Sport Ronde 's-Heer Abtskerke Ster van Walcheren via Noord-Beveland F1 van SV Heinkenszand promoveert naar E-klasse ‘15 van Zeeland' gaat door Skeelerronde Krabbendijke Piet Eversdijk heeft heimwee naar radio 1*4^ REGIONAAL SPORTVERSLAGGEVER BLIKT TERUG Mannendag in Lewedorp Fortis tennistoernooi C1000 Recreatief volleybaltoernooi Open toernooi De Bongerd Bedrijventoernooi vv Goes buütendieker: vadder uut ge leid HL 3 Jnlfflllllll: pagina 11 woisdag 5 juni 2002 Meer dan honderd deelnemers, ömmelmarkt olijnsplaat fNKENSZAND - Kunste- rr Leo Burgs exposeert val' vandaag (5 juni) tot en j 6 juli stadsgezichten en |tretten in galerie ‘t Kunst- s in Heinkenszand. De lilderijen zijn uitgevoerd olie en aquarel. Zondag 30 li is Burgs zelf aanwezig, in wordt door heel Borsele ■er de jaarlijkse kunstroute houden. Onder het motto unstspeuren in de Zak’ jmen tal van ateliers - met ;arin kunstenaars aan het rfrk - bezocht worden. vtgshow in ostkapelle L Burgs in ‘lunstuus 'verslag doen vanaf een motor, da's 't mooist wat er is’ LEWEDORP - De Lewedorpse tennisvereniging houdt 15 juni voor de twaalfde keer een mannendag. Het evenement is in het dozijn jaren gegroeid tot een sportdag voor jong en oud. Naast tennissen doen de mannen ook mee aan een danswedstrijd en een touwtrektournooi. Winnaar wordt het koppel dat in de drie onderdelen de meeste punten verdiende. Dit jaar starten 21 koppels, hetgeen een record wordt genoemd. Verder is er die vijftiende juni ook een gevarieerd kinderpro gramma met onder meer schminken, een stoepkleurwedstrijd en voor de kinderen is er ook een dartscompetitie. De dag wordt afgesloten met een feestavond. GOES - Op de banen aan de Westhavendijk in Goes wordt van 17 tot 23 juni het Fortis Bank tennistoernooi gehouden. Er wordt gespeeld in allerlei categorieën zowel enkel als dubbel spel. Voor de organisatie tekent de wedstrijdcommissie van ten nisvereniging ‘t Halve Maantje. Maandag 3 juni sluit de inschrij ving. KLOET1NGE - Op de banen van De Bongerd wordt in de week van 10 tot 16 Juni het eerste De Bongerd Open toernooi gehou den. Deelnemers strijden in de categorieën HE, DE, HD, DD, GD en 5 t/m 8. Overigens worden er al wedstrijden gespeeld op 8 en 9 Juni. Het toernooi wordt gehouden op het Wesselopark- Noordeinde in Kloetinge. GOES - Vv Goes houdt vrijdagavond (7 juni) een bedrijventoer nooi op haar veld. Acht teams strijden met als gemeenschap pelijk doel het behalen van zoveel mogelijk geld. Daarmee wordt dan een tchouk-bal gekocht: een trainingsapparaat voor keepers. Feesthuis Goes, Intersport Goes, café The New Inn. en Assurantiekantoor De Koning doen mee. Aanvang 18.30 uur. OSTKAPELLE Qnjevereniging ‘S-HEER ABTSKERKE - In ‘s- Heer Abtskerke wordt een wie lerronde voor Vrije Renners gehouden op vrijdagavond 7 juni. KAPELLE - Volleybalvereniging BOK uit Kapelle houdt donder dag 20 juni 2002 vanaf 18.30 uur haar jaarlijkse C1000 Recreatief volleybaltoernooi in de sporthal te Kapelle. Gespeeld wordt in drie klassen: dames, heren en gemengd (minimaal 3 dames). Per team mogen maximaal 2 NeVoBo-competitiespelers meedoen. Het aantal teams per klasse is gebonden aan een maximum; inschrijving in volgorde van binnenkomst. Inschrijven via inschrijfformulier is mogelijk tot uiterlijk 31 mei 2002. Het inschrijfgeld bedraagt 15 euro per team en kan tijdens het toer nooi worden voldaan. Inlichtingen en inschrijfformulier zijn te verkrijgen bij: Franciska Mesu, Bachlaan 62, 4462 JL Goes, tel: 0113-229692. GOES - De atletiekvereniging AV56 houdt 10 augustus de derde edi tie van de hardloopwedstrijd