UITVERKOOP 30 JUNI Gooien, springen en weer opvangen Goes droomt van spoorwegmuseum ZOMERKOOPJESMARKT alle nieuws op autogebied Deze week weer bij De Bevelander met DELSCHER Stoeptekenwedstrijd bij Foto Verschoore vanaf 8.00 tot 16.00 uur PZC WEEKBLADEN de bev ier k J JAARGANG 51 - NUMMER 26 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Door Anita Hoekman Door Anita Hoekman The very special sales of Benetton WOENSDAG3OJUNI 1999 Vijftig leden van de Forza Gymnastica wisten niet wat ze zagen tijdens de Nederlandse Gym naestrada. Meer dan duizend turnsters hadden zich op het veld verzameld om een spetterende show weg te geven. Felgekleurde pakjes links, rechts en overal waar je op het sportveld keek. De leden van de gymnastiekvereniging uit Goes waren even sprakeloos. Toekomstplannen Commissaris van de koningin W.T. van Gelder en burgemeester J.L.M. Mandos van Borsele voelden zich even weer kleine jongens. Met glinsterende oogjes stonden de mannen te ge nieten van zoveel treintjes. Afgelopen week einde werden de grote toekomstplannen van de Stoomtrein Goes - Borsele gepresenteerd. Het spoorlijntje naar Hoedekenskerke moet over maximaal vijftien jaar en na zo'n achttien miljoen gulden aan investeringen een spoor wegbedrijf uit de dertiger jaren zijn. Vlissingen-Goes 1 juli in Goes Ongeveer vijfentwintig kinderen deden afgelo pen zaterdag bij Foto Verschoore in Middel burg mee aan de Zeeuwse voorronde van de eerste Nationale Kodak Express Stoepteken wedstrijd. Van de wedstrijd werden opnamen gemaakt, die aanstaande zaterdag (3 juli) te zien zijn in het kinderprogramma Boogie Woogie van KinderNet. BEW. bev r mooie (advertentie) (advertentie) (advertentie) Leden van de acrogroep hebben in Eindhoven zelfs mid den op demarkt een optreden weggegeven. Foto: Anton Dingemanse De jury, bestaande uit Muis en Leeuw, Thomas Minnaard en Francesca Boen, legt de keuze uit voor de camera's van Kindernet. Links presentator Carlo Strijk. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. Goes Lange Kerkstraat 44/ Het was een prachtige dag voor de presentatie van het Masterplan SGB en de nieu we locomotief Borsele. De zon scheen en het opgepoet ste koper blonk de gasten te gemoet. Het nieuwe parade paardje van de SGB kwam ja- ren geleden heel wat minder mooi de loods inrijden. De lo comotief werd in 1924 in dienst genomen en is vlak na dat de stoomtrein begon te rijden tussen Goes en de Zak van Zuid-Beveland in 1972 gekocht. De Borsele is het zo veelste bewijs dat de meer dan honderd vrijwilligers van de stoomtrein met veel liefde en nog meer geduld met hun werk bezig zijn. De locomotief ziet er schitte rend uit en gooide hoge ogen, maar volgens de ken ners is het pas gerestaureer de rijtuig B 7507 nog meer waard. Het werd in 1923 ge bouwd in Haarlem in op dracht van de Staats Spoor wegen. Het begon zijn glori euze loopbaan als internatio nale trein tweede klas en ein digde als een derde klasrij- de Pundert uit Mid delburg. Overigens is de stoeptekenwed- strijd nog niet hele maal afgelopen. Kin deren van zes tot twaalf die nog mee willen doen, kunnen bij Foto Verschoore een deelnameformu- lier ophalen. Wie er zijn rolletje laat af drukken en ontwikke len, krijgt er stoep- krijt bij. Van de stoeptekening moet een foto worden ge maakt die naar Ko dak opgestuurd wordt. Zo maken ook kinderen die afgelo pen zaterdag niet bij de wedstrijd waren, nog kans op de hoofdprijs: een weekendje Eu- rodisney. De jury in Middel burg bestond uit het in Zeeland welbekende kinderduo Muis en Leeuw, de elfjarige Thomas Minnaard uit Middelburg en bedrijfsleidster Francesca Boen van Foto Verschoore Middel burg. De wedstrijd werd aan el kaar gepraat door Carlo Strijk, de bekende kinderprogramma presentator van KinderNet. de leden van de acrogroep. On der toezicht van trainster Astrid van Breukelen maken ze in rap tempo allerlei overslagen alsof het circusacrobaten