Voordelig uit eten Prijswinnares Kampman Optiek Van dorpswinkel tot regiozaak Ti Centrum voor pleziervaart in Wolphaartsdijk met King Card Zak Puzzel DE BEVELANDER 25 door Anita Hoekman F G H L M N O B C D E I J K A O II Beekman in de prijzen Vijvertuin Vriendinnenactie Lindessa Mosselactie met Leontien van Moorsel Dag van het oor Informatiemarkt startende ondernemer Intelligente skatecomputer Een fietscomputer kende we al. Nu komt Sigma met de skatecomputer. De computer zit vast op de skateschoen en regis treert bij het skaten de snelheid, de afgelegde afstand en het totaal geskate aantal kilome ters. De registratie vindt plaats via een intelligen te console. De console is via een draad verbonden met een sonde die op de wielas van het tweede skatewiel wordt vastge zet. In een spaakgat van dit wiel wordt een staaf- magneet geklemd. On derweg geeft het rond draaiende wiel met de magneet de informatie door aan een chip in de console. De console cor rigeert automatisch de vertraging elke keer als de skater zijn been bij een slag optilt. Vervolgens wordt het omgerekend naar de juis te snelheid. De complete skateconsole kost bij Halfords 34,95. Horecataxi 'ot voor kort moest Kapelle en omge ving het doen met een klein jeanswinkeltje. Maar So What Jeans- store heeft een grote metamorfose onder gaan. De plaats van de winkel aan de Oost- straat te Kapelle is het zelfde, maar de winkel herken je niet meer te rug. Na een eerste blik te hebben geworpen in de zaak kan je maar één woord in de mond nemen 'megastore'. Hoofdsteun remt knikkebollen Opbrengst mosselparty voor Ithaka Grootste bank Zuid-Beveland - /oor wie geregeld eens lekker uit eten wil is V het mogelijk aardig wat geld uit te sparen. Dat kan met de King Card. Dit is een kortings kaart die bij diverse restaurants in Zeeland gel dig is. De actie loopt al voor het zevende jaar en het aantal gebruikers neemt elk jaar toe. Liet verhaal van de familie Sandee heeft wat weg van een 'successto- Iry'. In tien jaar tijd is het bedrijf van een klein familiebedrijf met gro te sprongen uitgegroeid tot een tuincentrum, hoveniers- en bestratings bedrijf met tientallen mensen personeel. Elke keer weer groeien ze uit hun jasje en daarom hebben ze nu een enorme nieuwe kas neergezet. Burgemeester van Noord-Beveland M.L. Everaers heropende afgelopen vrijdag de winkel. Zaterdag werd het publiek feestelijk onthaald bij San dee met allerlei traktaties en een ballonnenwedstrijd. 3 r* I 1 Woensdag 25 oktober 2000 De groene droom blijft groeien 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 In tien jaar tijd is tuincentrum Sandee groter en groter ge worden. Toen de broers Albert De King Card is een landelijk initiatief. Elke regio heeft zijn eigen kaart, waarbij er dan een keuze gemaakt kan worden uit 22 regionale restaurants. Wat betreft het voordeel, snijdt het mes volgens Pateer aan drie kanten. „De klanten kunnen Omschrijving horizontaal: 1 soort veger - de vorstelijke waardigheid verlenen; 2 even nachtslijn; 3 later - driekleur - trots - muzieknoot; 4 hoofdtel woord; 5 bijbels figuur - plaats in Friesland - talent; 6 soort pa pegaai - voorzetsel - onderricht; 7 speels - laatste koning van Egypte; 8 Turkse titel - toespraak; 9 rusten - ervaren zeeman (fig.); 10 voorzetsel - onder (lat.) - soort bier; 11 tegen - onderko men - vissersgerei; 12 lof; 13 voorzetsel - kleur - plaats in Noord-Holland - voorzetsel; 14 toetsenbord van een piano; 15 legerafdeling - ontwerp (mv.). De oplossing van de puzzel uit de Bevelander van woensdag 11 oktober: 'Woord houden'. T. de Bruijn-Droog uit Kapelle won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. Voor de komende jaren heeft het tuincentrum meer dan ge noeg ruimte om het brede as sortiment te presenteren. Met de opening van de nieuwe kas is geen eind gekomen aan de verbouwingen. In de oude loods, waar het tuincentrum ooit begon, wordt de komen de winter verder verbouwd. Daar komt eeh grotere ruimte voor de tuingereedschappen. De klanten kunnen beschermd