Van art nouveau tot autotechniek Milieufederatie over containerhaven Ouderen en psychische problemen Beveland Sport Streeknieuws Beveland Gratis Smart bij montage banden Nieuwe regiodirecteur VVV X Zeeuwse w Yerseke door Ad Hanneman LJet nieuwste nummer van Wantij, het 1 tijdschrift over natuur en milieu in Zee land, is verschenen. Het blad is een uitga ve van de Zeeuwse Milieufederatie en is verkrijgbaar op het kantoor van de ZMF, Ravelijn de Groene Jager 5 te Goes, bij boekhandel De Koperen Tuin te Goes en bij De Drukkerij in Middelburg. In dit okto bernummer staan artikelen over: sv Robur kv Togo kv Tjoba IA fanneer bepaalde mensen bepaalde zaken V V belichten is het van belang de aandacht te verscherpen. Als het PvdA-kamerlid Gerrit Schoenmakers over Aldo van Eyck uitwijdt is het dus extra goed opletten. En als Andreas Oosthoek Antoine Mes in het spotlicht plaatst geldt hetzelfde. Ons kent ons schrijft over zich zelf; maatjes onder 'mekaar'? Hoe zinvol dat is blijkt uit het Zeelandboek, dat voor het derde achtereenvolgende jaar verschijnt. Een boek dat geschiedenis schrijft, melden de samenstel lers in het voorwoord. Een boek dat best ge zien kan worden als een onmisbaar document, zij het met de kanttekeningen dat 1999 niet he lemaal prominent geëtaleerd wordt en het mil lennium nu eens niet wordt gebruikt als een (goedkope) kapstok. w Kruiningen sv Apollo ]3r bestaan ook in Zeeland veel misverstan- L—den over de psychische gezondheid van ou deren. Dat is het oordeel van de Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst Zeeland. Volgens een eerder dit jaar verschenen rapport lijden in ons land naar schatting 200.000 mensen in de leeftijd van 88 tot en met 85 jaar aan een ern stige psychische stoornis. frezer dagen is het 55 jaar geleden dat Mid- Lxden-Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen wer den bevrijd. Reden voor de het Zeeuws Docu mentatiecentrum om een tentoonstelling te wijden aan de oorlog. De titel luidt„Kom van avond met verhalen...de bevrijding 55 jaar gele den". w Wolfaartsdijk Skeeleren voor senioren r^e Zeeuwse Volks LzUniversiteit heeft komende tijd weer ver schillende activiteiten in Goes op het pro gramma staan. Het programma is divers: van lezing over art nouveau tot autotech niek w Arendskerke ■9LS Woensdag 3 novembei 1999 DE BEVELANDER 27 Binnenlandse strijdkrachten in 1944 te Middelburg Foto ZDC Derde Zeelandboek in de winkel 9 Gezondheidswijzers, gebouw GGD aan de Westwal 37, en in Vlissingen bij de biblio theek op het adres 't Spui 6. Zeeland Seaports wil met een buitendijkse containerter minal in de Westerschelde Zeeland opstoten in de vaart der volkeren. Natuur- en milieuorganisaties houden vooralsnog de boot af. Eerst moet de maatschappelijke noodzaak van de containerterminal worden aange toond. Een eventuele aanleg vraagt volwaardige compensatie van natuur die verloren gaat en een duurzame inrich ting van het havengebied. De Kaloot is de plaats waar een containerterminal is ge pland. Maar het is ook de vindplaats van fossiele schel pen die al jarenlang door amateur-geologen en weten schappers verzameld worden. Het zou zonde zijn als deze vindplaats opgeofferd zou worden aan havenuitbreiding. De Brabantse Wal is de bult die in het landschap oprijst op de grens van Zeeland en Brabant. Een bijzonder ge bied waarin je wandelingen kunt maken met mooie ver gezichten. Reimerswaal wil in de polders die aan de Brabantse Wal grenzen, een bedrijvencentrum