Fit-Life Heinkenszand sponsort Kinderkamp Borsele I r Kleurenanalyse bij Au Soleil Goes V V f I Yogacentrum geopend in Kortgene Groene Hart Kapelle reikt decemberprijzen uit STïï ab X’ DE BEVELANDER 11 door Marja Minnaert Bruidspaar wint huwelijksfeest terug Nieuwe tassen voor Kapelle A1 Filmpost reikt prijs uit 1 4 8 2 Gezelligheid 3 7 5 6 8 6 7 3 5 2 4 1 I In de decembermaand kon het winkelend pu- Ibliek in Kapelle bij Groene Hart-deelnemers stempels sparen. Volle stempelkaarten maak ten kans op prachtige prijzen als een video, magnetron en stereoset. Winkeliers Heinkenszand trakteren op liefde Winkeliersvereniging Winbela uit Heinkenszand doet elk jaar rond Valentijnsdag iets aardigs voor haar klanten. Dit jaar kun nen klanten van de bij de vereniging aangesloten zaken op 10 februari allerlei spectaculaire dagaanbiedingen verwachten. Ko pers kunnen bovendien rekenen op een lekkernij in de kleur van de liefde: rood. Bruun de Beer verbouwd Knaak A I zes en een half jaar zit Yvonne Scheers /Amet haar aerobic fitnesscentrum Fit-Life in Heinkenszand, net buiten het dorp over het spoor. In die tijd hebben al heel wat dorpelin gen hun conditie verbeterd bij een van de cur sussen of trainingsprogramma's. Het afwisse lende programma trekt mensen van alle leeftij den, waaronder ook veel jeugdleden. Dat bracht Yvonne op het idee om ter gelegenheid van de opening van de beauty salon op 17 februari een actieweek te houden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Kinderkamp Borsele. Pitman en Vink Offset samen verder Stoffels nomineert schoolklassen %#oga-docente Wilma van den Broeke begint T deze maand met haar eigen hatha-yo- gaschool in Kortgene. De yogalerares ziet hier mee een wens in vervulling gaan: „Het is leuk om in je eigen woonomgeving ook iets te doen voor de mensen". Schoonheidsinstituut Au Soleil uit Goes is on- Olangs begonnen met het maken van kleuren analyses. Klanten krijgen advies de kleuren kle ding die zij het best kunnen dragen en tot welk type zij behoren: lente, herfst, winter of zomer. Adem Zeewier V VU' i h nA tam? j Donderdag 8 februari 2001 Yvonne Scheers breidt Fit-Life uit met een schoonheidssalon. Kapelle A 7. snack etmaal kip gerief bejaard treurspel oorhanger woonschip Met drapeersjaals wordt bekeken wat wel en niet kan. strelen kogelbaan vogel stremsel loofboom fris www.puzzelland.com Yoga-docente Wilma van den Broeke. foto Anton Dingemanse 1 1 G. Imanse van Filmpost overhandigt Frank en Roxanne Hui- brechtse de radiografisch bestuurbare terreinwagen. op deze manier persoonlijk vnw. Yvonne zich graag gaan rich ten op rijpere en op mannen huiden. Een andere ontwikke ling die Yvonne signaleert, is de hang naar 'relaxersizing' activiteiten. „Het heeft alles met je één voelen te maken. Body en Wilma van den Broeke i§ ge kwalificeerd yogadocente en specialiseerde zich in adembe- geleiding. Ze genoot haar op- instituut is het van belang om de analyse onopgemaakt te ondergaan, in de teint van de huid goed te kunnen beoorde len. Na afloop krijgt de klant een kaart waarop alle bij het type passende kleuren duide lijk en goed zijn verwerkt en waarop ook tips voor make-up en accessoires worden gege ven. Het eerste A-juniorenteam van voetbalvereniging Kapelle is on langs door sponsor Lamb Weston Meyer voorzien van nieuwe voetbaltassen. Op de foto staand vlnr. Paulus Sohilait (trainer), Sander Tissink, Jan de Troye (Lamb Weston), Menno Kole, Le vien Houweling, Jasper de Leeuw, Marijn Verhuist, Bjorn Been akker, Albert de Troye, Sander van Hoepen, Rob Rijkschroef (lei der) en Rutmer Harmsma. Zittend Martijn Tissink, Gwendy Rijk