eland 40 Days and 40 nights Aandacht voor bevrijding Vlissingen Birma centraal in kapel en bibliotheek Dragon Fly dé uitgaanskrant B| breedU ^Schuttershof or midden Vlissingen krijgt een heus kunstplein Cl N E C I T Y I Fl LMWE EK F I L M W E E K 1 STUART UTTLE Donderdag 25 juli t/m woensdag 31 juli (Nederlands gesproken) O Monster's Ball Do the right thing WOESTE WESTEN (Nederlands gesproken) O La Pianiste MURDER BY NUMBERS 40 DAYS AND 40 NIGHTS LONG TIME DEAD O SPROET Q SPIRIT HENGST UAN HET UNFAITHFUL SPIDERMAN W ABOUT A BOY O LILIO STITCH SCOOBY DOO SNEAR PREVIEW .DRAGON FLY 4 15 DE BEVELANDER Woensdag 24 juli 2002 www.cinecity.nl première première i™ BelBios 0900-9363 Bel Bios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (/5cpm) MIDDELBURG Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Premiere Exposities in de Schotse Huizen VLISSINGEN Ingrid van der Linde exposeert vanaf vrijdag 9 I augustus werk in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. Ze toont resultaten van haar zoek tocht naar echtheid in landen waar de geschiede nis nog tastbaar aanwezig is en waar deze een weg zoekt om verleden en heden met elkaar te verbinden. 'Een orkest van zeepbellen' is de titel van de expositie die nog tot 31 augustus is te zien. I n het Maritiem Instituut de Ruyter van Hoge I school Zeeland aan de Boulevard Bankert 156 te Vlissingen is de komende weken een exposi tie te bezichtigen rond de bevrijding van Vlissingen in november 1944. Bach-herdenking met Kees van Eersei X. IXortgeleden gaf de Gemeente Vlissingen toe IXstemming voor het opstarten van een galerie in het Groenewoud 56. Op 23 maart j.l. opende Kunst'ique zijn deuren. Vanaf dat moment was Vlissingen weer een beetje rijker als het gaat om kunst en cultuur. Maar er lijkt nog voldoende ruimte voor aanvullende initiatieven. Kunstmarkt op Abdijplein Premiere Exposities in donorcentrum Café de Dop verloot reischeques De Springende Os op het Banjaardstrand S8888888«8S88f Zicht op zee in De Schotse Huizen. maandag 20.00 uur Frank Bollebakker is eigenaar van Kunst'ique en nu ook initiatiefnemer voor de opzet van een heus kunstplein. Naar voorbeeld van het Spuiplein en Thorbeckeplein in Amsterdam wil hij regelmatig terugkerende verkooptentoonstelling in de open lucht organiseren, Hij schreef naar het college van Burgemeester en Wethouders: "Ik kan me in Vlissingen geen mooier plekje bedenken dan het Plein Vierwinden waar zo'n evenement tot zijn recht zou 'Birma, een land met contras ten' te zien. Getoond worden daar zowel kleurenfoto's van de Moustache Brothers, hun familie en andere artiesten alsook zwart-wit beelden van het dagelijkse leven in Birma. Vissers, jonge monniken en straat- en markttaferelen zijn voorbeelden. De expositie wordt vrijdag 9 augustus geopend met een film van de Moustache Brothers. Op het kunstplein is onder an dere beeldhouwwerk van Suze van den Ouden te zien. Vlissingen, Hogeschool Zee land, een aantal sponsor bed rijven en enkele particuliere militaria- en documentatie- verzamelaars. In het museum 'De Schotse Huizen' te Veere is van 27 juli tot 12 september het werkte bezichtigen van Ignace Van Isacker. De expositie bestaat uit aquarellen en draagt de naam 'Zicht op zee'. Op de visserijzolder van het museum is tot en met 3 november de tentoonstelling 'Sweet memories' ingericht. Deze expositie bestaat onder andere uit sculpturen en olieverfschilderijen van Eliënne Veldkamp en Mira Peters. