Toch weer MRSA-bacterie in Goes Dikkertje Dap in Land van Ooit de bev Best'Oranje! Met z’n allen aan de wandel WA viert zeventigjarig bestaan Nooit meer bang dat het koud wordt! Sliklopen op verdronken land v ƒ2 VERVROEGDE AFSLUITING E KOOPZONDAG VLISSINGEN a.s. zondag 28 mei J e Puzzel mee met De Bevelander en win twee vrijkaartjes voor een film nar keuze! 'e Best'f Sale I WOENSDAG 24 MEI 2000 0 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Per bokkenkar door De Bevelanden, PRESAR10 7461 COMPAQ JAARGANG 51 - NUMMER 21 Blader snel door naar pagina 27 Makelaar Arthur Aerssens is een eigen makelaars kantoor begonnen in Koudekerke. In de nog jong maar dikker wordende orderportefeuille heeft Aerssens onder meer de verwerving van een aan tal panden in de Walstraat-zuid, het verpauperde deel van de Vlissingse winkelstraat. AnneMarel Goes sluit deuren en een nieuw schadeherstelbedrijf in Rilland. bree Rosa King speelt dit weekend in De Pompe in Goes en bij 't Beest draait de film 'Zij gelooft in mij' over het leven en werken van volkszanger André Hazes. Streekschool De Wissel uit Goes zet zich in voor zusterscholen op de Antillen. De school kreeg onlangs een nominatie voor de Stoffels Cleaning Award voor het project. In Beveland is de verkiezing van de este Buur gehouden. De prijswinnaars staan in de Woningkrant. In verband met Hemelvaartsdag dient kopij voor de editie van woensdag 31 mei vervroegd aangeleverd te worden. Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is woensdag 24 mei 17.00 uur, advertenties donderdag 25 mei 17.00 uur. De Feen Brothers komen samen met hun 'sister' naar de Kloveniersdoelen in Middelburg. Adjunct-directeur Bas van der Schelde neemt afscheid van RWS. In de Woningkrant blikt hij terug op zijn ruim vijfendertigjarige loopbaan bij de Regionale Woningbouwvereniging Samenwerking in Goes. 7/11 23 15 27 Imha computers software: Kreukelmarkt 7.4461 HW Goes, Tel.: 0113 - 23 10 25, Fax 0113 - 23 11 43 door Marijke Vael IZ’oud watervrees met een persoonlijk tintje'. IXZo omschrijft de 37-jarige Marco Rave uit Dreischor de tegenstand die hij de afgelopen twee maanden ondervond vanwege zijn initia tief zich in Goes te vestigen als zelfstandig ge rechtsdeurwaarder. De vijf gerechtsdeurwaar ders op Walcheren en de Bevelanden probeer den dat te voorkomen omdat hun gebied te dun bevolkt zou zijn om werk te bieden aan nog een deurwaarder. Zij spanden twee proce dures aan, maar verloren. \/VA (Voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke) V bestaat zeventig jaar. Dat wordt het hele jaar gevierd, maar het hoogtepunt van de feestelijk heden speelt zich af op 24 juni. Dan wordt onder meer een wedstrijd met oud-leden gevoetbald. Verjaardagen vieren de kinderen van kinderdagverblijf Dikkertje V Dap in Kapelle nog wel eens vaker. Maar afgelopen vrijdag waren de kinderen aanwezig op een wel heel bijzonder verjaardagsfeestje: Nijntje vierde haar 45e verjaardag in Het Land van Ooit. A^veral op Noord- en Zuid-Beveland wordt in deze perdiode driftig gewandeld tijdens de Avondvierdaagse. Kinderen, maar ook ouders, fanatieke wandelaars of leden van andere sportverenigingen, zetten hun beste beentje voor in de slag om - alweer - een nieuw lintje of herinneringsteken. (0113) 273 000 (0113) 273 020 Z"\nder het dorpje Waarde op Zuid-Beveland ligt, VXin de Westerschelde, het verdronken dorp Valckenisse. De zaterdagen 3 en 10 juni is het mo gelijk om met de VW een rondwandeling door de slikken van het verdronken land te maken. IEDERE LAATSTE ZONDAG VAN DE MAAND MEER DAN 80 WINKELS GEOPEND!! A^pnieuw zijn in het vJ Oosterscheldezie- kenhuis in Goes vorige week twee gevallen van MRSA-besmetting (Multiresistente Sta phylococcus Aureus) geconstateerd. Het ziekenhuis had kortge leden ook al te maken met een besmetting van de bacterie. bew. EX./'' - JiS! j j f tWm er Koudwatervrees met persoonlijk tintje (advertentie) De laatste avond is traditiegetrouw de avond waarop iedereen feestelijk wordt binnengehaald. (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) Grote Kade 15-19 Breskens Telefoon 0117-381665 I Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: Hier de afsluiting van de avondvierdaagse in De Vroone in Kapelle, waar deelnemers vorige week werden onthaald door muziekkorps Jonge Kracht. foto