Wonen in ’n pleeggezin betekent vaak aanpassen Medische Dienst Zestig jaar Hansweertse Boys Beveland Kort Optiek Hl Digitaal spelen in Heinkenszand Gezocht: naam voor nieuwe schouwburg Goes Danssoorten verenigd tijdens dansdag Vodago DE GROOTSTE JUNIORBRILLENCOLLECTIE VAN ZEELAND De gehele maand april door Marja Minnaert Stabiliteit In de maand mei bestaat de Voetbalvereni- Iging Hansweertse Boys 60 jaar. Om dat te vieren heeft de vereniging besloten om in mei een aantal evenementen en festiviteiten te organiseren. Naast sportieve elementen staan ook veel jeugdactiviteiten op het pro gramma. ■Xinderen die uit huis geplaatst worden, ko- I\.men terecht in pleeggezinnen. Soms ge beurt dat plotseling. Een hele verandering voor het kind, dat al vaak uit een chaotische en niet gezonde thuissituatie komt en zich moet leren aanpassen. Maar ook voor het pleeggezin is het iedere keer weer wennen. Martine Allemekinders uit Kapelle is veertien jaar en een zogenaamd eigen kind uit een pleeggezin. jongeren uit Heinkenszand kunnen vanaf vo- wrige week virtueel aan de slag in de digitale speelplaats aan de Kerklaan 2. Elke maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag staan daar vier computers, een playstation 2 en Nintendo 64 opgesteld om lekker mee te spelen. Re voorbereidingen voor het nieuwe theater van Goes aan het Bleek- Lxveld zijn in volle gang, maar een nieuwe naam is er nog niet. Wel denken al velen spontaan mee over de nieuwe naam. Dit is voor het ge meentebestuur van Goes reden om een prijsvraag uit te schrijven en ie dereen van harte uit te nodigen om een pakkende naam te bedenken. In Klein Frankrijk in Goes waren afgelopen za- Iterdag (21 april) de hele dag klanken te horen van een groot aantal Nederlandse en Vlaamse danssoorten. De Goese volksdansvereniging Vodago had voor de achtste keer een volks kunst, volksdans en dansgroep uit België uitge nodigd. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG Donderdag 26 april 2001 DE BEVELANDER 15 (advertentie) voor 28, 29 en 30 april 2001 Martine Allemekinders uit Kapel Ie, winnares van de Kinderhulpprijs 2001. foto Anton Dingemanse Opbrengst Simavi-collecte Jongeren amuseren zich met computers en spelcomputers. foto Anton Dingemanse De familie Allemekinders doet enkel aan crisisopvang, dat betekent dat de kinderen altijd plotseling komen, dus als de derde over 'het theater' en zo gaat het maar door. Wat klinkt er nu leuker, iets wat eindigt op theater of op schouwburg, of misschien op geen van bei- twee personen voor respectie velijk drie en twee theater voorstellingen naar keuze. In het geval dat meerdere perso nen dezelfde winnende naam hebben ingestuurd, verloot de gemeente de prijzen onder de ze deelnemers. Alhoewel Martine.minder goe de herinneringen aan het laat ste pleegkind heeft, beseft ze wel dat niet altijd zo zal zijn. Ze is apetrots en hartstikke blij met haar nieuwe fiets. „Ik had een nieuwe fiets nodig, maar die zou ik pas in september met mijn verjaardag krijgen", besluit ze met een verlegen glimlach. ters op het ploplied rond hun paddestoel, gevolgd door tie ners die een moderne uitvoe ring brachten op de muziek van ‘Real love' of een derde groep die op het liedje van 'Anton uit Tirol' een danspre- sentatie verzorgde. var op. Vaak is het voor die kinderen nog de enige hou vast. VocJopig gaan ze er gewoon mee door. TANDARTSEN: Spreekuren zaterdag, zondag, en maandag van 10.00-11.00 uur. dr. M.J.B.M. van Hout, Prins Bern- hardstraat 9, Yerseke, tel. 06-53 25 71 31. Tandartsen in de Pijlers uitslui tend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Smit en de Wit, Tel. 0113-220034. APOTHEEK: Spoedvereisende zaken op zater dag en zondag van 10.00-18.00 uur: Apotheek de Pijlers, van Dusseldorpstraat 1, tel. 227104. Spoedvereisende recepten op zaterdag en zondag voor 10.00 uur en na 18.00 uur en van maandag t/m vrijdag van na 17.30 uur: Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. genieten van een lunch die door de Goese vereniging werd aangeboden. en minima dreigen de aanslui ting op de netwerkeconomie te