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 5 van dit blad. ■MMMMNNMNNNMNI^^ Stuart Little moet zijn vriendinnetje redden uit de klauwen van een ge mene valk. do. vrij. 22.00 uur ,zat. 19.30 uur, zon. 20.00 uur, dins. 20.00 uur, woe. 20.00 uur Halle Berry won een oscar voor haar vertolking in deze prachtige film over rascisme De nu al klassiek verklaarde film van Spike Lee, Portrettert zwart New York op een luchtige manier. animatiefilm over een imposant dier dat wordt bedreigd door de komst van de mens Disney animatiefilm over een buitenaards wezentje op Hawaii donderdag 20.00 uur, vrijdag 19.30 uur, en zaterdag 22.00 uur. Spraakmakende film over pianolerares (Isabelle Hupert) die dubbelleven leidt. Grote winnaar Cannes 2001. Dagelijks 19.00 21.45 uur zaterdagnacht 24.15 uur twee studenten zijn ervan overtuigd dat ze de perfect moord kunnen plegen Dagelijks *13.45 *16.15* 19.00*21.45 Zaterdagnacht *24 00 Houdt een notoire rokkenjager 40 dagen celibatair leven vol? Dagelijks *19.00 *21.45 Zaterdagnacht 24.00 uur Een spiritistische seance van een stel studenten gaat ongewild verder dan een grapje Dagelijks 13.45 16.15 uur Sproet is een wezentje dat hele bijzondere sproeten heeft, ze kunnen wensen vervullen Dagelijks 13.45 16.15 uur Dagelijks 21.45 uur niet op maandag Constance mist een trein en ontmoet Jack, daarmee verandert alles en wordt haar huwelijk op het spel gezet Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 Zaterdagnacht 24.15 uur student wordt gebeten door genetisch gemanipuleerde spin en wordt superheld Dagelijks *19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Hugh Grant op jacht naar vrouwelijk schoon Dagelijks *13.45 *16.15 Dagelijks 13.45 16.15 uur Dagelijks 13.45 uur Fred. Daphne, Shaggy, Velma en hond Scooby Doo worden gevraagd om de geheimzinnige gebeurtenissen in een vakantieoord te onderzoe ken Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Dagelijks *16.15 *19.00* 21.45 Zaterdagnacht 24.00 Is het overlijden van een geliefde een definitief afscheid? De werken zijn ontstaan na haar bezoek aan Birma in 2002. Ze toont onder meer Birmeese Poëzie ingekerfd op een zelfgelooide huid van een dikbilkoe uit Zeeland, beelden die refereren aan de Birma- spoorlijn en een bronzen zonneschijf met tekst in oude tekens. Gelijktijdig met deze tentoonstelling is in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg de fototentoonstelling Daar tracht deze expositie, in ieder geval tijdelijk, verande ring in te brengen. In samen werking met Gemeentearchief Vlissingen en met medewer king van Hogeschool Zeeland zal in een aantal lokalen van dit beeldbepalende gebouw, mid den op de Boulevard, te zien zijn wat er voor nodig is ge weest om Vlissingen zijn vrij heid terug te geven. De exposi tie - die loopt tot en met 10 augustus - is een initiatief van Martin Hollebrandse die al Deze eenmansduikboot maakt deel uit van de expositie, foto: Jaap Wolterbeek vanaf zijn jeugd geïnteresseerd is in deze periode uit de Vlissingse geschiedenis. Hij wordt daarbij ondersteund door het Gemeentearchief Dragonfly is een spanende film met een verrassend einde. Na de tragische dood van zijn vrouw, een arts voor ongeneeslijk zieke kinderen, neemt dokter Joe Darrow (Kevin Costner) de zorg voor haar patiënten op zich. Wanneer een van de kinderen een bijna dood ervaring heeft en beweert zijn vrouw aan gene zijde gezien te hebben, is hij ervan overtuigd dat zij vanuit het hiernamaals met hem in contact probeert te komen. Vanaf dat moment gaat Joe toty hetb