den land Première Vernieuwde bloedstollende versie van The Exorcist Theaterdrama in Sneak Hans Visser in Yerseke Een ingrijpende ontmoeting Moordenaar jaagt op helderziende CHUTTERSHOF I N E C I T Y Preview: dé uitgaanskrant Voorjaarsconcert in Concert en Gehoorzaal Troyesangers in concert Verwacht bezet Parijs EEST |S I première 16 jr première AL première 16 jr 16 jr 12 jr AL AL 1 F I L M W E E K SNEAK PREVIEW ENEMY AT THE GATES waargebeurd verhaal over een Russische sluipschutter bij de Slag om Stalingrad. AGNES BROWNE MET GROTE BLIJDSCHAP twee broers vinden elkaar terug en een familiegeheim dreigt te worden onthuld LIJMEN/HET BEEN THE GIFT LE DERNIER METRO MISS CONGENIALITY REMEMBER THE TITANS waargebeurd verhaal over een fusie tussen een zwarte en blanke school CHOCOLAT 12 jr FINDING FORRESTER FUCKING AMAL MOLOCH BILLY ELLIOT F I L M W E E K HANNIBAL 16 jr TRAFFIC 16 jr Bauer en Madcap in 't Beest COSTA 12jr THE EXORCIST Z x WHAT WOMEN WANT AL F I L M W E E K BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Netwerkbijeenkomst Veelkleurige Zeeuwse Engel Passieconcert Middelburgs Kamerkoor Van Putten opent orgelserie Kapelle Verhalen vertellen met muziek Schubert en Beethoven in Kloveniersdoelen MIDDELBURG VL/SSWGE/V www.cinecity.nl I n de Middelburgse Concert en Gehoorzaal I wordt zaterdag 14 april de lente gevierd met een uniek voorjaarsconcert. Het podium zal deze avond bestegen wor den door een aantal zeer muzikale Zeeuwse talenten die samen zorgen voor een zeer j gevarieerd muzikaal programma. Spetterend concert Scheldegalm et projectmannenkoor De Troyesangers ■■■I uit Borssele geeft op 26 en 27 april twee I unieke concerten in Wemeldinge en Mid delburg. Literatuur en muziek ontmoeten el kaar rond het thema Bezet en Bevrijd. Leo Kosten, docent Nederlands aan het Calvijn College, declameert poëzie terwijl het mannenkoor muziek zingt die daarop een antwoord geeft. ans Visser is - na zes seizoenen ■■E Black Music - op zoek gegaan naar I de Russische blues. Het resultaat, de voorstelling With Love From Russia, is vrijdag 6 april te zien te zien in De Zaete in Yerseke. Aanvang 20 uur. Argentijnse Tango VES en Trio Lidi Knol in concert Theaterorgel in Concert en Gehoorzaal Tentoonstelling atelier Arnestein GOES J Donderdag 5 april 2001 DE BEVELANDER 13 c The exorcist. Rob Brown en Sean Connery in Finding Forrester. s t Donderdag 5 april t/m woensdag 11 april Een getalenteerde basketballer uit een New Yorkse achterbuurt, die ook een passie voor schrijven heeft, ontmoet de legendari sche schrijver Forrester. Deze ontmoeting zorgt voor een grote verandering in beider levens. Na ruim 25 jaar is The exorcist nog altijd een van de meest schokkende en aangrijpende films ooit. Uitgebreid met 11 mi nuten nieuw materiaal draait deze film over een door de duivel bezeten meisje opnieuw in de bioscoop. worden door samenzang van volksliederen die eveneens in het teken zal staan van het In het bezette Parijs moet een actrice, die met een Joodse theatereigenaar getrouwd is, deze laatste verborgen houden voor de Nazi's. Een absolute klassieker. Annie Wilson is helderziende en helpt het dorp om de sinistere moordenaar van een jong, aantrekkelijk dorpsmeisje te vinden. Hiermee brengt ze tegelijkertijd zichzelf in gevaar, want de moordenaar schuwt geen middel om niet ontdekt te worden. Wie wint deze lugubere strijd? Het thema 'kwaliteit van samen leven' staat vrijdag 6 april cen traal tijdens de netwerkbijeenkomst van de Veelkleurige Zeeuwse Engel. Gastspreker is Joan Ferrier, directeur van Equality, expert in gender en etniciteit. Jessica Prager houdt een presentatie rond het VN Vrouwenverdrag. Voor de muzika le