Avontuur van je leven met uitwisseling bij AFS Praktische omgangskunde bij ROC Lezing over enneagram in Koperen Tuin Beveland Kort Medische Dienst Aandacht voor uw ogen! Bloed geven Optiek Streeknieuws Beveland Groot Noord-Bevelands dictee Taizé Oog- en Oogdrukmeting Het Enneagram Opsporing Verzocht Stichting fimivcdi De Koperen Tuin Beveland door Marja Minaert L. (Omdat ’t êne oóge ’t oare nie is) Nieuwe uitgave van Boekhandel - Uitgeverij De meeste jongeren op het voortgezet onder wijs weten wel wat ze willen. Na de HAVO of het VWO volgt een hogere beroepsopleiding of de universiteit. Maar je kunt ook iets compleet anders gaan doen. Een jaar naar school gaan aan de andere kant van de wereld. Inwonen bij een gastgezin en alle gewoontes van een nieu we cultuur leren kennen. Niet als toerist, maar als deelnemer aan de lokale samenleving. Een ervaring om nooit te vergeten en als je wilt hèt avontuur van je leven. De organisatie AFS biedt de mogelijkheden daartoe. Van dag tot dag Weekend Aanpassen ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG let Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland, organiseert in Goes regelmatig korte prak tijkgerichte cursussen voor volwassenen. Bin nenkort start de nieuwe cursus praktische om gangskunde. Op een bondige en directe manier wordt mensen geleerd hoe ze zichzelf gemak kelijker tegenover anderen kunnen gedragen. lA/iHcm Jan van de Wetering geeft vrijdag 19 VV januari een lezing in de Koperen Tuin in Goes. Hij zal spreken over het 'enneagram'; een methode om te bekijken hoe mensen het beste inzetbaar zijn en hoe hun grootste poten tieel kan worden aangesproken en benut. Van de Wetering schreef inmiddels al meerdere boeken over dit fenomeen. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG |n dorpshuis Onder de Toren in Wissenkerke Iwordt dinsdag 23 januari weer het 'Groot Noord-Bevelands dictee' gehouden. Deelne mers krijgen een met zorg samengesteld dictee te verwerken, waarbij hun kennis van de Ne derlandse taal getoetst wordt. Spijt DE BEVELANDER 7 Donderdag 18 januari 2001 (advertentie) Foto Anton Dingemanse Renata Gabriela de Matos uit Kapelle. buitenlandse muzikale avond. (Middelburg- borst- Keizersdijk 16 - 4461 KA Goes I en 21 januari 2001 Lezing door Willem Jan van de Wetering vrijdag 19 januari aanvang 20.00 uur toegang 10,00 Het dictee is samengesteld door de heren De Jong en Faasse. Voor de winnaars zijn er prijzen beschikbaar, maar elke deelnemer krijgt een leu ke attentie als herinnering aan de avond. Omdat het nakijken en corri geren van het dictee behoor- raktijk van dr. Huysman, dn lumus, dr. Joosse, dr. Sla- dr. van Straalen, dr. v.d. stelling wisselt. Vooropleiding of leeftijd is niet van belang. In acht bijeenkomsten van twee en een half uur wordt uit de doeken gedaan wat van be lang is in de omgang en na tuurlijk zijn er veel praktijkoe- feningen. zijn. Maar als mensen zich on handig gaan voelen en niets weten uit te brengen staat het een soepele omgang in de weg. Voor mensen die daar iets aan willen doen, is deze cursus geschikt. De cursus wordt gegeven in een groep van tien tot vijftien personen, die niet van samen- Registratie van gevonden en vermiste dieren Amivedi Post: Zuid en Noord Beveland, voor het registre ren van vermiste en gevon den huis- dieren. Dagelijks te bereiken. Ria Dek ker. Tel. 0113-330063. Mist U een huisdier, of loopt er bij u een een huisdier rond, dat duidelijk zijn huis kwijt is, meld dat dan zo snel mogelijk, liefst binnen drie dagen. Centrum De Veste Omdat AFS een non-profit or ganisatie