ontwik; kelen. Daarmee frustreert deze Zeeuwse Gemeente de ontwikkeling van het landschapspark dat daar is ge dacht. plaats aan Yerseke en vervol gens aan Bruinisse. Maar er bij deze kunstenaar te geven en een toelichting op de ten toonstelling. De lezing wordt gehouden op woensdag 3 november, he den, vanaf 20.25 uur in de Bi bliotheek Goes, Oostwal 34. Entree 10,- aan de zaal. In deze cursus worden diverse technieken behandeld: werken met houtskool, potlood, plak kaatverf en pen en inkt. De aandacht wordt vooral gericht op het leren kijken naar het onderwerp en de daarbij be horende vormen en toon- waarden. De cursus start deze gen wijze: '...dat het verhaal van het schilderen niet het verhaal van het plaatje kan zijn'. Het is het hedendaagse verhaal van de Zeeuw, bijna zoals Nescio de rust van Vee- re brengt in De Uitvreter. voor brood- en banketver- vaardiging en zijn opvolgers hadden echter veel in hun mars. Logisch dat Bos ingaat op de geschiedenis van een concern dat meer deed en be tekende voor Schouwen-Dui- veland. gen voorkomen en zo moge lijk verhelpen, maar ook het heden, verleden en de toe komst van de auto krijgt rui me aandacht. De cursus start op donderdag 4 november, morgen dus, om 19.00 uur en bestaat uit vijf avonden van twee uur. De cursus heeft plaats in Garage de Jonge, Van Hertumweg 7 te Goes. Het cursusgeld bedraagt 85,- voor ZVU-leden en 115,- voor niet-leden. Voor meer in lichtingen en inschrijvingen kan men contact opnemen met de ZVU, 0118-634800. Vooral de eerste helft van dit jaar ontstond commotie over de Vogelrichtlijn waaronder vrijwel alle Zeeuwse wateren en grote natuurgebieden gaan vallen. In tegen stelling tot wat beweerd wordt, is echter de multifunc tionaliteit van de gebieden niet in het geding. Het huidige menselijke gebruik kan gecontinueerd wor den, maar nieuwe ontwikkelingen moeten wel getoetst worden op mogelijke schade aan de vogelstand. ren belicht. Geallieerde troe pen trokken in 1944 vanuit Normandië noordwaarts en bevrijdden in september Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De Duit sers raakten op Walcheren geïsoleerd en vanuit zowel Beveland als West Zeeuws- Vlaanderen trokken de geal lieerden richting Walcheren dat op 6 november werd be vrijd door Schotse soldaten. Tevoren was Walcheren door geallieerde bombardementen onder water gezet. Op de ten toonstelling is veel fotomate riaal te zien. Ook zijn er boe ken en tijdschriften te vinden. De titel van de tentoonstelling is afgeleid van een gedicht van Leo Vroman: 'Kom van avond met verhalen hoe de oorlog is verdwenen. En her haal ze vele malen. Alle malen zal ik wenen'. Openingstijden: maandag van 17.30-21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en za terdag van 10.00 tot 13.00 uur. Te zien tot en met 8 januari. De Regio VW Zuid-Beveland en Tholen heeft een nieuwe directeur aangesteld. Het gaat om mevrouw Lilian Ausems-van Niel. Tot op heden was er een interim-directeur in de persoon van Ad Schuur- biers uit Goes, die gedurende twee jaar het fusieproject heeft be geleid. Mevrouw Ausems heeft een jarenlange ervaring in het toe ristische bedrijfsleven. Zij werkte onder meer bij de ANWB en een inkomend touroperator. Met de fusie tussen de WV's Goes-Borse- le, Yerseke, Tholen en het Toeristisch Bureau Zuid-Beveland en Tholen is ook in onze regio een belangrijke stap gezet in de rich ting van verdere professionalisering van het toerisme. De Regio VW Zuid-Beveland en Tholen gaat op 1 januari a.s. van