uiterste om zijn vermoedens te bevestigen.bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. aanstaande zondagmiddag van 13 tot 17 uur. Schilderijen in olie, acryl en aquarel, fotogra fie, keramiek, iconen, beeld houwwerk en andere technie ken en kunstvormen worden aangeboden door 25 kunste naars. Zij tonen en verkopen hun originele werken in de open lucht op het Plein Vier winden, dat is gelegen tussen het Bellamypark en de Wal- straat in het hart van Vlissingen en op loopafstand van het pas geopende muZEEum. Knstpln4w biedt bezoekers de mogelijkheid om op een karakteristiek pleintje met de makers van kunstwerken van gedachten te wisselen en om rechtstreeks van de kunste naars te kopen, zonder tussen komst van anderen. Er is een easy listening muzikale omlijs ting die verzorgd wordt door Tophat Two. komen". Wethouders Piet van der Maden en Lenie Poppe de Looff waren dat met hem eens. De gemeente gaf toestemming en werd sponsor van knstpln4w 'Kunstplein Vier winden'. Andere sponsors zijn de Rabo Bank Vlissingen en de Raad voor Kunst en Cultuur van Vlissingen. Een nieuw kunstevenement is dus een feit. Tijdens de zomermaanden is er voortaan iedere koopzondag (laatste zondag van de maand) een kunstmarkt. De eerste is café de Dop die maar liefst op nummer 30 in de top 100 heeft gestaan is vorige week de nieuwe singel 'Runaway' gepresen teerd. De winnaars van de reischeques ontvangen tevens een exemplaar van de nieuwe CD Runaway. De toegang voor de Mexican Sun For Sale Party is geheel gratis en bij binnenkomst krijgt elke bezoeker een lot nummer. (www.cafededop.nl/ www.thomascook.nl). De stad Vlissingen is één van de steden in Nederland die het meest te lijden heeft gehad in de Tweede Wereldoorlog. Bij zonder zwaar versterkt door de Duitse legers en pas na dagen lange, hevige gevechten be vrijd door de Geallieerden. Op Walcheren vond, na het alom bekende Normandië, de enige succesvolle doorbraak van Hitler's Atlantikwall plaats. On danks deze feiten is er vandaag de dag in Vlissingen weinig te rug te vinden over die periode. Zondag 28 juli wordt de sterfdag van Johan Sebastian Bach herdacht, een dag eerder bespeelt Kees van Eersei het orgel van Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes, aanvang 20 uur. Jaarlijks vindt er een Bachherdenking plaats in die kerk. Het concert begint met het feestelijke en van grote levenslust getuigende Preludium en fuga in D-dur. Het indrukwekkende Passsacaglia en fuga in c moll staat als laatste op het programma. Tussendoor speelt Van Eersei van alles uit het gigantische repertoire van de componist. De maandelijkse kunst-& cultuurroute heeft deze keer het thema 'kunst in de open lucht'. De gebruikelijke route wordt daarom zondag 4 augustus aangevuld met een kunstmarkt op het Abdij plein in Middelburg. Daar is een diversiteit aan kunstuitingen te zien en te koop. Sieradenmakers, schilders, etsers, beeldhouwers en keramisten tonen hun kunnen. Daarnaast zal een pottenbakker er zijn potten draaien en demonstraties verzorgen van "raku" stoken. Deze tamelijk spectaculaire techniek om in het vuur klei tot steen te vormen is van oorsprong een Japanse manier om tijdens de theeceremonie voor iedere gast zijn eigen theekom te maken. Tegenwoordig gebruiken veel keramisten deze methode om hun werk een zeer eigen karakter te geven. Ook showt een bijzondere hoedenmaakster enkele malen haar bijzondere collectie hoeden. Het in Middelburg niet onbekende "Plus Four" laat iedereen genieten van de