I XPOSITIES Dag lang vertier in Wissenkerke 1 XI Koi ODIUM Jll Sr j Veronica Summer Party p B A vliegwerk hsliand 9 Denderende optredens Kermis en klompenrace in Colijnsplaat NEELTJE JANS VLISSINGEN Sportpunt ^Zeeland r Zaterdag 10 juli in Kamperland Zomeravondconcert met Rommelmarkt, kunststukjes en veel muziek po/ta Keukenspecialiteit AGENDA i n Ti Oecreat^ ESSjl DOMBURG GOES GRIJPSKERKE HEINKENSZAND MELISKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE RITTHEM VEERE YERSEKE fakkels en kaarsjes DONDERDAG 8 JULI VRIJDAG 9 JULI ZATERDAG 10 JULI ZONDAG 11 JULI WOENSDAG 14 JULI WINTERSPORT f Box-stands en weideverhuur Binnen- en buitenmaneges Duin-, strand- en bosritten Lessen voor beginners en gevorderden Het gehele jaar geopend Gezellige kantine F.N.R.S. goedgekeurd A.N.W.B. bondsmanege Gekookte Zeeuwse mosselen 27,50 p.p. Zaterdag 10 juli Romeo Incl. voorprogramma Entreeprijs: 20,- p.p.* Zaterdag 7 augustus Marianne Weber Danny Christian Entreeprijs: 20,- p.p.* Van bekende Nederlandse bands en artiesten! MANEGE-REITSCHULE GROL ZZ'A' Reserveer snel Zaterdag 31 juli R B Party Met o.a. Romeo, Voices in motion, Play-its, Raphaële. Presentatie Bridget (TMF). Entreeprijs: 27,50 p.p.** Zaterdag 21 augustus Sugar lee Hooper W sfeer Zaterdag 14 augustus Rob de Nijs Met Live Band Entreeprijs: 35,- p.p.** Zaterdag 24 juli André Hazes Incl. voorprogramma Entreeprijs: 22,50 p.p. Brassband Wilhelmina te Colijnsplaat geeft za terdagavond 10 juli een zomeravondconcert in de open lucht. Het wordt gegeven in de sfeer volle Voorstraat. Henk M/estbroek Met Live Band Entreeprijs: 25,- p.p.** averne Restaurant^ Overstag" r De gloednieuwe Vero nica FM Summer Par ty komt zaterdag 10 juli naar Kamperland. Tijdens deze show op het Oude Haventerrein treden tussen 19.00 en 22.00 uur diverse be kende artiesten op, onder wie Tim Im mers, Sandy Kandau, Re-Play en 2 Brothers on the 4th floor. De zaak waar men u graag tevreden terug ziet! fcös.tïï'- ‘Si---L Woensdag 7 juli 1999 DE BEVELANDER 11 I p E Nw. Burg 22 - 28 4331 AH Middelburg 0118 - 611741 BEKIJK ZEELAND VANUIT LUCHT DE BEVELANDER op N A Kaarten tevens verkrijgbaar bij alle WVs en een groot aantal campings en recreatieparken. (inclusief stokbrood/sausjes en frietjes) Tim Immers: presentator en zanger tijdens de FM Summer Party in Kamper land. Foto Kippa. Méér dan 30 modellen tenten (1-4 pers.) Betere slaapzak - rugzak - fietstassen - bergschoenen - kleding - matten Outdoor merken ZEELAND VAKANTIES De presentatie van de locatie- show is in handen van de po- lulaire zanger en „Onder weg naar Morgen"-acteur Tim Im mers. Al vele jaren trekt Vero nica in de zomermaanden het land door met zijn shows on der het motto „Veronica komt naar je toe deze zomer". Ook deze zomer is dat het geval, waarbij met name ook plaat- Zeelond Airport Amemuiden Sla eens een balletje bij Sportpunt Zeeland squashbanen sporthallen met tennisbanen buitentennisbanen bouw De Uitkomst zijn eveneens diverse activi teiten, zoals bingo. Dat Verder begint om 15.00 uur een kruiwagenrace met tonnetje steken. Ook hier mooie prijzen. Vanaf 16.00 uur is het hand- boogschieten op de oude haven, waar ook de kermis staat. Ie dereen kan meeschieten, uiteraard ook weer met mooie prijzen. De organisatie hoopt op mooi weer en een grote opkomst voor de festiviteiten. Vliegwerk