start. i Profile Tyrecenter, waarvan ook een vestiging in Goes is te vin den, heeft een nieuwe service voor zijn klanten. Automobilisten die bij één van de ruim tachtig vestigingen van Profile nieuwe Pirelli-banden van het type P6000 laat monteren, krijgen gratis twee uren de beschikking over een Smart. Het gaat om de des tijds door Mercedes in samenwerking met Swatch uitgebracht trendy stadsauto. De Profile Tyrecenters in ons land beschikken sinds een half jaar over een vloot van bijna zeventig van deze Smart City Coupés. Normaal gesproken betaalt de klant zes gul den per uur voor gebruik van het autootje. De Pirelli P6000 is een moderne band voor sportieve auto's in de hogere en de middenklasse. Zaterdag trekt Yerseke 1 naar Willemstad om daar Kogel vangers 1 te bestrijden. Thuis ontvangt Yerseke 2 het twee de team van Kogelvangers. Misschien een goede gelegen heid om wat verder van de onderste plaatsen weg te ko men. De wedstrijdbal is geschonken door Schildersbedrijf Dijkwel te Yerseke. Programma zaterdag 6 no vember: Kogelvangers 1 - Yerseke 1, aanv. 14.30 uur. Yerseke 2 - Kogelvangers 2, aanv. 14.30 uur. Smerdiek 2 - Yerseke 3, aanv. 14.30 uur. Yerseke 4 - Nieuwdorp 2, aanv. 14.30 uur. Yerseke 5 - DFS 3, aanv. 12.45 uur. Arendskerke 4 - Yerseke 6, aanv. 14.00 uur. Krabbendij- ke B1 - Yerseke B1, aanv. 12.45 uur. Kapelle C1 - Yerseke C1, aanv. 11.15 uur. Yerseke C2 - Kapelle C2, aanv. 11.15 uur. Wolfaartsdijk D1 - Yerseke D1, aanv. 10.00 uur. Yerseke E1 - Krabbendijke El, aanv. 10.00 uur. Yerseke E2 - Lewedorpse Boys E2, aanv. 10.00 uur. Yer seke E3 - Kloetinge E7 aanv. 10.00 uur. Yerseke F1 - Kloe tinge F1, aanv. 10.00 uur. Yer seke F2 - Kloetinge F4, aanv. 11.15 uur. De eendenkooi bij Oostkapelle is een prachtig natuur- en cultuurhistorische bezienswaardigheid. De kooi wordt nog steeds commercieel gebruikt en is voor het publiek verboden gebied. Is dat nog wel van deze tijd? Programma zaterdag 6 no vember: Dauwendaele B2- Ro bur B1, aanv. 11.15 uur. Arendskerke C1 - Robur C1, aanv. 11.00 uur. Duiveland D1 - Robur D1, aanv. 10.00 uur. Robur E1 - Hoedekenskerke El, aanv. 10.00 uur. Nieuw dorp F2 - Robur F1, aanv. 10.00 uur. Programma zondag 7 november: Groede 1 - Robur 1, aanv. 14.30 uur. Robur 2 - RCS 5, aanv. 10.30 uur. Nieu we leden welkom. Aanmelden bij J. Quinten, tel. 251074 en A. Weijers, tel. 215625 In 'Honderd jaar Koninklijke Zeelandia Groep B.V.' - met als ondertitel 'Zierikzee, ba kermat van een internatio naal concern of de ontsluiting van een vergeten eiland' gaat Kees Bos in op een modern bedrijf van een eeuw oud. De stichter van deze leverancier van onder meer grondstoffen Wie in Zeeland aan mosselen denkt, denkt in de eerste Oefenprogramma zaalcompe- titie: Woe. 3 nov. Ondo 1 - Togo 1, aanv. 19.00 uur. Dond. 4 nov. Togo 2 - Ondo 2, aanv. 19.15 uur. Zat. 6 nov. Onderlinge jeugdwedstrijden, aanv. 09.45 uur. Togo 4 - KVK 3, aanv. 13.15 uur. Togo 2 - DVS 2, aanv. 14.30 uur. Togo 1 - DVS 1, aanv. 15.45 uur. SKNWK 1 - Togo 3, aanv. 16.00 uur. Maan dag 8 nov. All Ready 2 - Togo 2, aanv. 20.00 uur. All Ready 1 - Togo 1, aanv. 21.00 uur. Dond. 11 november: Togo A1 - Swift A2, aanv. 18.00 uur. In lichtingen en aanmelding nieuwe leden bij Ineke Schip per, tel. 0113-230473. Oefenprogramma zaal komen de week: Zaterdag 6 novem ber: Seolto 1 - Tjoba 3, aanv. 13.30 uur Vlissingen. Tjoba A1 - Tjoba 4, aanv. 11.00 uur Goes. Dinsdag 9 november: Tjoba 2 - Swift 2, aanv. 20.30 uur Goes. Woensdag 10 nov. Swift 1 - Tjoba 1, aanv. 20.15 uur Voor- borch. Donderdag 11 nov. Tjo ba 1 - Vriendenschaar 1, aanv,. 