Brugklassers zoeken naar akkerdistel Zorgcentrum opent internetcafé Nationale zwemvierdaagse in Goes MOOI... DE LAAGSTE PRIJS! hg Beveland Kort Streeknieuws Beveland 24-uurs ‘s-Heerenhoek Dijken centraal in creatieve wedstrijd Natusan babydoekjes O w Beveland pak 80 stuks- elders 7.95 Wist u dat? door Hans Kops 0113-222704 Van dag tot dag jeugdvereniging Geersdijk vierde onlangs haar ^vijfentwintigjarig bestaan. Met een kindermid- dag, een receptie en een feestavond werd her dacht dat Rein Swint, Piet van der Maas en Wim van Lobberegt ooit het initiatief namen tot het oprichten van een vereniging speciaal voor de jongere inwoners van het Noord-Bevelandse dorp. Om zogezegd wat leven in de brouwerij te brengen, want er was destijds eigenlijk nog niks voor de jeugd van Geersdijk. In Sportpunt Zeeland in Goes wordt van 26 tot len met 30 juni weer de Nationale Zwemvier- daagse gehouden. Daaraan zwemmen jaarlijks zo'n zevenhonderd mensen een baantje mee voor een medaille. Elke dag staat in het Goese zwembad in het teken van een bepaald thema. Schoonheid Gezondheid J r\e Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet LZvan 29 juli tot en met 5 augustus haar dij ken centraal tijdens de dan te houden Dijken dagen. Die belichten alles rondom de door mensen gemaakte verhogingen in het land- schap, ook de dieren en planten die er leven. In Zorgcentrum Gasthuis in Goes wordt deze week een internetcafé voor bewoners en servi- ce-abonneehouders in gebruik genomen. In de centrale hal van het Gasthuis staat een aantal computers opgesteld waarmee ouderen samen met vrijwillige instructeurs aan de slag kunnen. A lie eerste klassen ZAvan het Buys Bal lot College maakten onlangs - in het kader van het jaarlijkse pro ject 'Water' op die school - opdrachten op het natuureiland Neeltje Jans. Deze keer lag de nadruk op natuur en milieu. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Natusan - rife Woensdag 21 juni 2000 i DE BEVELANDER 17 Zilveren jeugdhonk in Geersdijk Leerlingen Leden van de jubilerende jeugdvereniging. foto Anton Dingemanse. (advertentie) (advertentie) msoêis’ti Het zorgcentrum wil ouderen hiermee internet laten zien als niet voor handelaren Maandag 26 juni wordt be gonnen met een Franse dag. Leerlingen aan het werk op Neeltje Jans. Voor iedere deelnemer is er dan een warm broodje met len, tekeningen en acquarel- len. Aan de tentoonstelling is zelfs een wedstrijd gekoppeld. Wie mee wil doen, moet voor 15 juli een creatieve inzending Wij bekijken uw huid van binnenuit Ook de Geersdijkse kinderen genoten van het feest. Kevin Moll vertelt: „Echt wel! Voor al het karaoke. Dan moet je zelf de tekst gaan zingen bij de melodie van een liedje dat je kent. Bij mij ging het goed". Maria Wesdorp: „De bandjes die kwamen spelen waren ook erg leuk. Alleen wel erg hard, ik kon ze later thuis in de kamer nog horen". Nickey Ekkebus: „Het poppentheater was ook leuk. Ik was hulp- heks". Maria Wesdorp springt ne en zonnebank cadeaubon nen. Woensdag 28 juni is het Kermisdag. De jeugd kan dan meedoen aan een spelmid- dag. Donderdag krijgt een Zeeuws tintje door de tractatie op een verse bolus en de verlo ting van Zeeuwse lekkernij en. Vrijdag 30 juni, als het werk Voorzien van microscoop en verrekijker gingen de brug klassers enthousiast aan de slag. Op zoek naar de akker distel en de kleur van een teu nisbloem. Plotseling opvlie gende vogels moeten, zo is geleerd, zo snel mogelijk wor den 'gespot' om te kunnen opzoeken om welke vogel het gaat. Wellicht een zeezwaluw? De 24-uurs van 's-Heerenhoek wordt dit jaar verreden op zaterdag 15 en zondag 16 juli. Het wielerfestijn is uniek in de Zak van Zuid- Beveland. Fanatieke wielerliefhebbers gaan in twee dagen tijd ver schillende onderdelen uit de wielersport te lijf. Ze rijden criteriums, afvalritten, individuele en ploegentijdriten en sprinttoernooien. De deelname aan het wielerfestijn zegt op zich al genoeg: de renners zijn vierentwintig uur in touw om een optimale prestatie te leveren. Resultaten zijn daarbij belangrijk, maar de dagen worden vooral ge kenmerkt door sportiviteit en