Heftrucks van De Vlieger ingezet bij Advanta Prijswinnaars open dagABN-AMRO Sinterklaasactie Rotaract Club Goes Nieuwe vrachtwagen voor Proost Uitbreiding van *t Badhuys Kapelle «Sak DE BEVELANDER 9 door Anita Hoekman Flexibel en B C F G H D E A F M N K L Open dag schadeherstelbedrijven A^ver een paar weekjes is de vxSint weer in ons land. De Ro taract Club Goes ziet dit kinder feest als een ideale gelegenheid om geld in te zamelen voor het goede doel. In het weekeinde van 2 en 3 december houden ze daarom een Sinterklaasactie. De opbrengst van de actie komt ten goede aan zorgboerderij 'Catha rina Maria Hof' te Kamperland. *7eventien jaar geleden, in een zeer slechte ^tijd voor heftrucks, was het J.H. de Vlieger die de grote sprong toch maakte en zijn eigen bedrijf startte. De Vlieger Heftruck-service heeft nu nog steeds te maken met felle concur rentie in de regio. Maar eigenaar De Vlieger weet inmiddels hoe je een bedrijf groot moet maken. „Met service", is het resolute ant woord. Open Chemie Dag Vochtproblemen Expositie Brood op Platen en CD Beurs Neerlands beroemdste rock- kunstenaar Herman Brood staat centraal tijdens de Mega Platen CD Beurs die 11 en 12 november wordt gehouden in de Jaarbeurs Utrecht. De Broodexpositie die daar te zien zal zijn, be staat onder andere uit hoe zen en platen die in de loop der jaren door Brood zijn uitgebracht. De expostie geeft een compleet overzicht van de periode tussen 1972 en 1982. Het overzicht wordt verder aangevuld met T shirts, buttons, plakboeken, tijdschriften en publiciteitsfoto's. zelfklevend laminaat Rode zonnehoed tegen verkoudheid let Badhuys is een speciaalzaak op het ge- Ibied van badkamers, sauna's, stoomcabines en tegels.Door de explosieve aanwas van klan ten en de groeiende doorstroom van goederen was het noodzakelijk dat slechts een jaar na opening al moest worden uitgebreid. Wat voor heen het magazijn was is nu een grote tegel- showroom geworden. Een nieuw magazijn van 130 vierkante meter is aangebouwd. Tips voor surprises Oleep- en bergings- Obedrijf L. Proost heeft onlangs een nieuwe autotranspor- ter gekocht. Het gaat om een zogenaamde wipkar die wel zeven personenauto's kan vervoeren. Met de aankoop van de nieu we vrachtwagen kan het Goese bedrijf nog beter gestrande auto mobilisten uit de brand helpen. 43 c— L. PROOST Woensdag 1 november 2000 Ata schillende decors. r 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 V 15 I j 9vK**'**-^*»»»»*» Stuur uw oplossing voor woensdag 8 november naar de redactie van de Bevelander, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die Stephanie Zaman van ABN-AMR0 Kapelle overhandigt de win- naars hun prijzen. Saskia van Noort was verhinderd. hydraulische vorkverstellers, zodat ze alle maten verpakkin gen op kunnen tillen, en twee heftrucks met hoge masten die de containers bijna twee meter hoger kunnen stapelen. juiste oplossing. „Ook voor de moeilijke klanten, doen we ons best", verzekert de eige naar die de verkoop van hef trucks op zich heeft genomen. J.H. De Vlieger regelt de ver koop en zijn twee zonen, die inmiddels ook in het bedrijf zitten hebben hun eigen ta ken. Arnold heeft de verhuur- vloot onder zich en regelt het transport. Richard heeft zich gericht op de afdeling repara tie. Vader J.H. de Vlieger is blij huis. De Sint zal dan natuurlijk cadeautjes uitdelen en hopelijk voor een onvergetelijk bezoek zorgen. Vanwege de korte tijd die Sint en zijn Pieten hebben, brengen ze alleen bezoekjes op Noord- en Zuid-Beveland. De bezoekjes kunnen plaatsvinden op zaterdag en zondag tussen 14 en 21 uur. met die ontwikkeling. Nu weet hij dat hij in die zeventien jaar niet voor niets heeft gewerkt. „De Vlieger