r r Première: America’s Sweethearts De Dijk laat Baskensburg bewegen den-zeeland CHUTTERSHOF I N E C I T Y Opening Jaszseizoen met Swingcats en New Orleans Red Beans I EST RUSH HOUR 2 AMERICA'S SWEETHEARTS J CAPTAIN CORELLI'S MANDOLIN Vrijdag 26 oktober 24.00 uur Horror Nacht bij Cine City F I L M W EEK MIRAKEL ANIMATIE DESI THOMAS EST AMOUREUX F I L M W E E K VL/SS//VGEA/ THE FAST AND THE FURIOUS een agent gaat undercover in een groep van straatracers om deze te ontmaskeren AMERICAN PIE 2 F I L IVI W E E K BLUB, IK BEN EEN VIS Q ARTIFICIAL INTELLIGENCE film van Steven Spielberg met Jude Law en Haley Joel Osment RAT RACE SNEAK PREVIEW ALS KAT EN HOND MOULIN ROUGE NYNKE SWORDFISH 11 www.cinecity.nl premiere Het Verdronken land van Valkenisse Filippe Ménard in Kaffee 't Hof V, Donderdag 18 oktober t/m woensdag 24 oktober BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 60161050900-9363 BelBios 0900-9363 60(61050900-9363 60161050900-9363 (75cpm) Expositie Anneke Melse Rebba the Loon in Café 't Schuttershof Een dag uit de dood van verdomde Lowietje .Verwacht; Discovery of Heaven M/DDE1BURG e Amsterdamse Bformatie 'De Dijk' geeft zaterdag 20 oktober het jaarlijkse optreden in Sporthal Baskensburg in Vlis singen. De Dijk is zo langzamerhand uitge groeid tot een instituut en behoort vrijwel tot het collectieve muzika le geheugen. Al twin tig jaar maken zij de Nederlandse poppodia onveilig met hun altijd zinderende optredens. Volgens goed gebruik bezoekt de band ieder najaar Vlissingen om de sporthal en alle fans te laten swingen. In het voorprogramma staat de Zeeuwse band UH Dawn. tichting Jasz opent zaterdag 20 oktober in het Vlissingse Arsenaaltheater het nieuwe ^^jaszseizoen met optredens van de Swing cats en de New Orleans Red Beans. Voor de opening van het nieuwe seizoen zocht de stich ting samenwerking met 'Uit in Vlissingen'. De avond begint om 20 uur, kaarten kosten 22,50 of voor donateurs 17,50 gulden. De kaartver koop vindt uitsluitend plaats via 'Uit in Vlissin gen' (0118-41662). wen Harrison (Catherine Zeta-Jones) en M Eddie Thomas (John Cusack) zijn Ameri- vJ ca's Sweethearts, zowel op het witte doek als in het echte leven. te- GOES SneakPreyiewL iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. uifii (I DE BEVELANDER Donderdag 18 oktober 2001 c romantische komedie met Julia Roberts en Catherine Zeta-Jones Woensdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 21.45 uur Dagelijks 13.45 16.15 uur Dagelijks 19.00 uur Dagelijks 21.45 uur Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur New Orleans Red Beans Dagelijks 16.15 19.00 uur Maandag 21.45 uur s Donderdag 14.00 uur Donderdag 19.30 uur Donderdag en zaterdag 20.30 uur Donderdag 14.00 uur De Dijk foto: Bob Bronshoff Dagelijks 13.45 «16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Dagelijks 13.45 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Reserveer nu via belbios 0900-9363 snelcode 056009. Horror Nachtgangers kunnen op vertoon van het filmticket tussen 22.30 en 24.00 uur een gratis Scary drink bite halen in het Cine Café. Op het programma staan in blok I: Lost Souls, Cherry Falls, Brotherhood en R.I.P. In Blok II: Dracula 2000, Ed Gein, Nameless en R.I.P. massaal in beweging. De muzi kale roots mogen dan wel sterk leunen op rhytm blues, de teksten en expressieve voor dracht van Huub van der Lub- swing en rhythm blues. Hun bedoeling is wel daarbij een eigen, persoonlijke stijl te vin den en te ontwikkelen. Frank Roberscheuten is trots op zijn muzikanten die met zeer bekenden hebben samen gespeeld waaronder Thomas Jefferson, Tom Baker en Jean 'Toots' Thielemans. Van de vijf cd's die zijn ver schenen, is 'Night en Day' de laatste. be zorgen voor een uniek en direct herkenbaar eigen ge heel, dat ook ver buiten Neder land aanslaat. De zaal gaat open om 19 uur, het voorpro gramma begint om 20.30 uur. Kaarten a 30 gulden zijn ver krijgbaar bij VVV Vlissingen, Middelburg en Goes of via www.baskensburg.nl In de Vlissingse bibliotheek 't Spui is de hele maand oktober de tentoonstelling 'Vroeger rijk-heden