Transferium lost parkeerproblemen op Horen Beter Gratis hoortest en vrijblijvend hooradvies Het Wilde Westen proeven de bevelander Bevahuis ondergaat metamorfose Wemeldingse wint Dutler-kleuractie Zaken Zijn Zaken I :el 33 3 Zakelijk Kort 1-r door Marja Minnaert Reisboekenweken N T N G T G N N K P G T N B G o K N T S T K (advertentie) Aangever Dertien Eiland Gemeen Ierland Inlaat Kaketoe Kastpapier Ketelsteen Kimono Koppeling Korfbalspeler Landadel Meesteres Morgenstond Nederlands Overloop Restaurant Sleepboot Speelplaats Stapel Stentor Stoomboot Studio Tekenboek Triton Tropendienst Verzet Voorganger Voorstel Positief Motorfietsverkopen dalen met 23 procent Nagelversterker in pastelkleur an de Magdalenastraat in Goes is vorige aweek Texaans restaurant Durango geo pend. Een vleugje van het Wilde Westen voor de liefhebbers dat zich op hun bord vertaalt in grote malse biefstukken, T-bone steaks en spare ribs, alle gekruid met de authentieke kruiden. „Dat geeft de gerechten juist dat apar te wat ze onderscheidt van een willekeurig lap je vlees", licht eigenaar Peter Valkis toe. „En re ken maar dat ze heerlijk mals zijn, om je vin gers bij af te likken, zo lekker." Goed voorbeeld Oinds kort is vrij parkeren in een groot deel Ovan de Goese binnenstad niet meer toege staan. Het parkeergebied voor vergunninghou ders is aanmerkelijk uitgebreid, er zijn meer be taalde plaatsen bijgekomen en de nieuw te re aliseren parkeerplaats bij het NS station is nog niet klaar. Ergernis alom voor velen, die ge wend waren hun auto in een van de Goese woonwijken tegen het centrum aan te zetten. Maar al die frustratie is eigenlijk overbodig, want er is een prachtig parkeerterrein bij de Zeelandhallen, dat met een gratis buspendel die ieder kwartier rijdt, verbonden is met de stad. Alleen de potentiële gebruikers, degenen die in Goes werken of winkelen, laten het vooralsnog afweten. En dat terwijl het écht tijd bespaart. ABAB-Accountants sponsort '15 van Zeeland' Brief Kunst-Ahoy in Rotterdam Verbazing Streep in de letterbrij al de onderstaande woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen een woord als eindoplossing. g hl A-i f u 1 J DE BEVELANDER 7 Donderdag 26 april 2001 I De achtjarige Cynthia uit Wemeldinge mag op kosten van Duth- foto Anton Dingemanse Ier naar De Efteling. M S E G R O M V D N O A L N S 0 T L E D A D N D E M E T O N A N E K A T O T R A U R A A N R A S S S G R S K D L L A N E T E I T R N R E E E I E T O A T O E E E R O A O D L I N O O N T Z O E A M L E D L A O T V R R P N S R L B R O M N N E E R I E L E U P 0 I E P G O P E V E A T K O E E A O T L T O T E R S M P A E E E V S I P T A K E T R E P A K F R O E L E P S L B R A Coosje Buskenstraat 1 55, Vlissingen, tel. (0118) 44 01 65 J. Bos, hier samen met zijn dochter, in de totaal vernieuwde zaak. foto Anton Dingemanse 4 I dit veel sneller is. Ik vertel het ook tegen mijn andere colle ga's, maar ze blijven wantrou wend." Toch, zo vertelt chauffeur J. Koorevaar, loopt het best aar dig. „Paaszaterdag bijvoor beeld, hebben we zeshonderd mensen getransporteerd van af het transferium. Dat was volle bak." Huidige eigenaar van de kle dingzaak hartje Goes is sinds 1966 J. Bos. Zijn vader, W. Bos, legde in 1938 in de Pape- gaaistraat de basis voor wat je nu een familiebedrijf kunt noe men met een winkel voor vak- kleding en confectie. Die ver huisde in 1953 naar de Lange Vorststraat, naar de plek waar de zaak nog altijd is gevestigd. hoe comfortabel het eigenlijk is. Het OOG staat er achter, en we hopen dat er meer mensen over de streep komen." Van 7 tot 27 mei is zijn de Nederlandse reisboekenweken. Uit onderzoek blijkt dat het lezen van boeken zich verplaatst van doordeweekse perioden naar