Zeeuwse boekenmarkt in Goes Mg Beurs Zeeuws antiek CGEN UPRATEN? RKT DATZ de bevelander Gezellige herfstmarkt in Schore Perfect aan de slag Nicky Noe Yerseke tracteert Kien bouwt om tot Vögele Mode -.1. Zaken Zijn Zaken SCHQONENgERG GRATIS PARKEREN IN GOES s Snuffelen in de Praktijk DAGELIJKS Dkiil s o u o j Donderdag 6 september 2001 B 0 N D M N N A N M E E 0 F N T E E L E W A U M E C M S L D 0 E S T L R E A 0 G A N E F O S K 0 E S A M A 0 P N J P M L N A E E E M S M R K E K N N L M E I R E H L R T T T A E E R B R E N O U O T N R A V V S R R O R E O K E A P S G E O E R O U N L N L A L T L S M E V J V K U R K T S L Z G N A O F A K E B N K T O E A O L A S U A S U M E T O L V K T R E A L S J U L P L T U E P E k Aaien Ageren Ajuin Apentuin Arglist Astrologie Bekaf Bies Bondsman Compres Foelie Foto Emotion van Laura Biagiotti Zeeland Seaports steunt Maritiem Museum 'Leef je uit met groenten en fruit' voor kids online De Onschatbare Klassieker jaarboek is uit A^oes mag zich zaterdag 22 september ver- v3 heugen op flink wat belangstelling. Die dag start immers op de Markt de landelijke fiets dag, eerder dit jaar afgeblazen vanwege de mkz-crisis. Verder is de Ganzestad de derde za terdag in september ook het decor van een boeken-, kunst-, uit- en boekenmarkt. Op de boekenmarkt staan Zeeuwse exemplaren cen traal. Nevelen Omloop Onvoorbereid Plezierreisje Resume Sleutel Smet Stiel Valk Vloot Vlot Wenken Nieuwe naam voor Kampman Optiek Twijfelt u ook aan uw gehoor? U bent van harte welkom voor een gratis hoortest en een vrijblijvend persoonlijk hooradvies. ZO HOORT T Goes, Lange Vorststraat 106, tel. (0113) 270305. In de winkel van Groeneveld Opticiens. |"\e Zeelandhallen worden volgend weekend Lx omgetoverd tot een kostbare vindplaats voor antiekliefhebbers en verzamelaars. Vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 september wordt in het Goese evenementencomplex weer de Zeeuwse Antiekbeurs gehouden. Alles over internet in Internet Idee [)raderie, rommelmarkt en kindervrijmarkt. ODat zijn de belangrijkste ingrediënten voor de Schoorse Dag, die zaterdag 15 september weer gehouden wordt in het centrum van Schore. Het snuffel- en koopfestijn wordt extra aantrekkelijk gemaakt door een dagprogram ma met voor elk wat wils: muziek, dans, een springkussen en een autoshow horen ook bij het gebodene. Verder kan er een kijkje geno men worden in de nog niet zo lang geleden he lemaal opgeknapte kerk van het dorp. Alle leerlingen uit het derde leerjaar van /A'Pontes scholengroep locatie Groot Stelle', de school voor Voorbereidend Middelbaar Be roepsonderwijs in Goes, sloten het vorige schooljaar af met een week praktijkstage in een van de vele bedrijven in Zeeland. Chantal de Pree uit Goes ging aan de slag bij Perfect Hypotheken in Goes. Juli Kaartenhuis Karkas Klok Klos Knots Knus Kruk Lies Malen Marine Molm Zeelandica Alicky Noe Fashion in Yerseke bestaat tien IMjaar. Het jubileum wordt de hele maand sep tember gevierd. Volgende week (14 en 15 sep tember) zijn er zelfs 'open verjaardagen', waar op een doorlopende show gehouden wordt. Wie een aankoop van minimaal honderd gulden doet, krijgt er een cadeaubon gratis bij. Slibreeks f^e Nederlandse mo- Lxdeketen Kien is on langs overgenomen door het internationa le bedrijf Vögele Mo de. Voor Zeeland bete kent dit dat de Kien-fi- lialen in Goes, Hulst, Middelburg, Sluis en Terneuzen in de ko mende