Muzikaal zomeravontuur Zeeuwse Koorschool School Schore wint wateractie UITVERKOOP -4-O°/o BRADERIE HEINKENSZAND zie verdersï5/cieze krant Op de Harley naar 't stadhuis ZOMER IN ZEELAND 10 juli de bevbltóher 9 WOENSDAG 7 juli 1999 JAARGANG 51 - NUMMER 27 VAKANTIEBIJLAGE NOORD-BEVELAND zie pagina 11, 12 en 13 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Door Anita Hoekman PZC WEEKBLADEN Charme Vrijdag 9 juli van 07.00 tot 22.00 uur D S Basisschool De Tunnel uit Schore is winnaar geworden van de actie „Wie, wat, water" die afgelopen voorjaar werd gehouden. De actie was opgezet door Milieu Educatief Centrum De Bevelanden in samenwerking met het Water schap Zeeuwse Eilanden. In vakantiegidsen wordt het genoemd als een specialiteit van Goes. De zomerconcerten van De Zeeuwse Koorschool in Goes en Middelburg zijn dan ook ware toeristentrekkers. Nadat de vakantiegangers de sfeer van de stad hebben geproefd, kunnen ze even ademhalen in de kerk waar kleine knapen in matrozenpakjes iedereen beroeren met hun engelachtige stemmetjes. De zomerconcerten beginnen 13 en 15 juli. Passanten op de Grote Markt in Goes keken dezer dagen hun ogen wel even uit. Een stoet van ronkende motoren kwam de markt opgere den en de berijders stapten af bij 't stadhuis. Prinsen Deze week in de Woningkrant: VW negentig jaar, start bouw senioren appartementen Breeweg Middelburg en tips over ‘op kamers gaan’. r breed (advertentie) (advertentie) Elke zomer geeft De Zeeuwse Koorschool zomerconcerten in Goes en Midelburg. Een attractie voor de toeristen. Foto: De Zeeuwse Koorschool. Deze week aandacht voor de voorpremière van The Mummy, de kinderfilm Kabouter Plop en zomerse films in 't Beest. Verder aandacht voor de tentoon stelling Schildersverdriet in de Kabinetten van de Vleeshal. Doel van de actie was het sti muleren van veldwerk in de natuur en dan met name het met zorg leren omgaan met de eigen omgeving door de jeugd. De deelnemende scholen kre gen een gratis lespakket van het waterschap. Daarmee kon den docenten en leerlingen in De zomerconcerten lijken in niets op de optredens die de jongens de rest van het jaar af lopen. De kerkdeuren staan op marktdagen open en wie zin heeft, kan gewoon naar binnen stappen. Het komt voor dat er De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. weegt op te treden. „Ze staan er altijd met blikken van 'We zullen het hier vandaag wel weer eens gaan maken'. Prach tig gewoon. Ze krijgen regel matig een staande ovatie en de complimentjes na het optre den zijn niet van de lucht. De Zeeuwse Koorschool bestaat niet alleen uit koorknapen en een dirigent. Er is een curatorium, een be stuur, de Provincie, de ge meente en het bedrijfsleven die allemaal achter de Koor school staan. Maar de leden, de jongens en hun gevoel voor schoonheid blijft natuurlijk de spil van het alles." Grote Kade 42 A - 4461 BE Goes Tel. 0113-228 821 concerten als een avontuurtje en een welkome afwisseling met andere optre dens. Over enkele maanden staat er een toernee langs Duit se kuuroorden op het pro gramma. Dan worden de jon gens volgens de dirigent als prinsen ontvangen. „Daar heb ben ze bedden met allerlei knopjes om dan weer het voe teneind, dan weer het hoofd eind te kunnen verstellen. De temperatuur van het badwater kan met een druk op de knop geregeld worden en diëtisten hebben zich dagenlang gebo gen over de vier lichte maaltij den voor de jongens. De con- De hele klas van de Schoorse basisschool De Tunnel met het winnende kunstwerk en de prijs die ermee was te winnen: een aanhangwagentje om onderzoek te doen in de eigen omgeving.De hele klas van de Schoorse basisschool De Tunnel met het winnen de kunstwerk en de prijs die ermee was te winnen: een aanhangwagentje om onder zoek te doen in de eigen omgeving. Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22. Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118)417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax:(0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. Mare en Elise onderweg op de Harley waarmee ze in Goes onder "zware motorbegeleiding" trouwden. Onder hen ook Mare en Elise Dimbourg uit Schore. Ze stap ten die dag in het huwelijks bootje. Of liever: op de motor en reden daarmee naar het stadhuis om elkaar hun ja woord te geven. En zoals 't tijdens een goede trouwpartij betaamt, was 't een beeld van een motor waarop de bruid naar 't Goese stadhuis werd gevoerd: een fraaie Harley, Bruid en bruidegom hadden zich op gepaste wijze gekleed. De zomerconcerten stammen uit het jaar 1972. In de zomerva kantie ontvingen de koorkna pen stapels uitnodigingen om op te komen treden voor toeris ten. Dirigent Evert Heijblok zag de vele optredens niet meer zit ten. „Voor de jongens was het erg