breed UIT Beste Buur HillhouT Buren dag Sunshine weer geopend Muziekvereniging viert feest ’t Is weer knudde in Lewedorp De nieuwe Hillhout Tuinideeëngids is uit! 2000 EuropaTuin sus De Stenge lleinkenszand zaterdag 25 maart van 10130 22.00 uur zondag 26 inaart van 11.00^17.00 uur Ik ben Fabia. Vele prijzen *i Entertainment ...emmers...” JAARGANG 51 - NUMMER 11 klasse van Skoda. WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND door Ellen de Dreu EuropaTuin kort de Hillhoutprijzen! Zie pagina 25 <y <D <D Ruim 75 artikelen flink in prijs verlaagd. Vraag de EuropaTuin actieprijslijst voor Hillhoutproducten WOENSDAG 15 MAART 2000 8a 27 25 11 ..wr I |\/|et het voorjaar in aantocht staat deze IVIweek de nieuwe lente- en zomermode centraal in De Bevelander. Verderop in deze krant vind u bijvoorbeeld onze halfjaarlijkse modebijlage, die alle ins en outs over de laat ste trends uitvoerig belicht. En dat mode ook tijdloos kan zijn, weet niemand beter dan Jan- Henk Steutel. Hij is - als telg uit de belangrijke Goese herenmodefamilie Steutel - als geen an der op de hoogte van de ontwikkelingen bin nen de mannenmode. It uziekvereniging IVlDe Echo uit Wil- helminadorp bestaat 110 jaar. De fanfare wil dat feit niet zom aar voorbij laten gaan en viert daarom 17 maart feest in het Wil helminahuis. Vanaf 19.30 uur is er een uit voering, waarvoor het passende thema 'Still Standing' is gekozen. nationale F>e Goese speciaalzaak in tuinmeubilair Suns- Lxhine is sinds deze maand weer geopend. De zaak is groter dan vorig jaar: in de winkel is een complete verdieping gebouwd, die niet al leen voor een kleine tweehonderd vierkante meter meer showruimte heeft gezorgd, maar ook van een verbreding van het assortiment. Toneelvereniging Lewedorp voert 18 maart I haar jaarlijkse voorstelling op in het vereni- gingshuis in Lewedorp. De voorstelling, dit jaar is traditiegetrouw gekozen voor een klucht, be gint om 20 uur. Het komische stuk dat ten to nele gevoerd wordt heet 't Is Weer Knudde en werd geschreven door Peter van den Bijllaart en geregisseerd door Karel Timmers. 7/8 F De nieuwe Ik ben te zien en te berijden bij: EUROCAR GOES B.V. Mannen in pak zijn nog altijd actueel Doeland De Schipper in Krabbendijke bestaat vijfentwin- IIWW advertentie) Cees Harinck in de vernieuwde zaak. foto Anton Dingemanse do (advertentie) 99 (advertentie) GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2D, 0113-215395 Fam. Kok: "...super voordelig" laati- 0 N 100 Pagina's boordevol tips, ideeën en noviteiten voor uw tuin. U kunt de gids afhalen bij: Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: Bevelanders kunnen hun Beste Buur kiezen. Niet alleen de uitverkoren Beste Buur krijgt aandacht, de inzenders maken eveneens kans op een prijs. De ingestuurde bon elders in dit blad is tevens het lot. De Middelburgse wijken 't Zand en de Stromenwijk zijn aan een opknapbeurt toe. Vorige week werden in Mid delburg de resultaten van het leefbaarheidsonderzoek dat onderzoeksbureau Companen in de wijken hebben gehouden bekend gemaakt. J. Weyermanweg 9 4462 GB Goes (0113) 25 19 19 (01 13) 273 000 (0113) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes pag. pag. pag. ■■MM o alle seizoenen groen vende merk op gebied van tuinmeubels. Maar we verko pen natuurlijk ook andere goede merken als Grosfilex en Meer lezen over de laatste mode? Blader dan snel door naar onze modebijla- ge, verderop in dit blad. Jan-Henk Steutel. dan ook voornamelijk donkere pakken, grijs of blauw van tint. Want die kleuren worden toch gezien als het meest zakelijk. Een krijtstreep kan ook, maar veel drukker niet. Dat hoort dan weer niet". De etiquette omtrent zakelijke kleding gaat soms heel ver. „Zeker als je ook met buitenlanders te ma ken hebt. In Japan bijvoor beeld moet je echt opletten