de ‘15 van Zeeland’ in de omgeving van Sportpunt Zeeland, Kattendijksedijk en de wijk De Noordhoek in Goes. Zowel landelijke als internationale toppers - zo belooft de organisatie - komen aan de start, naast een groot aantal Zeeuwse atleten. De wedstrijd staat dit jaar voor de eerste keer open voor recreatieve lopers. Zij krijgen een prijs als ze de wedstrijd volbren gen. Dankzij sponsors kon deze wedstrijd doorgaan. Aanvankelijk was het niet zeker of deze derde editie op de atletiekkalender zou kunnen worden gezet. Ad Murre if al jarenlang actief in de omjevereniging. Hij legt uit vaarom er juist voor dit theia gekozen is. „Wij hebber als oranjever eniging het oei om activi teiten te oianiseren voor burger en vaerland. We vin den het bangrijk dat er regelmatig ordt stilgestaan bij kostba;heid van vrij heid. Vanda" dat wij hebben gekozen vct de herdenking van D-Day voorgaande jaren verstek liet gaan is het opvallend dat men dit keer wel van de partij is. Mede door de inspanning van het organiserend wielercomité Koudekerke is dat nu gelukt en voorzitter Klaas Lenstra wrijft zich dan ook vergenoegd in de handen. “Eindelijk krijgen we nu erkenning van de KNWU”, laat hij weten. “En zo hoort het ook, want onze wedstrijd behoort tot de grootste in ons land. acht en vijftien kilometer, daar naast is er een snelheidswed strijd over twee kilometer. Tevens is de eerste start van de Luctor Belting Benelux Skeeler Cup. Die wedstrijd begint om 20.15 uur, aanvang van de ande re wedstrijden is vanaf 18.30 uur. Start op Abdij plein De eerste etappe van de Ster van Walcheren op donderdag voert de rensters vanaf het Abdij plein in Middelburg over de Walcherse binnenwegen naar de Vlissingse Boulevard en is 104 kilometer lang. Het startschot klinkt om 19.00 uur en wordt gelost door de Zeeuwse Commissaris van de Koningin de heer Van Gelder. De aankomst in Vlissingen wordt verwacht om 21.15 uur. De tweede etappe Middelburg - Koudekerke (99,8 kilometer) begint om 19.00 uur op de Markt in de Zeeuwse hoofd stad. De derde etappe op zaterdag is gesplitst in twee onderdelen. Eerst wordt in Kamperland een tijdrit over 13 kilometer afgewerkt (aanvang 10.00 uur) en daarna volgt een rit in lijn over 107 kilometer die om 14.30 uur begint. HEINKENSZAND - Gemakke lijk hebben ze het niet gehad, de Fl-tjes van Heinkenszand. Na een succesvol voor- en najaar in 2001 wachtte nu een zware competitie tegen de F1-teams van onder meer Yerseke, Kapelle, SSV en Arendskerke. Menigmaal werden heroïsche duels uitgevochten, maar ten langen leste won Heinkenszand deze strijd. Na 31 wedstrijden ongeslagen in de competitie te zijn geweest, gaan de jongens Haar provinciegenoten Marjan Monster (Goes) en Marleen Remijn (‘s-Heerenhoek) dra ven eveneens op in de Zeeuwse klassieker die voor de vijfde keer wordt gehouden. “Tot nu toe hebben negentien teams ingeschreven, dus we mogen dik tevreden zijn”, zegt Klaas Lenstra. "Temeer omdat de kwaliteit van het deelne mersveld niets te wensen over laat.” KOUDEKERKE - De driedaagse wielerwedstrijd voor vrouwen ‘Ster van Walcheren’, die van 20 tot en met 22 juni wordt verreden en waarbij ook Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland zijn betrokken, krijgt een groter en sterker deelnemersveld dan in voorgaande jaren. Het ziet er naar uit dat ruim honderd rensters in actie zullen komen. „Radio is toch wel een deel van mijn leven geworden. Dat komt door de mensen die ik ontmoet heb. Die kwamen uit alle lagen van de samenleving. Dat heeft me geweldig verrijkt. Het werd altijd zeer op prijs gesteld dat je kwam