Wielerronde Ovezande met thema Concours Hippique op strand StraMma VERLICHTING I tl I Avondvierdaagsen van start Doggy-Dance zeeland Sport Schuttersechtpaar: 'We mogen niet mopperen' Goes A1 kampioen 2500 m Stoere Zeêuwen Open dag jeugdcircus De bevelander I ^5^95 1 Zaalvoetbal op de begane grond Rommelmarkt Terre des Hommes Beddengoed voor nierstichting Robur met glans kampioen Fm Sranang in bekerstrijd EUROPAjuiN WILLY EN PIET GOETHEER AL JARENLANG OP CONSTANT NIVEAU pP'Sb» pagina 9 woensdag 22 mei 2002 en I GOES - Gebruikte kleding, gordijnen, beddengoed en ander nog bruikbaar textiel kunnen woensdag 29 mei worden klaargezet bij de stoeprand. De opbrengst is bestemd voor de Nierstichting, die al dertig jaar steun nierpatiën- ten steunt. Eerst even een vooroordeel weg werken. De schietsport heeft niets met oorlogen of het neer halen van dieren te maken. En al helemaal niet met de slachtpar tij in het Duitse Erfurt waar onlangs een jongen op een school voor teveel doden zorg- Nadat rond het middaguur de jeugd het spits afbijt met de Dikke Banden Race, mogen de jeugdtalenten uit de regio aan de start verschijnen. Om 13 uur volgen dan de B- en C-trimmers en om 14.15 uur de A-klasse. Voor publieksvermaak is in het tweede deel van het programma volop de ruimte gemaakt met Het is dit jaar de negenenvijftig ste keer dat een avondvierdaag se wordt georganiseerd. Toen tijdens de bezetting het organi seren van wandelvierdaagsen door de Duitsers werd verboden (er werd in die tijd nog veel in groepen gemarcheerd) besloot de bond als protest over te gaan tot het wandelen in de avondu ren. Inmiddels wandelen jaar lijks tweehonderdduizend lief hebbers in meer dan tweehon- Op het strand wordt bij eb een parcours gebouwd, dat aller lei facetten van Vlissingen toont, vooral maritieme voor werpen. Het hippisch spektakel begint om 11.30 uur. gestoken Zeeuwen. Suggesties als gebruik maken van de huidi ge trends (I-mode bijvoorbeeld) zijn de deelnemers al aan de hand gedaan. De solexrace wordt in twee manches gereden, onderbroken door een demonstratie met minimotoren. Dit jaar zullen de deelnemers aan dit onderdeel vlak voor de finish pas hun gas handel vol open draaien. Toegang voor de dag is gratis. Inschrijven voor deelname kan in Dorpshuis het Trefpunt aan de Hoofdstraat. Een bekende Zeeuwse band zal de dag muzi kaal opluisteren. Willy en Piet Goetheer, lid van SV Schouwen-Duiveland, schie ten allebei met een klein kaliber 'Ziet moet steeds kloppen' concentreren. Want de schiet sport staat gelijk aan concentra tie. Piet Goetheer: „Bij ieder schot moet je je concentreren. Je moet op je ademhaling en je houding letten en je geweer stil zien te houden. En bij die com binatie van dingen moet je ook nog eens de trekker overhalen. Dat moet je niet één keer doen, maar het moet steeds kloppen. Als één van die dingen niet klopt, heb je een kleine hape ring en schiet je een negen in plaats van een tien.” Naast de druk van het moeten raken, is er ook de tijdsdruk. Voor zestig schoten krijgen de schutters maximaal anderhalf uur. fervente liefhebbers opgeleverd die zelfs al internationaal hun kunsten vertonen. Voor de eerste keer gebeurt dit nu ook in deze con treien, want op zondagmiddag 26 mei zullen aan het terrein van de KC Zeeland aan de Westhavendijk om 12.30 uur de honden, waaron der Border Collies, een Duitse Herder, Schapendoezen, Dalmatiërs en een Huskey op ver schillende muzieksoorten hun kunsten vertonen. Vanaf negen uur ‘s ochtends wordt de belangstellenden een scala aan activiteiten voorgeschoteld. Naast optredens van de leden, kunnen de bezoekers zich ook vermaken met volksspelen voor jong en oud. Er zijn workshops, een playbackshow, een rommel markt met diverse koopjes en bij diverse stands zijn leuke prijzen te winnen. Drijvende kracht achter circus Hogerop is bestuurs voorzitter Jo Kaaysteker, die 43 jaar geleden tot de oprichters behoorde. Inmiddels steekt hij een groot deel van zijn vrije tijd in het vermaak van anderen. „Ik voel me