zijn. Ook de leden van de springgroep hebben in Eindhoven laten zien wat ze beheersen. En dat is nogal wat, want de jeugd- springgroep is de kweekvijver van de zeer succesvolle spring groep van Forza. Hans: „We hebben vier dagen lang geno ten van de meest spectaculaire demonstraties van verenigin gen uit alle hoeken van Neder land. We hebben ook ons kun nen laten zien, wat voor som migen best eng was voor veel publiek. Maar het hoogtepunt was toch wel het moment dat die twaalfhonderd gymnasten de finale weggaven. Volgend jaar weer!" buiten gereden zodra het pro- ject klaar is. Daar staat het vervolgens weer 'weg te rot ten'. De kap uit Utrecht is één van de oudste nog bestaande spoorkappen in Nederland. Ook komen er tien vooroor logse bovenleidingen naar Goes Nu zijn die nog in ge bruik bij Barendrecht, maar over twee jaar moeten ze de elektrische trein naar Vlissin- gen en Roosendaal 'voeden'. Volgens het bestuur van de SGB is er zowel in Brabant als in Walcheren een groot poten tieel aan bezoekers te vinden voor het historisch spoorweg museum. De vraag is alleen of die bezoekers ook werkelijk naar Goes zullen komen. Om de toeristen een stapje voor te blijven, wil de SGB de bezoe kers zelf gaan halen. Tussen Goes en Roosendaal komt een stoomlocomotief te rijden. Naar Vlissingen wordt een oud elektrische treinstel uit de dertiger jaren ingezet. Reiz- werkt worden. Leden van de jeugdspringgroep gaven twee maal een demonstratie in Eind hoven en de acrogroep van Forza gaf drie maal een show weg. Een show werd midden in het centrum weggegeven. Midden tussen het winkelend publiek lieten de leden een mooi staaltje van turnen en acrobatiek zien. De Nederland se Gymnaestrada is een gym nastiek-, turn- en dansspektakel met dik tweeduizend deelne mers. Het evenement is een soort theatershow met veel muziek en kleurige kleding waar alle verschijningsvormen van gymnastiek, dans en tur nen aan bod komen. Van tram polinespringen tot menselijke piramides bouwen. De acrog roep van Forza weet daar alles van. Meiden en jongens achter 9 De kinderen moesten een Dis- ney-tekening met daarop de hond Pluto groot afgebeeld, zo exact mogelijk natekenen en inkleuren. De beste tien teke ningen werden beloond met een prijs. De eerste vijf gaan daarnaast door naar de natio nale wedstrijd, die aan het eind van de zomer gehouden wordt. Bij de wedstrijd in Middelburg ging de eerste prijs naar Kaylie Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22. Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 484399 Privé (0118)417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De eindshow van de gymnaestrada in hun tienerjaren en begin de twintig gooien jonge meisjes de lucht in en vangen ze weer op. Het publiek houdt de adem regelmatig in. Hans Lootens van de acrogroep stelt ieder een die zich zorgen maakt ge rust. „Die meiden vertrouwen blind op elkaar. Als je je bij je partner niet veilig voelt, dan schop je het nooit ver. Er ge beuren natuurlijk wel eens on gelukjes. Vallen doen ze regel matig. Maar dat hoort erbij. Oefening baart kunst." Tijdens de Gymnaestrada mochten niet alleen de gevorderden mee om demonstraties te ge ven. Ook de beginners moch ten hun kunnen laten zien. „Kunnen ze gelijk aan het pu bliek wennen." Leden van de jeugdspringgroep lijken al net zo weinig angst te hebben als de goederentreinen hun la ding lossen om verder ge transporteerd te worden door bakfietsen, paard en wagen en misschien zelfs een ouder wetse vrachtwagen. Het enige wat het gehele plan nog tegen kan houden is de werving van de enorme hoeveelheid grond die nodig is. De grond is nu nog in handen van de NS en hoewel de onderhandelingen gaande zijn, is er nog niets toegezegd. tuig. De B 7507 heeft het nooit tot aan de top van de eerste klas geschopt, maar heeft wel een record op haar naam staan. Het is het oudste dienstvaardige Nb rijtuig met de meeste dienstjaren