is, kan ze dit pro gramma tegen een redelijke prijs aanbieden. De kosten va riëren van ongeveer f 9000,- voor wat er fout kon gaan en hoe verantwoordelijk je moest zijn". In overleg met school volgt Renata zes vakken. Voor ge schiedenis en aardrijkskunde heeft ze al verschillende pre sentaties gehouden. Contac ten heeft ze genoeg. „Ik heb al zoveel mensen ontmoet en ook weer contact met anders AFS-ers. Mogelijkheden ge noeg om later nog enkele rei zen te maken. Ik ben ook zeker van plan om bij terugkomst in Brazilië zelf vrijwilligerswerk te gaan doen voor AFS. Ik vind het een geweldige orga nisatie. Wat ik in dit jaar ge leerd heb, had ik niet uit boe ken kunnen halen. Ik ben nu zelfstandiger, denk ik dan veel van mijn leeftijdsgenoten". Renata maakt dit schooljaar af en gaat in augustus weer te rug naar huis. Voor wie net zo als zij deze ervaring op wil doen, kan contact opnemen met AFS, tel 020-6269481 of via "http://www.afs.nl" Regel matig zijn er regionale voor lichtingsbijeenkomsten. AFS betekent oorspronkelijk American Field Service en was in de tweede wereldoorlog een vrijwillige ambulance dienst. In 1947 besloot de or ganisatie zich blijvend voor de wereldvrede in te zetten. Zo ontstond het scholierenuitwis selingsprogramma. Eerst al leen tussen Europa en Ameri ka, maar nu is AFS al in meer dan zestig landen actief. Ger scholieren in de zeventienjari ge Renata Gabriela de Matos uit Brazilië Sinds vier maan den woont ze bij de familie Wegman in Kapelle en fietst ze net zoals haar Nederlandse vrienden dagelijks naar het Goese St Willibrord College, waar ze in 5 VWO zit. Ze is vol lof over het AFS programma. „Mijn zus had al eens meege daan en was naar Duitsland gegaan. Ook ik wilde naar Eu ropa. Ik wilde de tijd combine ren met zoveel mogelijk rei zen. In dit gezin ben ik goed terechtgekomen. Het gastge zin lijkt in veel opzichten op mijn echte familie. En behalve het beroerde klimaat vind ik Nederland een leuk land," ver telt ze in een mengeling van Nederlands en Engels. Over de voorbereiding is ze ook zeer te spreken. Die was goed verzorgd. Ik moest een psy chologische test doen, een au tobiografie schrijven en in het voorbereidingsweekend heb ik een presentatie gegeven over Nederland. En voortdu rend werd je gewaarschuwd De Bloedbank in ‘s-Heeren- hoek houdt donderdag 25 januari een bloedinzame- ling in kruisgebouw De Jeugdhoeve. Nieuwe dono ren kunnen zich dan opge ven tussen 18.45 en 20.30 uur. Donoren die al geregi streerd staan krijgen een oproep. Wie 25 januari niet kan maar toch donor wil met VOF EUSERMANS OPTIEK BRILLEN EN CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Ook het vertrek op Schiphol en de aankomst in het gast land worden begeleid door AFS. Zo komen de pas aange komen kinderen eerst bij el kaar. „Daar doen ze de eerste contacten op die later van we zenlijk belang zijn", aldus Brouwer. „Bovendien ontmoet je dan ook je coördinator, op wie je in geval van nood terug kunt vallen. Die raadpleeg je als het niet goed gaat. Iets wat soms kan leiden tot over plaatsing naar een ander ge zin". Eenmaal op de plaats van be stemming, moet je je zo snel mogelijk aanpassen aan het lokale schoolprogramma. Dus lessen in de landstaal volgen. Dat lijkt heel moeilijk als je in Zuid-Amerika zit, maar vol gens Brouwer gaat dat sneller dan je denkt. „Het lijkt een sprong in het diepe, maar te gelijkertijd is het een geweldi ge uitdaging. Na dat jaar spreek jij een taal die de meeste Nederlanders niet machtig zijn. Reken maar dat zoiets indruk maakt op je cur riculum vitae". Naast