perioden van vrije tijd. Om het le zen tijdens de vakantie te stimuleren zijn de weken van het reis boek ingesteld. Deze weken richten zich zowel op leesboeken als op informatieve titels. Romans en verhalenbundels die gesi tueerd zijn op een bepaalde reisbestemming worden uitgelicht, evenals de non-fictie uitgaven die een aspect van een andere cultuur behandelen. Hierbij valt te denken aan architectuur, ko ken, wijn, geschiedenis, natuur en religie. Tijdens de actieperio- de worden in de deelnemende boekenwinkels boeken verloot onder kopers van reisgidsen. Er wordt nu bijgehouden hoe veel mensen de bus gebruiken en hun reacties worden ook geregistreerd. „Zonder uitzon dering allemaal erg positief", zo weet chauffeur Koorevaar te vertellen. „Wat aan de reac ties opvalt is dat sommigen zelfs bereid zijn om een klein bedrag er voor te betalen, ge woon omdat ze het zo'n goe- De verkoop van motorfietsen is in de eerste drie maanden van dit jaar gedaald met 23 procent ten opzichte van dezelfde perio de vorig jaar. In totaal zijn 4641 motoren op kenteken gezet. In het eerste kwartaal van 2000 waren dat er 6050. De verklaring van de teruglopende motorverkopen moet vooral worden ge zocht in het afnemende consumentenvertrouwen, aldus Ine Cup, secretaris van de afdeling Gemotoriseerde Tweewielers van de RAI Vereniging. NAIL- i w E O XD N N telt J. Bos, in 1986 werd be gonnen met een Levi's Store in een belendend pand. Twee Bos winkels naast elkaar dus. De derde generatie Bos dien de zich in 1999 aan in de per soon van E. Bos, zoon van J. Bos. Het jeanspakket werd toen uitgebreid met ook de topmerken op dit terrein en 't Bevahuis vergrootte tevens de collectie dameskleding in de betere merken. Onlangs zijn de twee aan el kaar grenzende kledingwin kels samengevoegd tot één. De naam Bevahuis werd ge handhaafd. Het resultaat van Restaurant Durango, pas geopend in Goes. foto Anton Dingemanse. zin om een parkeerplaats te gaan zoeken. De pendeldienst die we nu in het leven hebben geroepen, is bedoeld om het woon werk verkeer van dienst te kunnen zijn." Hij is in de jaren die sindsdien zijn verstreken wel aanzienlijk groter geworden. Toen J. Bos in 1966 zijn vader opvolgde werd het aanbod van vakkleding en confectie uitgebreid met vrijetijdskle- ding en met de inmiddels uit Amerika overgewaaide jeans. De groeiende populariteit van jeans leidde er toe dat, zo ver- kv WW Redactie: Ellen de Dreu-Erkens (0113)273020 Privé (0113) 503903 06-54267132 e-mail:edreu@pzc.nl Redactieadres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Maandag 09.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De Bevelander is een uitgave van We gener huis-aan-huis kranten Zuid B. V. Ron Berks van het OOG erkent dat de ondernemers en hun personeel eigenlijk het goede voorbeeld moeten geven. „Het parkeerbeleid in Goes verandert natuurlijk voortdu rend. Toen drie jaar geleden Samen met zijn vrouw Miran da is Peter in dit ook voor Goes nieuwe avontuur ge stapt. Nadat ze hun manege in Hoedekenskerke hadden ver kocht, wilden ze als zelfstandig ondernemer weer iets nieuws. Het werd Durango, een Texaans restaurant in western stijl. „De naam Durango komt uit een strip. Het is de titel en tevens hoofdpersoon van het verhaal", vertelt Miranda. „Doordat we de manege had den, gingen we al veel met paarden om en Peter werkte al zeven jaar in dit pand waar voorheen een Grieks restau rant was gevestigd. Toevalli gerwijs vielen de verkoop van de recente verbouwing en ver nieuwing is indrukwekkend. Niet alleen door de fraaie nieuwe, heel brede voorgevel, maar ook door de imposante winkelruimte zelf. Die is aanvankelijk opgedeeld in, van de straat af gezien, een jeansafdeling en een