Woonideeën? In dracht over *t ijs Ouderen en multimedia ...5 I W I 1 1 -** .51 JU 5 breed UIT berco Tentoonstelling rond water Stelleplas opent in april Zacharias Janssen herleeft in Stadsschouwburg Middelburg Jongeren dansen in Goes 'De warmte van tegels' Zaken Zijn Zaken Streeknieuws MODESHOW Voor krachtige Pc's moet u bij Imha computers zijn. SI ■i ƒ2699,- ÖONIMSKKIKI GRATIS POWER-BAL I WOENSDAG 29 MAART 2000 JAARGANG 51 - NUMMER 13 3QSV G_ Zie pagina's 31 en 32 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND Jl U bent van harte welkom COMPAQ BEW. EX./ iUpDEL.^^ VRIJDAG 31 MAART half 11 en half 3 Best'1 Sale - 15 9 17 Imha Computers: Kreukelmarkt 7,4461 HW Goes Tel.: 0113 -23 10 25, Fax 0113 - 23 11 43 Jg- In Centrum De Pijlers in Goes heeft amateurfo- Itoclub Flits uit Goes een tentoonstelling inge richt rond het thema 'water'. Die is nog tot 23 mei te bezichtigen. Liet Heinkenszandse openluchtzwembad 1 Stelleplas begint 22 april weer aan het nieu we seizoen. Na de winterstop worden er vanaf die dag weer zwemlessen gegeven en is het mogelijk recreatief te zwemmen of een sportief baantje te trekken. PRESARIO 7460 zgG-cise Bieuor^ F^e afdeling Zuid-Beveland van het Fonds Zo- U merpostzegels/Ouderenpostzegels over handigde onlangs een bedrag van tienduizend gulden aan de openbare bibliotheek in Borsele. De bijdrage is bestemd voor het project 'Oude ren en Multimedia' dat daar loopt. lat leven van Zacharias Janssen, de Middel- rTburgse brillenslijper die wel de uitvinder van de Zeeuwse verrekijker genoemd wordt, staat centraal in de musical Zacharias Jansen, die de Goese Operette Vereniging volgend voorjaar brengt. De Oost-Souburger Rob van der Meule neemt de hoofdrol voor zijn rekening en de voorstelling gaat donderdag 13 april in premiè re in de Middelburgse Stadsschouwburg. T,. In Goes wordt zater- Idag 15 april een In ternationale Jongeren Dansdag gehouden door volksdansvereni ging Vodago. Uitgeno digd zijn jongeren van dansgroep 't Vrije Uur- ke uit het Belgische Zedelgem en volks- kunstgroep Vlijtigh ende Boos uit Izegem, eveneens in België. V j d i* X de bev r foto Fotostudio Hans Nijs (advertentie) (advertentie) Belgische en Nederlandse jongeren samen op de foto tijdens i ■mi- Best Power LEASEPRIJS Paars heeft met de hand op het hart beloofd dat er niet aan de renteaftrek van de hypotheek wordt gerommeld. Toch is het tegendeel waar. In de Woningkrant wordt er nader ingegaan op de gevolgen van het nieuwe belastingstelsel voor huisbezitters. Verder aandacht voor de Zeeuwse Koorschool, die zaterdag 1 april een open dag houdt. In de Verenigde Staten zijn het afgelopen weekend de hoogste filmonderscheidingen, de Oscars, uitgereikt. Deze week draaien bij Cine City in Vlissingen de grote winnaars: American Beauty, the Cyderhouse Rules en The Matrix. De films zijn respectievelijk met vijf, twee en vier Oscars beloond. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: De Stichting Roemenië Hulp Oost-Souburg heeft haar werkgebied uitgebreid naar de Bevelanden. Binnenkort staat de eerste activiteit op het programma. Een antwoordapparaat is ook niet alles. Veel ondernemers weten dat, maar om nu zelf een telefoniste in dienst te nemen... Een nieuw bedrijf in Wolphaartsdijk heeft de oplossing Eén van de geëx poseerde foto's, foto Flits Rob van der Meule tekent voor de rol van de kleurrijke figuur Zacherias Janssen, die de geschie denis inging als uitvinder van de Zeeuwse verrekijker. kennismakingsspel wordt een programma van muziek, dans en spel afgewerkt. Op het par keerterrein voor de Konmar aan de Marconistraat zijn tus sen 14 en 15 uur optredens. der wordt. Langer zelfstandig wonen kan daarvan het ge volg zijn. (0113) 273 000 (0113) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes pag. pag. pag. lange vorststraat - goes zolang de voorraad strekt WWW.BeStSalfi.nl ind. 36 maanden pickup return CarePaq Garantie bij alle Compaq Presario’s Om ouders van aankomende zwemmertjes vast te informe ren over het zwembad en de lessen is er vandaag, 29 waarna het programma weer wordt voortgezet in de zaal van de Goese vereniging. In september en oktober zijn de Goese jongeren te gast in Ze- delgem en Izegem in België. gerhout in 1997 gaf aan een groep enthousiaste amateur- fotografen. Na afloop van de gratis internet, Powerquest Selective Quick Restore, software keuze programma het staatsexamen af te leg gen. Dat deed ze in 1998. Nu heeft ze een eigen zangprak- tijk en is ze free lance