schroef, Martin Smaardijk, Benny Scholten en Chun Tam. Na een verbouwing van een week is baby- en kinderspeciaal- zaak Bruun de Beer uit Yerseke weer geopend. Een andere vloer en vernieuwingen in het interieur zijn de belangrijkste verande ringen in de zaak in het centrum van het mosseldorp. Bruun de Beer verkoopt de merken Kiekeboe, NoNo, Timberland, Elle, Jean Bourget, Mexx, Cakewalk in MiniMan in de maten 50 t/m 140. Bruun de Beer is te vinden aan het Kerkplein 8. De acties duren nog de hele keer verkeers plein rekening hengel snoer boom vrucht vuurpijl projectiel kledingstuk klein vertrek foto Anton Dingemanse een belangrijke activiteit les is het bij ons nooit geworden en dat verwacht ik wel van de beautysalon", besluit Yvonne. Fit-Life is gevestigd aan het Noordland te Heinkenszand en de actieweek is van 17 tot en met 23 februari. Stuur uw oplossing voor woensdag 14 februari naar de redactie van de Bevelander, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City in Vlissingen. De prijswinnaar wordt in de Bevelander van donderdag 22 fe bruari bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Bevelander van don derdag 25 januari: 'Transportwagens'. J.A. Geluk uit Kamperland won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. Wethouder Van Opdorp reikt Abbo en Judith van Tatenhoven hun prijs uit. foto Co Coppoolse familielid hand gewricht - mind in balans en in rust, dat willen mensen. Om die reden is een rage als tae-bo ook maar iets tijdelijks. Behalve dat het blessuregevoelig is, is het ook teveel gericht naar het lichamelijke aspect. We geven het wel in cursusvorm, maar waarbij ook de adem en ont spanningsoefeningen ruime aandacht krijgen. Dat resul teert volgens beoefenaars in een gunstige uitwerking op li chaam en geest, waarbij ook het denken tot rust komt. „Door de oefeningen ervaar je een gebondenheid van li chaam, adem en geest. In de oefeningen vormen bewe ging, adem en ontspanning Een radiografisch bestuurbare terreinwagen. Daarom draaide het in de prijsvraag die batterijenfabrikant Varta vorig jaar uit schreef. Ook fotospeciaalzaak Filmpost Goes deed mee. On langs was de prijsuitreiking. Dhr. Huijbrechtse uit Kapelle kwam als winnaar uit de bus. Zijn slagzin luidde: 'Ik koop Varta batte rijen bij Filmpost, omdat beiden kwaliteit leveren die weinig kost' en daarmee sloeg hij volgens de jury de spijker op zijn kop. Frank en Roxanne Huibrechtse waren aanwezig om de prijs in ontvangst te nemen. één eenheid". Het beoefenen van hatha yoga wordt door de deelnemers als zeer prettig er varen, en het mooiste is nog wel dat het geen specifieke ei sen aan de lichamelijke condi tie van de beoefenaars stelt. Wilma van den Broeke: „De groepen bestaan uit mannen en vrouwen, stijve en lenige mensen en van alle leeftij den". Het Groene Hart, de onderne mersvereniging uit Kapelle, houdt elk jaar een dergelijke stempelactie. Bij besteding van minstens tien gulden krij gen de klanten een stempel, na zes stempels is de kaart vol en klaar om ingeleverd te Yvonne Scheers is behalve ei genaresse ook manusje-van- alles in haar eigen bedrijf. „In middels hebben we een geva rieerd aanbod van lessen, van aerobics tot steps en voor jong en oud. Ik heb inmiddels zes meiden die de lessen ge ven, maar in principe kan ik dat zelf ook. Alles wat onder dit dak gedaan wordt aan li chaamsbeweging, heb ik veel al zelf ook gegeven. Ik volg veel cursussen en workshops en dat enthousiasme verwacht ik ook van mijn personeel. Je moet willen leren om bij te blijven, maar ook om zelf te weten wat mensen willen. We hebben nu al ongeveer vijf honderd leden en ik doe nu