weken omge bouwd worden naar de Vögele-stijl. DE BEVELANDER 11 De Onschatbare Klassieker. (advertentie) Interieur van de Vögele-filialen. (advertentie) I HOORTOESTELLEN I Stuur uw oplossing vóór woensdag 12 september naar de re dactie van de Bevelander, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City in Vlissingen. De prijswinnaar wordt in de Bevelander van donderdag 20 sep tember bekend gemaakt. In deze woordzoeker zijn alle bovenstaande woorden verbor gen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden de oplossing van deze woordzoeker. Ramon Krijger uit Goes won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. De oplossing van de puzzel uit de Bevelander van donderdag 23 augustus: 'Vloedgolf'. De najaarsmode wordt nader gepresenteerd in de doorlo pende shows tijdens de open verjaarsdagen (vrijdag 14 sep tember van 13.30 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur, zaterdag 15 september van 10 tot 17 uur). lingschoen is dit seizoen na drukkelijk aanwezig. ten ruim voorradig. De ver bouwing wordt in alle 106 Ne derlandse filialen van het be drijf gevierd op 13, 14 en 15 september. De Kien-mode is dan uitverkocht en de naam Vögele prijkt prominent op de voprgevels. Net zoals in Zwit- publicaties uit Middelburg af te reizen. serland, Oostenrijk, Duitsland en België wil het bedrijf dan in Nederland naam gaan maken als dè winkel met betaalbare mode voor het hele gezin. Het totale Vögele-concern heeft in Europa ruim zevenhonderd fi lialen. glas, ladekastjes en kande laars. De Zeeuwse Antiekbeurs is georganiseerd door Antiek beursorganisatie Reijmerink. Dit bureau is, met zo'n vijftien antiekbeurzen door heel Ne derland, één van de grootste in het land. De nieuwste geur van Laura Biagiotti omschrijft zij zelf als 'een eerbetoon aan de Moderne Romantiek'. Het is een romantische, levendige geur die speciaal is gecreëerd voor de vrouw die haar hart volgt en iedere dag vult met romantiek door haar emoties de ruimte te geven. Emotion is een verklaring van de liefde die het leven brengt. Het is een uitnodiging om te leven naar je hart en om de mooie dingen van het leven iedere dag opnieuw te ontdekken. De geur, die samengesteld is uit een boeket van bloemen, fruit en zeldzame houtsoorten is verkrijgbaar in een complete lichaamsverzorgingslijn, zoals shower gel, body lo tion, roll on deodorant en eau de parfum. De Zeeuwse Havenschappen, nu verenigd in Zeeland Seaports, bestaan dit jaar 30 jaar. Óm dat te vieren heeft het bestuur be sloten een tweetal unieke lustrumschenkingen toe te kennen aan twee voor de Zeeuwse cultuur belangrijke projecten. Het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen en het Schelde- theater in Terneuzen ontvingen afgelopen woensdag uit handen van de heer Bruinooge, voorzitter van het bestuur van Zeeland Seaports, beiden een bedrag van 300.000 gulden als bijdrage in de inrichtingskosten. De site www.groentenenfruit.nl bestaat nog maar pas, maar nu al wordt speciaal voor kinderen een nieuw onderdeel aan de website toegevoegd: 'Leef je uit met groenten en fruit' voor kids. Boordevol leuke wetenswaardigheden en tal van spelele menten. Spelenderwijs komen kinderen meer te weten over de rol van groenten en fruit binnen een gezond voedingspatroon. Hierin hoort iedere dag 2 ons groenten en twee keer fruit. Sur fen naar 'leef je uit met groenten en fruit' kan via de website van het