omlijsting zorgen Prabhati en Parvaneh van het internatio naal vrouwenkoor de 'Allomtonen'. De bijeenkomst rond maal tijd, lezing en discussie wordt gehouden in de Stadsschouw burg in Middelburg en duurt van 17 tot 21 uur en is voor man nen en vrouwen. De toegang is veertig gulden (inclusief buffet). Voor nadere info: RDC Zeeland, tel. 0113-246370. Het Middelburgs Kamerkoor geeft zaterdag 7 april om 20 uur in de Koorkerk in Middelburg een Passieconcert. Met dit concert wil het Middelburgse koor een bloemlezing geven van Passie muziek door de eeuwen heen, a capella en met orgelbegelei ding. Kaarten a 15 gulden (pas 12,50, kinderen 5 gulden) zijn verkrijgbaar in de kerk en in de voorverkoop bij De Drvkkery, Markt 51 Middelburg. Henk G. van Putten, de vaste organist van de NH Kerk in Kapel le, opent zaterdag (7 april) de orgelconcertserie in de kerk. Een veelzijdig programma wordt ten gehore gebracht, waarin de klankkleuren van het schitterende, historische Batz-orgel in al hun facetten te beluisteren zijn. Er worden composities ge speeld uit verschillende stijlperioden, bijvoorbeeld werkend van Böhm, Bach, Liszt, Widor etc. Het concert begint om 20 uur, toegang gratis. Koninklijke Muziekvereniging EMM uit Kortgene houdt zater dag 7 en zondag 8 april haar jaarlijkse uitvoering in dorpshuis De Pompweie. Het thema van dit jaar is Verhalen Vertellen Met Muziek, waarbij vele bekende stukken de revue passeren. Na de pauze (met verloting) geeft een dansgezelschap uit Eindho ven een demonstratie van de Argentijnse tango. Het gezel schap bestaat uit drie paren die al jaren achterreen op regio naal en nationaal niveau actief zijn in het wedstrijddansen. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Warenhuis Le Grand Bazar in Kortgene. De voorstelling begint zaterdag om 19.30 uur, op zondag om 14.30 uur. In de Middelburgse Kloveniersdoelen treden zaterdag 7 april Vera Beths (viool), Anner Bijlsma (cello) en Jurgen Kussmaul (altviool) op. Zij zijn de veelgeprezen leden van het ensemble L'Archibudelli, een gezelschap dat op darmsnaren speelt omdat staalsnaren ouderwets zijn. Kaarten a 30 gulden (donateurs nieuwe muziek 20 gulden) kunnen besteld worden op tel. 0118- 623650. Maandag «21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber Dagelijks 16.15 19.00 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur romantisch verhaal over weduwe die een groot gezin onderhoud en verliefd wordt Donderdag 19.00 uur Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Maandag «20.00 uur Donderdag en dinsdag 20.30 uur zeer geslaagde verfilming van Willem Elsschot met Willeke van Ammelrooy Zaterdag 24.00 uur het leven van een paranormale vrouw komt in gevaar als zij op zoek gaat naar een moordenaar Woensdag 19.00 uur actrice verbergt Joodse theaterbaas voor de Nazi's Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Sandra Bullock als FBI-agente die moet infiltreren bij een schoonheidswedstrijd Dagelijks 13.45 uur Dagelijks 16.15 uur door de komst van een chocolaterie lopen de spanningen in een dorpje op Dagelijks «13.45 «16.15 •19.00 «21.45 uur Sean Connery als de excentrieke schrijver Forrester Donderdag 21.00 uur Moviezone: innemend verhaal over een relatie tussen twee meisjes in een slaperig Zweeds dorpje Dinsdag 19.30 uur besloten voorstelling Hogeschool Zeeland Vrijdag 22.00 uur Zondag en woensdag 20.00 uur vertederend verhaal over 11-jarig jongetje die zijn bokslessen inruilt voor ballet De kleine vampier, Ratjetoe in Parijs, Save the last dance, Thirteen days. Samen met Maurice Heugen (fluit) opent pianiste Marianne Boer om 20 uur het concert. Zij spelen een tweetal concertstuk ken waaronder een fluitsonate