wat je aantrekt. Voor je het weet heb je een kleur aan die symboliseert dat je een stuk hoger in rang bent als de men sen van het bedrijf waarbij je op bezoek gaat. En dat moet je daar echt zien te voorkomen". Dat geldt ook in de Verenigde Staten en Engeland. Ook in Nederland kiezen ook steeds meer jonge ménsen voor een pak. „Dat heeft te maken met onze internationale positie, die Kees Schout is al bijna dertig jaar voorzitter van De Echo. Zelf spelen doet hij niet. „Ik heb gemerkt dat het toch moeilijk is als je bestuurslid èn spelend lid bent. Dan moet je zoveel tijd in de vereniging stoppen, dat gaat bijna niet. Daarom concentreer ik me op het voorzitterschap", vertelt hij. Heel soms speelt hij toch: „Óp de grote trom wil ik nog wel eens slaan. We missen een slagwerkgroep en dat maakt het heel moeilijk spelen voor de fanfare. Vandaar die grote trom". De jubileumuit- voering heeft als thema Still BE' Aquarius". Erg in zijn de teak houten en cederhouten meu bels die je nu veel ziet. „Die zijn oersterk", weet Harinck. „Dat kun je nu buitenzetten en er nooit meer wat aan doen. En toch staan de tafels en stoelen er dan over vijfentwin tig jaar nog steeds". Een andere trend die goed in de winkel vertegenwoordigd is het aluminium. „Al of niet in combinatie met teakhout", zegt Harinck. „Het aluminium vervangt meer en meer het zink dat je de laatste jaren sterk zag terugkomen". Ook de oude kunststof tuin meubels zijn volop in de zaak aanwezig. Ook op dat gebied zijn er de laatste tijd flink wat ontwikkelingen ge weest. Harick: „Noviteit in deze tak zijn de producten van Preston. Dat lijkt op de combinatie teakhout/alumi- nium, maar is het feitelijk niet". Hij pakt er een mon ster bij en laat zien: „Kijk, dit is niet van gewoon hout te onderscheiden. Maar het is kunststof, ook al zou je dat niet zeggen. Zelfs als je het doorsnijdt zie je nog de houtnerf, die er dus eigenlijk niet is. En het is als kunststof natuurlijk ijzersterk". Behalve in tuinmeubels is de zaak sterk in toebehoren. „Kussens voor op de stoelen, tafelkleden, noem maar op. De klant kan kiezen uit meer dan honderdvijftig dessins, dus er is keuze genoeg. En al les kan op maat gemaakt wor den, natuurlijk". Sunshine blijft, gewoontege trouw, open tot september dit jaar. Dan wordt de zaak op nieuw ontruimd voor een win terstop. als ëcasuali: kleding die je draagt als je er niet zo formeel uit hoeft te zien. En in die kle ding is duidelijk te zien dat sport de modewereld de afge lopen jaren behoorlijk wist te IpeÓnvioeden. „Als je hier loopt, zie je duidelijk de spor tieve elementen terug", vertelt Jan-Henk Steutel. „Veel mode is/gebaseerd op kleding die gebruikt wordt in de water- sportwereld of bergbeklim- mersbranche, zoals de lichtge wicht, waterdichte en toch ademende stoffen. Je ziet dat vooral in jacks of broeken met eventueel afritsbare pijpen. Niet dat al die mannen die de ze kleding kopen nu ook echt van plan zijn om er de Mount Everest mee te beklimmen, maar je kunt duidelijk zien dat de sfeer die eraan gepaard gaat erg populair is". Voorzitter Kees Schout en vice-voorzitter Joan Hoogerland. foto Anton Dingemanse werken". Het jubileumjaar is na de feestelijke uitvoering van vrijdag nog niet voorbij, laat de voorzitter weten. „We hebben 17 juni nog een Echo- dag. Dan maken we 's mor gens een rondgang door het dorp, rond de middag is er een rommelmarkt en een op treden van De Echo en zuster verenigingen Euphonia in Goes, OKK Wemeldinge, Oe fening en Uitspanning Katten- dijke, Veere's Genoegen en Advendo Wolfaartsdijk. „Bij goed weer zijn die optredens op het sportveld. Als het re gent, wijken we uit naar het Wilhelminahuis". Steutel kleedt de man. Dat is de omschrijving die Jan Henk Steutel het liefst hoort als het over zijn zaak Steutel aan de Lange Kerkstraat