GEKLEURDE CONTACTLENZEN j:J Opnieuw een politiek café in Goes China Corner steekt Blauw Wit A2 in nieuw Afscheid van juf Ineke nijna veertig jaar werkte ze in het onderwijs Din Goes. Maar vrijdag 19 januari is het afge lopen daarmee. Dan neemt juf Ineke definitief afscheid van leerlingen, ouders en collega's van de protestants-christelijke school Het Noorder licht. Kampioenschap EHBO Zeeuwse fruitteeltdag in Kapelle Genealogie brengt geschiedenis tot leven Medische Dienst Streeknieuws Beveland Winnaars Oudejaarspuzzel KciHipMidTtr Optiek Zeeuwse kinderen op de kaart gezet De Koperen Tuin Beveland door Ellen de Dreu Nieuwe uitgave van Boekhandel - uitgeverij Vandaag blauw en morgen een andere kleur ------ F\e Zeeuwse fruitteelt staat centraal tijdens Lr de 59e Ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse Fruitteelt die vrijdag 12 januari wordt gehou den in de veilinghal van The Greenery in Kapel- le. Tal van bedrijven die in meer of mindere ma te te maken hebben met de sector presenteren zich daar. FXe Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO U(eerste hulp bij ongelukken) houdt zaterdag 10 maart wedstrijden in de sporthal in 's-Gra- vepolder. 1 /oor de tweede keer wordt in het Goese V Café Baarends maandag 15 januari een poli tiek café gehouden. Onderwerp van gesprek is de groei van Goes, maar er is ook ruimte voor onderwerpen die door het publiek zelf worden aangedragen. Doel van het politiek café is de afstand tussen burgers en bestuurders te ver kleinen. Adel Van dag tot dag F^e A2-junioren van korfbalvereniging Blauw l^Wit uit Kloetinge zijn onlangs weer in het nieuw gestoken door sponsor China Corner. Het Chinees-lndische restaurant uit Goes- Noord is al jarenlang sponsor van het team. DONDERDAG MAANDAG DINSDAG Foutje Al bladerend door oude archieven kom je de AKleukste dingen tegen. En wanneer die klei ne wetenswaardigheden ook nog betrekking hebben op de eigen voorouders, wordt het ma- Hulpwetenschappen WOENSDAG 5 l' VRIJDAG Stamreeks DONDERDAG" ken van een familiestamboom helemaal aan trekkelijk. Het is dan ook niet voor niets dat steeds meer mensen op zoek gaan naar hun 'roots'. De Zeeuwse Volksuniversiteit en het Zeeuws Archief spelen in op die ontwikkeling. Het resultaat: de cursussen 'Stamboomonder zoek voor beginners' en 'Paleografie voor ge vorderden', die binnenkort van start gaan. - u. ZATERDAG ZONDAG 11 R- - DE BEVELANDER 15 Donderdag 11 januari 2001 I (advertentie) jl - ^JUr (advertentie) Keizersdijk 16 - 4461 KA Goes Juf Ineke neemt na veertig jaar afscheid van het onderwijs. Prijs 24,50 Centrum De Veste Een boek met 40 afbeeldingen uit de periode 1899 - 1940 met een inleiding van Tom Meijer Geef uw ogen extra uitstraling. Kies uit 10 kleuren met of zonder sterkte. Het politiek café is niet de eni ge gelegenheid waarop bur gers hun mening te kennen Eigenlijk is juf Ineke al gestopt met lesgeven: donderdag 21 december stond ze voor het laatst voor de klas. Op het schoolplein werd ze toen toe gezongen en van haar klas kreeg ze een grote bos rozen. In maart wordt nog een poli tiek café gehouden. „Daarna gaan we de bijeenkomsten evalueren om te bekijken of we er mee doorgaan en zo ja hoe. Want misschien is de maandagmiddag waarop het café nu gehouden wordt niet het beste tijdstip. We wachten daarbij ook een beetje de re acties van het publiek af". Het politiek café in Café Baarends (aan de Voorstad) begint om 17 uur. ting. De Fransen kenden zelf al langer het systeem en zorg den ervoor dat in de bezette landen ook registers werden opgezet". Vanaf dat moment werd