tegen weer en wind de plan ten op hun gemak bekijken. John Siemerink: „In de afgelo pen maanden ben ik dealer ge worden van een aantal boot- merken, zoals de Splashes en de Optimist. Splashes zijn bo ten voor jongere zeilers die de kleinste boten zijn ontgroeit maar die nog niet toe zijn aan het 'grote werk'. Van dit merk heb ik het exclusieve dealer- schap voor zuidwest Neder land. Van de Optimist verkoop De nieuwe kas bestaat uit een warm en een koud gedeelte. In het warme gedeelte wor- Helly Hansen, dat eigenlijk net iets beter is dan Imhoff, maar ook iets duurder. En voor de fa natieke zeiler die wedstrijdkwa- liteit zoekt, verkopen we nu het merk Gill, wat garant staat voor topkwaliteit. De kleding van dit merk is gemaakt van goretex, wat een volledig ademend ma teriaal is. Verder hebben we een casual line van het merk Magic Marine". Met de vele veranderingen nog maar net achter de rug, richt John Sie merink zijn blik op de toe komst: „Ik mik er met deze zaak op, uit te groeien tot een cen trum voor de pleziervaart in Zeeland". Naast de verkoop van boten en zeilkleding heeft de Zuidschor ook een stalling voor boten en caravans. Beekman Watersport is in de prijzen gevallen. Het watersport bedrijf uit Goes kreeg de 'Total Marketing Award' toegewezen. Het gaat om een onderscheiding voor het bedrijf dat zich als beste manifesteert in de watersport. In aanwezigheid van hon derden collegais kreeg Beekman Watersport in het Duitse Nun- brecht de onderscheiding voor de beste verkoop, service en marketing. Het is hoogst zelden dat deze waardering naar een bedrijf gaat. De nieuwgebouwde kas is zo groot dat voor de bouw ervan het gehele terrein van Sandee veranderd moest worden. Er is een parkeerplaats bijge maakt en de vaste planten hebben een plaats gevonden in de zogenaamde schaduw- kas. Voor de komende donkere dagen heeft Lindessa een vriendin nenactie in het leven geroepen. Onder het motto 'Verras uw beste vriendin' kunnen klanten van Lindessa hun vriendin ver rassen met de videofil 'While you were sleeping'. Klanten van Lindessa hoeven in de winkel te Goes alleen een ansichtkaart met de adresgegevens van de vriendin in te vullen. De onder nemer stuurt de kaart op en die kaart geeft recht op de mooie speelfilm. De actie is bedoeld om vrouwen op een leuke manier kennis te laten maken met Lindessa. Na drie gouden en een zilveren medaille te hebben gewonnen op de Olympische Spelen in Sydney kon wielrenster Leontien van Moorsel haar geluk niet op. In Yerseke werd ook de vlag uitgestoken. Sponsor Zeeland's Roem grijpt de mediallewinst aan voor een grote consumentenactie. Alle verpakkingen van de mosselkweker worden beplakt met een speciale sticker van Leontien. De consument moet een slagzin invullen om kans te maken op een mooie prijs. Er zijn zelfs zeven fietsen te winnen ter waarde van 2700,- per stuk. Zeeland's Roem hoopt met de ze actie de mosselconsumptie op peil te houden. De consump tie loopt in het najaar altijd behoorlijk terug. De Nationale Hoorstichting viert zaterdag 28 oktober voor de tweede keer de landelijke Dag van het Oor. Goed kunnen horen is van groot belang. Voor de communicatie thuis, op school, op het werk en in de vrije tijd. Voor wie minder goed hoort, zijn hoorhulpmiddelen vereist om erbij te blijven horen. Eenmaal per jaar wordt er daarom aandacht gevraagd voor het gehoor. Op deze dag is er voor het publiek gelegenheid kennis te ma ken met organisaties die iets te maken hebben met het gehoor. In Goes kunnen belangstellenden terecht bij Schoonenberg Hoortoestellen aan de Lange Vorststraat. Van 10 tot 16 uur wordt er vrijblijvend informatie gegeven over slechthorendheid en de oplossingen die er voor zijn. het dat te- O» So What heeft een jeanswinkel neergezet die je niet in een dorp verwacht, maar in een grote stad. Eigenaar Joep Zoe- teweij is er echter op gebrand om geen stadswinkel te wor den. De mentaliteit van 'vlug, vlug, vlug' zul je er dus ook niet tegenkomen. Het is meer de andere kant op, die van