Jaarmarkt s-Heerenhoek Anywave met dertien Zeeuwse bands Zeeland op z'n mooist Tractorpulling A- divisie in Kapelle Vliegerweekeinde: de kick van het maken itioning Dit mag u niet missen! zie pagina's 19 en 20 32SS C 1 f Carrier J terras - barbecue kramen ZOMERAVOND MARKT Heinkenszand BEACH BAR KIEKIERIS STEÜTEL Weydeland GRASKAAS 12JUNI MISTER BOXERSHORT mi MISS BIKINI 26JUNI BIERFIETSEN JAARGANG 51 - NUMMER 23 WOENSDAG 9 JUNI 1999 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Door Anita Hoekman Deze week in de Wontngkrant: PZC WEEKBLADEN IEOERE WEEK WEER VOLOP ZOMERSE ACTIVITEITEN Carrier FDEALER Vrijdag 11 juni van 19.00 tot 22.00 uur op het v.d.Biltplein Axioma OFFICIAL Hougkoeling BV HALSTEREN 0164-682254 98 Er zijn vliegervrienden die urenlang naar een stilstaande vlieger kunnen staren. Hoe stiller hij in de lucht staat, hoe mooier. Er zijn ook durfals die voor het avontuur en de kick van de snelheid gaan. Ze worden door een vlieger voortgetrokken in een karretje en razen met 65 kilometer per uur over het strand hun vlieger- kameraden voorbij. De verschillen tussen de vliegeraars worden steeds groter, maar eens in het jaar komen ze voor een lang weekeinde bij elkaar. Vliegervrienden onder elkaar. Omdat ze dezelfde avond ook optreden in het voorprogramma van een Rolling Stones con cert in het Limburgse Landgraaf, worden de le den van Rowwen Hèze vrijdag 18 juni met drie helikopters overgevlogen naar Zierikzee. Daar vormt de band de hoofdact van Anywave, het jaarlijkse muziekfestival dat van woensdag 16 tot en met zaterdag 19 juni wordt gehouden in het podium voor muziek en theater Brogum. Indoorvliegeren JOHN MILLER LEDÜB MELKA Q heel kilo Basco plaatst liften in laagbouw-flats. De Beste Buur-verkiezing krijgt nog een staartje en de Ne derlandse consument wil niet af van de titel en beëdiging voor makelaars. tot 30% Goes Lange Kerkstraat 44 UNITED COLORS OF BENETTON. ARROW iOHOfc [FM ■L i de bev r i- B breed UIT (advertentie) (advertentie) Wegkant (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) -w- handige dag tot kaasspecialiterten J.J Schipper Kreukelmarkt 5, Goes, geen filialen De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. Volgens Stijn gaat het er niet om hoe hard je gaat. Het is ook niet de kick van vijfen twintig meter ver springen en vier meter hoog. Met een goe de stuntvlieger lukt je dat ge in de komende maanden laat de natuur in Zeeland zich op z'n mooist zien. Mooie luch ten, vergezichten, weidse ak kers, heldere stranden en een blauwe zee... Menigeen be leeft er plezier aan deze beel den vast te leggen. Dat geldt voor toeristen en natuurlijk de Zeeuwen zelf. Deze week onder meer aandacht voor de spectacu laire actiethriller The Matrix, die bij Cine City in een voorpremière te zien is. Daarnaast aandacht voor het optreden van Monti Amundson in De Piek en de kindermusical Kluts in de Middelburgse Stads schouwburg. Buitenschilderen op Zeelands mooiste plekjes Noord-Hollands, jong, romig UI z z 5 UI LU LU N Zeeland is natuurlijk een uit stekende provincie om te vlie geren en als de verre leden eens een weekeindje in Zee land zijn, vliegeren ze vrolijk mee. Maar de Zeeuwde Vlie- gervrienden hebben ook een geheim wapen. Een ontzet tend mooi clubblad. „Vier keer per jaar komt ons clubblad uit. Daar staan naast veel nieuw tjes en wetenswaardigheden altijd een paar ontwerpen voor zowel stunt- als eenlijn- vliegers in. Dat zijn we als club best trots op." Als we Tractorpulling: veel pk's, maar ook een kwestie van ba lans tussen mens en techniek. Net als andere leden van de Zeeuwse Vliegervrienden ver legt Stijn steeds meer zijn vliegergrenzen. De ene week raast hij over het strand in zijn karretje en de andere week vliegert hij indoor! „Dat is ook een nieuwe ontwikke ling. Vroeger had je een een- lijnsvlieger en een tweelijns- stuntvlieger. Maar de ontwik kelingen gaan snel. Nu komt er steeds meer onderscheidt. De ene stuntvlieger is de an dere niet en je moet er ook nog mee om kunnen gaan. Binnenvliegeren vereist weer een aparte techniek. De mate rialen moeten superlicht zijn. Een stap achteruit en hij gaat de lucht al in. Je moet wel achteruitblijven lopen. Als je stilstaat komt hij naar bene den. Het vraagt weer een heel andere techniek. Als je met een paar mensen aan het bin nenvliegeren bent, moet je bijvoorbeeld ogen in je rug