voor midden-zeeland Gevarieerd aanbod Podium Reimerswaal Voorpremière Premiere Premiere Cl N E C I T Y Historische Scheurbuik Marktdagen in Veere F I L M W E E K F I L M W E E K en Scheepsbeschuit CHUTTERSHOF Première I Donderdag 18 juli Vm woensdag 24 juli (Nederlands gesproken) O Storytelling (Nederlands gesproken) O WOESTE WESTEN SPIRIT HENGST VAN HET SCOOBY DOO DRAGON FLY LONG TIME DEAD MURDER BY NUMBERS ©O STUART Lil i'LE SPIDERMAN SPROET UNFAITHFUL ABOUT A BOY O BLADE II SNEAK PREVIEW 25 Watts (MZ) Gosford Paik LILIO STITCH ir BEVELANDER Woensdag 17 juli 2002 www.cinecity.nl voorpremière I première h k BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Bel Bi os 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) VLISSINGEN Stuart Little MIDDELBURG D odium Reimerswaal staat in de regio al een aantal jaren garant voor een zeer aantrekke lijk cultuuraanbod. Beginnende artiesten, maar ook doorgewinterd talent, de werkgroep weet ze telkens weer te strikken en vaak tegen aan trekkelijke prijzen. Ook de locaties, de plaatse lijke dorpshuizen, waarvan er enkele een opknap beurt hebben ondergaan, zijn er weer helemaal klaar voor. Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. In het Zeeuws Archief aan het Hofplein 16 te I Middelburg is momenteel de tentoonstelling 'Scheurbuik Scheepsbeschuit: leven aan boord van een VOC-schip' te bezichtigen. Beachvolleybal Dishoek Grafiek van eigentijdse meesters LJ et stadje Veere gaat de komende dinsdagen 1 ver terug in de tijd met de Historische Markt dagen. Ouderwetse gezelligheid en heerlijke lek kernijen uit grootmoeders keuken. De Markt zal volstaan met kraampjes waar van te zien, proe ven en te koop is. Dragon Fly Sfeer van weleer in Zoutelande Schilderijen in Strandkerk Expositie rond Vlissingse bevrijding Long Time Dead Zomeravondconcert in Zoutelande a F? Ouderwetse gezelligheid in het stadje Veere. i I I*1 Herman van Veen doet een inlees-voorstelling voor Podium Reimerswaal. matie over de voorstellingen is te vinden in het programma boekje, dat verkrijgbaar is via de gemeente Reimerswaal en op de website www.podiumreimerswaal.nl. Sander van Marion en Marieke Lindenman spelen morgen in Zoute- lande. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 7 van dit blad. Disney animatiefilm over een buitenaards wezentje op Hawaii Vrijdag 19.30 uur, zaterdag 22 uur, zondag 20 uur, maandag 20 uur en woensdag 20 uur Kleine held Stuart Little beleeft wederom spannende avontu ren in Stuart Little II. Met zijn grote hart enlieve karakter, ge combineerd met nog meer ac tie, weet hij ook nu weer vel kinderharten te stelen.Dappere Stuart Little moet zijn vriendinnetje redden uit de klauwen van een ge mene valk. animatiefilm over een imposant dier dat wordt bedreigd door de komst van de mens Dagelijks 13.45 16.15 uur Dagelijks 13.45 16.15 uur Fred, Daphne, Shaggy, Velma en hond Scooby Doo worden gevraagd om de geheimzinnige gebeurtenissen in een vakantieoord te onderzoe ken Zaterdagnacht 24.00 Is het overlijden van een geliefde een definitief afscheid? Dagelijks «19.00 •21.45 Zaterdagnacht 24.00 uur Een spiritistische seance van een stel studenten gaat ongewild verder dan een grapje Dagelijks «16.15 19.00 21.45 uur zaterdagnacht 24.15 uur twee studenten zijn ervan overtuigd dat ze de perfect moord kunnen plegen Dagelijks «13.45 «16.15 Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 Zaterdagnacht 24.15 uur student wordt gebeten door genetisch gemanipuleerde spin en wordt superheld Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Sproet