breed UIT Kunst in Bloedbank de bev DE BEL 3 Wereldmuziek in Maand van de Vrijheid ERVROEGDE AFSLUITING Keukens half geld Open dag Hollandsche Hoeve Goes _k-' f1 De Bel, altijd prijs! Pe Maand Van De Vrijheid mNSVERKEï MEÜJfENSi EUKEN INTRODUCTIE DAGEN Streeknieuws Spotprijzen^ A c JAARGANG 51 - NUMMER 15 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND b WOETISDAGJ2 APRIL 2000 ^SE BIBLIQfy Graveren doen wij GRATIS! 7/23 21 17 Hollandsche Hoeve is zaterdag (15 LZapril) open voor publiek. Alle werk groepen die in of rond het terrein van de hoeve actief zijn, presenteren zich. De open dag, die dit jaar voor de derde keer wordt gehouden, wordt om 13 uur geo pend door de Goese wethouder Heijning en voorzitter van het ambachtencentrum A. Swenne. nieuwe modellen 2000 Spraakmakend ■ifv r^e Haagse kunstenares Betty Nijenhuis ex- Lx poseert een serie schilderijen in softpastel krijt en enkele mandala's in de Bloedbank in Goes. Het werk van Nijenhuis kenmerkt zich door een warm kleurgebruik, waarbij ze zich vaak laat inspireren door mens en natuur om haar heen. In het kader van het Festival Cultureel Ge- Ikleurd van 22 april tot en met 5 mei houdt een aantal stichtingen op zaterdag 29 april een mul ticultureel muziekfestival onder de titel Wereld muziek Het Arsenaaltheater vormt het decor voor dit evenement. Voor de organisatie heeft de stichting Rasela het voortouw genomen. Ze doet de organisatie wel in nauwe samenwer king met de Stichting Surant, de stichting JOP, de Marokkaanse Vereniging Vlissingen en UNR. Het begint in Vlissingen om 14.30 uur. 1A femeldinge heeft een naam hoog te hou- VVden als het gaat om koninginnedag. Niet voor niets wordt het dorp aan de Oosterschel- de in de periode rond de nationale feestdag ook wel 'Oranjedurp' genoemd. Ook dit jaar sieren tal van activiteiten het programma. Het optreden van de Limburgse dialectband Row wen Hèze - 3 mei in Loods Leen - vormt onge twijfeld het hoogtepunt. tig: 4 0 «SÉ’'"' r Rowwen Hèze. ten behoeve van de zorg voor patiënten in de terminale fase. (advertentie) (advertentie) BEW. EX. Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is donderdag 20 april 15.00 uur, advertenties donderdag 20 april 17.00 uur. De Hollandsche Hoeve, een prachtig stukje Goes. foto MEC de Bevelanden onverantwoord toeneemt. Le ven en laten leven" in vrijheid en verdraagzaamheid is daar bij van groot belang. Vooral jongeren kunnen helpen dit waar te maken. Isaak, Neil Young, Midnight Oil en de Rolling Stones. Eén van de werken van Betty Nijenhuis, te zien in de Bloedbank in Goes. Waterland Neeltje Jans heeft een nieuwe directeur. Het ligt voor de hand dat ook het beleid van Zeeland's groot ste publiekstrekker verandert. Verder aandacht voor Die renasiel Tussenhaven in Goes. Daar is met het voorjaar ook de jaarlijkse grote drukte begonnen. bekers medailles vaantjes rozetten beeldjes schalen rietsvlaggen sporttenue's* relatiegeschenken enz. A pag- pag. pag. In verband met Pasen dient kopij voor de editie van woensdag 26 april vervroegd aangeleverd te worden. Poppentheater Het Groene Land speelt het verhaal 'Zilver, het konijn' voor kinderen van drie tot en met vijfjaar. Voor iets ouderen kinde ren is er een natuurspeur- ding tot teken- en kleurthera- peute en een opleiding tot do cente mandala-tekenen. Tege lijkertijd volgde ze lessen en workshops bij de beeldend kunstenaars Amara Valencia Villacura en Lisha Nelissen. Bij hen legde ze