Leerlingen Schengehof koesteren hun vrijheid Oedeemtherapeute maakt de huid weer beter LET Moederdagontbijtje voor ‘t goede doel tatattot- Kapelse wint studiereis l* Medische Dienst Bk Extra Duthler Duit Optiek Streeknieuws Beveland ZONNEBRILLEN COLLECTIE 2001 Weekaanbieding Laatste week Beveland .v op zaterdag 5 mei yt/f door Marja Minnaert Hongerwinter h Van dag tot dag f^e beste manier om moederdag mee te ^/beginnen is natuurlijk een ontbijtje. Ro taract Club biedt zondag 13 mei in dat op zicht een leuke service. De opbrengsten van het uitgebreide (op elk gewenst adres in Noord- en Zuid-Beveland te bezorgen) ont bijt zijn bestemd voor een goed doel. Feitenkennis DUT/YLER It/lorgen, vier mei, staan we met zijn allen IVIweer stil bij alle slachtoffers die gevallen zijn in de Tweede Wereldoorlog in Nederland, Nederlands-lndië en de overzeese gebiedsde len. Maar steeds meer staat de herdenking in het teken van het besef dat onze vrijheid, die we heden ten dage hebben in Nederland niet vanzelfsprekend is. Vrijheid, leven zonder angst, is een groot goed dat we moeten koes teren. Openbare Basisschool De Schengehof in 's-Heer Arendskerke benadrukt dat bij de be handeling van de Tweede Wereldoorlog. De re sultaten van hun themalessen zijn in bejaar denzorgcentrum Poelwijck te zien. Zieke huid /■\edeemtherapèute V/Galiena Verton- Steggerda is onlangs haar eigen praktijk be gonnen in 's-Heeren- hoek. Eerder had ze al een praktijk in Veldho ven. Drainage Camouflage Adoptie-opa Stille tocht lelleke Polderman uit Kapelle, leerlinge van IMhet Buys Ballot College in Goes, heeft een beurs gewonnen voor een verblijf aan een Fran se universiteit in de zomervakantie. Ze gaat de ze zomer voor drie a vier weken naar Tours voor een cursus Franse taal en cultuur. Rayban Kaleido Killerloop Serengeti Yeep Kipling Salvatore Ferragamo enz. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG DE BEVELANDER 7 Donderdag 3 mei 2001 (advertentie) voor 5 en 6 mei 2001 foto Anton Dingemanse Leerlingen van de Schengehof bij het oorlogsmonument. en tot uur Rilland-Bath (advertentie) kunnen foto Anton Dingemanse Galiena Verton (rechts) aan het werk. toor Dam (t/m zaterdag 5 mei) Duthler’s Duiten Dagen Profiteer nog t/m zaterdag van tientallen guldens Duitenkorting. basiszorgpakket wordt uitge breid. Behandelingen worden vergoed door het ziekenfonds, maar altijd na verwijzing door een arts." Tristan beseft ook dat vrijheid iets is waar hij gelukkig mee mag zijn. Van zijn oppas heeft hij het verhaal gehoord van een jongen in Soedan die ver volgd werd en na veel moeite kon worden vrijgekocht. „Nu wil die jongen journalist wor den en de waarheid schrijven over zijn land, waar zomaar mensen om niks in de gevan genis komen en gemarteld worden." Onze instelling heeft in Neder land de Franse begraafplaats in Kapelle onder haar hoede. Maar omdat steeds minder mensen de reis naar Kapelle kunnen ondernemen, houden Galiena werkt eveneens met elektrische epilatie volgens de blendmethode. Ze kan hier mee overbeharing in het ge laat of ergens anders op het li chaam definitief verwijderen. „Transseksuelen kunnen met deze methode goed geholpen Poelwijck gepresenteerd, er wordt een angstmuur opge hangen waarop de kinderen van alles rondom het thema angst kunnen zetten en naast De opbrengst van deze actie komt evenals vorig jaar geheel ten goede aan de Catharina Mariahof te Kamperland. Rotar- act Club Goes steunt dit jaar met de opbrengst van al haar activiteiten deze zorgboerderij waar gehandicapte mensen werkzaam zijn. Tristan lezen nog enkele kin deren een gedicht voor. De stille tocht begint om vijf voor acht ‘s avonds en ieder een is welkom. huidoneffenheden en huidver- kleuringen minder zichtbaar gemaakt worden. 