belangstellenden om uitgezonden te worden, zoekt AFS ook gastgezinnen. Men sen die het leuk vinden om een jongere in huis te nemen en een jaar lang te verzorgen als hun kind. „Je krijgt daar voor geen vergoeding, maar ook hiervoor geldt weer dat je een schat aan kennis opdoet over een andere cultuur. Dat is zeker ook wat waard en niet in geld uit te drukken", verzekert Brouwer. Naast het scholie renprogramma heeft AFS ook nog een uitzendprogramma voor mensen ouder dan acht tien jaar die tegen kost en in woning zes maanden vrijwilli gerswerk in het buitenland kunnen doen. Een van die (Europa) tot 13000,- (rest van de wereld). Daar zitten de tic ket, verzekering en schoolkos ten bij inbegrepen.Voor het highschool programma moet je tussen de vijftien en negen tien jaar oud zijn. Na aanmel ding komt er een vertegen woordiger van AFS bij je op huisbezoek om te kijken wat voor iemand je bent. Er volgt een eerste kennismakings- weekend waarbij oud-AFSers vertellen over alle leuke, maar natuurlijk ook negatieve kan ten. Je geeft je dan definitief op en kiest een land van voor keur uit. Daarna volgt er nog een tweede weekend, waar ook je ouders bij betrokken zijn. „Bewust is gekozen voor het ook bijeen laten komen van de ouders", vertelt Ger Brouwer. „Ze spelen dan een soort van ganzenbord, waarbij ze allerlei moeilijkheden te genkomen. Bijvoorbeeld je kind belt op en het is verdrie tig, wat doe je dan? Ook de kinderen leren in dat weekend nog meer over het land. Daar na starten de voorbereidingen als visumaanvragen en derge lijke en enige weken voor ver trek krijg je informatie over je gastgezin, de omgeving en de school. Dit is meestal een per soonlijke brief, waarin het gastgezin zichzelf voorstelt". Assertief - Durven opkomen voor jezelf, nee kunnen zeggen, vrij moedigheid betrachten, kunnen omgaan met kritiek, een compli mentje geven en in ontvangst nemen: het zijn allemaal vaardighe den waar het volgens het ROC Zeeland nogal eens aan ontbreekt. In de assertiviteitscursus die het Centrum voor Vorming en Training aanbiedt worden deze en andere vaardigheden door praktische oe fening stap voor stap geleerd. Zo wordt gewerkt aan het kunnen beheersen van spanning en het krijgen van meer zelfvertrouwen. Het motto van de cursus is 'leer doen en zeggen wat je denkt, zon der dat je een ander krenkt'. De eerste les is woensdagavond 24 ja nuari om 19.30 uur in het ROC-gebouw aan de Zusterstraat in Goes en de totale cursus beslaat elf lessen. ZVU - De ZVU (Zeeuwse Volks Universiteit) begint 7 en 8 februari in Goes met de cursussen 'Jugendstil' en 'Tuinieren in het Voorjaar'. De cursus Jugendstil gaat in drie lessen in op de archltectuurstro- ming die temidden van de hectische ontwikkelingen in de negen tiende eeuw en het onstuimige begin van de twintigste eeuw hoog tij vierde. Leven en werk van Charles Rennie Macintosh en Victor Horta staan centraal in de tweede en derde bijeenkomst. De cursus begint op 7 februari om 19.30 uur. In de voorjaarscursus tuinieren wordt aandacht besteed aan grondbewerking en bemesting, keuze van planten, snoeien en gereedschap en ecologisch tuinieren. De eerste bijeenkomst is 8 februari om 19.30 uur. Beide cursussen worden gegeven in Sportpunt Zeeland in Goes. Meer informatie of aanmelding: 0118 - 634 800. Ballonwedstrijd Rilland-Bath - De brandweer in Rilland-Bath hield in oktober vorig jaar voor de derde keer een jeugdbrandweer- dag. Voor kinderen maakte een ballonwedstrijd deel uit van het pro gramma. Inmiddels zijn de resultaten hiervan bekend. Het verst kwam de ballon van Danae Geelhoed, die 