DEnïAL GOEi BV KIJK, SOLLICITEREN IS TE LEREN OPEN MONUMENTENDAG 8 SEPTEMBER van 10.00 t/m 17.00 uur i achting? Problemen van vrouwen in de menopauze Maar er kan iets aan gedaan worden... GEZOND BEKEKEN Meubelstoffeerderij C. J. Brouwer v.o.f. De slager op wielen Renoveren doe je met de ESA stukadoor ?Q7entadministbatiE m*9s Optiek SB i Schrijf u nu in! (u J4RAANL Donderdag 6 september 2001 2 DE BEVELANDER INFORMATIERUBRIEK een andere kijk... op zien OFFICi Zaterdags gesloten. TANDTECHNISCH LABORATORIUM V.D. SPIEGELSTRAAT 56 GOES TEL. 0113 - 231220 Reclame van 10 t/m 14 september goed verzorgd hebben. Samen maken we er een 4 onvergetelijke tijd van Meisje Adres: Goed toegankelijk voor invaliden. Indien nodig helpen wij u ook buiten kantooruren. Gratis advies over o.a.: kunstgebitten met zachte voering aanpassing van uw kunstgebit aanpassing van slecht passende gebitten vederlichte gebitten zonder gehemelte gebitten met magneten voor extra houvast gebitten met implantaten gegoten metalen plaatjes Ruime parkeergelegenheid 22- 08 23- 08 17-08 17- 08 18- 08 18-08 18-08 18-08 Stoffering van klassiek en modern meubilair Tel. 0113-568070 GRATIS RONDRITTEN Er staat een gratis kopje koffie of thee e.d. voor u klaar! Bestellingen 24 uur voordien Woonplaats: - r ook telefonisch aanmelden via 0113 249 249) -- Naam partner: - -Postcode:- UAKINGEN even stil bij uw kraamtijd. U kunt het maar beter MA w K IK Sts 1 Gemeente Noord-Beveland expositie antieke koetsen oldtimers. berekend. Dat zijn de overeengeko men BS" is- a. b. i o.a. demonstratie klassieke schildertechnie ken voor het interieur door de bekende meesterschilder DHR. W. REIJNHOUT. Fraaie nieuwe collecties van interieurstof- fen van gerenomeerde stoffenhuizen uit Europa, Scandinavië en Amerika. demonstratie klassiek en modern meubel- st offeren. Deze adwrtentie volledig ingevuld opsturen naar: Stichting Provinciale Kraamzorg Entadministratie Zeeland Antwoordnurnmar 176, 4460 VB Goes (een postzegel is niet nodig) Seks blijft belangrijk Acht van de tien vrouwen tussen de 50 en 60 jaar vinden een bevredigend seksleven belangrijk. Bijna de helft van de ondervraagde vrouwen heeft nog steeds een actief seksleven in deze fase van hun leven. Maar hoe meer overgangsverschijnselen vrouwen noe men, hoe minder ze van seks genie ten. Met name Nederlandse vrouwen denken dat het bij de overgang hoort om minder zin in seks te hebben en zullen daarom minder snel hulp zoe ken bij een arts. Een deel van de vrou wen geeft toe dat de verminderde zin in seks hen ongelukkig maakt. Zij gelo ven dat hun zelfvertrouwen groter wordt en ze zich vrouwelijker zullen voelen als hun libido toeneemt. Hormoontherapie waarbij oestrogenen gebruikt worden biedt echter geen afdoende oplossing voor met name deze seksuele problematiek, menen deskundigen. Gegevens tonen aan dat juist androgenen de belangrijkste hor monen zijn die de zin in seks beïn vloeden. Het is bekend dat de hoe veelheid androgenen na de menopauze afneemt. Uit diverse onderzoeken blijkt dat tibo- lon (Livial) de hoeveelheid androgenen bij postmenopauzale vrouwen juist doet toenemen. Het genoemde product bootst de lichaamseigen hormonen na, waardoor overgangsklachten verminderen en de zin in seks toeneemt. Bovendien heeft het product een gunstig effect op bot ten en hart- en vaatziekten. Het pro duct is met name geschikt voor vrouwen die minimaal een jaar geen menstruatie meer hebben gehad. De deskundigen die bij het onderzoek hebben geadviseerd, waren het erover eens dat de nieuwe uitkomsten aanto nen dat betere voorlichting over alle aspecten van de menopauze nodig is, vooral over symptomen als minder zin in seks en stemmingswisselingen. Dit is