in mijn element als ik zie hoeveel plezier niet alleen de leden maar ook de bezoekers heb ben. In de loop der jaren hebben we een reputatie weten op te bouwen. Het is ons streven om voortdurend te werken aan verbe tering en het publiek een show van kwaliteit te bieden.” Jeugdcircus Hogerop telt veertig leden, waarvan de jongste 7 jaar is en de oudste 21. Het programma dat veel acrobatiek en show elementen biedt, heeft Hogerop al naamsbekendheid buiten de provincie gegeven. Zo werd onlangs nog een succesvol optreden gegeven in Ouwehands Dierenpark. In juni zijn er nog optredens in de omgeving te verwachten in Vlissingen, Oud-Vossemeer en Aagtekerke. A je ‘t zó ‘s bekiekt, me dus mè 1 woord dat a me gebruuke a me piene an oans lief. Voe iets wat a oans raèkt me d’r vee meer. De Zeeuwen bin dan wè zuünig mie woorden, mè nie van steen. GOES - Fm Sranang speelt vrijdag 24 mei de eerste thuiswedstrijd in de competi tie van bekerwinnaars tegen BZC/Pompe uit Den Bosch. Vorige week vrijdag trof de Goese zaalvoetbalformatie al Kiekerjan uit Eindhoven. Het tweede duel wordt gespeeld in Sportpunt Zeeland in Goes en begint om 21 uur. Sranang werd winnaar van de regio- beker Futsal. 1 s Gestreden wordt in allerlei klas sen van beginnen tot extra zwaar. M O O I WEER Doggy Dance bestaat in Nederland nog maar enkele jaren. Overgewaaid uit Amerika waar bal let- en hondenliefhebster Mary Ray besloot haar twee hobby’s te combineren en dit succes uitbreid- de tot een echte show. In Zeeland maakte gedrag- en gehoorzaam- heidsinstructeur Wollie Schipper van de KC-Zeeland hier kennis mee en sinds maart 2001 geeft ze cursussen aan enthousiaste baas jes en honden. Dit heeft een aantal de. Zo wordt er vaak gedacht over ‘mensen die aan schieten doen’. Willy en Piet Goetheer hopen met positieve bijdragen buitenstaanders op andere gedachten te kunnen brengen. Dus weg vooroordeel. Feit blijft dat de schietsport WILHELMINADORP - Voor de eerste keer worden in Zeeland Doggy Dance wedstrijden gehouden. De Kynologen Club (KC) Zeeland heeft voor dit gebeuren maar liefst 45 deelnemers uit binnen- en buitenland enthousiast kunnen maken. OVEZANDE - Voor de 23e keer zal op zondagmiddag 26 mei tijdens de kermis de Wielerronde van Ovezande gehouden worden. Evenals voorgaande keren, tekent het plaatselijk Wielercomité weer voor een uitstekend en goed verzorgd evenement met onderdelen voor alle leeftijden. Noe a oanze dochter naè schole gaet, proat ze steeds minder Zeêuws. Dat vinne me jammer. Want daètnie gaet er een stiks- je van oanze eigen cultuur verlore wir a me best hroós op bin. Me probere eur en d’r broertje toch nog zovee meugelijk Zeêuws te leren, zodat 'r toch nog een klein bitje van bewaerd bluuft. Gelukkig is de Bevelander ok hroós op‘t Bevelans. Om d’n are weke mag ik nog steeds mien belevenissen mie ut Zeêuws van noe op schrieve. Dat doe’k in ‘t Zeêuws zoas a ik dat proate: in 't West Zuud-Bevelans, opeschreve mie een eigen systeem dat a van de Zeeuwse Schriefwiezer* ofeleid is. ExpresZo (dirrom zó) Reagere? Schrief naè expreszo@zeelandnet.nl vol- gens de “Schriefwiezer" wor ‘t cQ Nederlandse “naar" en ‘t Bevelandse “nï", bevoorbeeld as “naè" eschreve. Toch pas ik ‘taf en toe een bitje an om 't leesbaer te ouwen. pmat, -bij ieder schot moet je je concentreren' ‘aemer op z’n viengers slaèt, mè ik dienk da de meeste Zeêuwen dan toch “aijje" roepe. En ik zegge meestal “oeje” a’k ergest een bitje van schrikke of benauwd voe bin Wat a’k nie tegenekomme bin in ‘t woordenboek is ‘t uutstuuksel: “oeje m'n aijje" of “aijje m’n oeje". Dat zegge oans tuus a me nog een bitje meer de nae- druk wille legge op ‘t “oeje" of om een bitje de gek te steken mie ‘t “aijje". Want ‘t is toch wè éét erg a je piene eit an je zeer! mei, mei, ‘s 7 juni, 6 juni, 6 juni, 'S-HEER HENDRIKSKINDE- REN - De vrijwilligersgroep ‘s Heer Hendrikskinderen houdt op zaterdag 25 mei haar jaarlijkse rommelmarkt rondom de kerk. Vanaf half tien worden spullen aange boden. Om half elf begint de verkoop