van Bach. Sopraan Priscilla van der Feen brengt daarna de zaal in vervoering met liederen van o.a. Bach en Handel. De Zeeuwse Feenbrothers zorgen voor het slot van het concert met een zeer gevarieerd oeuvre. De op brengst van dit concert is bestemd voor vrouwenhulpverlening en kansarme kinderen in Belo Horizonte in Brazilië. Kaarten kosten 12,50 en 10 gulden (kinderen gratis) en zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij VVV Middelburg. Dagelijks «21.45 uur het langverwachte vervolg op 'Silence of the Lambs’ thema Bezet en Bevrijd. Het mannenkoor De Troyesan- gers bestaat uit twaalf zan gers, die allemaal zangerva- ring hebben in diverse koren en ook graag in een mannen koor wat moeilijkere muziek zingen, maar geen tijd hebben om wekelijks te repeteren. Daarom is het initiatief geno men om op projectbasis sa men te werken. Op de concer ten op 26 (in de NH Kerk in Wemeldinge) en 27 (in de Koorkerk in Middelburg) april kunt u voor het eerst kennis- Dagelijks 13.45 16.15 19.00 22.00 uur thriller met Michael Douglas en Catherine Zeta-Jones en winnaar van twee Golden Globes Dagelijks 13.45 16.15 uur 102 DALMATIERS (Nederiandse versie} zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dalmatiërs breed 1 Electronische toeters en bellen maken vrijdag 13 april de dienst uit in 't Beest in Goes. Madcap, bestaande uit Richard Hermes (elektronica) en Felix van der Vorst (gitaar en vocalen), is afkom stig uit de dancewereld, maar koos voor nieuwe muzikale paden: subtiel, verrassend en nauwelijks te plaatsen. Behalve de vroege Pink Floydd hebben ook Speedy J., Miles Davis, hiphop en de seventies van Bowie een behoorlijke invloed gehad op atmosfe rische triphopachtige elektronische luisterdance van Madcap. Bauer, eerst alleen het synoniem van voormalig Bettie Serveert- slagwerker Berend Dubbe, voert de luisteraar mee langs vele at tracties en bewandelt onvermoede zijpaden. In zangeres Sonja van Hamel vond Dubbe een gelijkgestemde ziel en Bauer werd aldus een duo. Samen maakten ze de cd Can't Stop Singing die herinneringen oproept aan de Beach Boys, Charlie's Angels en blaasorkesten. Aanvang 20.30 uur, toegang 15 gulden. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur dansfilm met Daan Schuurmans Georgina Verbaan en Katja Schuurman Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert houdt zaterdag (7 april) weer haar jaarlijkse uitvoering in zaal Zeelandia. En dit jaar is er voor gekozen om de uitvoering niet alleen aantrekke lijk te maken voor de oren, maar ook voor de ogen. Het leerlin genorkest en de harmonie o.l.v. Cathy Katoun en de slagwerk- groep o.l.v Rene Kaljouw laten het publiek genieten van ver schillende muziekstijlen. Een greep uit het te spelen repertoire; Patience Ouverture, Air uit de New Baroque Suite, Glasnost, Black Jack en The Cream of Clapton. De oudste kindergroep van Volksdansvereniging Scaldis, eveneens uit Hansweert, toont een paar dansen tonen uit het repertoire o.l.v. Angela Stokx en Anita Breijaert. De avond word afgesloten met een grote bingo met mooie prijzen. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur angstaanjagend verhaal van het twaalfjarige meisje Regan dat bezeten wordt door de duivel De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 12 van dit blad. maken met dit ensemble. Op het programma staan wer ken van Hendrik Andriessen, Henk Badings, Alphons Die- penbrock en Felix Mendels sohn Bartholdy. Daarnaast zingt het koor enkele spiritu als. De gedichten zijn gekozen uit zestiende-eeuwse poëzie en het Geuzenliedboek uit de Tweede Wereldoorlog. De concerten beginnen om 20 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar en in de voorver