slijk' te zien. Deze reizende tentoonstelling is ingericht door de afdeling Zeeland van de Ar cheologische Werkgemeenschap voor Nederland ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan. Met de tentoonstelling hoopt de Archeologische Werkgemeenschap de bodemvondsten op een laagdrempelige manier aan het grote publiek te presenteren. Leida Goldschmitz uit Vlissingen is al 30 jaar als vrijwilliger aan de werkgemeenschap verbonden en hielp mee aan de inrich ting van de tentoonstelling. De expositie toont bodemvondsten uit Zeeland, voornamelijk Walcheren. Details over opgravingen bij onder andere Ramme- kes, Vlissingen, Koudekerke, Domburg en Vrouwenpolder. Het verdronken land van Valkenisse neemt in het geheel een promi nente plaats in en is tevens onderwerp van een speciale diale- zing die vrijdag 19 oktober om 19.30 uur door Goldschmitz in 't Spui gegeven wordt. De lezing is voor iedereen die nieuwsgie rig is naar de voorwerpen, gebouwen en het dagelijks leven uit ver vervlogen tijden. Naast de vondsten en de verhalen rond het verdronken land van Valkenisse vertelt Leida Goldschmitz ook over de rol van amateur archeologen bij opgravingen. Philippe Ménard donderdag 18 oktober in Kaffee 't Hof. Vrijdag staat hij geprogrammeerd op de Goese Bluesroute, maar wie de Franse muzikale octopus Philippe Ménard op Wal cheren wil beluisteren kan donderdag 18 oktober terecht in Kaf fee 't Hof aan de Vlasmarkt 20 in Middelburg. Ménard is een ware alleskunner op muzikaal gebied. Akoestische gitaar, elek trische gitaar, grote trom, tamboerijn, harmonica en zang. Het is hem allemaal op het lijf geschreven. Trouw aan de geest van de pioniers zoals Joe Hill Lois, Juke Boy Bonner, en Dr Isaiah Ross giet hij de Rock-Blues van de jaren zestig en zeventig in het jas je van de traditionele blues. Uiteraard in de stijl van de 'One Man Band'. Niettemin beperkt de Fransman zich niet alleen tot creatieve bewerking van bestaande nummers. Ook uit eigen ko ker kwamen zeer sterke composities. Aanvang 21.30 uur, toegang gratis. de zus en persoonlijk assisten te van Gwen. Kiki heeft altijd op de achtergrond gestaan van haar beroemde zus, maar deze persbijeenkomst zorgt onverwachts voor grote ver anderingen. Het resultaat is een weekend vol opwinding, maar bepaald niet zoals Lee het gepland had... In de bibliotheek van 's-Gravenpolder, Magnoliastraat 10 is -tij dens de openingsuren van de bibliotheek- tot en met 9 novem ber een expositie te bezichtigen van schilderijen van Anneke Melse. Anneke Melse woont in 's-Gravenpolder, schildert al 15 jaar voor ontspanning, samen met een vriendin. Zij experimen teren veel en gebruiken vele technieken, maar voornamelijk acryl en aquarel. Anneke heeft schilderles gehad van Jaap Cle ment en Marian Aerssens. Onlangs exposeerde zij voor het eerst (in het stadhuis van Goes). Naar aanleiding daarvan kwa men er veel aanvragen voor exposities. Voor de bibliotheek van 's-Gravenpolder is een keus gemaakt uit acryl, gemengde tech nieken en aquarel. In dezelfde periode heeft de bibliotheek een tentoonstelling ingericht over de herfst, aangevuld met een fo- to-expositie van Lien Kik uit Goes met als onderwerp padde stoelen. Rebba the Loon brengt zondag 21 oktober vanaf 17 uur een spetterende live-act in Café 't Schuttershof te Middelburg. Uit eenlopende stijlen maar wel steeds met de herkenbare Rebba the Loon sound. Op dit moment is de band bezig met het pro moten van hun tweede cd 'Reba Moon'. Kees Moerland (ex-Em- meroyts) zang, William Koole gitaar, Jeroen Polderman (City to City) drums, Renata Oosterveen bas en zang. In het Minitheater aan de Verwerijstraat 53 in Middelburg gaat zaterdag 20 oktober om 20.30 uur het toneelstuk 'Een dag uit de dood van verdomde Lowietje' in première. Deze voorstelling is een productie van Peter Nichols, de regie is in handen van Peter Adriaanse. Een echtpaar van midden dertig heeft een dubbel- gehandicapte dochter. Hun leven is hierdoor totaal veranderd en beiden proberen zij 'ermee te leven'. Met cabareteske schet sen en cynische grappen relativeren zij hun