land American Pie 2 Als kat en hond Kind en kunst EEST Blub, ik ben een vis I N E C I T Y Verwacht: Artificial Intelligence Zesde Unplugged finale in Arsenaaltheater r première Première: Première: Première: Voorpremière: Sneak Preview: F I L M W E E K MIDDELBURG CHUTTERSHOF CAPTAIN CORELLI'S MANDOLIN romantische film tijdens de Tweede Wereldoorlog met Nicolas Cage en Penélope Cruz GLADIATOR SNEAK PREVIEW CHROUCHING TIGER, HIDDEN DRAGON Moviezone: F I L M W EEK JURASSIC PARK III RUSH HOUR 2 AMERICAN PIE 2 LA STANZA DEL FIGLIO FAST FOOD, FAST WOMEN NYNKE THE FAST AND THE FURIOUS een agent gaat undercover in een groep van straatracers om deze te ontmaskeren SWORDFISH PLANET OF THE APES BLUB, IK BEN EEN VIS MOULIN ROUGE RAT RACE KEIZER KUZCO THE GODDESS OF 1967 ALS KAT EN HOND ARTIFICIAL INTELLIGENCE F I L M W E E K www.cinecity.nl voorpremière première l Donderdag 4 oktober t/m woensdag 10 oktober BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Osiris Trio speelt in de Kloveniersdoelen D'wyz in nieuwe bezetting Try-out concert Jeugdfanfare Zangers gezocht voor Volkskerstzangavond Piekweekend met jamsessie en Bandox Tweede editie Middelburgse Proms The Beatles herleven in De Drvkkery Nieuwe exposities in Galerie T VLISSINGEN Rush Hour II Het speelplein Willem Vermandere doet Goes aan >ele muzikanten deden er het afgelopen seizoen in het Vlissingse Panta Rhei een w gooi naar: een finaleplaats in de Zeeuwse Unplugged Competitie. Uit het enorme aanbod aanstormend talent zijn uiteindelijk negen bands geselecteerd om vrijdag 5 oktober in het Arsenaaltheater de finalestrijd te leveren. Ook deze zesde editie van de Unplugged finale zit weer boordevol variatie qua muziekstijlen. Eén ding hebben alle bands echter gemeen: zij moeten zich unplugged presenteren. Iedere eerste zondag van de maand is er in de I Middelburgse binnenstad een kunst en cultuur- I route. Iedere maand wordt er ook vanuit een ander thema gewerkt en geëxposeerd. Het the ma van zondag 7 oktober is Kind en Kunst. Bij di verse vaste deelnemers aan deze kunstroute kunnen kinderen terecht voor speciaal voor hun opgezette activiteiten. De kinderen kunnen actief deelnemen aan een vormgevingsproces onder begeleiding van professionele kunstenaars. Auto versieren I V Tarantino beleeft premiere op Goes' Lyceum oorpremière| première GOES Donderdag 4 oktober 2001 DE BEVELANDER 11 c Zaterdag 24.00 uur Woensdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 16.00 19.00 22.00 uur Dagelijks 13.45 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 uur Dagelijks 13.45 uur Maandag 21.45 uur s Donderdag 19.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag en woensdag 20.00 uur Zondag 14.00 uur Donderdag en vrijdag 20.30 uur V Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Dagelijks 16.15 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 6 van dit blad. De originele cast van American Pie laat in deze film zien hoe het hun verder vergaat sinds de succesvolle productie uit de zomer van 1999. Na een jaar uit elkaar geweest te zijn, op verschillende scholen met veel nieuwe mensen, huren de jongens een strand huis en beloven elkaar deze zomer de beste, geweldigste en vooral wildste zomer van hun leven te maken. Óf dit ook gebeurt hangt van één ding af: meisjes! Naast de wilde feesten en onge looflijke onthullingen ontdekken de jongens dat mensen en tij den veranderen maar dat hun vriendschap het belangrijkst blijft. Het repertoire van Igor en Eva varieert van akoestisch eigen werk tot covers van onder andere Toni Braxton, Mariah Carey en Cindy Lauper. Al eeuwen is er een strijd gaande tussen honden en katten. De honden lijken in deze film aan de winnende hand te zijn. Zeker als een professor een drankje tegen hondenallergie ontwikkelt en daardoor iedereen een hond als huisdier kan nemen. Als de katten proberen de formule van het drankje te saboteren ont staat een machtsstrijd, waarin de jonge pup Lou het als bewa ker van de originele formule heel moeilijk krijgt. De Stichting Kamermuziek Middelburg brengt 20 oktober in de Kloveniersdoelen een concert, waarin het