breed UIT n r KIEKIERIS Expositie in Vorsvliet K u u I DE DEURZAKKERS on Valentijnsactie herinnert aan vrijlating Mandela RIO SANTA r Gezocht: schrikkel baby’s o KEUKEN VOORDEEL DAGEN! I f 3 NIEUW IN GOES Ik ben Fabia. 20% korting op spiegels en glasmeubelen GLASHANDEL ’MOERSTEE’ I WAARD. MM HANS^ERKERK, KEUKEN. MMMMMMMMMMMMMMIMMMMMMMH Zeelandbrug per bus WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 JAARGANG 51 - NUMMER 7 Skoda. WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND door Ad Hanneman Zuid Amerikaans restaurant 7/15 11 UW GULDEN IS EEN EURO 9 25 f 1 Hollandse campignons Bakje 250 gram yy Is je op schrikkeldag geboren wordt, is dat AAvoor de rest van je leven heel bijzonder. Verjaardagen kunnen in de regel nu eenmaal niet elk jaar op de eigenlijke geboortedag ge vierd worden. Dit jaar is wel een heel bijzonder schrikkeljaar. De Bevelander laat de gelegen heid niet zomaar voorbij gaan en heeft een pakket met cadeau's in petto voor de eerste boreling op 29 februari 2000. /Z\BEW. Ijk A rm in arm en trots op elkaar verlieten AAkleindochter Charissa Quinten en oma Van Assche, beiden uit Goes, vorige week vrijdag het PZC-gebouw. Daar hadden de Midden- Zeeuwse huis-aan-huis kranten de Faam/Vlis- singer en De Bevelander net voor het tiende achtereenvolgende jaar hun Valentijnsactie af gerond. Dankbaarheid en liefde tegenover el kaar stonden centraal in het restaurant van het Zeeuwse krantenbedrijf. „Ze helpt me altijd met mijn krantenwijk", luidde het argument op de ingestuurde bon van Charissa. Oma onder ging de hulde duidelijk met trots. „Ach", relati veerde ze later. „Het kind heeft het al zo druk". KQnMar Goes: Marconistraat KQnMar ■Xees van Burg uit 's IXGravenpolder ex poseert in februari en maart zijn olieverf schilderijen in zorg centrum Vorsvliet. Van Burg houdt zich sinds de lagere school al bezig met tekenen en schilderen. I I 1 i 1 I A I APRIL. de De nieuwe r VmlafiAla klasse van Ik ben te zien en te berijden bij: EUROCAR GOES B.V. bij iiw (advertentie) a.s.zaterdag (advertentie) (advertentie) (advertentie) Eén van de werken van Van Burg. (advertentie) (advertentie) (advertentie) 50% korting GOES: Marconistraat t TAXI NODIG - TAXI ZEELAND0113-211111 Magdalenastaat 11 zie adv. pag. 17 zaterdag 26 februari Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: Zijn hobby werd een ware passie nadat hij de kneepjes van het vak had opgedaan op de vrije kunstacademie voor schilderskunst in Eindhoven. Zijn inspiratie doet hij op in zijn naaste omgeving - de Zak van Zuid-Beveland - maar ook maakt hij graag boerentafe reeltjes en stillevens. Jan Goud uit Baarland houdt vleeskoeien. Maar in plaats van zijn vlees te verkopen aan de groothandel, bezorgt hij het zelf bij de consument aan huis. Zijn vlees is dan ook vlees 'met toegevoegde waarde'. Nieuwe Kerkstraat 29 Kapelle-Biezelinge Telefoon 0113-341688 (01 13) 273 000 (01 13) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes J. Weyermanweg 9 4462 GB Goes (0113) 25 19 19 Alleen in februari 3 L pag. pag- Dat betekent dat elke piek maarliefst 2 gulden en 20 cent waard is. Profiteer vandaag nog van deze super voordeelactie. pag. pag- S s win my t-shirt night (warm draaien voor de carnaval) Heel Zeeland mag het van F. de Kam uit Westkapelle we ten. Anja Kolff uit Goes „is zo lief, dat héél Zeeland het mag weten". Een dinerbon voor twee personen van Saloniki in Goes moet deze Valentijns- wens onderstrepen. Studenten aan de Hoge school Zeeland doen meer dan feesten en studeren. Dat vindt Klaas Smit uit Geersdijk die door