gaat. „Heren mode, mannenmode, het zijn goede termen maar ik vind dat ze de lading niet helemaal dekken. Want was is mode, soms zal je voor iets kiezen dat minder in de mode is, maar beter bij je past", vindt hij. „Per slot van rekening hebben wij hier niet alleen kostuums, maar ook vrije tijds kleding en kan de man hier te recht voor een totaal-plaatje". Het is een misverstand om te denken dat mannen minder geld aan kleding besteden dan vrouwen. „Het gros van de mannen wil ook mooie kleding dragen", weet Steutel uit erva ring. „Alleen hebben ze er vaak wat minder tijd voor over dan vrouwen. Want om nu op die ene dag dat je vrij bent ook nog eens achter nieuwe kleren aan te moeten, dat zien ze dan niet altijd zo zitten. Maar wij zijn er dan ook voor om alles vlot te laten verlopen, inge vuld naar de laatste trends. Zo wordt het steeds leuker om te komen". De medewerkers in de winkel zijn goed op de hoogte. Steu tel: „Wij kijken natuurlijk ook met een heel professioneel oog naar de klant. Als er ie mand binnenkomt, weet je op het zicht al bijna gelijk wat zijn maten zijn. Over smaak kun je dan nog maar heel voorzichtig iets inschatten, omdat je niet weet waarnaar zo iemand op zoek is". Service is voor hem een vanzelfsprekende zaak. „Daarnaast hebben we ook re gelmatig extra koopavonden. Dan kunnen we de heren nog eens met extra zorg en aan dacht bedienen, op een tijdstip dat het hun uitkomt". Een pak of kostuum bestaat al heel lang. Toch zijn ook in de ze tak van herenmode nog steeds modetrends terug te vinden. „Dat zie je het duide lijkst bij de pakken die veelal gedragen worden als trouw- kostuum", vertelt Steutel. „Maar ook de andere kos tuums zijn trendgevoelig. De pakken met brede schouders zijn bijvoorbeeld echt uit de mode. Nu is alles een stuk slanker, meer ingetogen". Welk kostuum een man uit zoekt, hangt vaak af van het soort werk dat hij doet. „Want verschillende branches schrij ven ook verschillende kleedre- gels voor". Het strengst zijn de kledingregels in de business- to-businesssector. „Daar zie je Standing en zal er ook iets an ders uitzien dan de jaarlijkse uitvoering die ook altijd in het Wilhelminahuis is. „Ik lees, tussen de nummers door, on der de noemer 'de voorzitter vertelt' stukjes op over de ge schiedenis van De Echo. Stuk jes uit oude notulen, dat soort dingen". De fanfare van De Echo speelt in de eerste afde ling. „En dat is, als je weet dat we in de laatste paar jaar op geklommen zijn van de defde klas, geen geringe prestatie. Verder hebben we het geluk dat er veel jeugd in de vereni ging zit, zodat we in elk geval ook aan de toekomst kunnen te dumpen. Stel je voor dat de politie binnenkomt... De rollen van Paul en Rita Ver hoog worden gespeeld door Hans Walhout en Elly Traas. Verder doen mee: Gerda Wijn- stra, Karel Timmers, Ad Hoek, Corina de Vos, Carla Schrieks, Carla Lamme, Geert Wolters, Jan van Liere, Rogier Uytde- haag en Jeanine Uytdehaag. Kaarten voor de voorstelling zijn verkrijgbaar bij super markt Jasperse, bakkerij Vas- se en aan de zaal. In Goes wordt dit najaar begonnen met een nieuwe be handelmethode tegen overgewicht. Nieuwe medicijnen (Xenical) worden gecombineerd met trainingen bij High Five Life Style Center in Goes. Verder aandacht voor der tig jaar De Piek: een bijzonder jongerencentrum dat on aangetast bleef door de tand des tijds. Deze week gaat bij Cine City de film The Beach in pre mière met in de hofdrol niemand minder dan Leonardo DiCapri. In het Vlissingse strandpaviljoen Panta Rhei presenteert de Nederlandstalige band El Combo zondag zijn nieuwe promo-cd en in de Nieuwe Kerk in Middel burg treed het Grootkoor Zeeland samen met de popu laire zanger Ernst Daniël Smid op. steeds beter wordt. En dat ver langt etiquette". Steutel is al meer dan honderd jaar een begrip