Sport KAPELS TENNISEVENEMENT STAAT ALS EEN HUIS Voetbalprogramma Restaurant steunt Kloetinge VERLICHTING Straluma Tennis Jeugd voetbalt binnen Dartfestijn De Stenge Zaterdag 21 december Klaverjassen voor Nepal 2e Kerstdag open! Zaalvoetbal de Bevelander i Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk Hllllllll (S) AutoTrack.nl Dé gezelligste woonwinkeldag! Duur puntenverlies Intersport 2500 m3 Wielrenners gaan voetballen Kerstconcert barbershopkoren Mozart met mannenkoor Levende stal in Heinkenszand woensdag 18 december 2002 pagina 17 I BB f» MARCONISTRAAT, GOES KAPELLE - Tennissend Zeeland komt de dagen voor, tijdens en na Kerstmis wel door. Het Boekhandel de Vries Sjoemeltoernooi, dat al een maand geleden prop vol was geboekt, staat namelijk voor de deur. En in de korte tijd dat het evenement in Kapelle bestaat, heeft het zijn waarde als (zeer) aangenaam tijdverdrijf rond de kerstdagen gewoonweg bewezen. op de begane grond WISSENKERKE - De F-pupillen van SV Wissenkerke zijn onlangs door sponsor Room pot Marina in Kamperland voorzien van nieuwe kleding. Op de eerste rij vlnr: Jordie Dourleyn, This Uijl, Suryan van de Berge, Laurens van de Berg, Colin Marcusse, Vera van de Haven, Engel van de Berge en Davey de Smit. Tweede rij vlnr: Patrick Oosdijk, Dion Karremansm Tim van de Moere, Koen van de Klooster, Niels van de Berg, mark van de Haven en Nick de Smit. Derde rij vlnr: Bert Gebben, Harry de Smit en Jaap Oostdijk. KLOETINGE - De jongens van Kloetinge D3 zijn recente lijk door restaurant De Vierlinden helemaal in het nieuw gestoken. Voor het restaurant, wat overigens ook zeer ge schikt is voor feesten en partijen, staat de volledige selec tie van Kloetinge D3 opgesteld. Op de achterste rij vlnr de leiders Kees Hollestelle en Marten Pathuis. Op de middel ste rij sponsor Wim Vertinde, Stijn Eversdijk, Zishan Houssain, Leonard Slabbekoorn, Robbert Jan Kohier, Joost van Dijk, Wilmar Pathuis, sponsor Ellen Vertinde. Op de voorste rij Niek Hazelaar, Wouter Koeman, Jaroslav Holle stelle, David de Vos, Youri Koppelmans, René Bookelaar, Jimmy Vertinde, Sebastian Joziasse en Sander Lantinga. Kloetinge SSV ’65 (Goes) Wemeldinge Robur (Goes) ...tennis is belangrijk, maar ook de gezelligheid... ...het wordt eigenlijk te gek... GOES - In Sportpunt Zeeland wordt in de komende kerstvakantie voor de voetballende jeugd in Goes en wijde omgeving voor de 31e keer het Jeugd Kerst Zaal- voetbaltoernooi georganiseerd. I L J Sjoemeltoernooi zit aan maximum door Peter Codrie Theo Spinnewijn. Het Sjoemeltoernooi is óók acht i Nieuwe shirts (advertentie) voor wissenkerke (advertentie) (advertentie) E VA R D t t. i i t I Als je er als Zeeuwse tennisser een beetje bij wil horen, moet je eigenlijk mee hebben gedaan aan het Sjoemeltoernooi. Dit tennisfestijn wordt van 21 tot en met 29 december voor de acht ste keer in het Racketcentrum in Kapelle gehouden. Wie niet kan tennissen, moet er beslist een bezoekje aan brengen. Want het is daar simpelweg gezellig en aangenaam toeven. Maar die gezelligheid heeft ook een klein minpuntje. Het toer nooi is vanaf de eerste editie in 1995 alleen maar meer in trek geraakt bij de tennissers. Theo Spinnewijn, één van de organisato ren van het eerste uur. „In 2001 speelden we op ze ven dagen en nu op acht. Dit is gewoon het maximum. Het wordt eigenlijk te gek. We willen mensen niet teleurstellen en daardoor is het toernooi maar gegroeid en gegroeid. We hebben nu zo’n tachtig wedstrijden meer dan vorig jaar.” minuten; junioren en D-pupillen worden gefloten door KNVB scheidsrechters, de overigen door leiders en jeugdleden.” De speel dagen zijn 24, 27, 28, 30 en 31 de cember (finaledag). Naast het tennis heeft de organi satie deze keer weer veel aandacht voor het randgebeuren. Er is vier avonden live-muziek en op de finaledag (29 december) staat er voor alle deelnemers een buffet klaar. Juist de dingen erom heen maken het Sjoemeltoer-nooi elke keer weer geslaagd. via 0113 - 371 514. Overigens is be zoek meer dan welkom in de kan tine van de voetbalvereniging in Wissenkerke, want op beide dagen is er een klaverjasinstuif. Brugman Keukens H Badkamers, Mikro Electro*, Roobol Woonwinkels". GAMMA’, Morgana Slaapkamers, Decorette, Le Bazar Wonen, Trendhopper, Kwantum, TMC", Runner, Runners Tienerwereld, Verf H Wand, Multivloer, Sleepy, MONTÈL en Beter Bed. - F* De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo’n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland Arrenslee Maak een gezellig ritje over de Woonboulevard! Zoen van de Kerstman Haal een zoen 'om op te eten'bij de Kerstman. Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010 2921026 Meubelen Tel. 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendrecht/lisselnionde www.straluma.nl sen 13 en 20 uur nemen indivi duen en teams het tegen elkaar op. Voor de niet-darters zijn er een stormbaan, stoelkussen en rodeostier aanwezig. Chocolademelk Voor iedereen warme chocolademelk! IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR I I KRUININGEN - De wielervereniging Theo Middel kamp houdt zondag (22 december) een voetbaltoernooi in de sporthal te Kruiningen Het is de bedoeling dat elke categorie hier vertegen woordigd is met één of meer elftal len. Ook ouders kunnen een team samenstellen. Het toernooi begint om 13 uur en de toegang is gratis. r GOES - De barbershopkoren Goose City Singers en The Gaggling Ganders Gang treden zondag (22 december) samen op in verenigingsgebouw Amicitia in Kloetinge. Het jaarlijkse dubbel concert van het mannen- en vrouwenkoor staat dit keer onder leiding van Tjakko Hoekstra. Op het programma ballads, afge wisseld met wat snellere songs. Het blokfluitkwartet Amitié uit Kloetinge treedt ook op. Het concert begint om 14.30 uur. YERSEKE - Muziekvereniging Mozart houdt vrijdag (20 december) een kerstconcert in de NH Kerk in Yerseke. Het Zeeuws Mannen koor, de fanfare van Mozart en orgelspeler A. Kurvink bieden het publiek een gevarieerd programma waarin ook samenzang is op- genomen. Aanvang 20 uur, toegang gratis. Zonder te weten of koning Winter nu wel of niet blijft regeren, heeft de KNVB toch nog een klein programma voor zaterdag gepland. In tegenstelling tot eerdere berichten speelt Kloetinge 1 niet op 4 januari de bekerwedstrijd tegen Borssele maar aanstaande zaterdag. Wordt er zaterdag gespeeld dan zullen ongetwijfeld veel supporters de weg naar Borssele we ten te vinden. Zaterdag: Borssele 1 - Kloetinge 1 (beker 14.30); Rillandia 4 - Kloetinge 5 (12.45); Kloetinge 6 - Hoedekenskerke 3 (14.30); Kloetinge BI - Arnemuiden BI (12.45); Tern. Boys Cl - Kloetinge Cl (12.45); FC Bergen C2 - Kloetinge C2 (12.30); Kloetinge MCI - VCK MCI (11.15); Goes Dl - Kloetinge Dl (11.30). Zaterdag: SSV ’65 2 - RCS 2 (14.30 beker). Indien deze wordt afgelast verschuift ze naar zaterdag 4 januari 2003. Zaterdag: WW El - Kapelle El (11.00); WW E2 - Kapelle E2 5 (11.00). Heinkenszand Zaterdag: Heinkenszand 1 - Apollo '69 1 (14.30); Heinkenszand B2 - Domburg BI (11.15); Heinkenszand Cl - Steen Cl (12.30). Zondag: Robur 2 - Zeeland Sport 2 (12.30 uur) Robur 1 - FC Bergen 1 (14.30 uur) gesloten op 2e Kerstdag! GOES - Het was de B-poule die in actie kwam. De teams van Frans schilders/IBG in stallatie en Rentmeester bouwbedrijf/Lamse Aardappelhandel kwamen tegen elkaar uit. Beide