Domestic Disturbance Christina Branco in Het Arsenaal Duikboten in de schouwburg CHUTTERSHOF INECITY dé uitgaanskrant Goese theaterleerlingen spelen op Wereldtheaterfestival r m idd e n ^zeeland EK Breeduit pagina 19 Voorpremière voorpremière| F I L IVI W EEK THE SCORPION KING WE WERE SOLDIERS I AM SAM SHOWTIME PANIC ROOM CROSSROADS ASTERIX CLEOPATRA BLACK KNIGHT ET® AU G INDAHOUSE DOMESTIC DISTURBANCE K-PAX drama met Kevin Spacey en Jeff Bridges SNEAK PREVIEW MULHOLLAND DRIVE THE SHIPPING NEWS TOM THOMAS PETITS FRÈRES LIEFDE ZIT VAN BINNEN REQUIEM FOR A DREAM KILLERÉS KISS F I L IX/I W E E K ■a F I I M W EEK COLLATERAL DAMAGE brandweerman Arnold Schwarzenegger verliest zijn gezin bij terreuraanslag woensdag 8 mei 2002 www.cinecity.nl Sneak Preview: Wachten op Godot s Woensdag 8 mei t/m woensdag 15 mei BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Groot Goudvinkenbal Othello in 't Beest jji Sweet Bobabola Vuur in de sneeuw: De Zeeuwse Komedie ICE AGE (Originele versie) MIDDELBURG (Nederlandse versie) VLISSINGEN iefhebbers van Fado kunnen hun hart op halen. De winnares van de Prix Choc in de categorie Wereldmuziek komt volgende week woensdag naar Vlissingen. Chistina Bran co veroverde tijdens het Zeeland Nazomerfesti- val vorig jaar al menig Zeeuws hart met haar succesvolle optreden op het Abdijplein. Wie haar nog niet kent of opnieuw wil horen zingen moet woensdag 15 mei in het Arsenaaltheater te Vlissingen zijn. Zwitserse klanken in Vlissingen ri Nieuwe adem JA an het Wereldtheaterfestival, dat van 14 tot en met 22 juni in het Duitse Lingen op ^^Bde podia staat, doen 22 landen mee. Ne derland wordt daar vertegenwoordigd door 't Jeugdtheaterhuis, dat zijn thuisbasis heeft in het Goese Beest. Ze spelen in Duitsland hun voorstelling 'Later'. IDE AGE (Nederlandse versie) •"rank is gescheiden en zijn zoontje Danny ■"woont bij Frank's ex. Dat gaat prima, totdat Frank's ex hertrouwt. Al snel begint Danny vreemde verhalen te vertellen over zijn kersver se stiefvader. Internationaal toegankelijk Zangpedagoge Marijke DeB c s de I i 4 Hen werd gevraagd een stukje tekst te schrijven waarin dro men centraal staan. Ook kre gen zij de opdracht een vorm te verzinnen om hun idee te presenteren. Dit mocht van al les zijn: zingen, dansen, to neel, poëzie et cetera. Uitein delijk zijn 13 kinderen geselec teerd. volta las het script en stemde al toe voordat er een regisseur aan het project was verbonden. ten. De voorstelling moet toe gankelijk zijn voor een interna tionaal publiek. De voorstellin gen zullen onderwerp zijn van discussie door een vaksympo- sium. De regisseur van de groep (Josien de Graaf) moet de werkwijze en spelvormen uiteenzetten en vertellen over de sociale context van het theaterwerk. In de ochtendu ren zullen de kinderen deelne men aan speciale workshops op het gebied van muziek, theater en dans. Er zullen ex cursies worden georganiseerd en in een groots vliegerspek- takel zullen de deelnemende landen hun eigen vlieger opla- Camoes en Pessoa zo mooi geklonken, zo krachtig en zo fier als uit de mond van Chris tina Branco. Je raakt bevan gen door een vreemde emo tie, uitgesproken met alle va riaties tussen zucht en kreet. Schitterend begeleid op de Portugese gitaar door Custo- dio Castelo. Christina Branco is een belangrijke ontdekking. Ze brengt de fado terug in het licht. Het optreden in het Arsenaal- theater begint om 20.15 uur. De kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar via de VVV en Uit in Vlissingen en kosten 15,50 euro. ten. De kinderen worden on dergebracht in gastgezinnen. In het 'Park of cultures' zullen de deelnemende landen ieder een stand inrichten om hun ei gen land te presenteren. Om kinderen uit andere delen van de wereld kennis te laten ma ken met een stukje van Neder land, zal 't Jeugdtheaterhuis een videofilm maken over het dagelijks leven van kinderen in de provincie Zeeland. Meer informatie over dit project en over de mogelijkheden voor Zeeuwse kinderen om mee te doen in 't Jeugdtheaterhuis is verkrijgbaar via jth@tbeest.nl en via 