9 13 15 23 n Bijzondere kijk op... Nisse per knapzak Beatrix praat met •1699 Winckelaer RUIMT 16 14 18 26 r DE r 129 JL personeel PSD'ers Doseerpaal KATIE KO 50% korting PAKKER tijd prijs! feu nacht! Winckelaer Bedrijveninformatiekrant woensdag 5 maart BOUW NAAR VERWACHTING IN JULI GEREED O 'tïirsSSkTSQ I HeBu spart 5 Voorjaarsbazar Hansweert ""“"“■“"’OPHEFFINGSUITVERKOOP In verwachting? lenzen i de hele dag scherp zien I i zonder bril of lenzen II Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie: (0113) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 9 camélèon^ Nu ook in Goes 1 I I Rijden zonder rijbewijs! JUT. Carnaval Koenkelpot Ex-Sparta trainer Dolf Roks heeft geen last van' wrok &- Hilarisch dolfinarium in Kruiningen Carnaval op Zuid- Beveland Wonen op een woon boot is wettelijk erkend ra ra o» ra vï 4-» C O Belasting Personeel NEELTJE - JANS - Doorscliijnend als glas, met de weerkaat sing van zonlicht en water. En afgedekt met een sedumdak, zodat het onderdeel lijkt van het landschap. Na de nood lottige brand in augustus vorig jaar herrijst een nieuw Deltaplaza uit het as van het voormalige Waterland- paviljoen op Neeltje Jans. Het ontwerp van architect Jan Paul Bron van Zeelenberg Architectuur is drie keer zo groot als het voormalige paviljoen en wordt naar verwachting begin juli in gebruik genomen. Nieuw is dat in de plaza straks ruimte te huur is voor bruiloften en partijen. NISSE - Wandelend een heerlijk stuk natuur ontdek ken en de hele dag genieten van alles wat de streek te bieden heeft. Dat is in het kort waar het om draait bij de Knapzakroute, die vandaag geopend wordt door burgemeester E.J. Gelok van Borsele. De wandelroute is een initiatief van Jikkemiene, De Akkerwinde en Ter Nisse. EUROPAIUIN VLISSINGEN - Op de openingsdag van de Wester scheldetunnel, vrijdag 14 maart, wordt de PSD niet vergeten. Met het opengaan van de tunnel verdwij nen immers de autoveren Vlissingen-Breskens en Kruiningen-Perkpolder. Na de opening van de tun nel zal koningin Beatrix in het Scheldetheater in Terneuzen spreken met personeelsleden van de PSD. Eer\ \kJ&relc^ aan leuke t;<?nerkaiv\<?rs De nieuwe VIRGO! zie pag 7 woensdag 26 februari 2003 jaargang 54 nummer 09 1 o c •JS o (advertentie) p MM (advertentie) (advertentie) een tunnel van deze lengte en (advertentie) GELDIG T/M 4 MAART 2003, ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. t MH R(>( AR 9^- In Goes en Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl irs" MRS Neeltje Jans krijgt Deltaplaza er een bezoek Perjaar komen er zo’n 320.000 bezoekers waaronder 60.000 scholieren die in schoolver band een bezoek brengen. Met bus en auto komen zo’n 60.000 dag- Ramp ’53. In de filmzalen zijn 450 zitplaatsen. Ze kunnen ook voor symposia worden gebruikt. De win kels en het restaurant, voorzien van de meest moderne apparatuur, vol doen volledig aan de eisen van deze tijd.” Ook nieuw dit seizoen zijn een grote waterglijbaan en een orkaan- machine. Leverbaar in koloniale finish of blanke teak uitvoering. (U O) DO EEN WERELD AAN LEUKE TIENERKAMERS Profiteer van de speciale aanbiedingen wind, water en de strijd tegen het water te regisseren. Het geheel moet amusant en esthetisch ver antwoord zijn Een aardig voor beeld daarvan is de nieuwe orkaanmachine. Een lollige ma chine, die er ook nog fraai uitziet. Daarin kun je de wind beleven tot orkaankracht, windkracht 12. Onze gasten krijgen als het ware een onderdompeling in de ele menten en kunnen die helemaal zelf beleven. Bovendien is het de bedoeling dat ze ook nog iets op steken van een dagje Neeltje Jans. De mensen willen iets beleven, wat ze thuis niet mee kunnen maken.” Waterland Neeltje Jans is een dagje Deltawerken, zeedieren en water plezier, aldus Van de Hoef. „Daarbij horen ook de expositie over de Ramp van 1953 en een wandeling door het binnenste van de Stormvloedkering. We vertellen onze gasten, waarom de kering is gebouwd en welke invloed dat had op het milieu. Waarom ervoor ge kozen werd om de Oosterschelde open te houden.” Bezoekers kun nen de 3D-films bekijken en een be zoek brengen aan de tentoonstel ling Walviswereld. ,,In de water- Lange