hebben. Dat is een eerste ver eiste." doorsnede van tien meter. Die maak ik samen met een vriend. Ik heb ook een vlieger waar ik met een karretje ach- terhang. Daar bereik je snel heden mee van zo'n 65 kilo meter per uur. Je stuurt de vlieger met je handen en het karretje met je voeten. Hoe je moet remmen? Remmen heb ben die wagentjes niet." De zanger van Physical Graffiti Bruno Lord heeft een stem die zoveel lijkt op die van Ro bert Plant dat de groep met een verbluffende gelijkenis Led Zeppelin nummers brengt, compleet met vloeistofprojekties. TAXI NODIG - TAXI ZEELAND 0113-211111 Axioma-vlieger, zoals hij heet, in productie wordt genomen. Dat is toch fantastisch?" De Zeeuwse Vliegervrienden zouden eigenlijk de Benelux- vliegervrienden moeten he ten, want ze hebben leden tot De Stichting Educatief Toeris me Zeeland Oranjezon te Oostkapelle heeft binnenkort diverse schilderactiviteiten op het programma staan met als boeiende inspiratiebron het Zeeuwse landschap. Op zaterdag 12 juni: Buiten- schilderdag op en aan het Veerse Meer onder leiding van twee docenten. Er wordt een halve dag gewerkt aan boord van een Zeeuwse hoogaars en een halve dag aan de oever van het Veerse Meer. Van 7 tot en met 11 juni: Va- kantieschilderweek. Als het weer het toelaat wordt voor namelijk aan de kust gewerkt. Van 6 tot en met 10 septem ber: Vakantieschilderweek. Ook nu worden locaties ge zocht vlakbij zee en in de dui nen. Alle activiteiten staan open voor beginners en gevorder den. De begeleiding is in han den van ervaren docenten, die tevens beeldend kunstenaar zijn. Inlichtingen en aanmelding: 0118-581507. makkelijk. Stijn: „Al die spron gen, al die snelheid is leuk, maar de kick is als je je eigen gemaakte vlieger in de lucht ziet staan. Dat is mooi en het wordt nog mooier als mensen voorbij komen en het ook een prachtig gezicht vinden. Bijna ver in Groningen, Duitsland alles wat tijdens het vlieger- i,en België. weekeinde in Colijnsplaat de lucht ingaat, is zelfgemaakt. Soms zit er tien uur werk in, soms tachtig. En een vlieger ter waarde van duizend gul den staat in de lucht naast een vliegertje van twee kwartjes. Het maakt allemaal niet uit. Het maken van een vlieger schept de band. De dikte van de portemonnee maakt niet uit. Een van de leden van de Zeeuwse Vliegervrienden, Jo han Kleppe, heeft zo'n goede vlieger ontworpen, dat de Graffiti 'A tribute tot Led Zep pelin' presenteert. De toegang is deze avond gratis en dat geldt ook voor de kindervoor stelling en het zaterdagpro- gramma van zaterdag, waarbij de meeste bands optreden. Vrijdag moet een toegangs prijs van 25 gulden worden betaald. Daarvoor ziet men vanaf 21.00 uur de groep Crash Burn, als 'opwarmer' voor het concert van Rowwen Hèze. Deze laatste band, die befaamd is vanwege haar li- ve-optredens, heeft een 'sound' bestaande uit een mix van folk, tex mex, polka, rock en zelfs carnavalsliederen. Behalve een aantal opzwepen de songs, bestaat het repertoi re van Rowwen Hèze ook uit materiaal dat een troubadour niet zou misstaan. De band zoekt, door middel van eigen composities, steeds meer naar authenticiteit, ingetogen heid en intensiteit. Na het op treden Rowwen Hèze volgt een concert van de Schouwse bluesgroep Kings of Cool. Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AAVlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113) 273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De leden van de vliegervereni- ging de Zeeuwse Vliegervrien den komen regelmatig bij el kaar voor een vliegerdag. 's Morgens zetten ze hun vlieger in elkaar, vervolgens laten ze hem de lucht in en dan gaan ze van een afstandje van al die kleuren en vormen in de lucht genieten, 's Avonds pak ken ze hun boeltje bij elkaar en zo zit er weer een vlieger dag op. Maar van vrijdag 11 tot en met zondag 13 juni trek ken de Zeeuwse Vliegervrien den een heel weekeinde lang met elkaar op op minicam- ping De Mattenburgh te Co- lijnsplaat aan de Noordlange- weg. Dan wordt er van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat gevliegerd, over vliegeren ge praat en naar vliegers geke ken. Stijn Ghering uit Baarland, een van de Zeeuwse Vlieger vrienden, was een jaar of ne gen toen hij zijn vader bezig zag met het inspannen van vliegerpapier. Met de zelfge maakte vliegers van zijn pa was hij als kind dolgelukkig, maar nu Stijn wat meer weet van vliegers