I JANVUR I ■s s' I i i i i Zaterdag Schoorse Herfstmarkt i Nullen Cios goed voor vier mille Super You’s Outlet ■j Korenconcert Colijnsplaat o NIEUWE PARTIJ MERKKLEDING NIKE FILA de cL^ ©J i I l XW A WINTERJACKS va •.n,i- 1^2 -T 0, HELLY JANSEN KAPPA ALPHA COLUMBIA ADIDAS THE NORTH FACE deze week beginnen de lessen bel voor informatie 0113220176/0118638370 DE ALLERNIEUWSTE MODETRENDS IN ONZE NA JAARS MODE SPECIAL de bevtóiÉèer ZATERDAG KOORD O \D 1/^J3EWx] De nieuwe collectie JAARGANG 51 - NUMMER 37 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Maaltijdbezorgers in zonnetje gezet door Hans Meijer 25 Jaar Kinder Kampen Borsele Korte zakelijke informatie PZC WEEKBLADEN MIDDELBURG - VLISSINGEN - GOES ^■■1 Zaterdag 18 september, 10.00 -17.00 uur KQnMar er is nog plaats voor volwassenen. jongens 14-16 jaar 10% kennismakings-korting op alle artikelen* in Konmar Goes tijdens de openingsweken van 15 september t/m 2 oktober 1999. Deze week in de Woningkrant: Receptie Op zaterdagavond 18 september a.s. start in ons warenhuis in Goes het Prijzencircus. Wij zijn van 18.00 tot 21.30 uur geopend. Maar van 17.00 tot 18.00 uur zijn wij even gesloten. tot 80% korting! (nu ook wintersport) Grote Kade 42a (naast de vernieuwde winkel) WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 IJ et mooie centrum van Schore staat zater- dag 18 september weer in het teken van de jaarlijkse Schoorse Dag. De herfstmarkt wordt voor de zestiende maal gehouden. Uet zal je maar gebeuren. Je plant een brui- loft in jaren 30-stijl, compleet met kleding en bloemen uit die jaren en als klapstuk een reis voor genodigden met de nostalgische stoomtrein in de Zak van Zuid-Beveland. Uit stekend getimed en alles in stijl dus. Dan ge beurt er plotseling iets dat niet op het pro gramma staat. Op een van de weggetjes waar de Zak van Zuid-Beveland zo rijk aan is, krijgt de trein een aanrijding met een overstekende Atlas-kraan. feff1 'ïr’fc «ié T^at ontgroeningen Uook materieel wat kunnen opleveren, bleek tijdens de intro- ductieactiviteiten voor de eerstejaars van Cios Goes. Kruising 1 1 Atlas rijdt bruidspaar in wielen At Abrupt einde van een huwelijksritje met de stoomtram Goes-Borsele IVoiriiujkniiit (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) X: Midden-Zee land Vroom cc Drcesmann De gemeente Middelburg en woningcorporatie Woongoed Middel burg hebben grootse plannen met de Middelburgse Magistraatwijk. Zo moeten de hoogbouwflats tegen de vlakte om het ’hart’ van de wijk opnieuw en beter te kunnen inrichten. De Zeeuwse Milieufe deratie gaat samen met diverse Zeeuwse bouwmarkten doe-het-zel- vers voorlichten over milieuvriendelijk klussen. De komende weken trekt een ’kluskeet’ langs bouwmarkten in heel Zeeland. In Hein- kenszand vordert de bouw van woonzorgcentrum Dijkstede gestaag. Onlangs werd in het gebouw een herdenkingssteen geplaats. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. Het dorpsplein van Schore: decor voor de Schoorse Herfst- markt. Cios-studenten zamelden in Goes geld in voor de actie Help Turkije. Als na anderhalf uur de baan weer vrij is kan de trein, welis- de bev Woord en Daad houdt zaterdag 18 september een Korenzangavond in de Ned. Hervormd Kerkte Colijnsplaat, aanvang 19.30 uur. De entree is gratis. Wel is er een collecte en de opbrengst daarvan is bestemd voor hulp aan straatkinderen op de Filipijnen. Medewerking verlenen Deo Juvante uit Kruiningen olv Mathijs Veldman, De Lofstem uit Aagteker- ke olv Ko Minderhoud, koororganist Peter Goedegebuure en organist Jaap Krijnsen. Het instrumentale gedeelte wordt