werk zaam als zangeres. Van Zonneveld was jarenlang lid van de Goese Operette Vereniging en vertolkte er di verse rollen, waaronder die van Niklausse in de opera-co- mique Hoffman's vertellingen van Jacques Offenbach, Paris in La Belle Helene en verschil lende soubrette-rollen in Der Graf von Luxemburg, Das Land des Lachelns en Grafin maart, om 19.30 uur een infor matieavond in ontmoetings centrum De Stenge in Hein- kenszand. belangrijk vindt dat ouderen vertrouwd raken met nieuwe technologische ontwikkelin gen. Niet alleen zodat zij met hun kleinkinderen kunnen e- mailen, maar ook opdat men sen op latere leeftijd geen schroom hebben gebruik te maken van hulpmiddelen. Wanneer de senioren bekend zijn met de ontwikkelingen op computergebied, kunnen zij zich volgens het Fonds ge makkelijker bedienen wanneer de lichamelijke conditie min- •J'.'*.*. Fotoclub Flits is eigenlijk het vervolg op een cursus die do- cent/fotograaf Henk Schellin- De bibliotheek heeft, samen met de Stichting Welzijn Ou deren, de ouderenbonden, 't Gilde en het ROC het initiatief genomen om voor de oude ren in de gemeente Borsele computercursussen te organi seren. Senioren kunnen zo kennis maken met automatisering en de eerste beginselen van computersoftware. Het Fonds Zomerpostzegels- /Ouderenpostzegels steunt juist dit doel, omdat zijn het Nieuw in de Compaq Presario lijn. minitower met AMD-K6II processor, 500 MHz met 3D Now! en Chipset VIA MVP4/686A 64 Mb SDRAM geheugen De aanwezigen worden geïn formeerd over het zwembad, de lessen, het diplomazwem- men en de normering tijdens het examen. Geïnteresseer den wordt verzocht zich voor deze avond op te geven bij sporthal De Zwake in 's Gra venpolder of ontmoetingscen trum De Stenge in Heinkens- zand. Telefonisch aanmelden kan via telefoonnummer 0113 -312 345. Zacharias Janssen, nog altijd is er een straat in de provin ciehoofdstad die aan hem her innert, leefde eind zestiende, begin zeventiende eeuw. De markante Middelburger is een tijdlang gezien als uitvinder van de verrekijker, maar te genwoordig is duidelijk dat Zacharias Janssen het instru ment niet zelf verzon maar na maakte: hij had op één van zijn reizen door Europa een soortgelijk apparaat gezien in Italië, gemaakt door de Itali aan Gualtrotti. Zijn verrekijker was eerder een verbetering van dat model dan het resul taat van een eigen ingeving. De Goese Operette Vereniging (GOV) heeft de musical over Zacharias Janssen zelf be dacht en gemaakt. Voorzitter van de GOV Sidney Henne- man: „We wilden in het jaar 2000 eens iets extra's doen, een mooie grote Zeeuwse musical neerzetten. Daarom hebben we librettist Jan Burg graaf gevraagd voor ons een familiemusical neer te zetten, waarin hij terugblikt op de ge schiedenis en vooruitziet naar de toekomst". Het resultaat is een verhaal waarbij werkelijk heid en fantasie hand in hand gaan. Zo neemt Zacharias Janssen door zijn verrekijker bijzonde re Zeeuwse gebeurtenissen waar uit het rijke Zeeuwse verleden. Maar is hij ook in staat om situaties te zien die zich in de toekomst afspelen. Het publiek komt zo roemrijke Ouderenpostzegels zijn post zegels met een bijslag, die maximaal vijftig procent van de gangbare waarde be draagt. Daarnaast wordt er jaarlijks een assortiment wenskaarten te koop aange boden in winkels en postkan toren. Jaarlijks levert de ver koop van ouderenpostzegels en wenskaarten meer dan drie miljoen gulden op. Dit bedrag wordt geheel besteed aan projecten voor ouderen in Ne derland. De verkoopactie vindt elk voorjaar plaats en wordt gedragen door zesdui zend vrijwilligers die zich in zetten voor de driehonderd plaatselijke verenigingen. (EXCl. BTW 2297. Daarnaast is hij actief als lie derenzanger met een voor keur voor het impressionisti sche Engelstalige lied. Van der Meule houdt zich ook bezig met koor- en ensemble- werk. Hij dirigeerde het ka merkoor Musica Cordis uit Goes en het barbershopkoor Sea Sound Singers stond ruim elf jaar onder zijn lei ding. Met deze groep behaal de hij vier keer een nationale titel, produceerde een cd, trad op voor televisie en concer teerde met grote regelmaat behalve in Nederland ook in de rest van Europa. Hij werkt als coach met koren, kwartet ten, zangers en dirigenten in Nederland en daarbuiten. Als zanger/performer verzorgt hij regelmatig workshops en is hij aan cursussen en instituten als (gast)docent verbonden. Hij werkt als freelancer, heeft zijn eigen lespraktijk en is ar tistiek verantwoordelijk voor twee koren. Als