van 1923 tot 1972. Tijdens de open dag was het echter de locomotief die de meeste aandacht kreeg van de bezoe kers. De B 7507 was snel be- Als alles volgens plan ver loopt, zullen de duizenden be zoekers over tien jaar nog veel meer rook zien. En niet alleen rook, want het gepre senteerde Masterplan spreekt boekdelen. Het kleine station met de oude loods moet een historisch spoorwegmuseum dat jaarlijks zo'n honderddui zend bezoekers zal trekken. Niet alleen uit de Bevelanden, maar vooral ook uit Walche ren en Brabant. De SGB die sinds een kleine dertig jaar tussen Goes en Hoedekens- kerke tuft, breidt haar sporen net uit van Vlissingen tot Roosendaal. Wie nu een bezoek brengt aan het station van de SGB kan met veel fantasie niet eens een voorstelling krijgen van de honderden mensen die over een jaar of tien a vijf tien over het terrein rond moeten stappen. Nu is het niet meer dan veel sporen, grond en een piepklein sta tionnetje. De piepkleine over dekking moet wijken voor een zogenaamd Waterstaatssta tion Klasse I, zoals het huidi ge station van Zwolle. Het ge bouw moet dan plaats bieden aan een aankomst- en ver trekhal, een spoorwegrestau- ratie 'met de allure van een Wagon-Lits stationsrestau- rant', een ruimte voor presen taties, een museum, kanto ren, dienstvertrekken en een bagagedepot. Wachtkamers moeten er ook komen, eentje voor eerste klasreizigers en eentje voor de 'gewone' man. Want vroeger ginn ïp pIc hoor ook niet naast zitten! Het Wate wordt zo'n 120 r tien meter bret anders dan de paar vierkante meter overdekking die er nu staat. En met de komst van een echt stationsgebouw is het nog niet klaar. Om het station heen moet een ran geerterrein komen. Daar kun nen over tien jaar verschillen- Lange Vorststraat 12 Goes gers uit Walcheren en Vlissin gen kunnen desgewenst door reizen naar Hoedekenskerke en de veerboot nemen naar Terneuzen. De veerboot is sinds jaren weer in gebruik genomen en vormt ook een onderdeel van Masterplan SGB. Nu vaart er een nieuwe re boot. Als het aan de men sen achter het plan ligt, wordt ook die verbinding overgeno men door een authentieke veerboot. Een mooie toe komstdroom. /an Borsele onthult de gerestaureerde locomotief Borsele. Foto's: Anton Dingemanse straties te geven, te kamperen, veel lol te maken en naar de première te kijken van de Ne derlandse bijdrage aan de We- reldgymnaestrada die deze zo mer in Göteborg wordt gehou den. Zo'n vijftig leden van For za Gymnastica genoten vier da gen lang van het door de Ko ninklijke Nederlandse Gymnas tiek Unie georganiseerde fes tijn. Maar er moest ook ge- Er is al wel een toezegging ge daan over de oude stations- overkapping van Utrecht. Het laatste deel van de uit 1880 gebouwde kap komt over twee of drie jaar naar Goes. Daar moet het zorgdragen voor de wachtende passagiers en overdekking bieden aan de historische collectie rollend materieel. Nu wordt alles op geknapt in de loods en naar keken. „Die andere kan ten minste rijden", aldus een jon getje tegen zijn vader al wij zend naar de Borsele. „En er komt rook uit!" Ze hebben het er nog wel eens over tijdens de trainingen in Sportpunt Zeeland. Terwijl er op de achtergrond druk op de trampoline wordt gesprongen en een ander met een explosie ve aanloop bezig is, wordt er nog even gemijmerd over de dagen in Eindhoven. Forza was er bij, samen met tweehonderdvijftig gymnas tiekverenigingen om demon- [O In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT veel in formatie over uitgaan in Midden-Zeeland en handi ge van dag tot dag overzichten met het uitgaans- aanbod op het gebied van film, muziek, theater en exposities. Deze week de film Notting Hill, een nieu we komedy van de makers van 'Bean' en 'Four Wed dings and a Fu neral'. Verder aandacht voor de tentoonstel ling Het Beto verd Plein, dit keer niet op het Abdijplein maar óver het Abdijplein. L. I Siinrd

Bevelander | 1999 | | pagina 1