het onthaasten. Achter in de zaak is dan ook een grote koffietafel ingericht en de koffie en thee is er altijd warm. Zoeteweij legt uit dat So What een fami liezaak is. Dat verklaart ook het televisiehoekje voor de kinde ren en de siroop naast de kof fie. „Hier moet het gehele ge zin naar toe kunnen komen. De heren kunnen even een krantje lezen, de kinderen kunnen een videofilm bekijken en de rest Uit vele inzendingen werd de foto van mevrouw De Jonge over het thema 'bril' als de mooiste eruit gehaald. Zij kreeg uit handen van eigena resse mevrouw M. Eijsermans een compact camera en een bos bloemen. In hotel Goes presenteren zaterdag 4 november twintig bedrij ven en organisaties zich aan het Zeeuwse bedrijfsleven en aan de startende ondernemer. Van 11 tot 16 uur worden startende en ervaren ondernemers geïnformeerd over zaken waarmee ze in de dagelijkse praktijk mee te maken krijgen. Zaken zoals be lastingen, huisvesting, vergunningen, verzekeringen en admini stratie komen aan bod. Om 14 uur geeft uitgever Karen Romme een lezing over 'Ondernemen, een uitdaging'. Voor het bijwo nen van de lezing is vooraf reserveren noodzakelijk op, tel. 0118-673520. Een trotse prijswinnares nam onlangs haar prijs in ont vangst. Mevrouw W. de Jonge uit Goes was de eerste prijs winnaar van de fotowedstrijd van zomereditie 2000 van de Oogkrant Kampman Optiek/Eijsermans Optiek uit Goes. Stuur uw oplossing vóór woensdag 1 november naar de redactie van de Bevelander, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City in Vlissingen. De prijswinnaar wordt in de Bevelander van woensdag 8 no vember bekend gemaakt. en Jan samen met vader Adri in 1990 een tuincentrum openden, bleek de honderd den nu ook kamerplanten ver kocht. De koude kas biedt plaats aan allerlei perkplan- ten. Vooral in het voorjaar is het daar een bont gekleurde boel. Een bont gekleurde boel was het ook zaterdag tijdens het heropeningsfeest. De kin deren liepen met ballonnen en droomden weg bij het minitheater terwijl hun ouders wegdroomden bij het vele nu nog meer kleding. Voor kin deren en tieners heeft Zoete weij veel in huis. De merken Cars, Garcia, Bram's Paris en Suske en Wiske lopen als een trein. Dat komt onder andere door de prijs. Joep Zoeteweij is naast eigenaar van So What ook importeur van verschillen de kledingmerken. „Dat maakt dat ik kort op de markt zit en dus de klanten scherpe prijzen kan bieden. Ik koop de kleding en accessoires direct in." Door zijn werk als importeur is Zoe teweij vaak onderweg. Dan wordt de zaak in Kapelle be mand door de twee 'superda mes' Anja en Jacqueline. Die hebben de belangrijke taak om de klanten tevreden te houden en weten met hun ogen dicht nog de juiste jeans voor de juiste persoon te vinden. „Het De intelligente skatecomputer wordt op de schoen vastgezet. met de King Card een hoop geld uitsparen. Na twee keer eten heb je meestal de kosten van de Card er wel uit. Daar naast krijgen de eigenaars van de restaurants meer omzet, wat voor hen financieel na tuurlijk aantrekkelijk is en zelf verdien ik er ook mijn boter ham mee". Omschrijving verticaal: A schoeisel - standvastig; B suffen; C uitroep - advies - steunpi laar - landbouwwerktuig; D boom; E omgebogen rand aan een blik - dodenrijk - Indische winkel; F schortje - deel van het hoofd - uitroep; G bestuurder - staat in Afrika; H grondsoort - stof uit vlas; I lomperd - actieradius; J tentoonstellingsgebouw in Am sterdam - hoofddeksel - duinvallei; K deel van het hoofd (mv.) - gissen - bijbels figuur; L zoogdier; M persoonlijk voornaam woord - plaats aan het Gardameer - smalle strook - ten bedrage van; N beroep; O potsierlijk - voortplantingsorgaan van planten (mv.). is bijna een wonder, als ie mand bij ons niet kan slagen voor een spijkerbroek." Ook met de dames- en heren mode kan Zoeteweij de men sen zeer concurrerende prij zen bieden en is het assorti ment ook vrij breed. Het over grote deel is casual getint met onder andere merken van Cracker en No-excess. En de collectie groeit