Pastorale au parvis in Nisse Een nieuw aanzicht Amsterdamse avond Kop® 50% Bqkikibk» HALVE PRIJS Sportieve STEÜTEL 45 - Opknapbeurt voor Roemeens ziekenhuis SHIRTS 18 august»» de bevelander (NV Kapelse dag in aantocht Yerseke viert mosselfeest NIKE FILA KAPPA ADIDAS Laatste fond® Mogelijkheid voor clubs om agenda te publiceren Bouwman Cadeau nu ook met zaak in Goes WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1999 JAARGANG 51 - NUMMER 33 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND door Hans Meijer overzichtelijke Tho- PZC WEEKBLADEN Waardering et viel Ruud van Meijel van de Stichting Na- zomer Festivals niet mee om van de aan- I wezigen aandacht te krijgen voor zijn ope ningswoord tijdens de presentatie van de bro chure over het Zeeland Nazomer Festival. Die presentatie viel samen met de zonsverduistering van vorige week. Dat was zo gepland. En wel op een bijzondere locatie, namelijk Ford Ellewouts- dijk op het zuidelijkste puntje van Zuid-Beveland. toestanden in Roemeense ziekenhuizen Jzijn soms bar en boos. Om daar wat aan te doen heeft de werkgroep Roemenië van de Nederlands Hervormde en Gereformeerde kerk te Goes eerder dit jaar een collecte gehouden. Dezer dagen is een delegatie terug gekomen van een bezoek aan het land en is de aanzet ge geven voor het opknappen van enkele afdelin gen van het streekziekenhuis van Ghindari. Deze week in de 'Woningkrant: Beste Buur van Neder land uitge roepen, ver kiezing van de beste én slechtste ver huurder van het jaar en de Weverijstraat in Domburg is het eerste woonproject met zonne boilers van de Regionale Woningstich ting Walche ren. Hors d'HUvre ■B Jl et acht verschillende concerten komt in I Nisse een ruime variatie in de licht-klas- I V I sieke muziek aan bod. Dat gebeurt za terdag 21 augustus tijdens de vierde Pastorale au Parvis. In goed Nederlands: pastorale op het voorplein van de kerk. In dit geval een muziek feest op het Dorpsplein waar zowel talentvolle jonge Zeeuwse muzikanten hun kunnen ten gehore brengen als reeds gerenommeerde mu sici. Het pastorale houdt ongetwijfeld verband met het feit dat Nisse bekend is vanwege zijn schaapskooi. Pianoconcert In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT veel informatie over uit gaan in Midden-Zeeland en handige van dag tot dag overzichten met het uitgaansaanbod op het gebied van film, muziek, theater en exposities. Misty Jazz Deze week onder meer aan dacht voor The mas Crown Af fair, waarin Pierce Brosnan als rijke en succesvolle zakenman een nieuwe uitdaging aangaat: hij gaat op dievenpad. Verder aandacht voor optredens van The Postmen in Goes, Normaal in de Zeelandhallen en Speeltuinpop in Vlissin gen. 26»** de r Duistere start Nazomer Festivals De uitreiking van de cd op de Westerscheldedijk in het kader van Zeeland Nazomer Festivals 1999. {advertentie) (advertentie) Klassieke muziek op dorpsplein van Nisse Midden-Zeeland breed UIT korting op de gehele collectie Donderdag 19 augustus wordt het weer super gezellig in het toch al zo gezellige café De Kruik aan de Kaaistraat 7 te Yerseke. Daar zal om 21.00 uur de Amsterdamse Avond van start gaan. Twee zangers zullen de avond boordevol vullen met meezin gers en inhakers. Dus kom voor een gezellige avond om 21.00 uur naar De Kruik. Sea in Middelburg en Vlissin- gen en danstheater Iets op Bach te Kamperland. Al waren ze wél duur", aldus de organisation van Zeeland Nazomer Festivals. ches voor de diverse regio's. Deze hadden een plaats gekre gen, aan de poort van Fort El- lewoutsdijk. Ook voor de geko zen locaties en voor de optre dens toonde ze alle lof. Daarna overhandigde zij het eerste exemplaar van de programma- brochure aan drs. G. de Kok, lid van Gedeputeerde Staten en verantwoordelijk voor on der andere cultuur in onze pro vincie. Hij kreeg tevens een in- Stilstand is nog altijd achteruitgang, wordt beweerd. En wie niet met de tijd meegaat, staat - aldus dat gezegde - dus stil. Vandaar dat de PZC Weekbladen regelmatig veran deren. Niet qua niveau van de informatie, want die blijft degelijk en betrouwbaar. Wel qua aanzicht. Vanaf vandaag bieden we een moderne volledig gedigitali