Anton Dingemanse van dit jaar berichtte de com missie dat zij geen bezwaar had tegen het plan, dat Rave jaarlijks had geactualiseerd. Een mening die niet werd ge deeld door de vijf gerechts deurwaarders in het gebied. Zij reageerden op publicatie van het voornemen van Rave in de Staatscourant met een bezwaarschrift. „Wij hebben Kapelse peuters vieren Nijntjes verjaardag in Het Land van Ooit. Spelers en supporters speel den 19 mei al een biljartwed strijd om de feestelijkheden in te luiden. Dit weekend is er een familietoernooi, waarvoor zestien families zich al opga ven. 17 juni is er een rommel- De fundering van de kerk, een kasteel en allerlei huisjes vertel len daarbij hun eigen verhaal. De rondwandelingen van WV Zuid-Beveland en Tholen voe- Toilet vloeistof Aqua Kem 1 liter ren deelnemers - onder begelei ding van een gids - door het na tuurgebied De Schorren van Waarde. Aansluitend volgt het sliklopen. Laarzen en een goede conditie zijn vereist. De rondlei ding begint 3 juni om 10 uur en 10 juni om 15.30 uur bij de ra- dartoren net buiten Waarde. Deelnemers kunnen zich tot een dag voor de rondleiding opge ven bij de VW (0113 - 571 864). pag. pag. pag. Toe aan een Hoog Rendement-ketel? Vraag naar het Nefit Warmte Garantie Plan. Nu met kans op één jaar gratis stoken! Bel 0570 - 67 85 00 voor de actievoerende Nefit dealer bij u in de buurt. NEFIT pag- bev Nieuw in de Compaq Presario lijn. minitower met AMD K6-II processor met 3D Now!, 500 MHz en VIA MVP4/686A chipset 64 Mb SDRAM werkgeheugen cachegeheugen 64 Kb primary +512 Kb L2 vaste schijf 8 Gb 15 Inch scherm Cd-Rom speler 40X max videogeheugen 8 Mb shared 56 Kbps V.90 modem Software Windows 98 (second edition), Word 2000, MS Works 2000, gratis internet, software keuze programma zie voor actievoorwaarden Best Score Actie.www.BestSale.nl www.BestSale.nl Daaronder ook een aantal ou de getrouwen, zo laat J.H. de Kunder van het organiserend comité weten: twee deelne mers liepen de avondvier daagse voor de 25e en 35e keer. Twee ouderen liepen al voor de 58e keer mee in het jaarlijkse wandelevene ment. Het plaatselijk bedrijfsleven zorgde voor een lekker ijsje onderweg. NU F Marco Rave: „Wanneer de welvaart toeneemt zijn bedrijven juist eerder bereid geld te investeren in deurwaarders". foto Marieke Mandemaker voor de jeugd, 's Middags zijn er wedstrijden van oud-leden die het opnemen tegen spe lers van onder de 23 van WA en VVA-1. Om 16.30 uur is er een receptie, gevolgd door een barbecue. De avond wordt afgesloten met een tentfeest met band. De hele dag is in de kantine een tentoonstelling te bezichtigen over de geschie denis van de jubilerende ver eniging. Daarin vele foto's, plakboeken, krantenknipsels, video's en spelerskaarten. (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes werkers en specialisten die met het tweetal in aanraking geweest zijn, worden nageke ken of ook zij besmet zijn. Voor de chirurgische afdeling geldt voorlopig een opnamestop, tot is aangetoond dat er geen ver dere verspreiding heeft kun nen plaatsvinden. Voor de IC geldt eveneens een opname- beperking. Dat houdt in dat al leen spoedgevallen worden Honderden jaren lang was het voormalige landbouwdorpje bedekt met een laag zand. De laatste jaren spoelt echter een steeds groter deel weer bloot. rig was. Deurwaarders zou den minder werk hebben om dat mensen door de bloeien de economie meer geneigd zijn hun rekeningen te beta len. Staatssecretaris van justi tie J. Cohen wees die argu menten van de hand. Terecht volgens Rave. „Wanneer de welvaart toeneemt zijn bedrij ven juist eerder bereid geld te investeren in deurwaarders, zodat kleine boekingen die ze anders zouden afschrijven toch worden geïnd". De toe name van de welvaart heeft volgens de kandidaat-ge- rechtsdeurwaarder uit Drei schor geen invloed op het be taalgedrag van mensen. „Er zijn altijd mensen die hun derdvijftig personen een re cordaantal deelnemers be haald. Vorige week werd in Kapelle en Biezelinge bijvoorbeeld door een kleine zevenhon- Dat houdt in dat de kandi- daat-deurwaarder, die tot voor kort actief was in Zierik- zee, binnenkort wordt beë digd als gerechtsdeurwaarder en 5 juni de deur opent van zijn kantoor aan Joachimika- de in Goes. „Ik heb altijd ge weten dat het goed kwam, maar de afgelopen maanden waren heel