verder verzorgd door harpistes Joanneke en Jorine de Witte. Het appèlwoord wordt gespro ken door de heer I. van 't Lam. Deze week natuurlijk weer aandacht voor het Filmfesti val Film by the Sea, dat mo menteel in Vlissingen en Middelburg draait. Verder aandacht voor Jazz by the Sea, net als het filmfestival deel uitmakend van de Zee land Nazomerfestivals. waar zonder passagiers, haar reis naar Goes vervolgen. Daar wacht een groot gezel schap op het perronnetje. Op het bruiloftsprogramma staat immers dat de receptie even eens in de stoomtrein zal plaatshebben? En zo zij het ook. Om half tien vertrekt de trein wederom vol vrolijke bruiloftsgasten, maar nu over een ander baantraject richting Hoedekenskerke. Waarlijk: een bijzondere bruiloft. evenals een bus om de ge schrokken bruiloftsgangers te rug naar Goes te vervoeren. Ondanks alle nostalgie: leve het gsm-tijdperk. De heer Ro nald Smits, bestuurslid van de Stichting Stoomtrein Goes- Borsele: „Gelukkig gebeuren dit soort ongelukken niet vaak. Alleen vorig jaar heeft de trein een botsing gehad met een tractor met aanhang wagen, volgeladen met graan. Dat was in de buurt van het Zevenbergen de muziek ver zorgt. Het programma: om 9.30 uur opening van de braderie, om tien uur gevolgd door de offi ciële opening door burge meester G. De Groot van Ka- pelle en de Scheldegalm uit Hansweert. De hele dag rom mel- en vrijmarkt en schilderij enexpositie Oud Schore in de kerk. Verder aquarellenexposi tie in het dorpshuis. Om 11.15 uur demonstratie dansgroe pen op Dorpsplein, om 14.45 uur demonstratie Busy Bo dies, om 15.30 uur show door WIK. Om 16.15 uur bekend making van de uitslag van de verlotingen. Aanvang dans avond om 21.00 uur. van enige duizenden guldens, heeft de trein zelf verder geen schade. En ook het baantra ject heeft slechts een overko melijke deuk opgelopen. Al leen de Atlas-kraan is total loss en hangt scheef als een geel gedrocht in het groen. De politie is, ondanks dat men de onheilsplek niet direct vindt, toch snel ter plaatse. Ook een grote kraanwagen van de firma Goud uit Waarde kan meteen worden besteld, breed T nen en met veel paarden krachten heeft de stoomtrein in de wielen gereden. «a J Lianne Koens en Gert van Wil ligen uit Heinkenszand, bei den als vrijwilliger werkzaam bij de stoomtrein Goes-Borse le, wilden een bijzondere brui loft vieren. Een bruiloft in de trein. Op zich al een heel bij zonder gebeuren, maar bo vendien hadden zij elkaar daar Kwadendamme en 's-Graven- polder, de spoorlijn. Iedere agrariën kent daar de diverse oversteekplaatsen. Ondanks dat de trein lang voor de krui singen haar snerpende stoomfluit in het stille polder land laat horen, heeft de heer Van Iwaarden, die met zijn zware Atlas-kraan over het Groenewegje aankomt, niets gehoord. Niets gezien ook dus, want ze botsen om 18.50 uur prompt op elkaar. De trein, die uiteraard een lange remweg heeft, maar gelukkig niet harder rijdt dan zo'n twin tig kilometer per uur, sleurt de kraan nog een paar meter ver der over de rails. Gelukkig is niemand gewond. De schade aan het sterke ou de ijzeren paard valt mee. Hoewel een van prachtige au thentieke handgemaakte koperen lampen veranderd is in een bundeltje schroot, het geen een schadepost betekent Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113) 273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231 Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. dans, demonstraties, auto show e.d. Een van de hoogte punten is de jaarlijkse rom melmarkt. De opbrengst daar van is bestemd voor het plaat selijke jeugdwerk en ter be