Oude ansichten in De Koperen Tuin ji Lekker lijnen met koriander 00 BU JAN BRUUNS I Vooruit met de geit I Actieve winkeliersvereniging Heinkenszand Gezellige topdrukte bij Houweling Ondernemersdesk bij ABN/AMRO Goes SUKRPUfiT2? SUPIR98 VERVANGER IIB 7 Het wordt steeds leuker HM Ja Zaken Zijn Zaken Zakelijk Kort DE LAAGSTE PRIJS! 5.29 EDET DECOR TOILETPAPIER 2-laags, geparfumeerd PAK 8 ROLLEN m nL HAAT Prijsverlagingen bij Konmar "ZL-nri ELDERS DIESEL 174 tuRO loodwiï2.1 JAN BRUUNS Puzzel I F7' I Vliethoeve sponsort Goes P2 I ELDERS 2.40 ■BWuTER OOP-aoeBS 2.46*»^ ELDERS 2.52 NU 24 UUR BETALEN MET UW PINPAS! liter DE BEVELANDER 47 «1 46 Hl4 48 49 ■BF’ 52 53 r I I JAN BRUIJNS Nieuwe kentekenplaat I 1 I MB I si r j i i Papier hygiënischer dan vaatdoekjes I t Vissers op reis Groen-vakanties bij VW l 1A finkeliersvereniging Winbela uit Heinkens- VVzand timmert flink aan de weg. Voor de komende drie maanden is een actieprogramma gepresenteerd. Dat begint zaterdag 5 februari met een Dolle Beursdag in De Stenge. Tussen 10 en 16 uur zijn allerlei nieuwe artikelen van ondernemers uit het dorp tegen stuntprijzen te koop. Tussen de achthon- I derd en duizend mensen bezochten vo rige week woensdag Supermarkt Houwe ling in Heinkenszand. Het was dan ook geen gewone koopavond, de bezoekers kwamen voor de uitreiking van een Opel Corsa: de hoofdprijs van een ac tie die Houweling vo rig jaar hield. Takelijke klanten van ABN/AMRO Goes kun- fc-nen vanaf 1 februari terecht bij de nieuw op gerichte OndernemersDesk. De bank wil zo kleinere zakelijke relaties en startende onder nemers sneller, vollediger en individueler van dienst zijn. In boekhandel en I drukkerij De Koperen Tuin in Centrum De Veste in Goes zijn sinds kort ansichten met oude en nostalgi sche, maar vooral ty pisch Zeeuwse afbeel dingen te koop. Mi J* J mJ Woensdag 2 februari 2000 1 Typisch Zeeuws tafereeltje op nieuw uitgegeven ansichtkaarten. (advertentie) In februari wordt een nieuw kentekenbewijs geïntroduceerd. GOES (zuid): Beukenhof 14 (winkelcentrum De Bussel-bij Jan Bruijns) (advertentie) 27 33 39 i n i i bh i n i l •V 54 67 72 78 ifi K’ CENTRUM GOES WEST niet voor handelaren t SST- Bs NS STATION Konmar in Goes verlaagt vanaf 31 januari de prijzen van enkele honderden arti kelen blijvend. Jan Bruijns, eigenaar van De Koperen Tuin, geeft de kaar ten zelf uit. „We geven al ja renlang Zeeuwse boeken uit en ik had nu de behoefte om ook eens iets anders te doen", legt hij uit. „Eigenlijk is dit een experiment, maar ik merk al aan de belangstelling dat het aanslaat". Lijnen en lekker eten gaan heel goed samen. Een van de trucs om slankere maal tijden veel smaak te geven, is het gebruik van kruiden. Koriander heeft een uitge sproken aroma. Een beetje van dit kruid geeft een stuk je vis, gekookte rijst, aard appelpuree en een tomaten of groentesaus net het ver- nog uitgebracht moet worden - zal afbeeldingen van boer derijen in Zeeland bevatten. De foto's stammen uit het boek 'Boerderijen in Zeeland', dat naar verwachting begin maart de weg naar de boek handel zal vinden. De kaarten kosten ƒ1,50 per stuk. Wie tien kaarten koopt, betaalt ƒ12,50 De Rijksdienst voor het Wegverkeer start 1 februari met de ge controleerde afgifte van nieuwe kentekenplaten. Nieuwe auto's krijgen direct bij aflevering de nieuwe gele platen, die zijn voor zien van het blauwe Nederlandse Eurovignet. Auto's die nu nog rondrijden met de oude kentekenplaat worden van een nieuwe voorzien tijdens de jaarlijkse APK-keuring. De nieuwe kenteken plaat zou een stuk minder fraudegevoelig zijn dan de tot nu toe gebruikte exemplaren. MET VOLOP PARKEER GELEGENHEID RONDOM het winkel centrum I (■■■■■I I De OndernemersDesk is goed