heren- confectie-afdeling, maar vormt dan een grote brede ruimte. De achterkant wordt gevormd door een hele rij paskamers, daarvoor kunnen klanten aan een ronde tafel genieten van een kop koffie of thee. Links is een afdeling vrij- etijdskleding, rechts geven en kele brede traptreden toegang tot een aparte afdeling vrij- etijdskleding voor dames. J. Bos over de verbouwing en vernieuwing: „We willen het gemoedelijk en overzichtelijk hebben. Er zat een gat tussen gemakkelijke kleding en con fectie, dat hebben we opge vuld. Ook met het oog op de jonge zakenmensen van nu. We hebben kleding voor de jonge businessman tegen scherpe prijzen en dat blijkt nu al een succes". NAII- RtfiAIR COIOV» Nail Repair in kleur. Oplage: 42.120 Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113)273000 fax: (0113)273010 Pieter Karman (Manager) (0113)273021 privé (0113)613394 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113)342535 Cora Slot (0113)273028 privé (0113)344868 Vanaf half acht 's ochtends tot 's avonds zeven uur en op donderdag zelfs tot tien uur, rijdt er een bus naar de Van der Spiegelstraat, waar hij stopt bij het kantoor van het GAK. Langer dan een kwartier hoeft de gebruiker nooit te wachten en de bus is nog gra tis ook, evenals het parkeren. Hiervoor is een van de over dekte hallen van de Zeeland hallen gereserveerd. „Het pro ject dat vorig jaar voor het eerst gestart is bij wijze van experiment, is de gemeente en de gebruikers goed bevallen", vertelt wethouder M. 't Hart, die ruimtelijke ordening in zijn portefeuille heeft. „Toen start te het wat later op omdat we ons toen meer richtten op het transporteren van toeristen naar de binnenstad. Die ken nen Goes niet en hebben geen de manege en het vrijkomen van dit pand vrijwel samen en voor ons was de beslissing toen snel genomen. Boven dien blijven we zo ook een beetje in de paardensfeer." Het restaurant is in stijl aange past. Saloon taferelen en cow boys sieren de muren. „Veel van de vleesgerechten zijn gegrild en onze kok kan uitstekend omgaan met de kruidenpot, waarvan onder meer de cajun-kruiden ook een onderdeel uitmaken", ver volgen Miranda en Peter. „Ty pisch voor de Texaanse keu ken is wel de enorme lappen vlees, die soms wel vijfhon derd gram kunnen zijn. Maar alles wordt voortreffelijk en heerlijk mals klaargemaakt door de chef-kok. Ook hebben we visgerechten op onze kaart, zoals de big prawns, de grote garnalen en ook twee vegetarische gerechten. Als voorgerecht raden we de buf falo chicken wings aan, ook iets wat je beslist gegeten moet hebben." Daarnaast is Durango beslist niet prijzig en biedt liefhebbers de mogelijkheid om onge dwongen voor een zeer redelij ke prijs heerlijk uit eten te gaan. „Je hoeft niet chique te zijn, zelf lopen we ook in een cow- boy-outfit rond. Het biedt men sen de mogelijkheid om eens iets compleet anders te probe ren en kennis te laten maken met een keuken die misschien niet alledaags is, maar zeker niet onderdoet voor andere buitenlandse eetgelegenhe den", besluit Peter Valkis. Op 11 augustus 2001 zal de tweede editie van de '15 van Zee land' worden georganiseerd. Een (inter)nationale wegwedstrijd over exact 15 kilometer. Deze wedstrijd kan ook dit jaar weer re kenen op deelname van de top van de Nederlandse wegatletiek. Ook een aantal mannen en vrouwen uit de rest van Europa en uit Afrika zal weer aan de start verschijnen. In de editie van 2000 werd de ABAB-hoofdprijs gewonnen door de Keniaan Dominic Kipchumba. Bij de dames was het de Nederlandse topatlete Ir ma Heeren, die de hoofdprijs mee naar huis mocht nemen. De Goese vestiging van ABAB-Accountants ondersteunt deze atle tiekwedstrijd ook dit jaar. Het accountants- en juridisch advies bureau is