belangrijk omdat vrouwen geneigd zijn hiervoor minder snel een arts te raadplegen, terwijl ze dat bij opvliegers wel doen. Voorstraat 3, Wissenkerke Havelaarstraat 15, Colijnsplaat Redaktie: M. de la Rivière, arts Nieuwe Rijksweg 8, ’s-Heer Hendrikskinderen (gem. Goes) Tel: (0113) 21 36 42 - Fax: (0113) 22 28 69 www.slageropwielen.nl Haccp-gecertificeerd Gratis thuisbezorgd en vers van het mes!! Wij verzorgen bij gunstig weer door de omgeving met een authentieke koets met 2 paarden. Voor de eerste keer houden wij op deze dag een opruiming van couponnen meubelstof voor zéér lage prijzen (vanaf 2,50 per coupon). Binnen ons bedrijf is er plaats voor een nieuwe medewerker. Bent u 18 jaar of ouder, in bezit van rijbewijs en op zoek naar een leuke afwisselende baan! Solliciteer dan bij de Slager op Wielen. Noordweegseweg 6, 4458 AT ’s-Heer Arendskerke of slageropwielen@hetnet.nl Woensdag: ’s-Heer Arendskerke - Nisse - Oudelande - Ellewouts- dijk - Driewegen - Ovezande - Borssele - 's-Heerenhoek - Nieuw- dorp - Lewedorp. Donderdag: 's-Heer Abtskerke - 's-Gravenpolder - Kwadendam- me - Hoedekenskerke - Yerseke - Wemeldinge - Kruiningen - Schore - Kapelle - Biezelinge - Kattendijke. Vrijdag: 's-Heer Hendrikskinderen - Wilhelminadorp - Goes - Heinkenszand. Kwrtitcifsmrek kraamzorg W JTFR0VIWAU Meerwerk U heeft uw ei- vakmanschap. ESA han teert de algemene consu- mentenvoorwaarden die met Consumentenbond en ‘vereniging eigen huis’ Uit de meest recente resultaten van een Europees onderzoek (European Menopause Survey 2001) is gebleken dat naast de bekende overgangssymp- tomen als opvliegers en slapeloosheid vrouwen ook last hadden van minder zin in seks en stemmingswisselingen. In dit Europese onderzoek is gekeken naar de gevolgen van deze over- gangssymptomen voor het leven van vrouwen na de overgang. In totaal zijn 1802 vrouwen tussen de 50 en 60 jaar uit zes Europese landen (Nederland, Italië, Engeland, Zwitserland, Frankrijk en Duitsland) onderzocht. De meeste vrouwen zeggen wel hulp te zoeken voor de behandeling van de opvliegers maar niet voor hun vermin derde zin in seks of stemmingswisse lingen. De meest gebruikte behandeling blijkt hormoontherapie te zijn; behalve in Nederland, waar dit rond de meno pauze minder wordt toegepast. De stemmingswisselingen bleken be langrijke gevolgen te hebben voor hun gevoel van eigenwaarde en vrouwen maakten zich zorgen over de invloed ervan op het gezin. De Nederlandse vrouwen geven zichzelf gemiddeld een 7,4 als gevraagd wordt naar hun gevoel van welbevinden. Een bevredigend seksleven draagt daartoe zeker bij, menen ze. Met de juiste bril toont u een goede kijk te hebben op representatie. Samen met ons kiest u die unieke bril, waarmee u goed 'over komt'. Want individuele benadering in advisering en service is ons dagelijks werk. ben je beter af! dat meerwerk schriftelijk worden overeengeko men. Zo sluit de ESA stukadoor nare verrassin- Jan de Man gen achteraf uit. ESA Veenendaal nog garantie buiten! De ÉSA de stukadoor wordt steek proefsgewijs op kwaliteit een onafhankelijke instantie. het bouwen van een vakantiewoning het slopen van de bestaande woning het plaatsen van een vogelkijkhut het bouwen van een 2 onder 1 kap woning het plaatsen van een houten berging het bouwen/restaureren van de woningen en het vernieuwen van de aanbouw van 1 woning het uitbreiden van de woning het bouwen van een berging INSPRAAK Visie toerisme Noord-Beveland Burgemeester en wethouders maken ter uitvoering van het bepaalde in de Inspraakverordening het volgende bekend. Met ingang van 7 september 2001 ligt gedurende een viertal weken ter gemeentesecretarie (afdeling grondgebied, kamer 1.17), Voorstraat 31 te Wissenkerke, voor