is een wezentje dat hele bijzondere sproeten heeft, ze kunnen wensen vervullen Dagelijks 19.00 21.45 uur Constance mist een trein en ontmoet Jack, daarmee verandert alles en wordt haar huwelijk op het spel gezet Dagelijks «19.00 «21.45 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Hugh Grant op jacht naar vrouwelijk schoon Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Wesley Snipes gaat de strijd aan met een nieuw soort vampier Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag Do 20.00 uur Vrijdag 22 uur, zaterdag 19.30 uur en maandag 20 uur Dagelijks 13.45 16.15 uur op een muzikale reis met mooie soms vergeten liedjes vol ver langen en romantiek. Kortom, Zeeland hoeft zich komende winter niet te vervelen. Reserveringen en meer infor- b reed Een halfjaar lang laat het Zeeuws Archief de oude tijden van de Verenigde Oostindische Compagnie herleven: zakken met geurende specerijen, hou ten vaten en kisten vol exoti sche goederen, porselein en kleurige stoffen. Handelswaar die nu zo vanzelfsprekend is, maar toen zeer tot de verbeel ding sprak. De tentoonstelling in het archief gaat dieper in op 'het leven vóór en achter de mast' van een VOC-schip. Welke mensen ver- Op het strand van Dishoek wordt woensdag 31 juli het jaarlijkse 'zes tegen zes' strandvolleybaltoernooi gehouden. Iedereen kan meedoen, inschrijven kan tot en met 30 juli bij strandhuisje nr. 262. Er wordt ge speeld in de categorien wedstrijd, recreatie en jeugdpoule en voor de winnaars zijn er door de plaatselijke middenstand leuke prijzen beschik baar gesteld. Het toernooi begint om 9.30 uur. Niet zo sportief Ge woon kijken is natuurlijk ook leuk. In samenwerking met de Stichting Holland Art Productions - de afgelo pen tien jaar bekend geworden door de organisatie van tentoonstellin gen van hedendaagse beeldende kunstwerken in Nederlandse zieken huizen - is de tentoonstellingscommissie van Ziekenhuis Walcheren er in geslaagd een collectie eigentijdse Nederlands grafiek naar Vlissingen te brengen. De tentoonstellingen hebben inmiddels grappige bijnamen gekregen zoals 'Prenten voor patiënten' en 'Kunst als medicijn'. Schitte rende etsen, steen- en zeefdrukken van kunstenaars als Jan Wolkers, Corneille, Sam Middleton, Kees Salentijn, Nic Jonk zijn van tot en met 18 september in Ziekenhuis Walcheren te zien. En wie kent niet de dubbel talenten? De schrijver/schilder Jan Cremeren musicus/schilder Hannes Kuiper, zijn met bladen grafiek op deze tentoonstelling aanwezig. Voor de fijnproever van hedendaagse grafiek is hier de mogelijkheid om - op een ongebruikelijke plaats - kennis te nemen ofvoor relatief lage prijzen eigenaar te worden van werken van kwalitatief hoge waarde. De ten-, toonstelling wordt gecompleteerd door in viffines getoonde figuratieve bronzen beeldjes van de Haarlemse beeldhouwster Ineke Kelbling en - postuum - de Amstelveense Anneke Kruse. Ziekten en dronkenschap waren schering en inslag. Foto: Jaap Wolterbeek als zijn eigen vrouw en collega- arts overlijdt. Via de terminale patiënten van zijn overleden vrouw houdt hij contact met haar. Enkele van deze patiënten beleven bijna-dood ervaringen en brengen berichten over van gene zijde. Joe beseft dat hij meer op ge voel dan op kennis moet vert ouwen. Liefhebbers laten zien hoe de ambachtsman zijn werk ver richtte. Figuranten, gehuld in historische kleding, maken het plaatje compleet. Vorige jaar waren er maar liefst 187 figu ranten. Zij helpen bij de spelen en verkopen lekkernijen aan passanten. De opbrengst van de figurerende kinderen gaat naar