0113- 0113- Het ontbijt is gevarieerd van samenstelling en bevat zeer goede producten, aan alles wordt gedacht. Vaders en kinde ren hoeven alleen maar het servies uit de kast te pakken, zo laat Rotaract Club Goes weten. Voor de bezorging aan huis worden geen kosten berekend. De kosten voor een enkel ontbijt bedragen 35,- en wie mee-eet betaalt 55,- voor een ontbijt voor twee personen. Bestellingen kunnen ge plaatst worden via de telefoonnummers 0113-250218 of 0113-370200. „We vinden de Tweede We reldoorlog belangrijk om ver schillende redenen. Uiteraard is feitenkennis er een van, het is tenslotte een belangrijk hoofdstuk in de vaderlandse geschiedenis. Maar daarnaast willen we kinderen ook leren een mening te vormen over hetgeen gebeurd is. Want dat kun je ook vertalen naar de A.' In de afgelopen dagen hebben de kinderen in groepjes ge werkt. Lisette Schoolmeester, Rowan Hoondert en Mette Sinke zijn bezig met het ma ken van een onderduikkast. „Eerst wilden we een huis maken zoals het Achterhuis van Anne Frank, maar daar hadden we geen tijd meer voor", vertelt Lisette. „Toen hebben we dit verzonnen. Het wordt een kast met luikjes en als je die opendoet, zie je twee ogen tussen de kleding en in de opengetrokken la zie je de voeten van de onderdui ker." Behalve de lol die de meiden hebben aan het knut selwerk, zijn ze wel degelijk geraakt door het thema. „Ik vind het echt interessant", vertelt Rowan. „Het is echt ge beurd en als je er zo mee be zig bent dan kun je je voor stellen hoe het voor mensen in die tijd geweest moet zijn. Ze hadden echte angst, die wij nooit meegemaakt hebben." (bij aankoop van 125,-) Tegen inlevering van deze bon. Alleen geldig op 5 mei 2001. Niet geldig in combinatie met andere duitenkortingen of andere acties en afprijzingen. I I I I I I I Alleen geldig op 5 mei 2001. Niet geldig in combinatie met andere duitenkortingen of l andere acties en afprijzingen. I BLIJFT jEVEHKASSEN I I I I Duthler Goes Lange Vorststraat 6-8 - Tel. 0113-217269 - donderdag koopavond sen teveel overstuur raakten door onze vragen." Lisette denkt zelfs dat er vervelende dingen gebeurd zijn, want haar oma werd er helemaal stil van toen ze er naar vroeg. Ook voor Tristan Quaak is de oorlog meer gaan leven. „Na tuurlijk had ik er wel over ge hoord, maar het boeide me nooit zo. Samen met mijn vriend Thijs heb ik een ver haal gemaakt voor de tijds- balk. Dat is een lang papier waarop de jaartallen van 1939 tot en met 1945 staan en waar we de verhalen van belangrij ke gebeurtenissen uit die tijd aan hangen. Zo zijn er verha len over de NSB, jodenvervol ging of de februaristaking Ik ga op vier mei ook nog een gedicht voorlezen in Poelwij ck. Zelfgemaakt, over een meisje dat verdwijnt in de oorlog. Ik ben wel een beetje zenuwachtig, maar ik hoop dat mijn adoptieopa komt. Hij zal trots op me zijn." Jopke van der Borgt schrijft samen met Stephanie van Sabben een verhaal over de hongerwinter. „We moesten van de juf. Liever deden we iets over Anne Frank, maar dat wilde de hele klas wel." Ondanks de aanvankelijke te genzin, is het