Kapellenaar verhuurt supersnelle karts j r r erminj Medische Dienst F Hippe kinderkleding bij* Buzzy Bee de bevelander rVoor echte bes F Beveland Sheila's week bij Toyota Falafelspecialist in Goes Optiek Snuffelen in de EijserinX^ TREEKNIEUWS V.A.17 ■■I voor U klaar Beveland maandag 1 l .‘Sm t. /■\mdat ze een winkel in hippe, vlotte kinder- VZ kleding miste in Goes, is ze er zelf maar één begonnen. En met succes, want sinds de opening van haar kinderkledingzaak Buzzy Bee in mei heeft Claudia Beumer het erg druk ge had. Op dit moment is er een spetterende uit verkoop met kortingen van maar liefst veertig procent op alle kleding (met uitzondering van de nieuwe collectie). aco Paauwe uit Kapelle-Biezelinge heeft sinds kort het eerste verhuurbedrijf van kart auto's in Zeeland. Naast de verhuur zorgt Jaco ook voor het transport van de auto's naar ver schillende outdoor-kartbanen in Nederland en België. Zelf doet hij al zes jaar aan outdoor-kar- ten en door het verhuren van zijn kartauto's hoopt Jaco dat veel meer mensen zullen ont dekken wat een kick het geeft om deze kleine maar snelle autootjes te besturen. (advertentie) Van dag tot dag A lie derdeklassers AAvan Pontes scho- lengroep locatie Groot Stelle maken kennis met het bedrijfsleven. Het onderwijs en het bedrijfsleven streven ernaar om praktijk en theorie dichter bij el kaar te brengen. Z^rillroom Taba in Goes is specialist in döner- kJen falafelgerechten. Volgens de eigenaar van de onlangs geopende zaak Khaled Saleh zijn dönergerechten in de grote steden wel vrij bekend, maar heeft Zeeland nog nauwelijks kennisgemaakt met deze heerlijke Turkse shoarma. „Dönervlees bevat weinig vet en wordt op een speciale manier klaargemaakt met milde kruiden erdoor", legt Khaled uit. Stuur uw oplossing voor woensdag 25 juli naar de redactie van de Bevelander, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City in Vlissingen. De prijswin naar wordt in de Bevelander van donderdag 2 augustus bekend ge maakt. De oplossing van de puzzel uit de Bevelander van donderdag 12 juli: ‘Ledikant’. Alie Overheid uit Goes won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissin gen. ZATERDAG' ZONDAG DINSDAG DONDERDAG Donderdag 19 juli 2001 - DE BEVELANDER 7 treft zijn er erg veel mogelijk Kwadendam- soort aap mooi grootvader bosgang enig 1 strijdperk afrastering buitenlaag zangstuk denken straatsteen schaakstuk 3 4 viseter vaste regel 6 5 7 dus (Latijn) k 2 steile rots 8 www.puzzelland.com Claudia Beumer met schoonzus en zoon. foto Anton Dingemanse Khaled Saleh: „We zijn toch net iets anders dan andere zaken" foto Anton Dingemanse muziek noot Chinese munt naar persoon haar droger (2523 I voorheen Kampman Optiek BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 bijwoord kampeer- verblijf tijdperk wijnhuis leeuwen temmer F Volgens Claudia Beumer voor ziet Buzzy Bee in een grote be hoefte in Goes. „Ik krijg regel matig van klanten te horen wat een aanwinst onze winkel is voor deze stad. Veel men sen denken nog steeds dat we alleen dure kinderkleding ver kopen, maar dat is beslist niet zo. Toen we enkele weken gele den met een kraam op de bra derie stonden, waren veel mensen verbaasd dat we juist zo goedkoop zijn. Een groot pluspunt is verder, dat de kle ding altijd kan worden geruild. Zien de mensen er op dat mo ment even niets tussen zitten, dan kunnen ze een kadobon krijgen. We doen dit omdat veel moeders alleen komen en soms de maat van de kleding min of meer moeten gokken. Op deze manier houden we onze klanten in ieder geval te vreden", vindt Claudia. Sheila Omzigtig: „Het is een echte uitdaging voor mij" foto G.H.M. van Damme te hard op, dan worden ze tij den het rijden al gauw te warm. Te zachte banden daar entegen zijn ook weer niet goed. Maar door jarenlange ervaring weet ik precies hoe veel lucht er in de banden moet. Ook de andere onderde len kan ik exact afstellen, zo dat de kans dat het fout gaat tot een minimum beperkt blijft", legt Jaco Paauwe uit. De opzet van het bedrijf van Jaco is uniek in Nederland. „Ik ken niemand die kartauto's verhuurt maar ook zorgt voor het vervoer daarvan naar de Redactie: Ellen de Dreu-Erkens (0113)274020 Privé (0113)503903 06-54267132 e-mail:red.bevelander@ whz.wegener.nl Redactieadres: Fruitlaan 4c, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0118) 484216. Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Maandag 09.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De Bevelander is een uitgave van We gener huis-aan-huis kranten Zuid B. V. in de collectie, namelijk Trix Rees. De kleding hiervan is apart en leuk te combineren met kleding van andere mer ken zoals Villa Happ. We krij gen dit jaar zowieso een heel gevarieerde wintercollectie. Daarnaast krijgen we een veel uitgebreider aanbod van kin derschoenen en -laarsjes. Een paar schoenmerken die we deze winter verkopen zijn on der andere Titchy, Zecchino d'oro en Pinco Pallino 1950." circuits en weer terug", vertelt Jaco Paauwe. „De trailer waarin de auto's vervoerd worden, biedt echter nog veel meer mogelijkheden. Er zit een keukentje in zodat we ie dereen koffie of thee kunnen aanbieden en er zijn een dou che en een wc aanwezig. Ver der is er een zitruimte in de trailer en bij regen kan ik een scherm van 40 m2 aan de trail er vastmaken, zodat iedereen droog kan zitten. Als mensen na het racen een etentje willen houden, dan kunnen wij daar ook voor zorgen. Wat dat be- overstap willen maken van in door- naar outdoorkarten, maar die opzien tegen de kos ten van de aanschaf van een eigen kartauto. Die mensen bied ik nu de mogelijkheid om individueel of in een groep te gen een betaalbare prijs een dagje te racen op een echt outdoorcircuit. De auto's wor den in een speciaal daarvoor gebouwde race/promotietrail- er naar het circuit vervoerd. Alle deelnemers aan een kart- arrangement zijn verzekerd van vijf kartsessies van elk 12 minuten. Dat lijkt kort, maar tijdens het racen heb je al je aandacht bij het rijden nodig, zodat 12 minuten echt niet te kort is. Daarnaast krijgt ieder een advies over de beste rij^ techniek en verdere techni sche ondersteuning." Volgens Jaco Paauwe is het outdoor-racen een vorm van sport waarbij het adrenaline- niveau tot grote hoogten kan stijgen. „Veel meer nog dan bij het indoorkarten", vindt Ja co. „Omdat de circuits groter zijn, zijn ook de snelheden die bereikt worden hoger. On danks dat is een outdoorcir cuit toch veiliger dan een in- doorcircuit. Bij een outdoorcir cuit zijn er namelijk geen ob stakels langs het parcours ge plaatst, wat bij een indoorcir- cuit wel het geval is. De ver schillen tussen indoor- en out doorkarten zijn eigenlijk zo Ik heb de richting Voertuigen techniek gekozen, omdat mijn vader ook in die branche werkzaam is. Het is een echte uitdaging voor mij. Temeer ook omdat hier al meerdere jaren Martina Louwerse werk zaam is. Zij doet volgende week haar praktijkexamen voor 1e monteur en daar kan ik echt een voorbeeld aan ne men. Na de opleiding bij Groot Stelle wil ik verder gaan op het ROC in de richting Au totechniek". Stagebegeleider dhr. Van den Dorpel vindt het een sociale plicht om jongeren op te lei den en enthousiast te maken voor het vak. „In deze tijd is Stap je binnen bij je opticien... Oplage: 42.120 Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Fruitlaan 4c, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113)274000 fax: (0113)274010 Pieter Karman (bladmanager) (0113)274090 privé (0113)613394 Henk Mallekote (0113)274031 privé (0113)342535 Cora Slot (0113)274030 privé (0113)344868 houding deel van een dier F wreedaard spinnen weefsel Hij vervolgt: „Wat onze ge rechten betreft zijn wij toch net iets anders dan andere za ken. Ik maak de maaltijden weer iets anders klaar, waar door deze een aparte smaak krijgen". Grillroom Taba aan de Korte Kerkstraat 12, naast de