’s-Heerenhoek maakt zich op voor carnaval breedUIT COV in Grote Kerk Goes Treinbeurs in Kapelle Beleidsplan Borsele Beter Bibliotheek op internet 1 i I f l 8 S' Vcc c ©UKlMBKiaKl I k I s Hollandse bintjes Zak 5 kilo cLb ...zuinig van huisuit...” GRAVEREN DOEN WIJ GRATIS WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000 JAARGANG 51 - NUMMER 8 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND door Ellen de Dreu Lampje Zak geld Goed nieuws 19 35 17 r>e Christelijke Oratorium Vereniging (COV) LxGoes treedt vrijdag 3 maart op in de Maria Magdalenakerk. Op het programma werken van Rossini, Mendelssohn Bartholdy en Reinhard. Straattheater Bestsellers II et behoud van voorzieningen op de kleine 1 kernen en de bereikbaarheid van zorgvoor zieningen staan centraal in het beleidsplan voor de gezondheidszorg 'Borsele Beter', dat onlangs werd gemaakt door een werkgroep van de gemeente Borsele. De gemeenteraad beslist 16 maart of het beleidsplan ook defini tief in werking treedt. Lokaal KQOMar f r\e catalogi van de Lx Zeeuwse Biblio theek staan sinds kort op internet. Via de website van de biblio theek kunnen geïnte resseerden thuis van uit de luie stoel het boekenbestand van de bibliotheek bekij ken. Daarnaast biedt de website, www.ze- bi.nl, informatie over de Zeeuwse Biblio theek. inwoners van 's-Heerenhoek zijn bezig Lxmet aftellen. Het duurt dan ook niet lang meer voor hun dorp omgedoopt zal worden tot Paerehat. Prins Ton den Eerste, zijn raad van elf en het bestuur van de carnevalsstichting De Koenkelpot zijn klaar voor het naderende volksfeest. KQnMar 29 l 1 go ZLMMzetertngen beve r De Christelijke Oratorium Vereniging Goes, foto Guido Stordtau (advertentie) J! Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: Leveranciers van haargroeimiddeltjes laten hun klanten liever anders geloven, maar een pruik is natuurlijk hèt ultieme middel tegen kaalheid. Haarstudio Zeeland is er in gespecialiseerd. Het populaire kinderduo Ernst en Bobbie komt naar Vlissingen. Woensdag 8 maart zijn ze te zien in Sporthal Baskensburg. In 't Beest in Goes speelt theatergroep Ad Hoe de voorstelling Onbestelbare Stukken en in De Parel in Domburg brengt John Buysman zijn voorstelling Angel Eyes op de planken. De voorstelling is geschreven door Jules Deelder en gaat over de wereld van de jazzmuziek. De Bevelander bestaat vijftig jaar en zo'n heuglijk feit kunnen we natuurlijk niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom een apart jubileumkatern, met daarin niet alleen oude verhaaltjes en foto's, maar ook een puzzel en kleurplaat om schitterende prijzen mee te winnen! bekers medailles vaantjes beeldjes schalen rozetten fietsvlaggen tenue's enz. enz. Modeltreinen en auto's op schaal zijn zaterdag 26 februari te koop en te ruil in De Vroone in Kapelle. Daar wordt tussen 10 en 15.30 uur opnieuw een Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs gehou- ting geëerd wordt - wegens een mijlpaal in het lidmaat schap of goede verdienste - en andere voorzieningen, on dersteuning van zelfhulpgroe pen en het oplossen van pro blemen rondom de communi catie en werkwijze van GGD Zeeland. Het volksfeest staat in 's-Hee- renhoek jaarlijks in een be paald thema. Dit jaar is dat 'je mot ze mie 'n lampje zoekn'. „Rond dat thema wordt de optocht uitgebouwd". En uit dat gegeven blijkt al- Goed nieuws is er ook voor liefhebbers van poëzie. In de gedichtencatalogus op de in ternetsite van de Zeeuwse Bi bliotheek kunnen gedichten worden opgezocht op titel, de eerste regel of op een woord uit de titel. Zo'n twaalfduizend gedichten zijn geïndexeerd en komen in het bestand voor. (0113) 273 000 (0113) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes pag. pag. pag. want het bewijs wort aan de kassa geleverd!’ Mevr. Geerts: het bewijs wordt aan de kassa geleverd..." Dat 'andere' uit zich zeer zeker in de optocht van 's-Heeren hoek. Zoals gezegd is het niet de waarde van de wagen die telt. Wat dan wel? Rinus Knuit: „De groepen die in de optocht meelopen kiezen meestal voor een vorm van straattheater. Er zijn veel loopgroepen, veelal vriendenclubs die al maanden bezig zijn met de voorberei ding van hun act. De jury let niet zo op de uitvoering, de mooiheid van de kostuums of de wagen. Die kijkt meer naar hoe de groep met het publiek omgaat, ze er wel of niet bij Jan Geijs is één van de initiatiefnemers van de Zwarte Bessendag die jaarlijks in de gemeente Borsele gehouden wordt. Hij kan honderduit vertellen over producten uit eigen streek. Die verkoopt hij trouwens ook vanuit zijn slijterij/kaasspecialiteiten zaak in Heinkenszand. Door te zoeken op auteur, titel of een woord uit de titel kan gekeken worden of een be- Ruim achtduizend liedjes zijn - op dezelfde wijze toegankelijk stokje door doet en dat heen en weer trekt, krijg je geluid", is afkomstig van een Wie door de carnavalsstich- weet te betrekken. Dat vinden wij belangrijk in 's-Heeren hoek". Behalve juryprijzen is er ook jaarlijks een publieks prijs voor een groep uit de op tocht. „En het grappige is dat de jury en het publiek elkaar nooit veel ontlopen". De car- Carnavalsstichting De Koenkelpot met in het rood de Raad van Elf. Achter de nar zit Prins Ton den Eerste, vergezeld door zijn bei der hofdames. Van de negentiende-eeuwse componist G. Rossini wordt het werk 'Petite Messe Solen- nelle' ten gehore gebracht. Rossini schreef in zijn begin tijd als componist hoofdzake lijk opera's. Op 37-jarige leef tijd veranderde dat: er volgde een periode waarin hij sacrale en profane koorwerken, liede ren en koormuziek maakte. Waarom hij deze mis 'Petite gemaakt met de liedjescatalo- gus van de bibliotheek. Klas siek, levensliederen, schla gers, liefdesliederen, ballades en songs uit film en popmu ziek zijn eveneens via het in ternet te traceren. Naast informatie over ope ningstijden, de jeugd- en mu ziekafdeling, tentoonstellin gen en de bestsellerservice kunnen ook uitleengegevens worden geraadpleegd. Met behulp van het eigen leners- nummer is te controleren wel ke publicaties men op dat mo ment geleend heeft. In het beleidsplan, waar de raadswerkgroep gezondheids zorg meer dan een jaar aan werkte, zijn speerpunten voor de komende jaren aangege ven. Zo stelt de raadswerk groep voor om aandacht te laatste weken van een verblijf in Rome. Het werk werd het lievelingsstuk van zijn vader. Verder psalm 43, opus 78 nr. 2 'Richte mich Gott', dat Men^ delssohn Bartholdy maakte toen hij vijfendertig was. Hij was toen erg ziek. Deze psalmtekst is bestemd voor vier- tot achtstemmig koor. De Christelijke Oratorium Ver eniging Goes staat onder lei ding van dirigent Izaak Ruis- sen. Verder werkten sopraan Ellen Schuring, alt Jakobijn Wallis, tenor Alex Vermeulen, bas Bas Ramselaar, pianist fijn van Eijk en harmoniumist Jan- ny Dieleman mee.Het concert begint om 20 uur. paalde publicatie in de ruim negenhonderdduizend ban den tellende collectie van de Zeeuwse Bibliotheek voor komt. Ook de grote en bijzon dere collectie Zelandiaca, pu blicaties en informatie van, door en over Zeeuwse onder werpen, is hiermee wereld wijd ontsloten. In sommige gevallen wil de raadswerkgroep samenwer ken met lokaal werkende in stellingen en organisaties. De activiteiten op regionaal ni veau zullen door de inzet van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelde regio worden opgepakt. Op termijn biedt de Zeeuwse Bibliotheek ook de mogelijk heid om via e-mail publicaties te reserveren en aan te vra gen. Messe Solenelle' noemde, blijft onduidelijk. Het was zijn derde mis en de twee die hij eerder had gemaakt waren niet groter - wat dus ook geen aanleiding gaf om het werk 'petite' (klein) te noemen. Van Felix Mendelssohn Bart holdy (1809 1847) worden twee werken vertolkt. 'Verleih ons Frieden' componeerde hij op 22-jarige leeftijd, tijdens de Carnaval in 's-Heerenhoek is een belevenis op zich. „Het is dan ook de plaats waar al het langst carnaval gevierd wordt hier in de regio", vertelt Pa trick Boonman, vertegenwoor diger van de Raad van Elf. Niet dat Zeeland nou zo'n rijke traditie kent in het vieren van carnaval: het werd op de Be- velanden pas veertig jaar ge leden geïntroduceerd. „Op sommige plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen werd het voor die tijd wel al gevierd", weet ook Rinus Knuit, lid van het be stuur van De Koenkelpot. „Maar hier in de regio be stond het eigenlijk gewoon niet". In andere delen van Ne derland zoals Brabant en Lim burg kent het volksfeest een geschiedenis die letterlijk eeu wen terug gaat. 