nog steeds. Over een aantal weken komen daar Street-one en EDC by Esprit bij. „We volgen de nieuwste trends. En dat bete kent dat er elke maand nieuwe kleding binnenkomt." Ook hier zijn er weer de voordelen van Zoeteweij zijn andere baan. „Ik kan elke week aan de laatste spullen komen. Maar het zijn geen extreme dingen. Het is voor iedereen wat." aanbod en de traktaties van planten en wintervisvoer. Voor vader Adri en zijn zoons Al bert en Jan is tuincentrum Sandee ook een droom die werkelijkheid is geworden. Van jongs af aan dromen de twee broers van het openen van een eigen tuincentrum. Nooit hadden ze durven dro men dat het zo'n groot succes zou worden. Dit jaar biedt de King Card als extraatje de mogelijkheid om met korting per taxi van en naar het restaurant te worden gereden. Dit wordt de zoge naamde horecataxi genoemd. Vervoersbedrijf Connexxion geeft twintig procent korting aan mensen met een King Card die op weg zijn naar een restaurant. Er zijn wel enige beperkingen in het gebruik van de Card. Zo is deze niet geldig op Pasen, koninginnedag, he melvaartsdag, pinksteren, oud jaar en nieuwjaar en tijdens de kerstdagen. Verder geldt de Card niet voor drankjes, die ko men namelijk altijd voor reke ning van de klant. „Maar hoe vaak komt het niet voor dat mensen plotseling het plan op pakken om uit eten te gaan. Dan biedt de King Card toch veel voordeel". Botenzaak Zuidschor aan de Zandkreekweg te Wol phaartsdijk heeft het assor timent flink uitgebreid. Niet alleen de keuze in boten is groter geworden, ook het aanbod van onder andere zeilkleding en onderhouds producten is vergroot. Eige naar John Siemerink pre senteerde zijn nieuwe as sortiment onlangs tijdens een door hem georganiseer de botenshow. hoofdje weerszijde dersteunen. kussens vast aan een af- stelrug van ka toen met foambekleding die met een spanband kan worden vastgezet aan de achterbank. De knikkebolhoofdsteun is voor 39,95 bij Halfords verkrijgbaar in verschillende dessins. Kinderen van vier jaar en ou der die in een verhoogd zitje op de van worden nomen, regelmatig slaap. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in déze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Voor de vijverafdeling moest ook een nieuwe plaats wor den gezocht. In een ommuur de tuin is er een prachtig plek je voor gemaakt. Door de ijs- selsteentjes heeft de hoek een uitstraling gekregen van vroe ger tijden. ik de merken Piet Hein en Car ter Sails, met natuurlijk ook de bijbehorende onderdelen. Een vrij nieuw merk dat sinds kort in ons assortiment zit, is de sloep. Ik heb het exclusieve dealerschap voor zuidwest Ne derland van de Piet Hein sloe pen. Deze boten kunnen varen op open water en door hun la ge diepgang kun je er overal mee komen. Verder verkopen we de RS 300 en de RS 600, welke beiden eenmansboten zijn, en de tweemansboten RS 400 en RS 800". In de winkel worden onder andere onderde len en onderhoudsproducten verkocht, waarvan het aanbod eveneens is uitgebreid. Ook in zeilkleding heeft John Sieme rink meer keus dan voorheen. „We zijn begonnen met kleding van het merk Imhoff. Dit is kwalitatief een goed merk. Sinds kort verkopen we daar naast zeilkleding van het merk Juniorkamer De Bevelanden heeft Ithaka, kinder- en jeugdpsy chiatrie 2500 geschonken. Het is de opbrengst van de mossel party die half september in de Grote Kerk te Goes is gehouden, ithaka, een onderdeel van Emergis, is een voorziening voor kin deren en jeugdigen met ernstige en complexe psychiatrische en psycho-sociale problemen. Een grote wens van zowel mede werkers als kinderen van Ithaka was de aanschaf van een per- sonenbus. Hiermee kon er vervoer geregeld worden naar sport verenigingen, hobbyclubs, zwem- en muzieklessen. Door het ontbreken van eigen vervoermiddel worden de kinderen vaak gedwongen te stoppen met die activiteiten. De gift van de Juni orkamer De Bevelanden is een welkomen aanvulling en maakt dat de realisering van deze grote wens dichterbij komt. De mos selparty werd gesponsord door