Vorststraat 23 (naast Intertoys) Puma, Nike, Twinlife, Adidas, Australian ling naar werk- leerboerderij De Akkerwinde, waar in alle rust iets gedronken kan wor den. Vanaf de Akkerwinde trekken de wandelaars verder langs het kleinschalige, mid deleeuwse weidelandschap naar kaasboerderij Ter Nisse waar een ambachtelijk ge maakt ijsje klaarstaat. De knapzakroute is iedere woens dag en vrijdag van maart tot en met oktober te lopen. Een informatiefolder is verkrijg baar bij bovenstaande deelne mers, VW en diverse campings of aan te vragen op e-mail adres: jikkemiene@gors.nl speelplaats maak je je eigen water val, verleg je lopen van een beekje, bedien je de tredmolen en loop je over water-wiebelstenen. Je roetsjt met bootjes van de waterglijbaan. Je ontmoet zeehonden, neemt een kijkje in de zeeaquaria. Je moet proberen pal te staan in de orkaan machine en je kunt een rit maken met de parktrein. Als je even uit wilt rusten zijn er gezellige terrasjes. Prettig zijn tenslotte ook het speelstrand en de speelboot.” Wa terland Neeltje Jans is dit jaar geo pend van 26 maart tot en met 2 no vember. autowegen verwerken dagelijks grote aantallen wat iedere dag tot langgerekte files op dezelfde plaatsen leidt. Dan worden andere routes gezocht om vlugger op de plaats van bestemming te zijn. Die rustige we gen krijgen dan het predikaat sluiproute opgespeld. In onze directe omgeving zijn er genoeg, vooral in de zomer, want onze toeristische gasten weten net als wijzelf de binnendoor en achterom wegen te vinden. Ze zijn er tenslotte voor aangelegd. Een pluspunt van deze wegen te nemen is dat de hoofdweg minder ver keer hoeft te verwerken. Een minpunt is de last die dat veroorzaakt op die andere wegen. Op de Verbar- telweg in Goes is een vernuftige constructie, een doseerpaal gezet om vooral auto’s van deze route te weren. Hij is geprezen want de paal doet zijn naam alle eer aan; wanneer hij werkt en ook wanneer hij niet werkt, hij doseert. Er is tegen aan gereden, over gereden, op geschoten, op gescholden, gespuugd. Af en toe neemt de paal wraak. Dan is hij buiten functie en blijft onder het wegdek verzonken, of, erger, hij blijft er boven en geeft geen krimp. Vorige week viel hij zelfs een auto aan, onder de gordel nog wel. Tot nader onderzoek blijft de Doseerpaal buiten werking. Doseerpaal. Soms is het middel vele malen erger dan de kwaal. terwijl u slaapt corrigeren Nachtlenzen uw ogen. Dus, overdag vrijheid zonder bril of lenzen. SER De Visser Optiek informeert u graag. Dorpsstraat 92 in Heinkenszand. Tel. 0113 563214 Chr. Huygensstraat Strijen (ZH. eil.) 078 - 674 30 00 HANSWEERT - Op Maria-oord in Hansweert wordt zaterdag 8 maan weer een voorjaarsbazar gehouden. De opbrengst is bestemd voor de vakantie van de bewoners van Maria-oord. Er is een grote rommel markt met kunst en kitsch, tweedehands kleding, poppenkleenjes etc. Aanvang 9.30 uur. C Per set GOES Marconistraat 13 Tel. (0113) 22 41 11 KRUININGEN Zandweg 1 b Tel. (0113) 38 26 26 Wandkast 'Erie' Deze wandkast is leverbaar in 1 -. 2-, 3-, 4-, en 5-elementen. Als afgebeeld (4-elementen) Van 2359,- NU rende bloemdijken rond Nisse. De tocht is een kleine tien kilo meter lang en start bij bakkerij- theetuin Jikkemiene, van waar de wandelaar een route beschrijving en een knapzak meeneemt. Over onverharde paden en dijken gaat de wande- L 0 k diepte - 60 meter onder NAP - in slappe bodem is geboord. In het ontwerp is een uitgebreid pakket veiligheidsmaatregelen opgenomen. Door de keuze voor twee gescheiden tunnel buizen met elk één rijrichting zijn frontale botsingen uitge sloten. Het verkeer wordt continu via camera’s gevolgd. Alleen per sonenauto’s mogen beide rijst roken gebruiken; zwaar ver keer moet rechts houden. Tus sen de tunnelbuizen zijn om de 250 meter dwars verbindingen aangebracht als vluchtroute bij calamiteiten en als toegangsroute voor hulpdiensten. Volgens Van de Hoef is de bedrijfs filosofie dat Waterland Neeltje Jans niet alleen maar een saai door Anja Romijn Directeur Watertand Neeltje Jans drs. Bert van de Hoef vertelt waarom het gebouw zo groot moet worden. „Eerst waren onze kantoren in het Topshuis geves tigd. Die