een goed doel. De op brengst van vorig jaar ad 262.30 euro is overgemaakt naar de Clinic Clowns. Bij voldoende leuke curiosa en mooie oude spulletjes zal er ook weer een boeldag worden gehouden. Geen spullen weggooien dus, Als een geliefde sterft, is deze dan voor eeuwig weg? Als hoofd van de afdeling spoedei sende hulp van het Chicago Memorial Hospital is Dr. Joe Darrow (Kevin Costner) een expert in trauma's. Maar zijn professionele kennis en ervaring baten hem weinig haalt, wordt de terugweg voor de geest afgesloten, en gaat deze tussen de levenden dolen. Het duurt niet lang voordat de eerste dode in het groepje stu denten valt. Terwijl de spanning in de groep stijgt, valt een tweede dode en groeit het mys terie, wie er door de djinn be zeten wordt. Stuart heeft de moeilijke taak, samen met de onwillige Sneeuwbal, de hele stad door te reizen om zijn nieuwe vrien dinnetje Margalo te redden uit de klauwen van een gemene valk. Uiteraard is heel de fami lie van Stuart weer van de par tij. bleven aan boord, wat was hun achtergrond, wat aten ze, waar sliepen ze en welke ziekten kre gen ze tijdens de langdurige reis naar de Oost? Een aantal personen staat centraal: een scheepsjongen uit een armen weeshuis, een soldaat uit Duits land, een Zeeuwse matroos en een Middelburgse scheeps chirurgijn. leder heeft zijn eigen verhaal.Openingstijden: maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. IT Bij vele Zeeuwen is Podium Reimerswaal bekend om de bekende coryfeeën die er hun try-outs houden. Ook dit jaar is dit weer het geval. Zo komt de topper van de Nederlandse kleinkunst, Herman van Veen naar Zeeland voor zijn inlees- speelvoorstelling. Ook enfant terrible Marc-Marie Huijbregts, gaat in Reimerswaal proef draaien. Toegespitst op Zee land is het stuk 'Coupure', een drama over de watersnood ramp. Een weemoedig karakterspel over twee mensen, een man en een vrouw die el kaar vijftig jaar na de ramp ont moeten bij een bushalte. Het gesprek komt op toen, de dag waarop er iets onomkeerbaars gebeurde in hun leven. Een stuk dat, zeker in het kader van de herdenking vijftig jaar Watersnoodramp, niet gemist mag worden. 'Vaarwel, als al tijd je Mozart' is de slotzin uit een van de laatste brieven die Mozart schreef aan zijn vrouw Konstanze. De Vlaamse Tine Ruysschaert vertelt aan de hand van de vele bewaarde brieven over de echte Mozart waarbij woord fragmenten worden afgewis seld met sprankelende live- Mozartmuziek. Locatie is de Hervormde Kerk in Waarde. Een andere aanrader is de Limburgse meidengroep de Sanseveria's. Drie zangeressen, Cato Gubbels, Josien Mennen en Evelyne Ploum, dames met conservatoriumopleiding, brengen op humoristische wijze een uniek liedjes programma. Hun repertoire bestaat uit een eigen vertolking van Nederlandstalige liedjes en enkele zelfgeschreven liederen. De Sanseveria's nemen u mee leder jaar wordt in Zoutelande de folkoristische dag gehouden. Boorde vol activiteiten en vermaak, zowel voor de bevolking van het Walcherse dorp als voor de toeristen. Dit jaar wordt de dag gehouden op donder dag 1 augustus. De folkoristische dag is al jaren een succes die ieder jaar weer een extra variatie kent. Zo komt dit jaar de Westkapelse hei- ploeg en laat zien hoe vroeger een heipaal de grond inging. Verder zijn er oud-Zeeuwse spelen en natuurlijk ontbreken de Walcherse ringrijders niet. Tevens is er een krantenmarkt van de lokale middenstand en wor den oude ambachten getoond. Dit jaar komen een stoelenmatter, een klompenmaker en een touwslager naar Zoutelande. Bezoekers zelf