jazzy muziek uit de jaren 20 tot 50. Er is zelfs een tijdelijk terras ingericht. Bij VW, het stadhuis en boekhandel De Drvkkery zijn folders te krijgen met een complete route beschrijving. Diezelfde folder ligt ook bij de vaste deelnemers aan de route die op zondag te herkennen zijn aan de blauwe gevelvlag. Open tussen 13 en 17 uur. Na de laatste serieuze relatie besluit Matt Sullovan (Josh Hartnett), in samenspraak met zijn broer die geestelijke is, tot veertig dagen onthouding van sex en alles wat daar mee te maken heeft. Mattvoelt zich hier prima bij, totdat Erica zij pad kruist. Al Matts' goede voornemens worden onder druk gezet en de weddenschap pen die zijn omgeving op hem afgesloten heeft lijken een andere uitslag te gaan krijgen dan verwacht. foto: H. Maertens Paula van den Elshout uit Rotterdam exposeert nog tot en met 24 september een serie monoprints sjabloondruk in gemengde druktechnieken in het donorcentrum van de Sanquin Bloedbank aan de 's Gravenpoderseweg in Goes.Het belangrijkste thema in haar werk is dat van een vrouw die nog niet helemaal is losgeko men van haar moeder en nog in het stadium verkeert van de psychische geboorte. Haar werk verbeeldt eigen ervaringen en emoties, reflecties van die emoties weerspiegelen zich in de mensen die in haar werk figureren en in de titels die de werken hebben meegekregen, veelal metaforen. Maandag, dinsdag en donderdag van 14 tot 20 uur en vrijdag van 12 tot 15.40 uur zijn de openingstijden van het donorcentrum. Feestcafé de Dop aan het Bellamypark in Vlissingen houdt vrijdag avond 26 juli in samenwerking met Thomas Cook Reisbureau een Mexican Sun For Sale Party. Een avondje stappen met kans op een voordelig reisje. Het idee voor deze party ontstond toen onlangs café de Dop twee entreekaarten voor een concert van Marco Borsato verlootte. Naar aanleiding van deze actie zijn de bedrijfs leiders van café de Dop en reisbureau Thomas Cook Vlissingen rond de tafel gaan zitten om een zomerse avond te organiseren. Naast de altijd gezellige feestmuziek zal de avond in het teken staan van Mexico, Corona, zon, zee, strand en vele zomerse verrassingen. Café de Dop verloot deze avond onder haar bezoe kers twee reischeques ter waarde van 100 euro per stuk. De reischeques worden beschikbaar gesteld door Thomas Cook Reisbureau Vlissingen. Na het succes van de eerste hitsingel van 'De Springende Os' is de titel van het toneelspel dat gaat over Noord Beveland omstreeks 1726 en geschreven is door Kees van Boven uit Wissenkerke. Het stuk is doorweven met liedjes die aansluiten op het verhaal. De Springende Os is een schip uit Colijnsplaat dat tijdens een zware storm vergaat. Het loopt op de Onrustplaat, tussen Veere en de Banjaardsplaat. De schout van Noord Beveland legt de bevolking het vuur aan de schenen, door steeds meer van de buit voor zichzelf op te eisen. De strandjutters mogen niet meer op het strand komen, zodat de lading van De Springende Os aan hun neus voorbij dreigt te gaan. De ambachts heren krijgen hier lucht van en nemen maatregelen tegen de schout. Maar liefst 62 Noord Bevelanders doen mee aan het spel. Tien ruiters maken deel uit van het spektakel, dat zich afspeelt op het strand, tegen een decor van 20 meter. Het stuk wordt vier keer opgevoerd, op dinsdag 30 juli en op 1, 6 en 8 augustus. De toe gang is gratis en alle voorstellingen beginnen om stipt 19.30 uur. C Het publiek wordt aangeraden zelf iets mee te nemen om op te zitten. 4.

Bevelander | 2002 | | pagina 15