toch gaan boei en. „We zijn zelf van alles op gaan zoeken en dat vond ik leuk. Zo wordt je steeds nieuwsgieriger", licht Jopke toe. Juf Tamara moet er om lachen. „Dan is het toch nog gaan leven bij ze." Huidtherapie houdt zich bezig met de zieke en beschadigde huid. Nederland telt ongeveer 240 huidtherapeuten, die in een eigen praktijk of zieken huis werken. Sommige thera peuten zijn verbonden aan een revalidatiecentrum of een zo genaamd 'genderteam', waar in mensen worden behandeld die van geslacht willen veran deren. Weer anderen maken deel uit van een Schisis-team, hier worden kinderen behan deld met aangeboren lip-, kaak- en gehemeltespleten. In de jaren tachtig was een te ruggang in de belangstelling voor de herdenking van vier en vijf mei te bespeuren in de samenleving. De overleven den van de oorlog waren im mers al oud en er was al zo veel over gezegd en geschre ven dat mensen het ook wel beu waren. Zand erover en verder gaan was even het motto. Maar de laatste jaren is de betekenis van deze mei-da- gen juist breder geworden. Het draait niet alleen meer om de Tweede Wereldoorlog, maar om het gezamenlijk her denken van alle onrecht waar ook ter wereld. De dodenher denking, zoals wij die allemaal kennen, wordt nu vaak niet meer alleen bijgewoond door hoogbejaarden en oud-strij- ders, maar steeds meer door kinderen en jongeren. Ook in 's Heer-Arendskerke is al jaren lang een dodenherdenking. Het dorp heeft een eigen mo nument voor de gevallenen. De Openbare Basisschool De Schengehof doet actief mee met de herdenking. Onder lei ding van juffrouw Tamara Rentmeester werkte groep ze ven en acht aan een project rond de oorlog. van onder de indruk. Je kunt zien dat iedereen er mee bezig is en die saamhorigheid doet je goed." Na afloop hiervan worden de werkstukken in De huidtherapeute werkt vol gens de methode van de Feld- bergkliniek in Duitsland en past therapeutische manuele lymfdrainage toe: een vochtaf- voerende massagetechniek die lymfcirculatie bevordert of herstelt. De behandeling wordt meestal afgesloten met compressietherapie door ban dages en later het aanmeten van elastische kousen. „Oe- deemvorming tref je dikwijls aan bij mensen waarbij de lymfklieren zijn weggehaald. Het vocht kan dan niet meer goed worden afgevoerd. Met behandeling worden goede resultaten bereikt". Aansluitend op de prijsuitrei king om zeven uur 's avonds wordt er op de Franse be graafplaats om acht uur een dodenherdenking gehouden. Op het oorlogskerkhof in Ka pelle bevinden zich de graven van ongeveer zeshonderd Franse en Noordafrikaanse soldaten uit de Tweede We reldoorlog. Allemaal zijn ze gesneuveld tijdens de ge vechten in Zeeland in mei 1940 en gedurende de bevrij- ding van Walcheren in no vember 1944. VOF EIJSERMANS OPTIEK BRILLEN EN CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 „Al met al denk ik patiënten veel te kunnen bieden. Door de uitgebreide zorg die ik kan verlenen kunnen mensen sneller genezen. Dit kan ook weer invloed hebben op de zorgvraag naar andere in stanties toe. Iemand die bij voorbeeld een open been heeft en hiervan sneller ge neest, hoeft ook minder lang een beroep te doen op de Thuiszorg. Het mes snijdt dan aan twee kanten", aldus de gedreven huidtherapeute. Haar praktijk is gevestigd aan de Benedenstraat nummer 3 in 's-Heerenhoek. Door camouflage Iedereen in de klas heeft een adoptie-opa of -oma in Poel wijck. Dit initiatief, dat