zich toe op het werken met softpastelkrijt. In 1996 zegde Nijenhuis haar baan als juriste op en vestigde zich als zelfstandig kunste naar. Sinds die tijd exposeer de zij bij galerieën, ministeries en andere overheidsinstellin gen. Daarnaast geeft ze cur sussen en workshops. Nobelweg 2-38 Goes (naast Zeelandhallen) Tel 0113 221 792 strumentengebruik als in de teksten. De teksten, veelal ge schreven door zanger Jack Vrijdag 5 mei wordt de ko- Betty Nijenhuis was jarenlang als wetgevingsjuriste werk zaam bij het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen. Vanaf 1993 volgde zij in haar vrije tijd een oplei- Cicely Saunders krijgt de award voor Vrijheid van Godsdienst. Ze komt uit Groot Brittanië en is de grondlegger van de moder ne palliatieve zorg. Zo heeft zij in 1967 met Saint Christopher's Hospice de eerste kliniek gevestigd voor onderzoek en opleiding In de Woningkrant een interview met Lieven de Leeuw, secretaris van Humanitas op Beveland, over de verkie zing van de Beste Buur van Beveland. De wedstrijd wordt dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd. Verder informatie over keukens en loden drinkwaterleidingen. 50% KORTING IS UITSLUITEND GELDIG OP AL HET KASTENWERK VAN HET MERK KROON EN CARIBBEAN - VRAAG NAAf vOORWAAROEN IN DE SHOWROOM - Nd iN C ?M0INAT'E Mt T ANDERE AANHIEDINr.t t. .UD'.. 1 5 AP H IL 200C In de wei tegenover de boerderij zijn oude, am bachtelijke trekkers met aanbouwmachines te zien. Paardesportvereniging De Bevelandsche Aanspan ning geeft daarbij demon straties en op het grasveld tegenover het Ambachten centrum geeft G. de Regt uit Kats een staaltje scha- pendrijven met zijn hon den en schapen weg. Ver der is er bij de kinderboer derij een hoefsmid aanwe zig die laat zien hoe hij de paarden van de kinder boerderij van nieuwe ij zers voorziet. tocht met prijsvraag die zelfstandig gelopen kan worden. In het Ambachtencentrum is er een expositie van op schaal gebouwde land- bouw-stoom machines. Medewerkers laten zien hoe zij smeden, hout be werken en wagenmaken. Ook de veertien 'gewone' ateliers die altijd in het Ambachtscentrum te zien zijn, zijn geopend. Bij eethuis De Vierlinden is boogschutterij Raven- stein actief. Verder kan kennis gemaakt worden met het steeds populair der wordende spel Jeu des Boules en presenteren diverse organisaties op het gebied van natuur en milieu zichzelf. De Hol landsche Hoeve is tijdens de open dag tussen 13 en 17 uur te bezoeken. het versieren van huizen, dat in het dorp aan de Ooster- schelde uitgegroeid is van het versieren van straten tot het feestelijk aankleden van hele buurten. Eerder dit jaar haalde een oproep van de Oranjever eniging het Omroep Zeeland- programma 'n Uurtje Bert (met Bert van Leerdam) en deed daar een oproep om knipsel van coniferen dit jaar niet weg te gooien maar in te leveren ten behoeve van de versieringen. Welke optocht wagens gewonnen hebben en welke buurten in de prijzen vallen als gevolg van de fees telijkheden wordt om 17 uur bekend gemaakt op het Dorpsplein. Na afloop is er een optreden van dansorkest Survive. Overigens blijven de huizen en buurten in Wemeldinge versierd tot 6 mei. Vooral 's avonds is dat een sprookjes achtig gezicht omdat de wij ken feestelijk verlicht worden. Ook watersportvereniging Wemeldinge laat een betover ende haven zien met versier de en verlichte jachten en zeil boten. De week na koninginnedag is het nog altijd feest in Wemel