bereikbaar. Accountmanagers zijn vaak buiten de deur, op bezoek bij klanten. Maar bij de OndernemersDesk wordt ie dereen meteen te woord ge staan. Bovendien kunnen er ook startende ondernemers terecht. De medewerkers gaan Omschrijving verticaal: 1 eerder; 2 kippenloop; 3 persoonlijk voornaamwoord; 4 klein kind; 5 grappenmaker; 6 foedraal; 7 plezier; 8 zoogdier; 9 voor zetsel; 10 boom; 11 kompleet snoer van een hengel; 12 gebouw in Moskou; 18 por; 20 jaargetij; 21 bedrag; 24 hoendereigen- schap; 26 aanbieding; 28 vogel; 30 orders geven; 31 prentkunst; 32 gesloten; 34 Egyptische titel; 36 muzieknoot; 37 hoenderpro- duct; 39 Griekse letter; 40 vurig; 42 Noorse godheid (myth.); 45 muskietennet; 46 gevangenis (barg.); 48 ten bedrage van; 49 ketting; 50 oude maat; 52 profeet; 53 verzachten; 55 nogmaals; 56 voordeel; 59 gewicht; 61 teleurstelling; 64 kampeergerei; 65 motto; 68 dwaas; 69 streep; 70 hoofdtelwoord; 71 plaats in Gel derland; 73 muzieknoot; 74 persoonlijk voornaamwoord; 76 ro- meins rijk (lat.afk.); 77 ziekenhuisafdeiing (afk.). gratis parkeermogelijkheden, de uitstekende service en de persoonlijke aandacht van de ondernemers zijn er in het eerste kwartaal van dit millen nium flink wat acties ontwik keld om het winkelen nog aantrekkelijker te maken", laat I RICHTING 1 BERIKZH I ROTTERDAM Stuur uw oplossing vóór woensdag 9 februari naar de redactie van de Bevelander, postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City in Vlissin- gen. De prijswinnaar wordt in de Bevelander van woensdag 16 februari bekend gemaakt. Omschrijving horizontaal: 1 oplopende rij zitplaatsen; 7 grillig van vorm; 13 eikeschors (dial); 14 huisdier; 15 water bij Amersfoort; 16 Engelse titel; 17 Verenigde Naties (afk.); 19 onenigheid; 22 persoonlijk voor naamwoord; 23 vaas; 25 elektrisch geladen atoom; 26 hoofd; 27 godsdienst (afk.); 29 weefsel van een spin; 31 plaksel; 32 soort verlichting (afk.); 33 grond; 35 met veel kennis toegerust; 38 schaap; 39 deel van een wiel; 41 verscheidenheden; 42 slot woord; 43 toespraak; 44 ontwikkelingstrap; 45 hard geluid; 47 hofdienaar; 51 insecteneter; 54 paleisnaam; 55 om aalmoezen vragen; 57 Engels bier; 58 slee; 59 voedster; 60 liefkozing; 62 voorzetsel; 63 familielid; 64 korte tijd; 66 speelgoed; 67 buiten dienst (afk.); 69 in tijdelijk gebruik nemen; 71 landbouwwerk tuig; 72 deel van het hoofd; 74 bezittelijk voornaamwoord; 75 tijdmaat; 77 lofdicht; 78 enkelvoudige stof; 79 kleiner worden. hij weten. De winkeliersver eniging gaat zaterdag van start met een Dolle Beursdag, waar ondernemers hun waren tegen stuntprijzen van eige naar laten verwisselen. Deel nemers van ondernemerszijde zijn Elma, Rjk Men's Wear, Wenna Schoenmodes, Bliek Tweewielers, Connie's Body Fashion Novy, Foto Moison, P. de Smidt, Jeans Inn, Dobey, Bloemisterij Wisse en Bruna. rassende accent dat lijnen makkelijk maakt. Koriander heeft een fijne groene-krui- densmaak. Opvallend is het verkoelende effect dat ko riander heel geschikt maakt om met pikante specerijen te combineren. Door de ko riander wordt de hete smaak van de andere ingre diënten als het ware een Het nieuwe huishoudpapier van Edet. sieraden in Zeeland'. Verder is er een serie gravures van dorpen op Noord- en Zuid-Beveland, getekend door de kunstenaar Bulthuis in de achttiende eeuw. „Vier jaar geleden kocht ik op een vei ling een boek met gravures", vertelt Bruijns over de her komst van de tekeningen. „Wat vooral opvalt is het oog voor detail dat Bulthuis laat zien. En dat hij alledaagse ta fereeltjes op de dorpsgezich ten heeft gezet. Een visvrouw die haar waren deur aan deur verkoopt, een travaille waar net een paard nieuwe hoef ijzers krijgt, een kastjesman. Zo krijg je een mooi