Osiris Trio werken van Haydn, Brahms en Schumann voor de combinatie piano, vi ool en cello brengt. Het Osiris Trio bestaat uit Ellen Oorver op piano, Peter Brunt op viool en Larissa Groeneveld op cello en bestaat sinds 1988. In de loop van de afgelopen 13 jaar heeft het trio meerdere belangrijke prijzen gewonnen en vele interna tionale optredens verzorgt. Het concert in de Middelburgse Klo veniersdoelen begint om 20 uur. Een nieuwe bezetting, een nieuw gevoel en binnenkort een nieuwe cd. D'Wys, de band van Hammond-organist Carlo de Wijs gooit het over een andere boeg. Na twee cd's in een vrij breed idioom te hebben gemusiceerd komt de nadruk nu op de B3 van de meester zelf te liggen. Jazz, funk, soul en een vleugje latin zijn daarbij een aantal uitgangspunten. Zondag 7 oktober staat Carlo de Wijs met zijn Hammond B3 en Martin Bakker, Le on Klaasse, Marnix Stassen en Erica v.d. Leuv op het podium in café 't Schuttershof in de Middelburgse Schuttershofstraat. Het concert begint om 17 uur en duurt tot ongeveer 20 uur. De jeugdfanfare van Vlijt Volharding uit Oost-Souburg gaat op 3 november naar KNFM-concours in Middelburg. Als voor bereiding daarop heeft de jeugd op 5, 6 en 7 oktober een studie- weekeinde in vakantieoord "Broedershoek" in Koudekerke. Ter afsluiting van het oefenweekend en als try-out voor het grote publiek geeft de jeugdfanfare onder leiding van dirigent Albert- John Vervorst op zondag 7 oktober om 16.00 een concert in het vakantieoord aan de Koksweg 1 in Koudekerke. Belangstellen den zijn van harte welkom om naar de vorderingen en presta ties van de jonge muzikanten te komen luisteren. De entree is gratis. Evenals voorgaande jaren is er ook dit jaar weer een Volkskerst zangavond in Oost-Souburg. Het koor bestaat uit enthousiaste mensen uit Walcheren die gezamenlijk een hobby hebben en dat is zingen. Belangstellenden die deel uit willen maken van het kunnen zich vanaf heden aanmelden bij Tanny Meulbroek, tel. 0118- 461945. De repetities beginnen op maandag 8 oktober om 19.30 uur in de zaal "Irene" aan de Kanaalstraat 8 te Oost- Souburg om19.30 uur. De dirigent is Johan Ruysink. De uitvoe ring zal plaats vinden op zaterdag 22 december. De avond zelf is er een ensemble van Vlijt Volharding aanwezig die onder lei ding van Albert-John Vervorst de samenzang zal begeleiden. Vrijdag 5 oktober om 21.30 is de traditionele Piek-jamsessie. De zaterdag daarop zal vanaf 22 uur de Zeeuwse band Bandox het pand aan de Vlissingse Hellebaardierstraat onveilig maken. Bandox is dol op blues, maar reken niet op de zoveelste ruwe bolster kloon van deze wereld. Rockinnn' en Rollin' moet deze blues zijn, die geënt is op idolen als The Red Devils en de Palad ins. Het piekcafé is beide avonden vanaf 21 uur open en zater dag bedraagt de entreeprijs 3,5 euro (7,83 gulden). In de Nieuwe Kerk te Middelburg beleven zaterdag 6 oktober de Middelburgse Proms hun tweede editie. Het promenadeconcert wordt georganiseerd door het Middelburgs Muziek Korps en wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van het VSB Cultuurfonds Zeeland. Onder het thema 'operette en musical' brengt het MMK samen met de operette- en musicalvereniging 'Groep Papillon' uit Middelburg een programma met, onder an dere, Ouverture der Zigeunerbaron, Fremersberg, On the street where you live, Cream of Clapton en Vera Lynn Forever. De ver koop van toegangskaarten is aan de ingang van de kerk en het concert begint om 20 uur. Opgegroeid in de woelige jaren '60 en zwervend door Europa heeft John Howard zich ontwikkeld tot een popzanger met de emotionele lading van zijn generatie. Hij brengt zaterdag 6 okto ber van 14.30 tot 16.30 uur in de Brasserie van De Drvkkery aan de Middelburgse Markt een tribuut aan The Beatles. Deze mid dag wordt John begeleid door Peter Wessel op gitaar. Galerie 'T' aan de Turfkaai 25-27 te Middelburg opent iedere eer ste zondag van de maand, tijdens de kunst- en cultuurroute, nieu we exposities. Zo ook zondag 7 oktober. In deze maand expose ren Peter Kromhout, Bert van Beek en Ton Lamper in Galerie 'T'. Peter Kromhout exposeert schilderijen