kun nen ook actief zijn. Schelpenkunst, bloemsierkunst en een korte, door lopende workshops van 15 minuten, bieden de bezoekers de mogelijk^ heid om zelf iets creatiefs te maken. De dag begint om 13 uur en duurt tot 22 uur. Live muziek tot 24 uur sluit de dag af. maar bel even naar 0118- 502161. Wie het leuk vindt om een of meerdere dinsdagen als figurant op treden en te helpen bij de verkoop of kinderspelen kan contact opnemen met me vrouw Baaskees tel. 0118- 506121. Zowel kinderen als vol wassenen kunnen meedoen. Voor de volwassenen is er een vergoeding van 35 euro per dag de vergoedingen voor kinder- figuranten variëren van een ca deautje tot 13,60 euro per dag. De Historische Marktdagen zijn op de dinsdagen 23 juli, 30 juli, 6 augustus en 13 augustus, steeds van 10 tot 17 uur. In de Strandkerk te Dishoek is een expositie te zien van de leden van schildersvereniging 'Het Zeeuws Palet' en cursisten van het Theo van Doesburghcentrum te Vlissingen. Deze enthousiaste amateurschilders komen naar buiten met het werk dat zij in de afgelopen tijd gemaakt hebben. In totaal zijn er 17 deelnemers. De diversiteit aan thema's is groot, evenals het materiaalgebruik. De expositie is dagelijks tot en met 4 augustus te bezichtigen. Bezoekers kunnen in de kerk terecht tussen 11.00 en 16.30 uur. Op zondagen is de expositie te bezichtigen, na de oecumenische kerkdienst, vanaf 11.30 uur. Iedere dag is een van de deelnemende kunstenaars aanwezig om de bezoekers te ontvangen. In het Maritiem Instituut de Ruyter van Hogeschool Zeeland aan de Bou levard Bankert 156 te Vlissingen is de komende weken een expositie te bezichtigen zijn rond de bevrijding van Vlissingen in november 1944.De stad Vlissingen is één van de steden in Nederland die het meest te lij den heeft gehad in de Tweede Wereldoorlog. Bijzonder zwaar versterkt door de Duitse legers en pas na dagenlange, hevige gevechten bevrijd door de Geallieerden. Óp Walcheren vond, na het alom bekende Normandië, de enige succesvolle doorbraak van Hitler's Atlantikwall plaats. Ondanks deze feiten is er vandaag de dag in Vlissingen weinig terug te vinden over die periode. Daar tracht deze expositie, in ieder geval tijdelijk, verandering in te brengen. In samenwerking met Gemeentearchief Vlissingen en met medewerking van Hogeschool Zee land zal in een aantal lokalen van dit beeldbepalende gebouw, midden op de Boulevard, te zien zijn wat ervoor nodig is geweest om Vlissingen zijn vrijheid terug te geven. De expositie - die loopt van 20 juli tot en met 10 augustus - is een initiatief van Martin Hollebrandse die al vanaf zijn jeugd geïnteresseerd is geweest in deze periode uit de Vlissingse geschiedenis. Hij wordt daarbij ondersteund door het Gemeentearchief Vlissingen, Hogeschool Zeeland, een aantal sponsorbedrijven en en kele particuliere militaria- en documentatieverzamelaars. Onder invloed van drugs en drank legt een groepje studen ten contact met gene zijde. Door 'glaasje draaien' wordt er contact gelegd met geesten van overledenen. Als een deelne mer aan de seance zijn vinger te vroeg van het glaasje af In de Hervormde Oude Kerk te Zoutelande verzorgen organist Sander van Marion en fluitiste Marieke Lindeman donderdag 18 juli een zomeravondconcert. Het programma brengt speelse en vrolijke klan ken van klassieke orgelwerken en werken voor orgel en fluit. Naast im provisaties, het talent waarom Sander van Marion wel in het bijzonder bekend is, komen er ook werken van o.a. Scarlatti, Loeillet, von Gluck, Mozart en Franck aan bod.

Bevelander | 2002 | | pagina 11