238 kilometer aflegde en helemaal in Eibergen van de straat werd opgeraapt. Ook de ballon nen van Memet Bulut, Griselda Schipper, Amy ter Weele en Priscilla Schipper schopten het ver. Genoemde kinderen kunnen hun prijs gaan afhalen bij E. Wiskerke, Aggerstraat 8 in Rilland. Gezinsdienst - De Evangelische Gemeenschap Rafaël in Goes houdt zondag 21 januari een gezinsdienst. Onderdeel van deze dienst is de opvoering van de dansmusical 'Kom laten we optrek ken naar de berg des Heren'. De musical wordt uitgevoerd door dansgroep Mikamocha, onder leiding van Mieke Beiler. De gezins dienst wordt om 12.30 uur gehouden in het gebouw De Hoogte aan de Populierenstraat in Goes-Zuid. Keramiek - De Zeeuwse Volksuniversiteit begint donderdag 1 fe bruari de cursus Keramiek-Handvormen in gebouw 'G achttien 88' in Baarland. Op een speelse manier bezig zijn met de vele mogelijk heden van het materiaal klei, zoals opbouw van holle vormen door middel van rollen, repen en platen, verschillende decoratietechnie- ken en glazuren komen aan de orde. Verder is er aandacht voor het opbouwen en stoken van pen zaagseloven. De cursus bestaat uit tien avondlessen en één zaterdagbijeenkomst. Inlichtingen en aan meldingen: 0118-634 800. Postzegelen - In gebouw De Blauwe Reiger in Heinkenszand wordt zaterdag 20 januari een postzegelmiddag gehouden. Filatelis tenvereniging De Zeeuwse Delta uit Middelburg is de organisator. Verzamelaars kunnen ervan 13.30 tot 16.30 uur terecht. worden kan bellen 0113 - 352 484. De praktijk van de artsen de Graaf, Peene, Korstanje, Kronen berg en Zwartelé wordt waarge nomen door: dr. J. de Graaf, Kor- teweg 23, Driewegen, tel. 0113- 655275. Noord-Beveland: De praktijk van dr. J.A. Kersse- boom, dr B.J.H. Hasken, dr. G.P.J.M. van Delft en H. v.d. Veen wordt waargenomen door: dr. H. van der Veen, Ooststraat 30, Wissenkerke, tel. 0113- 372565. Spreekuur voor dringende geval len: van 11.00-11.30 uur. TANDARTSEN: Spreekuren zaterdag- en zondag morgen van 10.00-11.00 uur. dr. J.M.W. Chilla, Markt 11, Kruinin- gen, tel. 06-53 25 71 31 Tandartsen in de Pijlers uitslui tend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Smit en de Wit, Tel. 0113-220034. APOTHEEK: Spoedvereisende zaken op zater dag en zondag van 10.00-18.00 uur: Apotheek de Pijlers, van Dusseldorpstraat 1, tel. 227104. Spoedvereisende recepten op zaterdag en zondag voor 10.00 Uur en na 18.00 uur en van maandag t/m vrijdag na 17.30 uur: Zeeuwse Apotheek, Station spark 35, tel. 270620. VERLOSKUNDFGEN Gemeente Goes. Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur: Marieke Verschelling en Margreet' Verschoore, tel. 0113-232698. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarm centrale Vlissingen bellen: 0118- 414444. DIERENARTSEN: Voor grote en kleine huisdie ren Goes, 's-Gravenpolder, Kapel le, Kruiningen en Krabbendijke e.o. De praktijk van dr A. Mosselman, dr B.J. Boer en dr W. Verboom wordt waargenomen door: dr. B.J. Boer, Schuitweg 1, 's-Gra- venpolder, tel. 0113-313050. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt waargenomen door: dr. Van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 0113-561290. Praktijk voor gezelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113- 572756. Zaterdag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huiskes-Cornelisse en M. Berre- voets afwisselend weekend dienst. Brouwer is een van de vrijwil ligers die zich inzet voor de or ganisatie. „In het jaar dat je in een ander land woont, leer je veel meer dan enkel de stof die je opneemt. Stel je eens voor, opeens woon je