en dat is gewoon prettig.” Aldus de 47-jarige Eversdijk. Hij zegt het met een beetje wee moed in zijn stem. Alsof het alle maal al heel lang geleden en voor bij is. Met ‘voor bij’ worden de live-uitzendin- gen van Omroep Zeeland Sport bedoeld. Een begrip in provincie werd vanaf mei de keel afgesne den: van een kleine vier uur naar slechts drie kwartier. Vijfen veertig minuten uitslagen voor lezen en een enkel ‘vorkje' (van uit de studio live nabeschouwen met een speler of een trainer). Eversdijk: „Voor de Zeeuwse sport en de sporter is het een enorm gemis. We zijn toch al niet zo rijkelijk bedeeld met top sport.” Want welke luisteraar kan de komende tijd live meegenieten van een grote wielerwedstrijd zoals de Delta profronde? Of de derby tussen Hoek en Kloetinge waarvan er het afgelopen sei- ‘Vlaamse Ardennen? Die bulten ken ik als mijn broekzak' een week later volgde zijn eerste voetbalduel. „Ik werd meteen in het diepe gegooid.” Eversdijk en zijn collega’s hadden de mazzel dat teams als Hoek en Kloetinge zich vanaf die tijd lieten horen. „We zijn in feite met die ploegen meegegroeid. Het werd steeds aantrekkelijker om bij de wed strijden te zijn en vanaf 1996 zijn we live gaan coveren.” In 1991 deed Eversdijk ook al verslag van de Delta Profronde (toen nog de Ronde van Midden-Zee- land). Het eerste jaar vanuit de auto, alle edities erna vanaf, zoals het hoort, de motor. „Dat is het mooiste wat er is. Je ziet alles zou klappen. Eversdijk: „Dat was zo duidelijk te merken. Aan de ogen hoe ze naar elkaar keken en de slechte onderlinge sfeer. Dat bleek dus later (Davids vertrok voortijdig van de EK) te kloppen.” Voor Eversdijk kwam het einde van live-radio bij de omroep evenmin verwacht, slechts het tijdstip waarop verraste hem nog. „Ik wist dat er een finan cieel probleem was. Ik had me er al op ingesteld. Voor mij is het een hobby want ik hoef er niet van te leven.” Net als zijn andere radiocollega’s gaat Eversdijk nu meer tv-werk doen. Maar of daar nu zijn hart ligt? Noe bin ik glad nie mie poletiek bezig, mè overles ten was ‘t er nog a wat te doën over illegalen en asielzoekers die a ver plicht Nederlands motte lere. A me dat deurtrokke toet Zeeland en Zeeuws, dan mag die buütendieker van de “fanmail" temisten bluuve! Sportklassers A en Cyclosportieven. Onder hen veel renners die in voorgaande wedstrijden op het voorplan streden, zoals Matti de Baat, Wilfred Geijs, Johnny van der Klooster en Glen van Gessel. Noe a oanze dochter naè schole gaet, proat ze steeds minder Zeeuws. Dat vinne me jammer. Want daèmie gaet er een stiks- je van oanze eigen cultuur verlore wira me best hroós op bin. Me probere eur en d’r broertje toch nog zovee meugelijk Zeeuws te leren, zodat 'r toch nog een klein bitje van bewaerd bluuft. Gelukkig is de Bevelander ok hroós op ‘t Bevelans. Om d’n are weke mag ik nog steeds mien belevenissen mie ut Zeeuws van noe op schrieve. Dat doek in ‘t Zeeuws zoas a ik dat proate: in ‘t West Zuud-Bevelans, opeschreve mie een eigen systeem dat a van de Zeeuwse Schriefwiezer* ofeleid is. KRABBENDIJKE - IJs-skeelerver- eniging Krabbendijke heeft voor 12 juni een mooi parcours uitge zet waarop beoefenaars van de skeelersport naar hartelust te keer kunnen gaan. Gereden wordt in drie catego rieën met respectievelijk twee, wen, zodat ‘t onder waeter kan lópe. Iemand die a buüten die dieken weunt is dus nie Hek as een aer. Toch bliekt die leste bete kenis glad ergestaers van- daen te kommen. In de vorige eeuw was ‘r naemelijk op Zuüd- Beveland een domenie, die a leider wier van een sekte. Ie jitten