0113-228142. stelling om je adem bij in te houden. Onze helden zeggen altijd: „Je maakt wat mee, of niet." Duikboot is een onder- zeeproductie met diepgang van en door het toneelgezel schap B D voor iedereen van 8 tot 88 jaar, zowel voor school als voor familie. De voorstelling begint om 15 uur, kaarten kosten 7 euro. Zaterdag 11 mei is het Groot Bal. De Goudvinken houden weer een feestelijke dansavond. Zoals gebruikelijk is deze sfeervolle dansavond in het gezellige ontmoetingscentrum Dauwendaele, aan de Middelburgse Vrijlandstraat (ingang achterzijde). De sfeer zal deze avond extra feestelijk zijn door de aanwezigheid van de muzikant John Prins. De avond begint om 20 uur en de entreeprijs bedraagt 5 euro. Meer informatie over deze avond is verkrijgbaar via 0118-612927. Afgelopen zomer waren Beckets' monologen op intieme park- plaatsen in heel Zeeland mee te beleven. Het meest besproken stuk van Beckett, Wachten op Godot, staat dinsdag 14 mei in de Middelburgse schouwburg op de planken. Zelden is er over een theatertekst zoveel geschreven als over Becketts 'Wachten op Godot': boekenkasten vol interpretaties over de mogelijke dui dingen van Godot en de zin van het wachten. Wanneer je deze klassieker echter laat spelen door raskomieken ontdek je weer hoe fris en hilarisch de tekst in feite is. Juist door de humor wordt de diepte van Becketts tekst nog beter zichtbaar. De kritie ken tot nu toe waren meer dan lovend over deze interpretatie. De Groene Amsterdammer schreef bijvoorbeeld: „Nog nooit zo'n losse, indringende, ontroerende en hilarische Wachten op Godot gezien..." Het optreden begint dinsdag om 20 uur, de toegangsprijs bedraagt 15 euro, voor pashouders 12,75 euro. Podium Modern distilleerde uit Othello van Shakespeare the ma's als manipulatie, liefde, opportunisme en jaloezie. Er kwa men scènes, improvisaties; er ontstond muziek. Er ontstond een stuk. Een stuk over 5 mensen. Een samenkomst. Over wat je ze ker weet en wat niet. Over wat je liever niet had geweten. Over hoe meer je weet hoe moeilijker het wordt. Over hoe je theater kan spelen zonder te liegen. Voor Podium Modern is Othello misschien wel groen en is Desdemona misschien wel één of an dere snol in een kinderboerderij. Om maar eens wat te noemen. Theater spelen is goed kunnen liegen. Othello speelt donderdag 9 mei in 't Beest aan de Goese Beestenmarkt. Aanvang: 20:30 entree 8,00/ passen 7,00. Het Engelse gezelschap Hoipolloi was al eerder in Nederland met de succesvolle comedie 'Honestly', over een student in de grote stad,die zijn pas gehuurde kamer niet meer kan vinden. In Sweet Bobabola wordt de aarde bedreigd door een stel bui tenaardse bakkers, die met zoete koek de wereldhegemonie proberen te verkrijgen. Het leven na de Sweet Bobabola zal nooit meer hetzelfde zijn! Deze komedie wordt gespeeld door Shon Dale-Jones, artistiek directeur van Hoipolloi, en Trond Erik Vassdal, een acteur die zijn sporen ruimschoots verdiend heeft bij de Compagnie Philippe Genty. Sweet Bobabola staat vrijdag 10 mei in de Middelburgse Stadsschouwburg. De voor stelling begint om 20 uur en de toegangsprijs bedraagt 13,50 euro. Vuur in de sneeuw gaat over twee families die elkaar nauwelijks kennen. Het enige wat hen bindt is het feit dat zoon Jake van de ene familie getrouwd is met dochter Bess van de andere. Ze hebben elkaar wel op de bruiloft ontmoet, maar kunnen zich dat nauwelijks herinneren. Ook al begint het stuk met vrouwenmis handeling, het gaat daar niet over. Zoals in Griekse tragedies gaat het over familie, het gevoel van het noodlot, bloedbanden, mensen die aan elkaar vastzitten. Binnen de beide families heeft de moeder een duidelijke voorkeur voor een van haar kinderen. Dit heeft tot gevolg dat de anderen daar onder lijden, zich afzet ten of zich terugtrekken. De communicatie gaat moeizaam of men wil elkaar niet begrijpen, leder leeft langs elkaar heen. Door de mishandeling van Bess door Jake lijkt het of iedereen wordt wakker geschud. Emoties lopen hoog op en de onder drukten eisen de aandacht die ze nooit hebben gekregen. En als