bouwen en van de techniek, wil hij steeds meer. „Ik heb nu zo'n vijfen twintig vliegers. Mijn laatste project is een rotor met een Zaterdag 19 juni begint Any wave reeds om 13.30 uur. In de festivaltent en op het Bro- gumpodium treden, tot 03.00 uur, achter elkaar door dertien popgroepen op, waarvan het grootste deel afkomstig is uit Zeeland. De festivaldag wordt geopend door Buckle Trunk. Daarna is de groep ATP ge programmeerd. Om 15.00 uur is het podium voor Bostrock en drie kwartier later komt de Jackstreetband uit Zierikzee op het podium. Nuff Said is te horen vanaf 16.30 uur en Gos sip maakt muziek vanaf 17.30 uur. De Schouwse band Nono Ego sluit de muzikale middag af. Om 19.00 uur treedt Orange Bud op en om 19.45 uur Re volt. De groep De Niro is daar na geprogrammeerd. Het avondprogramma wordt ver der ingevuld door Lytrix, Wolfshead en El Combo. Van 22.45 tot 24.00 wordt een Sa- terdaynightfever Super Disco Sessie gehouden die in het te ken staat van disco dance classics. De sessie wordt vorm gegeven door leden van de groepen Check it out, Full Side Funky en G String. Zij brengen de beste nummers uit het discotijdperk ten geho re. In tegenstelling tot vorige Any- en Manywavefestivals zijn er dit jaar op zondag geen activiteiten, De voorverkoop van kaarten voor, het concert van Rowwen Hèze'is via tele foonnummer 0111-450127. Meer dan vijftig tractoren gaan zaterdag 13 juni in Kapelle de strijd omet elkaar aan tijdens de Trekker-Trekwedstrijden die meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Alle toppers komen aan de start in deze A-divisie Tractorpulling-meeting. Truck en Tractorpulling Midden-Zeeland heeft de organisatie in handen. Dat was ook afgelopen jaren het geval. Overigens had TMZ de laatste twee jaren pech bij de organisatie. Want twee keer was het op de geplande datum dermate bar weer dat het terrein werd afgekeurd door de officials van de nationale orga nisatie. Door de vele regen waren zowel baan als toegangswe gen slecht. De wedstrijden in Kapelle beginnen om 11.00 uur. Er wordt gestart in verschillende categorieën: vrije klasse tot 5,4 ton, super standaard, truck klasse, two-wheel-drive en in de klasse mini-pullers. Dat alles levert urenlang spetterende actie op, brullende motoren en naar verwachting een spannende nek-aan-nekrace. Bezoekers van het evenement kunnen ook een kijkje nemen in het rennerskwartier om de fel gekleurde kracht patsers van nabij te bekijken. Eén van de favorieten voor de titel in de vrije klasse tot 5,4 ton komt uit Zeeland. Het gaat om Peter de Regt uit Biervliet die vorig jaar nationaal kampioen werd met zijn Green Spirit IV. Hij was trouwens ook goed voor de eind overwinning in de Eurocup, een reeks van zes Europese wed strijden. De Green Spirit werd in 1991 gebouwd en heeft twee Roll Royce Griffon V12-motoren die ruim 5000 paardenkrachten leveren. Het wedstrijdterrein te Kapelle is gelegen nabij Vierwegen nabij het ANWB-station langs de A58. Er doen dit jaar dertien Zeeuwse bands mee aan het festival en vier muziekgroe pen van buiten de provincie. Onder meer Physical Graffiti, dat een A tribute to Led Zep pelin presenteert. De Engelse zanger van deze band, Bruno Lord, heeft een stem die zo veel lijkt op die van Robert Plant dat de groep erin slaagt Led Zeppelinnummers te spe len met een verbluffende ge lijkenis, compleet met vloei- stofprojecties. Anywave begint traditiege trouw met een kindervoorstel ling op woensdagmiddag. Die wordt verzorgd door kinder theater Paba Geno. Het betreft een optreden met mime, dans en muziek waarbij kinderen zelf mogen meespelen. Naast de Brogumboerderij wordt een grote tent geplaatst, waarin donderdag 17 juni twee bands optreden. Vanaf 20.30 uur is het jongerenpop koor Blaaat te horen en om ongeveer 21.30 uur begint het concert waarmee Physical Stijn Ghering mogen geloven is vliegeren een prachtige hobby. Er is maar één nadeel. Stijn: „Maar dat is ook het eni ge nadeel van vliegeren als hobby. Als je zo vaak achter de naaimachine zit om een vlieger te maken, wordt er ook van je verwacht dat je je eigen knopen en ritsen weer maakt. Dat is minder leuk." ïn ons over zichtelijke uitkatern BREEDUIT veel informa tie over uit gaan in Mid- den-Zeeland en van dat overzich ten met het uitgaansaan- bod op het gebied van film, muziek, heater en exposities. IW’-

Bevelander | 1999 | | pagina 1