20.30 uur Goes. Tjoba 2 - Swift 2, aanv. 21.45 uur Goes. Aldo van Eyck - in januari van dit jaar overleden - krijgt alle eer en lof toegezwaaid door oud-wethouder van Middel burg, Gerrit Schoenmakers. Het huidige lid van de Twee de Kamer voor de PvdA doet verslag van zijn ontmoetin gen met de architect voor en ten tijde van het Maisbaai- project, de afronding van de wederopbouw van Middel burg. Schoenmakers louwert Van Eyck in alle toonaarden waar in hij de zwarte kanten van de Amsterdammer tot heldenda den verheft. Hoewel de fan hier over zijn idool juicht, bevat het verhaal is meer mosselcultuur binnen de provincie. Lars Hoedema- kers-beschrijft in dat kader de Ondergang en opkomst van de mosselarij in Philippine. Daarbij vernoemt hij vooral het culinaire aspect. Immers, Philippine heeft jaarlijks grootheden op bezoek om het mossel(eet)seizoen fees telijk en Bourgondisch in te luiden. 'Zelfs om de smaak van de consument wordt gestreden', stelt de auteur vast. Vervol gens belicht hij Philippine in de loop der eeuwen. Theo van Hoytema (1863- 1917) dankt zijn bekendheid aan zijn werk als etser, litho graaf en illustrator van vele boeken. Hij behoorde tot de groep art nouveau kunste naars als Roland Holst, An- toon der Kinderen en George Lemmen, waar de literaire rit men van deze stijl een grote rol speelden in voornamelijk de tekenkunst. In het Gemeen temuseum te Den Haag is vanaf vorige week tot en met 30 januari een tentoonstelling te zien over het werk van Theo van Hoytema. De lezing beoogt meer achtergronden week en bestaat uit tien avon den van twee uur. Hij wordt gegeven in het Buys Ballot College, Bergweg 4 te Goes. Het cursusgeld bedraagt 165,- voor ZVU-leden en 205,- voor niet-leden (exclu sief materiaalkosten). In het eerste deel van elke avond worden de onderdelen van de auto besproken, tij dens het tweede deel kijkt u in de werkplaats en de laatste avond komt zelfwerkzaamheid aan het eigen voertuig aan de beurt of een video-vertoning. Doel van de cursus is storin- Verder in Wantij aandacht voor de verlengde schoorste nen van Zuid-Chemie, een afspraak met de boeren over vermindering van mineralen en bestrijdingsmiddelen, de sanering van rioolslootjes in het buitengebied, kijken naar duindoorn, mogelijkheden voor natuur op recre- atiebedrijven, de zuinige Middelburgse rechtbank, de toekomst van het verkeer, de herfstagenda en een vouwblad over milieuvriendelijk klussen Zaterdag komt op de Kruse Mat Colijnsplaatse Boys op bezoek. Weer een ploeg die stug tegenstand biedt en waar Voor zaterdag 6 november weer een thuiswedstrijd voor Apollo 1 en wel tegen GPC 1 uit Vlissingen. Gezien de stand op de rang lijst belooft 't een spannende ontmoeting te worden, waar bij de twaalfde man, de sup porters dus, hopenlijk present zijn om de ploeg aan te moe digen. Wedstrijdbal geschonken door Lukasse Dakbedekkingen Goes. Het programma voor zaterdag 6 november: Apollo 1 - GPC 1, aanv. 14.30 uur. Zaamslag 2 - Apollo 2, aanv. 14.30 uur. Tho- lense Boys 5 - Apollo 3, aanv. 14.30 uur. Heinkenszand 3 - Apollo 4, aanv. 14.30 uur. Brouwershaven A1 - Apollo A1, aanv. 11.15 uur. Apollo C1 - Luctor C1, aanv. 11.15 uur. Wemeldinge C2 - Apollo C2, aanv. 10.00 uur. Middelburg D3 - Apollo D1, aanv. 11.15 uur. Apollo E1 - Kwadendam- me E1, aanv. 10.00 uur. Zierik zee E3 - Apollo E2, aanv. 10.00 uur. Kloetinge E6 - Apollo E3, aanv. 