onderdrukte emoties naar buiten komen, is het huilen geblazen. En lachen natuurlijk - al is dat soms bijna gênant. Donderdag 19 mei in 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes, aanvang: 20:30, entree 6,00/ passen 5,00. Donderdag t/m dinsdag 19.00 uur animatiefilm over een groep dieren in de Ijstijd die een mensenkind vinden Donderdag t/m dinsdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.15 uur film met de sensatie van de World Wrestling Federatie, Dwayne Johnson Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en dinsdag 21.45 uur Mel Gibson is met 400 jonge soldaten omsingeld door 2000 Vietcong soldaten Donderdag t/m dinsdag 19.00 uur Sean Penn vecht samen met Michelle Pfeiffer voor zijn dochtertje Donderdag t/m dinsdag 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Robert de Niro en Eddie Murphy als politieagenten in een reality show Donderdag t/m dinsdag 21.45 uur Zaterdag 24.15 uur Meg (Jodie Foster) en haar dochter spelen een gevaarlijk kat en muis spel met indringers Donderdag t/m dinsdag 13.45 uur film met Britney Spears Donderdag t/m dinsdag 13.45 16,15 uur Asterix, Obelix en hun vrienden moeten voor Cleopatra, midden in de woestijn, een paleis bouwen Donderdag t/m dinsdag 16.15 21.45 uur Martin Lawrence wordt getransformeerd naar de Middeleeuwen en moet het opnemen tegen de gemene koning Leo Donderdag t/m dinsdag 13.45 uur na twintig jaar terug in de bioscoop en nu Nederlands gesproken Donderdag t/m dinsdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Ali G gaat de politiek in om een buurthuis te redden Zaterdag 24.00 uur John Travolta als bezorgde vader Donderdag t/m dinsdag 19.00 uur Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 20.00 uur De nieuwste creatie van David Lynch Vrijdag 22.15 uur Zaterdag 19.30 uur Maandag en woensdag 20.00 uur film van regisseur Lasse Hallstrm met Kevin Spacy Woensdag 14.00 uur spannende avonturen van de gelijknamige tweeling Donderdag 20.00 uur Moviezone: aangrijpend portret van kinderen in een Parijse buitenwijk Dinsdag 20.00 uur Zeeuwse film over ontluikende homoseksualiteit Donderdag en vrijdag 20.30 uur portret van vier Amerikanen die hun toevlucht zoeken in stimulerende middelen Dinsdag 20.30 uur klassieker van regisseur Stanley Kubrick Twee onderwaterkapiteins op één schip gaan een groots en meeslepend avontuur tege moet. Een onmogelijke op dracht moet tot een goed ein de worden gebracht. Op, maar vooral onder, de woelige ba ren van rivieren, meren en zeeën komen ze van alles te gen. De belangrijkste vraag blijft echter: houdt de duik boot het? Kortom: een voor- Het Zwitsers jeugdorkest II Mosaico, bestaande uit een veertig tal jongeren, geeft woensdag 8 mei een concert in de Vlissingse Jacobskerk. Ze voeren twee werken uit, allereerst de vijfde symfonie van Beethoven. Vanuit dit stuk is er een rechtstreekse lijn te trekken naar de Maand van de Vrijheid. Het beroemde be ginmotief van de vier noten, wel eens uitgelegd als het noodlot dat aan de deur klopt, werd immers door radio Oranje in de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog, maar dan in tegen gestelde betekenis, gebruikt als herkenningsteken voor de uit zendingen naar bezet Nederland. Als tweede stuk wordt het ge liefde vioolconcert in D van Johannes Brahms uitgevoerd. Een bekend recensent uit de dagen van Brahms zag het als een on- speelbaar werk wegens zijn moeilijkheidsgraad. Na het bijwo nen van de première veranderde zijn mening: het is een concert tegen de viool en de viool heeft gewonnen. Het concert begint om 20 uur en de entreeprijs bedraagt 10 euro, voor pashouders 8,50 euro. De toegangskaarten zijn te koop aan de kerk. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 29 van dit blad. breedl het project financieel onder steunen. Christina Branco biedt méér dan hoop voor de fado. Ze verpersoonlijkt zijn vernieu wing. „Fado dat is nostalgie, de stem van de ziel. Maar het is ook blijheid, de vreugde om het leven, luchtigheid en vro lijkheid. Ik neem risico's. Niet iedereen houdt ervan dat ik wel eens aan de vastgeroeste IL J| 'ddelburg ligt er al weer bijna vijftig jaar droog bij. I\tI Goed, we hebben dan wel het kanaal door Walche- I V I ren, de grachten, de kaaien en het bolwerk, maar het grootste stuk van de Zeeuwse provinciehoofdstad is droog. Maar toch: de Stadsschouwburg ligt erg dicht aan het bolwerk. En waar water is, kunnen boten komen. Za terdag 11 mei meert er zelfs een heuse duikboot aan. Al thans: de twee kapiteins van deze duikboot staan dan wel in die schouwburg op de planken. der iemand heeft vermoord. Producent Donald De Line: "Het is de slechtst denkbare situatie: je scheidt, je ex- vrouw hertrouwt en opeens is er dus een stiefvader. Je kind leeft in huis met ie mand van wie je vrijwel niets weet. Zo'n situatie kan makke lijk angst en paranoia veroorza ken." Hoofdrolspeler John Tra- Donderdag t/m dinsdag 13.45 16.15 uur animatiefilm over een groep dieren in de Ijstijd die een mensenkind vinden De jongen heeft nog veel moeite met de scheiding en liegt wel vaker, dus Frank ge looft hem niet direct. Maar als Danny volhoudt, wordt Frank steeds ongerus ter. Wie is die nieuwe man van zijn ex eigenlijk? Dan komt Danny met een zeer huive ringwekkend verhaal: hij heeft gezien dat zijn nieuwe stiefva- In oktober 2001 bood het Jeugdtheaterhuis de 2e en 3e jaars cursisten de gelegenheid om auditie te doen voor dit project. Met deze groep, bestaande uit 2 jongens en 11 meisjes, is de voorstelling gemaakt. Het ma teriaal, waarmee ze tijdens de auditie kwamen, vormt de ba sis van de associatieve voor stelling 'Later'. Naast toneelspel wordt ge bruik gemaakt van filmfrag menten, die de toneelvoorstel ling versterken. Inmiddels heeft het Fonds voor de Ama teurkunst positief op een sub sidieaanvraag gereageerd en ook de provincie Zeeland zal regels durf te tornen, bijvoor beeld door elementen uit de jazz te laten binnensluipen in mijn muziek. Sommigen vin den dat ik daardoor afdwaal van de pure fado. Maar als fa do niet mag evolueren, zal de fado sterven." In amper vier jaar tijd heeft Christina een nieuwe adem gegeven aan een kunstvorm die dreigde vast te lopen in zijn eigen ste reotype. Ze is amper 28 jaar. En toch durft ze vérder te gaan dan enkel het imiteren van haar grote voorbeeld Amalia Rodrigues. Ze bouwt het spoor verder uit. Zelden heeft de taal van de dichteres eesT Zaterdag 24.15 uur Jong heeft de kinderen een aantal zanglessen gegeven. Rieks Veenker heeft speciaal voor deze voorstelling de mu ziek gecomponeerd. Voor dit 7e wereldfestival worden kin deren uit 22 landen uitgeno digd. De groepen worden door de eigen landelijke orga nisaties voorgedragen. In het geval van de Nederlandse deelname heeft theaterwerk.nl 't Jeugdtheaterhuis benaderd, met het verzoek een voorstel ling te maken. De deelnemen de landen kunnen maximaal 14 kinderen meenemen in de leeftijd van 8 tot 14 jaar. Het motto van het 7e Wereldfesti val is 'Let's Fly'. Met deze uit nodiging worden de deelne mers uitgenodigd om nieuwe dingen te ontdekken, om an dere mensen uit verschillende landen en culturen te ontmoe- Dit seizoen staat haar nieuwe cd, 'Corpo llluminado' cen traal. Volgens insiders is Cor po llluminado (Verlicht li chaam) de beste fado-cd ooit.Over Christina Branco zegt Georges Gad, hoofdre dacteur van het Franse mu- ziekvakblad Le Monde de la Musique het volgende:,, Chris tina kwam in de fado als in een religie: met geloof, de ogen gesloten, de handen in eengevouwen. Als een nieuwe ambassadrice van Portugal geeft ze gestalte aan de eeu wige ziel van de saudade." Van haar vorige optredens, onder andere in Nederland, Engeland en Frankrijk, herin nert men zich haar jeugdig Tweede- en derdejaars cursisten van 't Goese Jeugdtheaterhuis doen mee aan het Wereldtheaterfestival. foto: Blauwdruk Christina Branco brengt de fado in het licht. foto: Maurice Boyer charisma, de perfecte verklan king van de verscheurdheid van een stijl, een lot dat haar verbindt met haar land. Fado is de muziek van het noodlot, de kunst van het lijden, muzi kale nostalgie uit de arme buurten van Lissabon."

Bevelander | 2002 | | pagina 19