Ds. Buitendijk. En julder meuge raaie oe a z’n vol gers enoemd wiere.... Sjuust: Buütendiekers Een sekte is in Nederland a vremd, en in Zeeland natuurlijk ‘élemille. Dus vin ‘k deze uutleg beter as die van m’n eigen. De route loopt dan vanaf Kamperland, via Schouwen- Duiveland en Noord-Beveland terug naar Walcheren. De finishplaats is Domburg. Als afwachtingswedstrijden wor den in Vlissingen en Koudekerke koersen voor de jeugd gehouden, respectieve lijk een tijdrit en een criteri um. zoen ééntje in een spectaculaire 4-4 eindigde? Eversdijk was er bij. „Voor een radioman was dat een geweldige wedstrijd.” Zo had Eversdijk ook graag aan wezig geweest bij de Junioren Driedaagse. „Dat is een schitte rend evenement met die Vlaamse Ardennen. Al die bulten ken ik als mijn broekzak”, zegt de voormalige Onder hen als publiekstrekker van formaat Leontien van Moorsel, die in het A-team van Farm Frites-Hartol onder andere vergezeld wordt door Mirjam Melchers (leider van de wereldranglijst), Sisy van Alebeek en Elsbeth Vink. Ook het B-team van genoemde ploeg bestaat uit klinkende namen zoals Anouska van der Zee, Sonja van Kuijk, de Nieuw Zeelandse Kirsty Nicole Rob en de Zweedse Madeleine Lind berg. De Duitse Hanka Kupfer- nagel (al twee keer triomfator in De Ster) heeft ook wel zin om naar Zeeland te komen, maar nog niet toegezegd omdat zij een druk programma moet afwerken. Wel present is dit keer de nationale selectie met een A- en een B-ploeg en tevens heeft de nationale juni orenselectie ingeschreven. Omdat de Nederlandse selectie Po'egelavond in Klcinge KLCINGE - De filatelisten- verging De Bevelanden hotdonderdag 13 juni een posgelavond. Vooraf- gat aan de veiling om 20. uur kan de jeugd er tent vanaf 19 uur. Het gelrt allemaal in dorps- hiMnicitia. Bij de clubvei- linvorden tegen de vijftig kas aangeboden, die lig- gevooraf uitgestald. Ook zier enkele handelaren a?ezig. In eigen streek Andere belangrijke ploegen die deelnemen komen uit Schotland, België en Zweden. Van de Nederlandse formaties is ook Ondernemers van Nature goed vertegenwoor digd. De Zeeuwse Baukje Doedee (Driewegen) maakt deel uit van het Neckerman Benelux team. 1LIJNSPLAAT - In en voor Nederlands Hervormde ■rk in Colijnsplaat wordt terdag 8 juni een rommel- arkt gehouden. Dat ■beurt op het plein tussen et 'Zaaltje’ en de kerk. De larkt begint om 10 uur en is md 16 uur afgelopen. verdeeld over verschillende categorieën, komen in actie. Het eerste startschot klinkt om 18.30 uur voor de Veteranen en een minuut later vertrekken de Recreanten en B-klassers, op hun beurt gevolgd door wedstrijdfietser. Hetzelfde geldt ook voor de pres taties van wiel renner Richard Slabbekoorn in Olympia’s Tour en het beslis- singsduel van Oostkapelle tegen Volendam om één plaats in de hoofdklasse. Vanwege bezuini gingen is het voor de radio niet meer mogelijk zulke gebeurte nissen te coveren. „Het is ook slecht voor de journalistiek. Ga maar na. De Zierikzeesche Nieuwsbode is verdwenen en BN De Stem en de PZC zijn één pot nat. Pluri formiteit is van wezenlijk be lang.” Eversdijk begon in 1991 bij de radio, nadat hij gestopt was met wedstrijd- fietsen. Zijn eerste klus ‘live’ was een skeelerwedstrijd in Goes, Overlesten kreeg ik m’n eeste “fanmail". Een buütendieker die a een klein stuitje op Zuüd-Beveland weunt leert van mien column een bitjeZeêuws. Dat doe me goed: da mensen van buüten de Provincie d’r besten wille doë om oanze taele te leren. Het progrnma van de air- en seasho’begint om 9 uur. Op de Ou; Domburgseweg zijn vanafie tijd de voertui gen van c Kon. Landmacht