nog enkele lessen. Ik heb me nu gespecialiseerd in iets an ders, de lichaamsverzorging". Onlangs rondde Yvonne een cursus voor schoonheidsbe- handelingen af en besloot ze Fit-Life uit te breiden met een beauty-salon. Op 17 februari zal de salon voor het eerst in gebruik genomen worden en ter gelegenheid daarvan zijn er een heleboel activiteiten bij Fit-Life. Zo is er een open mid dag met optredens van alle jeugd-aerobicleden. „Ook de kleintjes vanaf vier jaar doen mee", vertelt Yvonne geest driftig. „Een schattig gezicht, als je dan die trotse kopjes van de Barbie's ziet, terwijl ouders en opa's en oma's zitten te kij ken". Verder worden er die middag allerlei kleine schoon- heidsbehandelingen gegeven voor een rijksdaalder. „Een oogmaskertje, rugmassage of een kleine schoonheidsbehan- deling", somt ze op. „Kinderen kunnen zich laten schminken en op de kleding wordt extra korting gegeven. Aan het pla fond hangen slingers met en veloppen. Voor een gulden mag je trekken en er zitten leu ke prijzen bij, zoals een beau ty- of sportmassage". roofdier woestijn in Afrika Griekse godin specerij voet- gewricht Griekse k godin jongen lasso gedaan. Er is veel vraag naar, ik wijt dat aan het feit dat mensen het druk hebben en daarnaast is de belangstel ling voor geestelijke verzor ging alsmaar groeiende. Het een kan niet meer zonder het ander". In de toekomst wil Partycentrum De Geveltjes in Heinkenszand bestond vorig jaar een kwart eeuw. Om dat te vieren was er een speciale prijs vraag voor alle bruidsparen die in het jubileumjaar hun bruiloft in het partycentrum hielden. Gelukkige winnaars waren Abbo en Judith van Tatenhoven uit Lewedorp. Zij wonnen het geld dat zij uitgaven aan hun huwelijksfeest terug. De prijs werd uit gereikt door de Borselse wethouder Van Opdorp. Grafisch Bedrijf Pitman uit Goes en Vink Offset uit Axel zijn in januari dit jaar gefuseerd. Dat heeft te maken met de overname van de bedrijven door de Brouwer Groep. Als belangrijkste re denen voor de overname en samenvoeging worden continuï teit, schaalvergroting en vooral bredere en betere dienstverle ning genoemd. Eind 2001 zullen de twee bedrijven een nieuwe locatie in Goes betrekken. Opnieuw maken zes schoolgroepen kans op de Stoffels Com munity Award. Net als vorig jaar stelt het schoonmaakbedrijf Stoffels Cleaning tienduizend gulden ter beschikking aan de klas die een goed project wist op te zetten dat bijdroeg aan een betere maatschappij. Genomineerd zijn basisschool De Kreeke uit Westdorpe, Sint Jozef uit Nieuw-Namen, de Vlissingse Schoolvereniging, twee Mavo-klassen van scholengemeen schap Gertrudiscollege in Roosendaal en de Praktijkschool Hulst. De winnaar wordt 6 april bekend gemaakt. vijand schap gewicht onfatsoen lijk week. Zo wordt er een roei- wedstrijd gehouden waar je voor 2.50 aan mee kunt doen. Het is de bedoeling om zo snel mogelijk de vijfhonderd meter te roeien. En wil je ken nismaken met een van de acti viteiten binnen Fit-Life dan kan dat de hele week voor een knaak per les. De drie grote varkens die als spaarpot die nen worden op 23 februari ge opend, waarna de inhoud naar de vrijwilligers van het kinderkamp gaat. „Ik kwam op het idee om wat voor het Kinderkamp Borsele te doen omdat er hier mensen sporten die vrijwilliger zijn in het kamp", vervolgt Yvonne. „Vorig jaar brandde de grote tent af en zat de organisatie letterlijk in zak en as. Gelukkig bestaat dit initiatief nog en ik wilde ze ook een hart onder de riem steken, omdat ik het zo geweldig vind wat ze voor kin deren doen. We hebben ook veel kinderle den en die zijn er natuurlijk ook blij mee". Speciaal voor