09.00 uur. Apollo F1 - Hansw. Boys F1, aanv. 10.00 uur. Apollo F2 - ColijnspL Boys F2, aanv. 11.15 uur. Oosthoek maakt er weer iets moois van, toont zich dichter waarbij 'men' (qui est) nostal gie en romantiek gemixed drinkt uit een Zeeuwse nap. Hij omschrijft Mes abstract, abstracter dan Mes werkt. „Het beeld van de romantiek is niet zelden het beeld van de jeugd' is niet alleen de meest filosofische zin in zijn schets van/over Mes, hij zegt feitelijk alles over de titel: 'Het Zeeland-beeld van Antoi ne Mes' en wat Oosthoek kwijt wil, ook over de kunste naar. Mes dicht Zeeland in doek en beeld. Oosthoek ver woordt de beelden op zijn ei- Angst, depressie en demen tie zijn in deze leeftijdsgroep de meest voorkomende pro blemen. Daarnaast lijden nog enkele honderdduizenden ouderen aan een lichtere stoornis. Daardoor kan niet alleen de kwaliteit van het leven wor den aangetast, maar ook kan zo'n lichtere stoornis leiden tot chronische ziektebeelden. Te denken valt dan aan pro blemen met verliesverwer king, alcoholmisbruik en on gewenst medicijngebruik. Zo gebruikt bijna dertig procent van de mensen boven 74 jaar meer dan vier geneesmidde len. De GGD Zeeland be steedt dezer dagen extra aan dacht aan de psychische pro blemen bij ouderen. Dit in het kader van de inter nationale Dag voor de Ge zondheid op 10 oktober j.l. In dit VN Jaar van de Ouderen wil men door middel van een voorlichtingscampagne be reiken dat het publiek voor oordelen inruilt voor een meer reëel beeld van de geestelijke gezondheid van 65-plussers. Een groot deel van de ouderen met psych ische stoornissen is niet bekend bij de hulpverle ning. „Dit komt", volgens Hendrikje de Kok, gvo-func- tionaris bij de GGD Zeeland, „doordat stoornissen door de ouderen vaak worden ont kend. Of doordat ze als een soma tisch probleem naar voren worden gebracht. Vaak denkt men dat het bij het ouder worden hoort. Schaamte, gebrek aan kennis en onbe grip dragen ertoe bij dat ou deren vaak te lang wachten om met hun psychische pro blemen naar de huisarts te gaan. Ook blijken hulpverle ners de aanwezige psychi sche stoornissen niet te her kennen. Of ze weten niet wat ze eraan kunnen doen. Uit onderzoek is gebleken dat de behandeling van psychische stoornissen ook op hoge leeftijd goede resultaten kan hebben." Volgens de GGD Zeeland bestaan ook onder het Zeeuwse publiek veel misverstanden over de psy chische gezondheid van ou deren. Ouderen zouden veel meer dan andere leeftijds groepen te kampen hebben met minder vitaliteit of veer kracht om met psychische problemen om te gaan. „Maar dat blijkt vaak niet zo te zijn", aldus de GGD. Om betere informatie over de problemen te geven, is een publieksfolder gemaakt. Die is in Goes verkrijgbaar bij de waardevolle anekdotes. De cynicus Van Eyck maakt zijn opstelling al duidelijk bij de kennismaking. 'Waarom belt u mij en wat moet ik dan doen?'. Voor het overige bevat het Zeelandboek nr 3 waardevol le beschouwingen zoals 'De Delta is klaar.... voor haar toe komst', van de hand van Jan Hendriksen, een verhaal van de heroïek van de water staatsingenieurs, 'Archeolo gische waarden van de Oos- terschelde' van Jan Kuipers, iets over de positie en poten tie van de Zeeuwse havens door Jan Verkiel en Hendrik Stevens, Ton Willemse meent dat er geen boeren meer zijn en Ad H. van Dijk heeft het over Artsen zonder grenzen naar de letter van het woord. Vanaf vandaag ligt Zeeland boek ZL3 in de boekhandel. Verhalen over de oorlog De tentoonstelling