een ieder ter inzage de ’Visie toerisme Noord-Beveland’. De gezamenlijke ondernemers van Noord-Beveland en de gemeente Noord-Beveland hebben door ZKA Markt en Beleid een visie laten opstellen op de gewenste toeristisch-recreatieve ontwikkeling van het gemeentelijk grondgebied. Het doel is het veilig stellen van de economische posities van de toeristisch-recreatieve sector en versterking van de karakteristie ke omgevingskwaliteiten van rust, schoon, ruimte en groen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen ten aanzien van de visie kenbaar maken. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Noord-Beveland, Postbus 3, 4490 AA Wissenkerke. Voor het mondeling kenbaar maken van zienswijzen dient contact te worden opgenomen met de behandelend ambtenaar, de heer C.P. de Smit, telefoon 0113- 377356. Wissenkerke, 6 september 2001 Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, De wnd. burgemeester, C.J. van Liere De secretaris, Drs. D. Sinke Kerkplein 5, Kapelle-Biezelinge Telefoon 0113-341489 BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken, gelet op de desbetreffende bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer, bekend dat zij voornemens zijn een veranderingsvergunning op grond van de Wet Milieubeheer te verlenen aan Loon- en handelsbedrijf Van der Heyde aan de Molenweg 43a te Kamperland. De vergunning zal worden verleend onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het milieu. Inzage De stukken met betrekking tot de ontwerp-vergunning liggen vanaf 7 september tot en met 4 oktober 2001 voor een ieder ter inzage tijdens werkuren, alsmede ’s avonds na telefonische afspraak, ter gemeentesecretarie, Voorstraat 31 te Wissenkerke (tel. 0113-377377). Bedenkingen Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 4 oktober 2001 schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die schriftelijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkingen te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Noord-Beveland. Indient daarom wordt verzocht, kan tot en met 4 oktober 2001 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. IE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN SOPHIAHAVEN” VASTGESTELD Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 30 augustus 2001 de le herziening bestemmingsplan Sophiahaven” ongewijzigd vastgesteld. Deze herziening voorziet in een planologische regeling ten behoeve van een uitbreiding van de jachthaven met 101 lig plaatsen. Deze nieuwe ligplaatsen zijn overigens reeds aangelegd, op grond van een zogenaamd artikel 19 WRO-proce- dure die recent is gevoerd. De le Herziening bestemmingsplan Sophiahaven” ligt met ingang van vrijdag 7 september 2001 gedurende vier weken (tot en met 4 oktober 2001) voor een ieder ter inzage bij de afdeling Grondgebied (kamer 1.17) van de gemeentesecreta rie, Voorstraat 31 te Wissenkerke. Gedurende genoemde termijn van terinzageligging kunnen schriftelijke bedenkingen bij gedeputeerde staten van Zeeland worden ingediend tegen het vastgestelde bestemmingsplan, doch uitsluitend door belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze omtrent het ontwerp-plan biij de gemeenteraad kenbaar te maken. Bedenkingen dienen te worden gericht aan: het college van gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Wissenkerke, 6 september 2001. Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, De wnd. burgemeester, C.J. van Liere De secretaris, drs. D. Sinke GOEDKEURING ”2E HERZIENING BESTEMMINGSPLAN WISSENKERKE ZUID-WEST, GEDEELTE OOSTERSCHELDESTRAAT” Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 28 augustus 2001, nummer 017785/20 dir. RMW, hebben goedgekeurd de ”2e Herziening bestemmingsplan Wissenkerke Zuid-West, gedeel te Oosterscheldestraat”. Het bestemmingsplan voorziet in een planologische regeling voor woningbouw op enkele nog onbebouwde gronden aan de Oosterscheldestraat te Wissenkerke. Het besluit van Gedeputeerde Staten, alsmede het genoemde bestemmingsplan, liggen met ingang van 7 september 2001 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie (afdeling Grondgebied, kamer 1.17), Voorstraat 31 te Wissenkerke. Gedurende bovenvermelde termijn kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Beroep kan worden ingesteld door: degene die zich tijdig op grond van artikel 27, lid 1 of 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27, lid 1 of 2 van de Wet op de RuimtelijkeOrdening tot Gedeputeerde Staten te wenden. Indien beroep is ingesteld kan binnen bovenvermelde termijn van zes weken tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingediend. Ingevolge artikel 28 lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening treedt het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goed keuring in werking daags na afloop van de hierboven genoemde beroepstermijn, tenzij binnen deze termijn is verzocht om voorlopige voorziening. In dat geval treedt het besluit tot goedkeuring pas in werking als op het verzoek om voorlopige voorziening is beslist. Wissenkerke, 6 september 2001 Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, De wnd. burgemeester, C.J. van Liere De secretaris, Drs. D. Sinke U hebt wel idee in een materiaal- probleemloze en fraaie re- keus bepaald en (als par- novatie? E-mail dan naar ticulier) de opdracht tot esa@noanederland.nl of renovatie gegeven. Ou- bel 0318-54 20 67. Wij de, losse lagen van wan den en plafonds worden verwijderd. Door het VERVALLEN COMMISSIEVERGADERING De op dinsdag 11 september aanstaande geplande vergadering van de commissie ruimtelijke ordening economie en recreatie zal, wegens het ontbreken van agendapunten, geen doorgang vinden. Sb Sb OPENBARE KENNISGEVINGEN: Ingekomen melding om bouwvoornemen, bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen. Verleende Bouw- en sloopvergunningen en afgegeven positieve reacties tot Bouwvoornemen in de periode van 17-08 t/m 23-08-2001 Binnen 6 weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belang hebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorzieningen worden ingediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, (0113-377377). Trintellaan 18, Kortgene Trintellaan 18, Kortgene West-Zeedijk, Colijnsplaat Kreekpad, Kats Duinen 8, Kamperland Stekeldijk 18 en 19, Kamperland geven u dan de namen van de ESA bedrijven in uw regio. hakken en breken is het Met een ESA stukadoor niet onmogelijk dat er sprake kan zijn van meerwerk. Bedraagt dat meerwerk meer dan 10% van de overeenge komen prijs, dan moet U heeft een huis van vijftien jaar of ouder. En er valt zo langzamerhand best het één en ander aan op te knappen. Met name de wanden en plafonds vertonen barsten en scheuren en in veel kamers zitten er zeker al ‘tig’ lagen behang op de muren. Boft u even dat stukadoorswerkzaamheden aan bewoonde hui zen van die leeftijd onder het lage BTW-tarief (6%) vallen. Spaghetti of macaroni-saus kant en klaar 500 gr.6,95 Kipschnitzels kant en klaar5 halen 4 betalen Hacheevlees hele kilo 11,95 Runderbraadlappen hele kilo 15,95 Runderstooflappen hele kilo 13,95 Ribkarbonade kilo voor.. ƒ12,95 Kalkoenschnitzels gepaneerd 500 gr. 6,95 Roomkroketten 5 halen 4 betalen Ruime materiaalkeus Kwaliteit, zekerheid, vak- In de tijd dat uw huis bekwaamheid. Plus (voor werd gebouwd, hadden consumenten) 5 jaar ga de traditionele bouwma- rantie binnen en 3 jaar terialen van toen i niet de kwaliteit van