Mag- dalenakerk, heeft verschillen de soorten broodjes met on der andere dönervlees, shas- lick, falafel en kebab. Khaled Saleh legt het een en ander uit: „Falafel is een vegetarisch gerecht dat gemaakt wordt van verschillende soorten bo nen met groenten daar door heen. Ik maak het op Egypti sche manier klaar, met lekkere Egyptische kruiden erin. Ke bab is gekruid rundergehakt. Verder gebruik ik iedere dag vers, Turks dönerbrood. Dit zijn vrij grote, ronde broden waar een heleboel ingaat." Verder biedt grillroom Taba de keuze uit vier dürümgerech- ten. „Dürüm bestaat uit opge rold Mexicaans tortilladeeg gevuld met döner kip, döner kalfsvlees, shaslick of rper- gez", vertelt Khaled. „Mergez zijn pikante worstjes en deze dürüm wordt geserveerd met verse salade." Ook heeft grillroom Taba di verse schotels met onder an dere dönervlees, kebab, falafel en kipfilet. Voor de kinderen is er ook een speciaal kinder menu dat bestaat uit kip- schnitzel met friet en appel moes. Verder zijn er verschil lende salades en dranken ver krijgbaar. Zo staan er onder andere twee Egyptische dran ken op de kaart, namelijk mango- en guavesap. „Sinds vorige week bieden we ook de mogelijkheid om onze maaltijden aan huis te laten bezorgen", zegt Khaled. „Dit kan vanaf 17 uur 's middags tot 22 uuf 's avonds. We zijn zelf alle dagen geopend van 15 tot 2 uur.' kleef- middel mistletoe kippen- ziekte schouw burg zelfkant kleding stuk zuiver k gewicht driekroon het echt noodzakelijk om in de komende jaren jonge mon teurs in de garage te kunnen opnemen. Doordat er nogal eens een monteur een heel andere richting kiest, zien we graag jongeren in het bedrijf die automonteur willen wor den". Martine Louwerse heeft na een Mavo opleiding de rich ting KMBO gedaan en hoopt over enkele weken te slagen voor de opleiding 1e monteur. Daarna wil ze zich verder spe cialiseren in de auto elektroni ca. Ook zij is in de voetsporen getreden van haar vader, die al vele jaren werkzaam is als automonteur. het arrangement lager: f 299,- per persoon. Bij groepen tot en met zes personen bedraagt de prijs f 350,- per persoon. Wie een kartauto huurt, wordt wel verwacht om op eigen ge legenheid naar het circuit te komen. De aanvangstijd is meestal elf uur. Na een rijdersbriefing waarbij het belangrijkste wordt uitgelegd, beginnen we om twaalf uur met racen. Kar- tarrangementen vinden voor namelijk plaats op de circuits van Veldhoven, Venray, Em men, Berghem, Genk of Fran- corchamps. De leeftijd van de deelnemers varieert enorm, dat loopt van 13 jaar tot wel 60 jaar. Maar de meesten zijn toch mannen van in de dertig. Vrouwen staan er vaak een beetje huiverig tegenover. Toch merk ik wel dat steeds meer vrouwen het karten ont dekken en het erg leuk vin den." Behalve met het verhu ren van kartauto's houdt Jaco Paauwe zich ook bezig met de verkoop ervan. Het bedrijf van Paauwe is te vinden aan het Waardekenshoekplein 5 in Ka pelle-Biezelinge. Alle leerlingen kunnen zich een week lang oriënteren in een bedrijf. We volgen de praktijkweek van Sheila Om zigtig uit de afdeling Voertui gentechniek. Zij deed haar praktijkervaring op bij Autobe drijf De Jonge BV in Goes. Sheila: „Elke dag werk ik sa men met een andere monteur in de garage. Ze leggen het goed uit als ik een vraag heb of iets niet weet. Doordat ze allemaal verschillend werken, leer ik veel nieuwe handelin gen beoefenen. Zo heb ik al banden gedemonteerd en ge monteerd, distributie riemen vervangen en onderhouds beurten verzorgd. Op dit mo ment zijn we remlichten aan het repareren en aansluiten. Het is wel een groot verschil met de lessen op school. Hier maak je langere dagen en werk je aan een auto van een klant. Je moet dus erg voor zichtig met hun auto omgaan. Buzzy Bee aan de Ganzepoort- straat 5 in Goes heeft een complete collectie baby- en kinderkleding voor elke porte monnee. Naast de wat duur dere merken Schoeffies, Ar mani Junior, Guess en Gian- franco-Ferre