Heftruck-service wordt een familiebedrijf. En ik hoop natuurlijk dat het nog lang goed mag gaan." Bij alle schadeherstelbedrijven waar ZLM mee samenwerkt wordt zaterdag 4 november een open dag gehouden. Met de open dag geeft ZLM het startsein voor het jubileumjaar 2001. In dat jaar bestaat de verzekeraar vijftig jaar. In Beveland gooien vijf schadeherstellers de deuren open voor ZLM klanten. Zij mo gen een kijkje nemen achter de schermen van het bedrijf. Geïn teresseerden kunnen in Goes terecht bij Baarends Autoschade, Van der Endt Autoschade, Autoschade DSA, Zwartepoorte Schadeherstel en in Yerseke is Autoschade Steketee open. De open dag duurt van 10 tot 16 uur. M W- H Bij de Sinterklaasactie kunnen gezinnen, be drijven en instellingen Sinterklaas en zijn twee Pieten inhuren voor een bezoekje aan 5 voor een reis naar het buiten land. Als daar ongelukken ge beuren en de auto kan niet meer rijden, haalt Proost ze op, plukt ze van de weg en brengt ze naar de plaats van bestemming. De nieuwe M.A.N. haalt de wrakken met behulp van een lift van het wegdek. De vracht wagen is een M.A.N. type 14.224. Het is een speciaal door Tijhoff ontwikkelde op bouw en aanhangwagen. De J.H. de Vlieger overhandigt de zes heftrucks aan de heer Leijdens van Advanta VanderHave. Foto Anton Dingemanse krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City in Vlissingen. De prijswinnaar wordt in de Bevelander van woensdag 15 no vember bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Bevelander van woensdag 18 oktober: ‘In de bonen zijn'. I.P.A. Dekkers uit 's-Heer Arendskerke won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. De eigen verhuurvloot wordt constant vernieuwd en dan gaan de tweedehands hef trucks in de verkoop. Maar De Vlieger is ook leverancier van nieuw materiaal. Advanta kocht zes heftrucks van het merk Hyster, ManiTou is er voor het werk op ruw terrein, RCM levert veegmachines, Schaeff minigravers. Binnen die merken vinden J.H. de Vlieger en zijn zonen altijd de Voor de liefhebber is er de traanplaat, dit is een alumini um plaat onder de wastafel." Vocht in de badkamer is vol gens Van der Peyl ook vaak een probleem. Door aluminium plafonds te gebruiken kan dit euvel worden verholpen. Iets aparts is de aluminium dou- chezuil die vrij in de ruimte staat. Bij het douchen gaat de straal naar de muur toe. „Na tuurlijk kunnen we ook de bij behorende meubels, accessoi res en speigels op maat leve ren." Een manier om de badka mer een nog luxere uitstraling te geven is de stoomcabine, een alternatief voor de sauna. Het werkt met vochtige hitte en heeft een zeer intensieve wer king, gericht op ontspanning en reiniging. Twee sessies van een kwartier zijn vaak al vol doende om je een weldadig gevoel te geven. Dit kan wor den versterkt door het toevoe- Op zaterdag 30 september jongsleden werd het nieuwe kantoor van de ABN-AMRO bank in Kapelle geopend. Er werden diverse prijsvragen gehouden die een aantal win naars opleverden. Zo was er een prijsvraag over het Kapel- se Fruitteeltmuseum, een blikgooiwedstrijd en een wer velwind, een cabine waarin nepgeld rondvloog. Winnares van de wedstrijd blikgooien hoop ik mijn hobby nog jaren uit te kunnen oefenen." Proost is een bedrijf dat werk zaam is voor diverse alarm diensten in de vorm van een vierentwintiguursservice. Elk moment van de dag staan ze klaar om opdrachten uit te voeren van verzekeraars, ga ragebedrijven en particulie ren. Dan weer moeten ze au to's ophalen in het noorden van het land, maar ook kun nen ze weggeroepen worden zijn." De collectie tegels van 't Badhuys omvat wand- en vloertegels, toepasbaar voor woon- en badkamer,keuken en bedrijfsruimten in alle soorten