als clubsponsor betrokken bij AV'56 en draagt de atle tiek een warm hart toe. ABAB-Accountants heeft zo'n dertigtal vestigingen in Zuid-Nederland. Binnenkort verhuizen zij van het Industrieterrein De Poel naar het in het oog springende gebouw aan het Tiendenplein in Goes om van daaruit hun dienstverle ning op het gebied van accountancy, belastingadvies en juridi sche dienstverlening voort te zetten. Een nieuwtje in nagellakland is een nagelversterker in kleur. Aangezien twee van de drie vrouwen kampen met nagelproble- men is dat makkelijk, want ineens worden nagelverzorging en mode bijeengebracht in één product. Alle warenhuizen en dro- gisterij-parfumeriezaken brengen deze nouveauté, Trind Nail Repair Colour, nu de pastelrage in alle hevigheid is losgebar sten. Dit gebeurt onder de naam It's now or never: vier verschil lende nagelversterkers in de zachte, nostalgische pastelkleuren roze, lila, beige en oranje. Omdat de vrouw de laatste jaren steeds individueler is gaan bepalen wat ze draagt, was er al lang geen sprake meer van één uniform modebeeld. Er zijn meerdere 'looks' naast elkaar. Maar - alsof het afgesproken was - dit voorjaar trekken alle modehuizen wél een lijn: het is alles pastel wat de klok slaat. maand in deze krant bij een ad vertentie van modehuis Duth- ler in de Goese Lange Vorst straat. Kinderen werd gevraagd die tekening zo mooi en orgi- „Probleem is dat de parkeer terreinen in het Marconige- bied rond de Konmar en bij de Praxis nog gratis zijn", ver volgt de wethouder. „En de meeste mensen beginnen voor negen uur 's ochtends met werken. Zij bevolken nu voor het grootste deel deze parkeerplaatsen, wat weer problemen geeft omdat het winkelend publiek zijn auto weer niet kwijt kan. Op den lange duur gaat dat dus ten koste van de omzet van de on dernemers. Daarom is er na mens de Ondernemers Orga nisatie Goes (OOG) een brief naar alle ondernemers in Goes gegaan om hun perso neel te wijzen op het bestaan van het transferium. Trou wens, ook het OOG staat ach ter het initiatief en draagt haar deel bij aan de kosten van dit project." Gedurende drie dagen exposeren ruim 900 kunstenaars geza menlijk in de Rotterdamse Ahoy-hallen. Van 27 tot en met 29 april is de grootste kunstbeurs van Nederland te gast in de cultu rele hoofdstad van Europa 2001. In tegenstelling tot andere gro te kunstbeurzen zijn op Kunst Ahoy niet alleen grote galeriehou ders aanwezig maar hoofdzakelijk de kunstenaars zelf. Doordat deze hun werk zelf presenteren liggen de verkoopprijzen bedui dend lager dan op die andere beurzen: de provisie voor de tus senhandelaren valt weg. Op Kunst-Ahoy is de kunstenaar het uitgangspunt. De openingstijden zijn op vrijdag van 19 tot 22.30 uur, op zaterdag van 10 tot 22.30 uur en op zondag van 10 tot 18 uur. Meer informatie op 0165-393001 of op www.kunstevent.nl Bij de aanpak van het interieur werden wanden, stellingen, plafonds en verlichting geheel vernieuwd. Er kwam ook een aparte paskamer voor inva liden. Directeur Bos: „We wil den dat het vooral gemoede lijk zou zijn en niet uitsluitend zakelijk. We werken met opge wekt personeel dat verstand van zaken heeft, samen een leuk team vormt, met per per soon toch een eigen inbreng". De meeste forensen die in Goes werken, blijken moeilijk te overtuigen, zo leert de prak tijk. De bus die rond half acht staat warm te draaien, blijft leeg. Rond acht uur komen de eerste gebruikers, die stuk voor stuk allemaal erg enthou siast zijn en zich er over ver bazen, dat niet meer mensen van deze service gebruik ma ken. „Mensen zijn rare we zens", zo licht een mevrouw toe. „Liever zetten ze hun auto op een kwartier lopen van de binnenstad, niet beseffend dat NAIl RLPAIR F toiovs f neel