de studenten regel matig goed wordt geholpen met de computer. Hij ontvangt onder andere van student Ar- jo Eggebeen regelmatig aardi ge mails. Twee boeken van Boekhandel De Koperen Tuin in Goes werden aan de stu denten overhandigd. De Bevelandse popgroep Delta Generation wist in de ja- ren zeventig menig fan te verzamelen. Dat de band met de fans sterk is, blijkt wel uit de uitverkochte reünie-con- certen die de afgelopen jaren gehouden werden. In maart is er weer één, uiteraard in thuishonk Krabbendij- ke. Verder aandacht voor de zwerfvuil-campagne waar de midden-Bevelandse gemeenten volop mee bezig zijn. In zijn werk streeft hij ernaar om de natuur zo getrouw mo gelijk op het doek weer te ge ven. In het zorgcentrum zijn dertien werken van Van Burg te zien. uitzondering. En dat is dit jaar aan de hand: als de laatste drie cijfers alleen uit nullen bestaan, is er juist wél een schrikkeldag op komst. En dat geldt voor het jaar 2000 - zo dat er dit jaar tóch een schrik keldag is. Vier jaar worden ze binnenkort, Marvin en Herjan Harthoorn uit Yerseke. En ze vieren dit jaar pas voor het eerst hun verjaardag op de dag dat ze ook zijn geboren: 29 februari. Veel besef van hun bijzondere verjaardag hebben ze nog niet, verteld moeder Rianne Harthoorn. „En we doen er ook niet echt iets bijzonders aan. De familie komt op bezoek, eigenlijk net als andere jaren". foto Anton Dingemanse Bij Cine City gaan deze week drie films in première: An gela's Ashes, Teaching Mrs. Tingle en Toy Story 2. Zan ger Thé Lau van de Scene treedt vrijdag 18 februari op in het Arsenaaltheater in Vlissingen en in het Mini theater in Middelburg gaat zaterdag 19 februari de voor stelling Een Sneeuw van de Nederlandse auteur Willen Jan Otten in première. foto Jaap Wolterbeek ringe in Kapelle was een pas send cadeau van Mark Hoog- strate uit 's Gravenpolder voor zijn vriendin Lidia Gon- dos omdat ze helemaal uit Roemenië voor hem naar Ne derland was gekomen. bevela DONDERDAG 1/ VRIJDAG KOOPAVOND GOES RINGBAAN WEST 2b - 0113-216451 HULST INDUSTRIEWEG 3b - 0114-317179 Bel 0800-0153 voor een koopzondag bij u in de buurt of kijk op internet http://www.hans-verkerk.nl Ook uitgerekend op of om streeks 29 februari? Blader dan snel door naar pagina 23 en ontdek hoe uw baby ge- tracteerd kan worden! Middelburg en ze maakt zelf kaarten voor medeclubleden die jarig zijn. Niels Hoebeke uit Vlissin gen overhandigde een Valen- tijnsboeket van Bloemhuis Mies in Vlissingen aan Petra Lokerse uit Koudekerke „om dat mijn Valentijnshart heel veel van Petra houdt". Mevrouw A. Beeker uit Mid delburg ontving van mevrouw M. Monfils uit Vlissingen een schoonheidsbehandeling Jan Laban Middelburg omdat haar huis waarin ze woonde met twee kinderen in brand had gestaan en ze nu „erg klein wonen zonder speelgoed voor de kinderen en omdat ze een engel is". Barbara van der Wal uit West-Souburg overhandigde aan Mariandel van Zweeden uit Oost-Souburg Een cadeau bon voor sauna en zonnebank van Sauna Middelburg om wat te doen aan haar een zaamheid. Pleegdochter Denise Pro voost kreeg van Marijke van der Vliet uit Middelburg een horloge van Juwelier Minder- houd in Westkapelle en Arne- muiden omdat ze een heel fij- Een jaartal wordt opgeschre ven met vier cijfers. Een schrikkeljaar valt altijd in een jaar dat eindigt op twee cijfers die deelbaar zijn door vier. Zo was 1996 een schrikkeljaar en zal ook 2004 een schrikkeljaar zijn. Uitzondering op de regel zijn de jaren die eindigen op '00'. Zo kenden de jaren 1800 en 1900 geen schrikkeldag in fe bruari. Maar er zijn