elke Nederlander geregi streerd. Boerengoed laat iets zien van klederdrachten en The Gree nery en Fruitpacking Zeeland besteden extra aandacht aan producten en sorteren. De beurs wordt om 10 uur ge opend. Om 14 uur is er een middagbijeenkomst onder lei ding van kringvoorzitter A.J. Slabbekoorn. Ing. A.B. Beuzel van de Rabobank Nederland houdt een inleiding over het onderwerp 'Ontwikkelingen in de fruitteelt, zijn er nog kan ven. De kampioen neemt in mei deel aan de landelijke vaardigheidsproeven om de nationale titel. X ,4 Zeeland: Springi rei a -Fïr Leden van de vereniging strij den met elkaar om het Zeeuws Kampioenschap met provinciale vaardigheidsproe- Vrijdag 19 januari wordt er ook officieel afscheid geno men. Van 15.30 tot 17 uur is er in het schoolgebouw aan De Spinne een receptie ter ere van de juf. sen op de markt?'. Gedepu teerde mr.drs. A.J.G. Poppe- laars spreekt vervolgens over de actuele ontwikkelingen in de brance, waarna het publiek een discussie erover kan voe ren. Het terugzoeken van familie- gegevens is tot 1811 dan ook vrij eenvoudig. Oudere gege vens zijn minder gemakkelijk te krijgen en daarom dan ook want sinds vorig jaar is er een Zeeuws Archief in de provin ciehoofdstad. Hierin worden archieven uit de hele provin cie gebundeld en bewaard, wat het zoeken naar informa- een stuk eenvoudiger maakt. Zondervan: „Het voor- deel van zo'n centraal archief is dat je een heleboel kunt vin den onder één dak. Vroeger moest je voor geboorte- en sterfteregisters naar het be treffende gemeente-archief af- tie Verder moet je je verdiepen in de naamkunde, want ook daar zijn interessante gegevens vandaan te halen. Dat eerste zonen meestal genoemd wor den naar de vader van de va der, bijvoorbeeld". Ook bijzon dere voornamen kunnen die nen „De meisjesnaam Sylvestrix is daar een heel mooi voorbeeld van. Die komt voor in één Zeeuws-Vlaamse familie. Dus als je in een stuk deze naam tegenkomt, weet je gelijk waar je de persoon moet plaatsen. Daarom worden dit soort na men ook wel gidsnamen ge noemd". Naast oude ver trouwde methoden hebben in middels ook supermoderne hulpwetenschappen hun in trede gedaan in de wereld van de stamboomkunde. „Tegen- de sfeer zo ongedwongen mo gelijk blijft". De onderwerpen waarover wordt gesproken zijn actueel. „De Groei van Goes is natuur lijk een mooi voorbeeld. In no vember vorig jaar werd er in het stadhuis een discussie ge houden over dit onderwerp. Maar de daar aanwezige men sen kwamen vooral uit de ma kelaardij of projectontwikke- lingsbranche. Nu kunnen ook 'gewone' mensen hun mening geven over de plannen". leuker om te vinden. „Voor de Franse bezetting werd ook wel het een en ander opgeschre ven, hoor. Zo hadden de meeste kerken al registers voor geboorte, trouwen en sterfte. Maar ook noteriële ar chieven kunnen geschikte in formatie bevatten. Het aller leukst is het natuurlijk als je van adel blijkt te zijn", zegt Zondervan. „Niet eens vanwe ge het blauwe bloed, maar omdat je dan het verst terug kan gaan, soms wel tot in de vijftiende eeuw". Wat de familiewetenschap verder zo aantrekkelijk maakt, is het in de historische context plaatsen van de feiten. „Wie verder wil komen ontkomt daar niet aan. Wanneer je bij voorbeeld ziet dat een familie die altijd in Cadzand heeft ge woond ineens compleet uit die plaats verdwijnt ga je je afvragen hoe dat komt. En als je dan de geschiedenis erop naslaat, blijkt dat het gebied waar de familie woonde tij dens de tachtigjarige oorlog onder water stond. Of je ziet dat er in 1636 wel drie keer zo veel mensen zijn overleden dan