op de parterre, waar ook Bert van Beek zijn beelden exposeert. In de kelder stelt Ton Lam per objecten en grafiek ten toon. De opening van deze tentoon stellingen is zondag 7 oktober van 13 tot 17 uur, verder is de gale rie geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 1 tot 16 uur. Door een toverdrankje verandert Stella in een zeester en ver dwijnt onder water. Haar twee broers gaan haar achterna en pro beren het tegengif te vinden. Als ze dit niet binnen 48 uur vinden, blijven ze voor altijd zeedieren. Het tegengif is in handen van een 'boze vis', die belust is op steeds meer macht. Samen met een oorspronkelijke zeebewoner, het zeepaardje Sasha, beleven de vier een spannend en sprookjesachtig avontuur onder water. eenmalige vertoning van deze grootse en epische spektakelfilm verrassingsfilm voor de liefhebber Dagelijks 13.45 uur derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Willem Vermandere zal het komend seizoen Zeeland een aantal keren bezoeken om een concert te verzorgen. Het eerstkomende is een optreden in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes op vrijdag 12 oktober a.s. om 20.00 uur. Willem Vermandere is en blijft voor velen toch een bijzonder mens, een filosoof en bege nadigd zanger/verteller. Daarnaast is hij beeldhouwer/schilder en sinds vorig jaar nu ook schrijver. Hij bracht ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag een boek uit met de titel "Thuis en nog veel verder". Zijn teksten zijn als literatuur en zijn muziek heeft een zuidelijk timbre. Hij kan als geen ander zijn liedjes over het leven, personen en gebeurtenissen op een conférence achtige manier en met een unieke mimiek aan elkaar breien. Een optreden van Willem is steeds een mengeling van oud- en nieuw werk. Samen met zijn twee bijzondere, vaste muzikale companen Freddy Desmedt en Pol Depoorter tovert Willem met woord en klank. Kaarten kosten 22,50/CJP/65+ 20,00 en zijn te reserveren via de tel.nrs. 0113 614024 en 0113 551552 of op de avond zelf in de Grote Kerk in Goes. zij zich vrijdag in het Arsenaal- theater vanaf 19.30 uur onver vormd en onversterkt laten ho ren. Een gevarieerd gezel schap, de finalisten variëren van zeer jong Zeeuws talent tot geroutineerde rockers uit Den Haag. Rond 01.00 uur wordt bekend wie de winnaar is van de zesde Zeeuwse Un plugged Competitie. De prijs die aan de finale is verbonden bestaat uit 2 dagen opname tijd in een studio en een live- cd van de finaleavond. Daar bovenop komt voor het eerst dit jaar de toezegging dat de winnende band tussen de gro ten op het tweede Sunburn festival mag staan. Kaarten a 15 gulden voor de Unplugged finale in het Arsenaaltheater zijn verkrijgbaar bij Panta Rhei, Nolledijk 1 Vlissingen, tel. 0118-419346 of op de avond zelf aan de kassa. De zaal is open vanaf 19 uur. als de Amerikaanse ambassade doelwit wordt moeten Jackie Chan en Chris Tucker weer samenwerken Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur een groep jongens beloven elkaar dat dit de geweldigste en wildste zomer van hun leven wordt Voor een expositie in 'De Boe kenbeurs' aan de turfkaai heb ben kinderen de afgelopen pe riode zelf kunstboeken ge maakt. Deze, op eigen wijze versierde en bewerkte, boeken zijn zondag in De Boeken beurs te bewonderen. Wie vanaf de Turfkaai doorloopt naar de Meestoof 3, naar Stu dio 'Maïspap' kan zien hoe daar in een expositie inge haakt wordt op 'het kind in de kunst.' Vanaf de Meestoof loopt de kunstroute door naar de Schuitvlotstraat. Daar, on der de Oostkerk, in het atelier van Gerdie Zwaan, op num mer 24b, kunnen kinderen hun eigen keramische tegels be schilderen. Van 13.30 tot 16.30 uur is er plaats voor steeds maximaal 10 kinderen. De te gels worden in een keramiek- oven gebakken en later in de week kunnen de kids hun ei gen kunstwerk afhalen bij Ger die. Op weg naar de Markt doet de kunst- en cultuurroute Galerie 't Haentje te Paart aan, waar onder leiding van Lucie Kolff kinderen een raamwerk kunnen maken. Voor deze acti viteit moeten de deelnemers zich wel van tevoren opgeven via telefoonnummer 0118- 613288. Aangekomen op de