dinge. Maandag 1 mei zijn er live-muziek, een graffiti wed strijd, radiografisch bestuur bare autootjes en andere acti viteiten. Dinsdag 2 mei is er opnieuw live-muziek en daar naast een aantal demonstra ties van het nu zeer populaire Maar niet alleen de spraakma kende optocht maakt Wemel dinge tot Oranjedurp. Onlos makelijk verbonden met de koninginnedag is natuurlijk Het programma begint die middag met een Open Mie waar nuziektalenten aan bod komei. Het avondprogram ma, dat om acht uur staat ge pland heeft een spectaculaire slotart met de uit Jamaica af- komSige Michel Prophet, een vaste gast op de grote reggae festbals. Daarvoor komen de liefhebbers van Rai/lerber en Sha- bimiziek aan hun treken. De kaarten voo dit festival zijn in de voorver- koo> bij het Arse- nastheater. Peter Traas is onlangs begonnen met een eigen bedrijf in ongediertebestrijding. Klanten kunnen bij hem terecht voor het laten verwijderen van houtworm, maar ook voor verdelging van ratten en muizen. Via de Maand van de Vrijheid bieden de initiatiefnemers (het provinciebestuur samen met andere organisaties) aan knopingspunten zoals bewust wording, inzicht, discussie en positieve actie. Een aantal bestaande evene menten maakt deel uit van de Maand: het Festival Cultureel Gekleurd, het Bevrijdingsfesti val Zeeland en de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Maar ook zijn er an- De Piek viert het komend weekend voor het derde ach tereenvolgende weekend feest. Het podium bestaat der tig jaar en vrijdag en zaterdag herleven de jaren negen tig met een optreden van Monty Amundson en zaterdag met een dance-party die wordt verzorgd door DJ Her win. Theatergroep Alex d'Electrique is zaterdag 15 april in het Beest in Goes te zien. Wie meer van barok en re- naissance-muziek houdt kan vrijdag 14 april terecht in de Kloveniersdoelen in Middelburg als het ensemble Les Doigts Agiles Wallons optreedt. .e bev ninginnedagoptocht nog eens i overgedaan. De I muzikale begeleiding is deze dag in handen van showkorps t Juliana uit Middelburg, mu- 1 ziekvereniging Mozart uit Yer- seke, muziekvereniging Schel- 1 degalm uit Hansweert en de i plaatselijke muziekvereniging j OKK. 's Avonds is er een con- i cert van het ZWN Mannen- 1 koor. Zaterdag 6 mei worden I de feestelijkheden gepast af- i gesloten met een optreden i van het Urker Mannenkoor I Hallelujah. Dat werd in 1910 opgericht en is daarmee de i De "Maand van de Vrijheid" beslaat dit jaar de periode van 22 april (start Festival Cultu reel Gekleurd) tot en niet 27 mei (uitreiking Four Freedoms Awards in Middelburg). Voor meer informatie: www.maandvandevrijhed.nl Lijnen en vormen die ont staan, gaan op papier een heel eigen leven leiden en op veel afbeeldingen zijn mens en natuur dan ook met elkaar verweven. Nijenhuis (1946) ontwikkelde in korte tijd een geheel eigen stijl waarin be weging, stilte, blijheid en hu mor sterk aanwezig zijn. dere activiteiten, die elk jaar weer nieuw kunnen lijn. Cen traal uitgangspunt zijn telkens de Vier Vrijheden (Four Free doms) zoals de vroegere Amerikaanse president Frank lin D. Roosevelt ze kort en krachtig formuleerde: - vrij heid van godsdienst - vrijheid van meningsuiting - vrijwa ring van vrees - vrijwaring van gebrek. Het symbool voor vrijheid van geloof. De periode rond bevrijdings dag gaat in Zeeland vanaf nu "Maand van de Vrijheid" he ten. Het is de bedoeling om extra inspanningen te ontwik kelen die de verdraagzaam