Holland Tel.: 0113-613289 Tel: 0113-613293 Skydive Zeeland Tel.: 0113-612910 Stoofweg 10 - 4325 BB Renesse Telefoon 0111 -461623 Fax 0111-462462 Tijdens de jaarlijkse kermis die dit weekeinde in Colijnsplaat wordt gehouden, zijn er zaterdag 10 juli ook allerlei andere acti viteiten in en rond de Voorstraat. Daaronder een klompenrace. VwtLÜÜ. want VOL VOL Roompot Zeeland Vakanties 0113-374200 Openingstijden Maandag en dinsdag vanaf 15.00 uur Woensdag t/m zondag vanaf 10.30 uur U bent de gast van Ed en Ria v/d Bos. Karakteristiek pand midden in het dorp met een schitterend terras op de zonzijde. Voor een perfect kopje koffie met gebak. Een snelle lunch of een uitgebreid diner. Voor een goede maaltijd en een fijn bedrag, bezoekt u dan eens Taverne “Overstag” Vriendelijke toegangsprijzen: Volwassenen en kinderen vanaf 4 jr. en ouder ma. t/m vrijdag b,75; za./zo./vakanties/feest- dagen 7,50; kinderen t/m 3 jr. 1,00 Dagelijks geopend vanaf 10 uur. Entreeprijs: 20,- p.p.* Vorig jaar werd de klompenrace voor 't eerst gehouden. Deze krijgt nu een vervolg. „Die klompenrace was toen een voorzich tige stap naar iets nieuws", aldus Ineke Albregtse namens de organisatie, welke in handen is van Centraal Colijnsplaats Buurtcomité. Er kan vanaf 13.30 uur worden ingeschreven voor de race in bar 'Bin zo vrom' in de Voorstraat. Start om 14.00 uur. Er komen vier categorieën aan de start: tot zes jaar, van ze ven tot vijftien jaar, dames en heren. Er zijn mooie prijzen te winnen. Ze zijn beschikbaar gesteld door de ondernemers van Colijnsplaat en omgeving. Er worden niet alleen prijzen toege kend aan de snelste deelnemers, maar ook aan degenen die het origineelst gekleed zijn of op de mooiste klompen aan de start verschijnen. brengt je in hogere sferen. Droom niet langer, maak je vakantie compleet met een rondvlucht boven Zeeland. Dagelijkse rondvluchten al vanaf 30,- p.p. (bij min. 3 personen). Zo vrij als een vogel. Een tandemsprong geeft je vakantie een adrenalineshot. Fax: 0113-302454, Tel. 0113-302454 IBfl I If I Hl 'iAt---jp^/^SportpUnt zeeland te Goes K. M I 1 heeft, wordt aangera den deze tijdig door te geven. Om 21.00 uur zullen in de Uitkomst al le dagprijzen bekend worden gemaakt. sen worden bezocht waar ook de nodige toeristische bedrij vigheid is te vinden. In dit ge val dus Kamperland, waar het havenplein een uitstekend de cor is voor een dergelijke show met live-optredens. Tot eind augustus trekt de Sum mer Party door het land, waarbij totaal vijfentwintig lo caties worden bezocht. De show biedt tweeëneenhalf uur live entertainment vanaf een grote podiumwagen die in de huisstijl van Veronica is opge bouwd. Niet alleen artiesten treden op, ook promotiemei- den van het Veronicateam zijn ter plekke. Bezoekers kunnen meedoen aan een flyeractie, waarmee leuke prijzen zijn te winnen, waaronder shirts, aanstekers, stickers, cd's, vi deo's en zelfs vakantiereizen. De flyers geven ook kans op een Ford Puma als hoofdprijs in de landelijke wedstrijd, waarvan de trekking op vrij dag 1 oktober plaatsvindt. U vindt Sportpunt Zeeland in recreatiegebied 'De Hollandsche Hoeve' met o.a. een kinderboerderij, een grote speeltuin en wandelge bied met boomgaarden. De gezellige historische binnenstad van Goes ligt op loopafstand. ^^portpunt Zeeland te Goes is het leukste zwembad ta***^^ en het grootste sport- 1 centrum van Zeeland. Een centrum met drie fantas- tische zwembassins met alles erop en eraan. Van buitenglijbaan tot bubbelbad biedt Sportpunt Zeeland een I heerlijk dagje uit (voor het hele gezin!). Een subtropisch zwembad met: super glijbaan J bubbelbanken A wildwaterkreek waterval jetstreams W whirlpool w bruisbad draaikolk waterpaddestoel turkse stoombaden baby/peuter- speelbad zonnebanken buitenterras speel- en zonneweide sportcafé ruime parkeerplaats TTy°ne Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), ‘Meizoentjes’schilderijen en andere werken uit haar beginperiode. Pi. t/m zo. van 13-17 uur. Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3-1, Tien kunstenaars, nieuw werk en werk uit de galeriestock. Do. t/m za. van 13-17 uur. Waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77, André Kappert, schilderij en ‘Reflecties’. Tijdens kantooruren. Expogang Oosterscheldeziekenhuis, ‘s-Gravenpolderseweg 114, Hans de Brouwer, pastelkrijt, aquarel- en olieverftechniek. Dagelijks geopend. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, ‘Schutters in Goes’ in de zeventiende en achttiende eeuw. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za.'van 13-16 uur. Galerie-atelier De Kaai, Turfkade 7, Lisette Koppejans en André Wostijn, ‘Pen selen strelen, krassen, drukken’. Ma. t/m vr. van 9-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, George Schade, schilderijen. Tijdens kantooruren. Zijdemuseum, Kerkstraat 1Satya Paul, collectie van de Indiase mode-ontwer- per. Di. t/m za. van 13.30-17.30 uur. Imkerij Poppendamme, Poppendamseweg 3, Muizen- en rattenvallen uit de hele wereld. Di. t/m za. van 10-17 uur. ‘t Kunstuus, Dorpsstraat 43, Nellie Grim, olieverven, aquarellen en keramiek. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-18 uur en van 19-21 uur. Za. van 10-12 uur en van 13-16 uur (t/m 10 juli). Voormalig gemeentehuis, Dorpsstraat 3, Ente Breed, foto’s ‘Zee-land’. Ma t/m do. van 9-12 uur en van 14-16 uur. Vr. van 9-12 uur. Depot, ‘t Zanddorp 68, Floor Kuiper; fotografie (t/m 12 juli). Willem Pastoor; sie raden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Buenas Dias Time, project over tijd, licht en de omwente ling van de aarde om haar eigen as. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Piet Dieleman, Erik van Lieshout en Luc Tuymans, ‘Schildersverdriet’. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Zeeuws Museum, Abdij, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), ‘Meizoentjes’ schilderijen, aquarellen en tekeningen uit haar Haagse tijd. ‘Romeinen in Zee land’, de geschiedenis van de Romeinen in Zeeland wordt belicht in een grote wandkaart, multimedia en twee reconstructies. Ma. t/m za. van 11-17 uur. Zo. van 12-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Karina Leijnse en Anda van Riet, ‘Nat- goed’. ‘Het betoverde plein’, foto’s en prentbriefkaarten van het Abdijplein. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/m vr. 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. Brooymans Van de Gruiter, Langeviele 29, Karina Leijnse en Anda van Riet, ‘Witgoed’. Ma. vanaf 12.30-17.30 uur. Di. t/m za. van 9.30-17.30 uur. De Drukkery, Markt 51Diverse kunstenaars, ‘Kunst aan de Markt’ hedendaag se beeldende kunst. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9- 21 uur. Za. van 9-17 uur. De Zenkast, Verwerijstraat 28, Henric Borsten, Daan van Golden, Arnon Grun- berg, Raoul de Keyser, Guy Mees, Avery Preesman Luc Tuymans en William Verstraeten, ‘Wereldprogramma’. Alleen op afspraak. Roosevelt Study Center, Abdij 9, Berenice Abbott, foto’s ‘New York in de jaren 30’. Ma. t/m vr. van 11 -12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Abdijplein, Tien internationaal bekende kunstenaars, beelden ‘Het betoverde plein’. Dagelijks van 7-22.30 uur. Wandelkerk, Lange Jan, André Kappert, schilderijen, beeldend commentaar op het scheppingsverhaal. Ma. t/m vr. van 11-17 uur. Za. van 11-16 uur. Synagoge, Herenstraat 14, André Kappert, schilderijen, beeldend commentaar op het scheppingsverhaal. Di. t/m do. van 10-16 uur. Rabobank, Lange Geere 3, Machteld Tuinstra, schilderijen ‘Zee land ingelijst’. Tijdens kantooruren. Galerie ‘t Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Francine van Dijk, ‘broze scha len en lege ruimte’. Do., za. en zo. van 14-16.30 uur. GHL, Gravenstraat 63, Bob Pingen, ‘Scene 18: gros plan exterieur’. Di. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 11 juli). Waterland, Neeltje Jans, Paul Kamper, schilderijen en objecten. Dagelijks van 10-17.30 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Leerlingen van Ronald Mullié, schilderijen ‘Kunst en natuur’. Anneke Schenk, Juul Kortekaas en Dorine Zel- ders, drie strandhuisjes. Dagelijks van 10-18 uur. Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Ludmila Kalmaeva, schilderij en. Di. t/m do. van 9-16 uur (t/m 10 juli). Hotel Green White, Buitenplaats Ipenoord, Hilda Blom, natuurimpressies in ge mengde technieken. Ma. t/m vr. van 16-20 uur. Za..en zo. van 11-18 uur. Fort Rammekens, Rammekenshoek 3, Leerlingen van Walcherse basisscho len, waterkunstwerken. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Ingrid Roscheck; ‘plaatsen gebeur tenissen vormen vehikels ontwerpen’, beelden en aquarellen (t/m j0 juli). Frans Dingemanse; ‘Messen’, antieke Zeeuwse Mesheften. Collectie van de Schotse huizen en particuliere collectie, ‘Mutsen’, die horen bij de Zeeuwse streekdrach- ten. Ma. t/m za. van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Grote Kerk, groepsexpositie van 23 kunstenaars, beelden, foto’s, keramiek en schilderijen. Ma. t/m za. van 10-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, ‘Vuurtorens in de kunst’, werk van diverse kunstenaars in verschillende technieken waarbij de vuurtoren tot bron van inspi ratie diende. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur. Stadhuis, Stadhuisplein 2, ‘Creativiteit is Vrijheid’, schilderproject van Gastou- derproject Walcheren. Tijdens kantooruren (t/m 8 juli). WISSENKERKE Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Erik van Ommen, aquarellen en illustraties. Do. t/m za. van 13-17 uur. Restaurant Nolet/Het Reymerswale, Jachthaven 5, Barbara Pijnappel, bron zen beelden. Tijdens openingstijden restaurant. Tijdens het concert worden fakkels en kaarsjes ontstoken. Deze gaan aan rond 21.30 uur, wanneer het dus begint te schemeren. De plaatselijke horeca verleent alle medewerking aan het zomer avondconcert, zodat het die avond goed toeven zal zijn op de ter rassen en, indien de weersomstandigheden niet zouden willen meewerken, binnen. Aan de