Markt be zoekt de kunst- en cultuurrou te De Drvkkery. Hier is veel te doen omdat deze Kind en Kunst-zondag in de kinderboe kenweek valt. Op het binnen plein is een expositie met illu straties van de bekende Zeeuwse kinderboekenschrij ver Wim Hofman. In dezelfde ruimte zie je ook wat Iris Com- piet en Shahaira Martina maakten om cum laude af te studeren aan de kunstacade mie St. Joost te Breda. Iris maakte een boek met het ver haal van Sneeuwwitje, Sharai- ra verzon zelf een verhaal voor het prentenboek. Alle te keningen, proefdrukjes, stem pels enz. zijn er te zien. Hoe wel niet helemaal binnen het kader van kunst en kids is er toch nog een kinderactiviteit: Tussen 13.30 16.30 uur kun nen bezoekers simultaan schaken tegen de Nederland se jeugdkampioen Daniël Stellwagen en de Europese kampioen Mark Erwich. Er kunnen maximaal 20 schakers meedoen en kinderen gaan natuurlijk voor. Zij die nog niet uitgewandeld zijn kunnen de route voortzetten naar 't Zand- dorp. In galerie 'In Depot', op een klein kwartiertje lopen vanaf de Markt, is de auto van de galerie toe aan een nieuw jasje. In plaats van tekenen of schilderen op papier of doek kunnen kinderen onder leiding van professionele kunstenaars een gezamenlijk kunstwerk maken van de auto. regisseur Nanni Moretti geeft een inkijkje bij een gezin dat getroffen wordt door onheil In een toekomstige tijd is de bewoonbare wereld overbevolkt. Door een loterij wordt bepaald welke mensen wel of geen kin deren mogen krijgen. Zij die geen kinderen mogen hebben, kunnen een robotbaby adopteren. Robotbaby David ontwikkelt een hoge mate van emotie, een controversieel onderwerp in computerintelligentie. Na verstoten te zijn door zijn adoptiefou ders gaat hij op zoek naar zijn speelgoedbeer en probeert uit te vinden bij welke wereld hij nou echt hoort. Het Haltbureau in de Oosterschelderegio houdt in oktober en november een voorlichtingsactie op de Zeeuwse scholen. In sa menwerking met onder andere theater Kwark en 't Beest wordt tijdens deze campagne het stuk 'Tarantino' gebracht. Het stuk gaat over geweld achter de beheersing en handelt over de treu rige gevolgen van geweld, maar ook over het verleidelijke en aanlokkelijke er van. De voorstelling, die aangeboden wordt aan leerlingen in het derde jaar van het voortgezet onderwijs, be leeft zijn première op vrijdag 5 oktober om 8.30 uur op het Goe- se Lyceum aan de van Dusseldorpstraat in Goes. b reed Donderdag en zaterdag 22.00 uur Vrijdag 19.30 uur Maandag 20.00 uur Bella is een overwerkte serveerster en zit vast in een relatie met een getrouwde man film gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur actiefilm met John Travolta en Hugh Jackman astronaut wordt gevangen genomen wanneer hij neerstort op planeet waar apen heersen avonturen onder water en de jacht naar het tegengif van een toverdrankje Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 16.15 uur musical drama met Ewan McGregor en Nicole Kidman Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur komische taferelen om de inhoud van een kluis Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama zoektocht door Australië naar de eigenaar van een Citroen uit 1967 de strijd tussen honden en katten om een allergiedrankje film van Steven Spielberg met Jude Law en Haley Joel Osment Het uitgangspunt in de un plugged competitie is dat er buiten, op het terras van Panta Rhei gespeeld wordt. Helaas heeft het weer dit seizoen niet zo meegewerkt en moest het overgrote deel van de optre dens binnen plaatsvinden. „Ook heel leuk hoor", maar buiten, tegen de achtergrond van het strand en de zee is na tuurlijk nog mooier", vindt or ganisator Willem-Jan Buys. Weer of geen weer iedere zon dag waren de bands er en werd er gespeeld in sets van maximaal dertig minuten. De competitie is inmiddels een bekend fenomeen en aan be langstelling is dan ook geen gebrek. De bands die als beste gekozen werden, qua muzikaal talent en performance, zijn: Glowball, Bleach, Scwar, Born in a Barn, Rebba the Loon, Igor Eva, R. Lobo, Ibis en Bruno. In deze volgorde zullen

Bevelander | 2001 | | pagina 11