Voorlichtingsbureau Groenten en Fruit www.groente- nenfruit.nl of rechtstreeks via www.kids.groentenenfruit.nl. GRATIS PENDELBUS naar het stadscentrum vanaf 07.30 tot 19.00 uur (donderdag tot 22.00 uur, zaterdag tot I 8.00 uur) Uit de nieuwe collectie van Nicky Noe De Onschatbare Klassieker, jaarboek nummer 12-2001, de gids voor de automobielliefhebber, taxateur, verzekeringsmaat schappij en zelfs de douane, is uit. Er staan 5.000 klassiekers met foto en taxatieprijs beschreven in de meest uitgebreide overzichtscatalogus van de Benelux. De complete set van twee delen is te koop voor 34,95 gulden 15,90 euro. Redactie: Ellen de Dreu-Erkens (0113) 274020 Privé (0113) 503903 06-54267132 e-mail:red.bevelander@whz.wegener.nl Redactieadres: Fruitlaan 4c, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0118) 484216. Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Maandag 09.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De Bevelander is een uitgave van We gener huis-aan-huis kranten Zuid B.V. Kampman Optiek in de Goese Lange Vorststraat gaat verder on der de naam Eijsermans Optiek. Eigënaar Hans Eijsermans vonc het, nadat hij de zaak vijf jaar geleden overnam, tijd worden om zijn eigen naam aan de optiekwinkel te verbinden. „Eigenlijk zi1 er al sinds 1989 geen echte Kampman meer in het bedrijf", lichl hij zijn keuze toe. Overigens is de naam het enige dat verandert „Verder gaan we gewoon door zoals iedereen dat van ons ge wend is". Drukwerk en gevel zijn inmiddels al aangepast. De stagebegeleider van Chan tal is mevrouw Y. Springer. "Je moet jongeren de gele genheid bieden om kennis te maken met een baan in de ad ministratieve sector. Ze zijn jong en vrij om zelf hun tijd in te delen. Hier ben je gebon den aan vaste werktijden en dat is toch heel wat anders. Deze richting in de adminis tratieve sector is niet de ge makkelijkste om te leren wer ken. Er wordt veel verant woordelijkheid gevraagd van de medewerksters en je leert er zeer nauwkeurig werken. Je merkt aan Chantal dat ze dat wel is toevertrouwd. Ze werkt serieus en elk telefoontje dat ze aanneemt wordt uitvoerig besproken. Op die manier leert ze niet alleen serieus en nauwkeurig te werken, maar ook op een juiste manier met de klanten communiceren. burgse antiquariaat Delta-boe- ken, wiens eigenaar Gert-Jan de Rooij elk jaar de grote boekenmarkt in Middelburg organiseert, en antiquariaat Sempervirens van Kapelle naar Gerard Lepoeter. Deze laatste komt met een zeer ge varieerd aanbod waarvoor hij op zijn kenmerkende wijze ko pers zal proberen te vinden. bod is divers: van klassiek tot modern, van vrije tijd tot zake lijk, van kleine tot grote ma ten. Kenmerkend is de prijs/kwaliteit-verhouding die scherp genoemd mag wor den. De hele collectie is gedu rende het seizoen in alle ma- -- De beurs geniet een goede bekendheid. Geselecteerde antiquairs presenteren een grote verscheidenheid aan an tiek: klokken, karaffen, minera len, sieraden, oude gereed schappen, zilver, koperwerk, barometers, meubels, pren ten, schilderijen, eethoeken, Oplage: 42.120 Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Fruitlaan 4c, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113)274000 fax: (0113)274010 Pieter Karman (bladmanager) (0113)274090 privé (0113)613394 Henk Mallekote (0113)274031 privé (0113)342535 Cora Slot (0113)274030 privé (0113)344868 Websites en de mogelijkheden van internet