avond wordt medewerking verleend door de Colijnplaatse popband 'The pan of eggs'. Deze brengt eveneens sfeervolle en dansbare muziek. Toegang gratis. Zaterdag 17 juli Hoofdstraat 36 4464 CG Kortmens Muziekvereniging Apol lo uit Wissenkerke gaat zaterdag breed de straat op. Het dorp op Noord- Beveland luidt de zomer in met een dag lang ver tier en plezier voor jong en oud. Er is onder meer een rommelmarkt die al om 9.00 uur begint. Snuffe laars kunnen er volop aan hun trekken komen, zo laat de organisatie weten. Vanaf 9.30 uur worden weer vele 'kunststukjes' onder de hamer gebracht. Naast allerlei antiqiteiten zal men er ook de nodige curiosa kunnen vinden. Aanbiedingen voor elke beurs dus. Wie graag ac tief bezig is, kan zater dag ook in Wissenkerke terecht. De langste sjoel bak van Noord-Beveland zal in de Ooststraat zijn te vinden. Dartliefheb- bers - en dat is na het Wissenkerke: dag lang in teken van spel en muziek. De foto werd ge- WK-geweld van Barney maakt in een vorige zomer toen op dezelfde locatie een grote folklore- eigenlijk iedereen - kun- markt werd gehouden. Uitkomst een hapje en drankje kunnen krijgen, terwijl ook op straat de wafelkraam op volle toeren zal draaien. Wie grotere bestellingen nen eveneens hun talen ten tonen. Voor wie een gokje wil wagen kan krasse-krasse-krasse worden gespeeld, een- begint om 19.00 uur ter entwintigen is mogelijk, afsluiting van de dag. evenals tik-tak-tor. In ge- Verder zal men in de Aanvang: 21.00 uur. Locatie: Familierestaurant Roompot Beach Resort, Kamperland Aanvang: 21.00 uur. Locatie: Theater ‘De Parel’, Domburg Koorkerk, Middelburg; Orgelconcert door Rien Balkenende, 15 uur. Camping Domburg; Circus Bongo, 19 uur. Hof van Tange, Middelburg; Circus Renz, 19.30 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Zeeuws Orkest met Alfredo Marcucci, impressies van La tijns Amerika, 20.30 uur. Grote Kerk, Veere; Zomerconcert door Fanfare EMM, Brassband Apollo, Slagwerkgroep Veere’s Genoegen en Fanfare Veere’s Genoegen, 19.30 uur. Hof van Tange, Middelburg; Circus Renz, 19.30 uur. Centrum, Vlissingen; Internationaal Straattheater: 48 straatacts, 13 uur. De Drukkery, Middelburg; Plus Four, jazzmuziek uit de jaren twintig tot en met veertig, 14.30 uur. Hotel Green White, Oostkapelle; Pianist Leen Zietse, Weense en Duitse salonmuziek, 19 uur. Hof van Tange, Middelburg; Circus Renz, 19.30 uur. Manhuistuin, Goes; Muziekvereniging Oosterlands Fanfare, 12 uur. Boulevard en Dijktheater, Vlissingen; Internationaal Straattheater: 32 straatacts, 13 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Zeeuwse Un-Plugged competitie: Rusty Pawn, progressieve rock. Not not James Dean, reggae met Afro invloeden. Fiebrandt, pop balla des, 17 uur. Hof van Tange, Middelburg; Circus Renz, 16 uur. Koorkerk, Middelburg; Duo Gavotte, organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop, 20 uur. I www.sportpunt-zeeland.nl email: infobalie@sportpunt-zeeland.nl Zwembadweg 1-5, Goes bij de Hollandsche Hoeve Telefoon (0113) 23 33 88 Kinderfeestjes, personeels- feesten met sportieve en f-»1 cullinaire mogelijkheden, het j t kan allemaal In Sportpunt Zeeland. Meer weten? infor* I <7 me*r de recepti* of bel. r Vanaf 1 april is ie voor iedereen toegankelijk: de grootste klimwand van Zeeland! ij £1 D E

Bevelander | 1999 | | pagina 11