teams hebben spelers in hun team die woonachtig zijn in Ovezande. Zo stonden waar nemend captain Piet Boon man, van het eerst ge noemde team, met Hans Vos en Sjaak Rentmeester, cap tain van het tweede ge noemde team met Leo Peeters in de dubbel tegen over elkaar. ..Ik kon in die dubbel geen punt maken, maar ik weet wel hoe dat komt, ik heb m’n racket door een speler van de tegenstander van een nieuwe bespanning laten voorzien, en die heeft er te veel kilo’s op gezet, ik ben ge saboteerd,” aldus Sjaak Rentmeester. De einduitslag werd uiteindelijk 16-8 voor het eerste team. Beide cap tains konden er wel om la chen, zo liet Piet Boonman zich ontvallen dat nu zijn captain Charles Verbeek, die hij verving, afwezig was er wel gewonnen kon worden. ,,Dat zal ik hem toch wel eens even onder z’n neus smeren,” grapte hij. meente Goes, Apollo uit 's-Graven- polder en Bevelanders uit Kamperland. De indeling is zoda nig dat er poules gemaakt zijn van gelijkwaardige tegenstanders. De Van alle categorieën die in Kapelle worden afgewerkt, is het schema van de GD7 het grootste. Maar liefst 15 poules van drie koppels - er worden al leen dubbels en mixen gespeeld heeft de wedstrijd- leiding hier moeten formeren. Bijgevolg moet er een afval- schema van 64 komen. Dat is een hele klus om het GD7-schema rond te krijgen, weet Spinnewijn die daarin één van de deelnemers is. „Die poulewedstrijden moeten allemaal voor Kerstmis gespeeld worden. Na de pouleduels gaan we pas plaatsen. Dat moet kun nen, vinden wij. Dat is het Sjoemeltoernooi.” dagen hard werken voor de wedstrijdleiding die voor de ko mende editie bestaat uit de al ge noemde Theo Spinnewijn, zijn vrouw Ine, Harold Schipper, Rian van Tilburg, Chris Versteeg, Den nis van ‘t Westeinde, Ad en Jacqueline Visser en Peter Naessens. „Zo’n grote club moet ook wel”, legt Spinnewijn uit. „Er zijn ook mensen die tussen Kerst mis en Oud en Nieuw moeten werken. En als je dan van negen uur ‘s ochtends tot twaalf‘s nachts partijen hebt, ga je het niet red den.” Uitslagen Heren B-poule: Renmeester Lamse - Franse schilders IBG 8-16; Paardekooper - DHV 7-17; Herselman - Sportpunt Zee land 12-12; Fun4Fun - De Zeekoe 16-8; AluLight - aann. Reimerswaal 11-13; Emergo - Hertel 6 -18. De Zeekoe competitie: Last Minute - New York 13-3; Miss Meppers - Gimbrac 11 -5; Ovezande - Avantage 4-12; The Insiders - Noord Zuid 6-10; Irmajadimi - Lewogo 9-7; Al lerhande - Miss Slag 10-6. Dames sponsorcompetitie: TMF - Special Mundi 9-15. -Z De autosite voor heel Nederland Ier uit de categorie 8 speelt bij ons op baan 1 en iemand uit de categorie 3 of 4 komt bij ons op baan 4 terecht. In de finale houden we er wel wat meer reke ning mee. Maar wij vinden de ca tegorieën 8 en 3 en 4 even belang rijk. Daardoor krijg je gelijkheid.” Naast de uitbreiding met één wedstrijddag heeft de toernooi- leiding nog een kleine wijziging wedstrijden duren ongeveer 15 sponsoren. Voorzitter Organisatie commissie de heer A.B. de Bruine: „Er zijn meer dan duizend deelne mers, jongens en meisjes. De deel nemende teams komen voort uit de voetbalverenigingen in de ge- Spinnewijn: „Het tennis is be langrijk, maar ook de gezellig heid. Vanaf het eerste jaar is die formule goed bevallen. Een spe- FOTO TANNIE DE JONGE doorgevoerd. Waar tot vorig jaar koppels uit een ‘sterkere’ en 'zwak kere’ speler moest bestaan, mogen vanaf nu tennissers van gelijke sterkte met elkaar inschrijven. „Daar hebben we geen reden voor”, zegt Spinnewijn. „In de praktijk is toch gebleken dat ze met een ‘la gere’ spelen.” WISSENKERKE - De klaverjas- fanaten Mark Leeuwaarden en Wilko de Neef nemen het vrijdag 3 en zaterdag 4 januari in