zijn te ontdekken in het nieuwe maandblad Internet Idee. Hierin staat namelijk alles wat men weten moet over in ternet. Helder en toegankelijk beschreven, praktisch en mak kelijk. Internet Idee maakt van internetten meer dan alleen surfen op het web. Want het tijdschrift beantwoord allerlei praktische vragen zoals „Hoe kom ik snel aan een eigen e- mail adres? Of: Hoe bouw ik mijn eigen homepage?". Er is nu een abonnement te winnen als uw homepage tot de mooi ste van Nederland behoort. Door de homepage te mailen naar mailbox@internetidee.nl dingt u mee naar dit gratis abonnement. Het eerste num mer van Internet Idee ligt in de winkel voor de aantrekkelijke kennismakingsprijs van 2,50 gulden. Brandweer, politie en ambu lancedienst zijn onder voorbe houd aanwezig. Een promo- tiebus van voetgangersorga- nisatie 3VO laat bezoekers wat zien over verkeersveiligheid. De Schoorse Dag begint om 10 uur met de officiële ope ning door de Kapelse burge meester G.J. de Groot en Scheldegalm uit Hansweert. Vervolgens gaat de braderie (op het Nieuwe Kerkplein) en rommelmarkt (Dorpsplein) van start. Om 11 uur is er een optreden van een plaatselijke dansgroep, om 13.30 uur ge volgd door The Sea Sound Singers. Leerlingen van ballet studio van het ROC laten om 14.30 uur zien wat ze kunnen. Om 15.30 uur komt de plaat selijke dansgroep nog een keertje terug. Een uur later sluiten de braderie en rom melmarkt. De dag wordt afge sloten met een dansavond in het Dorpshuis waarin Duo Unique de avond muzikaal op luistert. De Zeeuwse boekenmarkt wordt dit jaar voor de dertien de keer gehouden. Net als de twee voorgaande keren staan de boekenkramen opgesteld op de Keizersdijk voor Cen trum De Veste waarin boek- handel/uitgeverij De Koperen Tuin huist. De organisatie van de boekenmarkt is in handen van Antiquariaat Laarmans en boekhandel De Koperen Tuin. In het begin van de negenti ger jaren vormde het pleintje voor restaurant De Stads- schuur de plaats waar de boe ken aangeboden werden, maar deze locatie bleek al spoedig te klein te zijn. Daar om werd uitgeweken naar de lommerrijke Keizersdijk bij de Stenen Brug, een idee van de rinkelt. Daar ben je echt de he le dag bezig om gesprekken aan te nemen en door te ver binden. Hier in dit kantoor is het rustiger en leer je veel ver antwoordelijkheid te dragen. Een klein foutje kan vaak enorme gevolgen hebben. Na mijn VMBO diploma ga ik ze ker een vervolg opleiding doen, want ik merk hier al dat er meerdere diploma's nodig zijn om dit soort werk echt on der de knie te krijgen. (behalve zondag) OP 1 RANSFERIUM ZEELANDHALLEN (afslag Goes-Zuid) Als de weergoden Goes gun stig gezind zijn, staan in een herfstzonnetje een kleine twintig kramen op boeken- sneupers (een sneuper is een fanatieke boekenzoeker) te wachten. De Koperen Tuin, die op haar stoep lezenswaardige lekkernijen aanbiedt, pakt uit met vier kramen, terwijl het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen voor het eerst op deze boe kenmarkt vertegenwoordigd is met wel twee kramen. Cle mens van Kempen die het Walcherse gezelschap voor gaat, belooft met bijzondere Chantal liep stage bij Perfect Hypotheken. foto G.H.M. van Damme Chantal nadert de leeftijd waarop ze op een brommer mag gaan rijden. En daarvoor heeft ze ook een verzekering nodig. Samen met enkele vriendinnen trok ze de stad in en meldde zich bij de heer J.de Bruine, eigenaar van Per fect