in janu ari gestart is door de school, draait nu goed. De kinderen bezoeken opa of oma zelfstan dig en hebben ook al gepro beerd om de oudjes wat te vragen over de oorlog. „Maar dat hebben we heel voorzich- naar tig gedaan hoor", veront schuldigen de meiden zich. „We wilden niet dat de men zijn. Voorbeelden zijn litte kens, kleurverschillen van de huid, acne, ongewenste haar groei, jeuk, irritatie en pijn. Soms is een goed advies vol doende, maar in andere geval len is behandeling van de huid en/of onderhuid noodza kelijk". scholier apart een gesprek ge had. Bij het toekennen van de beurs hebben we vooral geke ken welke leerling het meeste profijt van de beurs zou heb ben. Dat is dus Nelleke Polder man geworden. De tweede prijs, een weekend in Frankrijk, is gegaan naar Marloes Henderikx van het Goese Lyceum. Verder zullen er nog drie bossen bloemen worden uitgereikt als derde prijs aan de drie andere scho lieren die meededen." Te denken valt aan wijnvlek ken, couperose en dergelijke. Door peeling wordt een laag van de huid afgehaald. De huidtherapeute leert de patiënt zelf een dekkend watervast product aan te brengen. Huid massage is gericht op een be tere mobiliteit en stofwisseling van de huid. Verder kunnen jeuk of pijn verminderen en wonden sneller genezen. De beurs wordt door leden van de Franse instelling 'Le Souvenir Francais', de initia tiefnemer van de beurs, op 4 mei uitgereikt in het gemeen tehuis in Kapelle. „Le Souve nir Francais is een instelling die zorg draagt voor de Franse oorlogskerkhoven", vertelt Christèle Zoeter van het Ne derlandse Comité van Le Sou venir Francais. „Ook biedt zij een financiële bijdrage aan nabestaanden en oud-strijders om deze kerkhoven te kunnen bezoeken. we geld over. Daarom hebben we besloten de jeugd meer bij de herdenking van de gevalle nen te betrekken en dit geld te besteden aan een beurs voor een scholier uit de buurt van Kapelle die een bijzondere band met Frankrijk en de Fran se taal wil opbouwen." Om voor de beurs, die sinds 1998 bestaat, in aanmerking te komen, moesten leerlingen uit de eindexamenklassen van de scholengemeenschappen in Goes een brief in het Frans schrijven aan het comité van 'Le Souvenir Francais'. Christèle Zoeter: „In de brief dienden ze duidelijk aan te ge ven waarom de Franse taal zo belangrijk voor hen is en voor hun toekomstige studie. Daar na hebben we met iedere worden, evenals mensen die een stomp hebben nadat ze een amputatie hebben onder gaan. De methode werkt met gelijk- en wisselstroom en ik breng daartoe een naaldje in de haarfollikel. De naald ge leidt de stroom naar de haar wortel waardoor de haargroei verstoord wordt. De haarwor tel wordt als het ware ver brand. Behandeling moet wel enkele keren herhaald wor den", aldus Galiena. Acne is een vervelende huid aandoening die met name bij jonge mensen het dagelijks le ven behoorlijk kan verstoren. „Deze patiënt voelt zich vaak belemmerd om ongedwongen te gaan sporten en uit te gaan. Galiena kan een individueel aangepaste behandeling ge ven die kan bestaan uit bij voorbeeld littekentherapie ge combineerd met manuele the rapie. Verder zijn voedingsad viezen belangrijk, zoals veel vezels en fruit gebruiken en twee liter water per dag drin ken", weet Galiena. De stille tocht wordt ieder jaar op vier mei gelopen vanaf het bejaardencentrum Poelwijck het oorlogsmonument bij de kerk. Tamara Rentmees ter maakt het zelf voor de tweede keer mee. „Ik ben er 561202, 561919. Heinkenszand en omgeving: Praktijk van dr J.A. Fortrie/C.T. Miermans. Van vrijdag 17.30 uur tot maandag 08.30 uur: dr. C.T. Miermans, Clara's Pad 38, Heinkens zand, tel. 0113-561677. Hansweert, Schore, Kruinin- gen en Yerseke: Van vrijdag 17.30 uur tot zon dag 22.