normaal. Dan blijkt dat in dat jaar de pest in Zeeland toesloeg. Ook op deze manier kun je soms weer een stukje bewijsvoering vinden". Het team is een eerstejaars ju- niorengroep met kinderen van veertien tot en met zeventien jaar. Ze spelen over het alge meen al jaren korfbal bij Blauw Wit en trainen twee keer per week. De nieuwe shirts zijn in december vorig jaar in gebruik genomen. Op de foto staand van links naar rechts: trainer Bastiaan Rijk, Michiel Wolf, Mathijs Ver- linden. Wouter de Roo, Denny Hoogstrate, eigenaar China Corner en voorzitter Klaas de Regt. Zittend van links naar rechts: trainer Daniëlle van de Berge, Sanne van Baal, Lara Rijsber- gen, Annemarie van de Velde, Patricia de Jonge, Ilse Kloet en Gwendoline Francke. J. W. Zondervan, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Genealogi sche Vereniging, treedt op als docent van de cursus gene alogie. „De cursus is bedoeld voor mensen die nog geen er varing hebben in het opspo ren van voorouders", vertelt hij. „En daarbij zijn een paar dingen van belang. Een be langrijk onderwerp is uiter aard het zoeken van bronnen, oftewel waar vind je je infor matie?" Zeeuwse genealogen hebben in dat opzicht geluk, VOF EUSERMANS OPTIEK BRILLEN EN CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Lange Vorststraat 57, Goes. tel. 0113-230214 kunnen geven bij de gemeen te. „Je had natuurlijk al wijk- infovergaderingen en com missievergaderingen waarbij burgers konden spreken. Maar die worden over het al gemeen niet zo goed bezocht of juist steeds door dezelfde groep. Met dit café-idee kun je een veel grotere doelgroep aanspreken". Het politiek café in Goes is in formeel van opzet. „Raadsle den staan gewoon in het café, tussen de mensen in. We heb ben bewust niet gekozen voor tafels, stoelen en microfoons. Het is juist de bedoeling dat 'Z Zeelandhallen Goes, Indoor Zeeland: Springen paarden klasse Z-ZZ en CSI, 9 u. Ge meentehuis Heinkenszand, raadvergadering van de ge meenteraad van Borsele, 20 u. Maria Magdalena Kapel Goes, middagpauzedienst door Ds. E. van der Linden, 12-12.30 u. Korpsgebouw Leger des Heils Goes, gezamenlijk ge bedsuur, 18.45 u. Geneologie houdt zich bezig met geschiedenis. Toch is een genealoog in andere zaken geïnteresseerd dan een histo ricus. Zondervan: „Een histo ricus bekijkt over het alge meen de grote lijnen in de ge schiedenis. Een genealoog zoekt in de archieven juist naar mensen, naar de kleine verhalen". En wie onderzoek doet naar de herkomst van zijn of haar voorouders, komt soms voor verrassingen te staan. Zondervan noemt het verhaal van die vrouw die tij dens haar onderzoek ontdekte dat haar naam eigenlijk het gevolg was van een foutje van een ambtenaar van burgerlij ke stand, meer dan honderd jaar geleden. De letter 'n' ver dween uit de geslachtsnaam, waardoor kinderen uit hetzelf de gezin een andere achter naam kregen. „De Middel burgse ex-burgemeester Spar van der Hoek overkwam het zelfde, maar deze mevrouw kon het ook echt bewijzen". Gegevens over geboorte en sterfte worden in Nederland sinds 1811 bewaard. „De be volkingsregisters zoals we die nu kennen zijn hier geïntrodu- als genealogisch bewijs. ceerd tijdens de Franse bezet- dagpauzedienst door Pastor H.J. Grotaers, 12-12.30 u. Korpsgebouw Leger des Heils Het politiek café is een initia tief van de CDA-fractie van de Goese gemeenteraad, vertelt CDA-gemeenteraadslid Guust de Kok. „We spraken vorig jaar in de fractie over hoe we de burgers op een andere ma nier konden betrekken bij ons werk", laat De Kok weten. „En uit dat overleg is onder meer dit