Hypotheken. Naast fol ders voor een verzekering kwam Chantal op het idee om te informeren of de heer de Bruin ook de mogelijkheid had om een week stage te kunnen lopen. Hoewel het in deze branche niet eenvoudig is om een leerling een week lang te laten kennismaken met het bedrijf, stemde de ei genaar in. Enkele weken later leerde Chantal als eerste om de telefoon op een juiste ma nier te leren bedienen. Naast het aannemen van de telefoon hebben ze me ook geleerd te kopiëren, stempelen, post in schrijven, frankeren en wer ken met de computer. Het werken met de telefoon is hier een heel belangrijke zaak; je moet regelmatig bescheiden verzamelen om uiteindelijk een hypotheek aanvraag te kunnen indienen. Je merkt dan dat je de klant regelmatig moet bellen om op tijd alle stukken in het dossier te kun nen opnemen. Het administra tieve werk hier is heel wat an ders dan op een groot bedrijf, waar de hele dag de telefoon Antiquariaat Laarmans wiens winkel aan de Goese Water straat ook deze zaterdag open blijft, pakt uit met fraaie boe ken uit de rubriek Zeelandica; daarnaast zijn de rubrieken Tweede Wereldoorlog, Neder landse letterkunde, flora en fauna ruim vertegenwoor digd. De dertiende Zeeuwse Boe kenmarkt duurt van 10 tot 16 uur. Bezoekers eraan dienen ermee rekening te houden dat zij hun auto's onmogelijk in de binnenstad kwijt kunnen. Van af het Transferium bij de Zee landhallen kan echter met de bus de binnenstad en dus ook de Keizersdijk uitstekend wor den bereikt. De najaarscollectie is kleurrijk en gevarieerd bij Nicky Noe. Aanwezig in de winkel zijn bij voorbeeld rood, paars, au bergine en camel. De jeans kenmerken zich door het ge bruik van prints in dirty en goldlook. Roklengtes zijn on der de knie of enkelvrij, met daaronder aparte laarzen in uni of blokprint. Ook de bow- Er debuteren dit jaar trouwens meer deelnemers. Aanwezig is ook een stand van de uitge vers van de Slib-reeks. Deze kleine Zeeuwse reeks, die na tionaal aanzien heeft verwor ven, heeft mooie aanbiedin gen van fraaie boekjes die in een beperkte oplage zijn uit gegeven. Ook voor het eerst aanwezig is een kraam van de Heemkundige Kring De Beve- landen. Mevrouw Louisse die achter de kraam staat, zegde toe een aantal interessante ti tels te presenteren zoals 'Ril- land-Bath in oorlogstijd' en 'De kerk van Schore'. Óok de fraaie jaarboeken van dit ge nootschap wachten op dit kraam op nieuwe eigenaars. Joel Geldof, eigenares van het Wolphaartdijkse antiquariaat De Boekenwurm, zal op een heel eigen wijze haar stand in richten en bevrouwen. Haar collectie bestaat vooral uit betere kinderboeken. Vaste deelnemers aan het Goese boekenfestijn zijn het Middel- vorig jaar overleden Goese boekhandelaar en uitgever Jan Bruijns. - De eerste stap is een grondige verbouwing van de winkels. Een nieuwe vloer, andere ver lichting en een complete mo dernisering geven de zaken een nieuw, verfrissend en ei gentijds uiterlijk. In Goes en Middelburg is deze verbou wing vorige week begonnen. Donderdag 6 september gaan de deuren daar weer open in compleet vernieuwde stijl. De winkels in Sluis, Hulst en Terneuzen verbouwen van 3 tot en met 12 september. De tweede stap van de om bouwoperatie heeft betrek king op de collectie. De Kien- collectie maakt plaats voor de internationale collectie van Vögele, die bestaat mode voor het hele gezin. Het aan- ^ring T I

Bevelander | 2001 | | pagina 11