WESTWAL 17 GOES TEL. 0113 - 22 22 20 Provincie Zeeland Vergadering Provinciale Staten Vitaal idee voor platteland ‘t Lijkt net of de klok extra hard tikt als je wacht op een donornier’ Steun de Nierstichting. Met de euro is ons betalingsverkeer Poppe Braam (41 er een stuk eenvoudiger op geworden.” Rabobank Beveland (0113) 23 90 00 Giro 88.000 Stremming veer Kruiningen - Perkpolder Nieuwsbrief WCL Commissie vergadering NIERSTICHTING ■■■Officiële Mededelingen Rondom het Veerse Meer INBOEDEL OPSLAGbb verwarmd (in containers) r Rabobank cc Vergunning gemeente Goes Vergunning stortplaats Midden- en Noord-Zeeland Vrijdag 26 oktober, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 42/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Nuttig en nodig DE BEVELANDER Donderdag 18 oktober 2001 5 Abdij Nieuws Wie als ondernemer veel zaken aangewezen persoon. ■1 k Het indienen van projecten voor 2002 is mogelijk tot 1 december 2001. Criteria Een subsidieverzoek komt over het algemeen eerder in aanmer king voor toekenning als het vol doet aan de volgende criteria: vernieuwend, optstaan door samenwerking (met andere sec toren), verband houdend met andere projecten in de streek en er moet een draagvlak zijn (het project moet breed worden ondersteund) binnen de regio. Formulier Er is een formulier ontwikkeld dat zowel voor de aanvrager als voor de beoordelaar van de subsidie aanvraag gemakkelijk is in het gebruik. Dit formulier is verkrijg baar door het insturen van een antwoordkaart die aangehecht is aan de folder Vitaal idee voor het platteland. Regelingen Regelingen waar een beroep op gedaan kan worden zijn o.m.: Europees Stumileringsprogram- Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan het Openbaar Lichaam Afvalstoffènverwijdering Zeeland (OLAZ) een vergunning Wet milieubeheer met voor schriften ter bescherming van het milieu verleend voor het uitbrei den van de stortplaats Midden- en Noord-Zeeland met een nieuw in te richten startfase (fase 5) met een oppervlakte van ca. 5,06 ha. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 2 te Nieuw- dorp. De vergunning ligt van 19 okto ber 2001 tot en met 29 novem ber 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeente huis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingé bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 30 no vember 2001 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 1 de cember 2001 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan ma 5B, Leader+ en de Europese Kaderverordening plattelandsont wikkeling. De 5B-regeling geldt alleen voor Zeeuwsch-Vlaanderen met uitzondering van de gemeen ten Terneuzen en Sas van Gent (Kanaalzone), terwijl Leader+ en Kaderverordening gelden voor het overgrote deel van de platte landsgebieden in Zeeland. De provincie zelf heeft ook geld uitgetrokken ter ondersteuning van plattelandsvernieuwing, na tuur, landschap en water. Informatie De brochure ‘Vitaal idee voor het platteland’ is verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provin cie. De vergunning ligt van 18 okto ber tot en met 28 november 2001 ter inzage bij de Direc tie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en in het in het ge meentehuis van Goes, Oost- singel 2 te Goes op werkdagen van 9-12 en 13-18 uur en don derdagavond van 17-20 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan de gemeente Goes een vergunning Grondwa terwet met voorschriften ter be scherming van de bij het grond- waterbeheer betrokken belangen verleend voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het realiseren van een bergzinkbas- sin bijbehorende leidingen nabij de Edisonstraat te Goes. Zeeuwse Landschap Als gevolg van een gewijzigde subsidiëring van het rijk en omdat de huidige overeenkomst budget financiering Stichting Het Zeeuwse Landschap afloopt wordt deze vervangen door een nieuwe over eenkomst voor de periode 2002 - 2005. De subsidie die door de Stichting ontvangen wordt van het rijk mag alleen worden ge bruikt voor het basisbeheer van de terreinen. Het gebruik van de Omroep Zeeland Door het rijk wordt jaarlijks een bijdrage toegekend aan de pro vincie voor de financiering van Omroep Zeeland. Daarnaast moet ook de provincie zelf een meen. Voorgesteld wordt de jaar lijkse bijdrage (geïndexeerd) te bepalen op 571.000,-. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingé bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 28 no vember 2001 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s Gravenhage. De vergunning wordt op 29 no vember 2001 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. financiële bijdrage leveren. Naar de mening van Gedeputeerde Staten heeft Omroep Zeeland het afgelopen jaar zowel voor het radio- als voor het televisiepro gramma een goede invulling ge geven aan haar publieke taak. De omroepbijdrage 2001 bedraagt 1.884.991,22. Aan de bijdrage voor dit jaar kunnen in volgende jaren geen rechten worden ont leend en de Omroep moet reke ning houden met een verlaging, aldus Gedeputeerde Staten. Jeugdzorg In het kader van de invoering van de nieuwe wet op de jeugdzorg is een nieuw model opgesteld voor de toekomstige structuur. Het model gaat uit van een nieuwe stichting, waarin delen van bestaande stichtingen op het gebied van de jeugdzorg opgaan. De herstructurering is een actie punt uit het provinciale beleids- Waterschapsregtement Door een wijziging van de Water schapswet is het noodzakelijk dat, met het oog op de reguliere waterschapsverkiezingen in 2002, de beide waterschaps- reglementen gewijzigd worden. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om de water schapsverkiezingen in Zeeuwsch- Vlaanderen uit te stellen in ver band met de gemeentelijke herin deling. De verkiezingen voor de waterschappen zijn in principe gekoppeld aan gemeenteraads verkiezingen. Riolering In het buitengebied kunnen nog ongeveer 1500 panden aangeslo ten worden op de riolering. Hiervan liggen er 230 in een kwetsbaar gebied. Om de aan sluitingen in dit gebied te stimule- ren/te realiseren is de ‘Subsidie verordening riolering in kwets baar gebied’ opgesteld. Provinciale Staten moeten deze verordening vaststellen. Tunnel Sluiskil De laatste maanden heeft de pro vincie nieuwe initiatieven geno men om de bouw van een tunnel bij Sluiskil mogelijk te maken. De minister heeft positief gerea geerd op de door de provincie aangedragen opzet, waarbij een belangrijke rol voor de N.V. Westerscheldetunnel is wegge legd. GS vraagt een krediet voor de voorbereidende werkzaamhe den zoals het uitwerken van tun- nelvarianten, het voorbereiden van een tracébesluit en het op stellen van een milieu-effectrap- portage (MER). Tour de France Zeeland heeft zich officieel kandi daat gesteld als etappeplaats voor de Tour de France van 2004. Uit ervaringen elders is gebleken dat grote betrokkenheid van de overheden een vereiste is. GS stellen daarom voor gedepu teerde Poppelaars een bestuurs zetel te laten bezetten in de Stichting Tour Zeeland. Verder vragen GS de staten garant te In verband met herstelwerkzaamheden aan de aanleginrichting is het veer Kruiningen - Perkpolder van zaterdagavond 20 oktober vanaf 23.00 uur tot zondagmiddag 21 oktober 13.00 uur gestremd. Afhankelijk van het verloop van de werkzaamheden zal de stremming korter of langer duren. In het weekend van 3 en 4 november is er opnieuw een stremming. staan voor een kwart miljoen euro voor de participatiekosten als de toewijzing een feit is. Overige voorstellen De elfde wijziging van de begro ting 2001, aanpassing van diver se verordeningen in verband met de komst van de euro, het verle nen van een bijdrage voor het project ‘Innovatie in de regio’en aanpassing van de Regeling reserve Na-tuur en Milieu worden eveneens in de vergadering behandeld. Afscheid Aan het einde van de vergadering wordt afscheid genomen van het WD-statenlid, de heer P.W.G. de Roover. Informatie De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De agenda is ook te raadplegen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Nummer 22 van de nieuwsbrief Waardevol Cultuur Landschap (WCL) Zak van Zuid-Beveland is uitgekomen. In dit nummer staan artikelen over: broedende roofvogels op de Bevelanden, boerderijen in de Zak van Zuid-Beveland, opening van ‘De Akkerwinde’, molen ‘De Korenhalm’ in ‘s-Gravenpolder en de evenementenkalender. Wie belangstelling heeft voor dit nummer of een gratis jaarabonnement wil kan contact opne men met het secretariaat van WCL Zak van