spannend. Recht spraak is soms wispelturig en de confrontatie met de weer stand van collega's leverde de nodige stress op. Bovendien zat ik met mijn vrouw en twee kinderen ineens zonder inko men omdat ik mijn baan als kandidaat-deurwaarder 1 fe bruari opzegde in de ver wachting aansluitend daarop mijn, reeds ingerichte, kan toor in Goes te kunnen ope nen". Marco Rave werd reeds op de middelbare school enthou siast voor 'het vak' toen de Ie- voor vrije vestiging. In januari rares recht daar informatie over gaf. „Ik wilde een beroep waarbij ik met mensen kon omgaan en dat paste bij mijn economisch-administratieve aanleg". Na het voltooien van de opleiding deurwaarder werkte hij als kandidaat-deur waarder op kantoren in Rot terdam, Dordrecht en Zierik- zee. „Ik wilde graag een eigen rekeningen niet betalen, dat is een bepaalde houding. Slecht betaalgedrag wordt ook vaak veroorzaakt door ingrijpende persoonlijke gebeurtenissen zoals een scheiding of sterf geval. Mensen worden dan zo overspoeld door gevoelens dat ze het betalen van reke ningen van ondergeschikt be lang vinden". De Walcherse en Bevelandse gerechtsdeur waarders vroegen de be stuursrechter het besluit van de staatssecretaris te schor sen, maar die besliste anders. De beleidsregels en de nieu we wet beogen een soepeler vestigingsbeleid voor deur waarders. Daarbij wordt voor al gekeken naar marktwerking markt op de boerderij van Lou Rijk in het dorp. De jeugd komt 23 juni aan haar trekken, wanneer er een speciale avond voor hun is georgani seerd. Zaterdag 24 juni is er om 9.30 uur een voetbalcircuit en beleidsplan. Volgens Bon ders heeft het ministerie daar in bij het beoordelen van het plan van Rave een beoorde lingsfout gemaakt. „Het gaat ons niet om de persoon Rave, maar om de wijze waarop Den Haag de nieuwe regels toepast. Ze hebben hun werk niet goed gedaan". Toch is de groep deurwaarders niet van plan om een bodemprocedu re te beginnen om alsnog ge lijk te krijgen. „Dat duurt twee jaar. Wanneer we in het gelijk zouden worden gesteld wordt de vestiging van Rave toch niet meer terug gedraaid om dat hij dan al lang aan het werk is". opgenomen in kamers die al zijn gedesinfecteerd. Het schoonmaken van de afdeling is in volle gang. MRSA is niet gevaarlijk voor gezonde men sen maar kan ernstige infecties veroorzaken bij verzwakte per sonen. Probleem daarbij is dat de bacterie immuun is voor de meeste antibiotica. Buiten het ziekenhuis verdwijnt de bacte rie snel. Het gaat deze keer om twee patiënten: één van de chirurgi sche afdeling, één van de in tensive care. De patiënten zijn onmiddellijk geïsoleerd om verdere besmettingen tegen te gaan. Alle patiënten, mede- Het kinderdagverblijf won het verjaardagsfeestje na het in sturen van een originele slag zin en mocht daarom met be geleiders en vijfentwintig kin deren afreizen naar het attrac tiepark. De kinderen woonden er een riddertoernooi bij, zon gen samen met VOF De Kunst een verjaardagsliedje voor Nijntje en werden geamu seerd door een clown. het plan aangevochten omdat de cijfers uit 1997 waarop het was gebaseerd niet meer ac curaat waren. Voordat vrije vestiging aan de orde was werd in dunbevolkte gebie den als Zeeland de norm ge hanteerd: één gerechtsdeur waarder op 70.000 mensen. Wanneer Rave erbij zou ko men zou dat een op de 50.000 mensen zijn, aldus gerecht- deurwaarder R. Bongers van deurwaarderskantoor Bon- gers Duym Van Doorn uit Middelburg. Samen met collega's uit Goes voerden de deurwaarders in hun bezwaarschrift aan dat het ondernemingsplan van Marco Rave veel te rooskleu- kantoor, maar dat was tot voor kort alleen mogelijk door overname van het kantoor van een collega die uitge kocht wilde worden. Ik merkte dat ik niet verder kwam". Rave kreeg hoop toen de Tweede Kamer in overleg met de Koninklijke Vereniging Ge rechtsdeurwaarders (KVG) een nieuwe Gerechtsdeur- waarderwet ontwikkelde waarmee 'onder voorwaar den' vrije vestiging mogelijk werd. Toen in 1997, vooruit lopend op de invoering daar van, een interim-wet van kracht werd greep hij zijn kans. De kandidaat-deurwaar der maakte een marktanalyse, een onderneming- en finan cieringsplan en legde dat voor aan de landelijke Com missie Gerechtsdeurwaar ders, zoals voorgeschreven in de aanvullende voorwaarden y S’*'*'. A-J

Bevelander | 2000 | | pagina 1