idee gekomen, dat na een raadsvergadering al snel werd overgenomen door de andere fracties". reizen. En als je dan voorou ders in Zeeuws-Vlaanderen, de Zak van Zuid-Beveland en Tholen hebt zitten, gaat daar aardig wat tijd in zitten. Nu kun je de meeste informatie gewoon in Middelburg op het archief halen". Nog niet alle Zeeuwse archieven zijn te vin den in het Zeeuws Archief. „Maar het worden er wel steeds meer", weet Zonder van. En dat is heus niet omdat gemeente-archieven verdwij nen en hun spullen daar naar toe brengen. „Het archief van Wissenkerke is onlangs hele maal verbouwd. De collectie werd daarom tijdelijk opgesla gen in het Zeeuws Archief. Daar is alles gekopieerd, de originelen zijn inmiddels terug in Wissenkerke maar alle ge gevens zijn nu ook in Middel burg opvraagbaar". Een tweede belangrijk item in de cursus wordt het verwer ken van gegevens. „Want je komt natuurlijk nogal wat te gen en het is zaak om alles goed op te schrijven. Want je kunt eindeloos verzamelen tot je gek wordt van de troep, maar daarmee heb je natuur lijk nog geen stamboom", weet Zondervan. De cursisten krijgen de traditionele manier van rangschikken en bewaren volgens een kaartsysteem aangeleerd, maar leren daar bij ook het supermoderne or denen met de computer. De derde tak van de cursus is de genealogische bewijsvoe ring. „Want je kunt natuurlijk vermoeden dat naamgenoten uit een ander deel van de pro vincie afstammen van de fa- voor 13 en 14 januari 2001 HUISARTSEN: Goes en Kloetinge: De praktijk van dr. Huysman, dr. Posthumus, dr. Joosse, dr. Sla ger, dr. van Straalen, dr. v.d. Werff wordt waargenomen door: dr. R. Posthumus, Van Dussel- dorpstraat 3, Goes, tel. 0113- 230318. De praktijken van de huisartsen Kooiman, Oortman, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen worden waargenomen van vrijdag 17.00 uur tot zaterdag 19 uur door dr. M.J. Kooiman, Van Hoogendorplaan 6, Goes, tel. 0113-214450. Van zaterdag 19 uur tot zondag 19.00 uur door: dr. D.W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113-215003. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00 tot 10.30 uur en van 17.00 tot 17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: Van vrijdag 17.30 uur tot maan dag 08.00 uur. Boodschappen zo mogelijk tussen 09.00 en 10.00 uur. De praktijk van de artsen Harten, Van Driel, Aarnoutse en Binnen kamp wordt waargenomen door: dr. Harten-Heilig, Clara's Pad 12, Heinkenszand, tel. 0113-561234. Heinkenszand en omgeving: Praktijk van dr J.A. Fortrie/C.T. Miermans. Van vrijdag 17.30 uur tot maandag 08.30 uur: dr. J.A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 0113-563074. Hansweert, Schore en Yerseke: Van vrijdag 18.00 uur tot zondag 22.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. dr. L. Breukers, Lange Geer 21, Hansweert, tel. 0113- 381344. Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde en Kruiningen: Van vrijdag 18.00 uur tot zondag 22.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. dr. A. Constandse, Noordweg 14, Krabbendijke, tel. 0113-501444. Kapelle en Wemeldinge: De praktijk van de artsen de Jong, Eckhardt, Riemeijer en Bakx wordt waargenomen door: dr. M.B. Riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 0113-341264. Van vrijdag 18.00 uur tot zondag 23.