Zuid-Beveland, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Telefonisch is het secretariaat bereikbaar op nr. 0113-238383. De commissie 28 Luchtvaartwet vergadert op vrijdag 19 oktober 2001 om 9.45 uur in het provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg. Op de agenda staat onder andere de vertegenwoordiging van milieuor ganisaties in de commissie. Voor gesteld wordt de heer G. van Zonneveld als vertegenwoordiger van de milieuorganisaties te accepteren en de minister hier van op de hoogte te stellen. Enkele andere agendapunten: begroting 2002, evaluatie klach tencommissie, terugmelden van klachten, behandeling van ingeko- men/uitgaande brieven en mede delingen vliegveldbestuur. De volledige agenda en bijbeho rende stukken van de commissie liggen ter inzage bij het Informa tiecentrum van de provincie Zee land, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). doet met Europese landen, heeft vanaf 1 januari al veel profijt van de euro. Want ook al wordt de euro pas in 2002 de belangrijkste Europese munt, u kunt er nu al giraal mee bankieren. Een stuk eenvoudiger en i overzichtelijker. Als u een advies ovei uw euro betalingsverkeer wilt,dan is de euroadviseur van uw Rabobank de De rekening-courant van de Rabobank. Betalen en ontvangen in euro's. met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur en in het gemeente huis van Vlissingen, op werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. programma ‘Over de drempel 1999 - 2002’. Voor mensen met ideeën over het platteland die willen na-gaan of subsidie mogelijk is, is het nauwelijks te doen alle be-staan- de subsidieregelingen te kennen. De provincie heeft dit opgelost door een van de medewerkers vrij te maken als aanspreekpunt vitaal platteland. Deze medewer ker verzorgt informatie over de regelingen die er zijn en kan er voor zorgen dat een subsidiever zoek op de juiste plaats terecht komt. Na indiening van een subsidiever zoek volgt een ontvangstbevesti ging. Het kan zijn dat de aanvra ger informatie krijgt over de voor waarden om op eigen risico het project te starten in afwachting van een besluit over de subsidie aanvraag. Verder krijgt de aan vrager bericht over de procedure voor de regeling die van toepas sing is op de aanvraag ën natuur lijk over de regeling zelf. Het herstructureringsproject voor het Veerse Meergebied is enige tijd geleden gestart. Door middel van een stuurgroep en een pro jectgroep, beide met vertegen woordigers van gemeenten rond om het Veerse Meer, rijkswater staat, provincie, waterschap Zeeuwse Eilanden en organisaties op het gebied van landbouw, re creatie, natuur en milieu, wordt gezamenlijk ingezet op een suc cesvolle herstructurering van het gebied. Inmiddels is de problema tiek verkend en zijn er per sector visies opgesteld. In de tweede nieuwsbrief^rdt het doel van D. het project fifteen gezet. Verder provinciale subsidie is meer alge- in dit nummer onder andere een artikel over de Veerse Meermos- selen en uitleg over de werking van een doorlaatmiddel dat moet zorgen voor verversing van het water. Wie belangstelling heeft voor de nieuwsbrief of een gratis abonnement wil, kan contact opnemen met het informatiecen trum van de Provincie Zeeland. "Sinds 1 januari factureren we door heel Europa in euro's. JJr hoef me daar dus niet meer in tédekken tegen valutarisico'». Dat is pure wj^st." Strategische Visie Na de opening door de Commis saris der Koningin, drs. W.T. van Gelder volgen de ingekomen stukken en mededelingen van Ge deputeerde Staten. De Strategi sche Visie provincie Zeeland 2001 - 2015 wordt als eerste besproken. De visie is opgesteld door een projectcommissie waar in alle fracties vertegenwoordigd zijn en in overleg met de Zeeuwse bevolking, organisaties en overheden. Vorig jaar is gestart met het Zeeland-debat. Dit vijf maanden durende debat werd afgerond met een slotmani festatie op 17 februari 2001. Na deze afsluiting is een concept- visie opgesteld. De Zeeuwse bevolking heeft door middel van inloopavonden en chatsessies de gelegeheid gehad te reageren op het ontwerp. De voorzitter van de projectcommissie, de heer Holtkamp, zal het voorstel van de projectcommissie verdedigen. 3 Jk ERKENDE E3 VERHUIZERS WIM VOGEL. Dat pakt altijd goed uit!

Bevelander | 2001 | | pagina 5