is er een presentatie in Kapelle in het gebouw De Vroone op 29 april tussen 19.30 - 21.30 uur. De inloop is vanaf 19.00 uur. Kinderkoor De Karekieten verleent haar medewerking. WOENSDAG 30 APRIL Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, ‘Naar Dromenland’, 15 uur. Markt, Middelburg; ZONDAG 27 APRIL Cine City, Vlissingen; Isabella Lediakova, cello en Jaap Brackman, piano, sonate van Azarachvili, 11.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; ‘Alladin, de musical’ met onder andere Babette van Veen als prin ses, 12 en 16 uur. Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde, Heinkenszand; Pianorecital door Henriëtte Hashem, 15 uur. Profiteer van de speciale aanbiedingen GRIJPSKERKE - Op 14 april startte waterschap Zeeuwse Eilanden met de aanleg van kruispunt- plateaus op de kruisingen Poppendamseweg Zwagermans- weg bij Grijpskerke en Golsteinseweg Prooyenseweg bij Sint Laurens. Op de weg door Stoodorp op Noord Beveland wor den twee plateaus aangelegd. De plateaus worden in het kader van Duurzaam Veilig aangebracht. De aanleg moet 9 mei klaar zijn. KWS Noord-Brabant/Zeeland voert de werkzaamheden namens het waterschap uit. Zowel het toezicht als de directie worden door mede werkers van het waterschap ge- 271080. Sprint Photo heeft ze allemaal uitstekend op een rijtje: zeven topzaken die gespecialiseerd zijn in 1- uurs fotoservice, geografisch keurig op een lijn liggend in zuidwest Nederland. En, het nieuwste van het nieuwste: maak met je GSM met ingebouwde camera een foto, mail hem door naar Sprint Photo en binnen een uur ligt er een beeld van een afdruk voor je klaar! Foto "Gravenpolder”: Molenaar Piet Snoep op zestienjarige leeftijd met zijn eerste paard. ‘s GRAVENPOLDER - In de populaire reeks foto boekjes ‘In vroeger tijden’ is de uitgave van ‘s- Gravenpolder verschenen. De samensteller - Cees van den Bovenkamp uit Waarde - heeft het eerste exemplaar aangeboden aan J. de Visser. Ook nu weer is het Van den Bovenkamp gelukt om een dorpsbewoner te vinden, die vanuit eigen belangstelling een uitgebreide kennis over het desbetreffende dorp heeft verzameld en deze ken nis - aangevuld met uitge breid fotomateriaal ter be schikking heeft gesteld. Bij de samenstelling van in middels vier versies heeft Van den Bovenkamp een behoor lijke ervaring in het verzame- EEN WERELD AAN LEUKE TIENERKAMERS (advertentie) (advertentie) (advertentie) V 1 Gratis Profit Card Een extra service is de Profit Card. GOES Marconistraat 13 Tel. (0113) 22 41 11 voorheen Kampman Optiek BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Redactie: Ben Donkers (0113) 274020 Privé 06-21490344 e-mail: red.bevelander@whz.wegener.nl Chef-redactie: Ellen de Dreu-Erkens Redactieadres: Fruitlaan 4c, Postbus 5, 4460 AA Goes Oplage: 43.200 Bezorging ((0113) 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijden: redactie: Maandag 12.00 uur. Advertenties: Vrijdag 17.00 uur Kleintjes: Vrijdag 17.00 uur Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van hefWegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV t.a.v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 28,7500 AA Enschede. Primeur Sprint Photo maakt topafdrukken van opnamen van fotorolletjes, maar ook van digitale dragers. U kunt uw bestelling via www.sprintphoto.nl naar de zaak van uw keuze door sturen. Een absolute primeur is het afdrukken van foto's die gemaakt zijn meteen GSM-telefoon en door gestuurd met i-mode of MMS. Na een uur liggen de afdrukken voor u klaar! Daarmee ontvangt u bij het afhalen van uw foto's altijd een gratis rolletje en profiteert u van nog vele andere voordelen. Recentelijk is het filiaal in Oosterhout verhuisd naar een fantas tische nieuwe locatie. Ter ere hiervan krijgt iedere klant die zijn of haar fo to's bij een van de filialen van Sprint Photo laat ontwikkelen geheel gratis een Profit Card met een geldigheids duur van een jaar. Ook bij Sprint Photo: een ruim assortiment aan foto rolletjes, batterijen voor camera's, Sprint Photo, Lange Vorststraat 36, 4461 JP Goes, telefoon 0113- Topkwaliteit fotopapier Sprint Photo drukt af op echt foto papier (tot maar liefst 60 cm breed!) met een gegarandeerde houdbaarheid van minstens 50 jaar. De kleuren zijn altijd perfect. Ook voor uw pasfoto's is Sprint Photo hét adres: er worden verschil lende digitale opnamen gemaakt en de keuze is aan u. Vakantiefoto's af laten drukken? U heeft ze supersnel in handen, plus een handige indexprint. Sprint Photo startte in 1986, in Ber gen op Zoom. Anno 2003 telt het bedrijf nog eens 6 vestigingen, in Vlissingen, Middelburg, Goes, Ber gen op Zoom, Roosendaal, Etten-leur en Oosterhout. Het hoofdkantoor be vindt zich in Goes. Wie denkt dat foto's van een 1-uurs fotoservice van mindere kwaliteit zijn dan die van een fotolaboratorium zit ernaast. Gaat bij een fotolaboratorium wer kelijk alles machinaal, bij de 1-uurs fotoservice van Sprint Photo wordt een aantal belangrijke handelingen in het proces nog altijd met de hand verricht. Het professionele oog van de medewerkers van Sprint Photo is zeer scherp, opnamen worden met het menselijk oog op scherpte en hel- derheid gecontroleerd en zonodig opgewaardeerd. Het resultaat: haar scherpe, heldere afdrukken in de juiste kleurtonen. Voeg dit bij een optimale kennis van zaken, uitste kende service en grote klant vriendelijkheid en de karakterschets van Sprint Photo is compleet. De Bevelander is een uitgave van Wegener huis-aan-huis kranten B. V. Kantoor Goes, Fruitlaan 4c, Postbus 5 4460 AA Goes tel.: (0113)274000 fax.: (0113)274010 Service-adres: Krijger Tabak, Kreukelmarkt la, Goes Pieter Karman (bladmanager) (0113)274090 privé (0113)613394 Henk Mallekote (acquisitie) (0113) 274031 privé (0113)342535 Cora Slot (acquisitie) (0113)274030 privé (0113)344868 Kees van den Berge (acquisitie) (0113) 274032 privé (0113)213463

Bevelander | 2003 | | pagina 13