in een Australisch gezin, ga je met de bus naar de highschool en zit je daar op baseball. Dat is mo gelijk met AFS. We bieden een uitgebreid voorbereidingspro gramma, zodat de kinderen weten wat hun te wachten staat en ook hun achterblijven de ouders ze met een gerust hart laten gaan". Brouwer weet waarover hij praat. Zijn drie kinderen gin gen achtereenvolgens naar Australië, Nieuw Zeeland en Mexico. „Ze hebben er alledrie voordeel van gehad. Mijn dochter die naar Australië ging, ontmoette op het voor- bereidingskamp dat je direct na aankomst hebt een Zweeds meisje. Ze werden vriendinnen en bezochten elkaar ook over en weer in Nederland en Zwe den na terugkomst. Nu loopt mijn dochter stage in Parama ribo en haar Zweedse vriendin heeft haar weer opgezocht. En dat hoor je vaker van oud-AF Sers. Ze hebben contacten over de hele wereld". neagram en Relaties' en 'Ont dek je sterke kanten'. Daar naast is hij auteur van onder meer 'Het Fingerspitzenge- voel', 'Over Reïncarnatie', 'Je Bent Je Eigen Spiegel', 'Mijn Ex Haat Me' en 'Het Inter view'. Hij is ook auteur van 'ABC van de Spiritualiteit'. Zijn nieuwste boeken op het gebied van het enneagram zijn 'Het Enneagram Als Weg Naar Verandering', 'Enne agram Voor Jouw Persoonlijk heid' en 'Enneagram Als Pro cesmodel'. De lezing in boekhandel De Koperen Tuin begint om 20 uur. individuele situatie", licht Marleen Ennik toe. „Het zou dan op een assertiviteitscur sus gaan lijken en dat is niet ons doel. Wel kun je prakti sche omgangskunde als een introductie of vooropleiding tot een assertiviteitscursus zien. Ervaren deelnemers dat ze na afsluiting van onze cur sus nog steeds veel proble men in de omgang hebben, dan kunnen ze natuurlijk een assertiviteitscursus erna doen". De cursus wordt op woens dagmorgen gegeven van 9 tot 11.30 uur. De eerste bijeen komst is 24 januari. Aanmel den kan telefonisch via tel. 0113-231170. De cursus wordt in de vesti ging Oosterschelde College in Goes gegeven. meldinge, 19.30 u. Stichting Zeeuwse Schaaps kudde Heinkenszand, open dag: lammerweekend, 13 u. Maria Magdalena Kerk Goes, oecumenischedienst, 10 u. Gebouw De Hoogte Goes, ge zinsdienst met dansmusical, 12.30 u. Dorpskerk Hein kenszand, Taizé-viering met het koor Lamisi, 19 u. Kerk Ellewoutsdijk, oecumenische bijeenkomst, 14.30 u. Kantoor Poelvoordestraat 1 's- Gravenpolder, nieuwjaarsbij eenkomst Stichting voor Vluchtelingen en Nieuwko mers, 19.30 u. Magdalena- zaal Goes, voordrachtmiddag Katholieke Bond van Ouderen over de kerkgeschiedenis van de stad Goes, 14 u. Basisschool Holtkamp Goes, pleintjesactiviteiten, 15.30 u. Grote Kerk Goes, carillonbe- speling door Sjoerd Tammin- ga, 13.30 u. Dorpshuis On der de Toren Wissenkerke, Het Groot Noord-Bevelands Dic tee, 19.30 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Jeugdhonk kerkge bouw De Levensbron Goes, Goed Nieuws Club voor kin deren van 4 t/m 10 jaar, 14 u. De Jeugdhoeve 's-Heeren- hoek, bloedinzameling voor alle inwoners van de gemeen te Borsele die donor willen worden, 18.45 u. Populiere- straat 3 's-Gravenpolder, in formatiebijeenkomst voeding, 20 u. leder mens heeft sterke en minder sterke kanten. Ieder een vertoont onder bepaalde omstandigheden een verschil lend gedrag. Het enneagram laat de motivatie van dat ge drag zien. Daardoor kunnen minder sterke kanten van ge drag verbeterd worden. Te vens zou het enneagram er voor zorgen dat mensen door meerdere brillen naar de wer kelijkheid leren kijken. Willem Jan van de Wetering geeft trainingen in het enne agram als persoonlijkheidsty- pologie. Hij schreef samen