's-Heerenhoek - normaal gesproken een dorpskern met 1.850 inwoners - telt in de carnavalsperiode, dit jaar van donderdag 2 maart tot en met maandag 6 maart, duizenden bezoekers extra. „De auto's staan dan tot ver buiten het dorp. Bij goed weer zijn er soms vijftiendui zend man op de been", weet Ton Oosthoek uit ervaring. Hij is dit jaar voor de negende keer Prins Ton den Eerste van Paerehat en eigenlijk op zoek naar een opvolger. weer een afwijking van het carnaval zoals dat in Limburg en Brabant wordt gevierd. Want daar hoeft een kandi- daat-prins doorgaans niet ge zocht te worden. Die dienen zich vanzelf aan, vergezeld met een grote zak geld waar mee alles betaald wordt. „Wij wilden dat bewust niet", zegt Rinus Knuit van het bestuur. „Dat is hetzelfde als de op tochten. In Brabant en Lim burg zie je dan overal prachti ge praalwagens die een lieve duit gekost moeten hebben. En eigenlijk telt daar: wie het meeste geld in zijn wagen heeft gestopt, die wint. Net als met het kiezen van een prins. Niet dat we dat afkeuren, maar het wordt al gedaan. Wij wilden juist iets anders". 8 C GOES: Marconistraat (advertentie) Mevr. Geerts is iedere week bij Jan Bruiins te vinden. Wanneer we haar aanspreken heeft ze eigenlijk weinig tijd, maar zoals ze zelf zegt... "Een goed woordje voor Jan Bruijns, daar maak ik gewoon even tijd voor, want het is per slot van rekening de man die ervoor zorgt dat ik iedere week guldens bespaar!” Een spontane binnenkomer, vinden wij, die ook vraagt om een follow-up... "Zo heel veel boodschappen hoef ik nu ook weer niet te hebben, want we zijn maar met z’n tweetjes en werken allebei. Maar omdat ik, wat je zou noemen, prijsbewust ben opgevoed, dus zuinig van huisuit, lees ik altijd alle advertenties. De conclusie die je daaruit kunt trek ken is simpel: als je echt voordelig je boodschappen in huis wilt halen moet je hier zijn en nergens anders. Het hele assortiment is lager geprijsd dan bij andere winkels, dus wat je ook in de winkelwagen zet, als je bij de kassa moet afrekenen scheelt je dat veel geld. Daarom haal ik bier ook vrijwel alles wat ik nodig heben zorg ik dat iok altijd voldoende voorraad heb. Mijn man is best kritisch als het op kwaliteit aankomt. Als iets niet lekker is, dan heeft hij dat zo in de gaten. In de afgelo pen 5 jaar dat ik hier boodschappen doe heb ik eigenlijk nog nooit meegemaakt dat hij ook maar iets afkeurde. Dus weet ik ook dat het wat de kwaliteit betreft hier goed zit. Jan Bruijns is voor mij dan ook de onbetwiste nummer één. Wie daar aan twijfelt kan ik den. De beurs is dit keer groter van opzet dan voorgaande ke- maar één advies geven: boodschappen doen, ren. Er is een testtafel aanwezig voor wie wil kijken of locomo- “ran' h°' h“uiic “"'H tieven of treinen het ook wel echt doen. Modelauto's zijn aan wezig in de schaal 1:87. foto Stichting Treinmodel-ruilbeurzen. Nobelweg 2-38 (naast de Zeelandhallen) 4462 GK Goes Tel. (0113) 221 792 - Fax (0113) 270 695 navalsstichting in 's-Heeren- hoek heet De Koenkelpot. Die naam i oud volks muziekinstrument. „Een bus met een varkens blaas eroverheen wordt zo ge noemd", vertelt Patrick Boons. ontvangt dan ook nog altijd man. „Als je er dan nog een een klein 'koenkelpotje'. besteden aan eenzaamheid, alcohol- en drugspreventie, zorg voor ouderen, Cara-pre- ventie, ondersteuning bij op voedingsproblemen, veilig heid op straat, het terugdrin gen van wachtlijsten thuiszorg (advertentie) Goes: Marconistraat (advertentie) pag. SO 8 I f Eigenlijk sta je er liever niet bij stil en denkt “het gebeurt altijd een ander”. Toch kan het iedereen overkomen en dan is het goed dat je een verzekering hebt waar je altijd op kunt rekenen! Een verzekering waarvoor je bovendien honderden guldens per jaar minder premie betaalt. Een autoverzekering van ZLM dus! Vraag snel een offerte bel (0113) 238 880. gewoon goed geregeld Witte Reus of Color Reus Compact wasmiddel met een reuzekorting! Navulzak a 2 kilo. Met Klantenkaart Lfhf 50% korting U99"

Bevelander | 2000 | | pagina 1