verkoopt Claudia ook goedkope kleding van het merk Villa Happ. Claudia Beu mer: „Dit merk is erg in, het verkoopt erg goed. Dat ligt niet alleen aan de prijs van de kleding, maar ook aan het vlotte design. Het merk is on derverdeeld in vier verschil lende lijnen voor elk een an dere leeftijd. Zo is er voor ba bies de Rebble Pebble-lijn; voor de kleuters heet de lijn Artoni. Dan is er voor grotere jongens Square Deal en voor grote meiden de Hot Gossip- lijn. Om een voorbeeld te ge ven van de goedkope prijzen van Villa Happ: binnenkort krijgen we superhippe winter jassen binnen van goede kwa liteit voor rond de honderd gulden." Buzzy Bee heeft kleding voor kinderen van 0 tot 12 jaar. „De kledingmaten lopen vanaf maat 50 tot 164", vertelt Clau dia Beumer. „Deze winter heb ben we een nieuw merk erbij heden. De trailer is ook te huur aan bedrijven die ermee op een beurs willen staan. Zo'n race/promotietrailer heeft natuurlijk een sportieve uit straling, die veel mensen aan zal spreken." Momenteel verhuurt Jaco Paauwe vier 125 cc tweetakt racekarts. Paauwe: „Dat maakt het mogelijk om ook kartar- rangementen voor groepen te organiseren. De grootte van de groep is maximaal 16 per sonen. Bij groepen vanaf ze ven personen is de prijs van sterweg 8, Borssele, tel. 0113- 354010. Noord-Beveland: De praktijk van dr. J.A. Kersse- boom, dr B.J.H. Hasken, dr. G.P.J.M. van Delft en H. v.d. Veen wordt waargenomen door: dr. J.A. Kersseboom, Ooststraat 15, Kortgene, tel. 0113-301319 en dr. H. van der Veen, Oost straat 30, Wissenkerke, tel. 0113-372565. Spreekuur voor dringende geval len: van 11.00-11.30 uur. TANDARTSEN: Spreekuren zaterdag- en zondag morgen van 10.00-11.00 uur. dr. J.H. Stam, Frans den Hollander- laan 16, Goes, tel. 06-53 25 71 31. Tandartsen in de Pijlers uitslui tend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Smit en de Wit, Tel. 0113-220034. APOTHEEK F Spoedvereisende zaken op zater dag en zondag van 10.00-18.00 uur: Apotheek de Pijlers, van Dusseldorpstraat 1, tel. 227104. Spoedvereisende recepten op zaterdag en zondag voor 10.00 uur en na 18.00 uur en van maandag t/m vrijdag van na 17.30 uur: Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes. Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur: Anja de Putter, tel. 0113-224099. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarm centrale Vlissingen bellen: 0118- 414444. DIERENARTSEN:"" Voor grote en kleine huisdie ren Goes, 's-Gravenpolder, Kapel- le, Kruiningen en Krabbendijke e.o. De praktijk van dr A. Mosselman, dr B.J. Boer, M.A.R. van den Boomgaard en dr W. Verboom wordt waargenomen door: W.L. Verboom, tel. 0113-342486. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt waargenomen door: dr. P. Stokman, ‘s-Graven- polderseweg 39, Goes, tel. 0113- 213419 Praktijk voor gezelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113- 572756. Zaterdag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huiskes-Cornelisse en M. Barre voets afwisselend weekend dienst. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Dui- veland: Dierenambulance Dierenbe scherming, dagelijks van 08.00 uur tot 22.00 uur, tel. 0118- 473256. „Uit ervaring weet ik dat er groot, dat ze nauwelijks met veel mensen zijn die graag de elkaar te vergelijken zijn. De kartauto's die voor het racen op een outdoorbaan worden gebruikt, zijn veel lichter dan die voor het indoorkarten. Ook het vermogen van de motor van outdoorkarts is veel gro ter dan die van een indoorau- to. Indoorkarten is leuk, maar als je de adrenaline echt door je aderen wilt voelen stromen, dan moet je toch echt gaan karten op een outdoorcircuit. Dat heeft een veel groter fun- gehalte. En daar doe je het voor." Veiligheid is een van de be langrijkste aspecten van het kartracen, erkent ook Jaco Paauwe. „Ik doe er alles aan om het karten zo veilig moge lijk te maken. Voordat we gaan rijden, leg ik het nodige uit over veiligheid