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: van 11.00-11.15 uur en van 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande en 's-Heerenhoek: De praktijk van de artsen de Graaf, Peene, Korstanje, Kronen berg en Zwartelé wordt waarge nomen door: dr. H.H.M. Zwar telé, Werrilaan 43, 's-Heeren- hoek, tel. 0113-351280. Noord-Beveland: De praktijk van dr. J.A. Kersse- boom, dr B.J.H. Hasken, dr. G. P.J.M. van Delft en H. v.d. Veen wordt waargenomen door: dr. J.A. Kersseboom, Ooststraat 15, Kortgene, tel. 0113-301319. Spreekuur voor dringende geval len: van 11.00-11.30 uur. TANDARTSEN: Spreekuren zaterdag- en zondag morgen van 10.00-11.00 uur. dr. H. S. Heijers, Hoofdstraat 77, Kortgene, tel. 06-53 25 71 31 Tandartsen in de Pijlers uitslui tend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Smit en de Wit, Tel. 0113-220034. APOTHEEK: Spoedvereisende zaken op zater dag en zondag van 10.00-18.00 uur: Apotheek de Pijlers, van Dusseldorpstraat 1, tel. 227104. Spoedvereisende recepten op zaterdag en zondag voor 10.00 uur en na 18.00 uur en van maandag t/m vrijdag na 17.30 uur: Zeeuwse Apotheek, Station spark 35, tel. 270620. VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes. Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur: Mieke van Veen en Joke Stevens, tel. 0113-232698. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarmcentrale Vlissin- gen bellen: 0118-414444. DIERENARTSEN: Voor grote en kleine huisdieren Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke e.o. De praktijk van dr A. Mosselman, dr B.J. Boer en dr W. Verboom wordt waargenomen door: W. Verboom, Karmijnstraat 19, Ka pelle, tel. 0113-342486. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt waargenomen door: dr. M.P.C. Karelse, 's-Heer Hendrikskinderendijk 118, Goes, tel. 0113-220656. Praktijk voor gezelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113-572756. Zaterdag spreek uur 9.30 - 10.00 uur. Dierenart sen L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets afwisselend week enddienst. milie die je aan het onderzoe ken bent, maar je moet zo'n stelling ook kunnen onder bouwen. Dat is vaak het pro bleem met van die kant en klare stambomen die je wel op het internet tegenkomt. Er staat verschrikkelijk veel in, maar veelal zonder bronver melding. En dan is die infor matie onbetrouwbaar, vaak uit de lucht gegrepen. Het wordt pas leuk als je het echt kunt bewijzen". Hij legt uit dat daarbij verschillende hulpwe tenschappen aan te pas kun nen komen. „De genealogie maakt gebruik van alle denk bare hulpwetenschappen. De paleografie (het lezen van ou de geschriften, red.) is er één van, want handschriften wor den moeilijker te ontcijferen naarmate ze ouder worden. komst en ondergang van het Belgische trekpaard in de Zeeuwse landbouw' van Jan Bruijns. De winnaars zijn: T. van de Velden uit Baarland, Chr.M. van Koeveringe uit Kapelle, J. Walhout uit Goes, L. Rouw uit Eindewege, J. M. Staal uit Yerseke, J. P. Sinke uit Krab bendijke, K. Hartgers uit Hans weert en G. van de Berge uit Goes. Zij krijgen hun boek zo spoedig mogelijk thuisge- Traditiegetrouw zijn op de beurs mechanisatiebedrijven aanwezig die iets laten zien van de technische ontwikke lingen in de bedrijfstak. Daar naast zijn ook stands met re- gioproducten aanwezig, even als de Walcherse kwekerij Poppendamme, het Wijnma- kersgilde, het Fruitteeltmuse- um en de Roofvogel Vereni ging Nederland. De Planten kundige Dienst zorgt voor af handeling voor het verkrijgen van een spuitlicentie. Ons Maria Magdalena Kapel Goes, middagpauzedienst door Ds. A.A.R. Kamermans, 12-12.30 u. Korpsgebouw Leger des Heils Goes, gezamenlijk ge bedsuur, 18.45 u. Grote Kerk Goes, carillonbespeling door Sjoerd Tamminga, 13.30 u. Basisschool 't Noorderlicht Goes, pleintjesactiviteiten, 15.30 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. MEC