natuurlijk altijd uitzonderingen op de land gebruik maken van een extra lijntaxi. Voor fietsers rijdt er tussen Zierikzee De Val en Colijns- plaat De Tol een busje dat is ingericht voor het vervoer van fietsen. De fietsbus rijdt gedu rende een bepaalde periode van de dag en is uitsluitend bedoeld voor fietsers. Wanneer alle verkeer op de Zeelandbrug onmogelijk is, rijdt lijn 132 via de Storm vloedkering. Van maandag tot en met vrijdag is dat twee keer per uur. In het weekend De Algemene Woningbouwvereniging Reimerswaal is niet meer. De organisatie gaat voortaan door het leven als Stichting AWR. De naamsverandering heeft te ma ken met de voorgenomen fusie met Woonstichting WSB in Heinkenszand en Regionale Woningbouwvereniging Samenwerking in Goes. In Vlissingen heeft woningcor poratie Basco de portieken van etagewoningen in de Acacialaan, Margrietenlaan en Geraniumlaan opge knapt. Bij het Milieu Educatie Centrum in Vlissingen is een ten toonstelling over duurzaam bouwen en verbouwen te zien. De expositie is ingericht door de Vereniging Inte grale Biologische Architectuur Zuid-West uit Goes. wordt slechts één keer per uur gereden. De bestaande dienst regeling brengt de reizigers elk kwartier over de brug. En behalve een mindering van het aantal ritten, is ook de reistijd dan een stuk langer. De reistijd van Zierikzee naar Goes of andersom neemt dan met veertig minuten toe. Fietsvervoer valt er in deze periode niet meer te realise ren. Begin maart volgt er een defï- tinief plan over de dienstrege ling van Connexxion. wel goed uit. Precies op Va lentijnsdag vierden ze hun zil veren jubileum. Lisette West- strate en Erik van Iwaarden zijn zo content met hun ou ders dat ze deze wens instuur den. Ze wonen allemaal in Krabbendijke. Mevrouw Grünewald uit Kwadendamme had voor Tru dy van Stel uit Goes nachtkle ding van Livera in Goes in petto omdat ze het hart is van de club en de moeder van de C1 voetballers in Goes. De tienjarige Erwin Looy uit Goes had de dag van zijn le ven. Zijn leeftijdgenote Anoushka Clarijs verraste hem met een pennenset van Bruna Boekhandel/Boekelier in Vlissingen. Al sinds groep twee zitten ze in dezelfde klas en nu - in groep zeven - zien ze elkaar alleen nog op de maandagmiddag. Maar ze zijn wel verliefd! Een sieraad For-ever Friends van Juwelier Koeve- De actie van de PZC Huis-aan- Huis Kranten was andermaal een grandioos succes. Bijna duizend Walchenaren en Be velanders stuurden een bon op die in januari op de voor pagina van de kranten stond. Adverteerders zorgden voor een prijs, terwijl een interne jury zocht naar de meest origi nele Valentijnswensen. Een moeilijke klus. Er zaten enorm veel originele wensen bij de post, oordeelden de mensen die de jury bemanden. Niette min werden twintig wensen met een apart karakter uit de postzak gelicht. PZC-directeur J.C. Boersema overhandigde de cadeaus bij de prijzen en herinnerde er aan dat het niet alleen tien jaar geleden was dat de huis-aan-huiskranten in Midden-Zeeland de actie be gonnen, maar dat Nelson Mandela die vrijdag precies tien jaar eerder waardig de gevangenis verliet om zich vervolgens als een onnavolg bare grootheid president te tonen van Zuid Afrika en een einde maakte aan onderdruk king en apartheid. Die man - aldus Boersema - liet zien hoe het ondanks alles wat hij had meegemaakt het toch moge lijk is om positief in de wereld te staan. Met een kop koffie of thee en een heerlijk taartje werd de spanning van het wachten afgelopen vrijdag verlicht. Want veel aanwezi gen wisten niet wat ze zo plot seling hadden