is te zien in de Zeeuwse Biblliotheek te Middelburg en geeft een beeld van het begin en einde van de oorlog. Met name wordt aandacht geschonken aan 17 mei 1940, de dag dat Middelburg werd gebombar deerd. Verder aandacht voor de oorlogsjaren zelf met de le vensmiddelen en kleding die op de bon gingen, de verduis tering, de wervende pamflet ten, illegale krantjes en propa ganda. De tentoonstelling is mede te danken aan het vele materiaal uit de oorlogsjaren dat werd verzameld door de heer M. Sanderse uit Middelburg. In 1998 schonk hij zijn collectie aan het Zeeuws Documenta tiecentrum en sinds die tijd is gewerkt aan het inventarise ren ervan. De verzameling be vat informatie over de Beve- landen, Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. In het tweede deel van de expositie worden de laatste oorlogsja- Programma zaterdag 6 no vember: Wolfaartsdijk 1 - Serooskerke, aanv. 14.30 uur. Wolfaartsdijk 2 - ColijnspL Boys 2, aanv.12.45. SSV 4 - Wolfaarts- dijk 3, aanv. 14.30 uur. Wol faartsdijk 4 is vrij. Sluiskil MB1 - Wolfaartsdijk MB 1, aanv. 11.30 uur. Wolfaartsdijk B1 - Heinkenszand B1, aanv. 11.15 uur. Wolfaartsdijk D1 - Yerseke D1, aanv. 11.00 uur. Wolfaarts dijk E1 - Kruiningen E1, aanv. 10.00 uur. Wolfaartsdijk F1 - Hoedekenskerke F1, aanv. 10.00 uur. Wolfaartsdijk F2 - Middelburg F6, aanv. 10.00 uur. De Zeeuwse Sportraad houdt dinsdag 9 november een intro- ductieworkshop skeeleren voor senioren. Belangstellenden kunnen zich voor 5 november aanmelden via tel. 0118- 640700, onder welk nummer ook informatie verkrijgbaar is over de les, welke tusen 13.30 en 16.00 uur wordt gegeven te Vlissingen. Een goede conditie is geen vereiste. Iedereen die mobiel is kan skeeleren, aldus meldt Marja Reijnders van de Zeeuwse Sportraad. De workshop wordt gegeven in samenwerking met Bebob. Skeeleren voor senio ren is een activiteit in het ka der van de campagne 'Hoezo oud!' Die campagne is bedoeld om de discussie en meningsvor ming over ouderen in de Zeeuwse samenleving op een vernieuwende manier op gang te brengen. Het stereotype beeld van ouderen past niet meer bij ouderen van deze tijd, zo is een veelgehoord ge luid. de thuisclub flink de mouwen tegen op zal moeten stropen. Programma zaterdag 6 no vember: Kruiningen 1 - Co- lijnspl. Boys 1 aanv. 14.30 uur. VCK 2 - Kruiningen 2, aanv. 14.30 uur. Kruiningen 3 - Krabbendijke 3, aanv. 14.30 uur. Krabbendijke 4 - Kruinin gen 4, aanv. 14.30 uur. Kruin ingen A1 - Axel A1, aanv. 12.45 uur. Kruiningen C1 - Kwadendamme A1, aanv. 11.15 uur. Krabbendijke D1 - Kruiningen D1, aanv. 10.00 uur. Meeuwen D1 - Kruinin gen D2, aanv. 09.00 uur. Wol faartsdijk E1 - Kruiningen E1, aanv. 10.00 uur. Kruiningen E2 - SSV E3, aanv. 10.00 uur. Kruiningen F1 is vrij. Kruinin gen F2 - Goes F1, aanv. 10.00 uur. Kruiningen F3 - Luctor F, aanv. 10.00 uur. Zaterdag de topper thuis te gen SSV '65. Altijd spannend en ook meestal met de nodige doelpunten. Beide ploegen zijn in vorm en hebben juist de eerste perio- detitel gemist. Ze zijn dus in de race voor de volgende. Wedstrijdbal geschonken door Meulpolder Assurantiën. Het programma voor zaterdag 6 november: WA 1 - SSV 1, aanv. 14.30 uur. Kloetinge 6 - WA 3 aanv. 12.45 uur. WA 4 - Yerseke 6, aanv. 14.00 uur. Jeugd: WA C1 - Robur C1, aanv. 11.00 uur. Kwadendamme D - WA D, aanv. 11.15 uur. Heinkens zand E - WA E, aanv. 10.00 uur. WA F - Kloetinge F5, aanv. 10.00 uur. Heinkenszand F3 - WA F2, aanv. 09.00 uur. ...X*

Bevelander | 1999 | | pagina 51