seerde opmaak met extra rubrieken die - bijvoorbeeld - van dag tot dag vermelden wat in uw streek te doen is. Verga deringen van clubs en/of buurtverenigingen, bingo-avon- den, speelmiddagen voor de jeugd en ga zo maar door: het kan allemaal worden vermeld. Ook wordt een speciale pa gina vol winkel- en zakennieuws geïntroduceerd onder de titel 'zaken zijn zaken'. Daarnaast worden korte wetens waardigheden uit het zakenleven in de omgeving vermeld. Heeft u wat te melden? Bel dan gewoon naar uw week blad. Het telefoonnummer staat in het colofon. Ad Hanneman, chef redacteur, PZC Weekbladen dens deze lunch bleef achter wege. Dat wil zeggen: geen kaarsjes op tafel, wel een weer snel terugkerend zonlicht over de Westerschelde, bovendien vergezeld van de zo bekende Zeeuwse bries. Het Zeeuwse licht was dus weer helemaal terug! Het programma omvat in totaal zo'n vijftig items: van muziek tot theater, circus, film, dans en workshops door ge heel Zeeland. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. MIDDELBURG - VLISSINGEN - GOES Arrow, Melka, Le Dub, John Miller Maten 37 - 48 v.a. Lange Kerkstraat 41 Goes Telefoon 0113-270025 Alvorens de eclips te bekijken op de Westerscheldedijk, sprak mevrouw H.J.W. van Gelder - Wiggers, voorzitter van de Stichting Nazomer Festivals, haar waardering uit voor de serie fotoportretten op de affi- Wommikmif Boven op de dijk werd het ge zelschap tijdens de presenta tie van het programma niet al leen vergast op het bijzondere schouwspel van schemer, wolken en water. Gelijktijdig met de eclips kwam er vanaf het land een luide golf muziek uit een eveneens enorme ge luidsinstallatie de dijk oprol len. Over het water van de Wester schelde mogelijk tot in Zeeuws-Vlaanderen te horen. Ter gelegenheid van de bijna totale zonsverduistering had componist Dies le Due uit Me liskerke namelijk een speciale Hors d'UHvre gecomponeerd die samen met het program ma van het Zeeland Nazomer Festival werd gepresenteerd. Alle aanwezigen kregen een cd van dit muziekstuk. „Aan vankelijk was het de bedoe ling dat deze schijf gebruikt zou worden om daardoor naar de zonsverduistering te kijken. Maar berichten in de media dat zulks bepaald niet best voor de ogen was, deed de or ganisatie besluiten toch maar voor de aanwezigen gratis een eclipsbril aan te bieden. Vanaf 16.00 uur 's middags treden de solisten en groepen aan voor een zeven uur du rend muziekspektakel. Hoogtepunten daarbij zijn on der meer een internationaal Terwijl de duisternis lichtjes begon te vallen over dit mar kante stukje Zeeland, probeer de de organisatie van het fes tival zijn licht te laten schijnen over de culturele evenemen ten die Zeelandbreed in de pe riode van 2 tot en met 26 sep tember worden gehouden. Een gespreide belangstelling dus. Niet dat men Van Meijel's woorden niet belangrijk vond, maar op het gekozen tijdstip, 11.45 uur, begon de maan al enige happen uit de zon te ne men. De bij aankomst uitge reikte eclipsbrillen moesten dus ook meteen worden uit geprobeerd, juist op het mo ment dat de brochure zou worden gepresenteerd. Maar nadat de aanwezigen tot de orde waren geroepen, ging Ruud van Meijel uitgebreid in op de aanstaande evenemen ten die tijdens de Nazomerfes- tivals te bezoeken zijn. Uit springers daarbij zijn onder andere het muziektheater De Republiek der Negatie Hulst, Het Festival van Zuid-Beve land in Fort Ellewoutsdijk en de bouwput van de Wester- scheldetunnel, Muziek Monu mentaal in Zierikzee, Renesse en Tholen, Cirque Plume in Middelburg, Festival van Zeeuws-Vlaanderen in Terneu- zen, Kloosterzande, Hulst en Oostburg, Filmfestival By the De Pastorale au Parvis opent traditiegetrouw om 16.00 uur met een pianoconcert door Els Paauwe uit Nisse. Dit keer krijgt ze bij een aantal stukken begeleiding van mede-dorps- genoot en fluitiste Riemke Roos. Vervolgens is het de beurt aan barok-ensemble La Pellicana met vier buitenlandse muzi kanten die zich aan het Ko ninklijk Conservatorium verder bekwamen in de barokmuziek. Ze komen naar Nisse met een Kodde: „Er is dringend be hoefte aan mensen die willen en kunnen investeren. Toen we zeven jaar geleden de eer