bij opbod en het is mogelijk om de kerktoren te beklimmen om half twaalf. De opbrengst is onder ande re bestemd voor een kinder tehuis in Bombay, India. De markt eindigt om een uur. derd plaatsen vier aaneengeslo ten avonden in de zomermaan den. In Goes wordt het evenement georganiseerd door het comité Fruitwandeltochten Goes onder auspiciën van de Zeeuwse Wandelsport Bond, onderdeel van de NWB (Nederlandse Wandelsport Bond). Het inschrijfgeld bedraagt 2,30. Leden krijgen een reductie van 20 cent. Gelegenheid tot voorin- Een vrachtauto van de Stichting OMR (Ondersteu ning Medisch Research) haalt de spullen dan op. Het moet wel allemaal goed ver pakt zijn, bijvoorbeeld in een plastic zak. Bewoners van een woonerf kunnen hun 'opruimspullen' op de alge mene huisvuilverzamelpun- ten zetten. GOES - De Avondvierdaagsen zijn weer gestart. Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar dit evenement weer georganiseerd door het comité Fruitwandeltochten Goes. Van dinsdag 4 tot en met vrijdag 7 juni kan men naar keuze weer over vijf of tien kilometer wandelen over een leuke route rond en door Goes. GOES - De laatste loodjes wegen het zwaarst en worden met moeite afgewerkt in de recreatieve Goese zaalvoetbal- kompetitie. In de eerste klas haalde FC Havenzicht uit Kamperland gemakkelijk zes punten op door de wedstrijden tegen kampioen Apollo/- Snackbar Grote Markt en ‘s- Heer Arendskerke reglementair met 3-0 te winnen. Wanneer teams niet op komen dagen om te spelen wordt wegens tijdge brek een 3-0 reglementaire overwinning aan het wel aan wezige team toegekend. FC Havenzicht 2 speelde tegen Gemeente Goes/Van Sabben en sloot de kompetitie af met een 8-2 zege. Het al gedegra deerde PTT nam afscheid van de eerste klas met een 3-4 nederlaag tegen SV Kats/ Plieger. De laatste wedstrijden in de tweede klas gingen tussen Kloetinge 3 en De Landbouw (7-9) en PTT 2 tegen Café Bonaparte (2-6). Slagerij Krijger versus Café Nationaal werd reglementair 3-0. In de derde klas maakte Robur aan alle twij fels een einde en walste in zijn kampioenswedstrijd over Colijn IT heen met grote cijfers 12-3. Enigst overgebleven con current Delta Mossel gooide de handdoek in de ring en verloor reglementair met 3-0 van Rojas Tankershipping. Uitslagen: 1ste klas: Kats Plieger - FC Havenzicht 5-5; 2de klas: Kloetinge 3 - FC Total 7-3; 3de klas: Robur - Colijn IT 12-3; Delta Nuts - Rabobank 6-7; Intersport - Fabery De Jonge 3-; Delta Mossel - Rojas Tankershipping 0-3. De nieuwe Futsa kompetitie 2002/2003 begint in september. VLISSINGEN - Ruiter- sportvereniging De Scheldestad houdt zon dag 2 juni op het strand van Boulevard Evertsen een Concours Hippique. De Zeêuw staèt d’r om bekend dat ‘n nie gauw kleine te kriegen is. Wat a ‘t er ók gebeurt: ie “luc- tor-et-emergo-t". Ók binne Zeêuwen men sen van weinig woorden. Dan zou je verwachte, da ze d’r eigen nie laète ‘ore a ze piene Toch bin d’r volgens ‘t Zeêuws woordenboek een stik of vuüf woorden voe ‘t Nederlandse “au”: oeje, oejemiene, amai, èlèlèl en aijje. “Amai” is volgens mien meer Vlaams en “oeje miene” è’k nog nooit ehore, mè die aere gebruuk ik ók wè ‘s. "èlèlèl” gebruuk ik zelf nie om piene uut te drukken, mè meer a d’r iets gebeurd is dat a’k nie begriepe. Noe mag ieder een van mien ók “èlèlèl” zegge a’t ‘n mie een de traditionele solexrace. Thema van dit jaar is een varia tie op de nieuwe imago-cam- pagne van de Provincie, waarin Zeeland op de kaart gezet wordt als een geschikte omgeving voor hoogopgeleiden, zwangere vrouwen en kolossale honden. De organisatie hoopt dit jaar dus niet op in klederdracht Om goed te blijven schieten trainen Willy en Piet Goetheer - zij begon in 1979 en hij al in 1963 - een keer in de week op de baan in Nieuwerkerk. In deze Schouwse plaats wordt momen teel druk gewerkt aan een nieuw onderkomen waar tot en met vijftig meter kan worden geschoten. Naast deze baan heeft Zeeland ook banen in Terneuzen GOES - Jeugdcircus Hogerop houdt in haar oefenlo kaal aan de Bergweg in Goes