een marathonsessie op tegen klaver jassend Zeeland. Het tweetal wil op deze manier een kindertehuis in Nepal steunen. De uitdagers spelen elk uur een partij, in totaal 24 partijen achter elkaar. De voor- zitter van sv Wissenkerke, P. Hamelink, speelt samen met zijn echtgenote de eerste en laatste partij. Voor de spelen op vrijdag nacht en zaterdagmorgen wor den nog tegenstanders gezocht. Wie meedoet betaalt vijf euro inschrijfgeld, bedoeld voor het kindetehuis. Opgeven is mogelijk Van 11.00 - 17.00 uur Het doel van dit toernooi is om de jeugd zoveel mogelijk te laten spe len en hen op die manier bezig te houden. Sportpunt Zeeland is hoofdsponsor van het toernooi, ondersteund door een aantal co- Sjoemeltoernooi met afstand het grootste indoortenniseve- nement in Zuid-West-Nederland. Het grote aantal partijen komt mede door het poulesysteem waardoor de 402 deelnemers twee wedstrijden (van 45 minu ten) spelen. En alle inschrijvers gaan sowieso door naar een afval- schema en zijn zodoende verze kerd van een derde wedstrijd. Het totale aantal partijen ligt vol gens een schatting van Spinnewijn tussen de 540 en 560. Met dit aantal is het GOES - In de recreatieve futsal kompetitie De Bevelanden verspeelde Intersport deze week de wedstrijd en drie punten aan Rojas Tankers. Naaste concurrent Delta Mos sel hapte meteen toe en liep via een 7-3 zege op Keurings dienst in op de lijst aanvoerder en staat, met een wedstrijd minder gespeeld, slechts één punt achter. Kloetinge 4 klopte Delta NV met dubbele cijfers 14-6 en in de onderste regionen versloeg Lamb Weston/Meyer 2 Rabobank Heinkenszand ver rassend met 4-3. In de tweede klas veranderde er niet veel. Alle bovenin staande teams wonnen hun wedstrijd. Res taurant De Landbouw kwam als royaalste uit de bus en ver sloeg Kloetinge 3 met grote cijfers 16-4. Robur, 6-4 winst opWolter&Dros, gaat hier aan kop, op twee punten gevolgd door De Landbouw. In de eer ste klas twee wedstrijden; Messina/CIement c1000 werd door Kloetinge Imha Compu ters met 18-5 afgeschoten. SVK/Plieger redde het niet te gen Kloetinge Matisse en ver loor met 2-5. Uitslagen: le klas: Messina - Imha Computers 5-18; SVK/ Plieger - Matisse 2-5.2de klas: Café Kompas - Bonaparte 6- 9; Content Goes - Café natio naal 9-7; Kloetinge 3 - De Landbouw 4-16; PTT - FC Total 5-3; PTT2 - Slagerij Krij ger 9-3; Robur - Wolter&Dros 6-4.3de klas: Fabery De Jonge - Colijn IT 1-2; Intersport - Rojas tankers 0-3; Keuringsdiesnt - Delta Mossel 3-7; Kloetinge 4 - Delta NV 14- 6; Lamb Weston/Meyer 2 - Rabobank 4-3; Sturris Yerseke - Kloetinge 6 5-1. Stand: Inter sport 11 -25; Delta Mossel 10- 24; LWMeyer 10-21; Rojas 10- 19; Sturris 10-19;Colijn 10-16; Kloetinge 6 10-15; Kloetinge 4 9-11; Fabery De Jonge 10-10; Rabobank 10-10; Keurings dienst 10-7; Delta NV 10-7; LW/Meyer2 10-6. HEINKENSZAND - Een echte baby, schapen, drie koningen en wierook: in de Blasiuskerk in Heinkenszand is tweede kerstdag (26 december) weer een levende kerststal te zien. Tijdens de bijeenkomst wordt het kerstverhaal voorgelezen en uitgebeeld. Jongerenkoor Free Spirit zorgt voor de muzikale omlijsting. Aanvang 11 uur. WO O N B O U HEINKENSZAND - In ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand wordt 27 december een dartfestijn voor de jeugd gehouden. Tus- Hoewel het Sjoemeltoernooi uit recreatief oog punt van de grond is geko men, weten ook de betere Zeeuwse spelers als Harold Schipper, Den nis Van ‘t Westeinde, Marjan Ganse- man en Jantien van de Dries de weg naar Kapelle te vinden. Spinnewijn vindt het best. „Daaruit blijkt dat het voor de ‘hogere’ categorieën een serieus toernooi wordt.”

Bevelander | 2002 | | pagina 17