in Goes als het gaat om kostuums. „Dat is begonnen met mijn overgrootvader", legt Jan-Henk Steutel uit. „In die tijd had je nog geen con fectie en was alle kleding maatkleding. Van lieverlee is daar een confectiegedeelte bij gekomen, maar maatwerk doen we nog steeds". Daar mee geeft hij ook eigenlijk de kracht van zijn modezaak aan. „Want we doen hier nog steeds wat we altijd al hebben gedaan, maar daarnaast is er een heel vrijetijds- en casual- gedeelte bij gekomen". De benedenverdieping van het pand aan de Lange Kerstraat is namelijk gedeeltelijk inge richt met kleding die nog het best omschreven kan worden e bev Cees Harinck is bedrijfsleider van Sunshine. Hij legt uit: „We hebben hier echt alles van Hartman - het toonaange- tig jaar. In Kapelle is - na een eerste filiaal in Goes - de tweede Flowershop van Zuid-Beveland geopend. En in de nieuwe winkel Bonbini in Wemeldinge heerst een sfeer van warmte en degelijkheid (advertentie) Dhr. en mevr. Kok treffen we bij de ingang van Jan Bruijns waar de aanbiedingen te vinden zijn. De heer Kok zet net 2 fraaie emmers in het winkelwagentje. "Daar kan een mens dlis echt niet voor sukkelen: 2 emmers met schenktuit voor maar 2,98 per stuk. En... ook nog eens 10 schuursponsjes voor maar 0.99. Als dat niet goedkoop boodschappen doen is. dan weet ik het niet meer...!’’ Over met de deur in huis vallen gesproken, want dat kan dhr. Kok. Zijn echtgenote doet het wat rustiger aan, maar blijkt op haar beurt ook zo haar ideeën over de winkel te hebben: "Ik denk dat we inmiddels al weer 4 jaar klant zijn. Eens per week komen we hier wel. Eerst de advertentie lezen natuurlijk, zodat je wat meer voorbereid binnenkomt. Toch is het altijd weer veel leuker om de aanbiedingen in het echt te zien, dan in zo’n advertentie. Dat maakt het extra spannend, vind ik. Los daarvan is het hier natuurlijk echt super voordelig. Onze zoon van 15 is helemaal weg van kipcorn. Die halen we dan ook altijd hier, want elders be taal je veel meer. En... 100 keer lekkerder!” Enthousiasme voor alles, dat is duidelijk, maar gaat het dan alleen om de prijs? "Neen, want we kiezen eigenlijk steeds zo veel mogelijk voor merkartikelen. Neem nu de luchtverfris ser van Potpourri. Daar betaal je hier slechts 2,98 voor. Op andere plaatsen mag je al gauw een gulden meer betalen. Dus wat dat betreft kijken we heus wel naar de kwaliteit. En die...", aldus de heer Kok, "is bij Jan Bruijns ook al in goede handen”. foto Anton Dingemanse Voor het nieuwe seizoen staan een aantal nieuwe kleuren op het programma. „Grijs blijft natuurlijk", weet Steutel. „Maar daarnaast zien we zach te pastelkleuren voor over hemden. Zachtrose en lila zijn bijvoorbeeld echt trendkleu- ren, die heel mooi staan bij een kostuum. Ook de stropdas is zacht van kleur, de knalfelle stropdas met Disney-figuur die je een paar jaar geleden op zag komen, kan nu echt niet meer". In het casual-gedeelte zijn de kleuren voor het ko mende seizoen beige met rood, de altijd populaire blauwtinten, kaki en oranjelin ten. tier Na een nacht ongerust op haar man Paul te hebben zit ten wachten, vindt Rita haar man 's morgens verdwaasd op de bank. Paul weet zich van de voorgaande avond niets meer te herinneren. Het lijkt er echter op dat hij be trokken is geweest bij een bankoverval. Hoe verklaar je anders dat pistool en die enorme som geld? Als je dan ook nog je beste vriend Knud de dood aantreft is de paniek compleet. Hoe het misdrijf ook is gepleegd, iedereen doet zijn bet om het verbor gen te houden. Maar dat valt niet mee. Het is vandaag im mers Rita's verjaardag. Het huis stroomt langzaam maar zeker vol met genodigden en onverwachte gasten. Tijdens de 'feestelijkheden' moeten er plannen gemaakt worden om Knudde zo snel mogelijk Mi pag- g£g..- DE

Bevelander | 2000 | | pagina 1