en maten. Gekallibreerde te gels, de zogenaamde Veniste- gels, zijn erg in opkomst. Dit zijn tegels waarmee je bijna naadloos kunt tegelen. Een an dere tegelsoort die ze in Kapel le in het assortiment hebben, is verouderd natuursteen, een marmersoort die op mechani sche wijze is verouderd. Dit ziet er heel mooi uit. Badkamers hebben ze bij 't Badhuys onder andere in rustieke, moderne en mediterrane sfeer. Van ligba den verkopen ze ook allerlei modellen zoals hoekbaden, rechthoekige en ruimtewinnen- de baden. „Als je een beperkte ruimte hebt is het mogelijk door middel van afwijkende buitenmaten deze toch zo goed mogelijk te benutten. was Anne Remijnse, die voor haar en haar zusje Efteling- kaartjes kreeg, een Pardoes- spaarpot en een Pardoes- spaarrekening met inleg. De winnares van de Wervelwind was Saskia van Noort en de prijsvraag over het Fruitteelt museum werd gewonnen door de heer E. Mallekoote. Hij won een mandje met pro ducten van het museum en een pennenset. Voor een bezoekje van zo'n twintig minuten moet 45,- worden betaald. Niet alleen wordt de kinderen een groot plezier gedaan, ook de deelnemers van de zorgboerderij zul len veel plezier beleven aan het opgebrachte geld. Van de opbrengst worden materialen aangeschaft waarmee werkzaamheden op de boerderij verricht kunnen worden. Wie in teresse heeft in een bezoekje van de Sint en zijn Pieten kan bellen naar tel. 0113-371785. Om de twee jaar wordt de open Chemie Dag gehouden. Zater dag 11 november zet Atofina Vlissingen de deuren open voor het publiek. Van 11 tot 15 uur kunnen mensen uit de omgeving kennis maken met de vele aspecten van het bedrijf. Medewer kers van het bedrijf verzorgen rondleidingen bij Atofina, Meta- blen, D&P, de Turcofabriek., de afvalwaterzuivering en de tinver- brandingsovens. Ook kunnen bezoekers een kijkje nemen in het glascoatinglaboratorium. Kinderen vanaf twaalf jaar mogen met de rondleiding mee. Kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar mogen in het pretlab zelf tandpasta, shampoo, bad zout en haargel maken. Voor de allerkleinsten is er een crèche. Afgelopen week was het Ad vanta VanderHave uit Kapelle die kennis mocht maken met de uitstekende service van De Vlieger Heftruck-service. Het graszaaddepot van Advanta werd pas geleden overgehe veld van Vlijmen naar Kapelle en daar waren speciale hef trucks voor nodig. Ook zoch- De speciale gebouwde M.A.N. autotransporter werd onlangs overgedragen door de heer Maljaars van Thieu van Dorst Bedrijfswagens aan de eige naar van het sleepbedrijf, de heer Lou Proost. Proost zette twaalf jaar geleden een sleep- en bergingsbedrijf op. Samen met zijn broer staat hij nu vie rentwintig uur per dag klaar om gestrande automobilisten weer op weg te helpen. Proost noemt het zelf een uit de hand gelopen hobby. Naast deze hobby is hij namelijk al meer dan dertig jaar werkzaam als autotechnicus en APK-keur- meester. „Het is een beetje uit de hand gelopen. Ik wilde me naast de techniek ook speciali seren in het autotransport. Met deze nieuwe vrachtwagen Het gezellig ogende bedrijf, op industrieterrein De Smokkel- hoek werd vorig jaar augustus opgericht door de heren J. Flik- weert en R. Maassen. Beiden waren verkopers in sanitair en keukens. Er zijn nu al negen personeelsleden in dienst, ter wijl ook een aantal externe be drijven opdrachten uitvoert. JanJaap van der Peyl, order- voorbereider en verkoper, ver telt dat de laatste drie jaar de vraag naar stoomcabines en sauna's explosief is gestegen. Veel gezinnen kampen dagelijks met vochtproblemen met als gevolgen condensvorming, schimmel op de muren en in het ergste geval gezondheidsklachten. Ebac komt met de oplossing voor een gezond leefklimaat. De luchtontvochtiger. Dit apparaat houdt het luchtvochtigheidspercentage precies op peil zonder de lucht uit te drogen. De vochtige lucht wordt opgezogen en afgekoeld. De koude, droge lucht wordt vervolgens verwarmd, gefilterd en weer afgegeven. Zo hoeft er ook minder gestookt te worden. De Ebac kost net geen duizend gulden en is verkrijg baar bij de betere elektronica-speciaalzaken. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 waagstuk - bouwland - ongekookt; 2 muzieknoot - vrouw die gaat trouwen - lang stuk hout; 3 gemeenteweide - mogelijkheid - lidwoord; 4 groet - open vervoerbedrijf (afk.) - dikwijls - deel van een gebouw; 5 bovenlijf - korte tijd - deel van het hoofd; 6 teken - bijwoord - afscheiding; 7 schreeuw - zangstem - bij woord - ten bedrage van; 8 overblijfsel - vreemde munt - boom - muzieknoot; 9 rivier in Italië - persoonlijk voornaamwoord - af kerig van werk - betaalplaats; 10 vreemde munt - wintersportar- tikel - harde val; 11 in orde - familielid - groente; 12 kledingstuk - veroverd goed - deel van de dag (afk.) - gewicht; 13 rund - om heining - van een bepaalde godsdienst; 14 verkwikkend - doel - familielid; 15 rivier in ons land - positieve elektrode - horizon. Omschrijving verticaal: A visbeen - bittere stof - twaalf dozijn; B uitroep - hoeveelheid - leeg; C vogel - hoogste punt - muzieknoot; D geluid van een dier - muzieknoot - plek - open plek in het bos; E bloeiwijze (mv.) - grappenmaker - cilindrisch voorwerp; F vaardigheid - hoendereigenschap - knaagdier; G zwarte kleverige stof - loot - koude lekkernij - voorzetsel; H en dergelijke (afk.) - ongedierte - uitgewoond huis - voegwoord; I bijdehand meisje - persoonlijk voornaamwoord - deel van de mond - rivier in Spanje; J betrek king - mannetjeshond - deel van een etmaal; K dunne tak - wa terplant - tijdelijk gebruik; L indien - zuivelproduct - legerafde ling (afk.) - persoonlijk voornaamwoord; M klein kind - li chaamsdeel - rijtuig N handeling - beddengoed - muzieknoot; O vragend voornaamwoord - verbinding - godsdienst. Er ontstaat een uitdrukking wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: J12.J11.G13 - J15.K15 - J2.H6.H4.J8.E6.D5.A5.BI - LI 1.N8.O8.N12.M9. J.H de Vlieger zette zijn bedrijf zeventien jaar geleden op in Lewedorp. Hij was al jaren servicemonteur van heftrucks en durfde het aan om De Vlie ger Heftruck-service op te zet ten. „Het was er geen goede tijd voor. Er was weinig vraag naar hef trucks. De eerste jaren heb ik denk ik wel doorstaan door mijn technische kennis. Repa ratie was toen de grootste af deling van het bedrijf. Nu is dat helemaal omgedraaid. Verhuur is nu de grootste tak, gevolgd door verkoop en re paratie." Maar de reparatie wordt nog wel erg serieus genomen. Wie pech heeft, kan altijd een be roep doen op De Vlieger. „We leveren met een vrachtwagen een nieuwe heftruck. Zo hoe ven de klanten niet stil te staan als we hun machine re pareren." Dat de verhuur zo goed loopt, heeft De Vlieger niet alleen te danken aan de goede service. Ook de ligging van het bedrijf is goed gekozen. Twee jaar geleden verhuisde het hef- truckbedrijf naar het industrie terrein van 's-Heer Arendsker ke. Van daar uit zit je in een mum van tijd in Goes, op de snelweg en in het Sloegebied. „De ligging is perfect. Als de grote bedrijven bij de havens van Vlissingen een piek heb ben en niet genoeg hebben aan hun eigen materiaal, zijn onze heftrucks zo afgeleverd. Alleen Zeeuws-Vlaanderen le vert wel eens problemen op. Als we daar een reparatie moeten doen, zijn we lang op weg. Maar als de tunnel er eenmaal ligt, zijn we ook van dat probleem verlost." kan overal neergezet worden. Daar kan je ook een stoomka- chel