gezelligheid. Het geheel wordt omlijst door dweilbandjes en zaterdagavond treden artiesten op in en rond de café's in het dorp. Voor kinderen is er zondagmiddag een dikke- bandenrace en komen de mini-motoren in actie. De 24-uurs wordt gereden in een categorie. Een ploeg die deelneemt bestaat uit vijf personen en een ploegleider. Wie mee wil doen kan contact opne men met L. Bee-de Jonge: 0113 - 352 588. zachte lotiondoekjes voor optimale reiniging van babybilletjes In het Informatiecentrum van de schaapskudde in Nisse wordt tijdens de Dijkendagen een grote tentoonstelling ge houden met gedichten, verha- zwijn werd opgevreten ging de hele reutemeteut daar naar toe". middels hebben zich al acht tien bewoners aangemeld voor het volgen van een korte computercursus die gegeven wordt door drie instructeurs op vrijwillige basis. Het internetcafé is dinsdag 27 juni geopend door gedepu teerde van Welzijn, Economie en Bestuur Gert de Kok. erop zit, is het Smuldag. Dan krijgt iedereen een warme pannenkoek met stroop en zijn er opnieuw een aantal prijzen te winnen. Bij de informatiebalie van Sportpunt Zeeland is een fol der van de zwemvierdaagse beschikbaar waarop onder meer de zwemtijden worden vermeld. hem bij. „Het ging over een rattenzwijn dat prins wou worden en dat op 't end een gewaardeerd communica tiemiddel. Want, zo laat Zorg centrum Gasthuis weten, het blijkt dat ouderen maar heel weinig gebruik maken van nieuwe communicatiemidde len als het internet. Terwijl juist zij bij uitstek kunnen pro fiteren van de mogelijkheden ervan. trouwde met de prinses. Er waren veel kleine kinderen en een paar grote. Toen het maken rond het thema Dijken. De resultaten worden beoor deeld door een jury bestaande uit kunstenares Jopie Min- naard, verhalenverteller Toon Martens en de Borselse wet houder Tollenaar. De leukste, spannendste, mooiste of origi neelste inzendingen maken kans op een prijs. Creatieve hersenspinsels kunnen opge stuurd worden aan de stichting Landschapsbeheer Zeeland, Postbus 286, 4460 AR in Goes. Er loopt al een project waar mee ouderen hun intrede ma ken op de elektronische snel weg. SeniorWeb geeft regel matig demonstraties aan groepen ouderen. Maar de mensen die fysiek niet meer in staat zijn om naar zo'n bij eenkomst te gaan, vallen daardoor buiten de boot. In- tot en met 8 augustus iedere dinsdag geopend voor bezichti ging. Het betreft een kleine Goti sche kerk uit de vijftiende eeuw die na de Tweede Wereldoorlog werd gerestaureerd. Belangstel lenden kunnen er terecht van 14.00 tot 16.00 uur. Zorgervaringen - Ervaringen met zorg die vanuit zorgcentra- wordt verstrekt aan zelfstandig wonende ouderen die op een plaats in een zorgcentrum wach ten, ofwel extramurale verzor gingshuiszorg, staatcentraal in een rapport van Klaverblad Zee land. Daarbij wordt onder meer geconstateerd dat onvoldoende inzicht bestaat in de wijze waar op ouderen deze zorg ervaren. Het rapport kan worden opge vraagd bij het Klaverblad via tele foon 0113-249325. Rookpreventie van het Groen College in Goes sloten een rookpreventie project waaraan de school deelneemt af in Sportpunt Zeeland. Zij maak ten daarbij een skatetoertocht, speelden hockey op straat en de den mee aan een Gezondheid- spel waarbij roken, drugs, alco hol, voeding en sport centraal stonden. Het rookpreventiepro- ject op het Groen College wordt gehouden gedurende drie jaar, waarna rookpreventie structureel wordt opgenomen in het school beleid. Koninklijke onderscheiding - Hij zette zich vele jaren als vrij williger in voor de samenleving. Afgelopen zondag werd M. Oli vier uit Goes daarvoor geëerd met een koninklijke onderschei ding die hem werd opgespeld door burgemeester M. L. 