mogelijk in te kleuren met als hoofdprijs een dag naar het Kaatsheuvelse pretpark. Cyn thia, die altijd meedoet als er platen of tekeningen ingekleurd moeten worden, deed nu na tuurlijk ook mee. En mocht vori ge week woensdag bij Duthler de hoofdprijs in ontvangst ne men en op de foto met de prijs. Haar moeder: "Ze doet altijd mee met het kleuren van teke ningen, won al veel vaker prij zen, maar toch blijft het een leu ke verrassing als je de hoofd prijs wint". Zo'n 150 gekleurde tekeningen kwamen bij Duthler binnen voor de als limiet gestel de datum van 10 april. Ze han gen achter in de modewinkel, waar ook de afdeling kinderkle ding is, aan de muren. Kinderen van 2 tot 11 jaar deden mee, zo valt na te gaan. De kleurplaat van Cynthia springt er inderdaad uit. Ze maakte met behulp van textiel verf echte wolken, op de gordel van het omlaagzwevende man netje glinsteren diamantjes, de parachute is ook versierd en in de lucht zweven vogels van vilt en gekleurd papier. De mooiste prijs die Cynthia ooit won was een hele dag met het hele gezin naar Am sterdam. Toen behoorde ze tot de 25 prijswinnaars van een landelijke wedstrijd die 700 in zendingen op-leverde. De prijswinnaars maakten toen met hun ouders een rondvaart door de Amsterdamse grach ten en bezochten Artis. foto Anton Dingemanse de service vinden. Ook toeris ten vinden het een extra di mensie geven aan hun dagje uit. Je rond laten rijden, is vooral voor kinderen erg leuk." Het nieuwe groepje wachten den bij de Zeelandhallen, is het zonder twijfel met elkaar eens. Ze snappen die kantoor lui niet, die liever gefrustreerd een vrije parkeerplaats zoeken op een kilometer loopafstand, dan dat ze lekker droog in de hal wachten op de bus. „Men sen zijn vaak gemakzuchtig, maar ook koppig", zo besluit één van de gebruiksters. De pendeldienst van en naar het transferium. het Hollandiaplein en het Mo lenplein betaald parkeerge bied werden, was dat de eer ste fase waaraan men moest wennen, maar deze terreinen staan meestal vol. Mensen gingen vervolgens de woon wijken bezetten, waardoor de bewoners van die straten hun eigen auto niet meer voor de deur kwijt konden. Nu het sta tionsgebied nog niet klaar is, hebben we het transferium weer in het leven geroepen, maar dat is gevoelsmatig ver weg van de binnenstad. Je moet het transferium echt een keer gebruiken om te ervaren Stuur uw oplossing vóór woensdag 2 mei naar de redac tie van de Bevelander, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City in Vlissingen. De prijswinnaar wordt in de Bevelander van donderdag 10 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Bevelander van donderdag 12 april: 'Neushoornvogel'. Kirsten Hartgers uit Hansweert won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. Tijdens de actieperiode valt er een reiskoffer vol met boeken te winnen. 1 Veelzijdig, vriendelijk, voorkomend. Het zijn drie woorden V die beslist van toepassing zijn op 't Bevahuis, ongeveer midden in de Lange Vorststraat, misschien wel de gezelligste winkelstraat van Goes. De geschiedenis van 't Bevahuis gaat een heel eind terug, tot voor de tweede wereldoorlog. En er is sindsdien heel wat veranderd. F“cht ondersteboven is ze er eigenlijk niet van, de 8-jarige Cyn- Cthia Lamper uit Wemeldinge. Want het is niet de eerste keer dat ze een prijs wint met het inkleuren en leuk versieren van een tekening. Dat deed ze al toen ze nog maar 2 jaar oud was.. Maar leuk is het natuurlijk wel als je de hoofdprijs wint: een dagje gra tis naar de Efteling in Kaatsheuvel voor 5 personen. Een tekening van een kabouter achtig mannetje dat uit een luchtballon is gesprongen en aan een parachute omlaag zweeft stond begin deze -

Bevelander | 2001 | | pagina 7