een open dag op zater dag 25 mei. De hele dag zullen in en om het gebouw activiteiten plaatsvinden, waarbij ook bezoekers ook de gelegenheid krijgen actief deel te nemen. Clinge, Meliskerke. Echter, voor de grote toernooien als NK’s en internationale wedstrijden moeten Willy en Piet Goetheer de provincie uit. Ze hebben er geen moeite. Sterker nog, in juni wacht al weer de NK 100 meter in Ede. Willy Goetheer verdedigt daar haar in 2001 veroverde titel. Ze windt er geen doekjes om. „Normaal gesproken sta ik weer bovenaan.” schrijven, waarbij een reductie van 20 cent wordt gegeven, is op 28 en 29 mei van twee tot vier en van zeven tot acht uur in het Rode Kruisgebouw aan de Industriestraat te Goes. Inschrijving kan echter ook voor vertrek. Startpunt is Sportpunt Zeeland, waar van half zeven tot zeven uur vertrokken kan wor den. Andere data voor avondvier daagsen op de Bevelanden zijn: Biezelinge 27-30 Colijnsplaat 27-31 Gravenpolder 3 - Kortgene, 3 Krabbendijke 3 - Kruiningen 27 - 30 mei, Rilland 21-24 mei, Wemeldinge 2 - 5 september, Wolphaartsdijk 3 - 7 juni en Yerseke 27 - 30 mei. OUD-SABBINGE - Zijn eerste succes dateert uit 1986 toen hij Nederlands kampioen werd op het onderdeel klein kaliber geweer 50 meter knielend. Zij bleef een jaar later niet achter en deed hetzelfde bij de vrou wen. Een goede vijftien jaar verder duurt de succes story voort en is het einde nog niet in zicht. Het ‘klei ne’ Oud-Sabbinge kan derhalve trots zijn op haar ‘grote’ schutters Willy en Piet Goetheer. geweer. Hij doet het in de disci plines liggend en knielend, zij alleen liggend. „Als je twee din gen doet, gaat het een ten koste van het ander”, vindt Willy Goetheer. „Piet heeft daar geen last van, maar ik wel.” Het ‘klein’ in klein kaliber geweer heeft betrekking op de kogel waarmee wordt geschoten. Die heeft een doorsnee van zes millimeter. Met dit kleine projectiel moeten de schutters het midden van een kaart zien te raken op 12, 50 of 100 meter afstand. In wed strijdverband, waarbij in totaal zestig schoten mogen worden afgevuurd, betekent dat pun tenaftrek voor elk schot dat de ruimte buiten het middelste cir keltje treft. Dat het de Zeeuwse schutters goed af gaat, bleek wel tijdens de onlangs in Barneveld gehouden nationale titelstrijd. Willy Goetheer werd eerste in de klasse klein kaliber geweer liggend vanaf 12 meter. Haar score was 589 punten. En dan te bedenken dat ieder schot tien punten kan opleveren. Die 589 punten bete kende een nieuw nationaal record. Dat gold ook voor het veteranenteam van de Schouwse schietclub. Willy en Piet Goetheer en Cor van Ast uit Nieuwerkerk zorgde voor een nog nooit op een nationale titelstrijd vertoonde score van 1757 punten. Die hoge scores kunnen alleen behaald worden door goed te ondergewaardeerd is. Heeft er iemand iets van het schieten tij dens de Olympische Spelen in Sydney op televisie gezien? Voor de schietsport geldt: onbekend maakt onbemind. Daar zijn de Goetheertjes het wel over eens. Wie wat langer met ze moet zijn mening herzien. Ook wanneer Willy Goetheer wat luchtigjes („Het wordt een beetje te gewoon”) praat over haar zoveelste nationale titel. door Peter Codrie Circus Hogerop. FOTO TANNIE DE JONGE Willy en Piet Goedheer. FOTO TANNIE DE JONGE Advertentie Advertentie ZM Spectaculaire beelden op de boulevard van Vlissingen. Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR 17.00 UUR GOES - Het A1-elftal van Goes is op Koninginnedag kampioen geworden in de eerste klas. Het kampioenschap werd in de laatste wedstrijd beslist. foto k.l. v/t kruys Oleander op stam Fleurige kuipplant, staat graag op een zonnig piekje. Hoogte ca. 80 cm GOES, 0113-215395, DONDERDAG KOOPAVOND De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen *'Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo’n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-2921026 Meubelen Tel. 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendrecht/llsselmonde www.straluma.nl yj >- ■M

Bevelander | 2002 | | pagina 9