heid in de Zeeuwse samenle ving bevorderen. In Zeeland is het steeds gewoner dat we te maken hebben met medebur gers die anders zijn of denken of een andere culturele achtergrond heb ben. En helaas moeten we er ook hier goed op letten dat agressie niet oudste zangvereniging van het voormalige eiland. Vanaf de jaren vijftig kreeg het koor grote bekendheid met vertol kingen van geestelijke liede ren. Menig lp en cd werd op genomen, wat tot twee keer toe resulteerde in een gouden plak. Het Urker Mannenkoor telt momenteel negentig le den, waaronder ook genoeg jongeren. Het koor kende een aantal zeer beroemde dirigen ten als Frits Bode en Willem Hendrik Zwart. Laatstgenoem de werd in 1996 opgevolgd door zijn zoon: de bekende Kamper koordirigent en mu ziekproducent Jan Quintus Zwart. Poels, getuigen van een flinke dosis humor maar zijn tegelij- dunnetjes kertijd karakteristiek en doel- - treffend. Live is de groep uitgegroeid tot een instituut. Met hun energie, spelplezier en stevige sound komt Rowwen Hèze over als een stoomboot. Het zijn muzikanten die nog altijd plezier hebben in het optre den. Rowwen Hèze trad op tij dens vele festivals waaronder Pinkpop en het befaamde Deense popfestival Roskilde. Verder stond de band in net voorprogramma van Chris line-dancing, verzorgd door de North and South Line Dan ce Friends. De Limburgse popgroep Row wen Hèze treedt woensdag 3 mei op in Loods Leen van de CZAV aan de Oostelijke Ka- naalweg. De Bevelandse rock groep N8werk (Surrender) warmt het publiek vast op. Rowwen Hèze was tot 1990 het best bewaarde geheim van Limburg. Met de hit Be stel Mar werd daar in 1991 verandering in gebracht. In middels is de band een begrip in heel Nederland. De muziek van de band onder scheidt zich op alle manieren van andere bands: zowel in in Oranjevirus slaat toe in Wemeldinge Koninginnedag is in Wemel dinge niet beperkt tot één dag. Vooral dit jaar niet, want eens per vijf jaar pakt de Oranje-vereniging extra uit. De festiviteiten beginnen met het jaarlijkse schoolvoetbal- toernooi tussen de twee ba sisscholen uit Wemeldinge op 20 april. Als aanloop naar het echte grote werk op 29 april is er vrijdag 28 april een disco. Op koninginnedag zelf - 29 april hebben Wemeldinge en haar bewoners het druk. He rauten maken het dorp al vroeg wakker zodat de school kinderen, onder toeziend oog' van het gemeentebestuur, tra ditiegetrouw een aubade aan Koningin Beatrix kunnen brengen. Rond de middag is er de optocht waar het dorp om bekend staat tijdens ko ninginnedag. De muziekcorp sen Excelsior uit Goes, jeugd- korps Confetti in Goes, Johan Friso uit Middelburg en mu ziekvereniging OKK uit We meldinge verzorgen de muzi kale noot. Leden van de folk lore- en klederdrachtgroep Ons Boeregoed laten iets zien van de traditionele kleder dracht die gedragen werd tij dens hoogtijdagen. De nieuwste Kroon Caribbean keukens van 2000 worden u ter introductie voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs aangeboden! Daarnaast biedt Hans Verkerk honderden apparaten aan tegen zeer speciale prijzen. Wij garanderen u de beste service kwaliteit, wij geven u het beste keukenadvies en direct de laagste prijs! KROON CtttitllÊÜH £33» GOES: RINGBAAN WEST Sb 0113-216451 HULST: INDUSTRIEWEG 3b - 0114-317179 Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0113) 273 000 (01 13) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes HI

Bevelander | 2000 | | pagina 1