De Bevelanden Goes, jeugdactiviteit 'Vogels in de winter', 14 u. Scouting aan 't Dijkje Heinkenszand, kinderkledingbeurs, 10 u. De Stenge Heinkenszand, sport en spelinstuif voor kinderen van 4 t/m 12 jaar, 13.30 u. Oosterkerk Goes, bijeenkomst Passage met een lezing door T. Lepoeter-Boes, 'Een rondje Zuid-Beveland, 20 u. Maria Magdalena Kapel Goes, mid- CDA-gemeenteraadslid Guust de Kok: „Wijkinfo- en commissie vergaderingen trekken toch altijd een vast publiek. Het politiek café is open voor iedereen". foto Anton Dingemanse woordig wordt soms zelfs ge nentechniek toegepast. Zo is onlangs een DNA-onderzoek gedaan naar de familie Stout- jesdijk die zowel in Tholen als ergens in de Randstad voor komt. De genealoog was al ja ren bezig te onderzoeken of de twee families gerelateerd waren, maar hij kreeg het be wijs niet rond. Nadat er DNA werd afgenomen bij verschil lende leden uit beide families, was het bewijs rond. Zo krijg je als genealoog toch steeds meer informatie tot je be schikking". Informatiecentrum Zonne- bloemstraat 53 Goes, spreek uur bureau ouderen-hulpver- lening, 14-16 u. Zeelandhal len Goes, Indoor Zeeland: Springen paarden CSI tabel A en finale paarden klasse B, 9 Buurthuis De Pit Goes, se- Bij de traditionele manier van het maken van een stamboom ga je uit van jezelf. „Vervol gens kijk je wie je ouders zijn en volg je de lijn steeds via de vaders", legt Zondervan uit. Het resultaat hiervan wordt 'stamreeks' genoemd. „Maar tegenwoordig zie je ook steeds meer mensen onder zoek doen naar de matriarcha le stamreeks - de vrouwelijke lijn. Die is misschien wat moeilijker te maken omdat de voormoeders allemaal andere achternamen hebben en dus niet in één oogopslag herken baar zijn". De cursus Stamboomonder zoek voor Beginners gaat maandag 12 februari van start en bestaat uit acht lessen van twee uur. „De bedoeling is dat deelnemers ook echt aan de slag gaan in het archief", ver telt Zondervan. Geïnteresseer den kunnen zich opgeven bij de ZVU in Middelburg: 0118 634 800. Goes, gezamenlijk gebedsuur, 18.45 u. Bergweg 88 Goes, bijeenkomst Women's Aglow Fellowship, 9.30 u. Wijkinfowinkel Goes Oost, spreekuur: Vragen rondom de uitvaart in Goes, 10-12 u. Stadhuis Goes, gemeente raadsvergadering, 19.30 u. Maria Magdalena Kapel Goes, middagpauzedienst door Ds. J. de Bie, 12-12.30 u. Korps gebouw Leger des Heils Goes, gezamenlijk gebedsuur, 18.45 u. Ter Valcke Goes, culturele ochtend met optreden van de volksdansgroep met rolstoel- darisers, 10 u. Meer dan 1000 puzzelliefheb- bers zonden de oplossing van de Oudejaarspuzzel in die twee weken geleden in De Be velander stond. De juiste op lossing is: 'Liep 't in 't oude jaar tegen, in 't nieuwe kan 't beter gaan'. Uit de enorme stapel goede inzendingen werden inmiddels acht win naars getrokken. Zij ontvan gen binnenkort het door Boekhandel De Koperen Tuin beschikbaar gestelde boek -'Trekpaarden in Zeeland - op-- stuurd. Z'"’ Zxfe d X,, f •«VA z ^,,^/Z /r/X. - 3' A’ X r. zzj, Hendrik Brouwer vervaardigde begin 19e eeuw een geïllustreer de stamboom van zijn familie, (uit: collectie Zeeuws Archief). foto Frank Husslage niorenbingo, 14 u. Ingang Hertenkamp Kastanje- straat Goes, trimgroep, een voudige conditieoefeningen en spelvormen, 8.20 u. Stichting Zeeuwse Schaaps kudde Heinkenszand, open dag: lammerweekend, 13 u. Zeelandhallen Goes, Indoor - jen paarden CSI tabel A en finale paarden klasse L-M-Z-ZZ, 9 u. 't Beest Goes, Glitterdanceparty, 21 u. Stichting Zeeuwse Schaaps kudde Heinkenszand, open dag: lammerweekend, 13 u.

Bevelander | 2001 | | pagina 15