en hoe je veilig kunt rijden. Verder krijgt ieder een die gaat racen een race overall, een helm en een paar handschoenen. Maar ook de circuits zelf zorgen ervoor dat de kans op ongelukken zo klein mogelijk blijft. Om de ba nen heen ligt namelijk veel gras, zodat je veilig de baan kunt verlaten als het nodig is. Verder worden de kartauto's ieder uur nagekeken. Ik rij ze daarvoor op een bok om zo al les beter te kunnen controle ren. Her is erg belangrijk om alles zo af te stellen dat de au to optimaal functioneert. Bij de banden luistert dat bijvoor beeld heel nauw. Pomp je ze Ingang Hertenkamp Kastanje- straat Goes, trimgroep, een voudige conditieoefeningen en spelvormen, 8.20 u. De Zaete Yerseke, bingo, 20 u. Molen de Korenhalm 's-Gra- venpolder, molenmarkt met diverse demonstraties, 10 u. Dorpshuis De Zaete Yerseke en Postbrug aan de kant van Yerseke, vertrekpunten voor de fietstocht door het natuur gebied de Yerseke Moer en langs de zeer bekende oester putten, vanaf 13 u. Ponton bij Mosselveiling Yerseke, vaartocht en videopresentatie over de visserij, 14.30, 15.30 en 16.30 u. Sportcomplex me, Vooruitgang jubilieum- schieting, 14 u. De Schotsman Kamperland, Summertrack.nl, spelpro- gramma met Track en TMF, gepresenteerd door Maurice Kroon, 20 u. SOW-kerk De Ark Hoedekens- kerke, open dag en beklim ming toren, 14-16 u.* Sport complex Hansweert, Reimers- waal Elftal speelt tegen PSV 2, 19 u. Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde Heinkenszand, huifkartocht naar de bloemdij- ken, 13.30 u. Waterskicen trum De Schotsman Kamper land, watertrampoline voor de kinderen, 15 u. Waterskicen trum De Schotsman Kamper land, Waterski-by-night, kabel- waterskiën in het duister met verlichte baan, 21 u. Skate- park De Schotsman Kamper land, Skate-show, skaters de monstreren stuntskaten en streetdance, 20 u. voor 21 en 22 juli 2001 HUISARTSEN: Goes en Kloetinge: De praktijk van dr. Huysman, dr. Posthumus, dr. Joosse, dr. Sla ger, dr. van Straalen, dr. v.d. Werff wordt waargenomen door: dr. J.A. v.d. Werff, Van Dussel dorpstraat 3, Goes, tel. 0113- 227451 De praktijken van de huisartsen Kooiman, Oortman, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen worden waargenomen van vrijdag 17.00 uur tot zondag 19.00 uur door: dr. M.J. Oort man, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 0113-231805. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00 tot 10.30 uur en van 17.00 tot 17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer Arends- kerke, Nieuwdorp, 's-Heer Hendrikskinderen, Nisse, 's-Heer Abtskerke en Wolphaartsdijk: Van vrijdag 17.30 uur tot maan dag 08.00 uur. Boodschappen zo mogelijk tussen 09.00 en 10.00 uur. De praktijk van de artsen Harten, Wolbers, Aarnoutse en Binnen kamp wordt waargenomen door: dr. G.A.C. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113- 612327. Heinkenszand en omgeving: Praktijk van dr J.A. Fortrie/C.T. Miermans. Van vrijdag 17.30 uur tot maandag 08.30 uur: dr. J.A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 0113-563074. Hansweert, Schore, Kruinin gen en Yerseke: Van vrijdag 17.30 uur tot zondag 22.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. dr. A. Plaisier, Burg. Vogelaarstraat 2, Kruiningen, tel. 0113-381566. Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde: Van vrijdag 17.30 uur tot zondag 22.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. dr. J.D. Elzinga, Spoor- laan 2, Krabbendijke, tel. 0113- 501544. Kapelle en Wemeldinge: De praktijk van de artsen de Jong, Eckhardt, Riemeijer en Bakx wordt waargenomen door: dr. J. Eckhardt, Koningin Emma- straat 16, Wemeldinge, tel. 0113- 621438. Van vrijdag 18.00 uur tot zondag 23.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande en 's-Heerenhoek: De praktijk van de artsen de Graaf, Peene, Korstanje, Kronen berg en Zwartelé wordt waarge nomen door: dr. J. Peene, Mon- 2 6 8

Bevelander | 2001 | | pagina 7