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: van 11.00- 11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo moge lijk vóór 10.00 uur. huisarts te Yerseke, tel. 0113-573520. Krabbendijke, en Waarde: Van vrijdag 17.30 uur tot zon dag 22.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: van 11.00- 11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo moge lijk vóór 1.0.00 uur. dr. A. Con- standse, Noordweg 14, Krab bendijke, tel. 0113-501444. Kapelle en Wemeldinge: De praktijk van de artsen de Jong, Eckhardt, Riemeijer en Bakx wordt waargenomen door: dr. M.B. Riemeijer, Park- laan 1, Kapelle, tel. 0113- 341264. Van vrijdag 18.00 uur tot zon dag 23.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: van 11.00- 11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoe- dekenskerke, 's-Gravenpol- hedendaagse samenleving. Discriminatie, racisme, marte lingen, zinloos geweld, het past allemaal rond dit thema." der, Ovezande en 's-Heeren hoek: De praktijk van de artsen de Graaf, Peene, Korstanje, Kro nenberg en Zwartelé wordt waargenomen door: dr. J. de Graaf, Korteweg 23, Driewe gen, tel. 0113-655275. Noord-Beveland: De praktijk van dr. J.A. Kersse- boom, dr B.J.H. Hasken, dr. G.P.J.M. van Delft en H. v.d. Veen wordt waargenomen door: dr. H. van der Veen, Ooststraat 30, Wissenkerke, tel. 0113-372565. Spreekuur voor dringende ge vallen: van 11.00-11.30 uur. TANDARTSEN: Spreekuren zaterdag- en zon dagmorgen van 10.00-11.00 uur. dr. J.H. Stam, Frans den Hollanderlaan 16, Goes, tel. 06-53 25 71 31. Tandartsen in de Pijlers uitslui tend voor patiënten van tan dartsen Houg, Koster, Smit en de Wit, Tel. 0113-220034. APOTHEEK: Spoedvereisende zaken op za terdag en zondag van 10.00- 18.00 uur: Apotheek de Pijlers, van Dusseldorpstraat 1, tel. 227104. Spoedvereisende re cepten op zaterdag en zondag voor 10.00 uur en na 18.00 uur en van maandag t/m vrijdag van na 17.30 uur: Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes. Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur: Margreet Ver- schoore, tel. 0113-224099. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarmcentrale Vlissingen bellen: 0118- 414444. DIERENARTSEN: Voor grote en kleine huisdie ren Goes, 's-Gravenpolder, Kapel le, Kruiningen en Krabbendij ke e.o. De praktijk van dr A. Mossel man, dr B.J. Boer en dr W. Verboom wordt waargenomen door: dr. A. Mosselman, Ho genakker 8, Kruiningen, tel. 0113-381233. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt waar genomen door: dr. P. Stok man, 's-Gravenpolderseweg 39, Goes, tel. 0113-213419 Praktijk voor gezelschaps dieren Molenlaan 24, Yerse ke, tel. 0113-572756. Zater dag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huisk- es-Cornelisse en M. Berre- voets afwisselend week enddienst. Huid- en oedeemtherapeute is ze voluit. Ze oefent een erkend paramedisch beroep uit en is nu, naar eigen zeggen, de tweede huidtherapeute in Zee land. Door de nauwe samenwerking met huisartsen en specialisten speelt ze een belangrijke rol bij het behandelen van een aantal zeer uiteenlopende klachten van de