missen. De vier computers op de zolder van de buiten schoolse opvang zijn dan ook 's Middags werd er buiten in het voorjaars zonnetje een groepsfoto gemaakt van alle jongeren - wel of niet in kle derdracht. Daarna kon elke kinder- en tienergroep een aantal dansen demonstreren, die zij voor deze gelegenheid hadden ingestudeerd. In een bijna twee uur durend specta- kel werd een uitgebreid scala dansen, vaak verweven in een minutieus uitgedachte chore ografie, gepresenteerd. Het ene moment dansten kabou- Het gemeentebestuur behoudt zich het recht voor om bij de keuze van de uiteindelijke naam af te wijken van de win nende naam die uit de prijs vraag naar voren komt. Win naars krijgen persoonlijk be richt. Om 16 uur werd afscheid ge nomen van de groepen 'Dan send Volkje' uit Lede, 'Ada gio' uit Veurne en 'Die Boose' uit Izegem. Deze culturele ac tiviteit werd mogelijk ge maakt dankzij een financiële bijdrage van de Culturele Raad Goes en de Provincie Zeeland. het adopteren van een van hun kinderen, de nu twintigja rige Judy uit Zuid-Korea is min of meer vanzelf gegaan. Zelf beschouwen ze zichzelf als een gewoon, gemiddeld gezin dat het stabiele gezinsle ven wil delen met een kind dat minder geluk in het leven heeft. „En we nemen de kin deren zoals ze zijn", vervolgt vader Jan. „Wat altijd opvalt is dat ze hun eigen ouders verdedigen, ook al was de thuissituatie nog zo beroerd. Daar kijken we niet eens meer Over het pleeggezin zijn, heeft de familie alleen maar positie ve geluiden gehoord. Waarom ze het zijn gaan doen, weten ze zelf eigenlijk niet meer. Ook Haar ouders vangen pleegkin deren op, al zo'n twintig jaar. Martine maakte er een strip verhaal van en zond die in bij een wedstrijd van het Natio naal Fonds Kinderhulp, de Kinderhulpprijs. Ze won de eerste prijs, een fiets die door niemand minder dan Daphne Deckers in Miniatuur Walche ren werd uitgereikt. De digitale speelplaats is vol gens de gemeente Borsele een ontmoetingsplek voor jong en oud. Jongeren van minder gefortuneerde ouders nood het hoogst is. Bovendien blijven ze nooit langer dan en kele maanden. In de tussentijd wordt naar een definitieve op lossing gezocht voor het kind. Bij de familie Allemekinders kunnen de kinderen op ver haal komen, geestelijk en li chamelijk aansterken en re gelmaat in hun leven krijgen. Vaak betekent dat ze ook voor zien moeten worden van kle ren en schoenen, want ze ko men met niets. Na een poosje gaan ze dan door, of als het kan terug naar huis. „We vin den het wel jammer dat we naderhand niets meer horen, omdat de kinderen toch niet meteen uit onze gedachten zijn verdwenen. Als we later dan horen dat ze toch goed te recht zijn gekomen, geeft dat een goed gevoel omdat we er een beetje aan bij hebben kunnen dragen", vertelt moe der Ella. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande en ‘s-Heerenhoek: De praktijk van de artsen de Graaf, Peene, Korstanje, Kronen berg en Zwartelé wordt zaterdag en zondag waargenomen door: dr. J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. 0113-354010. Maandag door: dr. H.H.M. Zwar telé, Werrilaan 43, 's-Heeren hoek, tel. 0113-351280. Noord-Beveland: De praktijk van dr. J.A. Kersse- boom, dr B.J.H. Hasken, dr. G.P.J.M. van Delft en H. v.d. Veen wordt zaterdag, zondag en maandag waargenomen door: dr. B.J.H. Hasken, K. Nieuwstraat 4, Kamperland, tel. 0113-371338. Spreekuur voor dringende geval len: van 11.00-11.30 uur. Open daq Stelleplas ver plaatst - Zwembad Stelleplas in Heinkenszand heeft last van pech. Zaterdag 21 april stonden de eerste bezoekers in het nieu we seizoen weer voor de deur, maar die moesten zonder de ge bruikelijke baantjes op zak weer naar huis. Het zwemwater in de bassins was namelijk niet warm genoeg. Door de extreem koude nachten vorige week draaide de kachel van het zwembad overu ren om het water te kunnen ver warmen. De gewenste tempera tuur van 23 graden Celcius werd echter niet bereikt. De open dag die gehouden zou worden is ver plaatst naar zaterdag 28 april. Het zwembad is deze week wel gewoon geopend. Goese karateka winnaar