problemen. Peter Nichols heeft het stuk zo geschreven dat het bijna als blijspel voordoet, maar naarmate het probleem duidelijker wordt aan spelers en toeschouwers, wordt de stemming aangrijpender en misschien zelfs schokkend. Kaarten a 15 gulden (passen 12,50 gulden) zijn verkrijgbaar via de Stadsshouwburg in Middelburg, tel. 0118-659659. Cinekid Festival korte animatiefilms voor kinderen vanaf vijf jaar Moviezone: de 11-jarige Desi is ondanks alle tegenslagen vrolijk en populair Thomas lijdt aan pleinvrees en het enige contact met de buitenwereld is zijn computer leven... dat zijn de ingrediën ten waarmee de New Orleans Red Beans u tegemoet treden. Hun stijl ('New Orleans Revi val') grijpt terug op de jazz, zo als die rohd de eeuwwisseling in New Orleans - de bakermat van de jazz - moet hebben ge klonken. Muziek die ontstaan is als amusement om op te dansen of om juist gezellig naar te luisteren. Sinds hun oprichting in 1985 hebben zij vele festivals en jazzclub in binnen- en buitenland met hun optreden opgeluisterd. In hun uniformen doen de or kestleden de traditie van de originele brass bands uit de Crescent City herleven. Hun eerste cd 'Fine and Dandy' is nog beschikbaar. Begin 1998 kwam de cd 'Mahogany hall stomp' uit. Na afloop van het concert van de Swing-cats treden de New Orleans Red Beans op in het theatercafé. Wie kent deze Zeeuwse band niet? Rustige jazzmuziek, melodieus en niet te hard, in een ongedwongen sfeer gebracht door musici die er zelf zeer veel plezier aan be- De Dijk is een Nederlandse live-band bij uitstek. Live heeft de band zijn naam gemaakt. Vanaf de eerste dag stonden ze er. Of ze nu in Lutjebroek, Ber lijn, Amsterdam of Vlissingen staan, overal komt het publiek In de band spelen Frank Ro- berscheu-ten (klarinet, alt- en tenorsaxofoon), Dirk van der Linden (piano), Karei Algoed (bass) en Onno de Bruyn (slagwerk). Vocaal worden de Swingcats tijdens dit optreden ondersteund door Shaunette Hildabrand die van oorsprong uit Oklahoma komt. Inmiddels woont zij in Nederland en treedt hier veel op. Tom Baker treedt ook op. Met zijn trom pet bespeelt hij de klanken om emoties en sferen op te roe pen. Op de foto: waarschijnlijk een beeltenis van Koninging Mary. foto: Jaap Wolterbeek De Swingcats behoren tot een nieuwe generatie van jazzmu zikanten die een grote interes se tonen voor de oorsprong en ontwikkeling van jazzmu- als de Amerikaanse ambassade doelwit wordt moeten Jackie Chan en Chris Tucker weer samenwerken een groep jongens beloven elkaar dat dit de geweldigste en wildste zo mer van hun leven wordt Althans dit is zo totdat het paar besluit uit elkaar te gaan. Om hun nieuwste film te pro moten moet de publicist van de filmmaatschappij Lee Phi lips (Billy Cristal) de twee weer bij elkaar zien te krijgen om samen een weekend lang door te brengen met de film- pers. Lee wordt hierin gehol pen door Kiki (Julia Roberts), Julia Roberts en Billy Cristal als Kiki en Lee in America's Sweethearts. 'Red Beans and rice we'll take you to a New Orleans paradi se' vormt hun slogan. Overi gens verzorgen zij ook street parades onder de naam New Orleans Red Beans Brass Band. Kortom een flexibel or kest met Jan Groen (trom pet), Frank Nieuwenhuijzen (trombone). Hans Hamelink (clarinet, altosax, vocals), Piet van Elswijk (tenor, plectrum banjo), Paul Brandes (double bass) en Ad de Brouwer (drums). hroodll JQLB .^5 ^5 U De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. ziek. In 1991 werd deze band opgericht door Frank Rober scheuten. Gevarieerd wordt er gespeeld: New Orleans Jazz, jonge jazzstijlen zoals de avonturen onder water en de jacht naar het tegengif van een tover drankje komische taferelen om de inhoud van een kluis verrassingsfilm voor de liefhebber de strijd tussen honden en katten om een allergiedrankje musical drama met Ewan McGregor en Nicole Kidman film gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum actiefilm met John Travolta en Hugh Jackman romantische film tijdens de Tweede Wereldoorlog met Nicolas Cage en Penélope Cruz

Bevelander | 2001 | | pagina 11