bariton zingt hij in een Nederlandstalig close harmony kwartet (Radio Times) waarvan hij eveneens muzikaal leider is en waarvoor hij alle arrangementen schrijft. Afgelopen zomer reis de hij naar Amerika voor het volgen van een opleiding tot coach lichte muziek (barber shop) en recentelijk zijn er wat artikelen van zijn hand gepu bliceerd met betrekking tot het interpreteren en uitvoeren van lichte muziek. Marjolein van Zonneveld (sopraan) volgde zanglessen bij zangpedagoge Maria Daane uit Bergen op Zoom. In 1994 begon ze met het theore tische deel van de zangstudie aan het conservatorium van Tilburg, waar ze in 1997 voor slaagde. Bij het bekwamen in praktische zin liet Van Zonne veld zich niet op het Tilburgse conservatorium begeleiden, maar door Maria Daane, waardoor ze verplicht was haar studie via de weg van Mariza. In verband met haar studfè zegde ze haar lidmaat schap) op, maar daarna vervul de ze nog twee gastrollen: Va- lencienne in Die Lustige Wit- we van Franz Lehar en die van Eurydice in Orpheus in de On derwereld, de laatste produc tie van de Goese Operette Vereniging. Zang en dans worden verzorgd door de Goese Operette Vereniging en de Stichting Dansz. Het koor is voor de gelegenheid aange vuld met Zeeuwse jongeren, die daarvoor auditie deden. figuren als Jantje de Prenten- knipper (1867), Michiel de Ruyter (1607-16760, meneer Van Dale uit Sluis en Jacoba van Beieren tegen, om uitein delijk in het jaar 2000 te belan den. De markante Middelbur ger krijgt grote problemen met zijn omgeving wanneer hij zijn bevindingen wereld kundig maakt. Hij wordt be schuldigd van hekserij, maar zoals dat hoort bij een fami liemusical loopt het verhaal goed af. De muziek voor de musical werd door de Vlaming Hans Swinnen gecomponeerd. Hij deed dat in de stijl die zich het beste laat vergelijken met die van 'Les Miserables'. In het stuk zijn bovendien regionale Zeeuwse volksliederen te her kennen. Swinnen neemt ook de directie van de musical voor zijn rekening. De Middel burgse Anastasia Arestedes tekent voor het ontwerp van het decor. De Goese Operette Vereniging trok voor de hoofdrollen twee gastspelers aan: Rob van der Meule speelt Zacharias Janssen, Marjolein van Zonneveld zet Zacharias' dochter Maria neer. Rob van der Meule voltooide zijn klassieke zangstudie aan het Brabants Conservatorium in Tilburg. Hij studeerde bij Marius van Altena, Meta Bourgonjen, Bernard Kruysen en Hans Smout. Als bas-bari- ton verleende hij solistische medewerking aan menig ora torium- en operaconcert. De muzikale begeleiding is in handen van een orkest van ze venentwintig musici. In totaal zullen zo'n honderd mensen aan de show meewerken. De voorstelling gaat 13 april in première in de Stads schouwburg in Middelburg. Daar is de voorstelling 14, 15, 16 en 24 (speciale Paasmati- ne) opnieuw te zien. 29 april vertrekt de Goese Operette Vereniging naar het Zuidland- theater in Terneuzen, waar ook nog een voorstelling wordt gegeven. TT":*- cursus besloot de groep niet uit elkaar te gaan. Vanaf dat moment is er elke eerste woensdag van de maand een bijeenkomst, waarbij de leden van de groep een thema vast stellen waarop ze hun fotogra fische fantasieën kunnen bot vieren. De gemaakte foto's worden steeds bij IX één van de leden thuis bekeken en besproken. Daarnaast houdt Flits twee keer per jaar een zo genoemde Foto- dag, waarbij in groepsverband een locatie wordt bezocht. In Centrum De Pijler, aan de Van Dusseldorpstraat in Goes, is de tentoonstelling rond het thema water nog tot 23 mei te zien. 15 Inch scherm 512 Kb cachegeheugenj vaste schijf 8 GB Ultra DMA CD-ReWriter 4x4x24x 8 Mb shared videogeheugen 56 Kbps V.90 modem Dolby® j Digital I Surround I Sound f?® •Plug&Play ’R Windows 98 'i j •Word 2000, 4 MS Works 2000, De uitnodiging is het gevolg van de culturele uitwisseling tussen de provincies Zeeland en Oost- en West-Vlaanderen. Om 10 uur worden de jonge ren uit België en die van dans groep Vodago ontvangen in de zaal van Vodago aan Klein Frankrijk 2 in Goes. Na een een culturele uitwisseling in Gent in België, foto Vodago Goes Het Vlissingse Sportfondsenbad heeft sinds een paar jaar in het najaar en in de winter een heuse ijsbaan. Een paar weken geleden herleefden daar oude tijden toen schaatsliefhebbers uit Walche ren, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland in klederdracht over het ijs zwierden. En dat leverde een mooi plaatje op. foto Rinus Zandee a - ahih?

Bevelander | 2000 | | pagina 1