't Hart. De heer Olivier besteedde gedu rende 25 jaar al zijn vrije dagen in de zomer aan het vermaken van kinderen met strandspelen. ‘Ome Rinus' werd een begrip op het strand van Zoutelande. Hij blies ook Buurtvereniging Schon- gestraat nieuw leven in en was actief bij de algemene vereniging Oud Marinepersoneel. Motor- en autoclub - Motor en autoclub De Bevelanden uit Goes viert zaterdag 1 juli haar veertigjarig bestaan met een jubi- leumtoertocht met puzzelele- ment die om 14.30 uur begint bij Ambachtscentrum Goes. De club organiseert al jaren puzzel- en ge- zelligheidsritten voor auto's en motoren. Aan de jubileumtocht kan iedereen gratis deelnemen. Dierenambulance - Het alarmnummer van de Dierenam bulance Zeeland is gewijzigd. De ambulance is nu 24 uur per dag bereikbaar via 06-23268462. Vrouwenpsychologie - 'Prak tische psychologie' is de titel van een kennismakingsavond voor vrouwen die dinsdag 27 juni wordt gehouden in hotel Bolsjoi in Goes vanaf 20.00 uur. Het on derwerp wordt toegelicht door de schrijfster van het boekje Praktische psychologie voor vrouwen, drs. Maja Jeffins. Werkplan Scoop - 'Herken baar en toegankelijk' is de titel van een werkplan dat werd ont wikkeld door het Zeeuws Insti tuut voor Zorg, Welzijn, Cultuur, Scoop. In het werkplan zijn de activiteiten van Scoop onder ge bracht in zestien programma's. Het werkplan kan worden opge vraagd via telefoonnummer 0118-682500. moesten we de rommel nog opruimen". Van de gezamen lijke dorpsbewoners kreeg de jarige jeugdvereniging een videofilm, een koffiezetter en een enveloppe mét inhoud. een mooie huid voor 60% van binnenuit komt, en maar voor 40% van buitenaf! Het geld voor de inrichting een aankleding kwam overal vandaan. Door oud papier op te halen, een barbecue te houden, toneelvoorstellin gen, volleybalwedstrijden, noem maar op. Penning meester Marian de Haze: „Zo spaarden we het benodigde geld bijeen. En natuurlijk pro beerden we wat we nodig hadden zo goedkoop moge lijk aan te schaffen. Bijvoor beeld op de rommelmarkt. Net zoals we altijd proberen om wekelijks of maandelijks in het groot in te slaan". paté, kaas of kruidenboter. Verder worden dertig flesjes wijrt verloot en is er tijdens het zwemmen Franse muziek te beluisteren. Dinsdag 27 juni wordt ook 'gezondheidsdag' genoemd. Nu krijgen de zwemmers een gratis fruitstick en sportdrank en maken ze kans op gratis gebruik van de stoommachi- De jeugdvereniging vond in 1975 onderdak in de kelder van het dorpshuis: het Dren- thehuis dat door de provincie Drenthe na de waters noodramp van 1953 werd ge schonken aan Geersdijk. Het jeugdhonk verhuisde in 1980, toen een nieuwe school was gebouwd, naar de oude school. In 1991 werd de jeugd ondergebracht in Soos de Vaete, onderdeel van het dorpshuis dat toen net was vergroot. „Wij kregen toen dit stukje", vertelt secretaresse Belinda Versluijs van de jeugdvereni ging over het onderkomen. „Het was in het begin maar een kaai hok". Dat zou je nu, negen jaar later, niet meer zeggen. Rondom een prettige bar staat een flink aantal krukken. „Dat is te danken aan de jongens van het be stuur en aan de vrijwilligers". - Sinds enkele jaren wordt er in de vorm van een loterij een clubactie gehouden. En verder betalen ouders van jeugdigen per jaar een tientje contributie. Daarvoor krijgt de jeugd twee keer per maand uiteenlopende activi teiten aangeboden in Soos De Vaete. Zoals knutselen, bingo of an dere spelletjes. De opkomst varieert van zestien tot zesen twintig jongens en meisjes per keer, afhankelijk van het programma. De kinderen ver maken zich niet alleen in het jeugdhonk maar gaan zo nu en dan ook samen zwemmen of bowlen. Aan de viering van het vijfen twintigjarig bestaan, vrijdag 9 juni, was een druk program ma gekoppeld dat om drie uur 's middags begon. Voor alle kinderen uit het dorp gra tis frietjes, poppentheater, vi deofilms, karaoke en een spetterende feestavond. Be linda Versluijs: „Het was al licht toen we naar buiten kwamen. En de volgende dag Conversatiecursus - In Tholen wordt van 11 september tot en met 6 november een conversatie cursus gehouden voor allochto nen die hun spreekvaardigheid Nederlands willen oefenen. Het Stedelijk Instituut voor Welzijns- projecten Scala en de gemeente Tholen zoeken daarvoor Nederlan ders die gedurende de acht avon den van de cursus willen deelne men aan de gesprekken met al lochtonen. Informatie en aanmel ding, telefoon 0164-341268 (van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 13.00 uur). Kledinginzameling - De Stich ting Samen Sterk Tegen Kinder misbruik houdt zaterdag 24 juni een kledinginzamelingsactie in Reimerswaal. Kleding en schoei sel kan vanaf 9 uur worden ge reed gezet aan de rand van de weg in speciale zakken die huis- aan-huis worden verspreid. Concert - De Hervormde Kerk in het centrum van Yerseke is zater dag 24 juni het decor voor een concert van het Maranatha 2000 koor uit Doorn onder leiding van Bert Moll. Aanvang 19.30 uur. Gezondheidstelefoon-'lk wil van huisarts veranderen, wat moet ik doen?' 