beeld van de tijd". De vierde serie - die Toneelclub Baarland speelt vrijdag 4 en zaterdag 5 fe bruari de klucht 'Vooruit met de Geit' in De Camaronian in Baarland. Zaterdag is er bal na met medewerking van El Dorado. Vooruit met de Geit is een klucht in drie bedrijven, geschreven door J. Rillema. Spelers in het stuk zijn Kees van Damme, Nel van Wingen, Janes den Dekker, Lenie de Bart, Leo Uiterhoeve, Hannie Otte, Henk Traas, Jan van de Made, Ans de Vriend en Jacqueline van Wingen. Lia Kasse is grimeuse en Marie de Vlie ger fungeert als souffleuse. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Aanvang beide avonden 19.30 uur. de zakelijke sfeer. De afgelo pen tijd volgden zij bovendien een gerichte training met be trekking tot dienstverlening aan zakelijke klanten. r L permarkt Houweling vast een voorschot op de nieuwe actie, die rond maart van start gaat. Daarin staat het thema 'reizen' Er ontstaat een beroep wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers op de juiste wijze rangschikt: 10.11.25.41.47.59.62.68.74.76. Een natte vaatdoek is de grootste verzamelplaats van schadelijke bacteriën in het huishouden. De vaatdoek wordt daarom steeds meer vervangen door huishoudpa pier. Dat is namelijk alsmaar sterker geworden en heeft bovendien een groot absorptievermogen. De nieuwste generatie huis houdpapier heet Edet Wipe Clean. Dit absorbeert negen keer zijn eigen gewicht en is zelfs nat extra sterk. Het speelt in op de trend naar meer hygiëne en gemak: alles- in-één dus, voor het opnemen van vloeistof, het afnemen van viezigheid en het schoon maken van ramen en badkamer. Daarbij is het zelfs zacht ge noeg om te worden gebruikt als zakdoek. o De hele maand januari stond in het teken van de 'Grote- Kleine-Prijzen-Actie'. Hierbij werden wekelijks tal van da gelijkse producten aangebo- den voor de halve prijs. De su permarkt staat bekend om haar verrassende en scherpe aanbiedingen. Die zullen het hele jaar worden doorgezet. De Konmar is een supermarkt keten van dertig filialen, ver spreid over heel Nederland, werken meer dan 5.500 mede werkers. beetje geblust. Koriander kan zowel aan koude als warme gerechten worden toegevoegd. De smaak van koriander wordt snel min der, zeker als het kruid van tevoren wordt verwarmd. Schep de fijngehakte blaad jes daarom vlak voor het serveren door het warme gerecht. --r Maandag 14 februari staat ui teraard in het teken van de liefde. Iedereen die inkopen komt doen bij één van de Winbela-winkels wordt in het De oplossing van de puzzel uit de Bevelander van woensdag 19 januari luidt: 'Visboer'. J.H. Rijnhout uit Yerseke won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bio scoop Cine City in Vlissingen. Internaat De Vliethoeve uit Kortgene steunt dit seizoen Goes D2. De kinderen zijn inmiddels voorzien van shirts, broekjes en kousen, 's Zaterdags wordt bovendien een busje van het inter naat dat het team van en naar uitwedstrijden wordt vervoerd. Het internaat zorgt voor de opvang van kinderen waarvan de ouders in het buitenland werkzaam zijn. Het Rotterdamse Ahoy is van 22 tot en met 26 maart het decor voor de Visma 2000: de grootste vakbeurs voor hengelsportlief- hebbers. De 32e Nationale Hengelsportbeurs toont aan het be gin van het nieuwe visseizoen de nieuwste snufjes en laatste wetenswaardigheden van Neerlands meest populaire hobby. De internet site www.rtb.nl/visma2000 biedt nu al een voor proefje. Thema van de Visma 2000 is 'vissers op reis'. Sinds kort is bij alle VVV-kantoren in Nederland de gids 'Groene Vakanties 2000' verkrijgbaar. In deze gids staan zo'n negentig arrangementen in landelijke gebieden in Nederland, onderver deeld per provincie. Er wordt altijd gebruik gemaakt