grondstoffen die we nu gebruiken. Tegenwoor- gecontroleerd door dig is er sprake van een constante hoogwaardige En natuuriijk wordt, als kwaliteit. Perfecte pro- uw huis ouder is dan 15 ducten dus. De keus aan jaar en particulier wordt materialen en technie- bewoond, het verlaagde ken is zo .gigantisch dat BTW-tarief aan u door- je beter kan spreken van berekend. Dat zijn de ‘mooi maken’. Daarnaast pluspunten van het ESA is renoveren tegenwoor- bedrijf. Want de ESA er- dig wel iets anders dan kenning is een waarborg het ‘opknappen’ van voor optimale kwaliteit en vroeger. U heeft er genlijk best zin in om er in uw huis maar eens flink ‘tegenaan te gaan’. Ga u dan eerst maar eens oriënteren bij een stuka- zijn overeengekomen, door. Deze stukadoors Ook is ESA aangesloten maken heldere afspraken bij de Stichting Geschil- over begroting en plan- lencommissie voor Con ning. sumentenzaken. SLUITING GEMEENTEHUIS In verband met een voorlichtingsbijeenkomst op maandag 10 september a.s. zal het gemeentehuis op die dag vanaf 14.00 uur gesloten zijn. Vanwege deze bijeenkomst zal tevens de afdeling grondgebied (waaronder: bouwen, wonen en milieu) van 10.45 tot 12.00 uur telefonisch niet bereikbaar zijn. CAMPAGNE INVOERING NIEUWE REISDOCUMENTEN VAN START VRAAG RUIM OP TUD EEN PASPOORT OF IDENTITEITSKAART AAN Op 1 september gaat een gezamenlijke campagne van start van de gemeente en het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties in verband met de invoering van het nieuwe paspoort en de nieuwe Nederlandse identiteitskaart op 1 oktober 2001Want vanaf deze datum gelden er nieuwe regels voor het aanvragen van een nieuw reisdocument en het bij schrijven van kinderen. Het is belangrijk om op tijd naar de gemeente te gaan. 5 dagen wachten op een paspoort of identiteitskaart Paspoorten en identiteitskaarten worden vanaf 1 oktober op een centrale plaats in Nederland van persoonsgegevens voor zien. Hiervoor is gekozen om over nog beter beveiligde reisdocumenten te kunnen beschikken. Daardoor krijgt men het nieuwe reisdocument niet meer meteen mee, maar kan het in de gemeente Noord-Beveland na 5 dagen worden opgehaald. Als een reisdocument wordt aangevraagd moet het huidige reisdocument worden meegebracht alsook één recente, pro fessionele pasfoto, die recht van voren is genomen (dus niet van opzij). Bijschrijven kinderen Ook het bijschrijven van kinderen verandert per 1 oktober. Ten behoeve van een betere beveiliging wordt de bijschrijving voorzien van een foto. Om de identiteit van het kind vast te stellen, moet bij het aanvragen van een bijschrijving het kind aanwezig zijn en een pasfoto van het kind worden meegenomen. Ook voor het bijschrijven van kinderen geldt voortaan een wachttijd van 5 dagen. De pasfoto van het kind moet eveneens recht van voren zijn genomen. Het kind hoeft niet mee om het paspoort met bijschrijving op te halen. Eerste week oktober aangepaste procedure In verband de invoering van de nieuwe reisdocumenten op 1 oktober kunnen gedurende de eerste week van oktober wel reisdocumenten worden aangevraagd maar in die week nog niet worden uitgereikt. Ook zal gedurende deze eerste week van oktober nog geen gebruik gemaakt kunnen worden van de zogenoemde spoed procedure. In bepaalde situaties kan bij het aanvragen van een paspoort, identiteitskaart of bijschrijving gebruik worden gemaakt van de spoedprocedure. Normaal gesproken kan het document dan de eerstvolgende werkdag worden opgehaald. Aan de spoedprocedure zijn wel extra kosten verbonden. Meer informatie Voor vragen kan men terecht op www.paspoortinformatie.nl of bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente(naam/adres/telefoon).

Bevelander | 2001 | | pagina 2