'Wat zijn de kos ten van een verpleeghuis en zorgcentrum?' Deze en andere vragen over gezondheid kunnen worden gesteld via de Gezond- heidstelefoon voor senioren die werd opgericht door de Unie van Katholieke bonden van Ouderen. De gezondheidstelefoon is van 9.30 tot 12.30 uur bereikbaar via 0900-8212183. Vermoeidheid - High Five Life style Center geeft informatie over gezondheid door mensen meer bewust te maken van de invloed die hun manier van leven en eten daarop heeft. Zo kan chronische vermoeidheid en overgewicht worden voorkomen door goede voedingsmiddelen met weinig vet en suiker te ge bruiken. Uitgebreide tips hierover zijn verkrijgbaar via telefoon 0113-223505. Pteinfeest - Het schoolplein van obs Prinses Beatrix in Yerse ke is dinsdag 27 juni het decor voor een pleinfeest dat om 18.30 uur begint. Bezoekers kunnen zich vermaken met attracties als sjoelen op een megabak, een plankjesloterij en een prijswijzer. Er is een wedstrijd steltlopen en jeugdcircus Hogerop uit Goes treedt op. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van bijzondere schoolattributen. Hummeloord - Stichting Peu terspeelzaal Kwadendamme ont ving van het Juliana Welzijn Fonds 10.000 gulden voor de inrichting van een nieuwe ruimte voor peu terspeelzaal Hummeloord. Het fonds is een onafhankelijke instel ling dat de gelden die zij beschik baar stelt onder meer ontvangt uit de Bankgiro loterij. Kampioenschap - Op initiatief van de Kynologenclub Zeeland wordt zaterdag 24 juni in Wilhel- minadorp het Nederlands Kam pioenschap Behendigheid voor honden gehouden. De winnaar plaatst zich voor het wereldkam pioenschap in Finland. Het eve nement begint om 9.30 uur op een terrein net buiten het dorp. Open kerk - De kerk van Sa- men-op-weg gemeente De Ark in Hoedekenskerke is van 11 juli Wijkinfowinkel Goes-Oost, spreekuur vragen rondom de uitvaart in Goes, 10-12 u. Ambachtscentrum Goes, schelpenkrans opmaken, 19 u. Populierestraat 3 's-Graven- polder, informatiebijeenkomst borstvoeding, 20 u. Zonnebloemstraat 53 Goes, spreekuur Bureau Ouderen- Hulpverlening, 14 u. Am bachtscentrum Goes, schel penkrans opmaken, 9.30 u. Sportcomplex Kwadendam me, piramideschieting, 19 u. Binnenstad Goes, wielerwed strijden, 18.30 u. Sportpunt Zeeland Goes, wedstrijd- en trimloop over 10 kilometer, 19.30 u. Ingang Hertenkamp Kastanje- straat Goes, trimgroep, 8.20 u. EuropaTuin Goes, tuin spreekuur, 9.30 u. Fruitteelt- museum Kapelle, rondleiding in de fruittuin, 13 u. Station Goes, natuurfietstocht een 'rondje Goes', 13.30 u. Grote Markt Goes, snuffelmarkt, 10 u. Informatiecentrum Ka- merse Kooi Heinkenszand- Nisse, fietstocht naar de Bloemdijken van Zuid-Beve- land, 13.30 u. Dorpsstraat Wemeldinge, rommelmarkt en ringrijden, 9.30 u. Berkehof Langeweegje, excursie rond de Zwaakse Weel, 13.30 u. Jeugdsoos De Prange Hein- kenszand, beach party, 19 u. Siertuin Erica 's-Gravenpolder, rozenfestival met diverse at tracties, 11 u. Molenplein Goes, snuffelmarkt, 9 u. Siertuin Erica 's-Gravenpolder, rozenfestival met diverse at tracties, 11 u. Stichting Inloophuis Oase Goes, schilderen en tekenen voor beginners en gevorder den, 13.15 u. Restaurant Aphrodite Wissenkerke, skee- lertour-tweedaagse, 18 u. Gemeentehuis Kruiningen, vergadering van de raad van de gemeente Reimerswaal, 19.30 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van vijf tot en met acht jaar, 14 u. Stichting Inloophuis Oase Goes, fiets tocht, 19 u. Stadhuis Goes, commissievergadering Bin nenstad, 16.30 u. Restaurant Aphrodite Wissenkerke, skee- lertour-tweedaagse, 18 u. Mtxraw»

Bevelander | 2000 | | pagina 17