te zoeken in het hoofdgebouw van 'de krant'. De boninvullers uiteraard wel, maar de mensen die in het zonnetje werden gezet wacht ten op de verrassing die zou komen. De origineelste inzendingen werden vervolgens - soms let terlijk - in de bloemetjes gezet. Mevrouw K. Meulmeester uit Middelburg kreeg van stadgenote L. Nijs een schoonheidsbehandeling die ze kan laten doen bij Milica Lazarova in Middelburg om dat ze op haar vierentachtig ste levensjaar nog steeds heel actief is. Ze speelt nog vier keer per week bridge, is actief in het Activiteiten Centrum Mevrouw M. van den Klooster was telefonisch getuige van het huwelijk van Marcel en Karin (foto rechts) van de Kreeke. Ze trouwden stiekem in Jamaica. verlies van haar man te ver werken. Lijdie Pennings-van der Werff bedacht daarom een Valentijnswens voor Connje Schouwenaar, beiden uit We- meldinge. Ze onderstreepte haar dankbaarheid met een valentijnsboeket van Bloemis terij Wisse in Heinkenszand. Oma van Assche uit Goes kreeg een overheerlijke taart van Pattiserie van Opdorp in Goes uit handen van klein dochter Charissa Quinten om dat oma helpt met de kranten wijk. Tini Ouwendijk-Stechweij uit Wissenkerke zet zich „voor duizend procent" in voor ou ders met drugsverslaafde kin deren. „Fantastisch en hart verwarmend", noemt Loes Moseman uit Nisse dat en verraste haar met een dames- ring van Juwelier Janse in Goes. Een reuzetaart van Bakkerij Den Soeten Inval voor Johan en Jannie Weststrate kwam Busmaatschappij Connexxion probeert de overlast voor rei zigers zoveel mogelijk te be perken. Lijn 132 zal er bijvoor beeld op het traject Zierikzee- Goes en terug enkele minuten vertraging oplopen. Aanslui tingen, bijvoorbeeld naar Rot terdam en Renesse, worden gehandhaafd. Voor reizigers die per trein in Goes aanko men, wordt tussen Goes en Zierikzee extra vervoer inge zet. Tijdens de avondspits kunnen reizigers op Schouwen-Duive- ne meid is en met hart en ziel weet wat ze met haar leven aan moet. Een pennenset en het boek Paard van Troye van Bruna/De Boekelier boekhandels Vlissin gen was voor Marcel en Karin van de Kreeke uit Yerseke. Ze kregen het van M. van de Klooster in Lewedorp omdat ze 'stiekem' op Jamaica trouwden en mevrouw Van de Klooster per telefoon de rol van getuige invulde. Buurman Piet Bogerd bleek reuze in zijn sas met de taart van Bakkerij Tullenaar in Vlis singen. Hij kreeg het snoep goed van Giseltha Schiltkamp uit Middelburg omdat hij (81 jaar) altijd klaar staat en kort geleden nog negen deuren verfde voor haar. J. Poortvliet uit Arnemuiden zette haar ouders Lourense in het zonnetje met een diner bon van De Huifkar in Middel burg. Binnen een jaar tijd had den drie van de vier kinderen een huis gekocht en de ou ders hielpen altijd waar dat nodig leek. Jan en Nelly Roskam uit Middelburg kunnen dineren in is Waepen van Veere dankzij M. Allewijnse-Dekker uit Grijpskerke omdat ze op Va lentijnsdag trouwden. Busschauffeur Jan Brouwer had het er enorm moeilijk mee. Zonder zijn schuld reed hij de zoon aan van mevrouw Van den Oosterkamp in Mid delburg. Ze stak hem een hart onder de riem met een waar debon van Expert Kamper- man in Middelburg. Na twee jaar wordt Andy Koch uit Goes „eindelijk" de vriend van stadsgenote Dina van Vliet. De blijdschap werd onderstreept met een scheer- set van Drogisterij Marijke in Heinkenszand. Elke nacht kwam ze welte rusten wensen en nu nog dient ze als praatpaal om het 4 i éWSü.--■ Chocomel Heerlijke volle of halfvolle chocolademelk. Literpak. Met Klantenkaart 7 7 ■8 SP I

Bevelander | 2000 | | pagina 1