strijding van de onkosten van de dag. Verder zal op Schoor se Dag de brandweer weer van de partij zijn en, onder voorbehoud, ook politie en ambulancedienst. De dag wordt afgesloten met een dansavond in het dorps huis, waarbij 'Daisy Bell' uit grote gezamenlijke parade voor ruim vierhonderd ouders en andere belangstellenden werd de introductie uiteinde lijk afgerond. Conclusie: een In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT veel informatie over uitgaan in Midden-Zeeland en handige van dag tot dag overzichten met het uit- gaansaanbod op het ge bied van film, muziek, theater en exposities. stationnetje onder Nisse. Maar ik moet wel zeggen dat het steeds vaker voorkomt dat het nét goed gaat. Bijna-onge- lukken dus. 't Zou goed zijn als agrarisch Zuid-Beveland toch wat beter zou oppassen bij het oversteken van het baantraject." De nieuwe lichting studenten en kampstaf brachten tijdens de opening van het nieuwe schooljaar vierduizend gulden bij elkaar voor de actie "Help Turkije". Een dag lang waren de 240 studenten actief in de Goese binnenstad. Ze collecteerden er voor het goede doel, was ten auto's, dansten en knap ten allerlei andere karweitjes op waarmee geld was binnen te halen. De studenten, aan het begin van 't schooljaar ook wel bekend als 'nullen', scoorden uitstekend met hun actie. Paul Hermsen, docent en mede organisator van het Introductiekamp Cios vertelt: „Goesenaren en middenstan ders reageerden enthousiast. Eén groep studenten wist zelfs in een half uur tijds 395,- bij elkaar te krijgen". Ontgroening en introductie stonden in het teken van 'Chi na en Tibet'. De studenten maakten in dat kader nader kennis met de regels en ge bruiken uit het mystieke Oos ten. Verder werden kennisma- kingsspelen uitgevoerd en er werden tussendoor ook nog enkele tempels gebouwd om de Grote Khan te welbehagen. Verder werden bij de introduc tie met allerlei vlotten en kano's de Zeeuwse wateren verkend. Tijdens de stadsin troductie stond de actie voor hulp aan het door de aardbe ving getroffen Turkije centraal. Op de slotdag werd door acht tien verschillende 'volksstam men' strijd geleverd tijdens de Slag op 't Schenge. Met een geslaagd introductiekamp, waarop ook de derdejaars stu denten, die een en ander in goede banen moesten leiden, met plezier kunnen terugzien. ook ontmoet. De datum is ge pland op 10-9-99. Na alle plechtigheden stapt het gezel schap dan ook in Goes op de stoomtrein en rijdt, onder be geleiding van koffie met ge bak, naar Kwadendamme. Na een stop bij de plaatselijke Vlindertuin en een smakelijke maaltijd, wordt de terugtocht aanvaard. Plotseling remt de trein met veel geknars, gepiep en stoom af. Hij komt met een enorme schok tot stilstand. Ie dereen kijkt verschrikt om zich heen. De juist opgehaalde kof fiekopjes veroorzaken een ra vage in de treinkeuken. Wat gebeurt er? Een grapjas zegt: 'k Denk dat de benzine op is. Een ander: een treinkaping. Een derde: Nee, het is vast een aanrijding met een over stekende koe. De laatste heeft 't bijna bij 't goede einde: een zware kraan van enkele ton- Naast braderie en kindervrij- markt wordt een dag lang een gevarieerd programma ge bracht voor jong en oud. Rond de kerk zal men een 45- tal kramen zien staan. Aan eten en drinken geen gebrek. Er zijn volop activiteiten voor de jeugd, zoals springkussen en de al genoemde vrijmarkt. In de Ned. Hervormde Kerk is een expositie over 'Oud Scho re' te zien. Verder optreden van straatartiest, muziek, Midden in de polder kruist het Groenewegje, halverwege X li - «M. C. 4 - ■BH*5 V’

Bevelander | 1999 | | pagina 1