bij krijgen zodat je een combinatie krijgt van stoomca bine en sauna. Verder verko pen we de infrarood-cabine. Deze levert stralingswarmte en is uitermate geschikt voor mensen met spier- en ge- wrichtsklachten. Al met al heb ben we een zeer groot assorti ment waar een ieder iets naar zijn zin kan vinden." ten ze machines met meer vermogen voor het vervoeren van kisten met maïs. Tussen alle containers in het gras zaaddepot rijden nu zes zoge naamde spacesavers. Extra smalle heftrucks die goed tus sen de smalle gangen van de containers door kunnen. Het gaat om vier heftrucks met HDM heeft de oplossing gevon den voor het interieurvraagstuk gevonden, Elesgoflex. De ideale oplossing voor wie vensterban ken, tafels, deuren of kasten zoekt voor in zijn woning. Als het niet bij elkaar past of niet te koop is, biedt Elesgoflex de uit komst. De handige doe-het-zel- ver verwerkt het flexibele mate riaal zo op meubels. Een mdf- meubelplaat krijgt gelijk een nieuw uiterlijk net als een tafel blad. Het laminaat kan zelfs op de wand worden aangebracht. Voorlopig is het nieuwe product Laminaatfolie fleurt elke meu- van HDM verkrijgbaar in 24 ver- bel in een handomdraai op. Uit een analyse is gebleken dat de plant Rode Zonnehoed een goed effect heeft bij verkoud heid. In de plant werden een aantal stoffen ontdekt die de weerstand tegen virale infec ties, zoals verkoudheid, en bac- teriële infecties verhogen en de activiteit van afweercellen be vorderen.De duur en de ernst van de verkoudheid kan daar door flink afnemen. In Nederland wordt het middel Echinaforce in Elburg vervaardigd. Het middel van A. Vogel is jarenlang het meest gebruikte vrij verkrijgbare homeopathische geneesmid del in Nederland. Dat is één van de hoofdrede nen van de groei van het be drijf. „Ons bedrijf heeft de klant veel te bieden. Mensen komen hier blanco binnen. Soms kijken ze gewoon wat rond, een andere keer hebben ze een gerichte vraag. Het is de bedoeling de ruimte die ie mand tot zijn beschikking heeft zo efficient mogelijk in te rich ten.Vanaf het moment van bin nenkomst proberen we samen tot een ontwerp te komen waarmee iemand tevreden kan Nog even en de Goedheiligman vaart ons land weer binnen. Hoog tijd om voorbereidingen te treffen voor de surprise- avond. Bij het maken van de surprise biedt Bison een helpende hand met twee knutselproducten na melijk textiellijm en alleslijm. De laatste is een echte alleskun- ner die alles sterk en onzicht baar aan elkaar lijmt. Van kunst stof tot hout en papier. De tex tiellijm van Bison is te gebrui ken voor katoen, jute en ander textiel. De lijm behoudt zelfs zijn wer king na wassen in de wasma chine. Zo wordt het knutselen Met de lijm van Bison maakt u voor een surprise een stuk ge- zo een surprise in de vorm makkelijker. van een chocoladeletter. gen van geurextracten. Zo wordt eucalyptus gebruikt voor de luchtwegen. Het geeft het zelfde effect als het ouderwetse stoombadje dat je vroeger thuis bij verkoudheid gebruik te. De sauna is bekender dan de stoomcabine en levert dro gere warmte. „We bieden de klant de mogelijkheid in de ei gen woning een sauna te plaat sen Deze hoeft niet per se in de badkamer te staan, maar Maljaars draagt de vrachtwagen over aan Lou Proost van het sleep- en bergingsbedrijf. Foto Anton Dingemanse. combinatie kan door een slim me constructie worden ver lengd van achttien naar één entwintig meter. De autotransporter biedt plaats aan maximaal zeven personenauto's, maar er kun nen ook combibussen meege nomen worden. Voor het Goe se sleep- en bergingsbedrijf is het een prachtige nieuwe aan winst waarmee ze nog jaren voor specifiek transport kun nen zorgen.

Bevelander | 2000 | | pagina 9