en Marcausse en Keep them Rohg te bezichtigen. Om 9.30 ekt de bevrijding- sintochtan Schotse oud strijders Jor het dorp. Voor veel sptakel zorgen de parachuten die om 11 uur uit de I.'x helicopter zullen springe De seashow met onder dere een spannen de redagsactie begint om 12.30 tr en de airshow onder Hing van het Dutch Aviatic Promotion Team begint n 14 uur. ‘s Avonds is er ide feesttent op het parke<errein De Vier Hoogt aan de Duinweg nog swingende afsluiter met rdewerking van de muzile formatie ‘Expore’. De Oranjevereniging Oostïtelle verwacht dat het mement zeker meer dan i.OOO bezoekers zal trekl. Belangstellenden wore dan ook met nadruk geaceerd de auto zoveel mogjk thuis te laten en mett openbaar vervoer of op dets te komen. en meisjes het nu in de E-klasse proberen. Op de foto zijn zit tend vlnr te zien: Pieter Arends, Cindy de Nijs, Jermaine Hitijahubessy, Niek Boudens en Edwin Steenbakker. Staand vlnr. Koen van Damme, Vuk Glisovic, Jens van Nieuwenhuijzen, Rutger van Leeuwen en Niels van Nieuwenhuijzen. Daarachter staan links trainer Folkert van Leeuwen en rechts leider Gerard van Nieuwenhuijzen. ExpresZo (dirrom zd) Reagere? Schriefnaè expreszo@zeelandnet.nl volgens de “Schriefwiezer" wor ‘t Nederlandse “naar" en ‘t Bevelandse “rii", bevoorbeeld as “naè” eschreve. Toch pas ik ‘taf en toe een bitje an om ‘t leesbaer te ouwen. 'we zijn in feite met clubs als Hoek en Kloetinge meegegroeid' Dat brieng me d’r op om wat meer te vertellen over ‘t woord “Buütendieker". Me gebruüke dat woord om an te geven da iemand ‘ier nie vandaen komt: letterlijk van buü ten de dieken die a Zeeland omgeve. MèókZeêuwen die a d’r eigen een bitje vrèmd gedraege, worre wè "Buütendiekers” enoemd. Die mensen bin dan een bitje aers as een aer. Noe oa'k zelfbedacht da ze daè mie bedoele da ‘t in een land as Zeeland nie slum is om je n’uus buüten de dieken te bou- precies.” Bovendien zat Eversdijk achterop de motor bij een ervaren rot. Dat is Raymond Nackaert, een Belg die inmiddels dertig keer de Tour de France heeft gedaan. „Als je een man met zoveel erva ring hebt, kan het haast niet misgaan", weet Eversdijk.De Kapellenaar zag het samen met collega Joop van der Laan wel fout lopen bij het Nederlands elftal in 1996. Wat was het geval? In de aanloop naar de EK in Engeland voor spelde het radioduo in de uit zending dat de toen zoveel besproken ‘kabel’ (de zwarte jongens van Oranje) uit elkaar KAPELLE - Wie ooit naar Omroep Zeeland Sport luis- terde, herkent zijn stem direct. Zeer aanwezig bij voetbalwedstrijden van (regionaal) niveau en met gepaste trillingen als hij over de motor wielerkoersen spreekt. Of liever gezegd: sprak. Want livereportages vanaf het groene gras of het grijze asfalt zijn voorlo pig van de baan voor Piet Eversdijk, de enthousiaste radioverslaggever uit Kapelle. Omroep Zeeland besloot een maand geleden zijn populaire sportpro gramma uit de lucht te halen. De van Gtkapelle bestaat dit jaar 2jaar. Om da: groots te vie rt heeft de vereniging geko- zi om een belangrijke fbeurtenis ut de geschie- enis centraal te zetten: de 'veede Wereldoorlog, ijdens het jubileumfeest op juni wordt D Day, de inva- ie van de gealieerden op 6 uni 1944 op de kust van Normandie, aai de kust van Oostkappele opnieuw beleefd. SS"'5 I r H. iii.>v FOTO TANNIE DE JONGE Glunderende F-jes na een glansrijk seizoen. A Eversdijk zal meer op televisie te zien zijn nu Omroep zeeland het doek laat vallen van haar goed beluisterde sportprogramma. door Peter Godrie iL --ï i .$9 ïlr ■Ot in— iiiiifc,. '4

Bevelander | 2002 | | pagina 11