met Jorrit Jorritsma de boe ken 'Het Enneagram', 'Het En- Want hoe vaak komt het niet voor: jezelf voorstellen, een gesprekje aanknopen, een vraag durven stellen of een complimentje in ontvangst nemen. Voorbeelden van alledaagse situaties, waarmee veel men sen grote moeite hebben. Dat hoeft niet erg te zijn, een por tie spanning kan ook gezond sman, van Dusseldorpstr. tel. 0113-272001. «tijken van de huisartsen n, Oortman, Schmeitz, Van der Stoep en Thijs- jrden waargenomen van 17.00 uur tot zondag 9.30 uur Dr. van der Stoep, Station spark 33, Goes, tel. 0113- 215306. Van zondag 09.30 uur tot maandag 07.30 uur door: dr. J.J.H.G. Schmeitz, Stationspark 33, Goes, tel. 0113-216405. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00 tot 10.30 uur en van 17.00 tot 17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer Arends- kerke, Nieuwdorp, Wolp- haartsdijk: Van vrijdag 17.30 uur tot maan dag 08.00 uur. Boodschappen zo mogelijk tussen 09.00 en 10.00 uur. De praktijk van de artsen Harten, Van Driel, Aarnoutse en Binnen kamp wordt waargenomen door: dr. G.A.C. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113- 612327. Heinkenszand en omgeving: Praktijk van dr J.A. Fortrie/C.T. Miermans. Van vrijdag 17.30 uur tot maandag 08.30 uur: dr. C.T. Miermans, Clara's Pad 38, Hein kenszand, tel. 0113-561677. Hansweert, Schore en Yerseke: Van vrijdag 18.00 uur tot zondag 22.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. huisarts te Yërseke, tel. 0113-573520. Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde en Kruiningen: Van vrijdag 18.00 uur tot zondag 22.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. N. va Lieshout, Spoor- laan 2, Krabbendijke, tel. 501444. Kapelle en Wemeldinge: De praktijk van de artsen de Jong, Eckhardt, Riemeijer en Bakx wordt waargenomen door: dr. Bakx, Parklaan 1, Kapelle, tel. 0113-341264. Van vrijdag 18.00 uur tot zondag 23.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande en 's-Heerenhoek: Wijkinfowinkel Goes Oost, spreekuur: Vragen rondom uitvaart in Goes, 10-12 u. Stadhuis Goes, gemeente raadsvergadering, 19.30 u. Maria Magdalena Kapel Goes, middagpauzedienst door ds. J. de Bie, 12-12.30 u. Korps gebouw Leger des Heils Goes, gezamenlijk gebedsuur, 18.45 u. Ter Valcke Goes, culturele ochtend met optreden van de volksdansgroep met rolstoel- dansers, 10 u. Scouting aan 't Dijkje Heinkenszand, kinder- kledingbeurs, 9 u. Basis scholen de Wingerd, Joh. Cal- vijn, de Achthoek en Ichtus, pleintjesactiviteiten, 15.30 u. Grote Markt Goes, winter- koopjesmarkt, 8 u. Informatiecentrum Zonne- bloemstraat 53 Goes, spreek uur bureau ouderen-hulpverle- ning, 14-16 u. Scouting aan 't Dijkje Heinkenszand, kinderkle- dingbeurs, 9 u. Maria Magda lena Kapel Goes, middagpau zedienst door ds. G.M. Rosber gen, 12-12.30 u. Sportcom plex Kwadendamme, pirami- deschieting, 19.30 u. Ingang Hertenkamp Kastanje- straat Goes, trimgroep, een voudige conditieoefeningen en spelvormen, 8.20 u. Stichting Zeeuwse Schaaps kudde Heinkenszand, open dag: lammerweekend, 13 u. Dorpshuis De Pompweie Kort gene, snertwandeltocht, 5 en 10 kilometer, 13 u. 't Aerum Uus Krabbendijke, knutsel- middag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar, 14 u. Scouting aan 't Dijkje Heinkenszand, kinderkledingbeurs, 10 u. Maria Magdalena Kapel Goes, middagpauzedienst door Ds. B. Hagen, 12-12.30 u. 