vermoeiend. Als het mooi weer was geweest, hadden ze de gehele dag gespeeld en dan stonden ze 's avonds in een klein kerkje te zingen. Nee, het was te vermoeiend voor ze." Dus ging het bestuur van De Zeeuwse Koorschool op zoek naar een andere invulling van de vakantie. De oplossing die werd aangedragen werd door vele mensen 'gek' genoemd. „Ze dachten niet dat wij op marktdagen 's morgens ook maar een tiental mensen de kerk in konden krijgen." Maar de in- en uitloopconcerten in de Rooms-Katholieke kerk te Goes en in de Gasthuiskerk te Mid delburg zijn een groot succes. Het knusse Middelburgse kerkje zit regelmatig vol. En ook de veel grotere kerk in Goes die plaats biedt aan zo'n achthon derd mensen is tijdens een con cert vaak voor de helft gevuld. De 'gekke' oplossing slaat goed aan. Dezer dagen werden de pres taties van de diverse scholen beoordeeld. De jury kwam tot de slotsom dat basisschool de Tunnel te Schore het mooiste kunstwerk had gemaakt. Daarmee ver dienden de leerlingen een be drag van 1500,- voor hun school. Het bedrag werd op feestelijke wijze uitgereikt door de heer Gosselaar namens Water schap Zeeuwse Eilanden en het MEC. De prijs bestond uit een aanhangwagentje voor sing." Het koor dat in totaal uit vijfenveertig 'nachtegalen' be staat, heeft een repertoire van vier uur. Als het moet, kunnen de jongens dus een bijna vier uur durend concert geven. De grote verscheidenheid van kerkmuziek, klassieke muziek en volksliedjes, maakt elk op treden tot een muzikaal avon tuur. muzikaa/ certen in de kuuroorden wor den door alle kuuroordgangers bezocht. We hoeven niet in af wachting te zijn over hoeveel mensen er dit keer op komen dagen en blaffende honden en een alarm van een auto zul je er niet horen." Na elk optreden in Goes krij gen de jongens ook een toetje aangeboden. Na het zomer- concert is het namelijk 'vakan- tiepretmiddag' en gaan de jon gens met z'n allen zwemmen, spelen en allerlei leuke dingen doen. Maar volgens hun inspi rator Evert Heijblok is de va- kantiepretmiddag zeker niet het enige wat de jongens be- De leden van de Koorschool vinden het allesbehalve erg om hun vrije dagen op te offe ren voor de toeristen en markt- gangers. Ook zij zien de zomer de maanden april en mei zelf wateronderzoekjes doen. Daarnaast konden de jongens en meisjes veldwerkmateriaal voor de school winnen wan neer ze een echt 'waterkunst- werk' wisten te maken. buiten een auto-alarm afgaat, maar de leden van De Zeeuw se Koorschool zingen gewoon door. „Ik laat de jongens aan alle geluiden wennen. Auto- alarmen, blaffende honden, huilende baby's. Ze concentre ren zich op hun eigen stem men. Of die nog wel mooi klinken. Tijdens 'normale' optredens kun je een speld horen vallen, maar de zomerconcerten zijn anders. Die hebben een ander soort charme." Het eerste con cert in Goes staat gepland voor 13 juli om 11.00 uur. Twee dagen later treedt de Koor school op in Middelburg. Elke week is er een optreden tot en met 17 augustis in Goes en 19 augustus in Middelburg. Veel koorknapen zijn in de maan den juli en augustus op vakan tie, maar dat ziet Heijblok niet als een hindernis, maar als een uitdaging. In zijn kantoor hangt een groot schema van wie wanneer op vakantie is. „De ene keer heb ik negentien jon gens tot mijn beschikking en de andere keer zijn er in de twintig thuis. Dat is juist zo leuk van de zomerconcerten. Geen enkel concert is hetzelf de, want er treden nooit dezelf de koorleden op. Bovendien is de ene groep beter in het zin gen van bepaalde kerkmuziek, terwijl een andere groep favo rieten heeft in het klassieke re pertoire. Die muziek zoek ik uit, want dan leeft zo'n concert meer bij de jongens. Een optreden van De Zeeuwse Koorschool blijft een verras- Dat wil zeggen: in country sty le en dat leverde natuurlijk een mooi plaatje op. Ze wer den op hun trouwrit op de motor begeleid door de vele motorvrienden die elkaar re gelmatig ontmoeten in Wes- terncafé Bonanza te Goes. Zo als gezegd trok de ronkende stoet veel bekijks. De weergo den werkten op alle fronten mee, zodat bruid en bruide gom niet verkleumd hun ja woord aan elkaar hoefden te geven. achter de fiets. Daarin allerlei materiaal om in de natuur kleine onderzoeken te verrich ten. Bovendien was er voor el ke leerling van de Schoorse basisschool en voor degenen die geen prijs hadden, een leuke attentie. De kunstwerken zijn tot 12 juli te bezichtigen in het Gasthuis te Goes. Belangstellenden zijn daar van harte welkom, zo meldt Astrid Meijer namens Milieu Eduatie Centrum De Bevelan den te Goes. In ons over zichtelijke uitkatern BREEDUIT weer heel veel infor matie over uitgaan in Midden- Zeeland en natuurlijk handige ladders met films, podiumkunsten en exposities. 4 V 1 I -

Bevelander | 1999 | | pagina 1