koop via telefoonnummer 0113-354140. With Love From Russia is een verhalen muziektheater- programma rond de Russische muzikale volksheld Vla dimir Vyssotski. Hans Visser, actrice Diana Coolen, Her man Pouderoyen en Irena Filippova tekenen voor een ontroerend portret van genoemde zanger/acteur. In het tweetalige levensverhaal schemeren de invloed van het Russisch regime en de door ons westerlingen vaak on begrepen mentaliteit subtiel door. In de voorstelling wisselen verhaal en muziek elkaar af. Hans Visser en Herman Pouderoyen vertaalden de Rus sische teksten van Vyssotski naar het Nederlands en zette ze daarbij opnieuw op muziek. De actrice Diana Coolen is de vertelster in de rol van de vrouw van Vys sotski: Marina Vlady. Speciale gast is Irena Filippova: een Russisch top-acor- deoniste en zangeres. Ze studeerde accordeon en or- kestdirectie aan het conservatorium in Rostov. Voor haar tweede fase-opleiding werd ze aangenomen op het Koninklijk Haags Conservatorium, waarin ze in mei 2000 cum laude afstudeerde als Master of Music bij mu- ziekprofessoren Friedrich Lips, Johan de With en Mar grit Kern. Kaarten voor de voorstelling zijn verkrijgbaar aan de zaal en in voorverkoop bij de gemeente Reimerswaal en VV Yerseke. Telefonisch bestellen kan op 0113 -551 552. In samenwerking met Centrum Nieuwe Muziek houdt de Stich ting Tango Al Azar zondag 8 april een tangosalon in de Klove-’ niersdoelen in Middelburg. Deze maand wordt de salon opge-,’ luisterd door het kwartet El Conjuncto. Tango zoals die vanaf de jaren de veertig van de vorige eeuw heeft geklonken in Ar-.’ gentinië Het optreden begint om 15.30 uur, er kan tot 20 uur gedanst en geluisterd worden. De toegang is gratis. J In de Ned.Herv. Kerk in Sint Laurens treden 7 april het Vocaal Ensemble St. Laurens (VES) en het Trio Lidi Knol op. Het VES brengt o.a. pop, Springsteen, Schubert en volksmuziek. De mu-, ziek van het Trio Lidi Knol is te omschrijven als subtiele vocale jazz. Kaarten zijn verkrijgbaar bij buurtsuper van De Regt in de Van Cittersstraat en in het wijkgebouw Van Cittershof. Het con cert begint om 20 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. Catarine Drummond bespeelt 7 april het Compton theaterorgel in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg. Drummond begon op haar vierde met het bespelen van een elektronisch orgel en al op haar tiènde speelde zij op Music Festivals. De afgelopen 5 jaar heeft zij op diverse festivals gespeeld in Caister, Sandford Park en Blackpool. Naast orgel studeert Drummond saxofoop- en piano. Haar programma bevat alleen puur populaire muziek. Kaarten kosten aan de zaal 12,50 gulden (tot 16 jaar gratis) en' in de voorverkoop bij Muziekcentrum Middelburg (Lange Delfts 80) 10 gulden. Het concert begint om 20 uur. Irena Filippova treedt als speciale gaste op in de voorstelling With Love from Russia van Hans Visser Friends. In Beeldhouwersatelier Arnestein in Middelburg gaat zaterdag voor de derde keer een tentoonstelling van de werken van de leden van start. In totaal zijn zo'n 30 beeldhouwers in het ate lier actief, waarvan een klein deel professioneel. De tentoon stelling omvat alle mogelijke uiteenlopende objecten en stijlen. De officiële opening is zaterdag om 16 uur, de expositie loopt tot en met 13 april. Arnesteinseweg 29 in Middelburg. iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Jan Wisse zal het geheel om lijsten met orgelspel, waarbij de aanwezigen betrokken Dagelijks 13.45 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 uur Mel Gibson als macho die door een stroomstoot toegang krijgt tot de gedachtes van vrouwen ■-C WW ■w **»•*'-• n

Bevelander | 2001 | | pagina 13