de jeugdleden wordt er regelma tig wat gedaan. Zo wordt met Pasen traditioneel naar paasei eren gezocht en ieder jaar is er een slaapfeest. „Om de klein tjes te stimuleren, geven we ie der kwartaal een open les. Want aan je ouders of familie laten zien, hoe goed het gaat, is pas echt leuk". worden. Uit de ingeleverde kaarten zijn 6 januari door no taris Jaap Gmelich Meijling tien winaars getrokken. De hoofdprijs, een waardebon van ƒ2.000 van SSK Keukens en 't Badhuys, was voor A. den Deurwaarder-Felius. leiding bij de Saswitha Stich ting in Bilthoven. Na haar yo ga opleiding volgde ze daar nu een extra specialisatie: Chakra filosofie en psycolo- gie. „Heel fijn", zegt ze daar zelf over, „omdat je dan eer der in staat bent om onge wenste ontwikkelingen bij de deelnemers te signaleren". Ze is lid van de Zeeuwse Yoga Federatie en van de Vereni ging van Yogaleerkrachten Nederland. „Kwaliteit is heel belangrijk", benadrukt ze, „En daar hoort ook veiligheid, per soonlijke begeleiding en ge zelligheid bij". Er wordt goed nagedacht over de doelgroepen en lestijden. Ze worden, voor zo ver mogelijk, aange past aan de behoef te. „In Kortgene wordt overdag be gonnen, wat prettig is voor mensen met schoolgaande kinde ren die 's avonds lie ver thuis zijn. Maar als er meer groepen gevormd worden, hou ik rekening met andere tijden". De eerste yogales begint 21 februari om 10.45 uur in de gymzaal aan de Bernhardstraat in Kortgene (naast dorpshuis De Pomp- weie). Meer informa tie is verkrijgbaar bij Wilma van den Broe ke: 0113 - 302 409. Enthousiast legt ze uit waar om het juist de hatha-yoga is die haar zo aanspreekt. „We leven in een gestresste en ge jaagde tijd waarin alles steeds sneller moet en daarom wordt het belangrijk om regelmatig tijd in te plannen voor jezelf. Om eens aandacht te beste den aan de balans tussen li chaam en geest". Haar erva ring is dat het niet uitmaakt of je wel of niet een drukke baan hebt: „Het gaat om de balans en die kan ook bij mensen die ruim de tijd hebben niet opti maal zijn. Mensen komen dan ook om totaal verschillende redenen naar mijn lessen. De één wil zich makkelijker kun nen ontspannen om daardoor beter te kunnen slapen, de an der gewoon om zich prettiger te voelen of juist om hun adem beter te leren gebrui ken. Maar ook om meer zelf vertrouwen te krijgen. Of ge woon, omdat ze het prettig vinden. Het resultaat is hoe dan ook altijd dat men even wichtiger wordt". Voorzitter Jon Herselman van 't Groene Hart overhandigt de hoofdprijs aan de familie Den Deurwaarder - uiteraard onder toeziend oog van Rob van Maassen van 't Badhuys en Rinus Jobse van SSK Keukens. foto Anton Dingemanse Niet iedereen staat met hel derrood. Of met spierwit. Een kleurenanalyse wordt gedaan met zestig drapeersjaals in verschillende kleuren. Zo kan iedereen zelf zien welke kleu ren het best staan bij zijn of haar huidtype, ogen en haar kleur. Het maken van een ana lyse duurt ongeveer anderhalf uur. Volgens het schoonheids- Hatha yoga is een vorm van yoga die zich bezighoudt met lichaamsgerichte oefeningen Het idee van de beautysalon is ontstaan als een soort van uitbreiding op de thalassobe- handelingen die Yvonne al gaf. „Thalasso is een algen product uit zeewier en bij zo'n behandeling krijgt het hele li chaam een beurt. Je wordt in een algenpakking gewikkeld en dat werkt heel stimulerend zowel voor het lichaam als voor de geest. Een gehele be nadeling duurt wel drie uur maar dan kom je er ook als herboren uit. Ook gezichtsbe handelingen worden met tha- Ju .v. iC MX- «mj Wsswj III X- ,HMII.~~ >IIIIIII»»NM» I a,..;.. ar*

Bevelander | 2001 | | pagina 11