van klein schalige accommodaties, zoals boerderijen of pensionnetjes. Het WV speelt met de uitgave van de gids in op het steeds 'groener' denken van de vakantieganger. zonnetje gezet met een leuke attentie die iets te maken heeft met Valentijnsdag. Za terdag 25 en zondag 26 maart vindt in De Stenge de Expo 2000 plaats. Er zijn optredens van artiesten, demonstraties, interessante prijsvragen en ook de ondernemers laten zich van hun beste kant zien. Overigens levert Winbela ook een belangrijke bijdrage aan andere evenementen in het dorp. Zo verkoopt Etos Karre- man lampions voor de op tocht op 31 januari - de ver jaardag van Koningin Beatrix. De zwartebessendag is dit jaar op 2 juni. De tweede serie betreft af beeldingen van streeksie- raden die van dichtbij zijn ge fotografeerd. Ze zijn verza meld door Sina en Wim Mol en komen uit het boek 'Streek- woroKORER, Er zijn inmiddels drie series uitgebracht. Een vierde is in aantocht. „De kaarten zijn leuk om te versturen, maar ook mooi om als collectie in een prentenkabinet onder te bren gen", vertelt Bruijns verder. De series behandelen ver schillende onderwerpen. Zo is er een reeks met Zeeuwen in klederdracht en typisch Zeeuwse tafereeltjes. „Bij voorbeeld een foto van de tra ditionele borrel die boeren hielden na een geslaagde dek king van de hengst", beschrijft Jan Bruijns. De foto's zijn af komstig uit het gemeentear chief of zijn eigen verzame ling. bijvoorbeeld een oriënterend gesprek aan waarbij de star ters informatie krijgen over bank- en verzekeringsproduc ten. Is er een kredietbehoefte terwijl er nog geen onderne mingsplan is opgesteld, dan wordt een Starterspakket meegegeven. Met zo'n plan krijgt de starter - en de bank - een scherper beeld van de onderneming. Wanneer het plan compleet is wordt snel over een krediet aanvraag beslist. verbeteren. Door gerichte aandacht wil de bank de klan ten beter op de hoogte bren gen van mogelijkheden. De OndernemersDesk telt drie vaste medewerkers die een ja renlange ervaring hebben in Het centrum van Heinkens zand staat altijd al bekend als gezellig winkelgebied. Maar volgens Jan Geijs van de plaatselijke winkeliersvereni ging Winbela is het de komen de tijd extra leuk om het dorp aan te doen. „Naast de ruime, centraal. R. van Eist van het reclamebureau van Super markt Houweling: „Tien we ken lang wordt dan elke week een reis verloot. Aan het eind van de actie is er een super- winnaar die een echt grandio ze prijs gaat winnen". In het laatste kwartaal van 1999 was er bij de supermarkt een actie waarbij klanten bij besteding van vijftig gulden een kaart kregen. Die kon na invulling van adresgegevens gedeponeerd worden in de kofferbak van de hoofdprijs: een Opel Corsa. Notaris Rimmeling trok - on der het toeziend oog van de klanten - direct het winnende kaartje. Dat was afkomstig van het echtpaar M.J. en C.A. Murk uit Heinkenszand. Het stel was in eerste instantie niet aanwezig, maar is direct na de bekendmaking door de notaris thuis opgehaald om de prijs in ontvangst te kun nen nemen. De bijna duizend toeschou wers kwamen overigens niet voor niets. Alle aanwezigen kregen aan het begin van de uitreiking een zonnebril met daaraan een nummer uitge reikt. Drie gelukkigen wonnen een reiskoffer, Monique Dooge uit 's-Heerenhoek won een geheel verzorgd weekend naar Eurodisney bij Parijs. Met het uitreiken van deze verrassingsprijzen neemt Su- De OndernemersDesk infor meert de klanten over bankza ken van ABN/AMRO. Zo blijkt dat momenteel slecht een be perkt aantal klanten gebruik maakt van diensten waardoor de bedrijfsvoering zou kunnen GOES ZUID Q WINKELCENTRUM „DE BUSSEL,, BEUKENSTRAAT1 -SWSWEG A&»~~-- F 2 3 13

Bevelander | 2000 | | pagina 17