in Duitsland - Afgelopen zaterdag werd in het Duitse Koblenz het open Duitse Jeugdkampioen schap Karate gehouden. In de leeftijdsgroep veertien en vijftien jaar haalde Mitch van Deursen de eerste plaats op het onder deel kumite (vrij vechten). In de finale bleef hij zijn Duitse oppo nent de baas. Behalve Duitsers en Nederlanders waren zo'n dui zend deelnemers uit Frankrijk, België, Polen, Rusland en Slove nië aanwezig. De Goesenaar is sinds twee jaar lid van sport school Muilwijk in Dordrecht, waar hij drie keer per week traint. In totaal werden de Dord- tenaren drie keer eerste, twee keer tweede en één keer derde. VOF EIJSERMANS OPTIEK BRILLEN EN CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 van niet." Momenteel heeft de familie even geen kinde ren in huis, maar dat kan morgen weer veranderen. Pleegkinderen worden vaak zó geplaatst dat ze nog op hun eigen school kunnen blijven en dat kan soms het fenomeen van de wachtlijs ten verklaren. In de twintig jaar dat ze al aan opvang doen, hebben ze verschillende kinderen ge had. Van de Actie Frisse Lucht voor kinderen uit gro te steden of van Europa Kin derhulp. Zelf sleutelen of proberen te therapieën, doen ze niet. Daar is profes sionele begeleiding voor. Vanuit de Pleegzorg is er de pleegzorgbegeleidster. „De ze persoon heeft contact met De Kinderhulpprijs werd in 1999 in het leven geroepen om kinderen in de jeugdhulp verlening een stem te geven. In de categorie van dertien tot achttien jaar was de hoofd prijs voor Martine. In haar ver haal laat ze in woord en beeld zien dat het niet altijd even leuk is om zo'n zielig en ver ward kind in huis te krijgen. Ze beschrijft het verhaal van Sema, een zesjarig meisje dat op een avond in een crisissitu atie werd ondergebracht bij de familie. 'Ze rook naar plas en had geen schone kleren aan. Ook had ze nog geen eten gehad', vertelt Martine in haar verhaal. Het meisje bleek brutaal, maakte spullen stuk en eiste veel aandacht op in het gezin, iets waar Martine moeite mee had. Maar dat het lang niet altijd het geval is, beaamt Ella Alle mekinders, de moeder van Martine. „We hebben hier voor ook twee jongens ge had, waar ze goed mee kon spelen. En natuurlijk moeten we ons allemaal aanpassen. We hebben nog vier kinde ren, waarvan Martine de jongste is en meestal slapen de pleegkinderen ook bij een van onze kinderen op de ka mer omdat we eenvoudigweg niet meer ruimte hebben." ons en met de echte ouders. Dat hebben wij nooit recht streeks", legt Jan Allemekin ders uit. „Zo worden er bij voorbeeld vaste afspraken gemaakt over de contacten met de echte ouders. Afhan kelijk van de situatie zijn er die soms niet of eens per week. De echte ouders mogen niet te pas en te onpas gaan bel len, ook al zouden ze dat wil len. Wij kunnen dat overigens wel begrijpen, maar voor de stabiliteit en de rust van het pleegkind is het vaak beter den maakten van de gelegen heid gebruik om een dagje te kunnen winkelen in het cen trum van Goes, wat een aardi ge meerwaarde oplevert voor de plaatselijke middenstand, die meeprofiteert van een cul turele activiteit in Goes. Daar er een intensief danspro- gramma was samengesteld, werden alle jongeren in een tweetal leeftijdsgroepen inge deeld, zodat ze ook wat tijd hadden om zich te ontspan nen met een tiental volksspe len die in de zaal stonden op gesteld. Na een intensief ochtendpro gramma konden alle jongeren Ook zijn een aantal evenementen voorzien om de dorpsge noten en belangstellenden bij het jubileum te betrekken. Op zaterdag 12 mei is de officiële viering van het jubileum. Op deze dag hoopt het bestuur van de VV Hansweertse boys vanaf 14 uur in het clubhuis aan het Zijpe te Hansweert een groot aantal genodigden en belangstellenden te treffen om gezamenlijk tijdens een receptie het jubileum te vieren. Aansluitend wordt in zaal Zeelandia te Hansweert een feest avond gegeven voor leden en genodigden. Voor deze feest avond geldt dat na 21 uur de toegang vrij is voor alle overi ge belangstellenden. Een deskundige jury buigt zich dit najaar over de inzendingen en doet een voorstel aan het college van burgemeester en wethouders. Deze kiezen de uiteindelijke naam, die vervol gens ter vaststelling wordt voorgelegd aan de gemeente raad. HUISARTSEN Goes en Kloetinge: De praktijk van dr. Huysman, dr. Posthumus, dr. Joosse, dr. Sla ger, dr. van Straalen, dr. v.d. Werff wordt van vrijdag 17.00 uur tot zondag 18.00 uur waarge nomen door: dr. Joosse, van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-252114. Van zondag 18.00 uur tot dinsdag 07.30 uur: dr van Straalen, van Dusseldorpstr. 