huid. Oe- deemvorming, acne, litteken weefsel, open benen en over beharing vormen slechts een onderdeel van haar werkveld. „Ik werk nauw samen met huisartsen in de regio, de af delingen plastische chirurgie, algemene chirurgie, oncologie en radiotherapie van de zie kenhuizen. Een huidtherapeu te werkt voornamelijk aan de niet intacte huid. Elk jaar moet ik een aantal symposia bijwo nen om mijn vakkennis op peil te houden. Voor Zeeland vind ik het erg belangrijk dat het Galiena: „Er zijn nogal wat mensen met huidproblemen. Genoemd kunnen worden een ulcus (zweer), decubitus (doorliggen), oedeem (vocht ophoping), ernstige mate van acne, littekens na brandwon den, radiobestraling en over beharing. Dit is slechts een fractie van de problemen aan de huid die ik kan behandelen. Ik ben ervan overtuigd dat er veel mensen rondlopen met klachten terwijl ze niet weten dat deze goed te behandelen HUISARTSEN: Goes en Kloetinge: De praktijk van dr. Huysman, dr. Posthumus, dr. Joosse, dr. Slager, dr. van Straalen, dr. v.d. Werff wordt waargenomen door: dr. R. Posthumus, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-230318. De praktijken van de huisart sen Kooiman, Oortman, Sch- meitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen worden waargeno men van vrijdag 17.00 uur tot zondag 19.00 uur door: dr. D.W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113-215003. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00 tot 10.30 uur en van 17.00 tot 17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, Nieuwdorp, 's- Heer Hendrikskinderen, Nis- se, 's-Heer Abtskerke Wolphaartsdijk: Van vrijdag 17.30 maandag 08.00 uur. Bood schappen zo mogelijk tussen 09.00 en 10.00 uur. De praktijk van de artsen Har ten, Wolbers, Aarnoutse en Binnenkamp wordt waargeno men door: dr. R.B.T. Wolbers, Korte Achterweg 16, 's-Heer Arendskerke, tel. spoednr. Wijkcentrum Jan Ligthart Goes, technika 10 voor meis jes van 10 t/m 12 jaar, 19 u. Informatiecentrum Zonne- bloemstraat 53 Goes, spreek uur bureau ouderen-hulpver- lening, 14-16 u. Ingang Hertenkamp Kastanje- straat Goes, trimgroep, een voudige conditieoefeningen en spelvormen, 8.20 u. Wijk centrum Jan Ligthart Goes, bingo, 20 u. Dorpshuis d'n Ostpit Oudelande, Koningin- ne-bevrijdingsbal met Take Five, 21 u. Velden Luctor '88 Heinkenszand, Piet Vermeulen voetbaltoernooi, 9 u. Kastan- jestraat/Langeweg 's-Graven polder, feestelijke opening speel- en skateplek. Her vormde Kerk Baarland, rom melmarkt en torenbeklim ming, 9.30 u. Bethelkerk Goes, Theater groep Balans speelt 'Bidden', 18.30 u. Kerk Ellewoutsdijk, meezingmiddag met Cees Hoogesteger en Engel Rein- houdt, 14.30 u. Kwadendam- me, wielerronde van Kwaden- damme, 12 u. Hotel Terminus Goes, infor matieve themabijeenkomst UGO met als onderwerp de Wet Voorzieningen Gehandi capten, 14 u. Wijkgebouw De Spinne, hob- by-techniekclub voor jongens van 10-12 jaar, 16 u. Grote Kerk Goes, carillonbespeling door Sjoerd Tamminga, 13.30 u. Trojehonk Borssele, avondvierdaagse, 5 en 10 kilo meter, 18.30 u. Wijkgebouw De Spinne Goes, kinderinstuif voor kinderen van 4 t/m 12 jaar uit de Goese Polder, 14 u. Leger des Heils Goes, dienst 'Samen op naar Pinksteren', 19.30 u. Wijkcentrum Jan Ligthart Goes, technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 19 u. Hotel Goes, vergadering van Kamer centrale Zeeland, 19.45 u. t 4 ler< N 1 f I

Bevelander | 2001 | | pagina 7