verhuizen nu naar Deltaplaza. We hebben voor de naam plaza gekozen, omdat het lijkt alsof we in een overdekte marktplaats rondlopen, waarvan alles te doen is. Door het transpa rante effect wekt de architect de illusie, dat je als bezoeker in een buitenruimte loopt. Het vorige ge bouw had een oppervlakte van 1600 vierkante meter, het nieuwe 4500. De hoofdtaak in het nieuwe gebouw blijft het ontvangen van gasten. In Deltaplaza komen kas sa’s, winkels, een restaurant, heel veel expositieruimte en drie film zalen, waar we 3D-films dr aaien. Dit seizoen zijn dat de films Delta- finale, over de Deltawerken en De GOES - De sneeuwval van een paar weken geleden al voor heel wat aangename winterplaatjes in deze rubriek. Deze groep ganzen, vertrekkend uit het Poelbos, wilden wij u niet onthouden. De foto is gemaakt door W.M. van de Broek uit ‘s-Heerenhoek en kreeg van hem de titel ‘Winter in Poelbos’ mee. Heeft u on langs ook een mooie foto gemaakt? Aarzel dan niet maar stuur hem op naar de redactie van De Bevel ander, postbus 5,4460 AA in Goes. Wie weet staat uw inzending dan volgende week op deze plaats. „In 1985 zijn we begonnen als informatiecentrum na de bouw van de stormvloedkering,” kijkt direc teur Van de Hoef terug. „Vervolgens is het Bezoekerscentrum van de Deltawerken ontstaan. Nu is Water land Neeltje Jans de grootste dag- attractie van Zeeland. Al zeven en een half miljoen mensen brachten voorlichtingscentrum mag zijn. “Waterland is uitgegroeid tot een regiospecifièke dagattractie. We geven informatie over de Delta werken, kust en zee. Het is onze kerntaak is om de belevenissen met Koningin Beatrix verricht vrij dag 14 maart in Ellewoutsdijk de officiële opening van de Westerscheldetunnel, de vaste verbinding tussen Zuid- Beveland en Zeeuws-Vlaande- ren. De Westerscheldetunnel meet 6,6 kilometer en is daar mee de langste verkeerstunnel in Nederland. De twee tunnel buizen zijn in ruim 2,5 jaar ge boord, door boormachines met een boordiameter van 11,3 meter. Per dag werd een gemiddelde afstand van 12 meter geboord. Het is de eer ste keer dat in West-Europa MOOI WEER T I op alle merkkleding, schoenen en artikelen. Bakkerij- theetuin Jikkemiene, werk- leerboerderij De Akkerwinde en kaasboerderij Ter Nisse zijn allemaal te vin den in en rond Nisse. De wandelroute is uitgezet door het prachtige heggen- landschap en over de schitte- Geen rijbewijs nodig, max. 45 km per uur Geen wegenbelasting Zuinige dieselmotor: 1 op 30 Gratis rijopleiding Verkrijgbaar in 8 kleuren en 4 uitvoeringen Alle modellen uit voorraad leverbaar Autobedrijf Vis, 's-Gravenstraat 32, 4431 AC 's-Gravenpolder, tel. 0113-311465 (advertentie) 2-ci|inder,a diesel 8.600' Rustig over ‘s heren wegen zoeven belooft tegen woordig meer dan kan. Dagelijks kunnen wij via krant, televisie en computer van alles aan de weet komen over de ingeblikte pk’s die trappelen om los gelaten te worden. De nieuwste snufjes worden ons getoond en bij het zien van al dat moois gaat het hart van menig automobilist (m/v) sneller kloppen. Het luxe zitcomfort, de accessoires, onder de mo torkap de dwars geplaatste motor, climat en cruise control, en de via een satelliet van informatie voor ziene routeplanner. Meestal heet zij Karin en Karin, zij zit in de kofferbak. In de meeste auto’s kan aan persoonlijke wensen tegemoet gekomen worden. Daar wordt druk gebruik van gemaakt want als er een koe in Nederland heilig is dan is dat de auto. Er rijden iets van acht miljoen voertuigen tussen Roodeschool en Vlissingen, en Maastricht en Den Oever. En dat is iets wat steeds moeilijker wordt. De (advertentie) (0113) 230 230 ij tenbeek vehuB® www.geijtenbeek.com Een art impression van het nieuwe Deltaplaza dat wordt gebouwd op Neeltje Jans. toeristen. De meeste andere bezoe kers zijn mensen die hier op cam pings of in huisjes verblijven en ver der komen er mensen uit de buurt. Ons bedrijf heeft een enorme ‘spin off’ voor de regio.” E -K VIOLEN Vrolijkgekleurde violen in handige draagbak met lOstuks. Nobelweg 2 - 38 Goes (naast Zeelandhallen) Tel. 0113 270 695 as rozetten jggen lénken enz. GRAVEREN doen wij GRATIS! N ra

Bevelander | 2003 | | pagina 1