3, Goes, tel. 0113-272005. De praktijken van de huisartsen Kooiman, Oortman, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen worden waargenomen van vrijdag 17.00 uur tot zondag 19 uur door dr. M.J. Kooiman, Van Hoogendorplaan 6, Goes, tel. 0113-214450. Van zondag 19.00 uur tot maandag 19.00 uur door: dr. B.J.M. Schruer, Patijnweg 30, Goes, tel. 0113-214373. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00 tot 10.30 uur en van 17.00 tot 17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, Nieuwdorp, 's-Heer Hendrikskinderen, Nisse, 's-Heer Abtskerke en Wolphaartsdijk: Van vrijdag 17.30 uur tot dinsdag 08.00 uur. Boodschappen zo mo gelijk tussen 09.00 en 10.00 uur. De praktijk van de artsen Harten, Wolbers, Aarnoutse en Binnen kamp wordt zaterdag en zondag waargenomen door: dr. Harten- Heilig, Clara's Pad 12, Heinkens zand, tel. 0113-561234. Maan dag: dr. G.A.C. Aarnoutse, Ha venweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113-612327. Heinkenszand en omgeving: Praktijk van dr J.A. Fortrie/C.T. Miermans. Van vrijdag 17.30 uur tot dinsdag 08.30 uur: dr. J.A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 0113-563074. Hansweert, Schore, Kruiningen en Yerseke: Spreekuur voor dringende geval len: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Van vrijdag 17.30 uur tot zondag 22.00 uur: dr. A. Plaisier, Burg. Vogelaarstraat 2, Kruiningen, tel. 0113-381566. Van zondag 22.00 uur tot maandag 22.00 uur: huis arts te Yerseke, tel. 0113-573520. Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde: Van vrijdag 17.30 uur tot maan dag 22.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: van 11.00- 11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Praktijk Rilland, tel. 551343. Kapelle en Wemeldinge: De praktijk van de artsen de Jong, Eckhardt, Riemeijer en Bakx wordt van vrijdag 18.00 uur tot zondag 23.00 uur waargeno men door: dr. J. Eckhardt, Konin gin Emmastraat 16, Wemeldin ge, tel. 0113-621438. Van zon dag 23.00 uur tot maandag 23.00 uur door: dr. M.B. Riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 0113- 341264. Spreekuur voor dringen de gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes. Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur: Joke Stevens, tel. 0113-224099. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarm centrale Vlissingen bellen: 0118- 414444. DIERENARTSEN: Voor grote en kleine huisdieren Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke e.o. De praktijk van dr A. Mosselman, dr B.J. Boer en dr W. Verboom wordt zaterdag en zondag waar genomen door: dr. B.J. Boer, Schuitweg 1, ‘s-Gravenpolder, tel. 0113-313050. Maandag door: dr. A. Mosselman, Hogenakker 8, Kruiningen, tel. 0113-381233. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt zaterdag en zondag waargenomen door: dr. Van Dijk, Simonswei 2, Hein kenszand, tel. 0113-561290. Maandag door: dr. M.P.C. Karel se, 's-Heer Hendrikskinderendijk 118, Goes, tel. 0113-220656. Praktijk voor gezelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113-572756. Zaterdag spreek uur 9.30 - 10.00 uur. Dierenart sen L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets afwisselend week enddienst. niet alleen om mee te spelen, ook kunnen ze gebruikt wor den voor het maken of printen van werkstukken van school. De digitale speelplaats is het gevolg van het uitkomen van het Masterplan Heinkenszand, dat ruimte voor tieners als be langrijk bestempeld. Uiteinde lijk is het de bedoeling dat Heinkenszand een jongeren- soos krijgt. De digitale speel plaats zal daar op