Meijling Sarneel Notarissen, Fortis Bank, DRV accountants- en belastingadviseurs, Roem van Yerseke, Chryslerdealer Hop Goes BV en Franken BV. De Rabobanken van Borsele-Oost, Goes en Reimerswaal gaan fuseren. Door de fusie is de Rabobank de grootste bank gewor den in Zuid-Beveland. De nieuwe bank, die 31 december 2000 een feit wordt, krijgt de naam Rabobank Beveland. De bank heeft in het werkgebied veertien kantoren waaronder drie kern- kantoren in Goes, 's-Gravenpolder en Yerseke. Aanleiding voor de fusie was een onderzoek waaruit naar voren kwam dat voor het duurzaam bieden van kwaliteit, schaalvergroting noodzake lijk is. De fusie tussen de Zuid-Bevelandse banken was een logi sche keuze. Er blijven in de regio nog twee zelfstandige Rabo banken over namelijk Rabobank Heinkenszand en Rabobank Kapelle-Wemeldinge. kan in de winkel rondneuzen." En bij So What valt er genoeg rond te snuffelen. De oude zaak telde 'slechts' zeventig vierkante meter. Nu heeft de winkel een oppervlakte van rond de tweehonderd vierkan te meter. Eindelijk heeft Zoete weij de ruimte om zijn assorti ment goed te etaleren en uit te stallen. In het oude zaakje was daar eigenlijk geen plaats voor. De huidige zaak is ruim opge zet. Met gemak scharrel je langs de rekken. Langs de mu ren staan hoge ijzeren schap pen vol spijkerbroeken. Het midden is gevuld met lage rek ken zodat je bij binnenkomst gelijk goed zicht hebt op het assortiment. Met de uitbreiding van het op pervlakte is ook het assorti ment gegroeid. So What heeft vierkante meter winkelopper vlakte al snel te klein. Een ge deelte van de loods waar eerst de machines voor het hoveniersbedrijf stonden, werd opgeofferd en bij de winkel getrokken. Voor de ma chines van het hoveniers- en bestratingsbedrijf werd een nieuwe loods neergezet en er verrees een derde voor de verkoop van houtmaterialen. Jack Pateer is de initiatiefne mer van de King Card. Hij is blij dat de kaart bij een breed publiek aan begint te slaan. „In het begin stond het publiek er nog wat huiverig tegenover, maar die schroom is inmiddels overwonnen", legt Pateer uit. „Het principe is heel eenvou dig. Je koopt voor honderd gulden een King Card en daar voor krijgt één persoon een gratis maaltijd. Ga je bijvoor beeld met z'n tweeën uit eten met je King Card op zak, dan is één van de twee maaltijden gratis". Voor elk restaurant dat meedoet aan onze actie geldt dat men er minimaal acht keer per jaar van de King Card ge bruik kan maken. Het maxi mum verschilt echter per res taurant. De kaart is een jaar geldig en kan gebruikt worden tot 1 oktober 2001. De kaart is verkrijgbaar bij het VVV-kan- toor Alleen al in Zeeland doen 179 restaurants aan de actie mee". Maar na al die verbouwingen bleef het tuincentrum op Noord-Beveland groeien. Het bedrijf groeide zogezegd uit zijn toch al behoorlijk ruime jasje. De afgelopen drie jaar ging het zo hard dat de klan ten het overzicht over het as sortiment een beetje verloren. Reden voor de familie Sandee om een nieuwe winkelkas neer te zetten van duizend vierkante meter. So What heeft zich in de acht jaar dat ze in Kapelle zitten en de jaren daarvoor, toen ze nog een winkel in Wemeldinge hadden, al aardig bewezen. Nu trekt de jeansstore zelfs al mensen uit de wijde omgeving van Kapelle en zelfs uit Wal cheren. Met parkeerplaatsen voor de deur, ruime uitzoek in bovenkleding en een enorm assortiment spijkerbroeken kunnen de mensen gewoon niet wegblijven. Daar komt als extraatje nog bij dat er regel matig acties worden gehou den. Onlangs werden er nog twee skatesteps onder de klan ten verloot. Over trends ge sproken..." Er ontstaat een zegswijze wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: Fl 1.G11.B11J13.113.112.G 13 - H10.D11.C11 M12.M9.M5.G6.H6.G5. achterbank de auto meege vallen in Tijdens hun slaap gaat hun hoofd soms heftig op neer. Om knikkebollen gen te gaan heeft Halfords schuim- kussens in het assortiment op genomen die het aan on- De zitten 'S’ ÊWSSSS3' te»

Bevelander | 2000 | | pagina 25