ste contacten legden in dit deel van het land was de situ atie erg slecht. Je kunt zien dat er intussen al wat verbete ring is. Investeringen worden, zoals gezegd, nog afgeremd door de hoge inflatie en en rente. We hebben er met het dorpscomité en de burge meester gesproken om te kij ken in hoeverre we in de toe komst verdere hulp kunnen geven". De komende tijd gaat de werk groep door met het verzorgen van hulptransporten. Er is nog steeds behoefte aan goede ren, zoals kleding, dekens, matrassen, gastoestellen om te koken en te verwarmen, leesbrillen, serviesgoed, enz. barokquintet met een pro gramma met zeventiende eeuwse Spaanse en Italiaanse muziek en de groep Mazzeltov met hun traditionele vertol king van de Joodse Klezmer- muziek. De muziektent op het Dorpsplein van Nisse fungeert als podium. Alle concerten zijn die dag gratis toegankelijk. Hapjes en drankjes zijn op het (gedeeltelijk overdekte) Dorps plein verkrijgbaar. Aan het eind van het middag- deel treedt flamengo-gitarist Gerard de Wolff op met een ei gen bewerking van het Con- cierto de Aranjuez van de on langs overleden Spaanse com ponist Joaquin Rodrigo. Een groep jonge Zeeuwse muzi kanten, Misty Jazz, begint aan het avondprogramma met klassieke Jazz van bijvoor beeld Dextor Gordon. Speciaal voor de Pastorale in Nisse le vert de klassiek geschoolde violiste Clara Brouwer uit Goes een belangrijk aandeel in de uitvoeringen van Misty. Uit Zeeland komen ook Floor Max (cello) en Anneke Quist (viool). Beiden studeren schoolmuziek aan het conser vatorium. In Nisse brengen ze een pro gramma met vrolijke, korte stukken, uiteenlopend van Beethoven tot hedendaagse componisten. De klezmer- groep Mazzeltov sluit de Pas torale zaterdag af met een concert van authentieke Jood se bruilofts- en theatermuziek. Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax:(0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113)273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De heer J. Kodde uit Kloetin- ge, secretaris van de werk groep, vertelt: „In het voorjaar zijn totaal negentig collectan ten in de hele gemeente Goes op pad geweest voor een col lecte. De opbrengst daarvan was 16.500,-. Kort geleden zijn we naar Roemenië ge weest om te bekijken hoe het geld het best besteed kon worden. Bewust is daarbij ge kozen voor bouwtechnische verbeteringen van het streek ziekenhuis. Het is hartverwar mend te ervaren hoe dank baar de mensen zijn en ook om te zien wat er allemaal met een dergelijk bedrag kan worden gedaan. Probleem in het land is de hoge inflatie en hoge rente. Het is dan ook goed dat er op korte termijn iets met het geld gebeurt. In het sterk verouderde zieken huis zullen enkele afdelingen opnieuw worden betegeld en geverfd, de waterleiding kan worden vernieuwd en er zal apparatuur worden aange schaft". Overigens is de ge noemde werkgroep al een aantal jaren in Goes en omge ving actief. Er worden goede contacten onderhouden met De huidige wasruimte van het streekziekenhuis. Dankzij hulp uit Goes wordt die op korte termijn opgeknapt. bijzonder programma met composities van onder meer Falconiero, Uccelini en Cazzati. Luchtige muziek van onder meer Strauss en romantische componisten staat op het mid dagprogramma van Salonor- kest Sofa. Deze beroepsmuzikanten ver zorgen 's avonds een concert met muziek van onder meer Gershwin, Weil, Glenn Miller en Cole Porter. de (protestantse) bisschop van Transsylvanië, waar het ziekenhuis staat. Het gaat om een streek met veertigduizend inwoners, verdeeld over een dertigtal dorpen. De delegatie uit Goes heeft verder bezoe ken gebracht aan tuinbouw- en andere bedrijven in deze streek om te bezien in hoever re de economie er op gang kan worden gebracht. De heer gelijste foto van één der affi ches. Hij op zijn beurt schroomde er niet voor een in zicht te geven in de financiële aspecten van het festival en zegde toe te zullen trachten meer financiële ruimte te krij gen voor het festival. Ondanks dat de buikriem dus wat moet worden aangehaald, werd de aanwezigen een smakelijke broodjeslunch aangeboden. Het beloofde 'candle-light' tij- OMm

Bevelander | 1999 | | pagina 1