't Ae rum Uus Krabbendijke, bingo, 19.30 u. Gebouw De Blauwe Reiger Heinkenszand, postze gelmiddag, 13.30 u. Neder lands Hervormde Kerk We- lijk wat tijd vergt kunnen maximaal vijfendertig mensen deelnemen aan het Groot Noord-Bevelands dictee. Wie zeker wil zijn van een plaatsje, doet er dan ook goed aan even te reserveren bij het VVV Noord-Beveland. Het dictee begint om 19.30 uur. GEVONDEN DIEREN VAN 2 JANUARI TOT 9 JANUARI Kruising Herder, reu, roze halsband (Heinkenszand-Le- wedorp) Rood/witte kater, witte neus met rood vlekje, witte bef en pootjes, niet gecastreerd (Hoedekenskerke) Cyperse bastaard siamees, bruine oortjes, gecastreerd (Kruiningen-Zanddijk) 2-1 Witte pauw, blauwachtige kop met kuifje, orde snavel (Goes-loopt en vliegt nog rond) De Samen-Op-Wegge- meente Heinkenszand houdt ook dit jaar weer een aantal Taizé-diensten, speciaal voor jongeren. De eerstvolgende is zondag 21 januari om 19 uur in de Dorpskerk in Heinkens zand. Het thema is Ubi Ca ritas - Waar liefde woont. De opbrengst komt ten goede aan de Stichting Hoop op Taizé. VERLOREN DIEREN VAN 2 JANUARI TOT 9 JANUARI Zwart/witte kater, witte bef, buik en pootjes, witte snor en oog haren, klein wit kringetje rond de neus en mond, 6 a 7 maanden oud Rusthofstraat) Blauwgrijs/witte kater, witte bef en pootjes, gecastreerd, 18 maanden oud, gechipt (Goes-Scheldestraat) 2-1 Zwart/witte kater, felix te kening met witte punt aan de staart, linker voor en achter poot witte vlek, rood hals bandje met naam kokertje, 8 maanden oud, gechipt (Goes- M. Smallegangesbuurt) Cypers/witte kater, wit befje en sokjes, gechipt, 15 maan den oud (Vlissingen) Cypers/witte kater, witte neus en bef, 10 jaar oud, gecas treerd, blauw bandje (Goes- Noord-Anth. Edenlaan) 22-12 Zwarte kater, niet groot, 5 jaar oud (Goes-Pauwenhof) Donker Cyperse kater, linker oor scheurtje, niet groot, ge castreerd (Biezelinge-Hoofd- straat) Zwart/witte kater, witte bef, buik en 4 witte sokjes, zwart neusje, linker oog blind, mist 1 voortand, 15 jaar oud, ge castreerd ('s Heer Hendriks- kinderen-Oude Rijksweg) Wit/zwart/grijs katertje, witte met zwarte vlekjes met grijs erdoor, zwarte staart, 7 maan den oud, zwart bandje met belletje ('s Heer Abtskerke- Kloetingseweg) Zwart/witte kater, witte bef en sokjes, niet gecastreerd, nog geen jaar oud (Goes-Noord- Calsstraat) 1-12 Rood/witte kater, rood van boven, witte buik, pootjes wit met rood, gecastreerd, 5 jaar oud (Wissenkerke-Wijt- vlietstraat) Zwarte kater, paar witte haar tjes op de borst, 9 maanden oud, niet gecastreerd (Kapel le-Spaarlingstraat) Cypers/witte poes, witte bef, buik en pootjes, 1,5 jaar oud (Nieuwdorp-Hertenweg) Lapjes poes, heeft veel wit, 16 jaar oud (Kapelle-Postweg) 5-1 Zwart/witte poes, witte borst, buik en voetjes, 20 maanden oud (Yerseke-Schip- persstraat) 28-12 Zwarte poes, heeft kromme voorpootjes, 16 jaar oud (Biezelinge-de Omloop) Lapjes poes met veel donker bruin, 4 jaar oud (Wolphaarts- dijk-Muidenweg) Marleen Ennik, coördinator educatie zegt er het volgende over: „Het lijkt heel eng om aan zoiets te beginnen en vaak hikken mensen al jaren tegen het gevoel aan dat ze er iets aan zouden moeten doen. Maar eenmaal binnen, is de angst snel verdwenen en komt er eerder een gevoel van spijt dat ze het niet veel eerder gedaan hebben. De sfeer in de bijeenkomsten is bijna altijd gezellig en vertrouwd en daar door durven mensen zich ook bloot te geven". In iedere bijeenkomst wordt een bepaald aspect behan deld. Dat kunnen positieve dingen zijn als opkomen voor jezelf of iets vragen, maar ook kritiek durven geven of krijgen en daarop reageren. Iedere keer wordt er uiteraard ook geoefend. „Er is altijd ruimte voor per soonlijke vragen, maar we gaan niet te zeer in op ieders

Bevelander | 2001 | | pagina 7