termijn deel van gaan uitmaken. siasmeren voor het dansen. Nadat alle drie de groepen uit België rond 10 uur in Goes waren aangekomen op het parkeerterrein aan de rond weg naar Goes Noord, wer den alle jongeren in de zaal ontvangen. De vele meereis- ende ouders en belangstellen- De één heeft het over 'De nieuwe prins', de ander over de nieuwe schouwburg, een Door de grote diversiteit aan dansen was het niet alleen voor de deelnemende jonge ren een interessante dag maar ook voor vele ouders. Zij ble ven met volle verbazing ken nis nemen van de vele moge lijkheden die er geboden wer den om jongeren te enthou- mogen het schrijven of e-mail en. Deelnemers kunnen hun idee - of ideeën - sturen aan Projectgroep Schouwburg, Postbus 2118, 4460 MC Goes, met in de linkerbovenhoek 'Prijsvraag Theater'. E-mailen mag ook. Dat kan naar stads- kantoor@goes.nl met als on- de? De gebruikers/bezoekers derwerp 'Prijsvraag Theater'. Inzendingen moeten zijn voor zien van naam en adres. In zenden kan tot 1 augustus 2001. Vakantiekaartie uit de boomgaard - voor de meiva kantie heeft het Fruitteeltmuse- um in Kapelle een speciaal ex traatje in petto: kinderen kun nen er een kinderknutselpak- ketje krijgen waarmee een ei gen vakantiegroet in elkaar ge zet kan worden. In het jeugda telier zijn benodigdheden als lijm en schaar aanwezig en kaarten kunnen direct verzon den worden. Verder is er de voorjaarsexpositie 'Valkenkui kens bespied in de Bevelanden' en de wisseltentoonstelling 'Foto's uit de oude doos'. Het museum is ook op Koninginne dag geopend. Avondvierdaagse in Bieze- linge - In Biezelinge en Kapelle wordt van 14 tot en met 17 mei de jaarlijse avond wandelvier daagse gehouden. Voorinschrij ven kan op vrijdag 11 mei tussen 19 en 20.30 uur in CBS De Linge in Biezelinge. Start is steeds het schoolplein van De Linge. De laatste avond is er een feestelij ke intocht bij De Vroone. - Onder het motto 'Geef ge zondheid, geef leven' werd tij dens de collecteweek van Si- mavi geld ingezameld voor de meest elementaire kennis en gezondheidsvoorzieningen in ontwikkelingslanden. In de ker nen van de gemeente Kapelle was de opbrengst meer dan vijf duizend gulden. Wijkcentrum Jan Ligthart Goes, technika 10 voor meis jes van 10 t/m 12 jaar, 19 u. Ons Dorpsleven 's-Gravenpol der, ledenvergadering speel tuinvereniging 's-Gravenpol- der, 20 u. Informatiecentrum Zonne- bloemstraat 53 Goes, spreek uur bureau ouderen-hulpver- lening, 14-16 u. Basisschool Don Bosco 's-Heerenhoek, kunstproject 'Tussen kunst en kids', 19 u. Zorgcentrum Gasthuis Goes, voorjaars- en rommelmarkt, 13.30 u. De Vliedberg Rilland, bingo voor 55-plussers, 14 u. De Zaete Yerseke, Koninginnebingo, 20 u. VV Kruiningen, sponsor loop om verbondenheid met Volendam tot uitdrukking te brengen, 19.30 uur. Ingang Hertenkamp Kastanje- straat Goes, trimgroep, een voudige conditieoefeningen en spelvormen, 8.20 u. Buurthuis De Pit Goes, rom melmarkt, 9.30 u. Wijkcen trum Jan Ligthart Goes, de monstraties kaarttechnieken met stof, 11 u. Heerenstraat 's-Heerenhoek, rommelmarkt, 13 u. De Spinne Goes, dans avond 'De vriendschap', 21.30 u. Zeelandhallen Goes, snuf- felmarkt, 9 u. Zeelandhallen Goes, snuffel- markt, 10 u. Wijkgebouw De Spinne, hob- by-techniekclub voor jongens van 10-12 jaar, 16 u. Grote Kerk Goes, carillonbespeling door Sjoerd Tamminga, 13.30 u. Dorpshuis Kaj Munk Hansweert, bingo voor 50- plussers, 14 u. Wijkgebouw De Spinne Goes, kinderinstuif voor kinderen van 4 t/m 12 jaar uit de Goese Polder, 14 u. Maria Magdale- nakapel Goes, dienst 'Samen op naar pinksteren', 19.30 u. Wijkcentrum Jan Ligthart Goes, seniorenbingo, 13.30 u. Wijkcentrum Jan Ligthart Goes, technika 10 voor meis jes van 10 t/m 12 jaar, 19 u. Aan de prijsvraag zijn leuke prijzen verbonden voor de beste drie inzenders. De win nende inzender ontvangt een gratis abonnement voor het nieuwe theater, goed voor tien voorstellingen naar keuze voor twee personen, en een uitnodiging voor het bijwonen van de opening. De tweede en derde prijs zijn gratis toegangskaarten voor

Bevelander | 2001 | | pagina 15