K E per 500 gra SUWiUNÊ SUPERMARKT Room boter pakje 250 gram R10 Uno oun Sherry fles 75 cl. juno A 21 mum I X 1 I I I s VI i en Als het taartje een goudbruine kleur heeft, uit de oven halen en met behulp van twee ovenhandschoenen uit de timbaaltjes Dat Broccoli een gezonde groente is weet u al. Dat Broccoli door veel men sen als niet écht lekker wordt ervaren, zal u ook niet onbekend in de oren klinken. Nieuw voor u kan zijn ons receptadvies om met Broccoli eens iets j- anders te doen. Als tip van de groenteman krijgt u deze week het recept >or een Broccolitaartje. 10 Ki Aard I Vleei 150 gra Hout 100 gra Baco 100 gra Musl |n Vlissingen en Middelburg wordt tot en met zondag 17 september de Itweede editie van het internationale filmfestival Film by the Sea ge houden. Het festival biedt een grote variëteit aan films; van grote Holly- woodfilms tot kleine artistieke films. Ruim zestig nieuwe films, waarvan de meeste hun Nederlandse première beleven tijdens Film by the Sea. Dagelijks zijn er speciale vertoningen waarbij de filmmakers, acteurs of actrices bij aanwezig zijn. Naast de films is er een congres over filmedu- catie. Naast films is er ook muziek: Blof op een groot ponton voor de Vlissingse boulevard! Werkwijze: Maak de broccoli schoon en kook de trosjes ca. 4 minuten in kokend water. Afgieten en afspoelen met koud water. Het geheel ca. een half uur laten afkoelen. Draai de broc coli samen met de wortel fijn in de keukenmachine. Knip van het bakpapier 4 rondjes die de bodem van de tim baaltjes bedekken. De zijkanten van de timbaaltjes invet ten met boter. Vul de timbaaltjes tot even onder de rand met het broccoli/wortel mengsel. De oven voorverwarmen op 22O°C. Zodra de oven op temperatuur is, het mengsel van de 2 eierdooiers en slagroom toevoegen aan de broc coli en het geheel 20 minuten in de oven zetten. Spits het taartje warm opdienen. Als u het extra mooi wilt doen, snij er dan een hoekje uit zodat de binnenkant op kleur zichtbaar wordt. n I V v, <\\\X V x X, X Woensdag 13 september 2000 BEVELANDER 6 TIP B b Film by the Sea: festijn voor de liefhebber FILM BY Film by the Sea FIJI GR< selecteerd. De Ierse film ‘A Love Divided', de publieksfa voriet van vorig jaar, wordt zaterdag 16 september door de KRO op televisie uitge zonden. 500.gr; Publieksprijs In het programmaonderdeel 'Unreleased' vertoont Film by the Sea films die in Ne derland de bioscoop niet hebben gehaald. Net als vo rig jaar is aan dit program maonderdeel een publieks prijs verbonden. Bezoekers worden in de gelegenheid gesteld om hun waardering voor een film aan te geven, die niet in ons land heeft ge draaid. De film die bezoe kers van Film by the Sea als nog in Nederland op het wit te doek willen hebben wordt ook daadwerkelijk in de bio scopen uitgebracht. Voor dit programma zijn ondermeer de films Marshal (Kroatië), Saltwater (Ierland), Girl In terrupted (Verenigde Sta ten), Joan of Are (Frankrijk) en Innocence (Australië) qe- allernieuwste Woody Allen met Tracey Ullmann en Hugh Grant), Under Suspi cion, een spannende thriller met Gene Hackman, Rules of Engagement met Samuel L. Jackson en Tommy Lee Jones, The Nutty Professor II: The Klumps met Eddie Murphy en niet te vergeten Drowning Mona met Danny de Vito en Bette Midler. Bij een aantal premières zullen de filmmakers of de filmster ren aanwezig zijn. Zo kun nen bezoekers niet alleen kennis nemen van het ko mend filmaanbod in de Ne derlandse bioscopen, maar wellicht ook met de makers en de acteurs van de films. Nodig voor 4 personen: ca. 500 gram broccoli 2 eierdooiers 2 dl. slagroom 1 wortel een rolletje bakpapier 4 stenen timbaaltjes ovenvaste bakvormpjes Premières Wat voor de echte filmlief hebber telt is het grote aan tal Nederlandse premières dat tijdens Film by the Sea te zien is. Films die worden vertoond zijn ondermeer Space Cowboys (van en met Clint Eastwood), Things you can tell just by looking at her (met Glenn Close, Cameron Diaz en Holly Hunter), La Ce na (van Ettore Scola) Wo man on Top (met Penelope Cruz), Small Time Crooks (de Een jury, die zal bestaan uit filmmakers en schrijvers, zal de negen competitiefilms beoordelen. Daarnaast wor den vier films buiten compe titie vertoond. Zaterdag 16 september maakt de jury in Middelburg bekend wie de prijs heeft gewonnen. Bij de ze officiële gelegenheid wordt tevens de KRO-film- prijs uitgereikt. De literatuur- films worden vertoond in zo wel de Cinema Boulevard in Middelburg, als in Cine City in Vlissingen. Films die ge nomineerd zijn voor dit on derdeel zijn ondermeer The House of Mirth naar het ge lijknamige boek van Edith Warton, Up at the Villa naar het boek van W. Somerset Maugham en Une Affaire de Gout naar het boek van Philppe Balland. Het complete programma van de eerste dag van het filmfestival staat op de pagi na Breeduit van deze krant. Bioscoop Cine City in Vliss ingen is het kloppend hart van het filmfestival. Daar naast wordt op het Dam plein in Middelburg speciaal voor Film by the Sea de art- deco bioscoop Cinema Bou levard opgebouwd. Enkele voorstellingen vinden bo vendien plaats in het Schut- tershoftheater in de Zeeuw se hoofdstad. Het filmfestival is dinsdag 12 september geopend met de première van de Amerikaan se film U-571. Deze span nende actiefilm, die wel een Saving Private Ryan op een marineschip wordt ge noemd, gaat over een gehei me missie op zee tijdens de Tweede Wereldoorlog. Na afloop van de vertoning van U-571 is er een spectaculair openingsfeest gehouden op het terrein van de Koninklij ke Schelde Groep. Daar lag speciaal voor de galapre- mière het fregat 'Philips van Almonde’ van de marine af gemeerd. ie groenteman: BROCCOLI gesned Literatuur Film by the Sea kent’een of ficieel competitieprogram- ma waaraan een geldprijs is verbonden van tienduizend Euro. Voor dit programma onderdeel zijn dertien nieu we films geselecteerd, alle maal gebaseerd op een boek. Broccoli I?9 W 1 (Ut»»’*’ Bi g^M.VCAR DF MAR# THESEA sï

Bevelander | 2000 | | pagina 6